kuiserver - en to nn translation catalogue (31 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
nn: Ferdige jobbar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
nn: Flytt dei til ei anna liste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
nn: Fjern dei

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
nn: Utsjånad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
nn: Vis alle jobbane i ei liste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
nn: Vis alle jobbane i eit tre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
nn: Vis separate vindauge

en: %1 file | %1 files
nn[0]: Éi fil
nn[1]: %1 filer

en: %1 folder | %1 folders
nn[0]: Éi mappe
nn[1]: %1 mapper

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
nn: Flytt dei til ei anna liste.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
nn: Fjern dei.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
nn: Vis alle jobbane i ei liste.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
nn: Vis alle jobbane i eit tre.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
nn: Vis separate vindauge.

en: Job Manager
nn: Jobbhandsamar

en: KDE Job Manager
nn: KDE-jobbhandsamar

en: (C) 2000-2009, KDE Team
nn: © 2000–2009 KDE-gruppa

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

en: Former Maintainer
nn: Tidlegare vedlikehaldar

en: Former maintainer
nn: Tidlegare vedlikehaldar

en: Developer
nn: Utviklar

en: %1 of %2 processed at %3/s
nn: %1 av %2 handsama ved %3/s

en: %1 of %2 processed
nn: %1 av %2 ferdig

en: %1 processed at %2/s
nn: %1 handsama ved %2/s

en: %1 processed
nn: %1 ferdig

en: Clear
nn: Tøm

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Resume
nn: Hald fram

en: Configure...
nn: Set opp …

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
nn: Oversikt over fileroverføringar/-jobbar som pågår (kuiserver)

en: Behavior
nn: Åtferd
