kttsd - en to nn translation catalogue (189 entries)

en: A utility for testing Jovie filter plugins.
nn: Verktøy for testing av Jovie-filtertillegg.

en: Copyright 2005, Gary Cramblitt &lt;garycramblitt@comcast.net&gt;
nn: © 2005 Gary Cramblitt &lt;garycramblitt@comcast.net&gt;

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

en: Name of a Jovie filter plugin (required)
nn: Namn på Jovie-filtertillegg (obligatorisk)

en: Talker code passed to filter
nn: Koden til opplesaren vart send til filteret

en: D-Bus application ID passed to filter
nn: D-Bus-program-ID-en vart send til filteret

en: Config file group name passed to filter
nn: Gruppenamn frå oppsettfila vart send til filteret

en: Display list of available Filter PlugIns and exit
nn: Vis ei liste over tilgjengelege filtertillegg og avslutt

en: Display tabs as \t, otherwise they are removed
nn: Vis faner som \t, elles vert dei fjerna

en: Display list of available filter plugins and exit
nn: Vis ei liste over tilgjengelege filtertillegg og avslutt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wordRadioButton)
en: &Word
nn: &Ord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, regexpRadioButton)
en: Regular &expression
nn: &Uttrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, matchLabel)
en: &Match:
nn: &Samsvar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, substLabel)
en: &Replace with:
nn: &Byt ut med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, matchButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, languageBrowseButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, reEditorButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, talkerButton)
en: ...
nn:  …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCaseCheckBox)
en: Match &case
nn: &Skil store/små bokstavar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Language
nn: Språk

en: Code
nn: Kode

en: Select Language
nn: Vel språk

en: Unable to open file.
nn: Klarte ikkje opna fila.

en: File not in proper XML format.
nn: Fila er ikkje i eit skikkeleg XML-format.

[ctx: Abbreviation for 'Regular Expression']
en: RegExp
nn: Uttrykk

en: Word
nn: Ord

[ctx: Yes or no]
en: Yes
nn: Ja

[ctx: Yes or no]
en: No
nn: Nei

en: Unable to open file
nn: Klarte ikkje opna fila

en: String Replacer
nn: Strengerstatting

en: Multiple Languages
nn: Fleire språk

[ctx: Abbreviation for 'Regular Expresion']
en: RegExp
nn: Uttrykk

en: Error
nn: Feil

en: Select Languages
nn: Vel språk

en: Edit String Replacement
nn: Endra strengerstatting

en: String Replacer Word List (*.xml)
nn: Ordliste for strengerstattar (*.xml)

en: Error Opening File
nn: Feil ved opning av fil

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StringReplacerConfWidget)
en: Configure String Replacer
nn: Set opp strengerstatting

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel)
en: Enter any name you like for this filter.
nn: Vel det namnet du vil på dette filteret.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
nn: &Namn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameLineEdit)
en: Enter any name you like for this filter.
nn: Vel det namnet du vil på dette filteret.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: These settings determines when the filter is applied to text.
nn: Desse innstillingane avgjer når filteret vert brukt på teksten.

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank the filter applies to all text jobs of any language.
nn: Dette filteret vert brukt på opplesingsjobbar på det oppgjevne språket. Du kan velja meir enn eit språk ved å trykkja på blaknappen og «Ctrl»-trykkja på meir enn eitt i lista. Dersom tomt vert filteret brukt på opplesingsjobbar på alle språk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: Lan&guage is:
nn: &Språket er:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, appIdLabel)
en: Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text jobs queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  If blank, this filter applies to text jobs queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"
nn: Skriv inn ein D-Buss-program-ID. Filteret gjeld berre for opplesingsjobbar som vert sette i kø av det programmet. Du kan skriva inn meir enn ein ID, skil dei med komma. Dersom tomt vert filteret brukt på opplesingsjobbar som vert sette i kø av alle program. Tips: Bruk kdcop på kommandolinja for å få program-ID-en til programma som køyrer. Eksempel: «konversation,kvirc,ksirc,kopete».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, appIdLabel)
en: Application &ID contains:
nn: Program-&ID-en inneheld:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, languageLineEdit)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank the filter applies to all text jobs of any language.
nn: Dette filteret vert brukt på opplesingsjobbar på det oppgjevne språket. Du kan velja meir enn eit språk ved å trykka på blaknappen og «Ctrl»-trykkja på meir enn eitt i lista. Dersom tomt vert filteret brukt på opplesingsjobbar på alle språk.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, languageBrowseButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, reEditorButton)
en: Click to select one or more languages.  This filter will be applied to text jobs of those languages.
nn: Trykk for å velja eit eller fleire språk. Dette filteret vert brukt på opplesingsjobbar på desse språka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, appIdLineEdit)
en: <qt>Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text jobs queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  Use <b>knotify</b> to match all messages sent as KDE notifications.  If blank, this filter applies to text jobs queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"</qt>
nn: <qt>Skriv inn ein D-Buss-program-ID. Filteret gjeld berre for opplesingsjobbar som vert sette i kø av det programmet. Du kan skriva inn meir enn ein ID, skil dei med komma. Bruk <b>knotify</b> for å treffa alle meldingar som vert sende som KDE-varsel. Dersom tomt vert filteret brukt på opplesingsjobbar som vert sette i kø av alle program. Tips: Bruk kdcop på kommandolinja for å få program-ID-en til programma som køyrer. Eksempel: «konversation,kvirc,ksirc,kopete».</qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, loadButton)
en: Click to load a word list from a file.
nn: Trykk for å lasta inn ei liste over ord frå ei fil.

[ctx: Load a word list from a file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, loadButton)
en: Load
nn: Last inn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, saveButton)
en: Click to save word list to a file.
nn: Trykk for å lagra lista over ord i ei fil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, saveButton)
en: &Save
nn: La&gra

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Click to empty the word list.
nn: Trykk for å tømma lista over ord.

[ctx: Clear the word list]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clear
nn: Tøm

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addButton)
en: Click to add another word or regular expression to the list.
nn: Trykk for å leggja til eit ord eller uttrykk til i lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add
nn: &Legg til

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, upButton)
en: Click to move selected word up in the list.  Words higher in the list are applied first.
nn: Trykk for å flytta det valde ordet oppover i lista. Orda som ligg høgare oppe i lista vert brukte først.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: &Up
nn: &Opp

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, downButton)
en: Click to move a word down in the list.  Words lower in the list are applied last.
nn: Trykk for å flytta eit ord nedover i lista. Ord som ligg lengst nede på lista vert brukte sist.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, lowerTalkerPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, lowerFilterPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Do&wn
nn: &Ned

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, editButton)
en: Click to modify an existing word or regular expression in the list.
nn: Trykk for å endra eit ord eller uttrykk som allereie er i lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: &Edit
nn: &Rediger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeButton)
en: Click to remove a word or regular expression from the list.
nn: Trykk for å fjerna eit ord eller uttrykk frå lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeFilterButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: &Remove
nn: &Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Match Case
nn: Skil store/små bokstavar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Match
nn: Samsvar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Replace With
nn: Byt ut med

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SelectTalkerWidget)
en: Select Talker
nn: Vel opplesar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefaultRadioButton)
en: When checked, will use the default Talker, which is the topmost Talker listed in the Talkers tab.
nn: Når avkryssa vert standardopplesaren brukt. Dette er den øvste opplesaren i fana «Opplesarar».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultRadioButton)
en: &Use default Talker
nn: &Bruk standardopplesaren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useSpecificTalkerRadioButton)
en: When checked, will use the specific Talker (if it is still configured), otherwise the Talker most closely matching.
nn: Når avkryssa vert den utvalde opplesaren brukt (dersom han framleis er oppsett), elles opplesaren som liknar mest.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useSpecificTalkerRadioButton)
en: Use specific &Talker
nn: Bruk utvald &opplesar

en: Talker Chooser
nn: Opplesarval

en: Talker Chooser Config (*rc)
nn: Oppsettfil for talarveljar (*.rc)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TalkerChooserConfWidget)
en: Configure Talker Chooser
nn: Set opp val av opplesar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: &Apply This Filter When
nn: &Bruk dette filteret når

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, reLabel)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank, the filter applies to all text jobs of any language.
nn: Dette filteret vert brukt på opplesingsjobbar på det oppgjevne språket. Du kan velja meir enn eitt språk ved å trykka på bla-knappen og trykka med Ctrl på meir enn eitt i lista. Dersom tomt vert filteret brukt på opplesingsjobbar på alle språk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reLabel)
en: Te&xt contains:
nn: &Teksten inneheld:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, reLineEdit)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank, the filter applies to all text jobs of any language.
nn: Dette filteret vert brukt på opplesingsjobbar på det oppgjevne språket. Du kan velja meir enn eitt språk ved å trykka på bla-knappen og trykka med Ctrl på meir enn eitt i lista. Dersom tomt vert filteret brukt på opplesingsjobbar på alle språk.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, talkerLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, talkerLineEdit)
en: The new Talker that will be used when the conditions above are met.  The default Talker is the topmost in the Talkers tab.  Click the button to choose a Talker.
nn: Den nye opplesaren som vert brukt når vilkåra ovanfor er oppfylte. Standardopplesaren er den øvste i fana «Opplesarar». Trykk på knappen for å velja ein opplesar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, talkerLabel)
en: &Talker:
nn: &Uttalar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, talkerButton)
en: Click to select a Talker.
nn: Trykk for å velja ein opplesar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, loadButton)
en: Click to load a Talker Chooser configuration from a file.
nn: Trykk for å lasta inn oppsett for val av opplesar frå ei fil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, loadButton)
en: &Load...
nn: &Opna …

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, saveButton)
en: Click to save this Talker Chooser to a file.
nn: Trykk for å lagra dette valet av opplesar i ei fil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, saveButton)
en: &Save...
nn: &Lagra …

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Click to clear everything.
nn: Trykk for å fjerna alt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: Cl&ear
nn: &Fjern

en: XML Transformer
nn: XML-omformar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, XmlTransformerConfWidget)
en: Configure XML Transformer
nn: Set opp XML-omformar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameLineEdit)
en: Enter any descriptive name you like for this filter.
nn: Vel det namnet du vil på dette filteret.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, xsltPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, xsltLabel)
en: Enter the full path to an XML Style Language - Transforms (XSLT) stylesheet file.  XSLT files usually end with extension .xsl.
nn: Skriv inn heile stien til ei stilark-fil i XML Style Language – Transforms (XSLT)-format. XSLT-filer har vanlegvis endinga .xsl.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, xsltprocPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, xsltprocLabel)
en: Enter the path to the xsltproc executable program.  If it is in the PATH environment variable, just enter "xsltproc".
nn: Skriv inn stien til det køyrbare xsltproc-programmet. Dersom det er i PATH-miljøvariabelen, skriv berre «xsltproc».

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel)
en: Enter any descriptive name you like for this filter.
nn: Skriv inn det namnet du vil på dette filteret.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xsltLabel)
en: &XSLT file:
nn: &XSLT-fil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xsltprocLabel)
en: xsltproc &executable:
nn: xsltproc-&køyrbar:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: Apply This &Filter When
nn: Bruk dette &filteret når

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, rootElementLineEdit)
en: This filter will be applied only to text having the specified XML root element.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one root element separated by commas.  Example: "html".
nn: Dette filteret vert berre brukt på tekst som har det oppgjevne XML-rotelementet. Dersom tomt vert det brukt på heile teksten. Du kan legga inn meir enn eitt rotelement, skil dei med komma. Eksempel: «html».

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, doctypeLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, doctypeLabel)
en: This filter will be applied only to text having the specified DOCTYPE specification.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one DOCTYPE separated by commas.  Example: "xhtml".
nn: Dette filteret vert berre brukt på tekst som har oppgjeve DOCTYPE. Dersom tomt vert det brukt på heile teksten. Du kan legga inn meir enn ein DOCTYPE, skil dei med komma. Eksempel: «xhtml».

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, appIdLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, appIdLabel)
en: <qt>Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  Use <b>knotify</b> to match all messages sent as KDE notifications.  If blank, this filter applies to text queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"</qt>
nn: <qt>Skriv inn ein D-Buss-program-ID. Filteret gjeld berre for opplesingsjobbar som vert sette i kø av det programmet. Du kan skriva inn meir enn ein ID, skil dei med komma. Bruk <b>knotify</b> for å treffa alle meldingar som vert sende som KDE-varsel. Dersom tomt vert filteret brukt på tekst som vert sett i kø av alle program. Tips: Bruk kdcop på kommandolinja for å få program-ID-en til programma som køyrer. Eksempel: «konversation,kvirc,ksirc,kopete».</qt>

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, rootElementLabel)
en: This filter will be applied only to text having the specified XML root element.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one root element separated by commas.  Example: "html".
nn: Dette filteret vert berre brukt på tekst som har det oppgjevne XML-rotelementet. Dersom tomt vert det brukt på heile teksten. Du kan legga inn meir enn eitt rotelement, skil dei med komma. Eksempel: «html».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rootElementLabel)
en: &Root element is:
nn: &Rotelementet er:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doctypeLabel)
en: or DOC&TYPE is:
nn: eller dokumenttypen er:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, appIdLabel)
en: and Application &ID contains:
nn: og program-ID-en inneheld:

en: KDE Text-to-Speech
nn: KDE «tekst-til-tale» (KDE Text-to-Speech)

en: KDE Text-to-Speech Manager
nn: Tekst-til-tale-handsaming for KDE

en: &Stop/Delete
nn: &Stopp/slett

en: &Resume
nn: &Hald fram

en: R&epeat
nn: &Gjenta

en: Spea&k Clipboard Contents
nn: Les opp &innhaldet på utklippstavla

en: Text-to-speech synthesis daemon
nn: Teneste for «tekst-til-tale»-syntetisering

en: (C) 2002, José Pablo Ezequiel Fernández
nn: © 2002 José Pablo Ezequiel Fernández

en: Current Maintainer
nn: Noverande vedlikehaldar

en: Original Author
nn: Opphavsperson

en: Previous Maintainer
nn: Tidlegare vedlikehaldar

en: Gunnar Schmi Dt
nn: Gunnar Schmidt

en: Contributor
nn: Bidragsytar

en: Testing
nn: Testar

en: Add Talker
nn: Legg til opplesar

en: You have made changes to the configuration but have not saved them yet.  Click Apply to save the changes or Cancel to abandon the changes.
nn: Du har gjort endringar i oppsettet, men har ikkje lagra dei endå. Trykk på «Bruk» for å lagra endringane eller på «Avbryt» for å ikkje bruka dei.

en: <h1>Text-to-Speech</h1><p>This is the configuration for the text-to-speech D-Bus service</p><p>This allows other applications to access text-to-speech resources</p><p>Be sure to configure a default language for the language you are using as this will be the language used by most of the applications</p>
nn: <h1>Tekst-til-tale</h1><p>Dette er oppsettet av D-Bus-tenesta «tekst-til-tale».</p><p>Dette lèt andre program få tilgang til tekst-til-tale-ressursar</p><p>Ver sikker på at du set opp eit standardspråk for språket du brukar, sidan dette er språket dei fleste programma brukar</p>

en: KCMKttsMgr
nn: Handsaming av KCMKtts

en: (c) 2010, Jeremy Whiting
nn: © 2010 Jeremy Whiting

en: Author
nn: Opphavsperson

en: Select Filter
nn: Vel filter

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, kttsjobmgr)
en: Jobs
nn: Jobbar

en: Jovie Version: %1
nn: Jovie-versjon: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kttsdVersion)
en: Jovie not running
nn: Jovie køyrer ikkje

en: Filter Configuration
nn: Oppsett av filter

[ctx: General, as title of window]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
nn: Generelt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableJovieCheckBox)
en: Check to start the Jovie Daemon and enable Text-to-Speech.
nn: Kryss av for å starta Jovie-tenesta og slå på «tekst-til-tale».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableJovieCheckBox)
en: &Enable Text-to-Speech System (Jovie)
nn: &Slå på tekst-til-tale-systemet (Jovie)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Talkers
nn: Opplesarar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addTalkerButton)
en: Click to add and configure a new Talker (speech synthesizer).
nn: Trykk for å leggja til og setja opp ein ny opplesar (program for talesyntetisering)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addFilterButton)
en: Add...
nn: Legg til …

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, higherTalkerPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, higherFilterPriorityButton)
en: U&p
nn: &Opp

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, configureTalkerButton)
en: Click to configure options for the highlighted Talker.
nn: Trykk for å setja opp innstillingar for den valde opplesaren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, configureTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, configureFilterButton)
en: &Edit...
nn: &Rediger …

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeTalkerButton)
en: Click to remove the highlighted Talker.
nn: Trykk for å fjerna den valde opplesaren.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Filters
nn: Filter

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addFilterButton)
en: Click to add and configure a new Filter.
nn: Trykk for å leggja til og setja opp eit nytt filter.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, higherFilterPriorityButton)
en: Click to move selected filter up in the list.  Filters higher in the list are applied first.
nn: Trykk for å flytta det valde filteret oppover i lista. Filtera som ligg høgare oppe i lista vert brukte først.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, lowerFilterPriorityButton)
en: Click to move a filter down in the list.  Filters lower in the list are applied last.
nn: Trykk for å flytta det valde filteret nedover i lista. Filtera som ligg lengst nede i lista vert brukte til slutt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, configureFilterButton)
en: Click to configure options for the highlighted Filter.
nn: Trykk for å setja opp innstillingar for det valde filteret.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeFilterButton)
en: Click to remove the highlighted Filter.
nn: Trykk for å fjerna det valde filteret.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Speech Control
nn: Talekontroll

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stop
nn: Stopp

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, cancelButton)
en: <p>Deletes the job.  If it is currently speaking, it stops speaking.  The next speakable job in the list begins speaking.</p>
nn: <p>Slettar jobben. Dersom han vert opplesen stoppar opplesinga. Den neste jobben som kan lesast opp byrjar.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, cancelButton)
en: Cancel
nn: Avbryt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, pauseButton)
en: <p>Changes a job to Paused state.  If currently speaking, the job stops speaking. Paused jobs prevent jobs that follow them from speaking, so either click <b>Resume</b> to make the job speakable, or click <b>Later</b> to move it down in the list.</p>
nn: <p>Set ein jobb på pause. Dersom han held på å verta opplesen, stoppar opplesinga. Jobbar på pause hindrar jobbar som følgjer dei å verta opplesne, så trykk anten <b>Hald fram</b> så jobben kan lesast opp, eller trykk <b>Seinare</b> for å flytta han lenger ned i lista.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, resumeButton)
en: <p>Resumes a paused job or changes a Queued job to Waiting.  If the job is the top speakable job in the list, it begins speaking.</p>
nn: <p>Held fram ein jobb som er sett på pause eller endrar ein jobb som er lagd i kø til «Ventar». Dersom jobben er den øvste jobben som kan lesast opp i lista, vert han opplesen.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, resumeButton)
en: Resume
nn: Hald fram

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, speak_clipboard)
en: <p>Queues the current contents of the clipboard for speaking and sets its state to Waiting.  If the job is the topmost in the list, it begins speaking.  The job will be spoken by the topmost Talker in the <b>Talkers</b> tab.</p>
nn: <p>Legg innhaldet i utklippstavla for tale i kø og set statusen til «Ventar». Dersom jobben er den øvste jobben som kan lesast opp i lista, vert han opplesen. Jobben vert opplesen av den øvste opplesaren i fana <b>Opplesarar</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, speak_clipboard)
en: &Speak Clipboard
nn: &Utklippstavle for tale

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, speak_file)
en: <p>Prompts you for a file name and queues the contents of the file for speaking.  You must click the <b>Resume</b> button before the job will be speakable.  The job will be spoken by the topmost Talker in the <b>Talkers</b> tab.</p>
nn: <p>Spør deg etter eit filnamn og legg innhaldet i fila i kø for opplesing. Du må trykka på <b>Hald fram</b>-knappen før jobben kan lesast opp. Jobben vert opplesen av den øvste opplesaren i fana <b>Opplesarar</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, speak_file)
en: Spea&k File
nn: &Les opp fil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name
nn: &Namn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Synthesizer
nn: Program for talesyntetisering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Voice Name
nn: Stemmenamn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Voice &Type
nn: Stemme&type

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 1
nn: Mann 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 2
nn: Mann 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 3
nn: Mann 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 1
nn: Kvinne 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 2
nn: Kvinne 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 3
nn: Kvinne 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male Child
nn: Gut

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female Child
nn: Jente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Punctuation
nn: Teiknsetjing

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">All</span> means speak all punctuation characters.</p><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">None</span> means speak no punctuation characters.</p><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">Some</span> means speak only punctuation characters given in the speech-dispatcher configuration.</p></body></html>
nn: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">Alle</span> gjer at alle teikn vert lesne opp.</p><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">Ingen</span> gjer at ingen teikn vert lesne opp.</p><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">Nokre</span> gjer at berre teikn definerte i oppsettet vert lesne opp.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: All
nn: Alle

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: None
nn: Ingen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: Some
nn: Nokre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Speed
nn: &Fart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Pitch
nn: &Tonehøgd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Volume
nn: &Lydstyrke

[ctx: Default language code]
en: default
nn: standard

[ctx: The name of the first Male voice]
en: Male 1
nn: Mann 1

[ctx: The name of the first Female voice]
en: Female 1
nn: Kvinne 1

[ctx: The name of the male child voice]
en: Boy
nn: Gut

[ctx: The name of the female child voice]
en: Girl
nn: Jente

[ctx: Somehow user has gotten a voice type that is not valid, i.e. not Male1, Male2, etc.]
en: Invalid voice type
nn: Ugyldig stemmetype

[ctx: Other language]
en: Other
nn: Anna

[ctx: full country name]
en: United States of America
nn: Sambandsstatane

[ctx: full country name]
en: United Kingdom
nn: Storbritannia

[ctx: abbreviated country name]
en: UK
nn: Storbr.

en: Name
nn: Namn

en: Voice Type
nn: Stemmetype

[ctx: Volume of noise]
en: Volume
nn: Lydstyrke

en: Speed
nn: Fart

en: Pitch
nn: Tonehøgd
