KDE 4 - en to nn translation catalogue (170 entries)

en: Piece count
nn: Talet på brikker

en: Piece aspect ratio
nn: Breidd/høgd-forhold

[ctx: Puzzle grid type]
en: Predefined settings
nn: Førehandsdefinerte innstillingar

[ctx: Puzzle grid type]
en: Cairo (pentagonal) grid
nn: Cairo-rutenett (femkanta)

[ctx: Puzzle grid type]
en: Hexagonal grid
nn: Sekskanta rutenett

[ctx: Puzzle grid type]
en: Rectangular grid
nn: Firkanta rutenett

[ctx: Puzzle grid type]
en: Rotrex (rhombi-trihexagonal) grid
nn: Rotrex-rutenett (tre-, fir- og sekskantar)

[ctx: Puzzle grid type]
en: Irregular grid
nn: Irregulært rutenett

en: Approx. piece count
nn: Omtrentleg brikketal

en: Quick preset
nn: Rask førehandsinnstilling

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Ordinary
nn: Vanleg

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Very regular
nn: Sterkt regulært

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Very diverse
nn: Svært varierande

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Large plugs
nn: Store pluggar

en: Flipped edge percentage
nn: Prosent vende kantar

en: Edge curviness
nn: Kantkurvegrad

en: Plug size
nn: Pluggstorleik

en: Diversity of curviness
nn: Variasjon i kurvegrad

en: Diversity of plug position
nn: Variasjon i pluggposisjon

en: Diversity of plugs
nn: Variasjon i pluggar

en: Diversity of piece size
nn: Variasjon i brikkestorleik

en: Dump grid image
nn: Lagra rutenettbilete

en: General settings
nn: Generelle innstillingar

en: Mouse interaction
nn: Musehandlingar

en: Center
nn: I midten

en: None
nn: Ingen

en: Top Left
nn: Oppe til venstre

en: Top Right
nn: Oppe til høgre

en: Bottom Left
nn: Nede til venstre

en: Bottom Right
nn: Nede til høgre

en: Remove this trigger
nn: Fjern denne utløysaren

en: Input here...
nn: Skriv her …

en: Hold down the modifier keys you want, then click a mouse button or scroll a mouse wheel here
nn: Hald nede valtastane du vil bruka, og klikk deretter med musa her, eller rull musehjulet hit.

[ctx: This is used for describing that no mouse action has been assigned to this interaction plugin.]
en: None
nn: Ingen

en: Click to change how an action is triggered
nn: Trykk for å endra korleis handlinga vert utløyst

en: Mouse buttons
nn: Museknappar

en: Mouse wheel
nn: Musehjul

en: Interaction with pieces
nn: Interaksjon med brikker

en: Interaction with the puzzle table
nn: Interaksjon med puslespelbordet

en: Interaction with the viewport
nn: Interaksjon med visingsområdet

[ctx: @title:window]
en: Create new puzzle
nn: Lag nytt puslespel

[ctx: @label:chooser]
en: Image file:
nn: Biletfil:

[ctx: @info]
en: Please describe below the image which you have chosen.
nn: Skildra nedanfor biletet du har valt.

[ctx: @label:textbox]
en: Image name:
nn: Biletnamn:

[ctx: @label:textbox (like in: This comment is optional.)]
en: Optional comment:
nn: Valfri kommentar:

[ctx: @label:textbox]
en: Name of image author:
nn: Opphavsperson til biletet:

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Choose image
nn: Vel bilete

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Specify the source image to be sliced into pieces
nn: Oppgje kjeldebiletet som skal skjerast i bitar

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Choose slicer
nn: Vel skjerar

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Choose a slicing method
nn: Vel ein skjeremetode

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Configure slicer
nn: Set opp skjerar

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Tweak the parameters of the chosen slicing method
nn: Finjuster parametrane for den valde oppskjeringsmetoden

en: Puzzle cannot be created: The slicer plugin could not be loaded.
nn: Klarte ikkje laga puslespelet: Klarte ikkje lasta skjeringstillegget.

en: Puzzle cannot be created: The file you selected is not an image.
nn: Klarte ikkje laga puslespelet: Fila du valde er ikkje ei biletfil.

en: Puzzle cannot be created: Slicing failed because of undetermined problems.
nn: Klarte ikkje laga puslespelet: Klarte ikkje skjera til puslespelet av ukjende grunnar.

en: Change size of puzzle table area by dragging its edges
nn: Endra storleik på puslebrettområdet ved å dra i kantane

en: You have finished the puzzle. Do you want to restart it now?
nn: Du har lagt ferdig puslespelet. Vil du prøva å pusla det på nytt?

en: The following puzzles will be deleted. This action cannot be undone.
nn: Desse puslespela vert sletta. Du kan ikkje angra denne handlinga.

[ctx: Filter for a file dialog]
en: *.puzzle|Palapeli puzzles (*.puzzle)
nn: *.puzzle|Palapeli-puslespel (*.puzzle)

en: Create a piece holder
nn: Lag brikkehaldar

en: Enter a short name (optional):
nn: Skriv inn eit kort namn (valfritt):

en: You need to click on a piece holder to select it before you can delete it, or you can just click on its Close button.
nn: Du må trykkja på ein brikkehaldar for å velja han før du kan fjerna han. Du kan også trykkja direkte på «Lukk»-knappen på brikkehaldaren.

en: The selected piece holder must be empty before you can delete it.
nn: Brikkehaldaren må vera tom før du kan fjerna han.

en: The selected piece holder must contain some pieces for 'Select all' to use.
nn: Brikkehaldaren må ha nokre brikker på seg før du kan bruk «Merk alt i haldaren».

en: You need to click on a piece holder to select it before you can select all the pieces in it.
nn: Du må trykkja på ein brikkehaldar for å velja han før du kan merkja alle brikkene i han.

en: To rearrange pieces, either the puzzle table must have some selected pieces or there must be a selected holder with some selected pieces in it.
nn: Viss du vil ordna brikkene, må anten puslebrettet ha nokre merkte brikker på seg eller så må du ha valt ein brikkehaldar som inneheld brikker.

en: You need to have a piece holder and click it to select it before you can transfer pieces into or out of it.
nn: Du må ha ein brikkehaldar og trykkja på han for å markera han før du kan flytta brikker til eller frå han.

en: You have selected to transfer a large piece containing more than six small pieces to a holder. Do you really wish to do that?
nn: Du har valt å flytta ei stort puslespelstykke, med meir enn seks brikker, til ein brikkehaldar. Er du sikker på at du vil gjera dette?

en: You need to select one or more pieces to be transferred out of the selected holder or select pieces from the puzzle table to be transferred into it.
nn: Du å merkja brikkene du vil flytta frå den valde brikkehaldaren eller frå puslebrettet til haldaren.

en: You need to select one or more pieces to be transferred from the previous holder into the newly selected holder.
nn: Du å merkja brikkene du vil flytta frå den førre brikkehaldaren til den nye haldaren.

en: You need to have at least two holders, one of them selected and with selected pieces inside it, before you can transfer pieces to a second holder.
nn: Før du kan flytta brikkene til ein ny haldar må du ha minst to haldarar, der eine er vald og har merkte brikker i seg.

[ctx: Hints for solving large puzzles]
en: You have just created a large puzzle: Palapeli has several features to help you solve it within the limited space on the desktop. They are described in detail in the Palapeli Handbook (on the Help menu). Here are just a few quick tips.
    
    Before beginning, it may be best not to use bevels or shadowing with large puzzles (see the Settings dialog), because they make loading slower and highlighting harder to see when the pieces in the view are very small.
    
    The first feature is the puzzle Preview (a picture of the completed puzzle) and a toolbar button to turn it on or off. If you hover over it with the mouse, it magnifies parts of the picture, so the window size you choose for the Preview can be quite small.
    
    Next, there are close-up and distant views of the puzzle table, which you can switch quickly by using a mouse button (default Middle-Click). In close-up view, use the empty space in the scroll bars to search through the puzzle pieces a 'page' at a time. You can adjust the two views by zooming in or out and your changes will be remembered.
    
    Then there is a space on the puzzle table reserved for building up the solution.
    
    Last but not least, there are small windows called 'holders'. They are for sorting pieces into groups such as edges, sky or white house on left. You can have as many holders as you like and can give them names. You should already have one named 'Hand', for carrying pieces from wherever you find them to the solution area.
    
    You use a special mouse click to transfer pieces into or out of a holder (default Shift Left-Click). First make sure the holder you want to use is active: it should have a blue outline. If not, click on it. To transfer pieces into the holder, select them on the puzzle table then do the special click to 'teleport' them into the holder. Or you can just do the special click on one piece at a time.
    
    To transfer pieces out of a holder, make sure no pieces are selected on the puzzle table, go into the holder window and select some pieces, using normal Palapeli mouse operations, then go back to the puzzle table and do the special click on an empty space where you want the pieces to arrive. Transfer no more than a few pieces at a time, to avoid collisions of pieces on the puzzle table.
    
    By the way, holders can do almost all the things the puzzle table and its window can do, including joining pieces to build up a part of the solution.
nn: Du har laga eit stort puslespel: Palapeli har fleire funksjonar for å hjelpa deg å løysa det på ei avgrensa skjermflate. Du finn meir informasjon om desse i handboka (som du finn på «Hjelp»-menyen). Men her er nokre kjappe tips:
    
    Det kan vera lurt å ikkje bruka faskantar alle brikkeskuggar på store puslespel (sjå innstillingsvindauget), då dei gjer det tregare å lasta inn puslespelet og vanskelegare å sjå brikkemarkering for små brikker.
    
    Den første nyttige funksjon er førehandsvisinga (eit bilete av det ferdiglagde puslespelet) og ein verktøylinjeknapp for å visa og gøyma denne. Når du held peikaren over førehandsvisinga, vert det vist ei forstørra utgåve av eit utsnitt av biletet. Du kan derfor la sjølve førehandsvisingaruta vera ganske lita.
    
    Det finst òg nær- og fjernvising av sjølve puslebrettet. Du kan byta mellom visingane med ein museknapp (standard er midtknappen). I nærvisinga kan du bruka det tomme området på rullefelta for å bla gjennom puslespelbrikkene ei «side» om gongen. Du kan velja forstørringsnivå for dei to visingane ved å forstørra inn eller ut når du er på kvar vising. Forstørringsnivåa vert hugsa.
    
    Det er òg ledig plass på puslebrettet reservert for å byggja opp løysinga.
    
    Og sist, men ikkje minst, finst det små vindauge som vert kalla «brikkehaldarar». Desse kan du bruka for å sortera og gruppera brikker, for eksempel i gruppene «kantar», «himmel» eller «kvitt hus til venstre». Du kan ha så mange brikkehaldarar du vil, og du kan òg gje dei namn. Som standard har du ein brikkehaldar med namn «Hand», for å flytta brikker frå ein plass og til løysingsområdet.
    
    Du brukar eit spesielt museklikk for å overføra brikker til/frå brikkehaldarar (standard er «Shift + venstreklikk»). Sjå først til at haldaren du ønskjer å bruka er aktiv; han skal ha eit blått omriss. Viss han ikkje har det, trykk på han. For å overføra brikker til haldaren, merk dei på puslebrettet og bruka så spesialklikket for å flytta dei til haldaren. Du kan òg bruka spesialklikket på éi brikke om gongen.
    
    For å overføra brikker frå haldaren, sjå først til at ingen brikker er merkte på puslebrettet. Gå så til haldarvindauget og merk nokre brikker. Gå så tilbake til puslebrettet og bruk spesialklikket der du vil plassera brikkene. Flytt helst ikkje så mange brikker om gongen, for å unngå at brikkene vert liggjane oppå kvarandre.
    
    Brikkehaldarar kan òg brukast til nesten alt som det vanlege puslebrettet kan brukast til, for eksempel til å pusla saman brikker for å byggja opp delar av puslespelet.

[ctx: Caption for hints]
en: Solving Large Puzzles
nn: Løysing av store puslespel

en: Great! You have finished the puzzle.
nn: Du har lagt ferdig puslespelet. Flott!

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Move pieces by dragging
nn: Flytt brikker ved å dra dei

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Select pieces by clicking
nn: Vel brikker ved å trykkja på dei

[ctx: Works instantly, without dragging]
en: Teleport pieces to or from a holder
nn: Flytt brikker til eller frå brikkehaldarar

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Move viewport by dragging
nn: Flytt visingsområdet ved å dra

[ctx: As in a movie scene]
en: Switch to close-up or distant view
nn: Byt til nær- eller fjernvising

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Zoom viewport
nn: Forstørr/forminsk visingsområdet

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Scroll viewport horizontally
nn: Rull visingsområdet vassrett

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Scroll viewport vertically
nn: Rull visingsområdet loddrett

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Select multiple pieces at once
nn: Vel fleire brikker samtidig

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Toggle lock state of the puzzle table area
nn: Lås eller lås opp puslebrettet

[ctx: Window title]
en: Preview of completed puzzle
nn: Førehandvising av fullført puslespel

[ctx: text in preview window]
en: Image is not available.
nn: Biletet er ikkje tilgjengeleg.

en: %1 - Preview
nn: %1 – førehandsvising

[ctx: @item:inlistbox]
en: Single color
nn: Einsfarga

[ctx: a special keyboard modifier]
en: GroupSwitch
nn: Gruppebyte

[ctx: refers to no mouse buttons being pressed]
en: No-Button
nn: Nei-knapp

[ctx: a mouse button]
en: Left-Button
nn: Venstreknapp

[ctx: a mouse button]
en: Right-Button
nn: Høgreknapp

[ctx: a mouse button]
en: Middle-Button
nn: Midtknapp

[ctx: a special mouse button]
en: XButton1
nn: X-knapp 1

[ctx: a special mouse button]
en: XButton2
nn: X-knapp 2

en: Horizontal-Scroll
nn: Vassrett rulling

en: Vertical-Scroll
nn: Loddrett rulling

en: Your progress is saved automatically while you play.
nn: Det vert automatisk lagra kor langt du har komme på puslespelet.

[ctx: used as caption for a dialog that explains the autosave feature]
en: Automatic saving
nn: Automatisk lagring

en: Lock the puzzle table area
nn: Lås puslebrettet

en: [No name]
nn: [namnlaus]

[ctx: Puzzle description, %2 = name string, %1 = piece count]
en: %2 (%1 piece) | %2 (%1 pieces)
nn[0]: %2 (%1 brikke)
nn[1]: %2 (%1 brikker)

[ctx: Author attribution, e.g. "by Jack"]
en: by %1
nn: av %1

[ctx: @action:button that pops up sorting strategy selection menu]
en: Sort list...
nn: Sorter liste …

[ctx: @action:inmenu selects sorting strategy for collection list]
en: By title
nn: Etter namn

[ctx: @action:inmenu selects sorting strategy for collection list]
en: By piece count
nn: Etter brikketal

en: Loading puzzle...
nn: Lastar puslespel …

[ctx: command line message]
en: Error: No puzzle file given.
nn: Feil: Inga puslespelfil oppgjeven.

en: Importing puzzle "%1" into your collection
nn: Legg puslespelet «%1» til samlinga

en: KDE Jigsaw Puzzle Game
nn: Puslespel for KDE

en: Copyright 2009, 2010, Stefan Majewsky
nn: © 2009–2010 Stefan Majewsky

en: Johannes Loehnert
nn: Johannes Löhnert

en: The option to preview the completed puzzle
nn: Val for førehandvising av ferdig puslespel

en: Path to puzzle file (will be opened if -i is not given)
nn: Adressa til puslespelfila (vert opna med mindre «-i» er oppgjeven)

en: Import the given puzzle file into the local collection (does nothing if no puzzle file is given)
nn: Legg den valde puslespelfila til den lokale samlinga (gjer ikkje noko om ikkje noko puslespelfil er vald)

en: If the -i/--import option is specified, the main window will not be shown after importing the given puzzle.
nn: Viss valet «-i»/«--import» er vald, vert ikkje hovudvindauget vist etter importering av puslespelet.

note: i18n: ectx: label, entry (SnappingPrecision), group (Puzzling)
en: Precision of snapping (as a percentage of piece size).
nn: Avstand før låsing (som prosentverdi av brikkestorleiken).

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBackground), group (Appearance)
en: The filename of the background image to use for the View, or "__color__" if a solid color should be used (see key "ViewBackgroundColor").
nn: Filnamnet på bakgrunnsbiletet som skal brukast for visinga, eller «__color__» viss det skal vera einsfarga bakgrunn (sjå nøkkelen «ViewBackgroundColor»).

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBackgroundColor), group (Appearance)
en: The background color to use for the View (if the key "ViewBackground" is set to "__color__").
nn: Bakgrunnsfargen som skal brukast for visinga (viss nøkkelen «ViewBackground» er sett til «__color__»).

note: i18n: ectx: label, entry (ViewHighlightColor), group (Appearance)
en: The highlighting color to use for selecting pieces in the View.
nn: Framhevingsfargen brukt ved merking av brikker.

note: i18n: ectx: label, entry (SolutionArea), group (Appearance)
en: Where to reserve space on the puzzle table for the solution, when shuffling or re-shuffling the pieces.
nn: Kor det skal reserverast plass på puslebrettet for visinga, brukt ved (om)stokking av brikkene.

note: i18n: ectx: label, entry (PieceSpacing), group (Appearance)
en: Spacing of pieces in puzzle grids relative to the size of the largest piece (spacing factor is 1.0 + 0.05 * value).
nn: Mellomrom mellom brikker, relativt til den største puslespelbrikka (avstandsfaktoren er 1,0 + 0,05 × verdien).

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (Appearance)
en: Whether to show the status bar on the puzzle table. (It is not a real status bar, but the position and provided functionality is similar.)
nn: Om statuslinja skal visast på puslebrettet. (Det er ikkje ei ekte statuslinje, men plasseringa og funksjonaliten liknar.)

note: i18n: ectx: label, entry (PieceShadowsEnabled), group (Appearance)
en: Whether to render shadows below the puzzle pieces. Turning this off might improve rendering performance.
nn: Om det skal teiknast skuggar under brikkene. Om dette vert slått av, kan det gje betre yting ved oppteikning av puslebrikkene.

note: i18n: ectx: label, entry (PieceBevelsEnabled), group (Appearance)
en: Whether to render bevels on the puzzle pieces. Turning this off might improve puzzle loading performance.
nn: Om det skal teiknast faskantar på brikkene. Om dette vert slått av, kan det gje betre yting når puslespel vert lasta inn.

note: i18n: ectx: label, entry (PuzzlePreviewVisible), group (PuzzlePreview)
en: Whether the preview window was switched on last time Palapeli was run.
nn: Om ruta med førehandvising var slått på sist Palapeli vart køyrd.

note: i18n: ectx: label, entry (PuzzlePreviewGeometry), group (PuzzlePreview)
en: Last position and size of puzzle preview.
nn: Siste plassering og storleik for førehandvising.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main toolbar
nn: Hovudverktøylinje

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Puzzle table
nn: Puslebrettet

[ctx: @label:chooser for different types of background textures]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Background:
nn: Bakgrunn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color for highlighting selected pieces:
nn: Farge ved merking av brikker:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Space for solution:
nn: Plass til løysinga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: No space is provided with puzzles of less than 20 pieces. Changes will take effect when a puzzle is created or re-started.
nn: Det vert ikkje reservert plass viss puslespelet har mindre enn 20 brikker. Endringane vil tre i kraft når eit puslespel vert laga eller begynt på nytt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Spacing of pieces in puzzle grids (1.0-1.5):
nn: Mellomrom mellom brikker i rutenett (1,0–1,5):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Piece appearance
nn: Utsjånaden til brikkene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PieceBevelsEnabled)
en: Draw bevels to create a 3-dimensional appearance
nn: Teikn faskantar for å laga tredimensjonalt utsjånad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PieceShadowsEnabled)
en: Draw shadows below pieces
nn: Teikn skuggar under brikkene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: These options can be disabled when Palapeli is running very slowly. Changes will take effect only when a new puzzle is started.
nn: Desse vala kan slåast av viss Palapeli køyrer svært langsamt. Endringane får berre verknad når eit nytt puslespel vert starta.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Piece behavior
nn: Åtferda til brikkene

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Snapping precision:
nn: Avstand før låsing:

[ctx: @item:inrange description for the "snapping precision" setting]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Very precise (harder)
nn: Svært presist (vanskelegare)

[ctx: @item:inrange description for the "snapping precision" setting]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Unprecise (easier)
nn: Upresist (lettare)

en: Show statusbar of puzzle table
nn: Vis statuslinja til puslebrettet

en: Back to &collection
nn: Tilbake til &samlinga

en: Go back to the collection to choose another puzzle
nn: Gå tilbake til samlinga for å velja eit anna puslespel

en: Create &new puzzle...
nn: Lag &nytt puslespel …

en: Create a new puzzle using an image file from your disk
nn: Lag eit nytt puslespel med ei biletfil på disken

en: &Delete puzzle
nn: &Slett puslespel

en: Delete the selected puzzle from your collection
nn: Slett det merkte puslespelet frå samlinga

en: &Import from file...
nn: &Importer frå fil …

en: Import a new puzzle from a file into your collection
nn: Importer eit nytt puslespel til samlinga frå ei fil

en: &Export to file...
nn: &Eksporter til fil …

en: Export the selected puzzle from your collection into a file
nn: Eksporter det valde puslespelet frå samlinga til ei fil

en: &Restart puzzle...
nn: &Start puslespelet på nytt …

en: Delete the saved progress and reshuffle the pieces
nn: Gløym kor langt du har komme på puslespelet og stokk om brikkene

en: &Create piece holder...
nn: &Lag brikkehaldar …

en: Create a temporary holder for sorting pieces
nn: Lag ein brikkehaldar for sortering av brikker

en: &Delete piece holder
nn: &Fjern brikkehaldar

en: Delete a selected temporary holder when it is empty
nn: Fjern ein mellombels brikkehaldar når han er tom

en: &Select all in holder
nn: &Merk alt i haldaren

en: Select all pieces in a selected piece holder
nn: Merk alle brikkene i vald brikkehaldar

en: &Rearrange pieces
nn: &Ordna brikkene

en: Rearrange all pieces in a selected piece holder or selected pieces in any window
nn: Ordna alle brikkene i ein vald brikkehaldar eller på puslebrettet

[ctx: Preview is a noun here]
en: &Preview
nn: &Førehandsvising

[ctx: Preview is a noun here]
en: Preview
nn: Førehandsvising

en: Show or hide the image of the completed puzzle
nn: Vis eller gøym eit bilete av det fullførte puslespelet

en: Enable all messages
nn: Vis alle meldingar

en: No puzzle loaded
nn: Inkje puslespel lasta

en: You finished the puzzle.
nn: Du har lagt ferdig puslespelet.

[ctx: Progress display]
en: %1% finished
nn: %1 % ferdig
