kcmcrypto - en to nn translation catalogue (167 entries)

en: X509 Certificate Export
nn: Eksport av X.509-sertifikat

en: &Text
nn: &Tekst

en: Filename:
nn: Filnamn:

en: &Export
nn: &Eksporter

en: &Cancel
nn: &Avbryt

en: Internal error. Please report to kfm-devel@kde.org.
nn: Intern feil. Meld frå til kfm-devel@kde.org.

en: Error converting the certificate into the requested format.
nn: Feil ved konvertering av sertifikatet til det førespurde formatet.

en: Error opening file for output.
nn: Feil ved opning av fil for skriving.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, D_GenCert)
en: Certificate Creation Wizard
nn: Vegvisar for oppretting av sertifikat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, T_CertType)
en: Certificate type:
nn: Sertifikattype:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Passphrase:
nn: Passfrase:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Passphrase (verify):
nn: Passfrase (stadfest):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Country code:
nn: Landkode:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: State or province (in full):
nn: Delstat/område:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: City:
nn: Poststad/by:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Organization name:
nn: Organisasjonsnamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Organizational unit/group:
nn: Organisasjonseining/-gruppe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Full hostname of the server:
nn: Heile vertsnamnet til tenaren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: Email address:
nn: E-postadresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10)
en: Days valid:
nn: Dagar gyldig:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox1)
en: Self sign
nn: Sjølvsignert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox2)
en: Use DSA instead of RSA
nn: Bruk DSA i staden for RSA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel13)
en: Bit strength:
nn: Bitstyrke:

en: %1 (%2 of %3 bits)
nn: %1 (%2 av %3 bit)

en: <h1>Crypto</h1> This module allows you to configure SSL for use with most KDE applications, as well as manage your personal certificates and the known certificate authorities.
nn: <h1>Kryptografi</h1>I denne modulen kan du setja opp SSL for bruk i dei fleste KDE-programma. Du kan òg handtera dei personlege sertifikata dine og kjende sertifikatutferdarar.

en: KDE Crypto Control Module
nn: Krypteringskontrollmodul for KDE

en: (c) 2000 - 2001 George Staikos
nn: © 2000–2001 George Staikos

en: SSL Ciphers to Use
nn: SSL-krypteringsmetodar som skal brukast

en: Select the ciphers you wish to enable when using the SSL protocol. The actual protocol used will be negotiated with the server at connection time.
nn: Vel kva for krypteringsmetodar du vil bruka når SSL-protokollen vert brukt. Protokollen som faktisk vert brukt vert forhandla fram av tenaren ved tilkopling.

en: Cipher Wizard
nn: Vegvisar for krypteringsmetode

en: Strong Ciphers Only
nn: Berre sterke krypteringsmetodar

en: Export Ciphers Only
nn: Berre eksport-krypteringsmetodar

en: Enable All
nn: Bruk alle

en: <qt>Use these preconfigurations to more easily configure the SSL encryption settings. You can choose among the following modes:<ul><li><b>Strong Ciphers Only:</b> Select only the strong (&gt;= 128 bit) encryption ciphers.</li><li><b>Export Ciphers Only:</b> Select only the weak ciphers (&lt;= 56 bit).</li><li><b>Enable All:</b> Select all SSL ciphers and methods.</li></ul></qt>
nn: <qt>Bruk desse førehandslaga oppsetta for enklare å kunna setja opp innstillingane for SSL-kryptering. Du kan velja mellom desse modusane:<ul><li><b>Berre sterke krypteringsmetodar:</b> Vel berre dei sterke (≥ 128 bit) krypteringsmetodane.</li><li><b>Berre eksport-krypteringsmetodar:</b> Vel berre dei svake krypteringsmetodane (≤ 56 bit).</li><li><b>Bruk alle:</b> Vel alle SSL-krypteringsmetodar.</li></ul></qt>

en: Warn on &entering SSL mode
nn: Varsla ved &start av SSL-modus

en: If selected, you will be notified when entering an SSL enabled site
nn: Viss det er kryssa av her, vert du varsla når du går inn på ein nettstad som brukar SSL.

en: Warn on &leaving SSL mode
nn: Varsla ved av&slutting av SSL-modus

en: If selected, you will be notified when leaving an SSL based site.
nn: Viss det er kryssa av her, vert du varsla når du forlèt ein nettstad som brukar SSL.

en: Warn on sending &unencrypted data
nn: Varsla ved sending av &ukryptert informasjon

en: If selected, you will be notified before sending unencrypted data via a web browser.
nn: Viss det er kryssa av her, vert du varsla før du sender ukryptert informasjon via ein nettlesar.

en: Warn on &mixed SSL/non-SSL pages
nn: Varsla ved &blanda SSL/ikkje-SSL-sider

en: If selected, you will be notified if you view a page that has both encrypted and non-encrypted parts.
nn: Viss det er kryssa av her, vert du varsla når du går inn på ein nettstad som inneheld både kryptert og ikkje kryptert innhald.

en: Path to OpenSSL Shared Libraries
nn: Adresse til delte OpenSSL-bibliotek

en: Use EGD
nn: Bruk EGD

en: Use entropy file
nn: Bruk entropifil

en: Path to EGD:
nn: Adresse til EGD:

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the entropy gathering daemon (EGD) for initializing the pseudo-random number generator.
nn: Viss det er kryssa av her, vert OpenSSL spurt om å bruka entropiinnsamlingstenesta (EGD) ved oppstart av generatoren for pseudo-tilfeldige tal.

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the given file as entropy for initializing the pseudo-random number generator.
nn: Viss det er kryssa av her, vert OpenSSL spurt om å bruka ei oppgjeven fil ved oppstart av generatoren for pseudo-tilfeldige tal.

en: Enter the path to the socket created by the entropy gathering daemon (or the entropy file) here.
nn: Skriv inn adressa til socket-en som entropiinnsamlingstenesta (EGD) lagar, eller til entropifila du vil bruka.

en: Click here to browse for the EGD socket file.
nn: Trykk her for å bla deg fram til EGD-socket-fila.

en: This list box shows which certificates of yours KDE knows about. You can easily manage them from here.
nn: Oversikta viser kva sertifikat KDE kjenner til. Her kan du lett styra innstillingane for desse.

en: Common Name
nn: Namn

en: Email Address
nn: E-postadresse

en: I&mport...
nn: &Importer …

en: &Export...
nn: &Eksporter …

en: Remo&ve
nn: &Fjern

en: &Unlock
nn: &Lås opp

en: Verif&y
nn: &Stadfest

en: Chan&ge Password...
nn: Endra &passord …

en: This is the information known about the owner of the certificate.
nn: Dette er den kjende informasjonen om eigaren av sertifikatet.

en: This is the information known about the issuer of the certificate.
nn: Dette er den kjende informasjonen om utferdaren av sertifikatet.

en: Valid from:
nn: Gjeld frå:

en: Valid until:
nn: Gjeld til:

en: The certificate is valid starting at this date.
nn: Sertifikatet gjeld frå denne datoen.

en: The certificate is valid until this date.
nn: Sertifikatet gjeld til denne datoen.

en: MD5 digest:
nn: MD5-digest:

en: A hash of the certificate used to identify it quickly.
nn: Ein nøkkel som kan brukast til å identifisera sertifikatet raskt.

en: On SSL Connection...
nn: Ved SSL-tilkopling …

en: &Use default certificate
nn: Bruk &standardsertifikatet

en: &List upon connection
nn: Vis &liste ved tilkopling

en: &Do not use certificates
nn: &Ikkje bruk sertifikat

en: SSL certificates cannot be managed because this module was not linked with OpenSSL.
nn: Kan ikkje handtera SSL-sertifikata, då modulen ikkje er lenkja til OpenSSL.

note: i18n("Default Authentication Certificate"), tabAuth), 0, 0, 0, 3 );
en: Default Action
nn: Standardhandling

en: &Prompt
nn: S&pør

en: Do &not send
nn: &Ikkje send

en: Default certificate:
nn: Standardsertifikat:

en: Host authentication:
nn: Vertsautentisering

en: Host
nn: Vert

en: Certificate
nn: Sertifikat

en: Policy
nn: Praksis

en: Host:
nn: Vert:

en: Certificate:
nn: Sertifikat:

en: Action
nn: Handling

en: Prompt
nn: Spør

en: Do not send
nn: Ikkje send

en: Ne&w
nn: N&y

en: This list box shows which site and person certificates KDE knows about. You can easily manage them from here.
nn: Oversikta viser kva sertifikat for nettstader og personar KDE kjenner til. Her kan du lett styra innstillingane for desse.

en: Organization
nn: Organisasjon

en: This button allows you to export the selected certificate to a file of various formats.
nn: Ved hjelp av denne knappen kan du eksportera det valde sertifikatet til filer i ymse format.

en: &Remove
nn: &Fjern

en: This button removes the selected certificate from the certificate cache.
nn: Fjern det valde sertifikatet frå sertifikatlageret.

en: &Verify
nn: Stad&fest

en: This button tests the selected certificate for validity.
nn: Test om sertifikatet er gyldig.

en: Cache
nn: Lagring

en: Permanentl&y
nn: &For alltid

en: &Until
nn: F&ram til

en: Select here to make the cache entry permanent.
nn: Kryss av her for å lagra oppføringa for alltid.

en: Select here to make the cache entry temporary.
nn: Kryss av her for å lagra oppføringa mellombels.

en: The date and time until the certificate cache entry should expire.
nn: Datoen og klokkeslettet då sertifikatet skal fjernast frå lageret.

en: Accep&t
nn: &Godta

en: Re&ject
nn: &Nekt

en: Select this to always accept this certificate.
nn: Kryss av her for alltid å ta imot dette sertifikatet.

en: Select this to always reject this certificate.
nn: Kryss av her for aldri å ta imot dette sertifikatet.

en: Select this if you wish to be prompted for action when receiving this certificate.
nn: Merk av her dersom du vil avgjera kva som skal gjerast kvar gong du tek imot dette sertifikatet.

en: This list box shows which certificate authorities KDE knows about. You can easily manage them from here.
nn: Oversikta viser kva sertifikatinstansar KDE kjenner til. Her kan du lett styra innstillingane for desse.

en: Organizational Unit
nn: Organisasjonseining

en: Res&tore
nn: &Gjenopprett

en: Accept for site signing
nn: Godta for signering av nettstad

en: Accept for email signing
nn: Godta for signering av e-post

en: Accept for code signing
nn: Godta for kodesignering

en: Warn on &self-signed certificates or unknown CA's
nn: Varsla ved &sjølvsignerte sertifikat eller ukjende sertifikatinstansar

en: Warn on &expired certificates
nn: Varsla ved &utgåtte sertifikat

en: Warn on re&voked certificates
nn: Varsla ved &tilbaketrekte sertifikat

en: This list box shows which sites you have decided to accept a certificate from even though the certificate might fail the validation procedure.
nn: Oversikta viser kva nettstader du har valt å godta sertifikat frå sjølv om sertifikatet kanskje ikkje oppfyller valideringskrava.

en: &Add
nn: &Legg til

en: These options are not configurable because this module was not linked with OpenSSL.
nn: Desse innstillingane kan ikkje endrast, då modulen ikkje er lenkja til OpenSSL.

en: Your Certificates
nn: Sertifikata dine

en: Authentication
nn: Autentisering

en: Peer SSL Certificates
nn: Peer-SSL-sertifikat

en: SSL Signers
nn: SSL-signerarar

en: Validation Options
nn: Valideringsval

en: If you do not select at least one cipher, SSL will not work.
nn: SSL vil ikkje verka viss du ikkje vel minst éin krypteringsmetode.

en: SSL Ciphers
nn: SSL-krypteringsmetodar

en: Could not open the certificate.
nn: Klarte ikkje opna sertifikatet.

en: Error obtaining the certificate.
nn: Feil ved mottak av sertifikatet.

en: This certificate passed the verification tests successfully.
nn: Dette sertifikatet klarte alle kontrollane.

en: This certificate has failed the tests and should be considered invalid.
nn: Dette sertifikatet mislukkast i kontrollane, og bør ikkje brukast.

en: Certificate Password
nn: Sertifikatpassord

en: Certificate password
nn: Sertifikatpassord

en: The certificate file could not be loaded. Try a different password?
nn: Klarte ikkje lasta sertifikatfila. Du kan prøva med eit anna passord.

en: Try
nn: Prøv

en: Do Not Try
nn: Ikkje prøv

en: A certificate with that name already exists. Are you sure that you wish to replace it?
nn: Det finst alt eit sertifikat med dette namnet. Er du sikker på at du vil byta det ut?

en: Replace
nn: Byt ut

en: Enter the certificate password:
nn: Skriv inn sertifikatpassordet:

en: Password For '%1'
nn: Passordet til «%1»

en: Decoding failed. Please try again:
nn: Feil ved dekoding. Prøv igjen:

en: Export failed.
nn: Feil ved eksport.

en: Enter the OLD password for the certificate:
nn: Skriv inn det GAMLE sertifikatpassordet:

en: Enter the new certificate password
nn: Skriv inn det nye sertifikatpassordet

en: This is not a signer certificate.
nn: Dette er ikkje eit signerarsertifikat.

en: You already have this signer certificate installed.
nn: Dette signerarsertifikatet er alt installert.

en: The certificate file could not be loaded.
nn: Klarte ikkje lasta sertifikatfila.

en: Do you want to make this certificate available to KMail as well?
nn: Vil du at KMail òg skal kunna bruka dette sertifikatet?

en: Make Available
nn: Gjer tilgjengeleg

en: Do Not Make Available
nn: Ikkje gjer tilgjengeleg

en: Could not execute Kleopatra. You might have to install or update the kdepim package.
nn: Klarte ikkje starta Kleopatra. Det kan henda du må installera eller oppdatera kdepim-pakken.

en: This will revert your certificate signers database to the KDE default.
    This operation cannot be undone.
    Are you sure you wish to continue?
nn: Signerardatabasen vert no tilbakestilt til KDE-standard.
    Du kan ikkje angra denne operasjonen.
    Er du sikker på at du vil halda fram?

en: Revert
nn: Tilbakestill

en: Failed to load OpenSSL.
nn: Klarte ikkje lasta OpenSSL.

en: libssl was not found or successfully loaded.
nn: Fann ikkje eller klarte ikkje lasta «libssl».

en: libcrypto was not found or successfully loaded.
nn: Fann ikkje eller klarte ikkje lasta «libcrypto».

en: OpenSSL was successfully loaded.
nn: OpenSSL er lasta.

en: Path to entropy file:
nn: Adresse til enropifil:

en: Personal SSL
nn: Personleg SSL

en: Server SSL
nn: Tenar-SSL

en: SSL Personal Request
nn: SSL personleg førespurnad

en: SSL Server Request
nn: SSL tenarførespurnad

[ctx: Server certificate authority]
en: Server CA
nn: Sertifikatinstans for tenarsertifikat

[ctx: Personal certificate authority]
en: Personal CA
nn: Sertifikatinstans for personleg sertifikat

[ctx: Secure MIME certificate authority]
en: S/MIME CA
nn: Sertifikatinstans for S/MIME-sertifikat

[ctx: No Certificates on List]
en: None
nn: Ingen

en: Don't Send
nn: Ikkje send

[ctx: Select Time and Date]
en: Date & Time Selector
nn: Dato- og klokkeslett

[ctx: Set Hours of Time]
en: Hour:
nn: Time:

[ctx: Set Minutes of Time]
en: Minute:
nn: Minutt:

[ctx: Set Seconds of Time]
en: Second:
nn: Sekund:
