kdelibs4 - en to nn translation catalogue (1013 entries)

en: You do not have permission to create that folder.
nn: Du har ikkje løyve til å laga den mappa.

en: You did not select a file to delete.
nn: Du har ikkje vald noka fil som skal slettast.

en: Nothing to Delete
nn: Ingenting å sletta.

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
nn[0]: Er du sikker på at du vil sletta dette elementet?
nn[1]: Er du sikker på at du vil sletta desse %1 elementa?

en: Delete Files
nn: Slett filer

en: You did not select a file to trash.
nn: Du har ikkje vald noka fil som skal leggjast i papirkorga.

en: Nothing to Trash
nn: Ingenting å leggja i papirkorga

en: Trash File
nn: Legg fila i papirkorga

[ctx: to trash]
en: &Trash
nn: Legg i &papirkorg

en: The specified folder does not exist or was not readable.
nn: Den valde mappa finst ikkje eller er ikkje lesbar.

en: Menu
nn: Meny

en: Parent Folder
nn: Foreldre-mappe

en: Home Folder
nn: Heimeområde

en: Reload
nn: Oppdater

en: New Folder...
nn: Ny mappe …

en: Move to Trash
nn: Flytt til papirkorga

en: Delete
nn: Slett

en: Sorting
nn: Sortering

en: By Name
nn: På namn

en: By Size
nn: På storleik

en: By Date
nn: På dato

en: By Type
nn: Etter type

en: Descending
nn: Synkande

en: Folders First
nn: Mapper først

en: Icon Position
nn: Ikonplassering

en: Next to File Name
nn: Ved sida av filnamnet

en: Above File Name
nn: Over filnamnet

en: Short View
nn: Kortvising

en: Detailed View
nn: Detaljert vising

en: Tree View
nn: Trevising

en: Detailed Tree View
nn: Detaljert trevising

en: Show Hidden Files
nn: Vis gøymde filer

en: Show Aside Preview
nn: Førehandsvising på sida

en: Show Preview
nn: Førehandsvising

en: Open File Manager
nn: Opna filhandsamaren

en: Properties
nn: Eigenskapar

en: &View
nn: &Vis

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
nn: Ny mappe …

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
nn: Ny mappe …

en: *|All Files
nn: *|Alle filer

en: All Supported Files
nn: Alle støtta filer

en: All Files
nn: Alle filer

en: Add Places Entry
nn: Legg til Stadar-oppføring

en: Edit Places Entry
nn: Rediger oppføring i snøggpanelet

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
nn: <qt>Teksten som skal visast i snøggpanelet.<br /><br />Namnet bør vera eitt eller to ord som minner deg om kvar snarvegen fører. Viss du ikkje skriv noko namn, vert det automatisk lagra frå adressa.</qt>

en: L&abel:
nn: &Namn:

en: Enter descriptive label here
nn: Skriv inn ei tekstskildring her

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
nn: <qt>Dette er adressa som er knytt til oppføringa. Du kan bruka alle gyldige nettadresser. Eksempel:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org <br /> ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable <br /><br />Du kan bla deg fram til adressa ved å bruka knappen ved sida av skrivefeltet.</qt>

en: &Location:
nn: S&tad:

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
nn: <qt>Dette er ikonet som vert vist i snøggpanelet.<br /><br />Trykk på knappen for å velja eit anna ikon.</qt>

en: Choose an &icon:
nn: Vel eit &ikon:

en: &Only show when using this application (%1)
nn: &Vis berre i dette programmet (%1)

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
nn: <qt>Bruk denne innstillinga dersom du vil at oppføringa berre skal brukast i dette programmet (%1).<br /><br />Viss ikkje, vert oppføringa tilgjengeleg i alle program.</qt>

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
nn: Heim

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
nn: Nettverk

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Root
nn: Rot

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
nn: Papirkorg

en: &Release '%1'
nn: Løys &ut «%1»

en: &Safely Remove '%1'
nn: Fje&rn «%1» trygt

en: &Unmount '%1'
nn: &Avmonter «%1»

en: &Eject '%1'
nn: Løys &ut «%1»

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
nn: Eininga «%1» er ikkje ei plate, og kan derfor ikkje løysast ut.

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
nn: Det oppstod ein feil ved forsøk på tilgang til «%1». Systemet sa: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
nn: Det oppstod ein feil ved forsøk på tilgang til «%1»

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
nn: Tøm papirkorga

en: Add Entry...
nn: Legg til oppføring …

en: &Edit Entry '%1'...
nn: &Rediger oppføringa «%1» …

en: &Hide Entry '%1'
nn: &Gøym oppføringa «%1»

en: &Show All Entries
nn: &Vis alle oppføringar

en: &Remove Entry '%1'
nn: &Fjern oppføringa «%1»

[ctx: @info]
en: Do you really want to empty the Trash? All items will be deleted.
nn: Er du sikker på at du vil tømma papirkorga? Alle filene vert då sletta.

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
nn: Tøm papirkorga

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
nn: <qt>Medan du skriv i tekstområdet, kan du få sjå moglege fullføringar. Du kan styra funksjonen ved å klikka med høgre museknapp og velja modusen du vil bruka frå menyen <b>Tekstfullføring</b>.</qt>

en: Drive: %1
nn: Stasjon: %1

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</qt>
nn: <qt>Bruk denne knappen for å gå til overmappa.<br /><br />Dersom du no for eksempel er i file:/home/%1, vil denne knappen føra deg til file:/home.</qt>

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
nn: Bruk denne knappen for å gå tilbake eitt steg i nettlesarhistoria.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
nn: Bruk denne knappen for å gå fram eitt steg i nettlesarhistoria.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
nn: Bruk denne knappen for å lasta innhaldet på nytt.

en: Click this button to create a new folder.
nn: Bruk denne knappen for å laga ei ny mappe.

en: Show Places Navigation Panel
nn: Vis snøggpanel

en: Show Bookmarks
nn: Vis bokmerke

en: Options
nn: Innstillingar

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places navigation panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
nn: <qt>Dette er oppsettsmenyen for filvindauget. Her finn du ymse innstillingar, som for eksempel: <ul><li>Korleis filer vert sorterte i lista;</li> <li>Ulike visingstypar, for eksempel ikon eller liste;</li> <li>Vising av gøymde filer;</li> <li>Snøggpanel;</li> <li>Førehandsvising av filer;</li> <li>mapper er skilde frå filene.</li></ul></qt>

en: Zoom out
nn: Forminsk

en: Zoom in
nn: Forstørr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
nn: &Namn:

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
nn: <qt>Filteret som skal brukast på fillista. Berre filnamn som passar med mønsteret vert viste. <p>Du kan velja frå eitt av dei førehandsdefinerte filtera i nedtrekksmenyen eller skriva inn ditt eige filter i skrivefeltet.</p><p>Jokerteikn som * og ? kan brukast i filteret.</p></qt>

en: You can only select one file
nn: Du kan berre velja éi fil.

en: More than one file provided
nn: Meir enn éi fil vald

en: You can only select local files
nn: Du kan berre velja lokale filer.

en: Remote files not accepted
nn: Kan ikkje bruka filer frå andre maskiner

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
nn: Du har valt meir enn éi mappe, og dette vindauget tek ikkje imot mapper, så det er ikkje bestemt kven av mappene som skal opnast. Vel berre éi mappe.

en: More than one folder provided
nn: Meir enn éi mappe vald

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
nn: Minst éi fil og éi mappe er vald. Dei valde filene vert ignorerte, og den valde mappa vert opna.

en: Files and folders selected
nn: Filer og mapper er valde

en: The file "%1" could not be found
nn: Fann ikkje fila «%1»

en: Cannot open file
nn: Kan ikkje opna fil

en: This is the name to save the file as.
nn: Fila skal lagrast med dette namnet.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
nn: Liste over filer som skal opnast. Du kan velja fleire enn ei fil ved å skriva inn fleire filnamn med mellomrom mellom.

en: This is the name of the file to open.
nn: Namnet på fila som skal opnast.

[ctx: @title:window]
en: Places
nn: Stader

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
nn: Fila «%1» finst frå før. Vil du skriva over henne?

en: Overwrite File?
nn: Vil du skriva over fila?

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
nn: Dei valde filnamna ser
    ikkje ut til å vera gyldige.

en: Invalid Filenames
nn: Ugyldig(e) filnamn

en: You can only select local files.
nn: Du kan berre velja lokale filer.

en: Remote Files Not Accepted
nn: Kan ikkje bruka filer frå andre maskiner

en: *|All Folders
nn: *|Alle mapper

en: &Open
nn: &Opna

en: Icon size: %1 pixels (standard size)
nn: Ikonstorleik: %1 pikslar (standardstorleik)

en: Icon size: %1 pixels
nn: Ikonstorleik: %1 pikslar

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
nn: Vel automatisk fil&etternamn (%1)

en: the extension <b>%1</b>
nn: etternamnet <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
nn: Vel automatisk fil&etternamn

en: a suitable extension
nn: eit passande etternamn

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
nn: Dette valet slår på nokre funksjonar som gjer det enklare å lagra filer med etternamn: <br /><ol><li>Eit etternamn oppgjeve i skrivefeltet <b>%1</b> vert oppdatert viss du endrar filtypen som skal brukast ved lagring.<br /><br /></li> <li>Viss det ikkje er oppgjeve noko etternamn i skrivefeltet <b>%2</b> når du trykkjer <b>Lagra</b>, så vert %3 lagt til slutten av filnamnet (viss filnamnet ikkje finst frå før). Dette etternamnet er basert på den filtypen du har valt som lagringstype. <br /><br />Viss du ikkje vil at KDE skal setja på eit etternamn for filnamnet, så kan du anten slå av dette valet, eller undertrykkja det ved å leggja til eit punktum (.) til filnamnet (punktumet vert automatisk fjerna).</li></ol>Viss du ikkje er sikker, så la valet vera på, fordi det gjer det lettare å halda styr på filene dine.

en: Bookmarks
nn: Bokmerke

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
nn: <qt>Med denne knappen kan du setja bokmerke på visse adresser. Dersom du trykkjer på knappen, får du sjå ein bokmerkemeny der du kan leggja til, endra eller velja eit bokmerke.<br /><br />Desse bokmerka gjeld berre for filvindauget, men fungerer elles som vanlege KDE-bokmerke.</qt>

en: Sorry
nn: Orsak

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
nn: <qt>Malfila <b>%1</b> finst ikkje.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Create directory
nn: Lag mappe

[ctx: @action:button]
en: Enter a different name
nn: Vel eit anna namn

en: Create hidden directory?
nn: Vil du laga ei gøymd mappe?

en: The name "%1" starts with a dot, so the directory will be hidden by default.
nn: Namnet «%1» startar med eit punktum, så mappa vert som standard gøymd.

en: Do not ask again
nn: Ikkje spør igjen

en: File name:
nn: Filnamn:

en: Create Symlink
nn: Lag symbolsk lenkje

en: Create link to URL
nn: Lag lenkje til adresse

en: Basic links can only point to local files or directories.
    Please use "Link to Location" for remote URLs.
nn: Grunnleggjande lenkjer kan berre peika til lokale filer eller mapper.
    Bruk «Lenk til adresse» for å fjerna adresser.

en: Create New
nn: Lag ny

en: Link to Device
nn: Lenkje til eining

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
nn: Ny mappe

en: Create new folder in:
    %1
nn: Lag ny mappe i:
    %1

en: Copy
nn: Kopier

en: Paste
nn: Lim inn

en: Edit
nn: Rediger

en: Navigate
nn: Naviger

en: Show Full Path
nn: Vis heile adressa

en: Custom Path
nn: Sjølvvald sti

[ctx: @action:inmenu]
en: More
nn: Fleire

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
nn: Einingar

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
nn: Anna

en: Click for Location Navigation
nn: Trykk for plasseringsnavigasjon

en: Click to Edit Location
nn: Trykk for å endra plassering

en: Setting ACL for %1
nn: Vel ACL til %1

en: Could not change permissions for
    %1
nn: Klarte ikkje endra løyva for
    %1

en: No Media inserted or Media not recognized.
nn: Ikkje noko media sett inn eller kjend att.

en: "vold" is not running.
nn: «vold» køyrer ikkje.

en: Could not find program "mount"
nn: Fann ikkje programmet «mount»

en: Could not find program "umount"
nn: Fann ikkje programmet «unmount»

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
nn: Klarte ikkje kopiera fil frå %1 til %2. (Feilnr.: %3)

en: No media in device for %1
nn: Ingen media i eininga for %1

en: Could not get user id for given user name %1
nn: Klarte ikkje henta brukar-ID-en til det oppgjevne brukarnamnet %1.

en: Could not get group id for given group name %1
nn: Klarte ikkje henta gruppe-ID-en til det oppgjevne gruppenamnet %1.

en: Opening connection to host %1
nn: Opnar samband til vert %1

en: Connected to host %1
nn: Kopla til vert %1

en: %1.
    
    Reason: %2
nn: %1.
    
    Årsak: %2

en: Sending login information
nn: Sender innloggingsinformasjon

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
nn: Melding sendt:
    Innlogging med brukarnamnet %1 og passordet [gøymt].
    
    Tenaren svarte:
    %2

en: You need to supply a username and a password to access this site.
nn: Du må oppgje eit brukarnamn og eit passord for å vitja denne nettstaden.

en: Site:
nn: Nettstad:

en: Login OK
nn: Innlogging OK

en: Could not login to %1.
nn: Klarte ikkje logga inn til %1.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
nn: Du må oppgje eit brukarnamn og eit passord for mellomtenaren under før du kan vitja andre nettstader.

en: Proxy:
nn: Mellomtenar:

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
nn: <b>%1</b> på <b>%2</b>

en: Proxy Authentication Failed.
nn: Mislukka mellomtenarautentisering.

en: No host specified.
nn: Ingen vert spesifisert.

en: Otherwise, the request would have succeeded.
nn: Viss ikkje ville nok førespurnaden ha lukkast.

[ctx: request type]
en: retrieve property values
nn: hent eigenskapsverdiar

[ctx: request type]
en: set property values
nn: set eigenskapsverdiar

[ctx: request type]
en: create the requested folder
nn: lag den førespurde mappa

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
nn: kopier den valde fila eller mappa

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
nn: flytt den valde fila eller mappa

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
nn: søk i den oppgjevne mappa

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
nn: lås den valde fila eller mappa

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
nn: lås opp den valde fila eller mappa

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
nn: slett den valde fila eller mappa

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
nn: spør etter tenarfunksjonane

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
nn: hent innhaldet i den valde fila eller mappa

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
nn: køyr ein rapport i den valde mappa

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
nn: Ein uventa feil (%1) oppstod ved forsøk på %2.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
nn: Tenaren støttar ikkje WebDAV-protokollen.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
nn: Det oppstod ein feil ved forsøk på %1, %2. Du finn ei oppsummering av grunnane under.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
nn: Nekta tilgang ved forsøk på %1.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
nn: Ein ressurs kan ikkje opprettast på målet før ei eller fleire mellomsamlingar (mapper) er oppretta.

en: The server was unable to maintain the liveness of the properties listed in the propertybehavior XML element or you attempted to overwrite a file while requesting that files are not overwritten. %1
nn: Tenaren kunne ikkje halda eigenskapane frå XML-elementet «propertybehavior» i live, eller du prøvde å skriva over ei fil samtidig som du kravde at filer ikkje vert skrivne over. %1

en: The requested lock could not be granted. %1
nn: Den førespurde låsen kunne ikkje innvilgast. %1

en: The server does not support the request type of the body.
nn: Tenaren støttar ikkje denne typen førespurnad.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
nn: Kan ikkje %1 fordi ressursen er låst.

en: This action was prevented by another error.
nn: Denne handlinga vart hindra av ein annan feil.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
nn: Kan ikkje %1 fordi måltenaren ikkje godtek fila eller mappa.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
nn: Målressursen har ikkje nok plass til å ta vare på tilstanden til ressursen etter at denne metoden er køyrd.

en: The resource cannot be deleted.
nn: Ressursen kan ikkje slettast.

[ctx: request type]
en: upload %1
nn: last opp %1

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
nn: Ein uventa feil (%1) oppstod ved forsøk på %2.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
nn: %1 kontakta. Ventar på svar …

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
nn: Stadfest tilgang til nettstad

en: Server processing request, please wait...
nn: Tenaren handsamar førespurnaden, vent litt …

en: Sending data to %1
nn: Sender data til %1

en: Retrieving %1 from %2...
nn: Hentar %1 frå %2 …

en: Authentication Failed.
nn: Mislukka autentisering.

en: Authorization failed.
nn: Feil ved godkjenning.

en: Unknown Authorization method.
nn: Autorisasjonsmetoden er ukjent

en: KDE HTTP cache maintenance tool
nn: KDE vedlikehaldsverktøy for HTTP-mellomlager

en: Empty the cache
nn: Tøm mellomlageret.

en: Display information about cache file
nn: Vis informasjon om mellomlagerfila

en: Cookie Alert
nn: Infokapsel-åtvaring

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
nn: [kryssdomene]

en: Apply Choice To
nn: Bruk på

en: &Only this cookie
nn: &Berre denne infokapselen

en: &Only these cookies
nn: &Berre desse infokapslane

en: All cookies from this do&main
nn: Alle infokapslar frå dette do&menet

en: All &cookies
nn: Alle &infokapslar

en: &Accept
nn: &Godta

en: Accept for this &session
nn: Godta for &denne økta

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
nn: Ta imot infokapslar til denne økta er slutt

en: &Reject
nn: &Nekt

en: See or modify the cookie information
nn: Vis eller endra informasjon om infokapselen.

en: Cookie Details
nn: Detaljar om infokapsel

en: Name:
nn: Namn:

en: Value:
nn: Verdi:

en: Expires:
nn: Utgår:

en: Path:
nn: Sti:

en: Domain:
nn: Domene:

en: Exposure:
nn: Synleg:

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
nn: &Neste >>

en: Show details of the next cookie
nn: Vis detaljar om den neste infokapselen.

en: Not specified
nn: Ikkje oppgjeve

en: End of Session
nn: Når økta sluttar

en: Secure servers only
nn: Berre trygge tenarar

en: Secure servers, page scripts
nn: Trygge tenarar, sideskript

en: Servers
nn: Tenarar

en: Servers, page scripts
nn: Tenarar, sideskript

en: HTTP Cookie Daemon
nn: HTTP-infokapseldemon

en: HTTP cookie daemon
nn: HTTP-infokapselteneste

en: Shut down cookie jar
nn: Avslutt infokapselprogram

en: Remove cookies for domain
nn: Fjern infokapslar for domene

en: Remove all cookies
nn: Fjern alle infokapslar

en: --- separator ---
nn: --- skiljeteikn ---

[ctx: @action:button]
en: &New Folder...
nn: &Ny mappe …

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
nn: Lag ny bokmerkemappe

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder in %1
nn: Lag ny bokmerkemappe i %1

en: *.html|HTML Files (*.html)
nn: *.html|HTML-filer (*.html)

en: <!-- This file was generated by Konqueror -->
nn: <!-- Denne fila er laga av Konqueror -->

en: *.adr|Opera Bookmark Files (*.adr)
nn: *.adr|Opera bokmerkefiler (*.adr)

en: Unable to save bookmarks in %1. Reported error was: %2. This error message will only be shown once. The cause of the error needs to be fixed as quickly as possible, which is most likely a full hard drive.
nn: Klarte ikkje lagra bokmerket i %1. Raportert feil var: %2. Denne feilmeldinga vil berre visast ein gong. Årsaka til feilen må fiksast så raskt som mogleg, som truleg er ein full harddisk.

en: Open Folder in Bookmark Editor
nn: Opna mappe i bokmerkeredigerar

en: Cannot add bookmark with empty URL.
nn: Kan ikkje leggja til eit bokmerke med tom adresse.

en: Are you sure you wish to remove the bookmark folder
    "%1"?
nn: Vil du verkeleg fjerna bokmerkemappa
    «%1»?

en: Are you sure you wish to remove the bookmark
    "%1"?
nn: Vil du verkeleg fjerna bokmerket
    «%1»?

en: Bookmark Folder Deletion
nn: Fjerning av bokmerkemappe

en: Open all bookmarks in this folder as a new tab.
nn: Opna alle bokmerka i denne mappa som ei ny fane.

en: Bookmark Tabs as Folder...
nn: Merk faner som mappe …

en: Add a folder of bookmarks for all open tabs.
nn: Legg til ei mappe med bokmerker for alle opne vindauge med faner.

en: Edit your bookmark collection in a separate window
nn: Rediger bokmerkesamlinga i eit eige vindauge

en: Create a new bookmark folder in this menu
nn: Lag ei ny bokmerkemappe i denne menyen

en: Receiving corrupt data.
nn: Tek imot skadde data.

en: Owner
nn: Eigar

en: Owning Group
nn: Eigargruppe

en: Others
nn: Andre

en: Mask
nn: Maske

en: Named User
nn: Namngjeven brukar

en: Named Group
nn: Namngjeven gruppe

en: Edit Entry...
nn: Rediger oppføring …

en: Delete Entry
nn: Fjern oppføring

en:  (Default)
nn:  (Standard)

en: Edit ACL Entry
nn: Rediger ACL-oppføring

en: Entry Type
nn: Oppføringstype

en: Default for new files in this folder
nn: Standard for nye filer i denne mappa

en: Named user
nn: Namngjeven brukar

en: Named group
nn: Namngjeven gruppe

en: User:
nn: Brukar:

en: Group:
nn: Gruppe:

en: Name
nn: Namn

[ctx: read permission]
en: r
nn: l

[ctx: write permission]
en: w
nn: s

[ctx: execute permission]
en: x
nn: k

en: Effective
nn: Effektiv

[ctx: @label]
en: Change...
nn: Endra …

en: Device name
nn: Namn på eining:

en: Encoding:
nn: Koding:

en: Open
nn: Opna

en: Save As
nn: Lagra som

[ctx: @label]
en: Owner
nn: Eigar

[ctx: @label]
en: Total Size
nn: Storleik i alt

en: &Share
nn: &Del

en: Only folders in your home folder can be shared.
nn: Du kan berre dela ut mapper på heimeområdet ditt.

en: Shared
nn: Delt

en: Sharing this folder makes it available under Linux/UNIX (NFS) and Windows (Samba).
nn: Du kan dela denne mappa med andre gjennom Linux/UNIX (NFS) og Windows (Samba).

en: You can also reconfigure file sharing authorization.
nn: Du kan òg endra tilgangen til fildeling.

en: Error running 'filesharelist'. Check if installed and in $PATH or /usr/sbin.
nn: Feil ved køyring av «filesharelist». Sjå til at programmet er installert og i søkjestien (PATH) eller /usr/sbin.

en: You need to be authorized to share folders.
nn: Du må ha autorisasjon for å kunna dela ut mapper.

en: An error occurred while trying to share folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
nn: Det oppstod ein feil ved utdeling av mappa «%1». Sjå til at Perl-skriptet «fileshareset» er sett som suid root.

en: An error occurred while trying to unshare folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
nn: Det oppstod ein feil ved oppheving av utdelinga av mappa «%1». Sjå til at Perl-skriptet «fileshareset» er sett som suid root.

en: Select Icon
nn: Vel ikon

en: Icon Source
nn: Ikonkjelde

en: S&ystem icons:
nn: &Systemikon:

en: O&ther icons:
nn: A&ndre ikon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
nn: &Bla gjennom …

en: &Search:
nn: &Søk:

en: Search interactively for icon names (e.g. folder).
nn: Søk interaktivt etter ikonnamn (for eksempel mapper).

en: Actions
nn: Handlingar

en: Animations
nn: Animasjonar

en: Applications
nn: Program

en: Categories
nn: Kategoriar

en: Devices
nn: Einingar

en: Emblems
nn: Emblem

en: Emotes
nn: Fjesingar

en: Filesystems
nn: Filsystem

en: Mimetypes
nn: Mime-typar

en: Places
nn: Stader

en: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Icon Files (*.png *.xpm *.svg *.svgz)
nn: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Ikonfiler (*.png *.xpm *.svg *.svgz)

[ctx: @label creation date]
en: Created
nn: Oppretta

[ctx: @label file depends from]
en: Depends
nn: Avheng

[ctx: @label]
en: MIME Type
nn: MIME-type

[ctx: @label]
en: Creator
nn: Opphavsprogram

[ctx: @label]
en: Average Bitrate
nn: Snittbitrate

[ctx: @label]
en: Codec
nn: Kode

[ctx: @label]
en: Programming Language
nn: Programmering

[ctx: @label]
en: Sample Rate
nn: Samplingsrate

[ctx: @label]
en: Width
nn: Breidd

[ctx: @label number of words]
en: Words
nn: Ord

[ctx: @label EXIF aperture value]
en: Aperture
nn: Blendaropning

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Bias Value
nn: Eksponeringstid:

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Time
nn: Lukkartid

[ctx: @label EXIF]
en: Flash
nn: Blits

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length
nn: Fokallengd

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length 35 mm
nn: Fokallengd

[ctx: @label EXIF]
en: ISO Speed Ratings
nn: ISO-verdi

[ctx: @label EXIF]
en: Make
nn: Merke

[ctx: @label EXIF]
en: Model
nn: Modell

[ctx: @label music genre]
en: Genre
nn: Sjanger

[ctx: @label music track number]
en: Track
nn: Spor

en: Known Applications
nn: Kjende program

en: Open With
nn: Opna med

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
nn: <qt>Vel programmet som skal brukast for å opna <b>%1</b>. Dersom programmet ikkje er i lista, skriv namnet eller trykk på «Bla gjennom»-knappen.</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
nn: Vel kva for program du vil opna dei valde filene med.

en: Choose Application for %1
nn: Vel program for %1

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
nn: <qt>Vel programmet du vil leggja til for filtypen <b>%1</b>. Dersom programmet ikkje er i lista, skriv namnet eller trykk på «Bla gjennom»-knappen.</qt>

en: Choose Application
nn: Vel program

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
nn: <qt>Vel eit program. Dersom programmet ikkje er i lista, skriv namnet eller trykk på «Bla gjennom»-knappen.</qt>

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
nn: Etter kommandoen kan du ha fleire alias som vert erstatta med aktuelle verdiar når sjølve programmet vert køyrt.
    %f – eitt enkelt filnamn
    %F – ei liste over filer, vert brukt for program som kan opna fleire lokale filer samtidig
    %u – éi enkel nettadresse
    %U – ei liste over nettadresser
    %d – katalogen til fila som skal opnast
    %D – ei liste over katalogar
    %i – ikonet
    %m – mini-ikonet
    %c – kommentaren

en: Run in &terminal
nn: Køyr i &terminal

en: &Do not close when command exits
nn: &Ikkje lukk når programmet avsluttar

en: &Remember application association for this type of file
nn: &Hugs programtilknytinga for denne filtypen

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
nn: Klarte ikkje henta namn på køyrefil frå «%1». Skriv inn eit gyldig programnamn.

en: '%1' not found, please type a valid program name.
nn: Fann ikkje «%1». Skriv inn eit gyldig programnamn.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
nn: Kryss av her dersom programmet du skal køyra er tekstbasert, eller dersom du vil ha informasjonen du får i eit terminalvindauge.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: &Run in terminal
nn: Kø&yr i terminal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalEditLabel)
en: &Terminal options:
nn: &Terminalval:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
nn: Kryss av her dersom det står igjen relevante opplysningar i terminalvindauget når programmet er avslutta. Du kan få tak i denne informasjonen viss du held terminalvindauget ope.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Do not &close when command exits
nn: I&kkje lukk når kommandoen er ferdig

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2)
en: User
nn: Brukar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
nn: Kryss av her dersom du vil køyra programmet med eit anna brukarnummer. Kvar prosess har eit tilhøyrande brukarnummer. Dette nummeret avgjer filtilgang og andre løyve. Du treng denne brukaren sitt passord for å kunna bruka dette alternativet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Ru&n as a different user
nn: Køyr som ein annan &brukar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Enter the user name you want to run the application as.
nn: Oppgje namnet på brukaren som dette programmet skal køyrast av.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: &Username:
nn: &Brukarnamn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit)
en: Enter the user name you want to run the application as here.
nn: Her oppgjev du namnet på brukaren som dette programmet skal køyrast av.

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regargin program startup]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Startup
nn: Oppstart

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
nn: Kryss av her dersom du vil gjera det tydeleg at programmet er starta. Denne synlege meldinga kan vera eit eige symbol for musepeikaren eller i oppgåvelinja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Enable &launch feedback
nn: S&lå på tilbakemelding ved oppstart

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, systrayCheck)
en: Check this option if you want to have a system tray handle for your application.
nn: Vel dette alternativet om du vil at programmet skal liggja i systemtrauet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, systrayCheck)
en: &Place in system tray
nn: &Legg i systemtrauet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: &D-Bus registration:
nn: &D-Bus-registrering:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Multiple Instances
nn: Fleire instansar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Single Instance
nn: Enkle instansar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Run Until Finished
nn: Køyr til slutten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameEdit)
en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
nn: Skriv namnet til dette programmet her. Dette programmet vil framstå med dette namnet i programmenyen og i panelet.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, genNameEdit)
en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
nn: Skriv inn skildringa til dette programmet, basert på bruken. Eksempel:oppringingsprogrammet (KPPP) vil vera «Oppringingsverktøy».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
nn: &Skildring:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, commentEdit)
en: Type any comment you think is useful here.
nn: Skriv ein passande kommentar som kan vera nyttig her.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
nn: Komm&entar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, commandEdit)
en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
nn: Skriv inn kommandoen for å starta dette programmet.
    Etter kommandoen kan du ha fleire plasshaldarar som vert erstatta med aktuelle verdiar når programmet køyrer:
    %f – eitt enkelt filnamn
    %F – ei liste med filnamn; for program som kan opne fleire lokale filer på ein gong
    %u – éi enkel nettadresse
    %U – ei liste over nettadresser
    %d – mappa til fila som skal opnast
    %D – ei liste over mapper
    %i – eit ikon
    %m – eit miniikon
    %c – bilettekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Co&mmand:
nn: Ko&mmando:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, browseButton)
en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
nn: Trykk her for å sjå igjennom filsystemet for å finna programmet du vil køyra.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathEdit)
en: Sets the working directory for your application.
nn: Vel kva for mappe programmet skal jobba i.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
nn: &Arbeidsmappe:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
nn: <qt> <p>Denne lista bør visa filtypane som programmet ditt kan handtera. Denne lista vert ordna etter <u>MIME-typar</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, er ein standardprotokoll for å fastslå datatypen basert på fil-etternamnet og tilhøyrande <u>MIME-typar</u>. Eksempel: «bmp» etter punktumet i blome.bmp viser at dette er ein bilettype, <u>image/x-bmp</u>. For å kunna vita kva for program som skal opna kvar filtype, må systemet få melding om kva kvart enkelt program han handtera av fil-etternamn og mimetypar.</p><p>Viss du vil tilordna éin eller fleire MIME-typar som ikkje er i lista til programmet, trykkjer du på knappen <b>Legg til</b> nedanfor. Viss det er éin eller fleire filtypar som dette programmet ikkje kan handtera, kan du fjerna dei ved å trykkja på <b>Fjern</b>-knappen nedanfor.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
nn: &Støtta Mime-typar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
nn: Mime-type

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
nn: Skildring

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
nn: Trykk på knappen om du vil leggja til ein filtype (MIME-type) som programmet kan handtera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, add) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
nn: Legg til …

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
nn: Om du vil fjerna ein filtype (mimetype) som programmet ikkje handterer, vel ein av mimetypane i lista over, og trykk denne knappen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeSelection) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
nn: Fjern

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
nn: Trykk her for å endra måten dette programmet vil køyra, gje tilbakemelding, D-Bus-val, eller å køyra det som ein annan brukar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
nn: A&vanserte val

en: Properties for %1
nn: Eigenskapar for %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
nn[0]: Eigenskapar for eitt element
nn[1]: Eigenskapar for %1 valde element

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
nn: &Generelt

en: Create New File Type
nn: Lag ny filtype

en: File Type Options
nn: Filtypeval

en: Contents:
nn: Innhald:

en: Location:
nn: Adresse:

en: Size:
nn: Storleik:

en: Calculate
nn: Rekn ut

en: Stop
nn: Stopp

en: Refresh
nn: Frisk opp

en: Points to:
nn: Peikar til:

en: Created:
nn: Laga:

en: Modified:
nn: Endra:

en: Accessed:
nn: Brukt:

en: Mounted on:
nn: Montert på:

en: Device usage:
nn: Einingsbruk:

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
nn: %1 av %2  (%3% brukt)

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
nn: Reknar ut … %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 file | %1 files
nn[0]: 1 fil
nn[1]: %1 filer

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
nn[0]: Éi undermappe
nn[1]: %1 undermapper

en: Calculating...
nn: Reknar ut …

en: At least %1
nn: Minst %1

en: The new file name is empty.
nn: Det nye filnamnet er tomt.

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
nn: <qt>Klarte ikkje lagra eigenskapane. Du har ikkje tilstrekkeleg løyve til å skriva til <b>%1</b>.</qt>

en: Forbidden
nn: Forbode

en: Can Read
nn: Kan lesa

en: Can Read & Write
nn: Kan lesa og skriva

en: Can View Content
nn: Kan visa innhald

en: Can View & Modify Content
nn: Kan visa og endra innhald

en: Can View Content & Read
nn: Kan visa innhald og lesa

en: Can View/Read & Modify/Write
nn: Kan visa/lesa og endra/skriva

en: &Permissions
nn: &Løyve

en: Access Permissions
nn: Tilgangsløyve

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
nn[0]:  Denne fila er ei lenkje og har ikkje løyve.
nn[1]: Alle filene er lenkjer og har ikkje løyve.

en: Only the owner can change permissions.
nn: Berre eigaren kan endra tilgangsløyvene.

en: O&wner:
nn: E&igar:

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
nn: Oppgjev handlingar som eigaren har løyve til å utføra.

en: Gro&up:
nn: Gr&uppe:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
nn: Oppgjev handlingar som medlemmer av gruppa har løyve til å utføra.

en: O&thers:
nn: An&dre:

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
nn: Oppgjev handlingar som alle brukarar har løyve til å utføra, også dei som ikkje er eigar eller medlem av gruppa.

en: Only own&er can rename and delete folder content
nn: Berre &eigar kan endra namn på eller sletta innhald i mappa

en: Is &executable
nn: Kan kø&yrast

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
nn: Slå på dette for at berre mappa sin eigar kan endra namn på eller sletta innhald i denne mappa. Andre brukarar kan berre leggja til filer, viss dei har løyve til å «endra innhald».

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
nn: Slå på dette for å merkja fila som køyrbar. Dette har berre meining for program og skript, og er påkrevd når du vil køyra dei.

en: A&dvanced Permissions
nn: A&vanserte tilgangsløyve

en: Ownership
nn: Eigarskap

en: User:
nn: Brukar:

en: Group:
nn: Gruppe:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
nn: Bruk endringane på alle undermapper og innhaldet i dei

en: Advanced Permissions
nn: Avanserte tilgangsløyve

en: Class
nn: Klasse

en: Show
    Entries
nn: Vis
    oppføringar

en: Read
nn: Les

en: This flag allows viewing the content of the folder.
nn: Dette flagget gjev løyve til å sjå på innhaldet i mappa

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
nn: Leseflagget gjev løyve til å sjå på innhaldet i fila.

en: Write
    Entries
nn: Skriv
    oppføringar

en: Write
nn: Skriv

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
nn: Dette flagget gjev løyve til å leggja til, sletta og endra namn på filer. Merk at sletting og namneendring kan avgrensast med klistreflagget.

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
nn: Skriveflagget gjev løyve til å endra innhaldet i fila.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
nn: Gå inn i

en: Enable this flag to allow entering the folder.
nn: Slå på dette flagget for å gje løyve til å gå inn i mappa.

en: Exec
nn: Køyr

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
nn: Slå på dette flagget for å gje løyve til å køyra fila som eit program.

en: Special
nn: Spesiell

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
nn: Spesielt flagg. Gyldig for heile mappa, den nøyaktige tydinga av flagget ser du i kolonnen til høgre.

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
nn: Spesielt flagg. Den nøyaktige tydinga av flagget ser du i kolonnen til høgre.

en: User
nn: Brukar

en: Group
nn: Gruppe

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
nn: Viss dette flagget er sett vil mappa sin eigar verta eigar for alle nye filer.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
nn: Viss fila er køyrbar og flagget er sett, så vert fila køyrt med same løyve som eigaren.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
nn: Viss dette flagget er sett, så vil alle nye filer i mappa få same gruppe som mappa.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
nn: Viss denne fila er køyrbar og flagget er sett, så vert den køyrt med same løyve som gruppa.

[ctx: File permission]
en: Sticky
nn: Klistra

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
nn: Viss klistreflagget er sett på ei mappe, så kan berre eigar og «root» sletta filer eller gje dei nye namn. Elles kan alle som har skriveløyve gjera dette.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
nn: Klistreflagg på ei fil vert ikkje brukt i linux, men kan vera i bruk på nokre system.

en: Link
nn: Lenkje

en: Varying (No Change)
nn: Varierande (Inga endring)

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
nn[0]: Denne fila brukar avanserte tilgangsløyve.
nn[1]: Desse filene brukar avanserte tilgangsløyve.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
nn[0]: Denne mappa brukar avanserte tilgangsløyve.
nn[1]: Desse mappene brukar avanserte tilgangsløyve.

en: These files use advanced permissions.
nn: Desse filene brukar avanserte tilgangsløyve.

en: De&vice
nn: &Eining

en: Device (/dev/fd0):
nn: Eining (/dev/fd0):

en: Device:
nn: Eining:

en: Read only
nn: Berre lesing

en: File system:
nn: Filsystem:

en: Mount point (/mnt/floppy):
nn: Monteringspunkt (/mnt/floppy):

en: Mount point:
nn: Monteringspunkt:

en: &Application
nn: &Program

en: Add File Type for %1
nn: Legg til filtype for %1

en: Select one or more file types to add:
nn: Vel ein eller fleire filtypar å leggja til:

en: Only executables on local file systems are supported.
nn: Berre køyrbare filer på lokale filsystem er støtta.

en: Advanced Options for %1
nn: Avanserte val for %1

en: Open file dialog
nn: Filopningsdialog

en: Blocked request.
nn: Førespurnad blokkert.

en: Unknown HTTP verb.
nn: Ukjent HTTP-verb.

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
nn: <qt>Klarte ikkje endra eigarskapen til fila <b>%1</b>. Du har ikkje tilstrekkeleg løyve til å utføra endringa.</qt>

en: Unable to create io-slave: %1
nn: Kan ikkje laga iu-slave: %1

en: Folder Already Exists
nn: Mappa finst frå før

en: File Already Exists
nn: Fila finst frå før

en: Already Exists as Folder
nn: Finst frå før som mappe

en: Creating directory
nn: Lagar mappe

en: Directory
nn: Mappe

en: Moving
nn: Flyttar

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
nn: Kjelde

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
nn: Mål

en: Deleting
nn: Slettar

en: File
nn: Fil

en: Und&o
nn: A&ngra

en: Und&o: Copy
nn: A&ngra: Kopier

en: Und&o: Link
nn: A&ngra: Lenkje

en: Und&o: Move
nn: A&ngra: Flytt

en: Und&o: Rename
nn: A&ngra: Endra namn

en: Und&o: Trash
nn: A&ngra: Legg i papirkorg

en: Und&o: Create Folder
nn: A&ngra: Opprett mappe

en: Und&o: Create File
nn: A&ngra: Opprett fil

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
nn: Fila «%1» var kopiert frå «%2», men har sidan vorte endra %3.
    Viss du angrar kopieringa, vert fila slett, og alle endringane går tapt.
    Er du sikker på at du vil sletta «%4»?

en: Undo File Copy Confirmation
nn: Angra stadfesting av filkopiering

en: 1 day %2 | %1 days %2
nn[0]: 1 dag %2
nn[1]: %1 dagar %2

en: %1 Item | %1 Items
nn[0]: %1 element
nn[1]: %1 element

en: 1 Folder | %1 Folders
nn[0]: 1 mappe
nn[1]: %1 mapper

en: 1 File | %1 Files
nn[0]: 1 fil
nn[1]: %1 filer

[ctx: folders, files (size)]
en: %1, %2 (%3)
nn: %1 og %2 (%3)

[ctx: folders, files]
en: %1, %2
nn: %1 og %2

en: Could not read %1.
nn: Klarte ikkje lesa %1.

en: Could not write to %1.
nn: Klarte ikkje skriva til %1.

en: Could not start process %1.
nn: Klarte ikkje starta prosessen %1.

en: Internal Error
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org
    %1
nn: Intern feil
    Legg inn ein fullstendig feilrapport på http://bugs.kde.org/.
    %1

en: Malformed URL %1.
nn: Misforma URL %1.

en: The protocol %1 is not supported.
nn: Protokollen %1 er ikkje støtta.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
nn: Protokollen %1 er berre ein filterprotokoll.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
nn: %1 er ei mappe, men ei fil var venta.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
nn: %1 er ei fil, men ei mappe var venta.

en: The file or folder %1 does not exist.
nn: Fila eller mappa %1 finst ikkje.

en: A file named %1 already exists.
nn: Ei fil med namnet %1 finst frå før.

en: A folder named %1 already exists.
nn: Ei mappe med namnet %1 finst frå før.

en: No hostname specified.
nn: Ingen vert er oppgjeve.

en: Unknown host %1
nn: Ukjend vert %1

en: Access denied to %1.
nn: Nekta tilgang til %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
nn: Nekta tilgang.
    Klarte ikkje skriva til %1.

en: Could not enter folder %1.
nn: Klarte ikkje gå inn i mappa %1.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
nn: Protokollen %1 implementerer ikkje ei katalogteneste.

en: Found a cyclic link in %1.
nn: Fann ei syklisk lenkje i %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
nn: Fann ei syklisk lenkje under kopiering av %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
nn: Klarte ikkje laga socket for tilgang til %1.

en: Could not connect to host %1.
nn: Klarte ikkje kopla til verten %1.

en: Connection to host %1 is broken.
nn: Tilkoplinga til verten %1 er broten.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
nn: Protokollen %1 er ingen filterprotokoll.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
nn: Klarte ikkje montera eining.
    Den rapporterte feilen var:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
nn: Klarte ikkje avmontera eining.
    Den rapporterte feilen var:
    %1

en: Could not read file %1.
nn: Klarte ikkje lesa fila %1.

en: Could not write to file %1.
nn: Klarte ikkje skriva til fila %1.

en: Could not bind %1.
nn: Klarte ikkje binda %1.

en: Could not listen %1.
nn: Klarte ikkje lytta til %1.

en: Could not accept %1.
nn: Klarte ikkje akseptera %1.

en: Could not access %1.
nn: Fekk ikkje tilgang til %1.

en: Could not terminate listing %1.
nn: Klarte ikkje stoppa listing %1.

en: Could not make folder %1.
nn: Klarte ikkje laga mappa %1.

en: Could not remove folder %1.
nn: Klarte ikkje fjerna mappa %1.

en: Could not resume file %1.
nn: Klarte ikkje gjenoppta fila %1.

en: Could not rename file %1.
nn: Klarte ikkje endra namnet på fila %1.

en: Could not change permissions for %1.
nn: Klarte ikkje endra løyve for %1.

en: Could not change ownership for %1.
nn: Klarte ikkje endra løyve for %1.

en: Could not delete file %1.
nn: Klarte ikkje sletta fila %1.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
nn: Prosessen til %1-protokollen døydde uventa.

en: Error. Out of memory.
    %1
nn: Feil. Ikkje nok minne.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
nn: Ukjend mellomtenar
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
nn: Feil ved autorisering. %1-autentisering er ikkje støtta

en: User canceled action
    %1
nn: Brukaren avbraut handling
    %1

en: Internal error in server
    %1
nn: Intern feil i tenar
    %1

en: Timeout on server
    %1
nn: Tidsgrense på tenar
    %1

en: Unknown error
    %1
nn: Ukjend feil
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
nn: Ukjend avbrot
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
nn: Klarte ikkje sletta originalfila %1.
    Kontroller tilgangsløyva.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
nn: Klarte ikkje sletta den delvis nedlasta fila %1.
    Kontroller tilgangsløyva.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
nn: Klarte ikkje endra namnet på originalfila %1
    Kontroller tilgangsløyva.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
nn: Klarte ikkje endra namnet på den delvis nedlasta fila %1.
    Kontroller tilgangsløyva.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
nn: Klarte ikkje laga symbolsk lenkje %1.
    Kontroller tilgangsløyva.

en: Could not write file %1.
    Disk full.
nn: Klarte ikkje skriva til fila %1.
    Disken er full.

en: The source and destination are the same file.
    %1
nn: Kjelda og målet er den same fila.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
nn: %1 er ikkje tilgjengeleg, men tenaren treng han.

en: Access to restricted port in POST denied.
nn: Tilgang nekta til begrensa port i POST.

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org.
nn: Ukjend feilkode %1
    %2
    Legg inn ein fullstendig feilrapport på http://bugs.kde.org/.

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
nn: Du kan ikkje opna samband med protokollen %1.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
nn: Du kan ikkje lukka samband med protokollen %1.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
nn: Du kan ikkje få tilgang til filer med protokollen %1.

en: Writing to %1 is not supported.
nn: Skriving til %1 er ikkje støtta.

en: There are no special actions available for protocol %1.
nn: Det finst ingen spesielle handlingar for protokollen %1.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
nn: Kataloglister er ikkje støtta for protokollen %1.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
nn: Henting av data frå %1 er ikkje støtta.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
nn: Henting av MIME-typeinformasjon frå %1 er ikkje støtta.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
nn: Endring av filnamn eller flytting av filer i %1 er ikkje støtta.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
nn: Du kan ikkje laga symbolske lenkjer med protokollen %1.

en: Copying files within %1 is not supported.
nn: Kopiering av filer i %1 er ikkje støtta.

en: Deleting files from %1 is not supported.
nn: Sletting av filer frå %1 er ikkje støtta.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
nn: Du kan ikkje laga mapper med protokollen %1.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
nn: Du kan ikkje endra filattributt med protokollen %1.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
nn: Du kan ikkje endra filattributt med protokollen %1.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
nn: Du kan ikkje bruka deladresser med %1.

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
nn: Du kan ikkje bruka fleire get-kommandoar med protokollen %1.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
nn: Du kan ikkje opna filer med protokollen %1.

en: Protocol %1 does not support action %2.
nn: Protokollen %1 støttar ikkje handlinga %2.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
nn: (ukjend)

en: <b>Technical reason</b>:
nn: <b>Teknisk grunngjeving</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
nn: <b>Detaljar om førespurnaden</b>:

en: <li>URL: %1</li>
nn: <li>Nettadresse: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
nn: <li>Protokoll: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
nn: <li>Dato og klokkeslett: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
nn: <li>Tilleggsinformasjon: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
nn: <b>Moglege årsaker</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
nn: <b>Moglege løysingar</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
nn: (ukjend)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
nn: Ta kontakt med brukarstøtta eller systemadministratoren for hjelp.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
nn: Ta kontakt med tenaradministratoren for hjelp.

en: Check your access permissions on this resource.
nn: Kontroller tilgangsløyva dine til denne ressursen.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
nn: Du har kanskje ikkje tilstrekkelege tilgangsløyve til å gjennomføra denne operasjonen på denne ressursen.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
nn: Fila er kanskje i bruk (og dermed låst) av ein annan brukar eller eit anna program.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
nn: Sjå til at ingen andre program eller brukarar har låst fila eller brukar ho.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
nn: Det kan òg henda at det er feil ved maskinvara, men det er lite sannsynleg.

en: You may have encountered a bug in the program.
nn: Du har kanskje støytt på ein feil i programmet.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
nn: Dette skjer sannsynlegvis på grunn av ein feil i programmet. Du bør kanskje senda inn ein full feilrapport som skildra under.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
nn: Oppdater programvara di til siste versjon. Distribusjonen din har sannsynlegvis verktøy til å oppdatera programma med.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="http://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
nn: Dersom alt anna mislukkast, kan du hjelpa KDE eller dei som har laga programmet ved å senda inn ein god feilrapport. Dersom programmet kjem frå andre enn KDE, ta kontakt direkte med produsenten. Viss ikkje, kan du sjå om den same feilen alt er rapportert av andre ved å søkja på <a href="http://bugs.kde.org/">KDE-nettstaden for feilrapportering</a>. Dersom feilen ikkje er rapportert, bør du notera alle opplysningane over og ta dei med i feilrapporten saman med alle andre detaljar du trur kan hjelpa.

en: There may have been a problem with your network connection.
nn: Det er kanskje eit problem med nettverkssambandet.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
nn: Det kan vera eit problem med nettverksoppsettet. Det er lite sannsynleg dersom du ikkje nyleg har hatt problem med tilgangen til Internett.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
nn: Problemet kan liggja ein stad i nettverket mellom tenaren og denne datamaskina.

en: Try again, either now or at a later time.
nn: Prøv igjen, anten no eller seinare ein gong.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
nn: Ein protokollfeil eller inkompabilitet kan ha oppstått.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
nn: Sjå til at ressursen faktisk finst og prøv igjen.

en: The specified resource may not exist.
nn: Ressursen finst kanskje ikkje.

en: You may have incorrectly typed the location.
nn: Du kan ha oppgjeve feil adresse.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
nn: Dobbeltsjekk at adressa er rett og prøv igjen.

en: Check your network connection status.
nn: Kontroller nettverkssambandet.

en: Cannot Open Resource For Reading
nn: Klarar ikkje opna ressurs for lesing

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
nn: Dette tyder at innhaldet i fila eller mappa <strong>%1</strong> ikkje kunne lesast, sidan du ikkje fekk lesetilgang.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
nn: Du har kanskje ikkje løyve til å lesa fila eller opna mappa.

en: Cannot Open Resource For Writing
nn: Klarar ikkje opna ressurs for skriving

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
nn: Dette tyder at fila <strong>%1</strong> ikkje kunne skrivast til, sidan du ikkje fekk skrivetilgang.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
nn: Klarar ikkje gjera klar %1-protokollen

en: Unable to Launch Process
nn: Kan ikkje starta prosess

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
nn: Klarte ikkje starta programmet som gjev tilgang til <strong>%1</strong>-protokollen. Dette skjer oftast grunna tekniske feil.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
nn: Programmet som gjev kompatibilitet med denne protokollen vart kanskje ikkje oppdatert då du sist oppdaterte KDE. I så fall kan det henda programmet ikkje startar fordi det er inkompatibelt med denne versjonen.

en: Internal Error
nn: Intern feil

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
nn: Programmet som gjev tilgang til <strong>%1</strong>-protokollen har rapportert ein intern feil.

en: Improperly Formatted URL
nn: Feil nettadresseformatering

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
nn: Nettadressa du oppgav var ikkje rett formatert. Dei er vanlegvis formaterte slik:<blockquote><strong>protokoll://brukar:passord@www.eksempel.no:port/mappe/filnamn.etternamn?spørjing=verdi</strong></blockquote>

en: Unsupported Protocol %1
nn: Protokollen %1 er ikkje støtta

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
nn: Protokollen <strong>%1</strong> er ikkje støtta av KDE-programma som er installerte på denne maskina.

en: The requested protocol may not be supported.
nn: Den førespurde protokollen er kanskje ikkje støtta.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
nn: Denne datamaskina og tenarmaskina støttar kanskje ikkje same versjonen av %1-protokollen.

en: You may perform a search on the Internet for a KDE program (called a kioslave or ioslave) which supports this protocol. Places to search include <a href="http://kde-apps.org/">http://kde-apps.org/</a> and <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.
nn: Du kan utføra eit søk på Internett etter eit KDE-program (kalla ein kioslave eller ioslave) som støttar denne protokollen. Aktuelle nettstader er mellom andre <a href="http://kde-apps.org/">http://kde-apps.org/</a> og <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
nn: Nettadressa viser ikkje til nokon ressurs.

en: Protocol is a Filter Protocol
nn: Protokollen er ein filterprotokoll

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
nn: Nettadressa du oppgav viser ikkje til nokon ressurs.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
nn: KDE kan kommunisera gjennom ein protokoll inni ein protokoll. Den spesifiserte protokollen er berre for slike tilfelle, mens dette ikkje er eit slikt tilfelle. Denne hendinga er sjeldan, og skuldast sannsynlegvis ein programmeringsfeil.

en: Unsupported Action: %1
nn: Ustøtta handling: %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
nn: Den førespurde handlinga er ikkje støtta av KDE-programmet som implementerer <strong>%1</strong>-protokollen.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
nn: Denne feilen er i stor grad avhengig av KDE-programmet. Ekstrainformasjonen bør gje deg meir informasjon enn du kan få gjennom inn/ut-arkitekturen i KDE.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
nn: Forsøk å finna ein annan måte å gjera det same på.

en: File Expected
nn: Fil venta

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
nn: Førespurnaden forventa ei fil, men fann mappa <strong>%1</strong> i staden.

en: This may be an error on the server side.
nn: Dette kan skuldast ein feil på tenarsida.

en: Folder Expected
nn: Mappe venta

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
nn: Førespurnaden forventa ei mappe, men fann fila <strong>%1</strong> i staden.

en: File or Folder Does Not Exist
nn: Fila eller mappa finst ikkje.

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
nn: Den oppgjevne fila eller mappa <strong>%1</strong> finst ikkje.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
nn: Den førespurde fila kunne ikkje opprettast fordi det alt finst ei fil med det namnet.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
nn: Prøv å flytta den gamle fila vekk først.

en: Delete the current file and try again.
nn: Slett den gamle fila og prøv igjen.

en: Choose an alternate filename for the new file.
nn: Vel eit anna namn på den nye fila.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
nn: Den førespurde mappa kunne ikkje opprettast fordi det alt finst ei mappe med det namnet.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
nn: Prøv å flytta den gamle mappa vekk først, og så prøv igjen.

en: Delete the current folder and try again.
nn: Slett den gamle mappa og prøv igjen.

en: Choose an alternate name for the new folder.
nn: Vel eit anna namn på den nye mappa.

en: Unknown Host
nn: Ukjend vert

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
nn: Feilmeldinga ukjend vert tyder at tenaren med namnet <strong>%1</strong> ikkje vart funnen på Internett.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
nn: Namnet %1, som du oppgav, finst kanskje ikkje. Kanskje du har skrive feil.

en: Access Denied
nn: Nekta tilgang

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
nn: Nekta tilgang til den spesifiserte ressursen <strong>%1</strong>.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
nn: Du har kanskje oppgjeve feil eller ingen autentiseringsinformasjon.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
nn: Kontoen din har kanskje ikkje tilgangsløyve til denne ressursen.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
nn: Prøv førespurnaden på nytt og sjå til at autentiseringsinformasjonen er rett.

en: Write Access Denied
nn: Nekta skrivetilgang

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
nn: Dette tyder at forsøket på å skriva til fila <strong>%1</strong> vart nekta.

en: Unable to Enter Folder
nn: Klarar ikkje gå inn i mappe

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
nn: Dette tyder at eit forsøk på å opna mappa <strong>%1</strong> vart nekta.

en: Folder Listing Unavailable
nn: Mappeliste ikkje tilgjengeleg

en: Protocol %1 is not a Filesystem
nn: Protokollen %1 er ikkje noko filsystem

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
nn: Dette tyder at førespurnaden ikkje klarte å avgjera innhaldet i mappa fordi KDE-programmet som støttar protokollen ikkje klarar det.

en: Cyclic Link Detected
nn: Syklisk lenkje oppdaga

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
nn: UNIX-miljø kan vanlegvis lenkja filer eller mapper til andre namn og/eller plasseringar. KDE oppdaga ei lenkje eller ei lenkjefølgje som går i uendeleg lykkje. Fila er altså (kanskje via omvegar) ei lenkje til seg sjølv.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
nn: Slett ein del av lenkjefølgja slik at ho ikkje lenger er ei uendeleg lykkje, og prøv igjen.

en: Request Aborted By User
nn: Førespurnad avbroten av brukaren

en: The request was not completed because it was aborted.
nn: Fullførte ikkje førespurnaden, fordi han vart avbroten.

en: Retry the request.
nn: Prøv førespurnaden om att.

en: Cyclic Link Detected During Copy
nn: Syklisk lenkje oppdaga under kopiering

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
nn: UNIX-miljø kan vanlegvis lenkja filer eller mapper til andre namn og/eller plasseringar. I løpet av kopieringsoperasjonen oppdaga KDE ei lenkje eller ei lenkjefølgje som går i uendeleg lykkje. Fila er altså (kanskje via omvegar) ei lenkje til seg sjølv.

en: Could Not Create Network Connection
nn: Klarte ikkje opna nettverkssamband

en: Could Not Create Socket
nn: Klarte ikkje laga socket

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
nn: Dette er ein nokså teknisk feil som inneber at ei eining for nettverkskommunikasjon (ein socket) ikkje kunne opprettast.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
nn: Nettverkssambandet er kanskje feil sett opp eller nettverksgrensesnittet er ikkje aktivt.

en: Connection to Server Refused
nn: Nekta tilgang til tenar

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
nn: Tenaren <strong>%1</strong> nekta tilkoplinga frå denne datamaskina.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
nn: Tenaren er kanskje ikkje sett opp til å tillata førespurnadar, sjølv om han er kopla til Internett.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
nn: Tenaren køyrer kanskje ikkje den førespurde tenesta (%1), sjølv om han er kopla til Internett.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
nn: Førespurnaden vart hindra, kanskje av ein brannmur (ei eining som innskrenkar Internett-tilgang) i nettverket ditt eller nettverket til tenaren.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
nn: Sambandet til tenaren vart uventa kopla ned

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
nn: Sjølv om sambandet til <strong>%1</strong> vart oppretta, vart det kopla ned på eit uventa tidspunkt.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
nn: Ein protokollfeil kan ha oppstått, slik at tenaren kopla ned sambandet.

en: URL Resource Invalid
nn: Ugyldig nettadresseressurs.

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
nn: Protokollen %1 er ingen filterprotokoll

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
nn: Nettadressa du oppgav viser ikkje til nokon ressurs, <strong>%1%2</strong>.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
nn: KDE kan kommunisera gjennom ein protokoll inni ein annan protokoll. Denne førespurnaden spesifiserte slik kommunikasjon, men denne protokollen kan ikkje kommunisera på den måten. Dette skjer sjeldan, og skuldast vanlegvis programmeringsfeil.

en: Unable to Initialize Input/Output Device
nn: Klarar ikkje montera inn/ut-eining

en: Could Not Mount Device
nn: Klarte ikkje montera eining

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
nn: Klarte ikkje montera eininga. Den rapporterte feilen var: <strong>%1</strong>

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
nn: Eininga er kanskje ikkje klar. Det kan skuldast at det ikkje er noko medium i eininga (for eksempel inga CD-plate i CD-spelaren), eller at eininga ikkje er kopla til.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
nn: Du har kanskje ikkje løyve til å montera eininga. På UNIX-system er det vanleg at berre systemadministratoren kan montera ei eining.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
nn: Sjå til at eininga er klar; at eit lagringsmedium er sett inn og at eininga er kopla til og slått på.

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
nn: Klarar ikkje avmontera inn/ut-eining

en: Could Not Unmount Device
nn: Klarte ikkje avmontera eining

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
nn: Klarte ikkje avmontera eininga. Den rapporterte feilen var: <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
nn: Eininga er kanskje oppteken, altså framleis i bruk av eit anna program eller ein annan brukar. Eit ope vindauge i filhandsamaren er nok til at eininga er i bruk.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
nn: Du har kanskje ikkje løyve til å avmontera eininga. På UNIX-system er det vanleg at berre systemadministratoren kan avmontera ei eining.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
nn: Sjå til at ingen program brukar eininga og prøv igjen.

en: Cannot Read From Resource
nn: Klarar ikkje lesa frå ressursen

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
nn: Dette tyder at ein feil oppstod under lesing av innhaldet frå ressursen <strong>%1</strong>, sjølv om ressursen kunne opnast.

en: You may not have permissions to read from the resource.
nn: Du har kanskje ikkje løyve til å lesa frå ressursen.

en: Cannot Write to Resource
nn: Kan ikkje skriva til ressursen

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
nn: Dette tyder at ein feil oppstod under skriving til ressursen <strong>%1</strong>, sjølv om ressursen kunne opnast.

en: You may not have permissions to write to the resource.
nn: Du har kanskje ikkje løyve til å skriva til ressursen.

en: Could Not Listen for Network Connections
nn: Klarte ikkje lytta etter nettverkssamband

en: Could Not Bind
nn: Klarte ikkje binda

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
nn: Dette er ein nokså teknisk feil der ei påkravd eining for nettverkskommunikasjon (ein socket) ikkje kunne opprettast for lytting etter innkommande nettverkstilkoplingar.

en: Could Not Listen
nn: Klarte ikkje lytta

en: Could Not Accept Network Connection
nn: Klarte ikkje akseptera nettverkssamband

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
nn: Dette er ein nokså teknisk feil som oppstod ved forsøk på å godta ei innkommande nettverkstilkopling.

en: You may not have permissions to accept the connection.
nn: Du har kanskje ikkje løyve til å ta i mot sambandet.

en: Could Not Login: %1
nn: Klarte ikkje logga inn: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
nn: Eit forsøk på å logga inn og utføra den førespurde operasjonen mislukkast.

en: Could Not Determine Resource Status
nn: Klarte ikkje avgjera ressurstilstand

en: Could Not Stat Resource
nn: Klarte ikkje avgjera tilstanden til ressursen

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
nn: Eit forsøk på å finna informasjon om tilstanden til ressursen <strong>%1</strong> mislukkast. Slik informasjon kan for eksempel vera namn, type, storleik, osv. til ressursen.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
nn: Den valte ressursen finst ikkje eller er ikkje lesbar.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
nn: Klarte ikkje avbryta listing

en: FIXME: Document this
nn: FIKSMEG: Dokumenter dette

en: Could Not Create Folder
nn: Klarte ikkje laga mappe

en: An attempt to create the requested folder failed.
nn: Eit forsøk på å oppretta den førespurde mappa mislukkast.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
nn: Staden der mappa skulle opprettast finst kanskje ikkje.

en: Could Not Remove Folder
nn: Klarte ikkje fjerna mappe

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
nn: Eit forsøk på å flytta den valde mappa <strong>%1</strong> mislukkast.

en: The specified folder may not exist.
nn: Den valde mappa finst kanskje ikkje.

en: The specified folder may not be empty.
nn: Den valde mappa er kanskje ikkje tom.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
nn: Sjå til at mappa finst og er tom før du prøver om att.

en: Could Not Resume File Transfer
nn: Klarte ikkje gjenoppta filoverføring

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
nn: Førespurnaden kravde at overføringa av fila <strong>%1</strong> vart teken opp att på eit visst punkt. Det var ikkje mogleg.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
nn: Protokollen eller tenaren støttar kanskje ikkje å ta opp att overføringar.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
nn: Prøv ein gong til utan å ta opp att overføringa.

en: Could Not Rename Resource
nn: Klarte ikkje endra namnet på ressursen

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nn: Eit forsøk på å endra namnet på den valde ressursen <strong>%1</strong> mislukkast.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
nn: Klarte ikkje endra løyva for ressursen

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nn: Eit forsøk på å endra tilgangsløyva til den valde ressursen <strong>%1</strong> mislukkast.

en: Could Not Change Ownership of Resource
nn: Klarte ikkje endra løyva for ressursen

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nn: Eit forsøk på å endra tilgangsløyva til den valde ressursen <strong>%1</strong> mislukkast.

en: Could Not Delete Resource
nn: Klarte ikkje sletta ressursen

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nn: Eit forsøk på å sletta den valde ressursen <strong>%1</strong> mislukkast.

en: Unexpected Program Termination
nn: Uventa programavslutting

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
nn: Programmet som gjev tilgang til protokollen <strong>%1</strong> har avslutta utan varsel.

en: Out of Memory
nn: Ikkje nok minne

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
nn: Programmet som gjev tilgang til protokollen <strong>%1</strong> har ikkje nok minne til å halda fram.

en: Unknown Proxy Host
nn: Ukjend mellomtenar

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
nn: Ved henting av informasjon om mellomtenaren <strong>%1</strong>, oppstod feilen «ukjend vert». Ein slik feil indikerer at namnet på tenaren ikkje vart funne på Internett.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
nn: Det kan vera eit problem med nettverksoppsettet, nærare bestemt vertsnamnet til mellomtenaren. Dersom du nyleg har hatt tilgang til Internett utan problem er det truleg ikkje årsaka.

en: Double-check your proxy settings and try again.
nn: Dobbeltsjekk mellomtenarinnstillingane og prøv om att.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
nn: Feil ved autentisering, Metoden %1 er ikkje støtta

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
nn: Sjølv om du kan ha oppgjeve rette autentiseringsdetaljar, kan autentiseringa ha mislukkast fordi metoden som tenaren brukar ikkje er støtta av KDE-programmet som implementerer protokollen %1.

en: Please file a bug at <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
nn: Rapporter gjerne ein feil på <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> for å melda frå til utviklarane av autentiseringsmetoden som ikkje er støtta.

en: Request Aborted
nn: Førespurnad avbroten

en: Internal Error in Server
nn: Intern feil i tenar

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
nn: Programmet på tenaren som gjev tilgang til <strong>%1</strong>-protokollen har rapportert ein intern feil: %2.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
nn: Ein feil i tenarprogrammet er truleg grunnen til dette. Rapporter gjerne om feilen slik det er forklart nedanfor.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
nn: Kontakt administratoren av tenaren for å melda frå om problemet.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
nn: Dersom du veit kven som har laga programmet på tenaren, kan du senda feilrapporten direkte til dei.

en: Timeout Error
nn: Tidsgrensefeil

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
nn: Sjølv om det vart oppretta kontakt med tenaren, kom det ikkje noko svar innan den fastsette tida:<ul><li>Tidsgrense for oppretting av samband: %1 sekund</li><li>Tidsgrense for mottak av svar: %2 sekund</li><li>Tidsgrense for tilgang til mellomtenarar: %3 sekund</li></ul>Hugs at du kan endra desse tidsgrensene i KDE-systemoppsettet, ved å velja «Nettverk → Instillingar for samband».

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
nn: Tenaren var for oppteken med å svara på andre førespurnadar.

en: Unknown Error
nn: Ukjend feil

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
nn: Programmet som gjev tilgang til <strong>%1</strong>-protokollen har rapportert ein intern feil: %2.

en: Unknown Interruption
nn: Ukjend avbrot

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
nn: Programmet som gjev tilgang til <strong>%1</strong>-protokollen har rapportert eit avbrot av ein ukjend type: %2.

en: Could Not Delete Original File
nn: Klarte ikkje sletta den opphavlege fila

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
nn: Den førespurde operasjonen kravde sletting av den opphavlege fila, truleg fordi fila skulle flyttast. Den opphavlege fila <strong>%1</strong> kunne ikkje slettast.

en: Could Not Delete Temporary File
nn: Klarte ikkje sletta den mellombelse fila

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
nn: Den førespurde operasjonen kravde oppretting av ei mellombels fil der den nye fila vert lagra under nedlastinga. Denne mellombelse fila <strong>%1</strong> kunne ikkje slettast.

en: Could Not Rename Original File
nn: Klarte ikkje endra namnet på den opphavlege fila

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
nn: Den førespurde operasjonen kravde at namnet på den opphavlege fila <strong>%1</strong> skulle endrast, men det lot seg ikkje gjera.

en: Could Not Rename Temporary File
nn: Klarte ikkje endra namnet på den mellombelse fila

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
nn: Den førespurde operasjonen kravde at ei mellombels fil <strong>%1</strong> skulle opprettast, men det lot seg ikkje gjera.

en: Could Not Create Link
nn: Klarte ikkje oppretta lenkje

en: Could Not Create Symbolic Link
nn: Klarte ikkje oppretta symbolsk lenkje

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
nn: Den førespurde symbolske lenkja %1 kunne ikkje opprettast.

en: No Content
nn: Utan innhald

en: Disk Full
nn: Full disk

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
nn: Den førespurde fila <strong>%1</strong> kunne ikkje skrivast til sidan det ikkje er nok diskplass.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
nn: Lag meir ledig diskplass ved å 1) sletta filer du ikkje treng; 2) arkivera filer med CD-brennar eller liknande; eller 3) skaffa deg meir diskplass.

en: Source and Destination Files Identical
nn: Kjelda og målet er den same fila.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
nn: Operasjonen kunne ikkje fullførast fordi kjelda og målet er den same fila.

en: Choose a different filename for the destination file.
nn: Vel eit anna filnamn for målfila.

en: Undocumented Error
nn: Udokumentert feil

[ctx: @title job]
en: Moving
nn: Flyttar

[ctx: @title job]
en: Copying
nn: Kopierer

[ctx: @title job]
en: Creating directory
nn: Lagar mappe

[ctx: @title job]
en: Deleting
nn: Slettar

[ctx: @title job]
en: Examining
nn: Ser gjennom

[ctx: @title job]
en: Transferring
nn: Overfører

[ctx: @title job]
en: Mounting
nn: Monterer

en: Device
nn: Eining

en: Mountpoint
nn: Monteringspunkt

[ctx: @title job]
en: Unmounting
nn: Avmonterer

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from Trash? This action cannot be undone.
nn: Vil du sletta alle elementa i papirkorga for alltid? Du kan ikkje angra denne handlinga.

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
nn[0]: Er du sikker på at du vil flytta dette elementet til papirkorga?
nn[1]: Er du sikker på at du vil flytta desse %1 elementa til papirkorga?

[ctx: Verb]
en: &Trash
nn: &Legg i papirkorg

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
nn: Peer-SSL-sertifikatkjeda ser ut til å vera øydelagt.

en: Updating System Configuration
nn: Oppdaterer systemoppsett

en: Updating system configuration.
nn: Oppdaterer systemoppsettet.

en: No service implementing %1
nn: Inga teneste for %1

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
nn: Skrivebordoppføringsfila %1 har inga Type=…-oppføring.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
nn: Skrivebordoppføringa av type
    %1
    er ukjend.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
nn: Skrivebordoppføringsfila
    %1
    er av typen FSDevice, men har inga Dev=…-oppføring.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
nn: Skrivebordsoppføringsfila
    %1
    er av typen Link, men har inga URL=…-oppføring.

en: Mount
nn: Monter

en: Eject
nn: Løys ut

en: Unmount
nn: Avmonter

en: Malformed URL
    %1
nn: Misforma URL
    %1

en: URL cannot be listed
    %1
nn: Nettadressa kan ikkje verta lista
    %1

[ctx: @title:column]
en: Name
nn: Namn

[ctx: @title:column]
en: Size
nn: Storleik

[ctx: @title:column]
en: Date
nn: Dato

[ctx: @title:column]
en: Permissions
nn: Løyve

[ctx: @title:column]
en: Owner
nn: Eigar

[ctx: @title:column]
en: Group
nn: Gruppe

en: (Symbolic Link to %1)
nn: (symbolsk lenkje til %1)

en: (%1, Link to %2)
nn: (%1, lenkje til %2)

en:  (Points to %1)
nn: (Peikar til %1)

en: Owner:
nn: Eigar:

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
nn: &Handlingar

en: &Open with %1
nn: &Opna med %1

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
nn: &Opna med

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other...
nn: &Anna …

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
nn: O&pna med …

en: Open &with %1
nn: Opna &med %1

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
nn[0]: 1 element
nn[1]: %1 element

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
nn: Ukjend

en: Comment
nn: Kommentar

en: &Edit...
nn: &Rediger …

en: Click this button to display the familiar KDE mime type editor.
nn: Bruk denne knappen for å redigera MIME-typar i KDE.

en: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
nn: <qt>Kan ikkje gå til <b>%1</b>.
    Du har ikkje tilgangsløyve til denne staden.</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> is an executable program. For safety it will not be started.</qt>
nn: <qt>Fila <b>%1</b> er eit køyrbart program. Av tryggingsgrunnar vert det ikkje starta. </qt>

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
nn: <qt>Du har ikkje løyve til å køyra <b>%1</b>.</qt>

en: You are not authorized to select an application to open this file.
nn: Du har ikkje løyve til å velja eit program som skal opna denne fila.

en: Open with:
nn: Opna med:

en: You are not authorized to execute this file.
nn: Du har ikkje løyve til å køyra denne fila.

en: Launching %1
nn: Startar %1

en: Error processing Exec field in %1
nn: Feil under handsaming av Exec-feltet i %1

en: You are not authorized to execute this service.
nn: Du har ikkje løyve til å køyra denne tenesta.

[ctx: Warning about executing unknown .desktop file]
en: Warning
nn: Åtvaring

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
nn: Dette vil starta programmet:

en: If you do not trust this program, click Cancel
nn: Viss du ikkje stolar på programmet, trykk «Avbryt».

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution
nn: Klarte ikkje gjera tenesta «%1» køyrbar. Avbryt køyringa.

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
nn: <qt>Kan ikkje køyra den spesifiserte kommandoen. Fila eller mappa <b>%1</b> finst ikkje.</qt>

en: Could not find the program '%1'
nn: Fann ikkje programmet «%1»

en: Acquire Image
nn: Skann bilete

en: The desktop is offline
nn: Skrivebordet er fråkopla

en: Authorization Dialog
nn: Autoriseringsdialog

en: Filename for clipboard content:
nn: Filnamn for utklippstavleinnhald:

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
nn: Utklippstavla har endra seg sidan sist du limde inn. Det valde dataformatet kan ikkje lenger brukast. Du bør kopiera igjen det du ville lima inn.

en: &Paste File | &Paste %1 Files
nn[0]: &Lim inn fil
nn[1]: &Lim inn %1 filer

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
nn[0]: &Lim inn nettadresse
nn[1]: &Lim inn %1 nettadresser

en: &Paste Clipboard Contents
nn: &Lim inn frå utklippstavla

en: Data format:
nn: Dataformat:

en: Appl&y to All
nn: Br&uk på alle

en: &Rename
nn: End&ra namn

en: Suggest New &Name
nn: Føreslå nytt &namn

en: &Skip
nn: &Hopp over

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
nn: Ikkje kopier eller flytt denne mappa. Gå heller vidare til det neste elementet.

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
nn: Ikkje kopier eller flytt denne fila. Gå heller vidare til det neste elementet.

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
nn: &Skriv i

en: &Overwrite
nn: Skriv &over

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
nn: Filer og mapper vert kopierte til den gamle mappa, saman med innhaldet.
    Du vert likevel spurd på nytt dersom det oppstår ei konflikt med gamle filer i mappa.

en: &Resume
nn: &Hald fram

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
nn: Denne operasjonen vil skriva over «%1» med seg sjølv.
    Skriv inn eit nytt filnamn:

en: C&ontinue
nn: Hald &fram

en: This action will overwrite the destination.
nn: Denne handlinga vil overskriva målet.

en: Source
nn: Kjelde

en: Destination
nn: Mål

en: Warning, the destination is more recent.
nn: Åtvaring: målversjonen er nyare.

en: An older item named '%1' already exists.
nn: Eit eldre element med namnet «%1» finst frå før

en: A similar file named '%1' already exists.
nn: Ei fil med namnet «%1» finst frå før.

en: A more recent item named '%1' already exists.
nn: Eit nyare element med namnet «%1» finst frå før

en: Rename:
nn: Endra namn:

en: Information
nn: Informasjon

en: Skip
nn: Hopp over

en: AutoSkip
nn: Hopp over automatisk

en: Unknown protocol '%1'.
nn: Ukjend protokoll «%1».

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
nn: Finn ikkje iu-slave for protokollen «%1».

en: Cannot talk to klauncher: %1
nn: Klarar ikkje snakka med klauncher: %1

en: Unable to create io-slave:
    klauncher said: %1
nn: Kan ikkje laga iu-slave:
    klauncher sa: %1

en: &Yes
nn: &Ja

en: &No
nn: &Nei

en: &Details
nn: &Detaljar

en: &Forever
nn: &For alltid

en: Co&ntinue
nn: &Hald fram

en: &Current Session only
nn: &Berre i noverande økt

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
nn: Du er i ferd med å avslutta sikkermodus. Overføringane vil ikkje lenger vera krypterte.
    Dette inneber at uvedkommande kan få tilgang til informasjonen du overfører.

en: Security Information
nn: Tryggleiksinformasjon

en: C&ontinue Loading
nn: &Hald fram med lasting

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
nn: %1: Feil i SSL-forhandling

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
nn: Du er i ferd med å starta sikkermodus. Alle overføringar vert krypterte om ikkje anna er sagt.
    Dette tyder at ingen uvedkommande lett kan få tilgang til det du overfører.

en: Display SSL &Information
nn: &Vis SSL-informasjon

en: C&onnect
nn: Kopla &til

en: Enter the certificate password:
nn: Oppgje sertifikatpassordet:

en: SSL Certificate Password
nn: SSL-sertifikatpassord

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
nn: Klarte ikkje opna sertifikatet. Vil du prøva eit anna passord?

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
nn: Prosedyren for å velja klientsertifikatet for økta mislukkast.

en: The server failed the authenticity check (%1).
nn: Tenarsertifikatet klarte ikkje autentiseringstesten (%1).

en: Server Authentication
nn: Tenarautentisering

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
nn: Vil du for alltid godta dette sertifikatet utan spørsmål?

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
nn: Du har oppgjeve at du vil ta imot dette sertifikatet, men det er ikkje utferda til den tenaren som presenterer det. Vil du halda fram med å lasta det?

en: SSL certificate is being rejected as requested. You can disable this in the KDE System Settings.
nn: SSL-sertifikatet vert nekta. Du kan endra innstillingane i KDE-systeminnstillingane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
nn: Vanleg namn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonName)
en: Acme Co.
nn: Eksempel AS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
nn: Organisasjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organization)
en: Acme Sundry Products Company
nn: Aksjeselskapet Eksempel og andre produkt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
nn: Organisasjonseining:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnit)
en: Fraud Department
nn: Eksempelavdelinga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
nn: Land:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
nn: Delstat/region:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
nn: By:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, city)
en: Lakeridge Meadows
nn: Lunvik

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
nn: %1 til %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: You have indicated that you wish to obtain or purchase a secure certificate. This wizard is intended to guide you through the procedure. You may cancel at any time, and this will abort the transaction.
nn: Du har ytra ønskje om å skaffa deg eller kjøpa eit sikkert sertifikat. Denne vegvisaren vil hjelpa deg gjennom prosessen. Du kan avbryta transaksjonen når som helst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: You must now provide a password for the certificate request. Please choose a very secure password as this will be used to encrypt your private key.
nn: Du må no oppgje eit passord for sertifikatførespurnaden. Du bør velja eit svært trygt passord, sidan det skal brukast til å kryptera den private nøkkelen din.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: &Choose password:
nn: &Vel passord:

en: The server <b>%1</b> requests a certificate.<br /><br />Select a certificate to use from the list below:
nn: Tenaren <b>%1</b> spør etter eit sertifikat.<br /><br />Vel eit sertifikat frå lista nedanfor:

en: Signature Algorithm:
nn: Signaturalgoritme:

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Signature Contents:
nn: Signaturinnhald:

en: Key type: RSA (%1 bit)
nn: Nøkkeltype: RSA (%1 bit)

en: Modulus:
nn: Heiltalsdivisjon:

en: Exponent: 0x
nn: Eksponent: 0x

en: Key type: DSA (%1 bit)
nn: Nøkkeltype: DSA (%1 bit)

en: 160 bit prime factor:
nn: 160-bits primfaktor:

en: Public key:
nn: Offentleg nøkkel:

en: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
nn: Klarte ikkje henta utferdarsertifikat. Denne tyder at sertifikatet til sertifiseringsinstansen (CA-en) ikkje vert funnen.

en: Retrieval of the CRL (Certificate Revocation List) failed. This means the CA's (Certificate Authority) CRL can not be found.
nn: Klarte ikkje henta tilbakekallingslista (CRL) til sertifiseringsinstansen.

en: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
nn: Klarte ikkje dekryptera sertifikatsignaturen. Det oppstod altså ein feil ved sjølve dekrypteringa; det er ikkje slik at resultatet berre ikkje var som venta.

en: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
nn: Klarte ikkje dekryptera sertifikatsignaturen til tilbakekallingslista (CRL). Det oppstod altså ein feil ved sjølve dekrypteringa; det er ikkje slik at resultatet berre ikkje var som venta.

en: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
nn: Klarte ikkje avkoda offentlegnøkkelen til utferdaren. Du kan altså ikkje bruka sertifiseringsinstansen (CA) til å kontrollera sertifikatet du ønskjer å bruka.

en: The CRL's (Certificate Revocation List) signature is invalid. This means that the CRL can not be verified.
nn: Signaturen til tilbakekallingslista (CRL) er ugyldig. Du kan derfor ikkje kontrollera at lista er gyldig.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
nn: Tidsformatet på feltet «lastUpdate» i tilbakekallingslista (CRL) er ugyldig.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
nn: Tidsformatet på feltet «nextUpdate» i tilbakekallingslista (CRL) er ugyldig.

en: The OpenSSL process ran out of memory.
nn: OpenSSL-prosessen slapp opp for minne.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
nn: Sertifikatet er sjølvsignert, og er ikkje med i lista over tiltrudde sertifikat. Viss du ønskjer å godta sertifikatet, må du importera det i lista over tiltrudde sertifikat.

en: The certificate is self-signed. While the trust chain could be built up, the root CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
nn: Sertifikatet er sjølvsignert. Fann ikkje sertifikatet til rotsertifiseringsinstansen (CA), sjølv om ei tiltrudd kjede kunne byggjast.

en: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
nn: Klarte ikkje stadfesta at sertifikatet er gyldig, då det er det einaste sertifikatet i tiltrukjeda, og er ikkje sjølvsignert. Viss du sjølvsignerer det, må du hugsa å importera det i lista over tiltrudde sertifikat.

en: The certificate chain is longer than the maximum depth specified.
nn: Sertifikatkjeda er lengre enn den valde makslengda.

en: The length of the trust chain exceeded one of the CA's (Certificate Authority) 'pathlength' parameters, making all subsequent signatures invalid.
nn: Tiltrukjeda er lengre enn parameteren «pathLength» til éin av sertifiseringsinstansane (CA-ane), noko som gjer alle etterfølgjande signaturar ugyldige.

en: The certificate has not been signed for the purpose you tried to use it for. This means the CA (Certificate Authority) does not allow this usage.
nn: Sertifikatet er ikkje signert til det formålet du prøver å bruka det til. Dette tyder at sertifiseringsinstansen (CA) ikkje tillèt denne bruken.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) does not match the CA name of the certificate.
nn: Sertifiseringsinstansen (CA) til sertifiaktet er ikkje lik CA-namnet til sertifikatet.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID and name do not match the key ID and name in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
nn: ID-en og namnet til sertifikatnøkkelen til sertifiseringsinstansen er ikkje lik ID-en og namnet i «Issuer»-delen av sertifikatet du prøver å bruka.

en: The signature test for this certificate failed. This could mean that the signature of this certificate or any in its trust path are invalid, could not be decoded or that the CRL (Certificate Revocation List) could not be verified. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
nn: Klarte ikkje signaturtesten for dette sertifikatet. Dette kan tyda at signaturen til sertifikatet eller andre i tiltrukjeda er ugyldige, ikkje kunne avkodast, eller at tilbakekallingslista ikkje kunne stadfestast. Viss du ser denne meldinga, bør du melda frå til utviklarane av programmet du brukar, slik dei kan bruka dei nye, meir spesifikke feilmeldingane.

en: This certificate, any in its trust path or its CA's (Certificate Authority) CRL (Certificate Revocation List) is not valid. Any of them could not be valid yet or not valid any more. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
nn: Sertifikatet, andre i tiltrukjeda, eller tilbakekallingslista (CRL) til sertifiseringsinstansen (CA) er ugyldige. Minst éin av dei er anten ikkje gyldige, eller ikkje gyldige lenger. Viss du ser denne meldinga, bør du melda frå til utviklarane av programmet du brukar, slik dei kan bruka dei nye, meir spesifikke feilmeldingane.

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
nn: Sertifikatet er ikkje kontrollert fordi rotfiler for autorisasjon av sertifikatsignering ikkje vart funne.

en: KDE SSL Information
nn: KDE SSL-informasjon

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
nn: Emne

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
nn: Utferdar

en: Current connection is secured with SSL.
nn: Sambandet er sikra med SSL.

en: Current connection is not secured with SSL.
nn: Sambandet er ikkje sikra med SSL.

en: SSL support is not available in this build of KDE.
nn: SSL-støtte er ikkje tilgjengeleg i denne KDE-utgåva.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
nn: Hovuddelen av dette dokumentet er sikra med SSL, men enkelte delar er ikkje sikra.

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
nn: Enkelte delar av dette dokumentet er sikra med SSL, men hovuddelen er ikkje sikra.

[ctx: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: %1, %2 %3
nn: %1, %2, %3

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
nn[0]: brukar %1 bit
nn[1]: brukar %1 bit

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
nn[0]: av ein %1-bitsnøkkel
nn[1]: av ein %1-bitsnøkkel

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
nn: Nei, det fanst feil:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
nn: Ja

en: KDE Certificate Request
nn: KDE-sertifikatførespurnad

en: KDE Certificate Request - Password
nn: KDE-sertifikatpassord

en: Unsupported key size.
nn: Ustøtta nøkkelstorleik.

en: Please wait while the encryption keys are generated...
nn: Vent mens krypteringsnøklane vert genererte …

en: Do you wish to store the passphrase in your wallet file?
nn: Vil du lagra passordfrasen i lommebokfila?

en: Store
nn: Lagra

en: Do Not Store
nn: Ikkje lagra

en: 2048 (High Grade)
nn: 2048 (sterk)

en: 1024 (Medium Grade)
nn: 1024 (middels)

en: 768  (Low Grade)
nn: 768  (svak)

en: 512  (Low Grade)
nn: 512  (svak)

en: No SSL support.
nn: Inga SSL-støtte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionIndicator)
en: [padlock]
nn: [hengelås]

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
nn: Adresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipTag)
en: IP address:
nn: IP-adresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
nn: Kryptering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
nn: Detaljar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionTag)
en: SSL version:
nn: SSL-versjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, certSelectorTag)
en: Certificate chain:
nn: Sertifikatkjede:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
nn: Tiltrudde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
nn: Gjeld i perioden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag)
en: Serial number:
nn: Serienummer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, digestTag)
en: MD5 digest:
nn: MD5-digest:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestTag)
en: SHA1 digest:
nn: SHA1-digest:

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
nn: Tenaren sende ikkje nokon SSL-sertifikat.
    Avbryt, då identiteten til verten ikkje kan fastsetjast.

en: Could not find a usable proxy configuration script
nn: Klarte ikkje finna eit brukbart skript for mellomtenaroppsett

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
nn: Klarte ikkje lasta ned skriptet for mellomtenaroppsett:
    %1

en: Could not download the proxy configuration script
nn: Klarte ikkje lasta ned skriptet for mellomtenaroppsett

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
nn: Skriptet for mellomtenaroppsett er ugyldig:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
nn: Skriptet for mellomtenaroppsett returnerte ein feil:
    %1

en: Error connecting to server.
nn: Feil ved tilkopling til tenar.

en: Not connected.
nn: Ikkje tilkopla.

en: Time out waiting for server interaction.
nn: Vart tidsutkopla under venting på svar frå tenar.

en: Server said: "%1"
nn: Tenaren sa: «%1»

en: Author
nn: Opphavsperson

en: Recipient
nn: Mottakar

en: telnet protocol handler
nn: telnet-protokollhandsamar

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
nn: Du har kanskje ikkje løyve til å ta i mot %1-protokollen.
