libplasma - en to nn translation catalogue (155 entries)

en: animation() takes one argument
nn: «animation()» krev eitt argument

en: %1 is not a known animation type
nn: %1 er ikkje ein kjend animasjonstype

en: Script initialization failed
nn: Feil ved skriptstart

en: Unable to load the widget
nn: Klarte ikkje lasta elementet

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Unknown Widget
nn: Ukjent element

[ctx: misc category]
en: Miscellaneous
nn: Ymse

en: Configure...
nn: Set opp …

en: &Yes
nn: &Ja

en: &No
nn: &Nei

en: &Cancel
nn: &Avbryt

en: Activate %1 Widget
nn: Start %1-programmet

en: Widget Settings
nn: Set opp element

en: Remove this Widget
nn: Fjern dette elementet

en: Run the Associated Application
nn: Køyr det tilhøyrande programmet

en: Settings
nn: Innstillingar

en: %1 Settings
nn: Set opp «%1»|/|Set opp $[dobbelbest %1]$[bunden %1]

[ctx: @title:window]
en: %1 Settings
nn: Set opp «%1»|/|Set opp $[dobbelbest %1]$[bunden %1]

en: Accessibility
nn: Tilgjenge

en: Application Launchers
nn: Programstartar

en: Astronomy
nn: Astronomi

en: Date and Time
nn: Dato og klokkeslett

en: Development Tools
nn: Utviklingsverktøy

en: Education
nn: Utdanning

en: Environment and Weather
nn: Vêr og miljø

en: Examples
nn: Eksempel

en: File System
nn: Filsystem

en: Fun and Games
nn: Spel og moro

en: Graphics
nn: Bilete

en: Language
nn: Språk

en: Mapping
nn: Kart

en: Miscellaneous
nn: Ymse

en: Online Services
nn: Nett-tenester

en: Productivity
nn: Produktivitet

en: System Information
nn: Systeminformasjon

en: Utilities
nn: Verktøy

en: Windows and Tasks
nn: Vindauge og oppgåver

en: Keyboard Shortcut
nn: Snøggtast

[ctx: %1 is the name of a plasmoid, %2 the name of the machine that plasmoid is published on]
en: %1 on %2
nn: %1 på %2

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: Remove this %1
nn: Fjern «%1»|/|Fjern $[pron %1] $[bunden %1]

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: %1 Settings
nn: Set opp «%1»|/|Set opp $[dobbelbest %1]$[bunden %1]

[ctx: API or programming language the widget was written in, name of the widget]
en: Could not create a %1 ScriptEngine for the %2 widget.
nn: Klarte ikkje laga ein %1-ScriptEngine for skjermelementet %2.

[ctx: Package file, name of the widget]
en: Could not open the %1 package required for the %2 widget.
nn: Klarte ikkje opna pakken %1 som skjermelementet %2 treng.

en: This object could not be created.
nn: Klarte ikkje laga objektet.

en: This object could not be created for the following reason:<p><b>%1</b></p>
nn: Klarte ikkje laga objektet, av følgjande grunn:<p><b>%1</b></p>

en: Remove this Panel
nn: Fjern dette panelet

en: Remove this Activity
nn: Fjern denne aktiviteten

en: Activity Settings
nn: Aktivitetsoppsett

en: Add Widgets...
nn: Legg til element …

en: Next Widget
nn: Neste element

en: Previous Widget
nn: Førre element

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: %1 Options
nn: Val for %1|/|Val for $[litenfor %1]

en: Fetching file type...
nn: Hentar filtype …

en: Widgets
nn: Skjermelement

en: Icon
nn: Ikon

en: Wallpaper
nn: Bakgrunnsbilete

[ctx: @title:window %1 is the name of the containment]
en: Remove %1
nn: Fjern «%1»

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: Do you really want to remove this %1?
nn: Er du sikker på at du vil fjerna elementet «%1»?

en: Could not find requested component: %1
nn: Fann ikkje etterspurd komponent: %1

en: This plugin needs to be configured
nn: Dette tillegget må setjast opp

en: Unknown ContainmentActions
nn: Ukjend behaldarhandling

en: Lock Widgets
nn: Lås elementa

en: Unlock Widgets
nn: Lås opp elementa

en: Shortcut Settings
nn: Set opp snarvegar

en: Unnamed
nn: Namnlaus

en: Show this group.
nn: Vis denne gruppa.

en: Hide this group.
nn: Gøym denne gruppa.

en: Expand this widget
nn: Utvid elementet

en: Collapse this widget
nn: Fald saman elementet

en: Reattach
nn: Fest på nytt

en: Close
nn: Lukk

en: This system does not support OpenGL widgets.
nn: Systemet støttar ikkje OpenGL-element.

en: Your machine does not support OpenGL widgets.
nn: Maskina støttar ikkje OpenGL-element.

[ctx: A non-functional package]
en: Invalid
nn: Ugyldig

en: There was an error attempting to exec the associated application with this widget.
nn: Det oppstod ein feil ved køyring av programmet som høyrer til dette skjermelementet.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Invalid token.
nn: Ugyldig namn.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Matching password required.
nn: Passord må vera like.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Access denied.
nn: Nekta tilgang.

en: Unknown error.
nn: Ukjend feil.

en: Images
nn: Bilete

en: Themed Images
nn: Temabilete

en: Configuration Definitions
nn: Oppsettdefinisjonar

en: User Interface
nn: Brukargrensesnitt

en: Data Files
nn: Datafiler

en: Executable Scripts
nn: Køyrbare skript

en: Translations
nn: Omsetjingar

en: Main Config UI File
nn: Hovudfil for UI-oppsett

en: Configuration XML file
nn: Oppsetts-XML-fil

en: Main Script File
nn: Hovudskriptfil

en: Default configuration
nn: Standardoppsett

en: Animation scripts
nn: Animasjonsskript

en: Service Descriptions
nn: Tenesteskildringar

en: Images for dialogs
nn: Bilete for dialogvindauge

en: Generic dialog background
nn: Generell vindaugsbakgrunn

en: Theme for the logout dialog
nn: Tema for utloggingsvindauget

en: Wallpaper packages
nn: Bakgrunnspakkar

en: Images for widgets
nn: Bilete for skjermelement

en: Background image for widgets
nn: Bakgrunnsbilete for element

en: Analog clock face
nn: Analog klokkeutsjånad

en: Background image for panels
nn: Bakgrunnsbilete for panel

en: Background for graphing widgets
nn: Bakgrunn for grafelement

en: Background image for tooltips
nn: Bakgrunnsbilete for hjelpebobler

en: Opaque images for dialogs
nn: Ugjennomsiktig bilete for dialogvindauge

en: Opaque generic dialog background
nn: Ugjennomsiktig generell dialogbakgrunn

en: Opaque theme for the logout dialog
nn: Ugjennomsiktig tema for utloggingsvindauget

en: Opaque images for widgets
nn: Ugjennomsiktige bilete for skjermelement

en: Opaque background image for panels
nn: Ugjennomsiktig bakgrunnsbilete for panel

en: Opaque background image for tooltips
nn: Ugjennomsiktig bakgrunnsbilete for hjelpebobler

en: Low color images for dialogs
nn: Fåfarga bilete for dialogvindauge

en: Low color generic dialog background
nn: Fåfarga generell vindaugsbakgrunn

en: Low color theme for the logout dialog
nn: Fåfarga tema for utloggingsvindauget

en: Low color background image for widgets
nn: Fåfarga bakgrunnsbilete for element

en: Low color analog clock face
nn: Fåfarga analog klokkeutsjånad

en: Low color background image for panels
nn: Fåfarga bakgrunnsbilete for panel

en: Low color background for graphing widgets
nn: Fåfarge bakgrunn for grafelement

en: Low color background image for tooltips
nn: Fåfarga bakgrunnsbilete for hjelpebobler

en: KColorScheme configuration file
nn: KColorScheme-oppsettfil

en: Screenshot
nn: Skjermbilete

en: Recommended wallpaper file
nn: Anbefalt bakgrunnsbilete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter a password below. Enter the same password on the device to which you are trying to connect.
nn: Skriv inn eit passord nedanfor. Skriv så inn det same passordet på eininga du prøver å kopla til.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allServicesCheckbox)
en: Allow this user access to any service
nn: Gje brukaren tilgang til alle tenestene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, persistentCheckbox)
en: Remember this user
nn: Hugs denne brukaren

en: Incoming connection request
nn: Førespurnad om samband

en: Connect with remote widget
nn: Kopla til fjernelement

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sharing a widget on the network allows you to access this widget from another computer as a remote control.
nn: Viss du deler eit element over nettverket, får du tilgang til det frå andre maskiner.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishCheckbox)
en: Share this widget on the network
nn: Del dette elementet over nettverket

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allUsersCheckbox)
en: Allow everybody to freely access this widget
nn: La alle få fri tilgang til dette elementet

en: Job no longer valid, operation is not enabled.
nn: Jobben er ikkje gyldig lenger, og operasjonen er ikkje tilgjengeleg.

en: Job no longer valid, invalid parameters.
nn: Jobben er ikkje gyldig lenger – ugyldige parametrar.

en: Timeout.
nn: Tidsavbrot.

[ctx: Error message, tried to start an invalid service]
en: Invalid (null) service, can not perform any operations.
nn: Ugyldig teneste (null) kan ikkje utføra operasjonar.

en: The "%1" widget is not installed.
nn: Elementet «%1» er ikkje installert.

en: Server sent an invalid plasmoid package.
nn: Tenaren sende ein ugyldig plasmoidepakke.

en: You are about to open a remote widget on your system.<br>
nn: Du er i ferd med å opna eit fjernelement på systemet ditt.<br>

en: <tr><td align="right"><b>Name:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
nn: <tr><td align="right"><b>Namn:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Description:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
nn: <tr><td align="right"><b>Skildring:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Author:</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>
nn: <tr><td align="right"><b>Opphavsperson:</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Server:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
nn: <tr><td align="right"><b>Tenar:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <br><br>Are you sure you want to open this widget on your system?
nn: <br><br>Er du sikker på at du vil opna elementet på maskina di?

en: Remote Widget
nn: Fjernelement

en: Open Widget
nn: Opna element

en: Reject Widget
nn: Avvis element

en: User rejected
nn: Brukaren avviste

en: Timeout
nn: Tidsavbrot

en: Your system does not provide support for the 'remote widgets' feature. Access Failed.
nn: Systemet ditt har ikkje støtte for fjernelement-funksjonen. Fekk ikkje tilgang.

en: Allow everybody access to %1.
nn: Gje alle tilgang til «%1».|/|Gje alle tilgang til $[dobbelbest %1]$[bunden %1]

en: Deny everybody access to %1
nn: Nekt alle tilgang til «%1».|/|Nekt alle tilgang til $[dobbelbest %1]$[bunden %1]

en: Allow %1 access to all services.
nn: Gje %1 tilgang til alle tenestene.

en: Deny %1 access to all services.
nn: Nekt %1 tilgang til alle tenestene.

en: Allow access to %1, by %2.
nn: Gje tilgang til %1, av %2.

en: Deny access to %1, by %2.
nn: Nekt tilgang til %1, av %2.

en: Allow access to %1, by %2?
nn: Gje tilgang til %1, av %2?

en: You have requested access to the %1 hosted at %2.
nn: Du har bedt om tilgang til %1 på %2.

en: search term
nn: søkjeuttrykk

en: Unknown Wallpaper
nn: Ukjent bakgrunnsbilete
