nepomuk - en to nn translation catalogue (9 entries)

en: Parsing of file %1 failed (%2)
nn: Feil ved tolking av fila «%1» (%2)

en: Invalid desktop query: '%1'
nn: Ugyldig skrivebordsspørjing: «%1»

en: Invalid SPARQL query: '%1'
nn: Ugyldig SPARQL-spørjing: «%1»

[ctx: @info - notification message]
en: Nepomuk Semantic Desktop needs the Virtuoso RDF server to store its data. Installing the Virtuoso Soprano plugin is mandatory for using Nepomuk.
nn: Nepomuk semantisk skrivebord treng Virtuoso-RDF-tenaren for å lagra data. Du må installera Virtuoso-Soprano-tillegget for å kunna bruka Nepomuk.

[ctx: @info - notification message]
en: Nepomuk Semantic Desktop needs the Virtuoso RDF server to store its data. Installing the Virtuoso server and ODBC driver is mandatory for using Nepomuk.
nn: Nepomuk semantisk skrivebord treng Virtuoso-RDF-tenaren for å lagra data. Du må installera Virtuoso-tenaren og ODBC-drivaren for å kunna bruka Nepomuk.

en: Nepomuk Storage
nn: Nepomuk-lager

en: (c) 2008-2013, Sebastian Trüg
nn: © 2008–2013 Sebastian Trüg

en: Developer
nn: Utviklar

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar
