kopete - en to nn translation catalogue (3375 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fastLearner)
en: I am a fast learner
nn: Eg lærer fort

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices) i1
en: Name
nn: Namn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, listServers)
en: Description
nn: Skildring

[ctx: 1st message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Welcome to Kopete</h2><p>Which messaging service do you want to connect to?</p>
nn: <h2>Velkommen til Kopete</h2><p>Kva for lynmeldingsteneste vil du kopla til?</p>

en: Step Two: Account Information
nn: Steg to: Kontoinformasjon

[ctx: 2nd message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Congratulations</h2><p>You have finished configuring the account. You can add more accounts with <i>Settings->Configure</i>.  Please click the "Finish" button.</p>
nn: <h2>Gratulerer</h2><p>Du er ferdig med å setja opp kontoen. Du kan leggja til fleire kontoar under <i>Innstillingar → Set opp</i>. No kan du trykkja <i>Fullfør</i>.</p>

en: Cannot load the %1 protocol plugin.
nn: Klarte ikkje lasta inn programtillegget for protokollen «%1».

en: Error While Adding Account
nn: Klarte ikkje leggja til kontoen

en: This protocol does not currently support adding accounts.
nn: Denne protokollen har for tida ikkje støtte for å leggja til kontoar.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage1)
en: Step One: Select Messaging Service
nn: Steg ein: Vel meldingsteneste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Welcome to the Add Account Wizard</h2>
    <p>Select the messaging service from the list below.</p>
nn: <h2>Velkommen til vegvisaren for ny konto</h2>
    <p>Vel lynmeldingstenesta frå lista nedanfor.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage2)
en: Finished
nn: Ferdig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Congratulations</h2>
    <p>You have finished configuring the account. Please click the "Finish" button.</p>
nn: <h2>Gratulerer</h2>
    <p>Du er ferdig med å setja opp kontoen. No kan du trykkja <i>Fullfør</i>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use a custom color for this account
nn: Bruk tilpassa farge for denne kontoen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Account are often differentiated by the protocol icon. But if you have severals accounts of the same protocol, you may apply a color filter to that icon to differentiate accounts from the same protocols.
nn: Kontoane kan ofte skiljast frå kvarandre med protokollikonet, men dersom du har fleire kontoar med den same protokollen, kan du bruka eit fargefilter for å skilja mellom ikon som elles ville vore like.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use &custom color
    for account:
nn: Bruk &tilpassa
     kontofarge:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, mColorButton)
en: Account custom color selector
nn: Fargeveljar for konto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Connect right after Finish is pressed
nn: Kopla til straks etter at du trykkjer «Fullfør»

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: If this is checked, the account will be connected right after you clicked on <i>Finished</i>.
nn: Viss det er kryssa av her, vert du kopla til kontoen med ein gong du trykkjer <i>Fullfør</i>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Co&nnect now
nn: &Kopla til no

en: Copy Link Address
nn: Kopier lenkjeadresse

en: Save Conversation
nn: Lagra samtale

en: <qt>Could not open <b>%1</b> for writing.</qt>
nn: <qt>Klarte ikkje opna <b>%1</b> for skriving.</qt>

en: Error While Saving
nn: Feil ved lagring

en: User Has Left
nn: Brukaren har gått

en: Chat style could not be found, or is invalid.
nn: Fann ikkje pratevindaugsstilen, eller han er ugyldig.

en: Save File as
nn: Lagra fil som

en: Wav file (*.wav)
nn: WAV-fil (*.wav)

en: Chat Text Edit Part
nn: Pratetekstredigeringsdel

en: A simple rich text editor part
nn: Enkel redigering av rik tekst

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to clear this chat?</qt>
nn: <qt>Du fekk nett ei melding frå <b>%1</b>. Er du sikker på at du vil tømma denne praten?</qt>

en: Unread Message
nn: Ulesen melding

[ctx: @action:button]
en: Clear Chat
nn: Tøm praten

en: <qt>You are about to leave the groupchat session <b>%1</b>.<br />You will not receive future messages from this conversation.</qt>
nn: <qt>Du er i ferd med å forlata gruppepraten <b>%1</b>.<br />Du vil ikkje få framtidige meldingar frå denne samtalen.</qt>

en: Closing Group Chat
nn: Lukkar gruppeprat

[ctx: @action:button]
en: Close Chat
nn: Lukk prat

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to close this chat?</qt>
nn: <qt>Du fekk nett ei melding frå <b>%1</b>. Er du sikker på at du vil lukka denne praten?</qt>

en: You have a message send in progress, which will be aborted if this chat is closed. Are you sure you want to close this chat?
nn: Du har ei melding som er i ferd med å verta send, men viss du lukkar vindauget no, vert ho likevel ikkje send. Er du sikker på at du vil lukka vindauget?

en: Message in Transit
nn: Melding vert send

en: One other person in the chat | %1 other people in the chat
nn[0]: Éin annan person i praten
nn[1]: %1 andre personar i praten

en: %1 is typing a message
nn: %1 skriv ei melding

[ctx: %1 is a list of names]
en: %1 are typing a message
nn: %1 skriv ei melding

en: %1 is now known as %2
nn: %1 heiter no %2

en: %1 has joined the chat.
nn: %1 er no med i praten.

en: %1 has left the chat.
nn: %1 har forlate praten.

en: %1 has left the chat (%2).
nn: %1 har forlate praten (%2).

en: You are now marked as %1.
nn: Du er no merkt som «%1».|/|Du er no merkt som $[litenfor %1].

en: %2 is now %1.
nn: %2 er no «%1».|/|%2 er no $[litenfor %1].

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1)
en: Participants
nn: Deltakarar

[ctx: @info:status]
en: Ready.
nn: Klar.

en: &Send Message
nn: &Send melding

en: Send File...
nn: Send fil …

en: Close All Chats
nn: Lukk alle samtaler

en: &Activate Next Active Tab
nn: Gå til &neste aktive fane

en: &Activate Next Tab
nn: Gå til &neste fane

en: &Activate Previous Tab
nn: Gå til &førre fane

en: Nic&k Completion
nn: Fullføring av &kallenamn

en: &Detach Chat
nn: Kopla &frå prat

en: Close &All But This Tab
nn: Lukk dei &andre fanene

en: &Move Tab to Window
nn: &Flytt fane til vindauge

en: &Tab Placement
nn: Fane&plassering

en: Previous History
nn: Førre logg

en: Next History
nn: Neste logg

en: Automatic Spell Checking
nn: Automatisk stavekontroll

en: Show Participants
nn: Vis deltakarar

en: Co&ntacts
nn: Ko&ntaktar

en: Toolbar Animation
nn: Animasjon på verktøylinja

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
nn: Lukk den gjeldande fana

en: More...
nn: Meir …

en: Top
nn: Topp

en: Bottom
nn: Botn

en: Left
nn: Venstre

en: Right
nn: Høgre

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Chat
nn: &Prat

note: i18n: ectx: Menu (tabs)
en: &Tabs
nn: &Faner

note: i18n: ectx: Menu (settings) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settings)
en: &Settings
nn: &Innstillingar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

note: i18n: ectx: ToolBar (chatToolBar)
en: Chat Toolbar
nn: Prateverktøylinje

note: i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format Toolbar
nn: Formateringsverktøylinje

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the font and colors settings have changed.
nn: Vert send når innstillingane for skrift og fargar vert endra.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the message overrides settings have changed.
nn: Vert send når innstillingane for meldingsoverstyring vert endra.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the chat window style has changed.
nn: Vert send når stilen på pratevindauget vert endra.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when ChatWindowStyle variant has changed.
nn: Vert send når varianten av pratevindaugsstilen vert endra.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Name of a Adium/Kopete chat window style.
nn: Namnet på ein Adium/Kopete-pratvindaugsstil.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Relative path to a CSS variant for the current style.
nn: Relativ adresse til ein CSS-variant av den gjeldande stilen.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Group consecutive messages from the same user as one block.
nn: Grupper etterfølgjande meldingar frå same brukar saman.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Use a compact variant of the chat style for chatrooms.
nn: Bruk ein kompakt variant av pratevindaugsstilen.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Text color used when highlighting.
nn: Tekstfarge på markering.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Background color used when highlighting.
nn: Bakgrunnsfarge på markering.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat text color.
nn: Tekstfarge på prat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat background color.
nn: Bakgrunnsfarge på prat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat link color.
nn: Lenkjefarge på prat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat font.
nn: Skrift på prat.

en: Download
nn: Last ned

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Play
nn: Spel

en: Save as
nn: Lagra som

en: << Prev
nn: ← Førre

en: (0) Next >>
nn: (0) Neste →

en: &Set Font...
nn: &Vel skrift …

en: Set Text &Color...
nn: Vel &tekstfarge …

en: Set &Background Color...
nn: Vel &bakgrunnsfarge …

en: Spacer for Animation
nn: Animasjonsmellomrom

en: (%1) Next >>
nn: (%1) Neste →

en: Cl&ose Chat
nn: &Lukk prat

en: Reply
nn: Svar

en: Add Smiley
nn: Legg til fjesing

note: i18n: ectx: Menu (alignment)
en: &Alignment
nn: &Justering

en: Enable &Rich Text
nn: Bruk &rik tekst

en: Reset Font And Color
nn: Nullstill skrift og fargar

en: Modify Account
nn: Endra konto

en: Are you sure you want to remove the account "%1"?
nn: Er du sikker på at du vil fjerna kontoen «%1»?

en: Remove Account
nn: Fjern konto

en: Are you sure you want to remove the identity "%1"?
nn: Er du sikker på at du vil fjerna identiteten «%1»?

en: Remove Identity
nn: Fjern identitet

en: Before removing the identity %1, the following accounts must be assigned to another identity:
nn: Før du fjernar identiteten %1, må desse kontoane få ein annan identitet:

en: Select an identity for the account:
nn: Vel ein identitet til kontoen:

en: New Identity
nn: Ny identitet

[ctx: String used for creating first copy of a named item]
en: Copy of %1
nn: Kopi av %1

[ctx: String used for creating second and subsequent copies of a named item]
en: Copy %1 of %2
nn: Kopi %1 av %2

en: &Add Account...
nn: &Legg til konto …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: &Modify Account...
nn: &Endra konto …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: &Remove Account
nn: &Fjern konto

en: &Switch Identity...
nn: &Byt identitet …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set C&olor...
nn: Vel &farge …

en: Add &Identity...
nn: Legg til &identitet …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: &Copy Identity...
nn: &Kopier identitet …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: M&odify Identity...
nn: E&ndra identitet …

en: R&emove Identity
nn: F&jern identitet

en: Set &Default
nn: Bruk som stan&dard

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KopeteAccountConfigBase)
en: Manage Accounts
nn: Kontohandtering

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: This widget shows your identities and accounts in a hierarchical view. Each configured identity shows its associated accounts.
nn: Her ser du identitetane og kontoane dine i eit hierarki. Kvar identitet viser kontoane som er tilknytte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: Account ID
nn: Konto-ID

[ctx: second-person command]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <span style=" font-style:italic;">Check to Include in Global Connection</span>
nn: <span style="font-style:italic;">Kryss av her for å ta med i global tilkopling</span>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Use drag & drop to increase or decrease the priority of accounts, accounts at the top of the list have highest priority.
    
    The priority is used to determine which contact to use when you click on a metacontact: Kopete will use the contact of the account with the greatest priority (if all contacts have the same online status).
nn: Dra og slepp for å endra prioriteten til kontoane. Dei som er øvst på lista har høgast prioritet.
    
    Prioriteten vert brukt til å avgjera kva for kontakt som skal brukast når du trykkjer på ein metakontakt. Kopete brukar kontakten til den kontoen som har høgast prioritet (viss alle kontaktane har same tilkoplingsstatus).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <span style=" font-style:italic;">Accounts at the top of the list have highest priority</span>
nn: <span style="font-style:italic;">Kontoane som er øvst på lista har høgast prioritet</span>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxAccounts)
en: Accounts
nn: Kontoar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add a new account
nn: Legg til ny konto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add Account
    KAction replaces
    these labels!
nn: Legg til konto
    KAction byt ut
    desse merkelappane.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: Remove selected account
nn: Fjern vald konto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Modify selected account
nn: Endra vald konto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Lets you edit the account's properties.
nn: Endra eigenskapane til kontoen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Associate the selected account with another identity
nn: Knyt den valde kontoen til ein ny identitet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Each account is associated with exactly one identity. You can use this button to change the association and switch an account to a different identity
nn: Kvar konto er tilknytt éin identitet. Du kan bruka denne knappen til å knyta kontoen til ein annan identitet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Switch &Identity...
nn: Byt &identitet …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set a custom color for this account
nn: Vel ein tilpassa farge for denne kontoen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxIdentities)
en: Identities
nn: Identitetar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: Add a new identity
nn: Legg til ny identitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: A&dd Identity...
nn: Le&gg til identitet …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: Create a new identity based on an existing one
nn: Lag ein ny identitet basert på ein som alt finst

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: Remove selected identity
nn: Fjern vald identitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: R&emove
nn: &Fjern

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Modify selected identity
nn: Endra vald identitet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Let you edit the account's properties.
nn: Lèt deg endra eigenskapane til kontoen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: Set the selected identity as default identity
nn: Bruk den valde identiteten som standardidentitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: &Set Default
nn: Bruk som &standard

en: Contact List
nn: Kontaktliste

en: Colors && Fonts
nn: Fargar og skrifter

en: Advanced
nn: Avansert

en: Layout
nn: Oppsett

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_Advanced)
en: Contact List Advanced
nn: Avansert kontaktliste

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact List Animations
nn: Animasjonar i kontaktlista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAnimateChange)
en: A&nimate changes to contact list items
nn: A&nimer endringar i kontaktlisteelement

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFading)
en: Fade in / out contacts as the&y appear / disappear
nn: &Ton kontaktane inn eller ut når dei dukkar opp eller forsvinn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFolding)
en: Fo&ld in / out contacts as they appear / disappear
nn: Fa&ld kontaktane inn eller ut når dei dukkar opp eller forsvinn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Contact List Auto-Hide
nn: Gøym kontaktlista automatisk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHide)
en: A&uto-hide contact list
nn: &Gøym kontaktlista automatisk

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Since vertical scrollbars occupy space, we introduced this auto-hide feature. The vertical scrollbar will not be available until you move your mouse over the contact list.<br>
    (<b>Disabled</b> if "<b>Hide vertical scrollbar</b>" option is selected above.)
nn: Fordi det loddrette rullefeltet tek opp plass, kan det gøymast. Rullefeltet vert ikkje vist før du held musepeikaren over kontaktlista.<br/> 
    (Innstillinga vert <b>ikkje brukt</b> dersom du har kryssa av for <b>Gøym loddrett rullefelt</b> ovanfor.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Auto-hide vertical &scrollbar
nn: Gøym loddrett &rullefelt automatisk

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en: The timeout value for both contact list and scrollbar auto-hiding.
nn: Tidsgrensa for både kontaktlista og gøyminga av rullefeltet.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en:  Sec
nn:  s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: after the cursor leaves the window
nn: etter at musepeikaren har forlate vindauget

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_contactListResizeAnchor)
en: &Automatically resize contact list window to fit number of contacts onscreen
nn: Endra storleiken på kontaktlista &automatisk, slik at ho passar til talet på kontaktar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, top)
en: Anchor resizing at &top
nn: Ta utgangspunkt i &toppen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottom)
en: Anchor resizing at &bottom
nn: Ta utgangspunkt i &botnen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_contactListUseCustomFont)
en: C&ustom Fonts
nn: &Sjølvvalde skrifter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mNormalFontLabel)
en: Base font:
nn: Grunnskrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSmallFontLabel)
en: Small font:
nn: Lita skrift:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Colors
nn: Fargar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_greyIdleMetaContacts)
en: Tint &idle contacts:
nn: Merk &passive kontaktar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Group names:
nn: &Gruppenamn:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_ContactList)
en: Contact List Appearance
nn: Utsjånad på kontaktlista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Group sorting:
nn: Gruppesortering:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting)
en: Manual
nn: Manuell

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Contact sorting:
nn: Kontaktgruppering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconMode)
en: Use contact photos &when available
nn: Bruk kontaktbilete &viss dei finst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconBorders)
en: Borders
nn: Kantlinjer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconRounded)
en: Rounded corners
nn: Avrunda hjørne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupContactByGroup)
en: Arrange metacontacts by &group
nn: Grupper metakontaktar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListTreeView)
en: Show tree &branch lines
nn: Vis &forgreiningslinjer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIndentContact)
en: In&dent contacts
nn: Rykk &inn kontaktar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: <b>Always</b> disables the vertical scrollbar
nn: Gøym <b>alltid</b> det loddrette rullefeltet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: &Hide vertical scrollbar
nn: &Gøym loddrett rullefelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showIdentityIcons)
en: Show identities in status bar instead of accounts
nn: Vis identitetar i staden for kontoar i statuslinja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mEditTooltips)
en: Change &Tooltip Contents...
nn: Endra innhaldet i &hjelpebobler …

en: Show Icon
nn: Vis ikon

en: Unsaved data?
nn: Ulagra data?

en: Reserved Layout Name
nn: Reservert oppsettsnamn

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be overwritten. Please select a different name.
nn: Oppsettet «%1» er eit av standardoppsetta, så du kan ikkje overskriva det. Vel eit anna namn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Layout name:
nn: Oppsettsnamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, visibleRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
nn: Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
nn: Førehandsvising

en: Optimal width
nn: Beste breidd

en: Small
nn: Liten

en: Bold
nn: Halvfeit

en: Italic
nn: Kursiv

en: Center
nn: I midten

en: Alignment
nn: Justering

en: Width
nn: Breidd

en: Tooltip Editor
nn: Hjelpeboble-redigering

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbDown)
en: Use this arrow to reorder the items in the list.
nn: Bruk pila til å endra rekkjefølgja på elementa i lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, tbDown)
en: v
nn: ↓

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, tbUp)
en: ^
nn: ↑

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, tbRemove)
en: <
nn: ←

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbAdd)
en: Use this arrows to add or remove items to your contact tooltips.
nn: Bruk pila til å leggja til eller fjerna element frå tipstekstane til kontaktane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, tbAdd)
en: >
nn: →

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Using the arrow buttons, put on the right the items you want to see in the contact tooltips. You can then sort them.
nn: Bruka pilene til å flytta dei elementa du vil ha med i tipstekstane til feltet til høgre. Du kan òg endra rekkjefølgja til elementa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <b>Here you can customize the contact tooltips</b>
nn: <b>Her kan du tilpassa tipstekstane til kontaktane.</b>

en: Execute
nn: Køyr

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, deviceTab)
en: Device
nn: Eining

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Device:
nn: Eining:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
nn: Inn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mDeviceKComboBox)
en: Select the device to take video input from
nn: Vel eininga du vil henta inn video frå

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mInputKComboBox)
en: Select from multiple inputs provided by some devices
nn: Vel frå fleire inndatakjelder som frå einingane

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mStandardKComboBox)
en: Select the video standard to use
nn: Vel videostandarden du vil bruka

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, controlsTab)
en: Sliders
nn: Glidebrytarar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Optio&ns
nn: &Innstillingar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, actionsTab)
en: Actions
nn: Handlingar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
nn: &Generelt

en: &Events
nn: &Hendingar

en: A&way Settings
nn: &Vekkeinnstillingar

en: Cha&t
nn: &Prat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Auto Away
nn: Auto-vekke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useAutoAway)
en: &Use auto away
nn: &Bruk auto-vekke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Become away after
nn: Vert automatisk vekke etter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: minutes of inactivity
nn: minutt utan aktivitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayGoAvailable)
en: Become available when detecting activity again
nn: Vert tilgjengeleg att når det er aktivitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayAskAvailable)
en: Confirm before becoming available
nn: Stadfest før du får status som tilgjengeleg

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Auto Away Message
nn: Melding ved auto-vekke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useLastAwayMessage)
en: Display the &last away message used
nn: Vis den &siste vekkemeldinga som vart brukt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomAwayMessage)
en: Display the &following away message:
nn: Vis &denne vekkemeldinga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
nn: Tittel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatusMessage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Message:
nn: Melding:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Chat) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Chat
nn: Prat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEvents)
en: Show events in chat &window
nn: &Vis hendingar i pratevindauget

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightEnabled)
en: High&light messages containing your nickname
nn: Framhev meldingar som inneheld kalle&namnet ditt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_spellCheck)
en: E&nable automatic spell checking by default
nn: &Slå på automatisk stavekontroll som standard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_richTextByDefault)
en: E&nable rich text by default
nn: &Slå på rik tekst som standard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabs)
en: &Always show tabs
nn: Vis &alltid faner

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, interfaceGroup)
en: &Interface Preference
nn: &Innstillingar for brukargrensesnittet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, chatWindowGroup)
en: Chat Window Grouping &Policy
nn: &Reglar for gruppering av pratevindauge

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Every chat will have its own window.
nn: Kvar samtale får sitt eige vindauge.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Open All Messages in New Chat Window
nn: Opna alle meldingane i nye pratevindauge

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Account in Same Chat Window
nn: Grupper meldingar frå same konto i same pratevindauge

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group All Messages in Same Chat Window
nn: Grupper alle meldingar i same pratevindauge

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Contacts in Same Group in Same Chat Window
nn: Grupper meldingar frå kontaktar i same gruppe i same pratevindauge

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Metacontact in Same Chat Window
nn: Grupper meldingar frå same metakontakt i same pratevindauge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showDates)
en: Show message dates
nn: Vis datoar ved meldingane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_truncateContactName)
en: &Truncate contact name with more characters than:
nn: Avkort kontaktnamn med fleire &teikn enn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Limit the maximum number of lines visible in a chat window to improve speed for complex layouts.
nn: Avgrens talet på synlege linjer i eit pratevindauge, for å auka farten ved kompliserte oppsett.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Ma&ximum number of chat window lines:
nn: &Høgste tal på linjer i eit pratevindauge:

en: Animation is not possible as your Qt version does not support the mng video format.
nn: Kan ikkje bruka animasjon sidan Qt-versjonen du brukar ikkje støttar videoformatet MNG.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Events)
en: Events
nn: Hendingar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, notifyGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Notifications
nn: Varsel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon on an incoming message
nn: Animer ikonet i systemtrauet ved nye meldingar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon whenever a message comes in.
nn: Animer ikonet i systemtrauet når det kjem nye meldingar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate s&ystem tray icon
nn: Animer &systemtrauikonet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: Left mouse click on flashing system tray opens message instead of restoring/minimizing contact list
nn: Venstreklikk på det blinkande ikonet opnar meldinga, i staden for å gjenoppretta eller minimera kontaktlista.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: A left mouse click on the flashing system tray icon opens the incoming message instead of restoring/minimizing the contact list (e.g. to check who is sending messages). A middle click always opens this message.
nn: Ved eit venstreklikk på det blinkande ikonet i systemfeltet vert den nye meldinga opna, i staden for at kontaktlista vert gjenoppretta eller minimert (for å sjå kven som har sendt meldingar). Midtklikking vil alltid opna meldinga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: &Left mouse click opens message
nn: &Venstreklikk opnar meldinga

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate the contact list or the system tray icon on an incoming message with open chat
nn: Animer ikonet i systemtrauet ved nye meldingar i eit ope pratevindauge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate on message with open chat
nn: Animer ikonet når pratevindauget er ope

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: Use a single notification for messages from the same sender
nn: Varsla berre éin gong ved fleire meldingar frå same avsendar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: When a message arrives from a user who already has a message for which a notification is still active, then that notification is updated to indicate a new message has arrived, instead of creating a new notification.
nn: Når det kjem ei ny melding frå ein brukar som det alt er varsla om melding frå, vert varselet oppdatert med den nye meldinga, i staden for at det dukkar opp eit nytt varsel.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: The "Ignore" button of the new message popup closes the chat window for the sender
nn: Trykk på «Ignorer»-knappen i varselet for å lukka pratevindauget til avsendaren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: If there is already a chat window opened for the sender of the message displayed in the new message popup the "Ignore" button will close this chat window.
nn: Viss eit pratevindauge alt er ope for avsendaren av meldinga i varselet, vert vindauget lukka når du trykkjer på «Ignorer».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: Button "I&gnore" in new message popups closes chat
nn: Knappen «&Ignorer» i varselet lukkar samtalen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Notify only highlighted messages in group chats
nn: Varsla berre utheva meldingar i gruppeprat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: In very active group chats, important messages can be singled out by preventing notifications for non-highlighted messages.
nn: I svært aktive gruppesamtalar kan viktige meldingar skiljast ut ved berre å varsla for dei, og ikkje for vanlege meldingar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Exclude non-&highlighted messages in group chats
nn: Ikkje ta med ikkje-utheva meldingar i gru&ppeprat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Use the same notifications for events in the active chat window and other chat windows on the current desktop (usually less intrusive)
nn: Bruk same varsel for hendingar i det aktive pratevindauget som for andre pratevindauge på det gjeldande skrivebordet (vanlegvis mindre forstyrrande)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: If activated, events for chat windows that are on the current desktop will be handled like events in the active chat window: The system tray icon and the sender icon in the contact list are not animated and the "Incoming Message for Active Chat" event is used for the notification. Chat windows on other desktops will trigger notifications.
    If not activated, all chat windows except the active one will notify you that an event has occurred using animations (if activated) and the "Incoming Message" event.
nn: Viss det er kryssa av her, vil hendingar i pratevindauge på det gjeldande skrivebordet handterte på same måten som hendingar i det aktive pratevindauget. Ikonet i systemtrauet eller avsendarikonet på kontaktlista vert ikkje animert, og varselet «Innkommande melding i aktiv samtale» vert brukt. Pratevindauge på andre skrivebord utløyser òg varsel.
    Viss det ikkje er kryssa av her, vil alle pratevindauge utanom det aktive varsla deg om hendingar ved ikonanimering (viss dette er slått på), og ved å bruka varselet «Innkommande melding».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Treat all chats on the current des&ktop like active chats
nn: Handter alle samtalane på det gjeldande &skrivebordet som aktive

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Miscellaneous
nn: Ymse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable events if your account status is "Away"
nn: Slå på hendingar viss kontostatusen er sett til «Vekke»

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable notification events even if your account status is "Away" or less available, e.g. "Not Available" or "Do not Disturb". Note: This does not affect the flashing of the system tray icon.
nn: Slå på varsel sjølv når kontoen din er sett til «Vekke», eller til ein annan utilgjengeleg-verdi, som «Ikkje tilgjengeleg» eller «Ikkje forstyrr». Merk at dette påverkar ikkje animasjonen av ikonet i systemtrauikonet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: E&nable events while away
nn: Slå på hendingar &mens du er vekke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch to the desktop which contains the chat window for the sender when opening his/her message
nn: Byt til det skrivebordet som inneheld pratevindauget til avsendaren når du opnar ei melding

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: If there is already a chat window open for the sender of the message, opening his/her message will cause a switch to the desktop which contains this chat window.
nn: Viss eit pratevindauge for avsendaren av meldinga er ope, vert det bytt skrivebordet der pratevindauget ligg når du opnar meldinga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch &to desktop containing chat on opening message
nn: Byt &til skrivebordet der samtalen ligg ved opning av melding

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: Raise the chat window/tab on an incoming message
nn: &Hev pratevindauget ved nye meldingar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: If there is already a chat window opened for the sender of an incoming message this window will be put on the current desktop and in front of all other windows.
nn: Viss eit pratevindauge for avsendaren av ei innkommande melding er ope, vert vindauget flytta til skrivebordet du er på, og framfor alle dei andre vindauga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: &Raise window on incoming message
nn: &Hev vindauge ved nye meldingar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_General) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: General
nn: Generelt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: System Tray
nn: Systemtrau

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show the icon in the system tray
nn: Vis ikonet i systemtrauet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: By default, the system tray icon indicates new incoming messages using an animation. A left or middle mouse click on the icon will open the message in a new chat window. Pressing the "View" button in the notification popup has the same effect.
nn: Som standard viser ikonet i systemfeltet at det finst nye meldingar ved ein animasjon. Viss du venstreklikkar eller midtklikkar på ikonet, vert meldinga opna i eit nytt pratevindauge. Du kan òg trykkja «Vis» i varselet som dukkar opp for å opna vindauget.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show system &tray icon
nn: Vis ikon i systemtrauet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window minimized to the system tray
nn: Start med hovudvindauget minimert til systemtrauet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window hidden. The only visible item is the system tray icon.
nn: Start med hovudvindauget gøymt. Det einaste som er synleg er systemtrauikonet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start &with hidden main window
nn: Start med &hovudvindauget gøymt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Message Handling
nn: Meldingshandtering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Instantly open incoming messages
nn: Opna nye meldingar med ein gong

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: If there is no chat window open, a new message arriving will cause a new window to open. If there is already a chat window opened for that sender, the message will immediately be displayed there.
nn: Viss det ikkje finst opne pratevindauge, vert det opna eit nytt dersom du får ei ny melding. Viss det allereie er opna eit pratevindauge for avsendaren, vert meldinga vist der med ein gong.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Open messages instantl&y
nn: Opna meldingar med ein &gong

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use a message queue to store incoming messages
nn: Bruk ein meldingskø til å lagra nye meldingar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Store new incoming messages in a message queue. New messages are messages that cannot be displayed in an already open chat window. Only queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations.
nn: Lagra nye meldingar i ein meldingskø. Nye meldingar er meldingar som ikkje kan visast i nokon av pratevindauga som er opne frå før. Berre meldingar i køen viser varsel og startar animering av ikonet i systemtraet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use message &queue
nn: Bruk meldings&kø

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Also add unread messages to queue
nn: Legg òg ulesne meldingar til køen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Unread messages are messages that will be displayed in an already opened but inactive chat window. Only incoming queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations. With this option disabled only new incoming messages are queued, i.e. messages that cannot be displayed in an already open chat window.
nn: Ulesne meldingar er meldingar som vert viste i eit ope, men ikkje aktivt pratevindauge. Berre innkommande meldingar i køen viser varsel og startar animering av ikonet i systemtrauet. Viss det ikkje er kryssa av her, vert berre nye meldingar, altså meldingar som ikkje kan visast i noko ope pratevindauge, lagde i køen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Queue unrea&d messages
nn: Legg &ulesne meldingar i kø

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, initialStatusGroup) i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Initial Status
nn: Startstatus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Set the initial status
nn: Vel startstatus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: When starting Kopete, and whenever your computer is online, all your accounts will go into the status selected here. You can exclude accounts individually in their properties.
nn: Når du startar Kopete og er kopla til nettet, får alle kontoane dine statusen du vel her. Du kan gjera unntak for einskildkontoar i eigenskapane deira.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Offline
nn: Fråkopla

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Online
nn: Tilkopla

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Away
nn: Vekke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Busy
nn: Oppteken

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, invisibleTab)
en: Invisible
nn: Usynleg

en: &Style
nn: &Stil

en: &Emoticons
nn: &Fjesingar

en: (No Variant)
nn: (Ingen variant)

en: Choose Chat Window Style to Install
nn: Vel kva pratevindaugsstil du vil installera

en: The specified archive cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
nn: Klarte ikkje opna den valde arkivfila.
    Sjå etter at fila er eit gyldig ZIP- eller TAR-arkiv.

en: Cannot Open Archive
nn: Klarar ikkje opna arkiv

en: Could not find a suitable place to install the chat window style.
nn: Fann ikkje nokon passande stad å installera pratevindaugsstilen.

en: Cannot Find Styles Directory
nn: Finn ikkje stilmappa

en: The specified archive does not contain a valid chat window style.
nn: Den valde arkivfila inneheld ikkje nokon gyldige pratevindaugsstilar.

en: Invalid Style
nn: Ugyldig stil

en: The chat window style was successfully installed.
nn: Pratevindaugsstilen vart installert.

en: Install Successful
nn: Installeringa er fullført

en: An unknown error occurred while trying to install the chat window style.
nn: Det oppstod ein ukjend feil ved forsøk på å installera pratevindaugsstilen.

en: Unknown Error
nn: Ukjend feil

[ctx: @info]
en: The Chat Window Style <resource>%1</resource> was successfully deleted.
nn: Pratevindaugsstilen <resource>%1</resource> vart sletta.

[ctx: @info]
en: An error occurred while trying to delete the <resource>%1</resource> Chat Window Style. Your account might not have permission to remove it.
nn: Det oppstod ein feil ved forsøk på å sletta pratevindaugsstilen <resource>%1</resource>. Det kan henda at kontoen din ikkje har løyve til å sletta han.

[ctx: @title:window]
en: Chat Window Style <resource>%1</resource> installation
nn: Installering av pratevindaugsstilen <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
nn: Klarte ikkje opna arkivfila <filename>%1</filename>.
    Sjå etter at ho er eit gyldig ZIP- eller TAR-arkiv.

[ctx: @info]
en: Could not find a suitable place to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
nn: Fann ikkje nokon passande stad å installera pratevindaugsstilen <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> does not contain a valid Chat Window Style.
nn: Arkivfila <filename>%1</filename> inneheld ikkje nokon gyldige pratevindaugsstilar.

[ctx: @info]
en: An unknown error occurred while trying to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
nn: Det oppstod ein ukjend feil ved forsøk på å installera pratevindaugsstilen <resource>%1</resource>.

en: One Chat Window Style package has been installed. | %1 Chat Window Style packages have been installed.
nn[0]: 1 pratevindaugsstil vart installert.
nn[1]: %1 pratevindaugsstilar vart installerte.

[ctx: This is the myself preview contact id]
en: myself@preview
nn: megsjølv@eksempel.no

[ctx: This is the myself preview contact nickname]
en: Myself
nn: Meg sjølv

en: Jack
nn: Kari

[ctx: This is the other preview contact id]
en: jack@preview
nn: kari@eksempel.no

[ctx: This is the other preview contact nickname]
en: Jack
nn: Jan

[ctx: preview of a chat session]
en: Preview Session
nn: Førehandsvising av økt

en: Hello, this is an incoming message :-)
nn: Hei, dette er ei ny melding. :-)

en: Hello, this is an incoming consecutive message.
nn: Hei, dette er ei etterfølgjande melding.

en: Ok, this is an outgoing message
nn: OK, dette er ei utgåande melding.

en: Ok, an outgoing consecutive message.
nn: OK, dette er ei utgåande etterfølgjande melding.

en: Message that is being sent.
nn: Melding som vert send.

en: Delivered message.
nn: Melding som er levert.

en: Message that cannot be delivered.
nn: Melding som ikkje kan leverast.

en: Here is an incoming colored message.
nn: Her er ei ny melding med fargar.

en: This is an internal message
nn: Dette er ei intern melding.

en: performed an action
nn: utførte ei handling.

en: This is a highlighted message
nn: Dette er ei framheva melding.

en: Hello, this is an incoming file transfer request
nn: Hei, dette er ein innkommande førespurnad om filoverføring.

en: Hello, this is a disabled incoming file transfer request
nn: Hei, dette er ein avslått førespurnad om filoverføring.

en: Bye
nn: Ha det!

en: Configure Emoticon Themes
nn: Set opp fjesingtema

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_chatFontSelection)
en: Fonts
nn: Skrifter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_chatFont)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base font in the chat window</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>
nn: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Grunnskrift i pratevindauget</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Base &font:
nn: Grunn&skrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use system font
nn: Bruk systemskrift

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Use custom font:
nn: Bruk tilpassa skrift

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Highlight foreground:
nn: &Uthev framgrunnen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor)
en: Foreground color for highlighted messages
nn: Framgrunnsfarge på utheva meldingar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor)
en: Color for the background of the chat window
nn: Farge på bakgrunnen i pratevindauget

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Background color:
nn: &Bakgrunnsfarge:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor)
en: Background color for highlighted messages
nn: Bakgrunnsfarge på utheva meldingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Highlight bac&kground:
nn: Uthev &bakgrunnen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor)
en: Color used for links in chats
nn: Farge på lenkjene i ein samtale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Link color:
nn: &Lenkjefarge:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Formatting Overrides
nn: Formatering overstyrer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: If this is checked, the text representation of emoticons in messages will be replaced by an image
nn: Viss det er kryssa av her, vert tekstutgåvene av fjesingar i meldingane bytte ut med bilete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: U&se the following emoticon theme:
nn: &Bruk dette fjesingtemaet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnManageThemes)
en: &Manage Emoticons...
nn: &Handter fjesingar …

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChatWindowConfig_Style)
en: Chat Window Appearance
nn: Utsjånad på pratevindauget

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display
nn: Vising

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupConsecutiveMessages)
en: Group consecuti&ve messages
nn: Grupper &etterfølgjande meldingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompact)
en: Co&mpact style in chatrooms
nn: Ko&mpakt stil i praterom

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stylesGroupBox)
en: Styles
nn: Stilar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Style variant:
nn: Stilvariant:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: Get new Chat Window styles over the Internet
nn: Hent nye pratevindaugsstilar frå Internett

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: &Get New...
nn: &Hent nye …

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installButton)
en: &Install...
nn: &Installer …

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete
nn: &Slett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HoverClose)
en: Show close button
nn: Vis lukkeknapp

en: General Plugins
nn: Generelle programtillegg

en: &Manager
nn: &Handter

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Online Status Menu
nn: Meny for tilkoplingsstatus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Protocol's online status menu:
nn: Meny for tilkoplingsstatus til protokollen:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: As Global Status Menu
nn: Som global statusmeny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: Only Statuses With Matching Category
nn: Berre statusar med tilhøyrande kategori

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: All Statuses With Parent Category
nn: Alle statusar med overkategori

en: Free For Chat
nn: Klar for prat

en: Extended Away
nn: Lenge vekke

en: Idle
nn: Passiv

en: Do Not Change
nn: Ikkje endra

en: New Status
nn: Ny status

en: New Group
nn: Ny gruppe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCustomAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButt
en: Add
nn: Legg til

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddGroup)
en: Add Group
nn: Legg til gruppe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Category:
nn: Kategori:

en: Title
nn: Tittel

en: Placeholder
nn: Plasshaldar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Display Name
nn: Visingsnamn

en: Status Title
nn: Statustittel

en: Status Message
nn: Statusmelding

en: Contact Icons
nn: Kontaktikon

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
nn: Sidan oppsettet «%1» er eitt av standardoppsetta, kan du ikkje sletta det.

en: Cannot Delete Default Layouts
nn: Kan ikkje sletta standardoppsett

en: <qt>This contact is already on your contact list. It is a child contact of <b>%1</b></qt>
nn: <qt>Denne kontakten ligg alt i kontaktlista. Han er ein underkontakt til <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to merge meta contacts?
    <b>%1</b>
nn: <qt>Er du sikker på at du vil slå saman metakontaktane?
    <b>%1</b>

en: Meta Contact Merge
nn: Slå saman metakontaktar

[ctx: <tr><td>STATUS ICON <b>PROTOCOL NAME</b> (ACCOUNT NAME)</td><td>STATUS DESCRIPTION</td></tr>]
en: <tr style='white-space:pre'><td><img src="%1">&nbsp;</td><td><b>%2</b>&nbsp;(%3)</td><td align="right">%4</td></tr>
nn: <tr style='white-space:pre'><td><img src="%1">&#xa0;</td><td><b>%2</b>&#xa0;(%3)</td><td align="right">%4</td></tr>

[ctx: <tr><td><small><i>STATUS MESSAGE</i></small></td></tr>]
en: <tr><td>&nbsp;</td><td colspan='2'><small><i>%1</i></small></td></tr>
nn: <tr><td>&#xa0;</td><td colspan='2'><small><i>%1</i></small></td></tr>

en: Select Address Book
nn: Vel adressebok

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MetaContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookSelectorWidget_Base)
en: Select Contact
nn: Vel kontakt

en: No writeable address book resource found.
nn: Fann ikkje nokon skrivbar adressebokressurs.

en: Add or enable one using the KDE System Settings.
nn: Legg til eller slå på i systemoppsettet i KDE.

en:  (already in address book)
nn:  (i adresseboka frå før)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: This wizard helps you export instant messaging contacts to the KDE address book.
nn: Denne vegvisaren hjelper deg med å eksportera lynmeldingskontaktar til KDE-adresseboka.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Select Address Book
nn: &Vel adressebok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Selected contacts will be added to the KDE address book.
nn: Dei valde kontaktane vert lagde til i KDE-adresseboka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAll)
en: Select &All
nn: Vel &alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDeselectAll)
en: &Deselect All
nn: Vel &ingen

en: <Not Set>
nn: <Ikkje oppgjeven>

en: Export to Address Book
nn: Eksporter til adresseboka

en: Export
nn: Eksporter

en: Set address book fields using the selected data from Kopete
nn: Fyll inn adressebokfelt ved å bruka dei valde dataa frå Kopete

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookExportUI)
en: Merge with Address Book
nn: Slå saman med adresseboka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblFirstName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: First name:
nn: Fornamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblHomePhone)
en: Home phone:
nn: Telefon heime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblWorkPhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Work phone:
nn: Telefon arbeid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mobileLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblMobilePhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Mobile phone:
nn: Mobiltelefon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblUrl)
en: URL:
nn: Heimeside:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblLastName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Last name:
nn: Etternamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail_2)
en: Email:
nn: E-post:

en: Create New Group...
nn: Lag ny gruppe …

en: &Move To
nn: &Flytt til

en: &Copy To
nn: &Kopier til

en: Merge Meta Contacts
nn: Slå saman metakontaktar

en: Send Email...
nn: Send e-post …

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Add Contact
nn: &Legg til kontakt

en: Select Account
nn: Vel konto

en: Add to Your Contact List
nn: Legg til i kontaktlista di

en: &Properties
nn: &Eigenskapar

en: Please enter the name for the new group:
nn: Skriv inn namnet på den nye gruppa:

en: <qt>Are you sure you want to remove the contact <b>%1</b> from your contact list?</qt>
nn: <qt>Er du sikker på at du vil fjerna kontakten <b>%1</b> frå kontaktlista?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the group <b>%1</b> and all contacts that are contained within it?</qt>
nn: <qt>Er du sikker på at du vil fjerna gruppa <b>%1</b> og alle kontaktane som er i henne?</qt>

en: Are you sure you want to remove these contacts from your contact list?
nn: Er du sikker på at du vil fjerna desse kontaktane frå kontaktlista?

en: Are you sure you want to remove these groups and contacts from your contact list?
nn: Er du sikker på at du vil fjerna desse gruppene og kontaktane frå kontaktlista?

en: There is no email address set for this contact in the KDE address book.
nn: Du har ikkje valt noka e-postadresse for denne kontakten i KDE-adresseboka.

en: No Email Address in Address Book
nn: Inga e-postadresse i adresseboka

en: This contact was not found in the KDE address book. Check that a contact is selected in the properties dialog.
nn: Fann ikkje kontakten i KDE-adresseboka. Sjå til at du har valt ein kontakt i eigenskapsvindauget.

en: Not Found in Address Book
nn: Fann ikkje i adresseboka

en: Rename Contact
nn: Endra namn på kontakt

en: Remove Contact
nn: Fjern kontakt

en: Send Single Message...
nn: Send enkeltmelding …

en: &Add Subcontact
nn: &Legg til underkontakt

en: Rename Group
nn: Endra namn på gruppe

en: Remove Group
nn: Fjern gruppe

en: Send Message to Group
nn: Send melding til gruppe

en: &Add Contact to Group
nn: &Legg kontakt til gruppe

en: Rename
nn: Endra namn

en: Make Meta Contact
nn: Opprett metakontakt

en: Add Contact
nn: Legg til kontakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDisplayName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Name:
nn: &Namn:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpIcons)
en: Icons
nn: Ikon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom &icons
nn: Bruk tilpassa &ikon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOpen)
en: O&pen:
nn: O&pne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClosed)
en: C&losed:
nn: &Lukka:

en: Properties of Group %1
nn: Eigenskapar for gruppa %1

en: Custom &Notifications
nn: Tilpassa &varsel

en: Properties of Meta Contact %1
nn: Eigenskapar til metakontakten %1

en: Sync KABC...
nn: Synkroniser KABC …

en: No Contacts with Photo Support
nn: Ingen kontaktar med biletstøtte

en: No contacts were imported from the address book.
nn: Ingen kontaktar vart importerte frå adresseboka.

en: No Change
nn: Inga endring

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAddressbook)
en: Address Book Link
nn: Lenkje til adressebok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: Export contact's details to the KDE Address Book
nn: Eksporter detaljar om kontakten til KDE-adresseboka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: E&xport Details...
nn: &Eksporter detaljar …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: Import contacts from the KDE Address Book
nn: Importer kontaktar frå KDE-adresseboka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: &Import Contacts
nn: &Importer kontaktar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Display Name Source
nn: Kjelde for visingsnamn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameKABC)
en: Use address book &name (needs address book link)
nn: Bruk adressebok&namn (treng lenkje til adresseboka)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameContact) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoContact)
en: From contact:
nn: Frå kontakt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountPhoto)
en: Contact with which to synchronize the displayname.
nn: Kontakten som visingsnamnet skal synkroniserast med.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameCustom)
en: Cus&tom:
nn: &Tilpassa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Photo Source
nn: Biletkjelde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoKABC)
en: U&se address book photo (needs address book link)
nn: Bruk bilete frå &adresseboka (treng lenkje til adresseboka)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photoLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Photo
nn: Bilete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoCustom)
en: Custom:
nn: Tilpassa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChoosePhoto)
en: Choose...
nn: Vel …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSyncPhoto)
en: S&ync photo to address book
nn: S&ynkroniser bilete til adressebok

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Ad&vanced
nn: A&vansert

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Check to set custom icons for this contact
nn: Kryss av her for å velja tilpassa kontaktikon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom status &icons
nn: Bruk tilpassa status&ikon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnline)
en: &Online:
nn: &Tilkopla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOffline)
en: O&ffline:
nn: &Fråkopla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAway)
en: Awa&y:
nn: &Vekke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUnknown)
en: Un&known:
nn: &Ukjend:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: &Group:
nn: &Gruppe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kabcLabel)
en: Address book entry:
nn: Adressebokoppføring:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AccountIdentityBase) i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, title)
en: Account Identity
nn: Kontoidentitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectText)
en: Select the identity to be used by the accounts:
nn: Vel identiteten kontoane skal bruka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accounts)
en: <img name=foobar> My Account
nn: <img name=foobar> Kontoen min

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, identityList)
en: Identity
nn: Identitet

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityDetailed)
en: Detailed Info
nn: Detaljert informasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E-mail:
nn: E-postadresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, phoneLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Private phone:
nn: Telefon heime:

en: Identity Information
nn: Identitetsinformasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photo)
en: No Photo
nn: Manglar bilete

en: General Information
nn: Generell informasjon

en: Detailed Information
nn: Detaljert informasjon

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityGeneral)
en: General Info
nn: Generell informasjon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, selectPhoto)
en: Select Photo
nn: Vel bilete

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, clearPhoto)
en: Clear Photo
nn: Slett bilete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Show as:
nn: Vis som:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNickName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNick)
en: Nickname:
nn: Kallenamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, identityName)
en: Identity Name
nn: Identitetsnamn

[ctx: Button to open account configuration widget]
en: Click to add an account
nn: Trykk for å leggja til ein ny konto

en: View
nn: Vis

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nn: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnEdit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_edit)
en: &Edit
nn: &Rediger

note: i18n: ectx: ToolBar (quickSearchBar)
en: Quick Search Bar
nn: Snøggsøklinje

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_actions)
en: &Other Actions
nn: &Andre handlingar

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_groups)
en: &Groups
nn: &Grupper

en: Global status message
nn: Global statusmelding

en: Service messages
nn: Tenestemeldingar

en: &Export Contacts...
nn: &Eksporter kontaktar …

en: &Away
nn: &Vekke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: &Busy
nn: &Oppteken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: &Invisible
nn: &Usynleg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnline)
en: &Online
nn: &Tilkopla

en: &Set Status
nn: &Vel status

en: Configure &Global Shortcuts...
nn: Set opp &globale snøggtastar …

en: Show &All
nn: Vis &alle

en: Show Offline &Users
nn: Vis fråkopla &brukarar

en: Show Empty &Groups
nn: Vis tomme &grupper

en: Read Message
nn: Les melding

en: Read the next pending message
nn: Les neste ventande melding

en: Show/Hide Contact List
nn: Vis/gøym kontaktlista

en: Show or hide the contact list
nn: Vis eller gøym kontaktlista

en: Set Away/Back
nn: Status vekke/tilbake

en: <qt>Closing the main window will keep Kopete running in the system tray. Use 'Quit' from the 'File' menu to quit the application.</qt>
nn: <qt>Viss du lukkar hovudvindauget, vil Kopete halda fram i systemtrauet. Vel «Avslutt» frå «Fil»-menyen for å avslutta programmet.</qt>

en: Docking in System Tray
nn: Legg i systemtrauet

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
nn: <b>Statustittel:</b>&#xa0;%1

[ctx: @label:textbox formatted status message]
en: <br /><b>Status&nbsp;Message:</b>&nbsp;%1
nn: <br /><b>Statusmelding:</b>&#xa0;%1

en: Kopete, the KDE Instant Messenger
nn: Prateprogram for KDE

en: Developer and maintainer
nn: Utviklar og vedlikehaldar

en: Developer and Project founder
nn: Utviklar og grunnleggjar av prosjektet

en: Developer, Yahoo plugin maintainer
nn: Utviklar, vedlikehaldar av programtillegg for Yahoo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_lastName)
en: Developer
nn: Utviklar

en: Developer, Connection status plugin author
nn: Utviklar, programtillegg for tilkoplingsstatus

en: Developer, Video device support
nn: Utviklar, støtte for videoeiningar

en: Developer, MSN
nn: Utviklar, MSN

en: Developer, Gadu plugin maintainer
nn: Utviklar, vedlikehaldar av programtillegg for Gadu

en: Lead Developer, AIM and ICQ plugin maintainer
nn: Hovudutviklar, vedlikehaldar av programtillegg for AIM og ICQ

en: IRC plugin maintainer
nn: Vedlikehaldar av programtillegg for IRC

en: Lead Developer, Telepathy and Messenger plugin maintainer
nn: Hovudutviklar, vedlikehaldar av programtillegg for Telepathy og Messenger

en: Lead Developer, MSN plugin maintainer
nn: Utviklar, vedlikehaldar av programtillegg for MSN

en: Artist / Developer, Artwork maintainer
nn: Teiknar/utviklar, vedlikehaldar av grafikk

en: Developer, UI maintainer
nn: Utviklar, vedlikehaldar av brukargrensesnittet

en: Developer, WLM plugin maintainer
nn: Utviklar, vedlikehaldar av programtillegg for WLM

en: Developer, Jabber plugin maintainer
nn: Utviklar, vedlikehaldar av programtillegg for Jabber

en: Lead Developer, GroupWise maintainer
nn: Hovudutvikar, vedlikehaldar av GroupWise

en: Developer, AIM and ICQ
nn: Utviklar, AIM og ICQ

en: Developer, Bonjour Plugin Maintainer
nn: Utviklar, vedlikehaldar av programtillegg for Bonjour

en: Konki style author
nn: Opphavsperson til Konki-stilen

en: Hacker style author
nn: Opphavsperson til Hacker-stilen

en: Luciash d' Being
nn: Luciash d’ Being

en: Kopete's icon author
nn: Opphavsperson til Kopete-ikona

en: Sounds
nn: Lydar

en: Kopete Docugoddess, Bug and Patch Testing.
nn: Kopete doku-gudinne, testing av feil og rettingar

en: Iris Jabber Backend Library
nn: Bakgrunnsbibliotek for Iris Jabber

en: OscarSocket author
nn: Opphavsperson til OscarSocket

en: Kmerlin MSN code
nn: Kmerlin MSN-kode

en: Former developer
nn: Tidlegare utviklar

en: Former developer, project co-founder
nn: Tidlegare utviklar, medgrunnleggjar av prosjektet

en: Misc bugfixes and enhancements
nn: Ymse feilrettingar og forbetringar

en: Former developer, original Gadu plugin author
nn: Tidlegare utviklar, opphavsperson til programtillegg for Gadu

en: Former developer, Jabber plugin author
nn: Tidlegare utviklar, opphavsperson til programtillegg for Jabber

en: Former developer, Oscar plugin
nn: Tidlegare utviklar, opphavsperson til programtillegg for Oscar

en: Former developer and WinPopup maintainer
nn: Tidlegare utviklar, vedlikehaldar av programtillegg for WinPopup

en: Do not load plugins. This option overrides all other options.
nn: Ikkje last inn programtillegg. Dette overstyrer alle andre val.

en: Disable auto-connection
nn: Slå av auto-tilkopling

en: Auto-connect the specified accounts. Use a comma-separated list
    to auto-connect multiple accounts.
nn: Kopla til dei oppgjevne kontoane automatisk. Bruk komma til
    å skilja fleire kontoar du vil kopla til automatisk.

en: Do not load the specified plugin. Use a comma-separated list
    to disable multiple plugins.
nn: Ikkje last inn dei oppgjevne programtillegga. Bruk
    komma til å skilja fleire programtillegg du vil slå av.

en: Load only the specified plugins. Use a comma-separated list
    to load multiple plugins. This option has no effect when
    --noplugins is set and overrides all other plugin related
    command line options.
nn: Berre last inn dei oppgjevne programtillegga. Bruk komma til
    å skilja fleire programtillegg du vil lasta inn. Dette valet har
    ingen verknad viss du brukar kommandolinjevalet«--noplugins»,
    som overstyrer alle andre innstillingar.

en: URLs to pass to kopete / emoticon themes to install
nn: Adresser som skal sendast til Kopete / fjesingtema som skal installerast

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: C&lear
nn: &Tøm

en: Edit Statuses...
nn: Rediger statusar …

en: Configure Statuses
nn: Set opp statusar

en: Framerate
nn: Biletfrekvens

en: Invert
nn: Omvend

en: Infrared
nn: Infraraudt

en: Automatic
nn: Automatisk

en: Off
nn: Av

en: Both
nn: Begge

en: Brightness
nn: Lysstyrke

en: Hue
nn: Nyanse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color_btn)
en: Color
nn: Farge

en: Contrast
nn: Kontrast

en: Whiteness
nn: Kvitleik:

en: Saturation
nn: Metting

en: Volume
nn: Lydstyrke

en: Balance
nn: Balanse

en: Treble
nn: Diskant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, muteButton)
en: Mute
nn: Demp

en: Black Level
nn: Svartnivå

en: Exposure
nn: Eksponering

en: Gain
nn: Styrke

en: Sharpness
nn: Skarpheit:

en: Color Effects
nn: Vanlege effektar

en: Rotate
nn: Drei

en: Background color
nn: Bakgrunnsfarge

en: A network connection was disconnected.  The application is now in offline mode.  Do you want the application to resume network operations when the network is available again?
nn: Eit nettverkssamband vart kopla frå. Programmet er no i fråkoplamodus. Vil du at programmet skal halda fram med nettverkshandlingar når nettverket vert tilgjengeleg att?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect?
nn: Programmet er no i fråkoplamodus. Vil du kopla til att?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect in order to carry out this operation?
nn: Programmet er i no fråkoplamodus. Vil du kopla til for å utføra denne handlinga?

en: Leave Offline Mode?
nn: Vil du kopla til?

en: Connect
nn: Kopla til

en: Stay Offline
nn: Ver fråkopla

en: Could not find contactlist.xml in Kopete application data.
nn: Fann ikkje fila «contactlist.xml» i Kopete sine programdata.

en: Could not open contact list file.
nn: Fann ikkje kontaktlistefila.

en: Could not write contact list to a file.
nn: Klarte ikkje lagra kontaktlista til ei fil.

en: <qt>"%1" is not supported by Kopete.</qt>
nn: <qt>Kopete støttar ikkje «%1».</qt>

en: Could Not Sync with KDE Address Book
nn: Klarte ikkje synkronisera med KDE-adresseboka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Do Not Use
nn: Ikkje bruk

en: <qt>An address was added to this contact by another application.<br />Would you like to use it in Kopete?<br /><b>Protocol:</b> %1<br /><b>Address:</b> %2</qt>
nn: <qt>Eit anna program la ei adresse til denne kontakten.<br />Vil du bruka adressa i Kopete?<br /><b>Protokoll:</b> %1<br /><b>Adresse:</b> %2</qt>

en: Import Address From Address Book
nn: Importer adresse frå adresseboka

en: Use
nn: Bruk

en: <qt>One or more of your accounts using %1 are offline.  Most systems have to be connected to add contacts.  Please connect these accounts and try again.</qt>
nn: <qt>Éin eller fleire av kontaktane dine som brukar «%1» er fråkopla. På dei fleste systema må ein vera tilkopla for å kunna leggja til kontaktar. Kopla til desse kontoane, og prøv så på nytt.</qt>

en: Not Connected
nn: Ikkje kopla til

en: Choose Account
nn: Vel konto

en: <qt>You do not have an account configured for <b>%1</b> yet.  Please create an account, connect it, and try again.</qt>
nn: <qt>Du har ikkje sett opp ein konto for <b>%1</b> enno. Set opp ein konto, kopla til, og prøv så på nytt.</qt>

en: No Account Found
nn: Fann ikkje nokon konto

en: <qt>It was not possible to add the contact.</qt>
nn: <qt>Det var ikkje mogleg å leggja til kontakten.</qt>

en: Could Not Add Contact
nn: Klarte ikkje leggja til kontakt

en: You have been disconnected
nn: Du vart kopla frå

en: You have connected from another client or computer to the account '%1'
nn: Du har kopla til kontoen «%1» frå ein annan klient eller ei anna maskin.

en: Most proprietary Instant Messaging services do not allow you to connect from more than one location. Check that nobody is using your account without your permission. If you need a service that supports connection from various locations at the same time, use the Jabber protocol.
nn: Dei fleste ikkje-frie lynmeldingssystem tillèt ikkje at du koplar til frå fleire stader samtidig. Sjå derfor til at ingen brukar kontoen din utan at du har gjeve dei lov. Dersom du treng kopla til frå fleire stader på same tid, kan du bruka Jabber-protokollen.

en: You are not allowed to add yourself to the contact list. The addition of "%1" to account "%2" will not take place.
nn: Du kan ikkje leggja deg sjølv til i kontaktlista. «%1» vert derfor ikkje lagd til kontoen «%2».

en: Error Creating Contact
nn: Feil ved oppretting av kontakt

en: Properties
nn: Eigenskapar

en: Edit Account
nn: Rediger konto

en: You have been added
nn: Du er lagd til

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_add)
en: Add...
nn: Legg til …

en: Authorize
nn: Gje løyve

en: Block
nn: Blokker

en: Info...
nn: Info …

en: The contact <b>%1</b> has added you to his/her contact list.
nn: Kontakten <b>%1</b> har lagt deg til kontaktlista si.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the contact list appearance has changed.
nn: Vert send når utsjånaden på kontaktlista vert endra.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Enable emoticon support in Kopete.
nn: Slå på støtte for fjesingar i Kopete.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether using the system font for the chat window.
nn: Om systemskrifta skal brukast i pratevindauget.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Color used to identify idle contacts.
nn: Farge som skal brukast på passive kontaktar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether to use a different color for idle contacts.
nn: Om det skal brukast ein annan farge på passive kontaktar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Contact properties that contact tooltip will show.
nn: Kontakteigenskapane som hjelpebobla til kontaktar skal visa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list group sorting
nn: Gruppesortering av kontaktliste

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list icon display mode. Either the protocol icon or the contact photo.
nn: Ikonvising for kontaktliste – anten protokollikonet eller kontaktbiletet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable borders on the contact's photo.
nn: Vis ramme rundt kontaktbiletet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Round contact photo corners.
nn: Avrunda hjørne på kontaktbiletet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show contact list as a tree view.
nn: Vis kontaktlista i eit tre.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Indent contacts if you do not show tree lines.
nn: Rykk inn kontaktar viss det ikkje vert vist trelinjer.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Hide the vertical scroll bar.
nn: Gøym det loddrette rullefeltet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Group contacts by group.
nn: Samla kontaktar etter gruppe

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Use custom fonts for contact list.
nn: Bruk tilpassa skrifter i kontaktlista.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Automatically resize the main window.
nn: Endra storleik på hovudvindauget automatisk.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Corner at which to anchor main window when auto-resizing.
nn: Hjørnet der hovudvindauget skal forankrast under automatisk storleiksendring.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Normal font for contact list
nn: Vanleg skrift for kontaktlista

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Small font for contact list (for status message)
nn: Lita skrift for kontaktlista (for statusmeldingar)

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Color for group name.
nn: Farge på gruppenamn.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Animate contact list on contact list changes.
nn: Animer kontaktlista ved endringar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fade-in/Fade-out on contact status changes.
nn: Ton inn/ut ved endringar i kontaktstatus.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fold-in/Fold-out on contact status changes.
nn: Fald ut / slå saman ved endringar i kontaktstatus.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide contact list after a while.
nn: Gøym kontaktlista automatisk etter ei stund.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide vertical scrollbar in contact list after a while.
nn: Gøym det loddrette rullefeltet i kontaktlista automatisk etter ei stund.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide timeout
nn: Tidsgrense for automatisk gøyming

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in contact list.
nn: Vis fråkopla brukarar i kontaktlista.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show empty groups in contact list.
nn: Vis tomme grupper i kontaktlista.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show identities in status bar instead of accounts.
nn: Vis identitetar i staden for kontoar på statuslinja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Start Kopete docked.
nn: Start Kopete i systemtrauet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show Kopete in system tray.
nn: Vis Kopete i systemtrauet

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use message queue.
nn: Bruk meldingskø.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue unread messages.
nn: Legg ulesne meldingar i kø.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use mouse navigation only in contact list.
nn: Bruk berre musestyring i kontaktlista.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Reconnect on disconnect.
nn: Kopla til på nytt ved fråkopling.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Raise message view on new messages.
nn: Hev pratevindauget ved nye meldingar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show events in chat window.
nn: Vis hendingar i pratevindauget.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue only highlighted messages in group chats
nn: Legg berre framheva meldingar i kø i gruppeprat

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue Only Messages On Another Desktop
nn: Legg berre meldingar på eit anna skrivebord i kø

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Single notification for messages from the same sender.
nn: Varsla berre éin gong for meldingar frå same avsendar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Balloon Notification Ignore Closes Chat View
nn: Pratevindauget vert lukka når du trykkjer «Ignorer»

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification
nn: Varsling ved blinking i systemtrauet

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Left Click Opens Message.
nn: Venstreklikk på varselblink i systemtrauet opnar meldinga.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Animate on message with open chat.
nn: Animer ved melding i open prat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Set Current Desktop To Chat View
nn: Varselblink i systemtrauet viser pratevindauget på det gjeldande skrivebordet

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable events while away.
nn: Slå på hendingar når du er vekke.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Chat window grouping policy.
nn: Reglar for gruppering av pratevindauge.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable spell checking by default.
nn: Køyr stavekontroll på meldingar som standard.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable rich text by default.
nn: Slå på rik tekst som standard.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show send button in Chat Window.
nn: Vis sendeknapp i pratevindauget.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show message dates.
nn: Vis meldingsdatoar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name.
nn: Avkort kontaktnamn.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name max length.
nn: Største lengd på kontaktnamn før avkorting.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Maximum number of messages to show in a chat window.
nn: Høgste tal på meldingar som skal visast i pratevindauge.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Hightlight messages containing your nickname.
nn: Framhev meldingar som inneheld kallenamnet ditt.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Selected view plugin for Chat Window.
nn: Valt programtillegg for vising av pratevindauget.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Use auto away.
nn: Bruk auto-vekke.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Auto away timeout.
nn: Tidsgrense for auto-vekke.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Go available after detecting an activity.
nn: Vert tilgjengeleg når det er aktivitet igjen.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Confirm Before Coming Back from Auto Away
nn: Stadfest at du er tilgjengeleg att etter auto-vekke

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use the latest away message.
nn: Bruk siste vekkemelding som melding for auto-vekke.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use a custom away message.
nn: Bruk ei tilpassa vekkemelding som melding for auto-vekke.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away title.
nn: Tittel på tilpassa auto-vekkemelding.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away message.
nn: Tilpassa auto-vekkemelding.

en: I am gone right now, but I will be back later
nn: Eg er vekke nett no, men kjem att seinare.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable smooth scrolling in contact list.
nn: Bruk jamn rulling i kontaktlista.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Always show tabs.
nn: Vis alltid faner.

en: Outgoing Message Sent
nn: Utgåande melding er sendt

en: A contact sent you a buzz/nudge.
nn: Ein kontakt pikka borti deg.

[ctx: @action]
en: Chat
nn: Prat

en: <qt>An error has occurred while creating a new chat window. The chat window has not been created.</qt>
nn: <qt>Det oppstod ein feil ved start av nytt pratevindauge. Pratevindauget vart ikkje oppretta.</qt>

en: Error While Creating Chat Window
nn: Feil ved start av pratevindauge

en: Enter Arguments
nn: Skriv inn argument

en: Enter the arguments to %1:
nn: Skriv inn argumenta til %1:

en: Alias "%1" expands to itself.
nn: Aliaset «%1» vert utvida til seg sjølv.

en: "%2" requires at least %1 argument. | "%2" requires at least %1 arguments.
nn[0]: «%2» krev minst %1 argument.
nn[1]: «%2» krev minst %1 argument.

en: "%2" has a maximum of %1 argument. | "%2" has a maximum of %1 arguments.
nn[0]: «%2» tek høgst %1 argument.
nn[1]: «%2» tek høgst %1 argument.

en: You are not authorized to perform the command "%1".
nn: Du har ikkje løyve til å køyra kommandoen «%1».

en: Command Error
nn: Kommandofeil

en: USAGE: /help [<command>] - Used to list available commands, or show help for a specified command.
nn: BRUK: /help [<kommando>] – Få oversikt over tilgjengelege kommandoar eller vis hjelp for ein kommando.

en: USAGE: /url - Opens last URL for current chat in default browser.
nn: BRUK: /url – Opna den siste nettadressa frå pratevindauget i nettlesaren.

en: USAGE: /close - Closes the current view.
nn: BRUK: /close – Lukk pratevindauget.

en: USAGE: /part - Closes the current view.
nn: BRUK: /part – Lukk pratevindauget.

en: USAGE: /clear - Clears the active view's chat buffer.
nn: BRUK: /clear – Tøm pratevindauget.

en: USAGE: /away [<reason>] - Marks you as away/back for the current account only.
nn: BRUK: /away [<grunngjeving>] – Merk deg som vekke/tilbake for denne kontoen.

en: USAGE: /awayall [<reason>] - Marks you as away/back for all accounts.
nn: BRUK: /awayall [<grunngjeving>] – Merk deg som vekke/tilbake for alle kontoane.

en: USAGE: /say <text> - Say text in this chat. This is the same as just typing a message, but is very useful for scripts.
nn: BRUK: /say <tekst> – Send denne teksten til praten. Dette er det same som å skriva ei vanleg melding, men kommandoen er nyttig i skript.

en: USAGE: /exec [-o] <command> - Executes the specified command and displays the output in the chat buffer. If -o is specified, the output is sent to all members of the chat.
nn: BRUK: /exec [-o] <kommando> – Køyr den oppgjevne kommandoen og vis resultatet i pratevindauget. Viss «-o» er oppgjeve, vert resultatet sendt til alle deltakarane i praten.

en: Available Commands:
nn: Tilgjengelege kommandoar:

en: 
    Type /help <command> for more information.
nn: 
    Skriv «/help <kommando>» for meir informasjon.

en: There is no help available for '%1'.
nn: Det finst inga hjelp for «%1».

en: ERROR: Shell access has been restricted on your system. The /exec command will not function.
nn: FEIL: Skaltilgangen er ikkje tilgjengeleg på systemet ditt, og «/exec»-kommandoen vil derfor ikkje fungera.

note: i18n: ectx: Menu (commandmenu)
en: Commands
nn: Kommandoar

en: &Add to Your Contact List
nn: &Legg i kontaktlista

en: Visible when offline
nn: Synleg når fråkopla

en: Move Contact
nn: Flytt kontakt

en: Select the meta contact to which you want to move this contact:
nn: Vel kva metakontakt du vil flytta denne kontakten til:

en: Create a new metacontact for this contact
nn: Lag ein ny metakontakt for denne kontakten

en: If you select this option, a new metacontact will be created in the top-level group with the name of this contact and the contact will be moved to it.
nn: Viss du vel dette, vert ein ny metakontakt med namnet på denne kontakten lagt til i toppnivå-gruppa, og kontakten vert flytta dit.

en: This user is not reachable at the moment. Please try a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
nn: Får ikkje kontakt med brukaren nett no. Prøv ein protokoll som støttar sending til fråkopla brukarar, eller vent til brukaren koplar seg til.

en: User is Not Reachable
nn: Får ikkje kontakt med brukaren

en: Are you sure you want to remove the contact  '%1' from your contact list?
nn: Er du sikker på at du vil fjerna kontakten «%1» frå kontaktlista?

[ctx: @label:textbox formatted name]
en: <br /><b>Full Name:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
nn: <br /><b>Fullt namn:</b>&#xa0;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted idle time]
en: <br /><b>Idle:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
nn: <br /><b>Passiv:</b>&#xa0;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted url]
en: <br /><b>Home Page:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>
nn: <br /><b>Heimeside:</b>&#xa0;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <br /><b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
nn: <br /><b>Statustittel:</b>&#xa0;%1

[ctx: @label:textbox property label %2 is name, %1 is value]
en: <br /><nobr><b>%2:</b></nobr>&nbsp;%1
nn: <br /><nobr><b>%2:</b></nobr>&#xa0;%1

[ctx: <days>d <hours>h <minutes>m <seconds>s]
en: %4d %3h %2m %1s
nn: %4 d %3 t %2 m %1 s

[ctx: <hours>h <minutes>m <seconds>s]
en: %3h %2m %1s
nn: %3 t %2 m %1 s

[ctx: <minutes>m <seconds>s]
en: %2m %1s
nn: %2 m %1 s

en: Full Name
nn: Fullt namn

en: Idle Time
nn: Passivtid

en: Online Since
nn: Tilkopla sidan

en: Last Seen
nn: Sist sett

en: First Name
nn: Fornamn

en: Last Name
nn: Etternamn

en: Private Phone
nn: Telefon heime

en: Private Mobile Phone
nn: Privat mobiltelefon

en: Work Phone
nn: Telefon arbeid

en: Work Mobile Phone
nn: Mobiltelefon arbeid

en: Email Address
nn: E-postadresse

en: Nick Name
nn: Kallenamn

en: Shown even if offline
nn: Vis sjølv viss fråkopla

en: Top Level
nn: Toppnivå

en: Not in your contact list
nn: Ikkje i kontaktlista

[ctx: Label for the default identity, used by users to group their instant messaging accounts]
en: Default Identity
nn: Standardidentitet

en: This user is not reachable at the moment. Please make sure you are connected and using a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
nn: Får ikkje kontakt med denne brukaren nett no. Sjå til at du er tilkopla, og at du bruker ein protokoll som støtter meldingar til fråkopla brukarar, eller vent til brukaren koplar seg til att.

en: Status not available
nn: Status ikkje tilgjengeleg

en: <qt><i>%1</i> is now %2.</qt>
nn: <qt><i>%1</i> er no %2.</qt>

en: Unable to find the file %1.
nn: Fann ikkje fila «%1».

en: <qt>Unable to download the requested file;<br />please check that address %1 is correct.</qt>
nn: <qt>Klarte ikkje å lasta ned fila.<br />Sjå til at adressa «%1» er rett.</qt>

en: Connecting
nn: Koplar til

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Password Required
nn: Treng passord

en: <qt>Kopete is unable to save your password securely in your wallet;<br />do you want to save the password in the <b>unsafe</b> configuration file instead?</qt>
nn: <qt>Kopete klarar ikkje å lagra passordet ditt trygt i lommeboka.<br />Vil du i staden lagra passordet i den <b>utrygge</b> oppsettfila?</qt>

en: Unable to Store Secure Password
nn: Kan ikkje lagra passordet trygt

en: Store &Unsafe
nn: Lagra &utrygt

en: <qt><b>The password was wrong.</b> Please re-enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
nn: <qt><b>Passordet var feil. </b> Skriv inn passordet til %1-kontoen <b>%2</b> på nytt.</qt>

en: <qt>Please enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
nn: <qt>Skriv inn passordet til %1-kontoen <b>%2</b></qt>

en: Account Offline
nn: Konto kopla frå

en: Sorry, I am busy right now
nn: Orsak, eg er oppteken nett no.

en: Going Online - Kopete
nn: Koplar til – Kopete

en: Do You Want to Change Status to Available?
nn: Ønskjer du å endra status til tilgjengeleg

note: i18n: ectx: label, entry, group (Status)
en: Protocol's status menu type.
nn: Menytype til protokollstatus.

en: Copying
nn: Kopierer

en: Source
nn: Kjelde

en: Destination
nn: Mål

en: File transfer %1 completed.
nn: Filoverføringa %1 er ferdig.

en: File transfer %1 failed.
nn: Feil ved filoverføringa %1.

en: You cancelled file transfer %1
nn: Du avbraut filoverføringa %1

en: File transfer %1 cancelled.
nn: Filoverføringa %1 er avbroten.

en: Kopete File Transfer
nn: Filoverføring

en: Sorry, sending files which are not stored locally is not yet supported by this protocol.
    Please copy this file to your computer and try again.
nn: Denne protokollen støttar ikkje sending av filer som ikkje er lagra lokalt.
    Kopier fila til datamaskina di, og prøv så på nytt.

en: File Transfer
nn: Filoverføring

en: You must provide a valid local filename
nn: Du må oppgje eit gyldig lokalt filnamn.

en: You do not have permission to write to selected file
nn: Du har ikkje løyve til å lagra til fila

en: The file '%1' already exists.
    Do you want to overwrite it ?
nn: Fila «%1» finst frå før.
    Vil du overskriva ho?

en: Overwrite File
nn: Overskriv fil

en: The directory %1 does not exist
nn: Mappa «%1» finst ikkje

en: You do not have permission to write to selected directory
nn: Du har ikkje løyve til å lagra til mappa

en: You must provide a valid local directory
nn: Du må oppgje ei gyldig lokal mappe

en: You have been disconnected.
nn: Du vart kopla frå.

en: Connection Lost.
nn: Mista tilkoplinga.

en: Kopete lost the channel used to talk to the instant messaging system.
    This can be because either your internet access went down, the service is experiencing problems, or the service disconnected you because you tried to connect with the same account from another location. Try connecting again later.
nn: Kopete mista kontakt med kanalen som vart brukt til å prata med.
    Dette kan skuldast at Internett-tilkoplinga gjekk ned, men det kan òg vera at pratetenesta har problem, eller at tenesta kopla deg frå fordi du prøvde å kopla til med den same kontoen frå fleire stader. Prøv å kopla til att seinare.

en: Cannot connect with the instant messaging server or peers.
nn: Kan ikkje kopla til gjennom lynmeldingstenaren eller direkte.

en: Cannot connect.
nn: Kan ikkje kopla til.

en: This means Kopete cannot reach the instant messaging server or peers.
    This can be because either your internet access is down or the server is experiencing problems. Try connecting again later.
nn: Dette tyder at Kopete ikkje får kontakt med lynmeldingstenaren eller direkte med samtalepartnaren.
    Det kan skuldast at Internett-tilkoplinga er nede, eller at tenaren har problem. Prøv å kopla til att seinare.

en: More Information...
nn: Meir informasjon …

en: + %1 more message | + %1 more messages
nn[0]: + %1 melding til
nn[1]: + %1 meldingar til

[ctx: @action]
en: View
nn: Vis

en: Choose the corresponding entry for '%1'
nn: Vel oppføringa som svarar til «%1»

en: Choose the corresponding entry in the address book
nn: Vel den tilsvarande oppføringa i adresseboka

en: Address Book Association
nn: Adresseboktilknyting

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtAddressee)
en: The KDE Address Book entry associated with this Kopete Contact
nn: Oppføringa i KDE-adresseboka som skal knytast til denne Kopete-kontakten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_btn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearBlackList) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearWhiteList) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnClear)
en: Clear
nn: Tøm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: Select an address book entry
nn: Vel ei oppføring i adresseboka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: C&hange...
nn: &Endra …

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Email
nn: E-post

en: New Address Book Entry
nn: Ny oppføring i adresseboka

en: Name the new entry:
nn: Set namn på ny oppføring:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create a new entry in your address book
nn: Lag ei ny oppføring i adresseboka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create New Entr&y...
nn: Lag ny &oppføring …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Select the contact you want to communicate with via Instant Messaging
nn: Vel kontakten du vil kommunisera med med lynmeldingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSearch)
en: S&earch:
nn: &Søk:

en: Select Avatar
nn: Vel brukarbilete

en: No Avatar
nn: Manglar brukarbilete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAddAvatar)
en: Add Avatar...
nn: Legg til brukarbilete …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemoveAvatar)
en: Remove Avatar
nn: Fjern brukarbilete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFromWebcam)
en: From Webcam
nn: Frå nettkamera

en: Take a photo
nn: Ta bilete

en: Someone Has Added You
nn: Nokon har lagt deg til

en: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> The contact <b>%2</b> has added you to his/her contact list. (Account %3)</qt>
nn: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" />Kontakten <b>%2</b> har lagt deg til i kontaktlista si. (Konto: %3)</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: The contact XXX has added you to his/her contactlist
nn: Kontakten XXX la deg til kontaktlista si.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_infoButton)
en: Read More Info About This Contact
nn: Les meir om denne kontakten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_authorizeCb)
en: Authorize this contact to see my status
nn: Gje denne kontakten lov til å sjå statusen min

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_addCb)
en: Add this contact in my contactlist
nn: Legg denne kontakten til kontaktlista

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: The display name of the contact.  Leave it empty to use the contact's nickname.
nn: Namnet som skal visast for kontakten. La feltet stå tomt om du vil bruka kallenamnet.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: Enter the contact's display name. This is how the contact will appear in the contact list.
    Leave it empty if you want to see the contact's nickname as their display name.
nn: Skriv inn namnet som skal visast for kontakten.
    Du kan la feltet stå tomt om du vil bruka kallenamnet til kontakten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Display name:
nn: Vis som:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it in the top level group.
nn: Vel kva gruppe du vil leggja kontakten i. La feltet stå tomt om du vil leggja kontakten i toppgruppa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: In the group:
nn: I gruppa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_groupList)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it to the top level group.
nn: Vel kva gruppe du vil leggja kontakten i. La feltet stå tomt om du vil leggja kontakten i toppgruppa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Address book link:
nn: Adresseboklenkje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please specify an away message, or choose a predefined one.
nn: Skriv inn ei vekkemelding, eller vel ei førehandsdefinert melding.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Information
nn: Informasjon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Check this and enter your password below if you would like your password to be stored in your wallet, so Kopete does not have to ask you for it each time it is needed.
nn: Kryss av her og oppgje passordet ditt nedanfor om du vil at passordet skal lagrast i lommeboka. Då treng ikkje Kopete spørja deg om passordet kvar gong det trengs.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Remember password
nn: Hugs passordet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Password:
nn: Passord:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here.
nn: Skriv inn passordet her.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here. If you would rather not save your password, uncheck the Remember password checkbox above; you will then be prompted for your password whenever it is needed.
nn: Skriv inn passordet ditt her. Dersom du helst ikkje vil lagra passordet, kan du kryssa vekk «Hugs passordet» over. Då vert du spurd om passordet kvar gong det trengs.

en: Start &Chat...
nn: Start &prat …

en: &Send Single Message...
nn: Send eins&kildmelding …

en: User &Info
nn: Brukar&info

en: Send &File...
nn: Send &fil …

en: View &History...
nn: Vis &pratelogg …

en: &Create Group...
nn: &Lag gruppe …

en: Cha&nge Meta Contact...
nn: &Byt metakontakt …

en: &Delete Contact
nn: &Slett kontakt

en: Change A&lias...
nn: Endra &alias …

en: &Block Contact
nn: &Blokker kontakt

en: Un&block Contact
nn: &Fjern blokkering

en: Contacts
nn: Kontaktar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Use Subfolder for Each Contact
nn: Bruk undermappe for kvar kontakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, yesButton)
en: Always
nn: Alltid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noButton)
en: Never
nn: Aldri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlySelectedButton)
en: Only the selected contacts
nn: Berre for valde kontaktar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlyNotSelectedButton)
en: Not the selected contacts
nn: Ikkje dei valde kontaktane

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AliasDialog)
en: Add New Alias
nn: Legg til nytt alias

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Command:
nn: Kommando:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, command)
en: This is the command that you want to run when you execute this alias.
nn: Dette er kommandoen som vert køyrd når du skriv inn dette aliaset.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, command)
en: <qt>This is the command that you want to run when you execute this alias.
    
    You can use the variables <b>%1, %2 ... %9</b> in your command, and they will be replaced with the arguments of the alias. The variable <b>%s</b> will be replaced with all arguments. <b>%n</b> expands to your nickname.
    
    Do not include the '/' in the command (if you do it will be stripped off anyway).</qt>
nn: <qt>Dette er kommandoen som vert køyrd når du skriv inn dette aliaset. Du kan bruka plasshaldarane <b>%1, %2. … %9</b>, som vert bytte ut med argumenta til aliaset. Variabelen <b>%s</b> vert bytt ut med alle argumenta. <b>%n</b> vert bytt ut med kallenamnet ditt.
    
    Ikkje ta med «/» i kommandoen. (Viss du gjer dette, vert teiknet uansett fjerna.)</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/').
nn: Dette er aliaset du legg til (det du vil ta med etter kommandoteiknet «/»).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/'). Do not include the '/' (it will be stripped off if you do anyway).
nn: Dette er aliaset du legg til (det du vil ta med etter kommandoteiknet «/»). Ikkje ta med «/». (Viss du gjer dette, vert teiknet uansett fjerna.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_saveButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Save
nn: &Lagra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, kPushButton3)
en: &Cancel
nn: &Avbryt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, protocolList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, protocolList)
en: If you want this alias to only be active for certain protocols, select those protocols here.
nn: Viss du vil at aliaset berre skal vera tilgjengeleg under visse protokollar, kan du velja desse her.

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, protocolList)
en: Protocols
nn: Protokollar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: For protocols:
nn: For protokollane:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, aliasList)
en: This is the list of custom aliases and the commands that you have already added
nn: Dette er lista over tilpassa alias og kommandoar du alt har lagt inn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Command
nn: Kommando

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add New Alias...
nn: &Legg til nytt alias …

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete Selected
nn: &Slett utvalt

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: Edit Alias...
nn: Rediger alias …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &Add
nn: &Legg til

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. An alias name cannot contain the characters "_" or "=".</qt>
nn: <qt>Klarte ikkje leggja til aliaset <b>%1</b>. Eit aliasnamn kan ikkje innehalda teikna «_» eller «=».</qt>

en: Invalid Alias Name
nn: Ugyldig aliasnamn

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled either by another alias or Kopete itself.</qt>
nn: <qt>Klarte ikkje å leggja til aliaset<b>%1</b>. Denne kommandoen vert alt handtert av anten eit anna alias, eller av Kopete sjølv.</qt>

en: Could Not Add Alias
nn: Klarte ikkje leggja til alias

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled by either another alias or Kopete itself.</qt>
nn: <qt>Klarte ikkje å legga til aliaset<b>%1</b>. Denne kommandoen vert allerie handtert av anten eit anna alias eller av Kopete sjølv.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Delete
nn: Slett

en: Are you sure you want to delete the selected aliases?
nn: Er du sikker på at du vil sletta dei valde aliasa?

en: Delete Aliases
nn: Slett alias

[ctx: list_of_words_to_replace]
en: ur,your,r,are,u,you,theres,there is,arent,are not,dont,do not
nn: e,er,r,er,d,det,m,med,k,OK

en: Text
nn: Tekst

en: Replacement
nn: Utbyting

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Sentence Options
nn: Setningsval

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DotEndSentence)
en: Add a dot at the end of each sent line
nn: Legg til eit punktum på slutten av kvar sende linje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CapitalizeBeginningSentence)
en: Start each sent line with a capital letter
nn: Start kvar sende linje med stor bokstav

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Replacements List
nn: Utbytingsliste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeHost) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mC
en: &Remove
nn: &Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Text:
nn: &Tekst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Re&placement:
nn: &Utbyting:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_options)
en: Replacement Options
nn: Utbytingsval

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceIncoming)
en: Auto replace on incoming messages
nn: Byt automatisk ut på mottekne meldingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceOutgoing)
en: Auto replace on outgoing messages
nn: Byt automatisk ut på sende meldingar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Contact Notes
nn: Kontaktmerknadar

en: Notes about %1:
nn: Merknadar om %1:

en: &Notes
nn: &Merknadar

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nn: V&erktøy

en: Cryptography
nn: Kryptografi

en: -New filter-
nn: – Nytt filter –

en: Rename Filter
nn: Byt namn på filteret

en: Please enter the new name for the filter:
nn: Skriv inn nytt namn på filteret:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Filters
nn: Tilgjengelege filter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rename)
en: Rename...
nn: Byt namn …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Criteria
nn: Vilkår

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: If the message contains:
nn: Viss meldinga inneheld:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexp)
en: Regular expression
nn: Regulært uttrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editregexp)
en: Edit...
nn: Rediger …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_case)
en: Case sensitive
nn: Skil mellom store og små bokstavar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Action
nn: Handling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setImportance)
en: Set the message importance to:
nn: Vel kor viktig meldinga er:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Low
nn: Låg

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Normal
nn: Vanleg

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Highlight
nn: Framhev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setBG)
en: Change the background color to:
nn: Endra bakgrunnsfargen til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setFG)
en: Change the foreground color to:
nn: Endra framgrunnfargen til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_raise)
en: Raise window
nn: Hev vindauge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_notifications)
en: Configure Notifications...
nn: Set opp varslingar …

en: Keep
nn: Ta vare på

en: Would you like to remove the old history files?
nn: Vil du fjerna gamle prateloggfiler?

en: History Converter
nn: Loggomforming

en: History converter
nn: Omforming av pratelogg

en: Parsing the old history in %1
nn: Tolkar gammal pratelogg i %1

en: Parsing the old history in %1:
    %2
nn: Tolkar gammal pratelogg i %1:
    %2

note: i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Show previous messages in new chats.
nn: Vis tidlegare meldingar i nye pratevindauge

note: i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages to show.
nn: Talet på meldingar som skal visast.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages per page
nn: Talet på meldingar per side

note: i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History2 Plugin)
en: Color of messages
nn: Meldingsfarge

note: i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History2 Plugin)
en: Style to use in history-browser.
nn: Stil å bruka i logglesaren.

en: History for %1
nn: Pratelogg for %1

en: All
nn: Alle

en: Loading...
nn: Lastar …

en: Searching...
nn: Søkjer …

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, searchButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_search) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: &Search
nn: &Søk

en: History for All Contacts
nn: Pratelogg til alle kontaktar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Ready
nn: Klar

en: Latest History
nn: Siste pratelogg

en: View &History
nn: Vis &pratelogg

en: Quote Last Message
nn: Siter siste melding

en: Import History
nn: Importer pratelogg

en: Import Listed Logs
nn: Importer valde prateloggar

en: Get History From &Pidgin...
nn: Hent pratelogg frå &Pidgin …

en: Select log directory by hand
nn: Vel loggmappe manuelt

en: Parsed History
nn: Tolka pratelogg

en: Saving logs to disk ...
nn: Lagrar prateloggar til disken …

en: Abort Saving
nn: Avbryt lagring

en: Saving
nn: Lagrar

en: Are You Sure?
nn: Er du sikker?

en: You already imported logs from pidgin. If you do it twice, each message is imported twice.
    Are you sure you want to continue?
nn: Du har alt importert prateloggar frå Pidgin. Viss du importerer på nytt, vert kvar melding lagra to gongar.
    Er du sikker på at du vil halda fram?

en: Select Log Directory
nn: Vel loggmappe

en: Parsing history from pidgin ...
nn: Tolkar pratelogg frå Pidgin …

en: Abort parsing
nn: Avbryt tolking

en: Parsing history
nn: Tolkar pratelogg

en: WARNING: Cannot find matching account for %1 (%2).
nn: Åtvaring: Fann ikkje konto tilhøyrande %1 (%2).

en: WARNING: Cannot find %1 (%2) in your contact list. Found logs will not be imported.
nn: Åtvaring: Fann ikkje %1 (%2) i kontaktlista. Dei funne prateloggane vert ikkje importerte.

en: WARNING: Cannot open file %1. Skipping.
nn: Åtvaring: Klarte ikkje opna fila %1. Hoppar over.

en: WARNING: XML parser error in %1 at line %2, character %3: %4
nn: Åtvaring: XML-feil i %1 på linje %2, teikn %3: %4

en: History
nn: Pratelogg

en: Old history files from Kopete 0.6.x or older has been detected.
    Do you want to import and convert them to the new history format?
nn: Fann gamle loggfiler frå Kopete 0.6.x eller tidlegare.
    Vil du importera dei og gjera dei om til det nye loggformatet?

en: History Plugin
nn: Tilleggsprogram for pratelogg

en: Import && Convert
nn: Importer og gjer om

en: Do Not Import
nn: Ikkje importer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chat History
nn: Pratelogg

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: The number of messages that are shown when browsing history in the chat window
nn: Talet på meldingar som vert viste når du blar gjennom prateloggen i pratevindauget

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: Number of messages per page:
nn: Tal på meldingar per side:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, colorLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, History_color)
en: Color of history messages in the chat window
nn: Farge på gamle meldingar i pratevindauget

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color of messages:
nn: Meldingsfarge:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numberLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_Auto_chatwindow)
en: This is the number of messages that will be added automatically in the chat window when opening a new chat.
nn: Dette er talet på meldingar som vert lagde til automatisk i pratevindauget når du startar ein ny samtale.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number of messages to show:
nn: Talet på meldingar som skal visast:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_ChatWindow)
en: The number of message that are shown when borwsing history in the chat window
nn: Talet på meldingar som skal visast når du blar gjennom prateloggen i pratevindauget

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: When a new chat is opened, automatically add the last few messages between you and that contact.
nn: Når du startar ein ny samtale, vert dei siste meldingane med kontakten lagde til.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: Show chat history in new chats
nn: Vis tidlegare meldingar i nye pratevindauge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Contact:
nn: Kontakt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory2)
en: Import History...
nn: Importer pratelogg …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Message filter:
nn: Meldingsfilter:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: All Messages
nn: Alle meldingar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Incoming
nn: Berre mottekne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Outgoing
nn: Berre sende

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Date
nn: Dato

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Contact
nn: Kontakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
nn: Søk:

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalDPI), group (Latex Plugin)
en: Horizontal Rendering Resolution (DPI).
nn: Oppløysning vassrett (PPT).

note: i18n: ectx: label, entry (VerticalDPI), group (Latex Plugin)
en: Vertical Rendering Resolution (DPI).
nn: Oppløysning loddrett (PPT).

note: i18n: ectx: label, entry (LatexIncludeFile), group (Latex Plugin)
en: Latex Include File.
nn: LaTeX-inkluderingsfil

en: Preview Latex Images
nn: Førehandsvis Latex-bilete

en: The message you are typing does not contain any LaTeX.  A LaTeX formula must be enclosed within two pairs of dollar signs: $$formula$$
nn: Meldinga du skriv inneheld ikkje nokon LaTeX-kode. Du må skriva LaTeX-koden mellom to par dollarteikn, slik: $$formel$$

en: No LaTeX Formula
nn: Mangel LaTeX-formel

en: <b>Preview of the LaTeX message :</b> <br />%1
nn: <b>Førehandsvising av LaTeX-melding:</b> <br />%1

en: Cannot find the Magick 'convert' program.
    convert is required to render the LaTeX formulae.
    Please get the software from www.imagemagick.org or from your distribution's package manager.
nn: Fann ikkje ImageMagick-programmet «convert».
    Du treng programmet for å kunna visa LaTeX-formlar,
    og du finn pakken på www.imagemagick.org eller i distribusjonen din.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The KopeteTeX plugin allows Kopete to render LaTeX formulas in the chat window. The sender must enclose the formula between two pairs of $ signs. ie: $$formula$$
    This plugin requires that the ImageMagick convert program be installed in order to work.
nn: KopeteTeX-tillegget gjer det mogleg å visa LaTeX-formlar i pratevindauget. Avsendaren må skriva formelen mellom to par dollarteikn, slik: $$formel$$.
    Du må ha ImageMagick-programmet «convert» installert for at dette skal verka.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
nn: Val

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: LaTeX include file:
nn: LaTeX-inkluderingsfil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Rendering resolution (DPI):
nn: Oppløysning (PPT):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: x
nn: ×

en: Unknown artist
nn: Ukjend artist

en: Unknown album
nn: Ukjent album

en: Unknown track
nn: Ukjent spor

note: i18n: ectx: label, entry (Header), group (Now Listening Plugin)
en: Header of the message advertised.
nn: Meldingshovudet i kunngjeringa.

note: i18n: ectx: label, entry (PerTrack), group (Now Listening Plugin)
en: Core of the message advertised.
nn: Meldingsteksten i kunngjeringa.

note: i18n: ectx: label, entry (Conjunction), group (Now Listening Plugin)
en: Conjunction when multiple track are playing.
nn: Bindetekst når fleire spor vert spelte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Conjunction)
en: , and
nn:  og

note: i18n: ectx: label, entry (ExplicitAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show explicitly the current music listened via a menu or /media command.
nn: Vis musikken som spelar berre ved bruk av menyen eller «/media»-kommandoen.

note: i18n: ectx: label, entry (ChatAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in chat window.
nn: Vis musikken som spelar i pratevindauget.

note: i18n: ectx: label, entry (StatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in place of your status message.
nn: Vis musikken som spelar i staden for statusmeldinga.

note: i18n: ectx: label, entry (AppendStatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened appended to your status message.
nn: Vis musikken som spelar i tillegg til statusmeldinga.

note: i18n: ectx: label, entry (UseSpecifiedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Use the specified media player.
nn: Bruk vald mediespelar.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Selected Media Player for source of listening advertising.
nn: Vald mediespelar som kjele for lyttekunngjeringar.

en: Send Media Info
nn: Send avspelingsinfo

en: None of the supported media players (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet, or Qmmp) are playing anything.
nn: Ingen av dei støtta mediespelarane (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet eller Qmmp) spelar noko.

en: Nothing to Send
nn: Ingenting å senda

en: USAGE: /media - Displays information on current song
nn: Bruk: /media – Vis informasjon om musikken som spelar.

[ctx: Message from Kopete user to another user; used when sending media information even though there are no songs playing or no media players running]
en: Now Listening for Kopete - it would tell you what I am listening to, if I was listening to something on a supported media player.
nn: Lyttar på – Kopete ville fortelja kva eg lytta på viss eg lytta på noko i ein støtta mediespelar.

en: Unknown player
nn: Ukjend spelar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NowListeningPrefsUI)
en: Now Listening
nn: Lyttar no på

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, advertiseNewMediaToBuddiesLabel)
en: <b>Share Your Musical Taste</b>
nn: <b>Fortel om musikksmaken din</b>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Messa&ge
nn: &Melding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, useThisMessageLabel)
en: Use this message when advertising:
nn: Bruk denne meldinga for å kunngjera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helperLabel)
en: %track, %artist, %album, %player will be substituted if known.
    Expressions in brackets depend on a substitution being made.
nn: Plasshaldarane %track, %artist, %album, %player vert om mogleg bytt ut.
    Uttrykk i parentes avheng av at ei utbyting vert gjord.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headerLabel)
en: Start with:
nn: Start med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Header)
en: Now Listening To:
nn: Lyttar no på:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_perTrackLabel)
en: For each track:
nn: For kvart spor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_PerTrack)
en: %track (by %artist)(on %album)
nn: %track (av %artist)(på %album)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_conjunctionLabel)
en: Conjunction (if >1 track):
nn: Bindetekst (ved fleire spor):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvertising Mode
nn: &Reklamemodus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExplicitAdvertising)
en: Explicit &via "Tools->Send Media Info",
    or by typing "/media" in the chat
    window edit area.
nn: &Vel «Verktøy – Send avspelingsinfo»
    eller skriv «/media» i pratevindauget.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ChatAdvertising)
en: &Show in chat window (automatic)
nn: &Vis i pratevindauget (automatisk)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_StatusAdvertising)
en: Show &the music you are listening to 
    in place of your status message.
nn: Vis &musikken du lyttar på i 
    staden for statusmeldinga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AppendStatusAdvertising)
en: Appe&nd to your status message
nn: &Legg til statusmeldinga

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Media Pla&yer
nn: &Mediespelar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSpecifiedMediaPlayer)
en: Use &specified media player
nn: Bruk vald m&ediespelar

en: Waiting for %1...
nn: Ventar på %1 …

en: Checking if answers match...
nn: Sjekkar om svara er rette …

en: Incoming authentication request from %1
nn: Ny autentiseringsførespurnad frå %1

en: Close
nn: Lukk

[ctx: @title]
en: Select authentication method
nn: Vel autentiseringsmetode

en: Question and Answer
nn: Spørsmål og svar

en: Shared Secret
nn: Delt løyndom

en: Manual fingerprint verification
nn: Manuell fingeravtrykkstadfesting

[ctx: @title]
en: Question and Answer
nn: Spørsmål og svar

[ctx: @info]
en: Enter a question that only %1 is able to answer:
nn: Skriv inn eit spørsmål som berre %1 kan svara på:

[ctx: @info]
en: Enter the answer to your question:
nn: Skriv inn svaret på spørsmålet:

[ctx: @info]
en: Authentication with %1
nn: Autentisering med %1

[ctx: @info]
en: %1 would like to verify your authentication. Please answer the following question in the field below:
nn: %1 ønskjer å stadfesta at du er den du seier. Skriv inn svaret på dette spørsmålet:

[ctx: @title]
en: Shared Secret
nn: Delt løyndom

[ctx: @info]
en: Enter a secret passphrase known only to you and %1:
nn: Skriv inn ein hemmeleg passordtekst som berre du òg %1 kjenner til:

[ctx: @title]
en: Authentication with %1
nn: Autentisering med %1

[ctx: @info]
en: Enter the secret passphrase known only to you and %1:
nn: Skriv inn den hemmelege passordteksten som berre du òg %1 kjenner til:

[ctx: @title]
en: Manual Verification
nn: Manuell stadfesting

[ctx: @info]
en: Contact %1 via another secure channel and verify that the following fingerprint is correct:
nn: Ta kontakt med %1 via ein annan trygg kanal, og stadfest at dette fingeravtrykket er rett:

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have not
nn: Eg har ikkje

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have
nn: Eg har

[ctx: @info:label I have...]
en: verified that this is in fact the correct fingerprint for %1
nn: stadfesta at dette er rett fingeravtrykk til %1

en: Authentication successful
nn: Vellukka autentisering

en: The authentication with %1 was completed successfully. The conversation is now secure.
nn: Autentiseringa av %1 er fullført. Samtalen er no trygg.

en: <b>%1</b> has successfully authenticated you. You may want to authenticate this contact as well by asking your own question.
nn: <b>%1</b> har no autentisert deg. Du kan velja å sjølv autentisera vedkommande ved å spørja eit spørsmål som berre han/ho veit svaret.

en: Authentication failed
nn: Feil ved autentisering

en: The authentication with %1 failed. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method. Note that the conversation is now insecure.
nn: Autentiseringa med %1 var mislykka. For å vera trygg på at vedkommande du snakkar med ikkje er ein bedragar, kan du prøva på nytt med manuell stadfesting av fingeravtrykk. Merk at denne samtalen ikkje er trygg.

en: Authentication aborted
nn: Autentisering avbroten

en: %1 has aborted the authentication process. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method.
nn: %1 har avbrote autentiseringsprosessen. For å vera trygg på at vedkommande du snakkar med ikkje er ein bedragar, kan du prøva på nytt med manuell stadfesting av fingeravtrykk.

en: Ask %1 a question, the answer to which is known only to you and them. If the answer does not match, you may be talking to an imposter.
nn: Spør %1 eit spørsmål som berre de to veit svaret på. Viss svaret du får ikkje er rett, kan det vera du snakkar med ein bedragar.

en: Pick a secret known only to you and %1. If the secret does not match, you may be talking to an imposter. Do not send the secret through the chat window, or this authentication method could be compromised with ease.
nn: Vel ein løyndom som berre du og %1 kjenner til. Viss løyndommane de skriv inn ikkje er like, kan det vera du snakkar med ein bedragar. Ikkje send løyndommen via pratevindauget; då vil ikkje dette tryggingstiltaket verka.

en: Verify %1's fingerprint manually. For example via a phone call or signed (and verified) email.
nn: Stadfest fingeravtrykket til %1 manuelt, for eksempel via telefon eller signert (og stadfesta) e-post.

[ctx: @title]
en: Authenticating contact...
nn: Autentiserer kontakt …

note: i18n: ectx: label, entry (rbAlways), group (Policy)
en: Always encrypt outgoing messages
nn: Krypter alltid meldingar før sending

note: i18n: ectx: label, entry (rbOpportunistic), group (Policy)
en: Automatically encrypt messages if the other side supports OTR
nn: Krypter alltid meldingar viss motparten støttar OTR

note: i18n: ectx: label, entry (rbManual), group (Policy) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: Encrypt messages if the other side requests an OTR connection
nn: Krypter alltid meldingar viss motparten ber om OTR-samband

note: i18n: ectx: label, entry (rbNever), group (Policy)
en: Never encrypt outgoing messages
nn: Krypter aldri meldingar før sending

note: i18n: ectx: Menu (otr_menu)
en: OTR Settings
nn: OTR-val

en: OTR Encryption
nn: OTR-kryptering

en: Start OTR Session
nn: Start OTR-økt

en: End OTR Session
nn: Avslutt OTR-økt

en: Authenticate Contact
nn: Autentiser kontakt

en: Refresh OTR Session
nn: Oppdater OTR-kontakt

en: <b>Received a new fingerprint from <a>%1</a>. You should authenticate this contact.</b>
nn: <b>Fekk nytt fingeravtrykk frå <a>%1</a>. Du bør autentisera vedkommande.</b>

en: <b>Private OTR session started.</b>
nn: <b>Starta privat OTR-økt.</b>

en: <b>Unverified OTR session started.</b>
nn: <b>Starta ikkje-stadfesta OTR-økt.</b>

en: <b>OTR Session ended. Note that the conversation is now insecure.</b>
nn: <b>OTR-økt avslutta. Merk at samtalen framover ikkje er trygg.</b>

en: <b>OTR connection refreshed successfully.</b>
nn: <b>OTR-samband oppdatert.</b>

en: Authentication with <b>%1</b> successful. The conversation is now secure.
nn: Autentiseringa med <b>%1</b> er fullført. Samtalen er no trygg.

en: Authentication with <b>%1</b> failed. The conversation is now insecure.
nn: Feil ved autentiseringa med <b>%1</b>. Samtalen er ikkje trygg.

en: <b>%1</b> has ended the OTR session. You should do the same.
nn: <b>%1</b> has avslutta OTR-økta. Du bør gjera det same.

en: An error occurred while encrypting the message.
nn: Det oppstod ein feil ved kryptering av meldinga.

en: Terminating OTR session.
nn: Avsluttar OTR-økt.

en: <b>Authentication aborted. Note that the conversation is now insecure.</b>
nn: <b>Autentisering avbroten. Merk at samtalen er no ikkje trygg.</b>

en: <b>Authenticating contact...</b>
nn: <b>Autentiserer kontakt …</b>

[ctx: @info]
en: No fingerprint present.
nn: Fann ikkje fingeravtrykk.

[ctx: @item:intable Fingerprint was never used]
en: Unused
nn: Ikkje i bruk

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in a private conversation]
en: Private
nn: Privat

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in an unverified conversation]
en: Unverified
nn: Ikkje stadfesta

[ctx: @item:intable Private conversation finished]
en: Finished
nn: Fullført

[ctx: @item:intable Conversation is not private]
en: Not Private
nn: Ikkje privat

[ctx: @item:intable The fingerprint is trusted]
en: Yes
nn: Ja

[ctx: @item:intable The fingerprint is not trusted]
en: No
nn: Nei

[ctx: @item:inmenu]
en: &OTR Policy
nn: &OTR-reglar

[ctx: @item:inmenu Use the default encryption mode specified in settings dialog]
en: &Default
nn: &Standard

[ctx: @item:inmenu Always encrypt messages]
en: Al&ways
nn: &Alltid

[ctx: @item:inmenu Use the opportunistic encryption mode]
en: &Opportunistic
nn: &Opportunistisk

[ctx: @item:inmenu Use the manual encryption mode]
en: &Manual
nn: &Manuell

[ctx: @item:inmenu Never encrypt messages]
en: Ne&ver
nn: &Aldri

[ctx: @info:status]
en: Your policy settings do not allow encrypted sessions to this contact.
nn: Innstillingane dine tillèt ikkje krypterte økter med denne kontakten.

[ctx: @info:status]
en: Attempting to refresh the OTR session with <b>%1</b>...
nn: Prøver å oppdatera OTR-økta med <b>%1</b> …

[ctx: @info:status]
en: Attempting to start a private OTR session with <b>%1</b>...
nn: Prøver å starta privat OTR-økt med <b>%1</b> …

en: Selected account already has a key. Do you want to create a new one?
nn: Den valde kontoen har alt ein nøkkel. Vil du likevel laga ein ny nøkkel?

en: Overwrite key?
nn: Vil du overskriva nøkkelen?

en: Please contact %1 via another secure way and verify that the following fingerprint is correct:
nn: Ta kontakt med %1 via ein annan trygg kanal, og stadfest at dette fingeravtrykket er rett:

en: Are you sure you want to trust this fingerprint?
nn: Er du sikker på at du vil stola på fingeravtrykket?

en: Verify fingerprint
nn: Stadfest fingeravtrykk

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OTRPrefsUI)
en: OTR Plugin Preferences
nn: Innstillingar for OTR-tillegg

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Private Keys
nn: Privatnøklar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Account:
nn: Kontoar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btGenFingerprint)
en: &Generate
nn: &Lag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fingerprint:
nn: Fingeravtrykk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlFingerprint)
en: No Fingerprint
nn: Manglar fingeravtrykk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPolicy)
en: Default OTR Policy
nn: Standard OTR-reglar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Always encrypt messages
nn: Krypter alltid meldingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Al&ways
nn: &Alltid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: &Manual
nn: &Manuell

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: Encrypt messages automatically if the other side supports OTR
nn: Krypter alltid meldingar viss motparten støttar OTR

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: &Opportunistic
nn: &Opportunistisk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Never encrypt messages
nn: Krypter aldri meldingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Ne&ver
nn: &Aldri

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, fingerprints)
en: K&nown Fingerprints
nn: &Kjende fingeravtrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Contact ID
nn: Kontakt-ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Verified
nn: Stadfesta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Fingerprint
nn: Fingeravtrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Protocol
nn: Protokoll

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btVerify)
en: &Verify Fingerprint
nn: &Stadfest fingeravtrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btForget)
en: F&orget Fingerprint
nn: &Gløym fingeravtrykk

en: Please wait
nn: Vent litt

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivKeyPopup)
en: Please Wait
nn: Vent litt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please wait while generating the private key
nn: Vent mens privatnøkkelen vert laga

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Inbound
nn: Inn

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Outbound
nn: Ut

[ctx: adjective decribing instant message directions inbound and outbound]
en: Both Directions
nn: Begge retingane

en: HTML Message Body
nn: HTML-meldingskropp

en: Plain Text Message Body
nn: Reintekst-meldingskropp

en: Kopete Message XML
nn: Kopete-meldings-XML

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Inbound
nn: Inn

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Outbound
nn: Ut

en: Path
nn: Sti

en: Direction
nn: Retning

en: Pipe Contents
nn: Røyrinnhald

en: The pipe %1 returned malformed XML to the Pipes plugin.The error is:
    
    %2
    
    Located at line %3 and column %4
nn: Røyret «%1» sende ugyldig XML til røyrtillegget:
    
    %2
    
    Linje %3, kolonne %4.

en: Select Program or Script to Pipe Messages Through
nn: Vel program eller skript å senda melding via røyr til

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add...
nn: &Legg til …

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: &Remove
nn: &Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAddExistingMetaContact)
en: Add an existing metacontact:
nn: Legg til eksisterande metakontakt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAnotherContact)
en: Specify another contact:
nn: Vel ein annan kontakt:

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAll), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages.
nn: Lat alle få senda meldingar til deg.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButWhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Allow nobody to send you messages, except the contacts on the whitelist.
nn: Lat berre dei som står på kvitelista få senda meldingar til deg.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAllButBlackList), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButContactList), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages, except the contacts on the blacklist.
nn: Lat alle utanom dei som står på svartelista få senda meldingar til deg.

note: i18n: ectx: label, entry (WhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the whitelist.
nn: Kontaktar på kvitelista.

note: i18n: ectx: label, entry (BlackList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the blacklist.
nn: Kontaktar på svartelista.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAny), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain at least one of the following words.
nn: Forkast meldingar som inneheld minst eitt av desse orda.

note: i18n: ectx: label, entry (DropIfAny), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Words to look for.
nn: Orda det skal sjåast etter.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain all of the following words.
nn: Forkast meldingar som inneheld alle desse orda.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Filter by Sender
nn: Filtrer på avsendar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyWhiteList)
en: Allow messages only from contacts on the whitelist
nn: Lat berre dei som står på kvitelista få senda meldingar til meg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blacklist:
nn: Svarteliste:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllowAll)
en: Allow all messages
nn: Tillat alle meldingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyContactList)
en: Allow messages only from contacts on my contact list
nn: Lat berre dei på kontaktlista få senda meldingar til meg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllButBlackList)
en: Allow all messages but messages from contacts on the blacklist
nn: Lat alle utanom dei som står på svartelista få senda meldingar til meg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Whitelist:
nn: Kviteliste:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter by Content (separate multiple words by commas)
nn: Filtrer på innhald (skil orda med komma)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAll)
en: Drop messages that contain all of the following words:
nn: Forkast meldingar som inneheld alle desse orda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAtLeastOne)
en: Drop messages that contain at least one of the following words:
nn: Forkast meldingar som inneheld minst eitt av desse orda:

en: Add to WhiteList
nn: Legg til kvitelista

en: Add to BlackList
nn: Legg til svartelista

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your whitelist.
nn: Ei melding frå %1 vart forkasta, då avsendaren ikkje står på kvitelista di.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is on your blacklist.
nn: Ei melding frå %1 vart forkasta, då avsendaren står på svartelista di.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your contact list.
nn: Ei melding frå %1 vart forkasta, då avsendaren ikkje står på kontaktlista di.

en: A message from %1 was dropped, because it contained a blacklisted word.
nn: Ei melding frå %1 vart forkasta, då ho inneheld eit svartelista ord.

en: A message from %1 was dropped, because it contained blacklisted words.
nn: Ei melding frå %1 vart forkasta, då ho inneheld fleire svartelista ord.

en: Add Contact to Whitelist
nn: Legg kontakt til kvitelista

en: Add Contact to Blacklist
nn: Legg kontakt til svartelista

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3) i18n: ectx: Menu (privacyMenu)
en: Privacy
nn: Personvern

en: Statistics for %1
nn: Statistikk for %1

en: Key:  <font color="%1">Online</font>  <font color="%2">Away</font>  <font color="%3">Offline</font>
nn: Forklaring:  <font color="%1">Tilkopla</font>  <font color="%2">Vekke</font>  <font color="%3">Fråkopla</font>

en: <h1>Statistics for %1</h1>
nn: <h1>Statistikk for %1</h1>

en: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="General summary view">General</a></b><br><span title="Select the day or month for which you want to view statistics"><b>Days: </b><a href="dayofweek:1">Monday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Tuesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Wednesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Thursday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Friday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Saturday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Sunday</a><br><b>Months: </b><a href="monthofyear:1">January</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">February</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">March</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">April</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">May</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">June</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">July</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">August</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">September</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">October</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">November</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">December</a>&nbsp;</span></div><br>
nn: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="Generelt samandrag">Generelt</a></b><br/><span title="Vel datoen eller månaden du vil visa samandrag for"><b>Dagar: </b><a href="dayofweek:1">Måndag</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Tysdag</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Onsdag</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Torsdag</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Fredag</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Laurdag</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Sundag</a><br/><b>Månadar: </b><a href="monthofyear:1">Januar</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">Februar</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">Mars</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">April</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">Mai</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">Juni</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">Juli</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">August</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">September</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">Oktober</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">November</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">Desember</a>&nbsp;</span></div><br/>

en: <div class="statgroup" title="Contact status history for today"><h2>Today</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
nn: <div class="statgroup" title="Kontaktstatuslogg for i dag"><h2>I dag</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>Frå</td><td>Til</td></tr>

en: General information
nn: Generell informasjon

en: <b title="The last time you talked with %1">Last talk :</b> %2<br>
nn: <b title="Når du sist snakka med %1">Siste samtale:</b> %2<br/>

en: <b title="The last time %1 was online or away">Last time present :</b> %2
nn: <b title="Sist %1 var tilkopla eller vekke">Siste gang til stades:</b> %2

note: i18n("<b title=\"%1 uses to set his status online at these hours (EXPERIMENTAL)\">Main online events :</b><br>").arg(m_contact->metaContact()->displayName())); QValueList<QTime> mainEvents = m_contact->mainEvents(Kopete::OnlineStatus::Online); for (uint i=0; i<mainEvents.count(); i++) QString("%1<br
en: Current status
nn: Status no

en: Is <b>%1</b> since <b>%2</b>
nn: Er <b>%1</b> sidan <b>%2</b>|/|Er <b>$[litenfor %1]</b> sidan <b>%2</b>

[ctx: TRANSLATOR: please reverse 'left' and 'right' as appropriate for your language]
en: When was this contact visible?<br />All charts are in 24 blocks, one per hour, encompassing one day. %1 is on the left, and %2 is on the right.
nn: Når var denne kontakten synleg?<br />Alle diagramma består av 24 blokker, éi per time, som til saman utgjer eit døgn. %1 står til venstre og %2 til høgre.

en: Between %1 and %2, %3 was visible for %4% of the hour.
nn: Mellom %1 og %2 var %3 synleg i %4 % av ein time.

en: Online time
nn: Tid tilkopla

en: Away time
nn: Tid vekke

en: Offline time
nn: Tid fråkopla

en: online
nn: tilkopla

en: away
nn: vekke

en: offline
nn: fråkopla

en: Between %1 and %2, %3 was %4% %5.
nn: Mellom %1 og %2 var %3 %4% %5.

en: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
nn: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>Frå</td><td>Til</td></tr>

en: View &Statistics
nn: Vis &statistikk

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Calendar View
nn: &Kalendervising

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Colors
nn: &Fargar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsAdd)
en: &Add...
nn: &Legg til …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsUp)
en: Move &Up
nn: Flytt &opp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsDown)
en: Move &Down
nn: Flytt &ned

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_colorRandom)
en: Random order
nn: Tilfeldig rekkjefølgje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_fg)
en: Change global text foreground color
nn: Endra global framgrunnsfarge for tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_char)
en: Change color every letter
nn: Endra farge for kvar bokstav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_words)
en: Change color every word
nn: Endra farge for kvart ord

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Effects
nn: Effektar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lamer)
en: L4m3r t4lk
nn: Du5t35kr1ft

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_casewaves)
en: CasE wAVes
nn: BokStaVbøLgjER

en: Translator Plugin
nn: Programtillegg for omsetjing

en: Translate
nn: Set om

en: English
nn: Engelsk

en: French
nn: Fransk

en: German
nn: Tysk

en: Italian
nn: Italiensk

en: Japanese
nn: Japansk

en: Korean
nn: Koreansk

en: Portuguese
nn: Portugisisk

en: Russian
nn: Russisk

en: Spanish
nn: Spansk

en: Set &Language
nn: Vel &språk

en: %2 
    Auto Translated: 
    %1
nn: %2 
    Automatisk omsett: 
    %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Translation service:
nn: Omsetjingsteneste:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Default native language:
nn: Standard lokalt språk:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, IncomingMessages)
en: Incoming Messages
nn: Mottekne meldingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingDontTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingDontTranslate)
en: Do not translate
nn: Ikkje set om

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingShowOriginal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingShowOriginal)
en: Show the original message
nn: Vis originalmeldinga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingTranslate)
en: Translate directly
nn: Set om direkte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutgoingTranslate)
en: Outgoing Messages
nn: Utgåande meldingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingAsk)
en: Show dialog before sending
nn: Spør før sending

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewAmount), group (URLPicPreview Plugin)
en: Maximum number of Previews
nn: Høgte tal på førehandsvisingar

note: i18n: ectx: label, entry (Scaling), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the image be scaled
nn: Skal biletet skalerast?

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewRestriction), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the number of previews be restricted?
nn: Skal talet på førehandsvisingar avgrensast?

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewScaleWidth), group (URLPicPreview Plugin)
en: Scale images to the width
nn: Skaler bileta til breidda

en: Preview of:
nn: Førehandsvising av:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, URLPicPreviewPrefsUI)
en: Picture Preview Preferences
nn: Innstillingar for førehandsvising av bilete

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: If checked, only the selected number of pictures are downloaded and displayed as previews.
    Otherwise, an unlimited number of previews are generated.
nn: Viss det er kryssa av her, vert høgst det valde talet på bilete lasta ned og viste.
    Eller er det ikkje noko grense på kor mange bilete som vert lasta og viste.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: &Restrict number of previews:
nn: &Avgrens talet på førehandsvisingar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewAmount)
en: The maximum number of pictures to download and preview.
nn: Høgste tal på bilete som skal lastast ned og visast.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Scaling
nn: Skalering

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: If checked, preview images get scaled down to the width specified.
    Otherwise, the images are not scaled at all and appear in their original size.
nn: Viss det er kryssa av her, vert bileta skalerte ned til denne breidda før dei vert viste.
    Elles vert dei ikkje skalerte i det heile, og vert vist i opphavleg storleik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: Scale &to:
nn: Skaler &til:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en: The width to which images should be scaled down. Smaller images will appear in their original size.
nn: Breidda som bileta skal skalerast ned til. Bilete som er mindre enn denne verdien, vert viste i opphavleg storleik.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en:  pixel
nn:  pikslar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linkPreviewGroup)
en: Link Preview
nn: Førehandsvising av lenkje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Creates a preview picture of the link.
nn: Lag eit førehandsvisingsbilete av lenkja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Enable lin&k preview
nn: Slå på &førehandsvising av lenkjer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Abort creating previe&w after
nn: &Avbryt generering av førehandsvisinga etter

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en: After the specified number of seconds the creation of the preview is aborted automatically.
    Use 0 seconds to never abort the creation.
nn: Etter så mange sekund vert genereringa av førehandsvisinga automatisk avbroten.
    Bruk verdien «0» får aldri å avbryta.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en:  seconds
nn:  sekund

note: i18n: ectx: label, entry (UploadFrequency), group (Web Presence Plugin)
en: Delay in seconds before updating the file
nn: Pause i sekund før oppdatering av fila

note: i18n: ectx: label, entry (uploadURL), group (Web Presence Plugin)
en: The URL where the file should be uploaded to
nn: Adressa som fila skal lastast opp til

note: i18n: ectx: label, entry (formatHTML), group (Web Presence Plugin)
en: HTML formatting
nn: HTML-formatering

note: i18n: ectx: label, entry (formatXHTML), group (Web Presence Plugin)
en: XHTML formatting
nn: XHTML-formatering

note: i18n: ectx: label, entry (formatXML), group (Web Presence Plugin)
en: XML formatting
nn: XML-formatering

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheet), group (Web Presence Plugin)
en: XML transformation with a XSLT sheet
nn: XML-omforming med eit XSLT-stilsett

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheetURL), group (Web Presence Plugin)
en: XSLT sheet
nn: XSLT-stilsett

note: i18n: ectx: label, entry (useImagesHTML), group (Web Presence Plugin)
en: Replace protocol text with images in (X)HTML
nn: Byt ut &protokollteksten med bilete i (X)HTML

note: i18n: ectx: label, entry (showName), group (Web Presence Plugin)
en: Use one of your IM names as display name
nn: Bruk eitt av lynmeldingsnamna som visingsnamn

note: i18n: ectx: label, entry (showAnotherName), group (Web Presence Plugin)
en: Use another name as display name
nn: Bruk eit anna namn som visingsnamn

note: i18n: ectx: label, entry (showThisName), group (Web Presence Plugin)
en: Desired display name
nn: Visingsnamn

note: i18n: ectx: label, entry (includeIMAddress), group (Web Presence Plugin)
en: Include IM addresses
nn: Ta med lynmeldingsadresser

en: An error occurred when uploading your presence page.
    Check the path and write permissions of the destination.
nn: Det oppstod ein feil ved opplasting av sida med tilkoplingsstatusen din.
    Sjå til at adressa er rett, og at du har skriveløyve til sida.

en: Not yet known
nn: Ikkje kjend enno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Uploading
nn: Lastar opp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Uplo&ad to:
nn: Last opp &til:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatHTML)
en: Formatting
nn: Formatering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional using the ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
nn: HTML 4.01 Transitional med teiknkodinga ISO-8859-1 (Latin-1).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional formatting using ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
    
    This version should be easily opened by most web browsers.
nn: HTML 4.01 Transitional med teiknkodinga ISO-8859-1 (Latin-1).
    
    Denne utgåva skal verka i dei fleste nettlesarane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML (simple loo&k)
nn: HTML (&enkel utsjånad)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: The resulting page will be formatted using the XHTML 1.0 Strict W3C Recommendation. The character set encoding is UTF-8.
    
    Note that some web browsers do not support XHTML. You should also make sure your web server serves it out with the correct mime type, such as application/xhtml+xml.
nn: Sida vert formatert med W3C-standarden XHTML 1.0 Strict. Teiknkodinga vert sett til UTF-8.
    
    Merk at enkelte veldig gamle nettlesarar ikkje støttar XHTML. Du bør òg syta for at vevtenaren leverer dokumentet med rett MIME-type: application/xhtml+xml.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: XHTML (simple look)
nn: XHTML (enkel utsjånad)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using UTF-8 character set.
nn: Lagra i XML-format med teiknkodinga UTF-8.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using the UTF-8 encoding.
nn: Lagra i XML-format med teiknkodinga UTF-8.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatStylesheet)
en: XML transformation &using this XSLT sheet:
nn: &XML-omforming med dette XSLT-arket:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
nn: Byter ut protokollnamnama, som «MSN» og «IRC», med bilete.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
    
    Note that you have to manually copy the PNG files into place.
    
    The following files are used by default:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png
nn: Byter ut protokollnamna, som «MSN» og «IRC», med bilete.
    
    Merk at du sjølv må leggja biletfilene på rett plass.
    
    Desse filene vert brukte i standardoppsettet:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Repla&ce protocol text with images in (X)HTML
nn: Byt ut &protokollteksten med bilete i (X)HTML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showName)
en: Use one of &your IM names
nn: Br&uk eit av lynmeldingsnamna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_includeIMAddress)
en: Include &IM addresses
nn: Ta med &lynmeldingsadresser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showAnotherName)
en: Use another &name:
nn: Bruk eit anna &namn:

en: Unable to publish Bonjour service. Currently the Bonjour plugin only works with Avahi.
nn: Klarte ikkje publisera til Bonjour-tenesta. Bonjour-tillegget verkar førebels berre med Avahi.

en: Unable to connect to the local mDNS server. Please ensure the Avahi daemon is running.
nn: Klarte ikkje kopla til denne lokale mDNS-tenaren. Sjå til at Avahi-tenesta køyrer.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BonjourAccountPreferences)
en: Account Preferences - Bonjour
nn: Kontoinnstillingar – Bonjour

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: B&asic Setup
nn: &Grunnleggjande oppsett

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox53) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mAccountInfo) i18n: ec
en: Account Information
nn: Kontoinformasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
nn: Namn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_username)
en: kde-devel
nn: knordmann

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_firstName)
en: KDE
nn: Kari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Email address:
nn: E-postadresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_emailAddress)
en: kde@example.com
nn: kari.nordmann@eksempel.no

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: The Bonjour protocol needs you to at least specify a name. The name can be of form 'Full Name@Hostname'
nn: Du må oppgje minst eit namn til Bonjour-protokollen. Namnet kan vera på forma «namn@vertsnamn».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">The Bonjour protocol does not allow you to add contacts. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Contacts will appear as they come online.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">If you expect to see a contact, but they are not appearing</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) Please ensure that your local mDNS server (avahi-daemon) is running properly.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) Run "<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> in konsole and ensure you see the contact there.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) Ensure that ports 5353/UDP and 5298/TCP are open in your firewall</p></body></html>
nn: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Du kan ikkje leggja til kontaktar med Bonjour-protokollen. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Kontaktane dukkar opp etter kvart som dei koplar seg til.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Viss du ventar å sjå ein kontakt, men han eller ho ikkje er synleg, kan du</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1  Kontrollera at den lokale mDNS-tenaren (avahi-daemon) køyrer.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2  Køyra «<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t</span>» i eit terminalvindauge, og kontrollera at du kan sjå kontakten der.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3  Sjå til at portane 5353/UDP og 5298/TCP ikkje er i blokkerte i brannmuren.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: O&nline
nn: &Tilkopla

[ctx: This Means the User is Away]
en: Away
nn: Vekke

[ctx: This Means the User is Away]
en: &Away
nn: &Vekke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: O&ffline
nn: &Fråkopla

en: &Search for Friends
nn: &Søk etter venner

en: Export Contacts to Server
nn: Eksporter kontaktar til tenaren

en: Import Contacts from Server
nn: Importer kontaktar frå tenaren

en: Delete Contacts from Server
nn: Slett kontaktar frå tenaren

en: Export Contacts to File...
nn: Eksporter kontaktar til fil …

en: Import Contacts from File...
nn: Importer kontaktar frå fil …

en: Only for Friends
nn: Berre for venner

en: Go O&nline
nn: Kopla &til

en: Set &Busy
nn: Oppgje &oppteken

en: Set &Invisible
nn: Oppgje &usynleg

en: Go &Offline
nn: Kopla &frå

en: Set &Description...
nn: Oppgje &skildring …

en: Export Contacts on change
nn: Eksporter kontaktar ved endring

en: connection using SSL was not possible, retrying without.
nn: Det var ikkje mogleg å kopla til med SSL. Prøver utan.

en: unable to connect to the Gadu-Gadu server("%1").
nn: Klarte ikkje kopla til Gadu-Gadu-tenaren («%1»).

en: Connection Error
nn: Tilkoplingsfeil

en: Imported contacts list is empty.
nn: Den importerte kontaktlista er tom.

en: Contacts imported.
nn: Kontaktane er no importerte.

en: Contacts exported.
nn: Kontaktane er no eksporterte.

en: Contacts deleted from the server.
nn: Kontaktane er no sletta frå tenaren.

en: Save Contacts List for Account %1 As
nn: Lagra kontaktlista for kontoen %1 som

en: Unable to create temporary file.
nn: Klarte ikkje laga mellombels fil.

en: Save Contacts List Failed
nn: Klarte ikkje lagra kontaktlista

en: Load Contacts List for Account %1 As
nn: Last inn kontaktliste for kontoen %1 som

en: Contacts List Load Has Failed
nn: Klarte ikkje henta inn kontaktlista

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAwayUI)
en: Away Dialog
nn: Vekke-vindauge

en: Unable to retrieve token.
nn: Klarte ikkje henta merke.

en: Registration FAILED
nn: Feil ved registrering

en: Unknown connection error while retrieving token.
nn: Ukjend tilkoplingsfeil ved henting av merke.

en: Token retrieving status: %1
nn: Status for henting av merke: %1

en: Gadu-Gadu token retrieve problem
nn: Problem ved henting av Gadu-Gadu-merke

en: Unknown connection error while registering.
nn: Ukjend tilkoplingsfeil ved registrering.

en: Registration status: %1
nn: Registreringsstatus: %1

en: Gadu-Gadu Registration Error
nn: Registreringsfeil med Gadu-Gadu

en: Registration Finished
nn: Registrering fullført

en: Registration has been completed successfully.
nn: Registreringa er no fullført.

en: Registration Error
nn: Registreringsfeil

en: Incorrect data sent to server.
nn: Feil data sende til tenaren.

en: Password reminding finished prematurely due to a connection error.
nn: Passordpåminninga vart avslutta for tidleg, grunna eit tilkoplingsproblem.

en: Success
nn: Vellukka

en: Unsuccessful. Please retry.
nn: Mislukka. Prøv på nytt.

en: Remind Password
nn: Minn om passord

en: Remind password finished:
nn: Passordpåminning ferdig:

en: Password changing finished prematurely due to a connection error.
nn: Endringa av passord vart avslutta for tidleg, grunna eit tilkoplingsproblem.

en: State Error
nn: Tilstandsfeil

en: Password changing finished prematurely due to a session related problem (try again later).
nn: Endringa av passord vart avslutta for tidleg, grunna eit økt-problem. På på nytt seinare.

en: Changed Password
nn: Endra passord

en: Your password has been changed.
nn: Passordet ditt er no endra.

en: Show Profile
nn: Vis profil

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list.</qt>
nn: <qt>Du må vera tilkopla for å fjerna kontaktar frå kontaktlista.</qt>

en: Gadu-Gadu Plugin
nn: Gadu-Gadu-tillegg

en: &Resume
nn: &Hald fram

en: Over&write
nn: Over&skriv

en: The file %1 already exists, do you want to resume or overwrite it?
nn: Fila %1 finst frå før. Vil du halda fram eller vil overskriva ho?

en: File Exists: %1
nn: Fila finst frå før: %1

en: Connection to peer was refused; it possibly does not listen for incoming connections.
nn: Tilkopling til motparten vart nekta. Det kan henda han ikkje lyttar etter innkommande samband.

en: File transfer transaction was not agreed by peer.
nn: Motparten godtok ikkje filoverføringa.

en: File-transfer handshake failure.
nn: Feil ved handtrykk for filoverføring.

en: File transfer had problems with the file.
nn: Filoverføringa fekk problem med fila.

en: There was network error during file transfer.
nn: Det oppstod ein nettverksfeil under filoverføringa.

en: Unknown File-Transfer error.
nn: Ukjend feil ved filoverføring.

[ctx: personal information being fetched from server]
en: <p align="center">Fetching from server</p>
nn: <p align="center">Hentar frå tenar</p>

en: <b>Registration FAILED.</b>
nn: <b>Feil ved registrering.</b>

en: <b>Enter UIN please.</b>
nn: <b>Skriv inn UIN-en.</b>

en: <b>UIN should be a positive number.</b>
nn: <b>UIN-en må vera eit positivt tal.</b>

en: <b>Enter password please.</b>
nn: <b>Skriv inn passordet.</b>

en: <b>Starting DCC listening socket failed; dcc is not working now.</b>
nn: <b>Klarte ikkje starta DCC-lytte-socket. DCC verkar ikkje no.</b>

en: Edit Contact's Properties
nn: Rediger eigenskapane til kontakten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Blocked
nn: Blokkert

en: A&way
nn: &Vekke

en: B&usy
nn: &Oppteken

en: I&nvisible
nn: &Usynleg

en: Search &More...
nn: Søk &meir …

en: Gadu-Gadu Public Directory
nn: Gadu-Gadu-katalog

en: &New Search
nn: &Nytt søk

en: S&earch
nn: Sø&k

en: &Add User...
nn: &Legg til brukar …

en: &Close
nn: &Lukk

en: Register New Account
nn: Registrer ny konto

en: &Register
nn: &Registrer

en: Retrieving token
nn: Hentar merke

en: Please enter a valid E-Mail Address.
nn: Du må oppgje ei gyldig e-postadresse.

en: Please enter the same password twice.
nn: Du må oppgje same passordet to gongar.

en: Password entries do not match.
nn: Dei to passorda var ikkje like.

en: Please enter the verification sequence.
nn: Oppgje stadfestingsteksten.

en: Account created; your new UIN is %1.
nn: Kontoen er no oppretta. UIN-en din er %1.

en: Registration failed: %1
nn: Feil ved registrering: %1

en: Registration was unsucessful, please try again.
nn: Feil ved registrering. Prøv på nytt.

en: You are not connected to the server.
nn: Du er ikkje tilkopla tenaren.

en: You have to be connected to the server to change your status.
nn: Du må vera tilkopla tenaren for å kunna endra status.

en: idle
nn: passiv

en: resolving host
nn: finn vert

en: connecting
nn: koplar til

en: reading data
nn: les data

en: error
nn: feil

en: connecting to hub
nn: koplar til nettnav

en: connecting to server
nn: koplar til tenar

en: retrieving key
nn: hentar nøkkel

en: waiting for reply
nn: ventar på svar

en: connected
nn: tilkopla

en: sending query
nn: sender førespurnad

en: reading header
nn: les hovud

en: parsing data
nn: tolkar data

en: done
nn: ferdig

en: TLS connection negotiation
nn: Forhandlar fram TLS-samband

en: unknown
nn: ukjend

en: Resolving error.
nn: Feil ved namneoppslag.

en: Connecting error.
nn: Tilkoplingsfeil.

en: Reading error.
nn: Lesefeil.

en: Writing error.
nn: Skrivefeil.

en: Unknown error number %1.
nn: Ukjent feilnummer: %1.

en: Unable to resolve server address. DNS failure.
nn: Klarte ikkje slå opp tenaradressa. DNS-feil.

en: Unable to connect to server.
nn: Klarte ikkje kopla til tenaren.

en: Server sent incorrect data. Protocol error.
nn: Tenaren sende feil data. Protokollfeil.

en: Problem reading data from server.
nn: Feil ved lesing av data frå tenaren.

en: Problem sending data to server.
nn: Problem ved sending av data til tenaren.

en: Incorrect password.
nn: Feil passord.

en: Unable to connect over an encrypted channel.
    Try to turn off encryption support in the Gadu account settings, then reconnect.
nn: Klarar ikkje kopla til over kryptert kanal.
    Prøv å slå av støtte for kryptering i innstillingane for Gadu-kontoen, og kopla så til på nytt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.
nn: Brukar-ID-en til Gadu-Gadu-kontoen du vil leggja til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).  This field is mandatory.
nn: Brukar-ID-en til Gadu-Gadu-kontoen du vil leggja til. Denne skal vera eit tal (utan mellomrom eller desimalar). Dette feltet er påkravd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Gadu-Gadu &UIN:
nn: Gadu-Gadu-&UIN:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: 1234567)</i>
nn: <i>(eksempel: 1234567)</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename of the contact you wish to add.
nn: Fornamnet til kontakten du vil leggja til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename (first name) of the contact you wish to add.  Optionally this may include a middle name.
nn: Fornamnet til kontakten du vil leggja til. Dette kan òg innehalda eit mellomnamn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Forename:
nn: &Fornamn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname of the contact you wish to add.
nn: Etternamnet til kontakten du vil leggja til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname (last name) of the contact you wish to add.
nn: Etternamnet (utan mellomnamn) til kontakten du vil leggja til.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Surname:
nn: &Etternamn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickEdit_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickEdit_)
en: A nickname for the contact you wish to add.
nn: Eit kallenamn til kontakten du vil leggja til.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: N&ickname:
nn: K&allenamn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLin
en: E-Mail address for this contact.
nn: E-postadressa til kontakten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4)
en: &Email address:
nn: &E-postadresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2)
en: &Telephone number:
nn: &Telefonnummer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notAFriend_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Check if you want to exclude this contact from the "Just for friends" status mode.
nn: Kryss av viss du vil at denne kontakten ikkje skal sjå deg når du er i «Berre for venner»-modus.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Offline to contact when you set "&Just for friends"
nn: Fråkopla for kontakten når du slår på «&Berre for venner»

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, groups) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Group
nn: Gruppe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, statusGroup_)
en: Choose a status; by default Online status is selected. 
    So all you need to do is just to type in your description. 
    Choosing Offline status will disconnect you, with given description.
nn: Vel status. Som standard er statusen «tilkopla» valt.
    Alt du treng er altså skriva inn statusskildringa.
    Vel du statusen «fråkopla», vert du kopla frå med den skildringa du oppgjev.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online.
nn: Set statusen «tilkopla».

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online, indicating that you are available to chat with anyone who wishes.
nn: Set statusen til «tilkopla», som viser at du er tilgjengeleg for prat med alle som vil.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy.
nn: Set statusen til «oppteken».

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy, indicating that you should not be bothered with trivial chat, and may not be able to reply immediately.
nn: Set statusen til «oppteken», som viser at du kanskje ikkje bør plagast med tomt prat, og kanskje ikkje kan svara med ein gong.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users.
nn: Set statusen til «usynleg», slik at andre brukarar ikkje ser at du er kopla til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users (who will see you as offline).  However you may still chat, and see the online presence of others.
nn: Set statusen til «usynleg», slik at andre brukarar ikkje ser at du er kopla til (dei ser deg som fråkopla). Men du er ikkje fråkopla, og kan likevel prata med andre, og sjå om dei er tilkopla.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, offlineButton_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: Choose this status to disconnect with the description entered below.
nn: Vel denne statusen for å kopla frå med skildringa under.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status.
nn: Skildring av statusen din.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status (up to 70 characters).
nn: Skildring av statusen din (opptil 70 teikn).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Message:
nn: &Melding:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAccountEditUI)
en: Account Preferences - Gadu-Gadu
nn: Kontoinnstillingar – Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.
nn: Brukar-ID-en for Gadu-Gadu-kontoen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
nn: Brukar-ID-en til Gadu-Gadu-kontoen. Denne skal vera eit tal (utan mellomrom eller desimaltal).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_)
en: Check to disable automatic connection. When checked, you may connect to this account manually via the icon in the bottom of the main Kopete window.
nn: Kryss av for ikkje å kopla til automatisk. Du kan alltid kopla til kontoen manuelt med ikonet nedst i hovudvindauget til Kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_a
en: E&xclude from connect all
nn: I&kkje ta med ved tilkopling av alle

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, registrationGroupBox)
en: Registration
nn: Registrering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Gadu-Gadu network, you will need a Gadu-Gadu account.<br><br>
    If you do not currently have an account, please click the button to create one.
nn: <i>For å kopla deg til Gadu-Gadu-nettet treng du ein Gadu-Gadu-konto. <br/><br/>Viss du ikkje har ein slik konto, trykk på knappen for å skaffa deg ein.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (tool
en: Register a new account on this network.
nn: Registrer ny konto på dette nettverket.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: Re&gister New Account
nn: Re&gistrer ny konto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&ccount Preferences
nn: &Kontoinnstillingar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox54) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBo
en: Connection Preferences
nn: Innstillingar for tilkopling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: Cache connection information for each server connected to in case the main load-balancing server fails.
nn: Lagra tilkoplingsinformasjon for kvar tenar lokalt, i tilfelle hovudtenaren med lastbalanseringa sviktar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: This option is used whenever the primary Gadu-Gadu load-balancing server fails.  If this is checked, Kopete will try to connect to the actual servers directly using cached information about them.  This prevents connection errors when the main load-balancing server does not answer. In practice it only helps very rarely.
nn: Dette valet vert brukt kvar gong Gadu-Gadu sin lastbalanserande hovudtenar sviktar. Viss det er kryssa av her, vil Kopete prøva å kopla til dei verkelege tenarane direkte ved å bruka informasjon om dei som er lagra lokalt. Dette hjelper å unngå tilkoplingsfeil når hovudtenaren ikkje svarar. I praksis skjer dette veldig sjeldan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: C&ache server information
nn: &Lagra tenarinformasjon lokalt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dccCheck_)
en: &Use direct connections (DCC)
nn: Br&uk direktetilkoplingar (DCC)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: Keep your local and server side contact list in sync. Any change in local list will result in exporting your list to server.
nn: Held kontaktlista lokalt og på tenaren synkroniserte. Alle endringar i den lokale lista vert automatisk overførte til tenaren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: &Export contact list on change
nn: &Eksporter kontaktlista ved endringar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: On each connection Kopete will import your list
nn: Ved kvar tilkopling vil Kopete importera lista di.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: I&mport contact list on startup
nn: &Importer kontaktlista ved oppstart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreCheck_)
en: &Ignore people not on your contact list
nn: &Ignorer folk som ikkje står på kontaktlista

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.
nn: Om du vil bruka SSL-kryptert samband med tenaren.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.  Note that this is not end-to-end encryption, but rather encrypted communication with the server.
nn: Om du vil bruka SSL-kryptert samband med tenaren. Merk at dette ikkje er kryptering mellom samtalepartane, men kryptert kommunikasjon med tenaren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Use protocol encr&yption (SSL):
nn: Bruk protokollkr&yptering (SSL):

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: If Available
nn: Viss tilgjengeleg

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Required
nn: Påkravd

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: U&ser Information
nn: B&rukarinformasjon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, userInformation)
en: User Information
nn: Brukarinformasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectLabel)
en: <p align="center">You must be connected to change your Personal Information.</p>
nn: <p align="center">Du må vera tilkopla for å kunna endra persondataa dine.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4)
en: Maiden name:
nn: Etternamn før giftarmål:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_3)
en: City of origin:
nn: Fødestad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_2)
en: The values below will be used in the search, but will not appear in the results.
nn: Verdiane nedanfor vert brukte i søket, men vert ikkje viste i søkjeresultata.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Forename:
nn: Fornamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uiSurnamea)
en: Surname:
nn: Etternamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3)
en: Your nickname:
nn: Kallenamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblGender)
en: Gender:
nn: Kjønn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_2)
en: Year of birth:
nn: Fødselsår:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCity) i18
en: City:
nn: Poststad/by:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Female
nn: Kvinne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Male
nn: Mann

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &File Transfer
nn: &Filoverføring

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dcc)
en: Global DCC Options
nn: Globale DCC-instillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">These options affect <b>all</b> Gadu-Gadu accounts.</font></p></qt>
nn: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">Desse vala påverkar <b>alle</b> Gadu-Gadu-kontoane.</font></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideDCC)
en: &Override default configuration
nn: &Overstyr standardoppsettet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local &IP address /
nn: Lokal &IP-adresse /

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduRegisterAccountUI)
en: Register Account - Gadu-Gadu
nn: Registrer ny konto – Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use.
nn: Ei stadfesting av passordet du vil bruka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use for this account.
nn: Ei stadfesting av passordet du vil bruka for denne kontoen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPasswordVerify)
en: Repeat pass&word:
nn: Gjenta pass&ordet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use.
nn: Passordet du vil bruka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use for this account.
nn: Passordet du vil bruka for denne kontoen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: Your E-mail address.
nn: E-postadressa di.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: The E-mail address you would like to use to register this account.
nn: E-postadressa du vil bruka for å registrera denne kontoen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: &E-Mail address:
nn: &E-postadresse:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.
nn: Teksten frå biletet nedanfor.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.  This is used to prevent abusive automated registration scripts.
nn: Teksten frå biletet nedanfor. Dette vert brukt for å hindra misbruk frå automatiske registreringsskript.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelVerificationSequence)
en: &Verification sequence:
nn: &Stadfestingstekst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: &Password:
nn: &Passord:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, pixmapToken)
en: Gadu-Gadu registration token.
nn: Gadu-Gadu-registreringsmerke.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, pixmapToken)
en: This field contains an image showing a number that you need to type into the <b>Verification Sequence</b> field above.
nn: Dette feltet inneheld eit bilete med eit tal som du må skriva inn i tekstfeltet<b>Stadfestingstekst</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInstructions)
en: <i>Type the letters and numbers shown in the image above into the <b>Verification Sequence</b> field.  This is used to prevent automated registration abuse.</i>
nn: <i>Skriv inn bokstavane og tala frå biletet i feltet <b>Stadfestingstekst</b>. Dette vert gjort slik for å hindra misbruk ved automatisk registrering.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByData)
en: Search by specified data:
nn: Søk med oppgjevne data:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nick:
nn: Kallenamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2a)
en: Age from:
nn: Alder frå:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_4)
en: to:
nn: til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByUin)
en: Request information about user:
nn: Be om informasjon om brukaren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uin_static)
en: User number:
nn: Brukarnummer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Lookup only those that are currently online
nn: Slå opp berre dei som er tilkopla no

en: &Set Auto-Reply...
nn: &Oppgje autosvar …

en: &Join Channel...
nn: &Vert med i kanal …

en: &Manage Privacy...
nn: &Handter personvern …

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
nn: Klarte ikkje starta SSL for kontoen %1. Dette er truleg fordi programtillegget QCA TLS ikkje er installert på systemet.

en: GroupWise SSL Error
nn: GroupWise SSL-feil

[ctx: Message Sending Failed using the named local account]
en: Kopete was not able to send the last message sent on account '%1'.
    If possible, please send the console output from Kopete to <wstephenson@novell.com> for analysis.
nn: Klarte ikkje senda den siste meldinga på kontoen «%1».
    Viss mogleg, bør du senda utdata frå konsollen til <wstephenson@novell.com> for analyse.

[ctx: message sending failed using the named local account]
en: Unable to Send Message on Account '%1'
nn: Klarte ikkje senda melding på kontoen «%1»

en: Kopete: Conflicting Changes Made Offline
nn: Kopete: Konflikt med endringar gjort fråkopla

en: A change happened to your GroupWise contact list while you were offline which was impossible to reconcile.
nn: Det skjedde ei endring i GroupWise-kontaktlista mens du var fråkopla, og endringa kunne ikkje flettast med tilkopla-dataa.

[ctx: Error shown when connecting failed]
en: Kopete was not able to connect to the GroupWise Messenger server for account '%1'.
    Please check your server and port settings and try again.
nn: Klarte ikkje kopla til tenaren for GroupWise Messenger med kontoen «%1».
    Sjå til at tener- og portinnstillingane er rette, og prøv så på nytt.

en: Unable to Connect '%1'
nn: Klarte ikkje kopla til «%1»

en: The host name does not match the one in the certificate.
nn: Vertnamnet er ikkje det same som i sertifikatet.

en: The certificate is invalid.
nn: Sertifikatet er ugyldig.

en: No certificate was presented.
nn: Det vart ikkje presentert noko sertifikat.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
nn: Sertifiseringsinstansen avviste sertifikatet.

en: The certificate is not trusted.
nn: Sertifikatet er ikkje tiltrudd.

en: The signature is invalid.
nn: Signaturen er ikkje gyldig.

en: The Certificate Authority is invalid.
nn: Sertifiseringsinstansen er ugyldig.

en: Invalid certificate purpose.
nn: Føremålet med sertifikatet er ikkje gyldig.

en: The certificate is self-signed.
nn: Sertifikatet er sjølvsignert.

en: The certificate has been revoked.
nn: Sertifikatet er tilbakekalla.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
nn: Maksimum sertifikatlengd er overskriden.

en: The certificate has expired.
nn: Sertifikatet er utgått på dato.

en: The Certificate Authority has expired.
nn: Sertifiseringsinstansen er utgått på dato.

en: Validity is unknown.
nn: Gyldigheita er usikker.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
nn: <qt><p>Identiteten og sertifikatet til tenaren %1 kunne ikkje stadfestast for kontoen %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Vil du halda fram?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
nn: <qt><p>Sertifikatet til tenaren %1 kunne ikkje stadfestast for kontoen: %2: %3</p><p>Vil du halda fram?</p></qt>

en: GroupWise Connection Certificate Problem
nn: Problem med tilkoplingssertifikatet til GroupWise

[ctx: Prefix used for automatically generated auto-reply messages when the contact is Away, contains contact's name]
en: Auto reply from %1:
nn: Autosvar frå %1:

[ctx: Prefix used for broadcast messages]
en: Broadcast message from %1:
nn: Kringkasta melding frå %1:

[ctx: Prefix used for system broadcast messages]
en: System Broadcast message from %1:
nn: Systemkringkasta melding frå %1:

en: The contact %1 could not be added to the contact list, with error message: %2
nn: Klarte ikkje leggja kontakten %1 i kontaktlista. Feilmeldinga var: %2

en: Error Adding Contact
nn: Feil ved tillegging av kontakt

en: Kopete: Signed in as %1 Elsewhere
nn: Kopete: Logga inn som %1 ein annan stad

[ctx: The parameter is the user's own account id for this protocol]
en: You have been disconnected from GroupWise Messenger because you signed in as %1 elsewhere
nn: Du vart no kopla frå GroupWise Messenger fordi du har logga inn som %1 frå ein annan stad.

en: %1 has been invited to join this conversation.
nn: %1 har invitert deg til denne samtalen.

en: Enter Auto-Reply Message
nn: Skriv automatisk svar

en: Please enter an Auto-Reply message that will be shown to users who message you while Away or Busy
nn: Skriv eit automatisk svar som vert vist til brukarar som sender deg meldingar mens du er vekke eller oppteken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &Account name:
nn: &Kontonamn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineE
en: The account name of the account you would like to add.
nn: Kontonamnet til brukaren du vil leggja til.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Contact Type
nn: Kontakt-type

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: &Echo
nn: &Ekko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: Hey look!  Only one option.  Could you please make this a dropdown and add Null?
nn: Sjå! Berre eitt mogleg val. Kan du lage ei nedtrekksliste av dette og leggja til Null?

en: Unblock User
nn: Ta vekk blokkering for brukar

en: Block User
nn: Blokker brukar

en: %1|Blocked
nn: %1|Blokkert

en: &Invite
nn: &Inviter

en: Security Status
nn: Tryggleiksstatus

en: Conversation is secure
nn: Samtalen er trygg

en: Archiving Status
nn: Arkiveringsstatus

en: An error occurred when trying to start a chat: %1
nn: Det oppstod ein feil ved start av prat: %1

en: Your message could not be sent. You cannot send messages while your status is Appear Offline.
nn: Klarte ikkje senda meldinga. Du kan ikkje senda meldingar mens statusen din er «Vis som fråkopla».

en: &Other...
nn: &Anna …

en: Enter Invitation Message
nn: Skriv invitasjon

en: Enter the reason for the invitation, or leave blank for no reason:
nn: Skriv ein grunn til invitasjonen, eller la feltet stå tomt dersom du ikkje vil oppgje nokon grunn:

en: Search for Contact to Invite
nn: Søk etter kontakt som skal inviterast

[ctx: label attached to contacts who have been invited but are yet to join a chat]
en: (pending)
nn: (ventar)

en: All the other participants have left, and other invitations are still pending. Your messages will not be delivered until someone else joins the chat.
nn: Alle dei andre deltakarane har forlate samtalen, og dei andre invitasjonane ventar enno. Meldingane dine vert ikkje leverte før nokon andre vert med i samtalen.

en: %1 has rejected an invitation to join this conversation.
nn: %1 har avvist invitasjonen til å verta med i samtalen.

en: Conversation is being administratively logged
nn: Samtalen vert loggført

en: Conversation is not being administratively logged
nn: Samtalen vert ikkje loggført

en: This conversation is secured with SSL security.
nn: Denne samtalen er sikra med SSL.

en: This conversation is being logged administratively.
nn: Denne samtalen vert loggført.

en: A&vailable
nn: &Tilgjengeleg

en: Appear Offline
nn: Vis som fråkopla

en: A&ppear Offline
nn: Vis som &fråkopla

en: Invalid Status
nn: Ugyldig status

en: Auto Reply Message
nn: Autosvar-melding

en: Common Name
nn: Namn

en: Access denied
nn: Nekta tilgang

en: Not supported
nn: Ikkje støtta

en: Password expired
nn: Utgått passord

en: Invalid password
nn: Ugyldig passord

en: User not found
nn: Fann ikkje brukaren

en: Attribute not found
nn: Fann ikkje attributt

en: User not enabled
nn: Brukar ikkje tilgjengeleg

en: Directory failure
nn: Katalogfeil

en: Host not found
nn: Fann ikkje vert

en: Locked by admin
nn: Låst av administrator

en: Duplicate participant
nn: Duplikert deltakar

en: Server busy
nn: Tenaren er oppteken

en: Object not found
nn: Fann ikkje objekt

en: Directory update
nn: Katalogoppdatering

en: Duplicate folder
nn: Duplikatmappe

en: Contact list entry already exists
nn: Kontaktlisteoppføringa finst frå før

en: User not allowed
nn: Brukaren er nekta

en: Too many contacts
nn: For mange kontaktar

en: Conference not found
nn: Fann ikkje konferansen

en: Too many folders
nn: For mange mapper

en: Server protocol error
nn: Tenarprotokollfeil

en: Conversation invitation error
nn: Feil ved samtaleinvitasjon

en: User is blocked
nn: Brukaren er blokkert

en: Master archive is missing
nn: Hovuarkivet manglar

en: Expired password in use
nn: Utgått passord i bruk

en: Credentials missing
nn: Manglar godkjenningsdata

en: Eval connection limit
nn: Sambandsgrense

en: Unsupported client version
nn: Ustøtta klientversjon

en: A duplicate chat was found
nn: Fann duplikatprat

en: Chat not found
nn: Fann ikkje praten

en: Invalid chat name
nn: Ugyldig pratnamn

en: The chat is active
nn: Praten er aktiv

en: Chat is busy; try again
nn: Praten er aktiv – prøv på nytt

en: Tried request too soon after another; try again
nn: Ny førespurnad for kort tid etter førre. Prøv på nytt.

en: Server's chat subsystem is not active
nn: Pratesystemet på tenaren er ikkje aktiv

en: The chat update request is invalid
nn: Prateoppdateringsførespurnadne er ugyldig

en: Write failed due to directory mismatch
nn: Feil ved lagring grunna feil mappe

en: Recipient's client version is too old
nn: Klientprogrammet til mottakaren er for gammalt

en: Chat has been removed from server
nn: Praten er fjerna frå tenaren

en: Unrecognized error code: %1
nn: Ukjend feilkode: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseAccountPreferences)
en: Account Preferences - Groupwise
nn: Kontoinnstillingar – Groupwise

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel
en: The account name of your account.
nn: Kontonamnet på kontoen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &User ID:
nn: &Brukar-ID:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you may connect to this account manually using the icon in the bottom of the main Kopete window
nn: Kryss av for ikkje å kopla til automatisk. Du kan alltid kopla til kontoen manuelt med ikonet nedst i hovudvindauget til Kopete

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to.
nn: IP-adressa eller vertsnamnet til tenaren du vil kopla til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example im.yourcorp.com).
nn: IP-adressa eller vertsnamnet til tenaren du vil kopla til (for eksempel im.dittfirma.no).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver:
nn: &Tenar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to.
nn: Porten på tenaren som du vil kopla til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to (default is 5222).
nn: Porten på tenaren som du vil kopla til (standard er 5222).

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Advanced &Options
nn: Avanserte &innstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDontShowAgain) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alwaysAccept)
en: A&lways accept invitations
nn: &Godta automatisk invitasjonar

en: You need to be connected to be able to add contacts.
nn: Du må vera tilkopla for å kunna leggja til kontaktar.

en: Connect to GroupWise Messenger and try again.
nn: Kopla til GroupWise Messenger og prøv så på nytt.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic
nn: &Enkelt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bg_addMethod)
en: Add Using
nn: Legg til ved bruk av

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userName)
en: A full or partial name. Asterisks are ignored
nn: Deler av eller eit heilt namn. Asteriskteikn vert ignorerte.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userName)
en: Type some or all of the contact's name.  Matches will be shown below
nn: Skriv inn delar av eller heile namnet til kontakten. Treffa vert viste nedanfor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userId)
en: User &ID:
nn: Brukar-&ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userName)
en: Userna&me:
nn: Brukarna&mn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userId)
en: A correct User ID
nn: Ein korrekt brukar-ID

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userId)
en: Use this field to add a contact if you already know the user's exact User ID
nn: I dette feltet kan du leggja til ein kontakt dersom du allereie kjenner den nøyaktige brukar-ID-en.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseChatProps)
en: GroupWise Chat Properties
nn: Eigenskapar for GroupWise-prat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displayName)
en: DISPLAY NAME
nn: VISINGSNAMN

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, creator)
en: The user who created the chatroom
nn: Brukarne som oppretta praterommet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: Query:
nn: Spørjing:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTopic)
en: Topic:
nn: Emne:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, disclaimer)
en: A disclaimer for users entering the chatroom
nn: Automatisk melding til brukarar som kjem inn i praterommet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2)
en: Owner:
nn: Eigar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, topic)
en: The current topic of the discussion
nn: Emnet til diskusjonen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, query)
en: UNKNOWN
nn: UKJEND

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11_2_2)
en: Maximum users:
nn: Øvre grense på brukarar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2_2)
en: Created on:
nn: Laga den:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_displayName_2)
en: Disclaimer:
nn: Automatisk melding:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, description)
en: General description of the chatroom
nn: Generell skildring av praterommet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxUsers)
en: Maximum number of simultaneous users allowed in the chatroom
nn: Høgste talet på tillatne samtidige brukarar i praterommet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Creator:
nn: Oppretta av:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Description:
nn: Skildring:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, createdOn)
en: Date and time the chatroom was created
nn: Dato og klokkeslett praterommet vart oppretta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, archive)
en: Indicates if the chatroom is being archived on the server
nn: Markerer om praterommet vert arkivert på tenaren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, archive)
en: Archived
nn: Arkivert

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, owner)
en: The user who owns this chatroom
nn: Brukaren som eig praterommet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Default Access
nn: Standardtilgang

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRead)
en: General permission to read messages in the chatroom
nn: Generelt løyve for å lesa meldingar i praterommet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRead)
en: Read message
nn: Les melding

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: General permission to write messages in the chatroom
nn: Generelt løyve for å skriva meldingar i praterommet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: Write message
nn: Skriv melding

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkModify)
en: General permission to modify the chatroom's access control list
nn: Generelt løyve for å endra tilgangskontrollen til praterommet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkModify)
en: Modify access
nn: Endra tilgang

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Access Control List
nn: Tilgangskontroll

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListBox, acl)
en: Access permissions for specific users
nn: Tilgangsløyve for valde brukarar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, addAcl)
en: Add a new ACL entry
nn: Legg til ny ACL-oppføring

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, editAcl)
en: Edit an existing ACL entry
nn: Endra ACL-oppføring

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteAcl)
en: Delete an ACL entry
nn: Slett ACL-oppføring

en: Chatroom properties
nn: Eigenskapar for praterommet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: &Refresh
nn: &Oppdater

en: Search Chatrooms
nn: Søk i praterom

en: Updating chatroom list...
nn: Oppdaterer prateromoversikt …

en: Contact Properties
nn: Kontakteigenskapar

en: Telephone Number
nn: Telefonnummer

en: Department
nn: Avdeling

en: Location
nn: Stad

en: Mailstop
nn: Postkasse

en: Personal Title
nn: Personleg tittel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userId)
en: USER_ID
nn: BRUKAR-ID

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lastName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, displayName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, firstName)
en: Change the display name used for this contact
nn: Endra visingsnamnet for denne kontakten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, status)
en: USER_STATUS
nn: BRUKAR-STATUS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbldisplayName)
en: &Display name:
nn: &Vis som:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Additional properties:
nn: Andre eigenskapar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, propsView)
en: New Column
nn: Ny kolonne

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseContactSearchWidget)
en: Search GroupWise Messenger
nn: Søk i GroupWise Messenger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &First name
nn: &Fornamn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &User ID
nn: &Brukar-ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Title
nn: &Tittel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Department
nn: &Avdeling

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: contains
nn: inneheld

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: begins with
nn: startar med

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: equals
nn: er lik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Last &name
nn: &Etternamn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Cl&ear
nn: Tø&m

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: &Results:
nn: &Resultat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_details)
en: Detai&ls
nn: &Detaljar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_matchCount)
en: 0 matching users found
nn: Fann ingen brukarar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Awa&y message:
nn: &Vekke-melding:

en: The changes you just made will take effect next time you log in with GroupWise.
nn: Endringane du nett gjorde vert tekne i bruk neste gong du loggar inn med GroupWise.

en: GroupWise Settings Changed While Signed In
nn: GroupWise-innstillingane endra mens du er logga inn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Users who can see my online status and send me messages:
nn: Brukarane som kan sjå om eg er tilkopla, og kan senda meldingar til meg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: A&llowed
nn: &Tillatne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnBlock)
en: &Block >>
nn: &Blokker →

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAllow)
en: << Allo&w
nn: ← &Tillat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: A&dd...
nn: &Legg til …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Bloc&ked
nn: Blo&kkert

[ctx: Account specific privacy settings]
en: Manage Privacy for %1
nn: Handter personvern for %1

en: Privacy settings have been administratively locked
nn: Personverninnstillingane er låste av administratoren

en: <Everyone Else>
nn: <Alle andre>

en: Search for Contact to Block
nn: Søk etter kontakt som skal blokkerast

en: You can only change privacy settings while you are logged in to the GroupWise Messenger server.
nn: Du kan berre endra innstillingane for personvern mens du er logga inn på GroupWise Messenger-tenaren.

en: '%1' Not Logged In
nn: «%1» er ikkje logga inn

en: Invitation to Conversation
nn: Invitasjon til samtale

en: User ID
nn: Brukar-ID

en: Searching
nn: Søkjer

en: 1 matching user found | %1 matching users found
nn[0]: Fann 1 brukar
nn[1]: Fann %1 brukarar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">From:</p>
nn: <p align="right">Frå:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Sent:</p>
nn: <p align="right">Send:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateTime)
en: Invitation Date
nn: Invitasjonsdato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contactName)
en: Contact Name
nn: Kontaktnamn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtInvMsg) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, message)
en: Invitation Message
nn: Invitasjonsmelding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Would you like to join the conversation?
nn: Vil du verta med i samtalen?

en: Temporary Network - %1
nn: Mellombels nettverk – %1

en: Network imported from previous version of Kopete, or an IRC URI
nn: Nettverk importert frå førre versjon av Kopete, eller ei IRC-adresse

en: Join Channel...
nn: Gå inn i kanal …

en: Search Channels...
nn: Søk etter kanalar …

en: <qt>The network associated with this account has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
nn: <qt>Nettverket knytt til denne kontoen har ikkje nokon gyldige tenarar. Sjå til at det er sett opp eit gyldig nettverk til kontoen.</qt>

en: Network is Empty
nn: Nettverket er tomt

en: <qt>The network associated with this account, <b>%1</b>, has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
nn: <qt>Nettverket som knytt til kontoen, <b>%1</b>, har ingen gyldige tenarar. Sjå til at det er sett opp eit gyldig gyldig nettverk til kontoen.</qt>

en: <qt>Kopete could not connect to any of the servers in the network associated with this account (<b>%1</b>). Please try again later.</qt>
nn: <qt>Klarte ikkje kopla til nokon av tenarane i nettverket til denne kontoen (<b>%1</b>). Prøv på nytt seinare.</qt>

en: Network is Unavailable
nn: Nettverket er ikkje tilgjengeleg

en: Join Channel
nn: Gå inn i kanal

en: Please enter the name of the channel you want to join:
nn: Skriv inn namnet på kanalen du vil gå inn i:

en: Password Incorect
nn: Feil passord

en: There is 1 operator online. | There are %1 operators online.
nn[0]: 1 operatør er tilkopla.
nn[1]: %1 operatørar er tilkopla.

en: There is 1 unknown connection. | There are %1 unknown connections.
nn[0]: Det finst 1 ukjent samband.
nn[1]: Det finst %1 ukjende samband.

en: There has been 1 channel formed. | There have been %1 channels formed.
nn[0]: 1 kanal er laga.
nn[1]: %1 kanalar er laga.

en: Server was too busy to execute %1.
nn: Tenaren var for oppteken til å køyra %1.

en: You have been marked as being away.
nn: Du er no merkt som vekke.

en: %1 is a registered nick.
nn: %1 er eit registrert kallenamn.

en: %1 is an IRC operator.
nn: %1 er ein IRC-operatør.

en: You cannot send messages to channel %1.
nn: Du kan ikkje senda meldingar til kanalen %1.

en: Nickname %1 is already in use.
nn: Kallenamnet %1 er alt i bruk.

en: You are not on channel %1.
nn: Du er ikkje med i kanalen %1.

en: Cannot join %1, channel is full.
nn: Kan ikkje verta med i %1, då kanalen er full.

en: Cannot join %1, channel is invite only.
nn: Kan ikkje verta med i %1, då kanalen berre er open for inviterte.

en: Cannot join %1, you are banned from that channel.
nn: Kan ikkje verta med i %1, då du er stengd ute frå kanalen.

en: Cannot join %1, wrong channel key was given.
nn: Kan ikkje verta med i %1, då du oppgav feil kanalnøkkel.

en: There is one operator online. | There are %1 operators online.
nn[0]: Det er éin operatør til stades.
nn[1]: Det er %1 operatørar til stades.

en: There is one unknown connection. | There are %1 unknown connections.
nn[0]: Det er eitt ukjent samband.
nn[1]: Det er %1 ukjende samband.

en: One channel has been formed. | %1 channels have been formed.
nn[0]: 1 kanal er laga.
nn[1]: %1 kanalar er laga.

en: Acknowledge size is greater than the expected file size
nn: Stadfestingsstorleiken er større enn den venta filstorleiken

en:  members
nn:  medlemmer

en: Channel
nn: Kanal

en: Users
nn: Brukarar

en: Topic
nn: Emne

en: Search for:
nn: Søk etter:

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.
nn: Du kan søkja etter IRC-kanalar ved å skriva inn ein søkjetekst her.

en: Channels returned must have at least this many members.
nn: Kanalane må ha minst så mange medlemmer.

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.  For instance, you may type 'linux' to find channels that have something to do with Linux.
nn: Du kan søkja etter kanalane på IRC-tenaren her. Du kan for eksempel skriva inn «linux» for å finna kanalar som har noko med Linux å gjera.

en: You may search for channels on the IRC server for a text string entered here.
nn: Du kan søkja etter IRC-kanalar ved å skriva inn ein søkjetekst her.

en: Perform a channel search.
nn: Utfør eit kanalsøk.

en: Perform a channel search.  Please be patient, as this can be slow, depending on the total number of channels on the server.
nn: Utfør eit kanalsøk. Ver tålmodig, då dette kan ta litt tid, avhengig av kor mange kanalar tenaren har.

en: Double click on a channel to select it.
nn: Dobbeltklikk på ein kanal for å velja han.

en: You must be connected to the IRC server to perform a channel listing.
nn: Du må vera kopla til IRC-tenaren for å kunna visa kanaloversikta.

en: You have been disconnected from the IRC server.
nn: Du vart kopla frå IRC-tenaren.

en: Disconnected
nn: Fråkopla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.
nn: Namnet på IRC-kontakten eller kanalen du vil leggja til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.  You can type a person's nickname, or a channel name, preceded by a pound sign ('#').
nn: Namnet på IRC-kontakten eller kanalen du vil leggja til. Du kan skriva inn kallenamnet til ein person, eller eit kanalnamn med skigard («#») framom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: N&ickname/channel to add:
nn: K&allenamn/kanal å leggja til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i>(for example: joe_bob or #somechannel)</i>
nn: <i>(for eksempel: kari eller #einkanal)</i>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Search Channels
nn: &Søk etter kanalar …

en: <qt>You need to specify a channel to join, or a query to open.</qt>
nn: <qt>Du må oppgje kva kanal du vil gå inn i, eller kva spørjing du vil køyra.</qt>

en: You Must Specify a Channel
nn: Du må oppgje ein kanal

en: The nickname %1 is already in use
nn: Kallenamnet %1 er i bruk frå før

en: IRC Plugin
nn: IRC-tillegg

en: The nickname %1 is already in use. Please enter an alternative nickname:
nn: Kallenamnet %1 er i bruk frå før. Vel eit anna kallenamn:

en: "%1" is an invalid channel name. Channels must start with '#', '!', '+', or '&'.
nn: «%1» er ikkje eit gyldig kanalnamn. Kanalnamna må starta med «#», «!», «+» eller «&».

en: Channel List for %1
nn: Kanalliste for %1

en: The IRC server is currently too busy to respond to this request.
nn: IRC-tenaren er nett no for oppteken til å svara på førespurnaden.

en: Server is Busy
nn: Tenaren er oppteken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_nickNamesLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickNames)
en: This is the name that everyone will see every time you say something
nn: Dette er namnet alle ser kvar gong du seier noko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nickNamesLabel)
en: N&icknames:
nn: &Kallenamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_realNameLabel)
en: &Real name:
nn: &Verkeleg namn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.  Leave blank to use your system account name.
nn: Brukarnamnet du føretrekkjer å bruka på IRC viss systemet ditt ikkje har støtte for identd. La feltet stå tomt for å bruka brukarnamnet ditt på systemet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Username:
nn: &Brukarnamn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.
nn: Brukarnamnet du føretrekkjer å bruka på IRC viss systemet ditt ikkje har støtte for identd.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickNames)
en: The alias you would like to use on IRC.  Once you are online, you can change it with the /nick command.
nn: Aliaset du vil bruka på IRC. Når du er tilkopla, kan du endra det med kommandoen «/nick».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: Network:
nn: Nettverk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: &Edit...
nn: &Rediger …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p><b>Note:</b> most IRC servers do not require a password to connect, only a nickname.</p>
nn: <p><b>Merk:</b> Dei fleste IRC-tenarane krev ikkje passord for å kopla til, berre eit kallenamn.</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, connectionTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: C&onnection
nn: &Tilkopling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Default &charset:
nn: Standard&teiknkoding:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: If you enable this option, this account will not be connected when you press the "Connect All" button, nor at startup even if you have enabled automatic connection at startup.
nn: Viss det er kryssa av her, vert ikkje kontoen automatisk kopla til når du vel «Kopla til alle», eller ved oppstart, sjølv om du har slått på automatisk tilkopling ved oppstart.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preferSSL)
en: &Prefer SSL-based connections
nn: Føretrekk &SSL-baserte tilkoplingar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox60)
en: Run the Following Commands on Connect
nn: Køyr desse kommandoane ved tilkopling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, commandList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, commandList)
en: Any commands added here will be run as soon as you are connected to the IRC server.
nn: Kommandoane du skriv inn her vert køyrde straks du er kopla til IRC-tenaren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Co&mmand
nn: Legg til ko&mmando

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvanced Configuration
nn: A&vansert oppsett

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Custom CTCP Replies
nn: Tilpassa CTCP-svar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, ctcpList)
en: You can use this dialog to add custom replies for when people send you CTCP requests. You can also use this dialog to override the built-in replies for VERSION, USERINFO, and CLIENTINFO.
nn: Her kan du leggja til eigne svar som vert brukte når folk sender deg CTCP-førespurnadar. Du kan òg overstyra dei innebygde svara for VERSION, USERINFO og CLIENTINFO.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: &Reply:
nn: &Svar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addReply)
en: Add Repl&y
nn: Legg t&il svar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Default Messages
nn: Standardmeldingar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, quitMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, quitMessage)
en: The message you want people to see when you disconnect from IRC without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
nn: Meldinga du vil at folk skal sjå når du koplar deg frå IRC utan å oppgje nokon grunn. La feltet stå tomt for å bruka standardmeldinga i Kopete.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, partMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, partMessage)
en: The message you want people to see when you part a channel without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
nn: Meldinga du vil at folk skal sjå når du forlèt ein kanal utan å oppgje nokon grunn. La feltet stå tomt for å bruka standardmeldinga i Kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: &Quit message:
nn: &Avslutt-melding:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Part message:
nn: &Forlat-melding:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Windows
nn: Vindauge

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox7)
en: Message Destinations
nn: Meldingsmål

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowAnonWindows)
en: Auto-show anonymous windows
nn: Vis automatisk anonyme vindauge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowServerWindow)
en: Auto-show the server window
nn: Vis automatisk tenarvindauget

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Server messages:
nn: Tenarmeldingar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3_2)
en: Server notices:
nn: Tenarmerknadar:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Active Window
nn: Aktivt vindauge

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Server Window
nn: Tenarvindauge

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Anonymous Window
nn: Anonymt vindauge

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Ignore
nn: Ignorer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3_2)
en: Error messages:
nn: Feilmeldingar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Information replies:
nn: Informasjonssvar:

en: <qt>You must enter a nickname.</qt>
nn: <qt>Du må velja eit kallenamn.</qt>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkConfig)
en: Network Configuration
nn: Nettverksoppsett

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Host Con&figurations
nn: Verts&oppsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newHost)
en: &New...
nn: &Ny …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network
nn: IRC-tenarane tilknytte nettverket

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network. Use the up and down buttons to alter the order in which connections are attempted.
nn: IRC-tenarane tilknytte nettverket. Bruk opp- og nedknappane for å endra rekkjefølgja på tilkoplingsforsøka.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move this server down
nn: Flytt tenaren ned

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, downButton)
en: Decrease connection-attempt priority for this server
nn: Lågare tilkoplingsprioritet for tenaren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_down) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Down
nn: Ned

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move this server up
nn: Flytt tenaren opp

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, upButton)
en: Increase connection-attempt priority for this server
nn: Høgare tilkoplingsprioritet for tenaren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_up) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: Up
nn: Opp

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Check this to enable SSL for this connection
nn: Kryss av her for å slå på SSL for denne tilkoplinga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Use SS&L
nn: Bruk SS&L

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostLabel)
en: &Host:
nn: &Vert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_portLabel)
en: Por&t:
nn: Po&rt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: &Description:
nn: &Skildring:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newNetworkButton)
en: Ne&w
nn: N&y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameNetworkButton)
en: Rena&me...
nn: Gje &nytt namn …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNetworkButton)
en: Remo&ve
nn: &Fjern

en: <qt>Are you sure you want to delete the network <b>%1</b>?<br>Any accounts which use this network will have to be modified.</qt>
nn: <qt>Er du sikker på at du vil fjerna nettverket <b>%1</b>?<br/>Alle kontoane som brukar dette nettverket må då endrast.</qt>

en: Deleting Network
nn: Fjernar nettverk

en: &Delete Network
nn: &Fjern nettverk

en: <qt>Are you sure you want to delete the host <b>%1</b>?</qt>
nn: <qt>Er du sikker på at du vil fjerna verten <b>%1</b>?</qt>

en: Deleting Host
nn: Fjernar vert

en: &Delete Host
nn: &Fjern vert

en: New Host
nn: Ny vert

en: Enter the hostname of the new server:
nn: Skriv inn vertsnamnet til den nye tenaren:

en: A host already exists with that name
nn: Det finst alt ein vert med dette namnet

en: Rename Network
nn: Endra namn på nettverk

en: Enter the new name for this network:
nn: Skriv inn det nye namnet på nettverket:

en: A network already exists with that name
nn: Det finst alt eit nettverk med dette namnet

en: Could not bind the Jabber file transfer manager to a local port. Please check if the file transfer port is already in use, or choose another port in the account settings.
nn: Klarte ikkje binda Jabber-handsamaren for filoverføring til ein lokal port. Sjå til at filoverføringsporten ikkje alt er i bruk, eller vel ein annan port i kontoinnstillingane.

en: Failed to start Jabber File Transfer Manager
nn: Klate ikkje starta Jabber-handsamaren for filoverføring

en: Join Groupchat...
nn: Vert med i gruppeprat …

en: Services...
nn: Tenester …

en: XML Console
nn: XML-konsoll

en: Edit User Info...
nn: Endra brukarinformasjon …

en: Set Mood
nn: Vel humør

en: Jabber Error
nn: Jabber-feil

en: Please connect first.
nn: Du må kopla til først.

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because TLS support for QCA is not available.
nn: Klarte ikkje starta SSL for kontoen %1. Dette er truleg fordi TLS-støtte for QCA ikkje er tilgjengeleg.

en: Jabber SSL Error
nn: SSL-feil med Jabber

en: Jabber Connection Certificate Problem
nn: Problem med tilkoplingssertifikat til Jabber

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
nn: Klarte ikkje starta kryptert samband til Jabber-tenaren.

en: Jabber Connection Error
nn: Jabber-tilkoplingsfeil

en: Malformed packet received.
nn: Ugyldig pakke motteken.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
nn: Det oppstod ein uoppretteleg feil i protokollen.

en: Generic stream error.
nn: Generell feil i datastraumen.

en: There was a conflict in the information received.
nn: Det var ein konflikt i informasjonen motteken.

en: The stream timed out.
nn: Datastraumen vart tidsavbroten.

en: Internal server error.
nn: Intern tenarfeil.

en: Stream packet received from an invalid address.
nn: Datastraumpakke motteken frå ugyldig adresse.

en: Malformed stream packet received.
nn: Ugyldig datastraumpakke motteken.

en: Policy violation in the protocol stream.
nn: Regelbrot i protokollstraumen.

en: Resource constraint.
nn: Ressursavgrensing.

en: System shutdown.
nn: Maskina slått av.

en: Unknown reason.
nn: Ukjend grunn.

en: There was an error in the protocol stream: %1
nn: Det var ein feil i protokollstraumen: %1

en: Host not found.
nn: Fann ikkje verten.

en: Address is already in use.
nn: Adressa er i bruk frå før.

en: Connection refused.
nn: Tilkoplinga vart nekta.

en: Connection attempt already in progress.
nn: Det pågår alt eit tilkoplingsforsøk.

en: Network failure.
nn: Nettverksfeil.

en: Socket timed out.
nn: Tidsavbrot på socket-en.

en: Remote closed connection.
nn: Nettverksverten avslutta sambandet.

en: Unexpected error condition (%1).
nn: Ukjent feiltilstand (%1).

en: There was a connection error: %1
nn: Sambandsfeil: %1

en: Unknown host.
nn: Ukjend vert.

en: Could not connect to a required remote resource.
nn: Klarte ikkje kopla til påkravd nettressurs.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
nn: Vidaresend til ein annan tenar. Programmet kan ikkje handtera dette.

en: Unsupported protocol version.
nn: Protokollversjonen er ikkje støtta.

en: Unknown error.
nn: Ukjend feil.

en: There was a negotiation error: %1
nn: Forhandlingsfeil: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
nn: Tenaren avviste førespurnaden om å starta TLS-handtrykk.

en: Failed to establish a secure connection.
nn: Klarte ikkje å etablera trygt samband.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
nn: Det oppstod ein TLS-feil (Transport Layer Security): %1

en: Login failed with unknown reason.
nn: Innlogginga feila av ukjend grunn.

en: No appropriate authentication mechanism available.
nn: Ingen passande autentiseringsmåte tilgjengelig.

en: Bad SASL authentication protocol.
nn: Ugyldig protokoll for SASL-autentisering.

en: Server failed mutual authentication.
nn: Tenaren bestod ikkje gjensidig autentisering.

en: Encryption is required but not present.
nn: Kryptering er nødvendig men ikkje tilgjengeleg.

en: Invalid user ID.
nn: Ugyldig brukar-ID.

en: Invalid mechanism.
nn: Ugyldig mekanisme.

en: Invalid realm.
nn: Ugyldig område.

en: Mechanism too weak.
nn: Mekanismen er for svak.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
nn: Feil opplysningar oppgjeve (sjekk brukar-ID og passord)

en: Temporary failure, please try again later.
nn: Mellombels feil. Prøv igjen seinare.

en: There was an error authenticating with the server: %1
nn: Det oppstod ein feil ved autentisering med tenaren: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
nn: TLS-problem (Transport Security Layer).

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
nn: SASL-problem (Simple Authentication and Security Layer).

en: There was an error in the security layer: %1
nn: Det oppstod ein feil i tryggleikslaget: %1

en: No permission to bind the resource.
nn: Ikkje løyve til å binda ressursen.

en: The resource is already in use.
nn: Ressursen er alt i bruk.

en: Could not bind a resource: %1
nn: Klarte ikkje binda ressursen: %1

en: Kopete: Connection problem with Jabber server %1
nn: Kopete: Feil ved tilkopling til Jabber-tenaren %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
nn: Jabber-brukaren %1 fjerna %2 sitt abonnement på han/ho. Denne kontoen vil ikkje lenger kunna sjå tilkoplingsstatusen til vedkommande. Vil du sletta kontakten?

en: Notification
nn: Varsling

en: Waiting for authorization
nn: Ventar på løyve

en: A password is required to join the room %1.
nn: Passord er påkravd for å få tilgang til rommet %1.

en: Error trying to join %1 : nickname %2 is already in use
nn: Klarte ikkje gå inn i %1. Kallenamnet «%2» er alt i bruk.

en: Provide your nickname
nn: Skriv inn kallenamnet ditt

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
nn: Du kan ikkje verta med i %1, då du er stengd ute.

en: Jabber Group Chat
nn: Jabber-gruppeprat

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
nn: Du kan ikkje verta med i %1, då det ikkje er plass til fleire brukarar der.

en: No reason given by the server
nn: Tenaren oppgav ikkje nokon grunn

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
nn: Feil ved handsaminga av førespurnaden om gruppepraten %1. (Grunn: %2. Kode: %3.)

en: Do you want to also unregister "%1" from the Jabber server ?
    If you unregister, your whole contact list may be removed from the server, and you will never be able to connect to this account with any client
nn: Vil du òg avregistrera «%1» frå Jabber-tenaren?
    Viss du avregistrerer deg, vert heile kontaktlista di fjerna frå tenaren, og du kan ikkje lenger kopla til denne kontoen, verken med dette eller med andre program.

en: Unregister
nn: Avregistrer

en: Remove and Unregister
nn: Fjern og avregistrer

en: Remove only from Kopete
nn: Fjern berre frå Kopete

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
nn: Det oppstod ein feil ved fjerning av kontoen:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
nn: Jabber-kontofjerning

en: You cannot see each others' status.
nn: De kan ikkje sjå statusane til kvarandre.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
nn: Du kan sjå statusen til denne kontakten, men kontakten kan ikkje sjå din.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
nn: Kontakten kan sjå statusen, din men du kan ikkje sjå statusen hans/hennar.

en: You can see each others' status.
nn: De kan sjå statusane til kvarandre.

en: Client
nn: Klient

en: Groupchat
nn: Gruppeprat

en: Rich text messages
nn: Meldingar i rik tekst

en: File transfers
nn: Filoverføring

en: Supported Features
nn: Støtta funksjonar

en: Timestamp
nn: Tidspunkt

en: Message
nn: Melding

en: Failed to download Jabber contact photo.
nn: Klarte ikkje lasta ned Jabber-foto.

en: Groupchat Bookmark
nn: Gruppeprat-bokmerke

en: Show audio calls
nn: Vis taleoppringingar

en: Start audio call
nn: Start taleoppringing

[ctx: a contact's online status in parenthesis.]
en:  (%1)
nn:  (%1)|/| ($[litenfor %1])

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Authorization
nn: Løyve

en: (Re)send Authorization To
nn: Send løyve (om att) til

en: (Re)request Authorization From
nn: Be om lov (om att) frå

en: Remove Authorization From
nn: Fjern løyve frå

en: Call contact
nn: Ring kontakt

en: Set Availability
nn: Tilgjengeleg

en: Free to Chat
nn: Ledig for prat

en: Do Not Disturb
nn: Ikkje forstyrr

en: Select Resource
nn: Vel ressurs

en: Automatic (best/default resource)
nn: Automatisk (beste/standard ressurs)

en: Test action
nn: Testhandling

en: Jingle Audio call
nn: Jingle-taleoppringing

en: Jingle Video call
nn: Jingle-videooppringing

en: The original message is : <i>" %1 "</i><br />
nn: Originalmeldinga var: <i>«%1»</i><br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press OK.<br />If you want to decline, press Cancel.</qt>
nn: <qt><i>%1</i> har invitert deg til å vera med i konferansen <b>%2</b><br />%3<br />Viss du vil godta invitasjonen, skriv du berre inn <b>kallenamnet ditt</b> og trykkjer «OK».<br />Viss ikkje, trykk «Avbryt».</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
nn: Konferanseinvitasjon – Jabber-tillegg

en: Message has been displayed
nn: Meldinga er vist

en: Message has been delivered
nn: Meldinga er levert

en: Message stored on the server, contact offline
nn: Sidan kontakten er fråkopla, vart meldinga lagra på tenaren

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
nn: %1 har forlate praten.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
nn: Meldinga di kunne ikkje leverast: «%1». Grunn: «%2».

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
nn: Vil du òg trekkja tilbake løyvet %1 har til å sjå statusen din?

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
nn: Du har førehandsvald ein ressurs for kontakten %1, men du har framleis opne pratevindauge med kontakten. Den førehandsvalde ressursen vert brukt på nye pratevindauge.

en: Jabber Resource Selector
nn: Jabber-ressursveljar

en: You have been invited to %1
nn: Du er invitert til %1

en: Change nickname
nn: Byt kallenamn

en: Change nickname - Jabber Plugin
nn: Byt kallenamn – Jabber-tillegg

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
nn: Skriv inn det nye kallenamnet du vil ha i rommet <i>%1</i>

en: Free for Chat
nn: Klar for prat

en: Do not Disturb
nn: Ikkje forstyrr

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Subscription
nn: Abonnering

en: Authorization Status
nn: Løyvestatus

en: Available Resources
nn: Tilgjengelige ressursar

en: vCard Cache Timestamp
nn: Tidsstempel for vCard-lager

en: Jabber ID
nn: Jabber-ID

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Birthday
nn: Fødselsdag

en: Timezone
nn: Tidssone

en: Homepage
nn: Heimeside

en: Company name
nn: Firma

en: Company Departement
nn: Avdeling

en: Company Position
nn: Stilling

en: Company Role
nn: Rolle

en: Work Street
nn: Adresse (arbeid)

en: Work Extra Address
nn: Ekstra adresse (arbeid)

en: Work PO Box
nn: Postboks (arbeid)

en: Work City
nn: Poststad (arbeid)

en: Work Postal Code
nn: Postnummer (arbeid)

en: Work Country
nn: Land (arbeid)

en: Work Email Address
nn: E-postadresse (arbeid)

en: Home Street
nn: Adresse (heime)

en: Home Extra Address
nn: Ekstra adresse (heime)

en: Home PO Box
nn: Postboks (heime)

en: Home City
nn: Poststad (heime)

en: Home Postal Code
nn: Postnummer (heime)

en: Home Country
nn: Land (heime)

en: Fax
nn: Faks

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_9)
en: About
nn: Om

en: Choose an account to handle the URL %1
nn: Vel kva konto som skal handtera adressa %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
nn: Vil du leggja %1 til kontaktlista di?

en: Do Not Add
nn: Ikkje legg til

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
nn: Vil du fjerna «%1» frå kontaktlista di?

en: Do Not Remove
nn: Ikkje fjern

en: Please enter your nickname for the room %1
nn: Skriv inn kallenamnet ditt i rommet %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, jingleCallsGui)
en: Main Window
nn: Hovudvindauge

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QToolBar, toolBar)
en: Toolbar
nn: Verktøylinje

en: Audio
nn: Lyd

en: Choose the contents you want to accept:
nn: Vel innhaldet du vil godta:

en: New Jingle session from %1
nn: Ny Jingle-økt frå %1

en: Answer for incoming call
nn: Svar på innkommande samtale

en: Accepted
nn: Godteke

en: Calling...
nn: Ringjer …

en: Rejected
nn: Avvist

en: Call in progress
nn: Samtale pågår

en: Other side hung up
nn: Motparten la på røyret

en: Waiting...
nn: Ventar …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Calling with:
nn: Ringjer med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Call Status:
nn: Samtalestatus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AcceptButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
nn: Ta imot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
nn: Avvis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, hangupButton)
en: Hang up
nn: Legg på

en: None
nn: Ingen

en: Afraid
nn: Redd

en: Amazed
nn: Forbløffa

en: Angry
nn: Sint

en: Annoyed
nn: Irritert

en: Anxious
nn: Engsteleg

en: Aroused
nn: Opphissa

en: Ashamed
nn: Skamfull

en: Bored
nn: Kjedar seg

en: Brave
nn: Modig

en: Calm
nn: Avslappa

en: Cold
nn: Frys

en: Confused
nn: Forvirra

en: Contented
nn: Fornøgd

en: Cranky
nn: Sur

en: Curious
nn: Nysgjerrig

en: Depressed
nn: Deppa

en: Disappointed
nn: Skuffa

en: Disgusted
nn: Fråstøytt

en: Distracted
nn: Distrahert

en: Embarrassed
nn: Flau

en: Excited
nn: Oppglødd

en: Flirtatious
nn: Flørtande

en: Frustrated
nn: Frustrert

en: Grumpy
nn: Gretten

en: Guilty
nn: Skuldtyngd

en: Happy
nn: Glad

en: Hot
nn: Heit

en: Humbled
nn: Audmjuk

en: Humiliated
nn: Audmjuka

en: Hungry
nn: Svolten

en: Hurt
nn: Såra

en: Impressed
nn: Imponert

en: In awe
nn: Vørdnadsfull

en: In love
nn: Forelska

en: Indignant
nn: Støytt

en: Interested
nn: Interessert

en: Intoxicated
nn: Rusa

en: Invincible
nn: Uovervinneleg

en: Jealous
nn: Sjalu

en: Lonely
nn: Einsam

en: Mean
nn: Slem

en: Moody
nn: Humørsjuk

en: Nervous
nn: Nervøs

en: Neutral
nn: Nøytral

en: Offended
nn: Fornærma

en: Playful
nn: Leiken

en: Proud
nn: Stolt

en: Relieved
nn: Letta

en: Remorseful
nn: Angrande

en: Restless
nn: Rastlaus

en: Sad
nn: Trist

en: Sarcastic
nn: Sarkastisk

en: Serious
nn: Alvorleg

en: Shocked
nn: Sjokkert

en: Shy
nn: Blyg

en: Sick
nn: Sjuk

en: Sleepy
nn: Søvnig

en: Stressed
nn: Stressa

en: Surprised
nn: Overraska

en: Thirsty
nn: Tørst

en: Worried
nn: Uroa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, dlgAddContact)
en: Add Contacts
nn: Legg til kontaktar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.
nn: Jabber-ID-en til den kontoen du vil leggja til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
nn: Jabber-ID-en til den kontoen du vil leggja til. Merk at dette må innehalda brukarnamnet og domenet (som i ei e-postadresse), då det finst mange Jabber-tenarar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblID)
en: &Jabber ID:
nn: &Jabber-ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <i>(for example: joe@jabber.org)</i>
nn: <i>(eksempel: kari@jabber.no)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRefresh)
en: Refresh
nn: Oppdater

en: Execute command
nn: Køyr kommando

en: Command executing
nn: Kommandokøyring

en: Finish
nn: Fullfør

en: Next
nn: Neste

en: Previous
nn: Førre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current password:
nn: Gammalt passord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: New password:
nn: Nytt passord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
nn: Skriv først inn det gamle passordet ditt,
    og så det nye passordet to gongar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Server:
nn: Tenar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuery)
en: &Query
nn: &Spørjing

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Name
nn: Prateromnamn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Description
nn: Prateromskildring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Room:
nn: Rom:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, dlgRegister)
en: Register with Jabber Service
nn: Registrer med Jabber-teneste

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpForm)
en: Registration Form
nn: Registreringsskjema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWait)
en: Please wait while querying the server...
nn: Vent mens tenaren vert spurd …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: &Execute
nn: &Køyr

en: Change Jabber Password
nn: Endra Jabber-passord

en: You entered your current password incorrectly.
nn: Du har skrive inn feil gammalt passordet.

en: Password Incorrect
nn: Feil passord

en: Your new passwords do not match. Please enter them again.
nn: Dei nye passorda er ikkje like. Skriv dei på nytt.

en: For security reasons, you are not allowed to set an empty password.
nn: Av tryggleiksgrunnar får du ikkje lov til å ha tomt passord.

en: Your account needs to be connected before the password can be changed. Do you want to try to connect now?
nn: Du må kopla til kontoen din før passordet kan endrast. Vil du kopla til no?

en: Jabber Password Change
nn: Endring av Jabber-passord

en: Your password has been changed successfully. Please note that the change may not be instantaneous. If you have problems logging in with your new password, please contact the administrator.
nn: Passordet er endra. Merk at endringa kanskje ikkje skjer med ein gong. Dersom du har problem med å logga inn med det nye passordet, bør du kontakta systemansvarleg for Jabber-tenaren.

en: Your password could not be changed. Either your server does not support this feature or the administrator does not allow you to change your password.
nn: Klarte ikkje endra passordet. Det kan henda at tenaren ikkje støttar passordendring, eller at systemansvarleg for Jabber-tenaren ikkje lèt deg endra passordet.

en: Join Jabber Groupchat
nn: Vert med i Jabber-gruppeprat

en: Join
nn: Vert med

en: Unable to retrieve the list of chat rooms.
nn: Klarte ikkje henta oversikt over praterom.

en: List Chatrooms
nn: Vis oversikt over praterom

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberChooseServer)
en: Choose Server - Jabber
nn: Vel tenar – Jabber

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberEditAccountWidget)
en: Account Preferences - Jabber
nn: Kontoinnstillingar – Jabber

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicSetupTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_connection)
en: &Basic Setup
nn: &Grunnleggjande oppsett

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.
nn: Jabber-ID-en til kontoen du vil bruka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
nn: Jabber-ID-en til den kontoen du vil leggja til. Merk at denne må innehalda brukarnamnet og domenet (som i ei e-postadresse), då det finst mange Jabber-tenarar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (for example, joe@jabber.org), as there are many Jabber servers.
nn: Jabber-ID-en til den kontoen du vil leggja til. Merk at denne må innehalda brukarnamnet og domenet (eksempel: kari@jabber.no), då det finst mange Jabber-tenarar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you can connect manually to this account, using the icon at the bottom of the main Kopete window
nn: Kryss av for ikkje å kopla til automatisk. Du kan alltid kopla til kontoen manuelt med ikonet nedst i hovudvindauget til Kopete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRegistration)
en: To connect to the Jabber network, you will need an account on a Jabber server.  If you do not yet have an account, please click the button to create one.
nn: For å kopla deg til Jabber-nettverket treng du ein konto på ein Jabber-tenar. Viss du ikkje alt har ein slik konto, kan du trykkja på knappen for å laga ein.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change Password
nn: Byt passord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChangePassword)
en: Change &Your Password...
nn: &Byt passordet ditt …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlChangePwSuccess)
en: If you have an existing Jabber account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
nn: Dersom du har ein Jabber-konto og vil byta passordet, kan du bruka denne knappen.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Co&nnection
nn: Tilkopli&ng

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowPlainTextPassword)
en: Allow plain-te&xt password authentication
nn: Tillat &passord-autentisering i klårtekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCustomServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOverrideHost)
en: &Override default server information
nn: &Overstyr standard tenarinformasjon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServer)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example jabber.org).
nn: IP-adressa eller vertsnamnet til tenaren du vil kopla til (eksempel: jabber.no).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Location Settings
nn: Stadinnstillingar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.
nn: Ressursnamnet du vil bruka på Jabber-nettverket.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.  Jabber allows you to sign on with the same account from multiple locations with different resource names, so you may wish to enter 'Home' or 'Work' here, for example.
nn: Ressursnamnet du vil bruka på Jabber-nettverket. Med Jabber kan du logga inn med same namn frå fleire stader med ulike ressursnamn, så du kan oppgje for eksempel «heime» eller «skule» her.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: R&esource:
nn: R&essurs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: P&riority:
nn: P&rioritet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPriority) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPriority)
en: <qt>Each resource can have different <b>priority </b> levels. The messages will be sent to the resource which has the highest priority level.
    
    If two resources have the same priority, the messages will be sent to the one most recently connected.</qt>
nn: <qt>Ulike ressursar kan <b>prioriterast</b> ulikt. Meldingane vert sende til ressursen med høgast prioritet.
    
    Dersom to ressursar har lik prioritet, vert meldingane sende til den du har kopla til sist.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeMessages)
en: Merge all messages from all resources to one window/tab
nn: Slå saman meldingar frå alle ressursane i eitt vindauge / éi fane

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Fi&le Transfer
nn: &Filoverføring

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: File Transfer Settings
nn: Innstillingar for filoverføring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Pro&xy JID:
nn: Mellom&tenar-JID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Public &IP address:
nn: Offentleg &IP-adresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i><ul><li>The information in the "public IP address" and "port" fields applies to all Jabber accounts.</li>
    <li>You can leave the "public IP address" empty if your computer is directly connected to the internet.</li>
    <li>A hostname is also valid.</li>
    <li>Changes to these fields will only take effect the next time you start Kopete.</li>
    <li>The "Proxy JID" can be configured per account.</li></ul></i>
nn: <i><ul><li>Informasjonen i «offentleg IP-adresse»- og «port»-felta gjeld alle Jabber-kontoane.</li>
    <li>Du kan la «offentleg IP-adresse» stå tom viss maskina di er kopla direkte til Internett.</li>
    <li>Du kan òg skriva inn eit gyldig vertsnamn i staden for ei IP-adresse.</li>
    <li>Merk at endringane i desse felta først trer i kraft etter at du har starta Kopete på nytt.</li>
    <li>Verdien til «Mellomtenar-JID» kan vera forskjellig for forskjellige kontoar.</li></ul></i>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Network
nn: Nettverk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoDetectIPBox)
en: Auto-detect external IP address
nn: Finn automatisk ekstern IP-adresse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First port to use:
nn: Første port å bruka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firstPortEdit)
en: Set the first incoming port to use for Jingle sessions.
    One media type uses 2 ports and each new Jingle session will use the next 2 available ports.
nn: Vel den første innkommande porten du vil bruka for Jingle-økter.
    Éin medietype brukar to portar, og kvar nye Jingle-økt brukar dei to neste tilgjengelege portane.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Media
nn: Medium

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Microphone to use:
nn: Mikrofonen som skal brukast:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Audio output:
nn: Lydspeling:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, privacyTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Pri&vacy
nn: &Personvern

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: General Privacy
nn: Generelt personvern

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: By default, Kopete gives the other users some info about your system and the client. Checking this box will hide that information.
nn: Standardinnstillinga i Kopete er å gje andre brukarar informasjon om systemet og klienten du brukar. Dersom du kryssar av her, vert ikkje denne informasjonen vist.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: &Hide system and client info
nn: &Gøym informasjon om system og klient

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Check this box if you always want to send notifications to your contacts.
nn: Kryss av her viss du alltid vil senda varsel til kontaktane dine.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Always send not&ifications
nn: &Send alltid varsel

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Delivered notification</b> to your contacts : when a message is delivered to Kopete, Kopete can notify your contact that it has received the message.</qt>
nn: <qt>Kryss av her for å senda <b>leveringsvarsel</b> til kontaktane dine. Når ei melding vert levert til Kopete, kan Kopete varsla kontakten om at du har motteke meldinga.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: Alwa&ys send delivered notifications
nn: Send alltid &leveringsvarsel

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Displayed notification</b> to your contacts : when a message is displayed in Kopete, Kopete can notify your contact that it has displayed the message.</qt>
nn: <qt>Kryss av her for å senda <b>visingsvarsel</b> til kontaktane dine. Når ei melding vert vist i Kopete, kan Kopete varsla kontakten om at du har sett meldinga.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: Al&ways send displayed notifications
nn: Send alltid &visingsvarsel

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Typing notification</b> to your contacts : when you are composing a message, you might want your contact to know that you are typing so that he/she knows you are answering.</qt>
nn: <qt>Kryss av her for å senda <b>skrivingsvarsel</b> til kontaktane dine. Når du skriv på ei melding, kan du på denne måten la kontakten få veta at du er i ferd med å svara.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: Always send &typing notifications
nn: Send alltid s&krivingsvarsel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendGoneEvent)
en: Always send &gone notifications (closing the window)
nn: Send alltid &vekkevarsel (lukking av vindauge)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, privacyListsButton)
en: Privacy Lists
nn: Personvernlister

en: Unable to retrieve registration form.
    Reason: "%1"
nn: Klarar ikkje henta registreringsskjema.
    Grunn: «%1»

en: Registration sent successfully.
nn: Registreringa er no send.

en: Jabber Registration
nn: Jabber-registrering

en: The server rejected the registration form.
    Reason: "%1"
nn: Tenaren avviste registreringsskjemaet.
    Grunn: «%1»

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberRegisterAccount)
en: Register Account - Jabber
nn: Registrer ny konto – Jabber

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnChooseServer)
en: C&hoose...
nn: V&el …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Desired Jabber &ID:
nn: Ønskt Jabber-&ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPassword)
en: Pass&word:
nn: Pass&ord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPasswordVerify)
en: &Repeat password:
nn: &Gjenta passordet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer)
en: &Server:
nn: &Tenar:

en: Services
nn: Tenester

en: Register...
nn: Registrer …

en: Search...
nn: Søk …

en: Execute...
nn: Køyr …

en: Jabber vCard
nn: Jabber-visittkort

en: &Save User Info
nn: &Lagra brukaropplysningar

en: Fetch vCard
nn: Hent visittkort

en: Saving vCard to server...
nn: Lagrar visittkort til tenaren …

en: vCard successfully saved.
nn: Visittkortet er no lagra.

en: Error: Unable to save vCard.
nn: Feil: Klarte ikkje henta visittkortet.

en: Fetching contact vCard...
nn: Hentar visittkort til kontakt …

en: vCard successfully retrieved.
nn: Visittkortet er no henta.

en: No vCard available.
nn: Inkje visittkort tilgjengeleg.

en: Error: vCard could not be fetched correctly.
    Check connectivity with the Jabber server.
nn: Feil: Klarte ikkje henta visittkortet.
    Sjå til at du er kopla til Jabber-tenaren.

en: <qt>An error occurred when trying to change the photo.<br />Make sure that you have selected a valid image file</qt>
nn: <qt>Det oppstod ein feil ved endring av biletet.<br />Sjå til at du har valt ei gyldig biletfil.</qt>

en: Register
nn: Registrer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Search
nn: Søk

en: Please wait while retrieving search form...
nn: Vent mens søkjeskjemaet vert henta …

en: Unable to retrieve search form.
nn: Klarte ikkje henta søkjeskjemaet.

en: The Jabber server rejected the search.
nn: Jabber-tenaren avviste søket.

en: Jabber Search
nn: Jabber-søk

en: Nickname
nn: Kallenamn

[ctx: First name]
en: First
nn: Fornamn

[ctx: Last name]
en: Last
nn: Etternamn

en: e-mail
nn: E-postadresse

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dynamicForm)
en: Search For
nn: Søk etter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnQuery)
en: &Query Server
nn: &Spør tenaren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Full name:
nn: Fullt namn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Jabber ID:
nn: Jabber-ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHomepage)
en: Homepage:
nn: Heimeside:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBirthday)
en: Birthday:
nn: Fødselsdag:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimezone)
en: Timezone:
nn: Tidssone:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectPhoto)
en: &Select Photo...
nn: &Vel bilete …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearPhoto)
en: Clear Pho&to
nn: Fjern &bilete

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Home Address
nn: &Heimeadresse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet_2)
en: Street:
nn: Adresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox_2)
en: PO box:
nn: Postboks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState_2)
en: Postal code:
nn: Postnummer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry_2)
en: Country:
nn: Land:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Work Address
nn: &Arbeidsadresse

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Wor&k Information
nn: &Informasjon om arbeid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompany)
en: Company:
nn: Firma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDepartment)
en: Department:
nn: Avdeling:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPosition)
en: Position:
nn: Stilling:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRole)
en: Role:
nn: Rolle:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Phone &Numbers
nn: &Telefonnummer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Home:
nn: Heime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Work:
nn: Arbeid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneFax)
en: Fax:
nn: Faks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneCell)
en: Cell:
nn: Mobil:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&bout
nn: O&m

en: Loading instructions from gateway...
nn: Hentar instruksjonar frå portnar …

en: Connect to the Jabber network and try again.
nn: Kopla til Jabber-nettverket, og prøv så på nytt.

en: An error occurred while loading instructions from the gateway.
nn: Det oppstod ein feil ved henting av instruksjonar frå portnaren.

en: Choose Jabber Server
nn: Vel Jabber-tenar

en: Retrieving server list...
nn: Hentar tenarliste …

en: Could not retrieve server list.
nn: Klarte ikkje henta tenarliste.

en: Could not parse the server list.
nn: Klarte ikkje tolka tenarlista.

en: The changes you just made will take effect next time you log in with Jabber.
nn: Endringane du nett gjorde vert gjeldande neste gong du loggar inn med Jabber.

en: Jabber Changes During Online Jabber Session
nn: Endringar i Jabber under ei tilkopla Jabber-økt

en: The Jabber ID you have chosen is invalid. Please make sure it is in the form user@server.com, like an email address.
nn: Jabber-ID-en du har valt er ugyldig. Sjå etter at han er på formatet «brukar@jabber.no», som ei e-postadresse.

en: Invalid Jabber ID
nn: Ugyldig Jabber-ID

en: Register New Jabber Account
nn: Registrer ny Jabber-konto

en: Unless you know what you are doing, your JID should be of the form "username@server.com".  In your case for example "username@%1".
nn: Med mindre er veit godt kva du gjer, så bør JID-en din vera på forma «brukarnamn@tenar.no». I ditt tilfelle for eksempel «brukarnamn@%1».

en: Connecting to server...
nn: Koplar til tenaren …

en: Protocol error.
nn: Protokollfeil.

en: Connected successfully, registering new account...
nn: Kopla til. Registrerer ny konto …

en: Registration successful.
nn: Registrering er no fullført.

en: Registration failed.
nn: Feil ved registrering.

en: Unable to create an account on the server. The Jabber ID is probably already in use.
nn: Klarte ikkje oppretta ein konto på tenaren. Jabber-ID-en var truleg i bruk frå før.

en: Jabber Account Registration
nn: Registrering av Jabber-konto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_settings)
en: Settings
nn: Innstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default list (all sessions):
nn: Standardliste (alle øktene):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active list (current session):
nn: Aktiv liste (denne økta):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_listSettings)
en: List Editor
nn: Listeredigering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: List:
nn: Liste:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_newList)
en: New List...
nn: Ny liste …

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_deleteList)
en: Delete List
nn: Slett liste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_autoActivate)
en: Automatically activate this list on connect
nn: Aktiver automatisk denne lista ved tilkopling

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_rules)
en: Rules
nn: Reglar

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_apply)
en: Apply
nn: Bruk

en: %1: Privacy Lists
nn: %1: Personvernlister

en: <None>
nn: <Ingen>

en: There was an error changing the list.
nn: Det oppstod ein feil ved endring av lista.

en: Error
nn: Feil

en: There was an error processing your request.
nn: Det oppstod ein feil ved handsaming av førespurnaden.

en: New List
nn: Ny liste

en: Enter the name of the new list:
nn: SKriv inn namnet på den nye lista:

en: A list with this name already exists.
nn: Det finst alt ei liste med dette namnet.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivacyRule)
en: Edit Privacy Rule
nn: Rediger personvernregel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Then:
nn: Så:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_messages)
en: Messages
nn: Meldingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_queries)
en: Queries
nn: Spørjingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceOut)
en: Outgoing presence
nn: Sende meldingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceIn)
en: Incoming presence
nn: Mottekne meldingar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Deny
nn: Forkast

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Allow
nn: Tillat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If:
nn: Viss:

en: Edit Privacy List Rule
nn: Rediger personvernlisteregel

en: From
nn: Frå

en: To
nn: Til

en: &Change Status Message
nn: &Endra statusmelding

en: Meanwhile Plugin: Message from server
nn: Programtillegg for Meanwhile: Melding frå tenar

en: <qt>You must enter a valid screen name.</qt>
nn: <qt>Du må velja eit gyldig kallenamn.</qt>

en: Meanwhile Plugin
nn: Meanwhile-tillegg

en: <qt>You must deselect password remembering or enter a valid password.</qt>
nn: <qt>Du må slå av passordlagring, eller skriva inn eit gyldig passord.</qt>

en: <qt>You must enter the server's hostname/ip address.</qt>
nn: <qt>Du må oppgje vertsnamnet eller ip-adressa til tenaren.</qt>

en: <qt>0 is not a valid port number.</qt>
nn: <qt>0 kan ikkje brukast som portnummer.</qt>

en: Could not connect to server
nn: Klarte ikkje kopla til tenaren

en: Could not connect to redirected server
nn: Klarte ikkje kopla til vidaresend tenar

en: Meanwhile Plugin: Conference invitation
nn: Meanwhile-tillegg: Konferanseinvitasjon

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileAddUI)
en: Add Sametime Contact
nn: Legg til Sametime-kontakt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The user ID of the contact you would like to add.
nn: Brukar-ID-en til kontakten du vil leggja til.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnFindUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: Find User ID
nn: Finn brukar-ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: &Find
nn: &Finn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: johndoe)</i>
nn: <i>(eksempel: kari)</i>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileEditAccount)
en: Edit Meanwhile Account
nn: Rediger Meanwhile-konto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: Your Sametime user ID
nn: Sametime brukar-ID-en din

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Meanwhile &username:
nn: &Meanwhile-brukarnamn:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Connection
nn: Tilkopling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServerName)
en: The IP address or hostname of the Sametime server you wish to connect to.
nn: IP-adressa eller vertsnamnet til Sametime-tenaren du vil kopla deg til.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.
nn: Porten på Sametime-tenaren du vil kopla til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.  Usually this is 1533.
nn: Porten på Sametime-tenaren du vil kopla til. Som regel er dette 1533.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Client Identifier
nn: Klient-ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomClientID)
en: Use custom client identifier
nn: Brukar tilpassa klient-ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientIdentifier)
en: Client identifier:
nn: Klient-ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientVersion)
en: Client version (major.minor):
nn: Klientversjon (hovud.under):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnServerDefaults) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore the server and port values to their defaults.
nn: Tilbakestill tenar- og portverdiane til standardverdiane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore &Defaults
nn: &Tilbakestill til standard

en: Visit the Kopete website at <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>
nn: Vitja Kopete-nettstaden på <a href="http://kopete.kde.org/">http://kopete.kde.org/</a>.

en: Join Chat...
nn: Vert med i prat …

en: In&visible
nn: &Usynleg

en: Editing your user info is not possible because you are not connected.
nn: Du må kopla til før du kan endra brukarinformasjonen.

en: Unable to edit user info
nn: Klarte ikkje endra brukarinformasjon

en: Joining an AIM chat room is not possible because you are not connected.
nn: Du må kopla til før du kan verta med i eit AIM-praterom.

en: Unable to Join AIM Chat Room
nn: Klarte ikkje verta med i AIM-praterom

en: &Warn User
nn: &Refs brukaren

en: Always &Visible To
nn: Alltid &synleg for

en: Always &Invisible To
nn: Alltid &usynleg for

en: <qt>Would you like to warn %1 anonymously or with your name?<br>(Warning a user on AIM will result in a "Warning Level" increasing for the user you warn. Once this level has reached a certain point, they will not be able to sign on. Please do not abuse this function, it is meant for legitimate practices.)</qt>
nn: <qt>Vil du refsa %1 anonymt eller med namnet ditt?<br/>(Viss du refsar ein brukar på AIM, aukar «refsenivået» til brukaren. Når dette nivået har nådd ei viss grense, kan ikkje brukaren lenger logga på. Ikkje misbruk denne funksjonen; han er meint for legitim bruk.)</qt>

en: Warn User %1?
nn: Vil du refsa brukaren %1?

en: Warn Anonymously
nn: Refsa anonymt

en: Warn
nn: Refs

en: Join AIM Chat Room
nn: Vert med i AIM-praterom

en: Unable to connect to the chat room %1 because the account for %2 is not connected.
nn: Klarte ikkje kopla til praterommet %1, då du ikkje er kopla til kontoen til %2.

en: User Profile
nn: Brukarprofil

en: Connecting...
nn: Koplar til …

en: Waiting for Authorization
nn: Ventar på løyve

en: &Do Not Disturb
nn: &Ikkje forstyrr

en: O&ccupied
nn: O&ppteken

en: Occupied
nn: Oppteken

en: Not Available
nn: Ikkje tilgjengeleg

en: Not A&vailable
nn: Ikkje til&gjengeleg

en: &Free for Chat
nn: &Klar for prat

en: Mobile
nn: Mobil

en: User Information on %1
nn: Brukarinformasjon om %1

en: &Save Profile
nn: &Lagra profil

en: Requesting User Profile, please wait...
nn: Hentar brukarprofil. Vent litt …

en: <html><body><I>No user information provided</I></body></html>
nn: <html><body><i>Ingen brukarinformasjon er oppgjeven</i></body></html>

en: You need to be connected to be able to add contacts.
    Connect to the AIM network and try again.
nn: Du må vera tilkopla for å kunna leggja til kontaktar.
    Kopla til AIM-nettverket, og prøv så på nytt.

en: ICQ Plugin
nn: ICQ-tillegg

en: You must enter a valid ICQ number.
nn: Du må skriva inn eit gyldig ICQ-nummer.

en: You must enter a valid AOL screen name.
nn: Du må oppgje eit gyldig AOL-brukarnamn.

en: No Screen Name
nn: Manglar brukarnamn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, aimRadioButton)
en: AOL screen name:
nn: AOL-brukarnamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, icqRadioButton)
en: ICQ number:
nn: ICQ-nummer:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, aimEditAccountUI)
en: Account Preferences - AIM
nn: Kontoinnstillingar – AIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the AOL Instant Messaging network, you will need to use a screen name from AIM, AOL, or .Mac.<br><br>If you do not currently have an AIM screen name, please click the button to create one.
nn: For å kopla deg til AOL sitt nett for lynmeldingar må du bruka eit brukarnamn frå AIM, AOL eller .Mac.<br/><br/>Viss du ikkje alt har eit slikt brukarnamn, kan du få eitt ved å trykkja på knappen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.
nn: Brukarnamnet til AIM-kontoen din.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.  This should be in the form of an alphanumeric string (spaces allowed, not case sensitive).
nn: Brukarnamnet til AIM-kontoen din. Dette må vera sett saman av bokstavar og eventuelt tal eller mellrom (ein skil ikkje mellom store og små bokstavar).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: AIM &screen name:
nn: AIM-&brukarnamn:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, accountPreferencesTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accou&nt Preferences
nn: Ko&ntoinnstillingar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.
nn: IP-adressa eller vertsmaska til AIM-tenaren du vil kopla deg til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.  Normally you will want the default (login.oscar.aol.com).
nn: IP-adressa eller vertsmaska til AIM-tenaren du vil kopla deg til. Vanlegvis bør du bruka standardtenaren (login.oscar.aol.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.
nn: Porten på AIM-tenaren som du vil kopla til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.  Normally this is 5190.
nn: Porten på AIM-tenaren som du vil kopla til. Vanlegvis er dette 5190.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Direct Connect Options
nn: Val for direktetilkopling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use for direct connections.
nn: Portane som skal brukast til direktetilkopling.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use when listening for direct connections. These must not be blocked by a firewall or router.
nn: Portane som skal brukast ved lytting etter direktetilkoplinga. Sjå til at desse ikkje er blokkerte av ein brannmur eller ein rutar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: Po&rt range:
nn: Po&rtområde:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range.
nn: Første port.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range. Normally this is 5190.
nn: Første port. Vanlegvis er dette 5190.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range.
nn: Siste port.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range. Normally this is 5199.
nn: Siste port. Vanlegvis er dette 5199.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use AOL proxy server instead of direct connections. If you are behind a router that you do not control, you will probably want this.
nn: Bruk AOL-mellomtenar i staden for direkte tilkoplingar. Viss du sit bak ein rutar du ikkje styrer over, må du truleg gjera dette.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use the AOL proxy server for things that would normally need a direct connection, like file transfers. You will want this if there is a firewall or router that blocks connections to your computer and you cannot get unblocked. If a direct connection fails, a proxy connection will be tried regardless of this setting.
nn: Bruk AOL-mellomtenaren for ting som vanlegvis ville trenga ei direktetilkopling, som for eksempel filoverføringar. Du må bruka dette viss du sit bak ein brannmur eller ein rutar som blokkerer tilkoplingar til maskina di og du ikkje kan fjerna blokkeringa. Viss direktetilkopling ikkje verkar, vert mellomtenaren uansett brukt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: &Use proxy instead
nn: &Bruk mellomtenar i staden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: Timeout for direct connections.
nn: Tidsavbrot for direktetilkoplingar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: The number of seconds to wait for a connection to succeed before trying a different method.
nn: Talet på sekund å venta på at tilkoplinga skal komma i gang før programmet skal prøva ein annan metode.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimeout)
en: T&imeout (secs):
nn: &Tidsavbrot (sekund):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default to the following &encoding for messages:
nn: Bruk denne &teiknkodinga som standard i meldingar:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Visibility Settings
nn: Synleg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowPerimtList)
en: Allow only from visible list
nn: Vis berre til dei i synleglista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowMyContacts)
en: Allow only contact list's users
nn: Berre berre til dei i kontaktlista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowAll)
en: Allow all users
nn: Vis til alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAll)
en: Block all users
nn: Blokker for alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAIM)
en: Block AIM users
nn: Blokker AIM-brukarar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockDenyList)
en: Block only from invisible list
nn: Blokker berre frå usynleglista

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, visibleTab)
en: Visible
nn: Synleg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Always visible:
nn: Alltid synleg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Contact to add:
nn: Kontakt som skal leggjast til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Always invisible:
nn: Alltid synleg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblScreenName)
en: Screen name:
nn: Vist namn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWarnLevel)
en: Warning level:
nn: Åtvaringsnivå:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIdleTime)
en: Idle minutes:
nn: Minutt passiv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnlineSince)
en: Online since:
nn: Tilkopla sidan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAwayMessage)
en: Away message:
nn: Vekkemelding:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Profile:
nn: Profil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Please enter the name of the chat room you wish to join.
nn: Skriv inn namnet på praterommet du vil gå inn i.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Room &name:
nn: Rom&namn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: E&xchange:
nn: &Byt:

en: &Ignore
nn: &Ignorer

en: Select Encoding...
nn: Vel teiknkoding …

note: i18n( "Send &SMS..." ), 0, 0, this, SLOT(slotSendSMS()), this, "ICQAccount::mActionSendSMS") );
en: Set Xtraz Status
nn: Vel Xtraz-status

en: Set Status...
nn: Vel status …

en: User %1 is reading your status message
nn: Brukaren %1 les statusmeldinga di

en: Request Authorization
nn: Be om løyve

en: Reason for requesting authorization:
nn: Grunn for å be om løyve:

en: Please authorize me so I can add you to my contact list
nn: Venlegst gje meg løyve til å leggja deg til kontaktlista mi.

en: User %1 has granted your authorization request.
    Reason: %2
nn: Brukaren %1 gav deg løyve.
    Grunn: %2

en: User %1 has rejected the authorization request.
    Reason: %2
nn: Brukaren %1 gav deg ikkje løyve.
    Grunn: %2

en: RTF-Messages
nn: RTF-meldingar

en: <qt>You must be logged on to ICQ before you can send a message to a user.</qt>
nn: <qt>Du må vera logga inn på ICQ før du kan senda meldingar.</qt>

en: Not Signed On
nn: Ikkje innlogga

en: &Request Authorization
nn: &Be om løyve

en: &Grant Authorization
nn: &Gje løyve

en: You must be online to add a contact.
nn: Du må vera tilkopla for å kunna leggja til kontaktar.

en: '%1'
nn: «%1»

en: '%1' (%2)
nn: «%1» (%2)

en: Do you want to add %1 to your contact list?
nn: Vil du leggja %1 til kontaktlista di?

en: IP Address
nn: IP-adresse

en: Ascension Island
nn: Ascension

en: British Virgin Islands
nn: Jomfruøyane (Storbritannia)

en: Canary Islands
nn: Kanariøyane

en: Cocos-Keeling Islands
nn: Kokosøyane

en: Cocos (Keeling) Islands
nn: Kokosøyane

en: French Antilles
nn: Dei franske Antillane

en: Antilles
nn: Antillane

en: French Guiana
nn: Fransk Guyana

en: Mayotte Island
nn: Mayotte

en: Reunion Island
nn: Réunion

en: Rota Island
nn: Rota

en: Saipan Island
nn: Saipan

en: Tinian Island
nn: Tinian

en: Scotland
nn: Skottland

en: Yugoslavia - Serbia
nn: Serbia

en: Yugoslavia - Montenegro
nn: Montenegro

en: Yugoslavia
nn: Serbia og Montenegro

en: Congo, Democratic Republic of (Zaire)
nn: Kongo

note: i18n("Bulgarian") i18n("Burmese")
en: Cantonese
nn: Kantonesisk

note: i18n("Catalan") i18n("Chinese") i18n("Croatian") i18n("Czech") i18n("Danish") i18n("Dutch") i18n("English") i18n("Esperanto") i18n("Estonian")
en: Farsi
nn: Persisk

note: i18n("Finnish") i18n("French") i18n("Gaelic") i18n("German") i18n("Greek") i18n("Hebrew") i18n("Hindi") i18n("Hungarian") i18n("Icelandic") i18n("Indonesian") i18n("Italian") i18n("Japanese") i18n("Khmer") i18n("Korean") i18n("Lao") i18n("Latvian") i18n("Lithuanian") i18n("Malay") i18n("Norwegian") 
en: Punjabi
nn: Panjabi

en: Taiwanese
nn: Taiwansk

note: i18n("Macedonian") i18n("Sindhi") i18n("Welsh") i18n("Azerbaijani") i18n("Kurdish") i18n("Gujarati") i18n("Tamil")
en: Belorussian
nn: Kviterussisk

en: euc-JP Japanese
nn: EUC-JP japansk

en: euc-KR Korean
nn: EUC-KR koreansk

en: GB-2312 Chinese
nn: GB-2312 kinesisk

en: GBK Chinese
nn: GBK kinesisk

en: GB18030 Chinese
nn: GB18030 kinesisk

en: JIS Japanese
nn: JIS japansk

en: Shift-JIS Japanese
nn: Shift-JIS japansk

en: KOI8-R Russian
nn: KOI8-R russisk

en: KOI8-U Ukrainian
nn: KOI8-U ukrainsk

en: ISO-8859-1 Western
nn: ISO-8859-1 vestleg

en: ISO-8859-2 Central European
nn: ISO-8859-2 sentraleuropeisk

en: ISO-8859-3 Central European
nn: ISO-8859-3 sentraleuropeisk

en: ISO-8859-4 Baltic
nn: ISO-8859-4 baltisk

en: ISO-8859-5 Cyrillic
nn: ISO-8859-5 kyrillisk

en: ISO-8859-6 Arabic
nn: ISO-8859-6 arabisk

en: ISO-8859-7 Greek
nn: ISO-8859-7 gresk

en: ISO-8859-8 Hebrew, visually ordered
nn: ISO-8859-8 hebraisk – visuelt ordna

en: ISO-8859-8-I Hebrew, logically ordered
nn: ISO-8859-8-I hebraisk – logisk ordna

en: ISO-8859-9 Turkish
nn: ISO-8859-9 tyrkisk

en: ISO-8859-15 Western
nn: ISO-8859-15 vestleg

en: Windows-1250 Central European
nn: Windows-1250 sentraleuropeisk

en: Windows-1251 Cyrillic
nn: Windows-1251 kyrillisk

en: Windows-1252 Western
nn: Windows-1252 vestleg

en: Windows-1253 Greek
nn: Windows-1253 gresk

en: Windows-1254 Turkish
nn: Windows-1254 tyrkisk

en: Windows-1255 Hebrew
nn: Windows-1255 hebraisk

en: Windows-1256 Arabic
nn: Windows-1256 arabisk

en: Windows-1257 Baltic
nn: Windows-1257 baltisk

en: Windows-1258 Viet Nam
nn: Windows-1258 vietnamesisk

en: TIS-620 Thai
nn: TIS-620 thai

en: Single
nn: Einsleg

en: Long term relationship
nn: I langtidsforhold

en: Engaged
nn: Forlova

en: Married
nn: Gift

en: Divorced
nn: Skild

en: Separated
nn: Separert

en: Widowed
nn: Enkje/enkjemann

en: Art
nn: Kunst

en: Cars
nn: Bilar

en: Celebrity Fans
nn: Kjendisfans

en: Collections
nn: Samlingar

en: Computers
nn: Datamaskiner

en: Culture
nn: Kultur

en: Fitness
nn: Trening

en: Games
nn: Spel

en: Hobbies
nn: Hobbyar

en: ICQ - Help
nn: ICQ – hjelp

en: Internet
nn: Internett

en: Lifestyle
nn: Livsstil

en: Movies and TV
nn: Filmar og TV

en: Music
nn: Musikk

en: Outdoors
nn: Friluftsliv

en: Parenting
nn: Barneoppseding

en: Pets and Animals
nn: Dyr og kjæledyr

en: Science
nn: Vitskap

en: Skills
nn: Dugleik

en: Sports
nn: Sport

en: Web Design
nn: Nettsideutvikling

en: Ecology
nn: Økologi

en: News and Media
nn: Nyheiter og media

en: Government
nn: Offentleg

en: Business
nn: Næringsliv

en: Mystics
nn: Mystikk

en: Travel
nn: Reiseliv

en: Astronomy
nn: Astronomi

en: Space
nn: Verdsrommet

en: Clothing
nn: Klede

en: Parties
nn: Fest

en: Women
nn: Kvinner

en: Social science
nn: Samfunnsvitskap

en: 60's
nn: 60-talet

en: 70's
nn: 70-talet

en: 80's
nn: 80-talet

en: 50's
nn: 50-talet

en: Finance and Corporate
nn: Økonomi og arbeidsliv

en: Entertainment
nn: Underhaldning

en: Consumer Electronics
nn: Forbrukarelektronikk

en: Retail Stores
nn: Butikkar

en: Health and Beauty
nn: Helse og skjønnheit

en: Household Products
nn: Hushaldsprodukt

en: Mail Order Catalog
nn: Postordre

en: Business Services
nn: Forretningstenester

en: Audio and Visual
nn: Lyd og bilete

en: Sporting and Athletic
nn: Sport og idrett

en: Publishing
nn: Forlagsverksemd

en: Home Automation
nn: Heimeautomatisering

en: Academic
nn: Akademisk

en: Administrative
nn: Administrativ

en: Art/Entertainment
nn: Kunst og underhaldning

en: College Student
nn: Student – høgskule

en: Community & Social
nn: Samfunn og politikk

en: Education
nn: Utdanning

en: Engineering
nn: Industri

en: Financial Services
nn: Finanstenester

en: High School Student
nn: Student – vidaregåande

en: Home
nn: Heim og hage

en: ICQ - Providing Help
nn: ICQ – hjelp og støtte

en: Law
nn: Jus

en: Managerial
nn: Leiing

en: Manufacturing
nn: Produksjon

en: Medical/Health
nn: Medisin og helse

en: Military
nn: Militært

en: Non-Government Organization
nn: Ideell organisasjon

en: Other Services
nn: Andre tenester

en: Professional
nn: Profesjonell

en: Retail
nn: Detaljhandel

en: Retired
nn: Pensjonert

en: Science & Research
nn: Forsking og vitskap

en: Technical
nn: Teknisk

en: University Student
nn: Student – universitet

en: Web Building
nn: Nettsideutvikling

en: Alumni Org.
nn: Alumniorganisasjon

en: Charity Org.
nn: Velgjerdsverksemd

en: Club/Social Org.
nn: Klubb

en: Community Org.
nn: Samfunnsorganisasjon

en: Cultural Org.
nn: Kulturorganisasjon

en: Fan Clubs
nn: Fanklubbar

en: Fraternity/Sorority
nn: Studentsamskipnad

en: Hobbyists Org.
nn: Hobbyorganisasjon

en: International Org.
nn: Internasjonal organisasjon

en: Nature and Environment Org.
nn: Naturvernsorganisasjon

en: Other
nn: Annan

en: Professional Org.
nn: Yrkesorganisasjon

en: Scientific/Technical Org.
nn: Vitskapleg/teknisk organisasjon

en: Self Improvement Group
nn: Sjølvhjelpsgruppe

en: Spiritual/Religious Org.
nn: Andeleg/religiøs organisasjon

en: Sports Org.
nn: Idrettslag

en: Support Org.
nn: Støtteorganisasjon

en: Trade and Business Org.
nn: Handels- og forretningsorganisasjon

en: Union
nn: Fagforeining

en: Voluntary Org.
nn: Frivillig organisasjon

en: Elementary School
nn: Grunnskule

en: High School
nn: Vidaregåande skule

en: College
nn: Høgskule

en: University
nn: Universitet

en: Past Work Place
nn: Tidlegare arbeidsstad

en: Past Organization
nn: Tidlegare organisasjon

en: &Fetch Again
nn: &Hent på nytt

en: '%2' Message for %1
nn: «%2»-melding for %1

en: Fetching '%2' Message for %1...
nn: Hentar «%2»-melding for %1 …

[ctx: @item icq xtraz status]
en: angry
nn: sint

[ctx: @item icq xtraz status]
en: bath
nn: bad

[ctx: @item icq xtraz status]
en: tired
nn: trøytt

[ctx: @item icq xtraz status]
en: party
nn: fest

[ctx: @item icq xtraz status]
en: beer
nn: øl

[ctx: @item icq xtraz status]
en: thinking
nn: tenkjer

[ctx: @item icq xtraz status]
en: eating
nn: et

[ctx: @item icq xtraz status]
en: watching tv
nn: ser på fjernsyn

[ctx: @item icq xtraz status]
en: meeting
nn: møte

[ctx: @item icq xtraz status]
en: coffee
nn: kaffi

[ctx: @item icq xtraz status]
en: music
nn: musikk

[ctx: @item icq xtraz status]
en: business
nn: arbeid

[ctx: @item icq xtraz status, taking pictures with camera]
en: shooting
nn: skyt

[ctx: @item icq xtraz status]
en: having fun
nn: har det gøy

[ctx: @item icq xtraz status]
en: phone
nn: telefon

[ctx: @item icq xtraz status]
en: gaming
nn: spelar

[ctx: @item icq xtraz status]
en: studying
nn: studerer

[ctx: @item icq xtraz status]
en: shopping
nn: handlar

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sick
nn: sjuk

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sleeping
nn: søv

[ctx: @item icq xtraz status, water sport]
en: surfing
nn: surfar

[ctx: @item icq xtraz status, browsing the Internet]
en: browsing
nn: surfar på nettet

[ctx: @item icq xtraz status]
en: working
nn: arbeidar

[ctx: @item icq xtraz status]
en: typing
nn: skriv

[ctx: @item icq xtraz status]
en: picnic
nn: piknikk

[ctx: @item icq xtraz status]
en: cooking
nn: lagar mat

[ctx: @item icq xtraz status]
en: smoking
nn: røykjer

[ctx: @item icq xtraz status]
en: i am high
nn: eg er høg

[ctx: @item icq xtraz status]
en: to be or not to be
nn: å vera eller ikkje vera

[ctx: @item icq xtraz status]
en: love
nn: kjærleik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Alternatively, you can search the ICQ Whitepages :
nn: Du kan òg søkja i ICQ-katalogen:

en: Authorization Reply
nn: Løyvesvar

en: <b>%1</b> requested authorization to add you to his/her contact list.
nn: <b>%1</b> ba om løyve til å leggja deg til kontaktlista hans/hennar.

en: Authorization reply to <b>%1</b>.
nn: Løyvesvar til <b>%1</b>.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQAuthReplyUI)
en: ICQ Authorization Reply
nn: ICQ-løyvesvar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUserReq)
en: %1 requested authorization to add you to his/her contact list.
nn: %1 ba om løyve til å leggja deg til kontaktlista hans/hennar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReqReason)
en: Request Reason:
nn: Grunn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRequestReason)
en: Some reason...
nn: Ein grunn …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbGrant)
en: &Grant authorization
nn: &Gje løyve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbDecline)
en: &Decline authorization
nn: &Nekt løyve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReason)
en: Reason:
nn: Grunn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
    Password have to be between 6-8 characters long.
nn: Skriv først inn det gamle passordet ditt,
    og så det nye passordet to gongar.
    Passorda må vera på 6 til 8 teikn.

en: Change ICQ Password
nn: Byt ICQ-passord

en: ICQ Password Change
nn: Byte av ICQ-passord

en: Your new password must be between 6-8 characters long.
nn: Det nye passordet må vera på 6 til 8 teikn.

en: Your password could not be changed.
nn: Klarte ikkje endra passordet.

en: Your password has been changed successfully.
nn: Passordet er no endra.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQEditAccountUI)
en: Account Preferences - ICQ
nn: Kontoinnstillingar – ICQ

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic Setup
nn: &Grunnleggjande oppsett

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Account Preferences
nn: Kontoinnstillingar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.
nn: Brukar-ID-en til ICQ-kontoen din.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
nn: Brukar-ID-en til ICQ-kontoen. Denne skal vera eit tal (utan mellomrom eller desimaltal).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: IC&Q UIN:
nn: IC&Q-UIN:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the ICQ network, you will need an ICQ account.<br><br>
    If you do not currently have an ICQ account, please click the button to create one.
nn: For å kopla deg til ICQ-nettet treng du ein ICQ-konto.<br/><br/>
    Viss du ikkje har ein slik konto, trykk på knappen for å skaffa deg ein.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change password
nn: Byt passord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If you have an existing ICQ account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
nn: Dersom du har ein ICQ-konto og vil byta passordet, kan du bruka denne knappen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonChangePassword)
en: Change Your Password...
nn: &Byt passordet ditt …

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Accou&nt Preferences
nn: Ko&ntoinnstillingar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Privacy Options
nn: Personverninstillingar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.
nn: Slå på krav om løyve, slik at brukarar ikkje kan leggja deg til kontaktlista si utan at du gjev dei lov.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.  Check this box, and you will have to confirm any users who add you to their list before they may see your online status.
nn: Slå på krav om løyve, slik at brukarar ikkje kan leggja deg til kontaktlista si utan at du gjev dei lov. Kryssar du av her, må du stadfesta kvar brukar som legg deg til i kontaktlista si før vedkommande får lov til å sjå om du er tilkopla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: &Require authorization before someone can add you to their contact list
nn: &Krev løyve før nokon kan leggja deg inn i kontaktlista si

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Check this to hide your IP address from people when they view your user info
nn: Kryss av her for å gøyma IP-adressa di for andre brukarar når dei les brukarinformasjonen din.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Checking this box prevent people from seeing your IP address if they view your ICQ user details such as name, address, or age.
nn: Dersom du kryssar av her, vil ikkje andre kunna sjå IP-adressa di når dei ser på annan ICQ-brukarinformasjon, som namn, adresse eller alder.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Hide &IP address
nn: Gøym &IP-adresse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable Web Aware functionality.
nn: Kryss av her for å slå på Web Aware.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable ICQ's Web Aware functionality, which allows people to see your online status from ICQ's web page, and send you a message without necessarily having ICQ themselves.
nn: Kryss her for å slå på Web Aware i ICQ, som gjer at folk kan sjå på ein nettstad om du er tilkopla, og kan senda deg meldingar utan at dei sjølve er nøydde til å ha ICQ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Make my status available via &ICQ's unified messaging center
nn: Gjer statusen min tilgjengeleg via det sentrale &ICQ-meldingssenteret

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtServerEncrypted)
en: Use SSL encryption
nn: Bruk SSL-kryptering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.
nn: IP-adressa eller vertsmaska til ICQ-tenaren du vil kopla til.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver /
nn: &Tenar /

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.
nn: Porten på ICQ-tenaren som du vil kopla til.

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabVisible)
en: Visible
nn: Synleg

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabInvisible)
en: Invisible
nn: Usynleg

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabIgnore)
en: Ignore
nn: Ignorer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Ignore:
nn: Ignorer:

en: <qt>You must enter a valid ICQ No.</qt>
nn: <qt>Du må oppgje eit gyldig ICQ-nummer.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Information
nn: Persondata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uinLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &UIN #:
nn: &UIN:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Nickname:
nn: &Kallenamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &First name:
nn: &Fornamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Last name:
nn: &Etternamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Gen&der:
nn: &Kjønn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maritalLabel)
en: Marital status:
nn: Sivilstand:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Timezone:
nn: &Tidssone:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayDayLabel)
en: Day:
nn: Dag:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayMonthLabel)
en: Month:
nn: Månad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayYearLabel)
en: Year:
nn: År:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: A&ge:
nn: Al&der:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Spoken Languages
nn: Talar språka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language1Label)
en: First:
nn: Første:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language2Label)
en: Second:
nn: Andre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language3Label)
en: Third:
nn: Tredje:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location && Contact Information
nn: Stads- og kontaktinformasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Address:
nn: &Adresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &City:
nn: &Poststad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &State:
nn: &Delstat/region:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Zip:
nn: P&ostnummer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Countr&y:
nn: &Land:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Phone:
nn: &Telefon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Ce&ll:
nn: &Mobil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Fa&x:
nn: &Faks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: &Homepage:
nn: &Heimeside:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Origin
nn: Fødestad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState)
en: State:
nn: Delstat/region:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Interests
nn: Interesser

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Organization Type
nn: Organisasjonstype

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Past Affiliation
nn: Tidlegare tilknyting

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email Addresses
nn: E-postadresser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sendInfoCheck)
en: Send updates and ICQ promotional info to my primary email
nn: Send oppdatering og ICQ-reklame til e-postadressa mi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Non-published email will be used for password retrieval purposes.
nn: Ikkje-publisert e-postadresse vert brukt til henting av gløymt passord.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabWhitepages)
en: ICQ Whitepages Search
nn: Søk i ICQ-katalogen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: &Email:
nn: &E-postadresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: &Gender:
nn: &Kjønn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Lan&guage:
nn: &Språk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: C&ountry:
nn: &Land:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Only search for online contacts
nn: Søk berre etter kontaktar som er tilkopla

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabUIN)
en: UIN Search
nn: UIN-søk

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, searchResults)
en: This is where the results from your search are displayed. If you double-click a result, the search window will close and pass the UIN of the contact you wish to add back to the Add Contact Wizard. You can only add one contact at a time.
nn: Her vert resultata frå søket viste. Dobbeltklikk på eit resultat for å leggja kontakten til kontaktlista di. Du kan berre leggja til éin kontakt om gongen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, searchButton)
en: Search the ICQ Whitepages with your search criteria
nn: Søk i ICQ-katalogen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clears both search fields and results
nn: Tøm både søkjefeltet og søkjeresultata

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stops the search
nn: Stopp søket

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stop
nn: Stopp

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: Show information about the selected contact
nn: Vis informasjon om den valde kontakten

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: User Info
nn: Brukarinformasjon

en: ICQ User Search
nn: ICQ-brukarsøk

en: Add the selected user to your contact list
nn: Legg den valde brukaren til kontaktlista

en: Requires Authorization
nn: Krev løyve

en: You must be online to search the ICQ Whitepages.
nn: Du må vera tilkopla for å kunna søkja i ICQ-katalogen.

en: You must enter a valid UIN.
nn: Du må skriva inn eit gyldig UIN-nummer.

en: You must enter search criteria.
nn: Du må skriva noko å søkja etter.

en: You must be online to display user info.
nn: Du må vera tilkopla for å kunna sjå brukarinformasjon.

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: ICQ User Information
nn: ICQ-brukarinformasjon

en: General ICQ Information
nn: Generell informasjon om ICQ

en: Home Info
nn: Heimeinfo

en: Home Information
nn: Heimeinformasjon

en: Work Info
nn: Arbeidsinfo

en: Work Information
nn: Arbeidsinformasjon

en: Other Info
nn: Annan info

en: Other ICQ Information
nn: Annan ICQ-informasjon

en: Interest Info
nn: Interesser

en: Interest Information
nn: Interesseinformasjon

en: Org & Aff Info
nn: Organisasjonar og tilknytingar

en: Organization & Affiliation Information
nn: Informasjon om organisasjonar og tilknytingar

en: Publish Email/Email
nn: Offentleggjer e-postadressa

[ctx: Primary email address]
en: Primary
nn: Hovudadresse

[ctx: Other email address]
en: More
nn: Fleire

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Company Location Information
nn: Informasjon om staden til firmaet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Address:
nn: Adresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Zip:
nn: Postnummer:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Work Information
nn: Personleg informasjon om arbeid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, occupationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOccupation)
en: Occupation:
nn: Yrke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Phone:
nn: Telefon:

en: Xtraz Status Editor
nn: Xtraz-statusredigering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Icon:
nn: Ikon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAppend)
en: Append to menu
nn: Legg til på menyen

en: file is empty:
nn: Fila er tom:

en: Bad Request
nn: Ugyldig førespurnad

en: Request Timed Out
nn: Førespurnaden vart tidsavbroten

en: Acceptance Period Timed Out
nn: Godtakingsperioden er slutt

en: Unknown Error:
nn: Ukjend feil:

en: missing IP or port
nn: Manglar IP-adresse eller port

en: Timeout
nn: Tidsavbrot

en: Adding contacts
nn: Legg til kontaktar

en: Adding contacts to ICQ server list.
nn: Legg kontaktar til ICQ-tenarlista.

en: Adding contacts to AIM server list.
nn: Legg kontaktar til AIM-tenarlista.

[ctx: %1 out of %2 contacts have been added]
en: %1 out of %2 added.
nn: %1 av %2 lagde til.

en: Chat Room Invitation
nn: Invitasjon til praterom

[ctx: account has been disconnected]
en: Kopete: %1 disconnected
nn: Kopete: %1 er kopla frå

en: There was an error in the protocol handling; it was not fatal, so you will not be disconnected.
nn: Det oppstod ein feil ved protokollhandteringa. Feilen var ikkje alvorleg, så du vert ikkje kopla frå.

en: There was an error in the protocol handling; automatic reconnection occurring.
nn: Det var ein feil i protokollhandsaminga. Du vert automatisk kopla til att.

en: Kopete: OSCAR Protocol error
nn: Kopete: OSCAR-protokollfeil

[ctx: AIM user id]
en: screen name
nn: visingsnamn

en: You have logged in more than once with the same %1, account %2 is now disconnected.
nn: Du har logga inn fleire gongar med same %1. Konto %2 vert no kopla frå.

en: Sign on failed because either your %1 or password are invalid. Please check your settings for account %2.
nn: Klarte ikkje logga på. Anten er %1 eller passordet ugyldig. Sjekk innstillingane for kontoen %2.

en: The %1 service is temporarily unavailable. Please try again later.
nn: %1-tenesta er mellombels utilgjengeleg. Prøv att seinare.

en: Could not sign on to %1 with account %2 because the password was incorrect.
nn: Klarte ikkje logga inn på %1 med kontoen %2, då passordet var feil.

en: Could not sign on to %1 with nonexistent account %2.
nn: Klarte ikkje logga inn på %1, då kontoen %2 ikkje finst.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 expired.
nn: Klarte ikkje logga inn på %1, då kontoen %2 har gått ut på dato.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 is currently suspended.
nn: Klarte ikkje logga inn på %1, då kontoen %2 er suspendert.

en: Could not sign on to %1 as there are too many clients from the same computer.
nn: Klarte ikkje logga inn på %1, då det er for mange klientar frå den same maskina.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for sending messages too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
nn: Tenaren har blokkert %1-kontoen på %2-tenaren, då han sende meldiwngar for fort. Vent ti minutt, og prøv så på nytt. Viss du held fram med å prøva å senda, vil du måtte venta endå lenger.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for reconnecting too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
nn: Tenaren har blokkert %1-kontoen på %2-tenaren, då du kopla til att for fort. Vent ti minutt, og prøv så på nytt. Viss du held fram med å prøva å logga til, vil du måtte venta endå lenger.

en: Sign on to %1 with your account %2 failed.
nn: Klarte ikkje logga inn på %1 med kontoen %2.

en: The %1 server thinks the client you are using is too old. Please report this as a bug at http://bugs.kde.org
nn: %1-tenaren meiner programmet du brukar er for gammalt. Meld frå om dette som ein feil på http://bugs.kde.org/.

en: Account %1 was disabled on the %2 server because of your age (under than 13).
nn: Kontoen %1 vart stengd på %2-teneran på grunn av alderen din (då du er yngre enn 13 år).

en: Buddy icons
nn: Vennebilete

en: Group chat
nn: Gruppeprat

en: Voice chat
nn: Taleprat

en: Send buddy list
nn: Send venneliste

en: The user %1 requires authorization before being added to a contact list. Do you want to send an authorization request?
    
    Reason for requesting authorization:
nn: Brukaren %1 må godkjenna at du legg han/ho til kontaktlista di. Ønskjer du å senda ein førespurnad om løyve til dette?
    
    Grunnen til at du ber om løyve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Use this &encoding when chatting with this contact:
nn: Bruk denne &teiknkodinga når du pratar med denne kontakten:

en: Select Encoding
nn: Vel teiknkoding

en: Default
nn: Standard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The following contacts are not on your contact list. Would you like to add them?
nn: Desse kontaktane ligg ikkje i kontaktlista di. Vil du leggja dei til?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotShowAgain)
en: Do &not ask again
nn: &Ikkje spør igjen

en: Add Contacts to Server List
nn: Legg kontaktane til tenarlista

en: Do &Not Add
nn: &Ikkje legg til

en: Client Features
nn: Klienteigenskapar

en: Buddy Icon MD5 Hash
nn: MD5-kode for vennebilete

en: Contact Encoding
nn: Kontaktkoding

en: Member Since
nn: Medlem sidan

en: Protocol Version
nn: Protokollversjon

en: Show my own video...
nn: Vis mitt eige nettkamera …

en: View Contact's Webcam
nn: Vis nettkameraet til kontakten

en: Send Webcam
nn: Send nettkamera

en: Country
nn: Land

en: State
nn: Stat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Home Address
nn: Heimeadresse

en: Zipcode
nn: Postnummer

en: Age
nn: Alder

en: There was an error while connecting to the QQ server.
    Error message:
nn: Klarte ikkje kopla til QQ-tenaren.
    Feilmelding:

en: Unable to lookup %1
nn: Klarte ikkje slå opp %1

en: Unhandled QQ error code %1 
    Please file a bug report with a detailed description and, if possible, the last console debug output.
nn: Ukjend QQ-feilkode: %1.
    Meld frå om denne feilen, med ei detaljert skildring, og om mogleg med feilinformasjon frå konsollen.

en: QQ vCard
nn: QQ-visittkort

en: WARNING: This vCard may be out-of-date.
nn: Åtvaring: Dette visittkortet kan vera utdatert.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Contact name:
nn: &Kontaktnamn

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QQEditAccountUI)
en: Account Preferences - QQ
nn: Kontoinnstillingar – QQ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.
nn: Brukar-ID-en til QQ-kontakten du vil bruka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.  This should be in the form of a valid E-mail address.
nn: Brukar-ID-en til QQ-kontakten du vil bruka. Denne bør vera ei gyldig e-postadresse.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: &QQ ID:
nn: &QQ-ID:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autologin)
en: If you check this checkbox, the account will not be connected when you press the "Connect All" button, or at startup when automatic connection at startup is enabled.
nn: Viss det er kryssa av her, vert ikkje kontoen automatisk kopla til når du vel «Kopla til alle», eller ved oppstart, sjølv om du har slått på automatisk tilkopling ved oppstart.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonVCard)
en: View && Update my vCard
nn: Vis og oppdater visittkortet mitt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the QQ network, you will need a QQ ID.
    
    If you do not currently have an ID, please create one.
nn: For å kopla deg til QQ-nettet treng du ein QQ-ID.
    
    Viss du ikkje har ein slik ID, trykk på knappen for å skaffa deg ein.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (toolTip), widget
en: Only modify these values if you want to use a special IM proxy server, like SIMP
nn: Du bør ikkje endra desse verdiane, med mindre du vil bruka ein spesiell mellomtenar for lynmeldingar, slik som SIMP.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_settings_page)
en: Global QQ Options
nn: Globale QQ-val

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Note:</b> These settings are applicable to all QQ accounts
nn: <qt><b>Merk:</b> Desse innstillingane gjeld alle QQ-kontoane

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: This option will notify you when a contact starts typing their message, before the message is sent or finished.
nn: Dette valet varslar deg når ein kontakt startar å skriva ei melding, før meldinga er ferdigskriven eller send.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: Au&tomatically open a chat window when someone starts a conversation
nn: Opna a&utomatisk eit pratevindauge når nokon startar ein samtale

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the display pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
nn: <qt><p>Vel når Kopete skal lasta ned bilete av kontaktane.</p> <dl><dt>Berre manuelt</dt> <dd>Biletet vert ikkje lasta ned automatisk, berre når brukaren bed om det.</dd> <dt>Når eit pratevindauge er ope</dt> <dd>Biletet vert lasta ned når ein samtale vert sett i gang, altså når du opnar eit pratevindauge.</dd> <dt>Automatisk</dt> <dd>Prøv alltid å lasta ned eit bilete dersom kontakten har eitt. <b>Merk:</b> Dette medfører ei tilkopling, så brukarane får vita om at du lastar ned biletet deira.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Download the QQ picture:
nn: Last ned QQ-bilete:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
nn: <qt><p>Vel når Kopete skal lasta ned bilete av kontaktane.</p> <dl><dt>Berre manuelt</dt> <dd>Biletet vert ikkje lasta ned automatisk, berre når brukaren bed om det.</dd> <dt>Når eit pratevindauge er ope</dt> <dd>Biletet vert lasta ned når ein samtale vert sett i gang, altså når du opnar eit pratevindauge.</dd> <dt>Automatisk</dt> <dd>Prøv alltid å lasta ned eit bilete dersom kontakten har eitt. <b>Merk:</b> Dette medfører ei tilkopling, så brukarane får vita om at du lastar ned biletet deira.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Only Manually
nn: Berre manuelt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: When a Chat is Open (default)
nn: Når eit pratevindauge er ope (standard)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Automatically (read help)
nn: Automatisk (les hjelpeteksten)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: QQ Messenger allows users to download and use custom emoticons. If this option is enabled, Kopete will download and display such emoticons.
nn: Med QQ Messenger kan du lasta ned og visa heimelaga fjesingar. Kryss av her viss du ønskjer at Kopete skal gjera dette.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: &Download and show custom emoticons
nn: Last ned og vis &heimelaga fjesingar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: Export all the emoticon themes as custom emoticons (only works for emoticons in the PNG format).
nn: Eksporter alle fjesingtemaa som heimelaga fjesingar (verkar berre med fjesingar i PNG-formatet).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: E&xport the current emoticon theme to users
nn: E&ksporter det gjeldande fjesingtemaet til brukarar

en: <qt>You must enter a valid email address.</qt>
nn: <qt>Du må oppgje ei gyldig e-postadresse.</qt>

en: QQ Plugin
nn: QQ-tillegg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Picture
nn: Bilete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblQQId)
en: QQ ID:
nn: QQ-ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAge)
en: Age:
nn: Alder:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: N/A
nn: –

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSignature)
en: Signature:
nn: Signatur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZip)
en: Zip code:
nn: Postnummer:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phone Numbers
nn: Telefonnummer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rat
nn: Rotta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ox
nn: Oksen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Tiger
nn: Tigeren

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rabbit
nn: Haren

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dragon
nn: Draken

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Snake
nn: Slangen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Horse
nn: Hesten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ram
nn: Geita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Monkey
nn: Apa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rooster
nn: Hanen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dog
nn: Hunden

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Pig
nn: Grisen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Graduate:
nn: Uteksaminert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZodiac)
en: Zodiac:
nn: Stjerneteikn:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aries
nn: Vêren

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Taurus
nn: Tyren

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Gemini
nn: Tvillingane

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Cancer
nn: Krepsen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Leo
nn: Løva

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Virgo
nn: Jomfrua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Libra
nn: Vekta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Scorpio
nn: Skorpionen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Sagittarius
nn: Skytten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Capricorn
nn: Steinbukken

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aquarius
nn: Vassmannen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Pisces
nn: Fiskane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHoroscope)
en: Horoscope:
nn: Horoskop:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIntroduction)
en: Introduction:
nn: Introduksjon:

en: Webcam for %1
nn: Nettkameraet til %1

en: No webcam image received
nn: Fekk ikkje noko nettkamerabilete

en: This version of Skype is too old, consider upgrading
nn: Denne Skype-versjonen er for gammal

en: Skype protocol
nn: Skype-protokoll

en: Does not have multi-user chat capability
nn: Har ikkje støtte for fleire pratedeltakarar

en: Chat denied
nn: Nekta prat

en: Unknown error
nn: Ukjend feil

en: Misc error
nn: Feil

en: User or phone number does not exist
nn: Brukaren eller telefonnummeret finst ikkje

en: User is offline
nn: Brukaren er fråkopla

en: No proxy found
nn: Fann ikkje nokon mellomtenar

en: Session terminated
nn: Økt avslutta

en: No common codec found
nn: Fann ikkje nokon felles kodekar

en: Sound I/O error
nn: Lyd-feil

en: Problem with remote sound device
nn: Problem med lydeininga hos motparten

en: Call blocked by recipient
nn: Mottakaren blokkerte samtalen

en: Recipient not a friend
nn: Mottakaren er ikkje ein venn

en: User not authorized by recipient
nn: Brukaren er ikkje autorisert av mottakaren

en: Sound recording error
nn: Feil ved lydopptak

en: This version of Skype does not support adding users to chat.
nn: Denne Skype-versjonen støttar ikkje å leggja brukarar til ein prat.

en: Skype Protocol
nn: Skype-protokoll

en: Could not ping Skype
nn: Klarte ikkje pinga Skype

en: Skype did not accept this application
nn: Skype godtok ikkje dette programmet

en: Skype API syntax error
nn: Skype API-syntaksfeil

en: Skype API not ready yet, wait a bit longer
nn: Skype API er ikkje klar enno – vent litt til

en: Cannot register Skype communication for Kopete on D-Bus
nn: Klarte ikkje registrera Skype-kommunikasjon for Kopete på D-Bus

en: Could not launch Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
nn: Klarte ikkje starta Skype.
    Du må installera den opphavlege dynamisk lenkja Skype versjon 2.0-programfila frå http://www.skype.com/

en: Could not find Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
nn: Fann ikkje Skype.
    Du må installera den opphavlege dynamisk lenkja Skype versjon 2.0-programfila frå http://www.skype.com/

en: Could not ping Skype.
    Maybe Skype not running.
    Error while sending a message to Skype (%1).
nn: Klarte ikkje pinga Skype.
    Det kan vera Skype ikkje køyrer.
    Feil ved sending av melding til Skype (%1).

en: Error while sending a message to Skype (%1).
nn: Feil ved sending av melding til Skype (%1).

en: Could not ping Skype.
    You are logged out from Skype, please log in.
nn: Klarte ikkje pinga Skype.
    Du er logga ut frå Skype. Logg først inn.

en: Please login to Skype first
nn: Logg inn på Skype først.

en: Skype Me
nn: Skype meg

en: Make Test Call
nn: Start testsamtale

en: Cannot open info about user %1
nn: Klarte ikkje henta informasjon om brukaren %1

en: Unknown action from SkypeActionHandler
nn: Ukjend handling frå SkypeActionHandler

en: Add contact from SkypeActionHandler is not supported yet
nn: Det er ikkje støtte for å leggja kontaktar frå SkypeActionHandler enno

en: Send voicemail from SkypeActionHandler is not supported yet
nn: Det er ikkje støtte for å senda talepost frå SkypeActionHandler enno

en: You must connect to Skype first.
nn: Du må kopla til Skype først.

en: Wrong Information
nn: Feil informasjon

en: You must write the contact's name.
nn: Du må skriva inn namnet på kontakten.

en: Contact echo123 is not needed. You can make test call in Skype protocol actions.
nn: Du treng ikkje kontakten «echo123». Du kan starta prøvesamtalar under protokollhandlingane.

en: This contact already exists in this account.
nn: Kontakten finst alt i denne kontakten.

en: You cannot add yourself as a contact.
nn: Du kan ikkje leggja deg sjølv til som ein kontakt.

en: Call with %1
nn: Ring med %1

en: Canceled
nn: Avbroten

en: Other person is busy
nn: Mottakaren er oppteken

en: Refused
nn: Nekta

en: Call Back
nn: Ring tilbake

en: Missed
nn: Tapt

en: Resume
nn: Hald fram

en: On hold (local)
nn: På vent (lokalt)

en: On hold (remote)
nn: På vent (eksternt)

en: On hold
nn: På vent

en: Hold
nn: Vent

en: In progress
nn: I gang

en: Ringing
nn: Ringjer

en: Failed
nn: Mislukka

[ctx: Early media means the media played before the call is established. For example it can be a calling tone or a waiting message such as all operators are busy.]
en: Early media (waiting for operator...)
nn: Ventelyd (ventar på operatør …)

en: Failed (%1)
nn: Mislukka (%1)

en: %1 active
    %2 total
nn: %1 aktive
    %2 i alt

en: Skypeout inactive
nn: Skypeout inaktiv

en: Call
nn: Oppringing

en: Conference Call
nn: Telekonferanse

en: Block contact
nn: Blokker kontakt

en: Details for User %1
nn: Detaljar for brukaren %1

en: You can have only one skype account
nn: Du kan berre ha éin Skype-konto

en: Configure Skype client
nn: Set opp Skype-klient

en: Please enter your skype user name
nn: Skriv inn brukarnamnet til Skype

en: You must enter your skype user name
nn: Du må oppgje eit brukarnamn

en: Cannot create/open file %1 for configuring the Skype client.
nn: Kan ikkje oppretta/opna fila «%1» for oppsett av Skype-klienten.

en: Process has completed.
    Skype is now configured for Kopete.
    You must restart the Skype client for changes to take effect.
nn: Skype er no sett opp for Kopete.
    Du må starta Skype på nytt for at endringane skal tre i kraft.

en: Not in Skype list
nn: Ikkje i Skype-lista

en: Not authorized
nn: Ikkje autorisert

en: SkypeOut contact
nn: SkypeOut-kontakt

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeAddContactBase)
en: Add Skype Contact
nn: Legg til Skype-kontakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype name:
nn: Skype-namn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Sorry, but the search function is not yet implemented.
nn: Søkjefunksjonen er ikkje implementert enno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchButton)
en: Se&arch
nn: &Søk

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeCallDialogBase)
en: Skype Call
nn: Skype-oppringing

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name(s) of Participant(s)
nn: Namn på deltakar(ar)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name of the other participant in the call (or a list of names if it is a conference call.)
nn: Namnet på den andre deltakaren i samtalen (eller ei liste med namn dersom det er ein telekonferanse).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total time elapsed.
nn: Total tid gått.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Time:
nn: Tid:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits left
nn: SkypeOut-kreditt att

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total length of the call/<br />(i.e. both time speaking and time on hold.)
nn: Totale samtaletid/<br />(både tale- og ventetid.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits:
nn: SkypeOut-kreditt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept call
nn: Ta imot samtale

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept incoming call
nn: Ta imot innkommande samtale

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HangButton)
en: Finish the call
nn: Avslutt samtalen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HangButton)
en: Terminate the call
nn: Avslutt samtalen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HangButton)
en: H&ang up
nn: &Legg på

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Hold the call
nn: Set samtalen på vent

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Interrupt the call for a moment and resume (or hang up) later.
nn: Avbryt samtalen mellombels, og hald fram (eller legg på) seinare.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HoldButton)
en: H&old
nn: &Vent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person.
nn: Opna skriveprat med personen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person with whom you are talking.
nn: Opna skriveprat med personen du snakkar med.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, VideoButton)
en: Start/Stop Video
nn: Start/stopp video

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeDetailsBase)
en: User's Details
nn: Brukardetaljar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype ID:
nn: Skype-ID

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Authorized
nn: Har løyve

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Not Authorized
nn: Har ikkje løyve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Is authorized:
nn: Har løyve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Display Name:
nn: Visingsnamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Sex:
nn: Kjønn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: Check this if you do not want to connect with other protocols
nn: Kryss av her om du ikkje ønskjer å kopla til andre protokollar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: E&xclude from connection
nn: I&kkje ta med ved tilkopling

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Important Note
nn: Viktig merknad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: The Skype plugin serves as a bridge to an externally running copy of Skype. This has some consequences on how it functions: you need an instance of Skype to be running, and only one Skype account can be used.<br /><br />Note that you need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 or 2.1 from <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a><br /><br />This plugin will only work if the language in the Skype client set to English. Kopete shows notifications (incoming call, message, ...), so you can turn off the notifications in Skype.
nn: Skype-tillegget fungerer som ei bru til ein ekstern Skype-instans. Dettte har konsekvensar for korleis det fungerer: Skype-programmet må køyra, og du kan berre bruka éin Skype-konto.<br /><br />Merk at du må installera den originale, dynamisk lenkja, Skype-versjonen 2.0 eller 2.1 frå <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com/</a><br /><br />Dette tillegget verkar berre viss språket i Skype-programmet er sett til engelsk. Kopete vil visa varslingar om oppringingar, meldingar og anna, så du kan slå av desse i Skype.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureSkypeClient)
en: Disable Skype notifications and set up English language in Skype client
nn: Slå av Skype-varslingar og vel engelsk som språk i Skype-programmet

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, launchTab)
en: Lau&nch
nn: &Start

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: You can set whether and when should kopete launch Skype.
nn: Vel om og når Kopete skal starta Skype.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: Launch Skype
nn: Start Skype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeededRadio)
en: When &not running
nn: &Når programmet ikkje køyrer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeverRadio)
en: N&ever
nn: &Aldri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Command to launch Skype:
nn: Kommando for å starta Skype:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Launch timeout:
nn: Tidsavbrot for oppstart:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: s
nn: sekund

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Wait before trying to connect to Skype:
nn: Vent før forsøk på å kopla til Skype:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, WaitSpin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, WaitSpin)
en: trying
nn: prøver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: If you get error that Skype was not found, but in fact it is running, check the instructions at <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.<br /><br />Note that only the dynamic linked Skype binary is supported.
nn: Viss du får ei feilmelding om at Skype ikkje vart funnen, men er sikker på at programmet køyrer, finn du hjelp på <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.<br /><br />Merk at berre den dynamisk lenkja Skype-programfila er støtta.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Each application that wants to use Skype must provide its name to it, and the user is asked whether to allow said application to access Skype.<br>By default, kopete provides kopete as its name, but if you suspect another application is accessing Skype with this name, you can change the name Kopete uses here, and then within Skype disallow applications that refer to themselves as kopete.
nn: Alle programma som ønskjer å bruka Skype må oppgje programnamnet, og Skype vil så spørja om programmet skal ha løyve til å bruka Skype.<br/>Som standard oppgjev Kopete namnet «kopete», men viss mistenkjer at eit anna program identifiserer seg som «kopete», kan du endra namnet Kopete skal oppgje, og så be Skype tillata det nye namnet og blokkera alle program som identifiserer seg som «kopete».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AuthorCheck)
en: &Non-standard authorization
nn: &Ikkje-standard løyve

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: What bus do you want to use
nn: Kva buss vil du bruka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Which D-Bus do you want to use to connect to Skype?<br>Session: Your own, other people cannot use it (use --use-session-dbus to start Skype on that bus.)<br>System: Shared by all people on the same computer. This one is used by default by Skype.<br>You have to specify the same D-Bus used by Skype.
nn: Kva D-Bus vil du bruka til å kopla til Skype?<br/>Økt: Din eigen, slik at andre brukarar ikkje kan bruka han (bruk «--use-session-dbus» for å starta Skype på den bussen.)<br/>System: Delt av alle brukarane på maskina. Skype brukar denne som standard.<br/>Du må alltid oppgje same D-Bus som Skype brukar.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Bus
nn: Buss

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton4)
en: Sessi&on
nn: Ø&kt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Note that Kopete will freeze while Skype asks you if it can allow Kopete to access it. This is normal, and if you allow it forever (check that "Remember" checkbox in Skype's dialog), it will not happen again.<br /><br />The 'System Bus' option is not yet supported by Skype
nn: Merk at Kopete vert fryst mens Skype spør om du vil gje programmet løyve til å bruka Skype. Dette er vanleg, og viss du gjer programmet løyve for alltid (kryss av «Remember» i Skype-vindauget), skjer det berre éin gong.<br /><br />«System-buss»-valet er ikkje støtta i Skype enno.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, activityTab)
en: &Activity
nn: &Aktivitet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming messages
nn: Viss alle innkommande meldingar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: This will show all incoming Skype messages. If this is off, they are showed only if the message belongs to chat that is started by kopete.
nn: Viss alle innkommande Skype-meldingar. Viss du kryssar vekk det, vert dei berre viste når meldingane høyrer til pratet som er starta av Kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming &messages
nn: Vis alle innkommande &meldingar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: This will mark incoming messages as read, so if you have Skype set up not to automatically pop-up chats, it will not flash the exclamation icon.
nn: Merk innkommande meldingar som lesne. Viss du har sett opp Skype til ikkje automatisk å spretta opp ved nye prateførespurnadar, vert ikkje utropsteikn-ikonet vist.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: Mar&k as read
nn: &Merk som lesen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: If this is checked, Kopete will ask Skype on login if it has any messages that have not been shown, and if so, will show them. This is useful if you start Kopete later than Skype, and Skype is configured not to show incoming messages.
nn: Viss det er kryssa av her, vil Kopete spørja Skype ved innlogging om det finst nokon meldingar som ikkje alt er viste, og viss det er det, visa dei. Dette er nyttig om du startar Kopete etter Skype, og Skype er sett opp til ikkje å visa innkommande meldingar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: Scan f&or unread
nn: Søk &etter ulesne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: Show call control window for all calls
nn: Viss kontrollvindauge for oppringing for alle samtalar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: This will show a call control window for every call (both incoming and outgoing). If it is off, you can call from Kopete, but you have to control that call from Skype.
nn: Dette vil vindage eit kontrollvindauge for kvar oppringing (både innkommande og utgåande). Viss det ikkje er kryssa av her, kan du ringja opp frå Kopete, men må kontrollera samtalen i Skype.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: S&how call control (this will also hide Skype client call dialog)
nn: &Vis kontrollvindauge (dette vil òg gøyma kontrollvindauget i Skype)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Auto close the call control window
nn: Lukk automatisk kontrollvindauget

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: This will close the call control window automatically when the call finishes
nn: Lukk automatisk kontrollvindauget når samtalen er ferdig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Autoc&lose
nn: &Autolukk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Timeout:
nn: Tidsgrense:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: If this is enabled, Kopete keeps track of whether or not Skype is running.
nn: Viss det er kryssa av her, vil Kopete halda oversikt over om Skype køyrer eller ikkje køyrer.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: This keeps track of whether Skype is running. Turning this off only makes sense it you are trying to get non-flooded debug output.
nn: Hald oversikt over om Skype køyrer eller ikkje køyrer. Slå berre av dette om du har problem med for mykje feilsøkingsinformasjon frå programma.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, LeaveCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat on window exit
nn: Ikkje forlat praten ved lukking av vindauget

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat when the chat window is closed. Makes a difference only with multi-user chats: if it is checked, you will continue receiving messages from that chat even after closing the window.
nn: Ikkje forlat praten ved lukking av pratevindauget. Dette har berre noko å seia for pratar med fleire enn to deltakarar. Kryss av her viss du ønskjer å ta imot meldingar frå praten sjølv etter at du har lukka vindauget.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, callsTab)
en: &Calls
nn: &Oppringingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, StartCallCommandCheck)
en: E&xecute before call
nn: &Køyr før oppringing

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait before making/accepting the call for the command to finish.
nn: Vent med å utføra/godta oppringinga til kommandoen er fullført.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait for the command to finish before accepting/making the call.<br>
    Note that kopete will freeze whilst waiting.
nn: Vent med å utføra/godta oppringinga til kommandoen er fullført.<br/>
    Merk at Kopete vert fryst når kommandoen køyrer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: Wait for fi&nish
nn: Vent til &fullført

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EndCallCommandCheck)
en: Execute after call
nn: Køyr etter oppringing

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Usually this makes no difference, but if there are some other calls on hold, it is executed only for the most recently ended one.
nn: Vanlegvis er det ikkje nokon forskjell, mens viss det finst andre samtalar på vent, vert han køyrd berre for den som sist vart avslutta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Onl&y for last call
nn: &Berre for den siste samtalen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncomingCommandCheck)
en: Execute on inco&ming call
nn: &Køyr ved innkommand oppringing

en: Could not load service %1.
nn: Klarte ikkje lasta inn tenesta %1.

en: Error Loading Service
nn: Feil ved innlasting av teneste

en: <qt>GSMLib is a library (and utilities) for sending SMS via a GSM device. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
nn: <qt>GSMLib er eit bibliotek (og verktøy) for sending av tekstmelding via ei GSM-eining. Du finn progrmmet på <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: GSMLib Settings
nn: GSMLib-innstillingar

en: Could Not Send Message
nn: Klarte ikkje senda melding

en: No provider configured
nn: Ingen leverandør er sett opp

en: <qt>SMSClient is a program for sending SMS with the modem. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
nn: <qt>SMSClient er eit program som sender SMS med modemet. Programmet kan hentast på <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient Settings
nn: Innstillingar for SMSClient

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &program:
nn: SMSClient-&program:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Pro&vider:
nn: Le&verandør:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &config path:
nn: Sti til &oppsett for SMSClient:

en: No provider configured.
nn: Ingen leverandør er sett opp.

en: No prefix set for SMSSend, please change it in the configuration dialog.
nn: Det er ikkje sett opp noko prefiks for SMSSend, du må endra dette i oppsettsdialogen.

en: No Prefix
nn: Ikkje prefiks

en: %1 Settings
nn: %1-innstilllingar

en: <qt>SMSSend is a program for sending SMS through gateways on the web. It can be found on <a href="%1">%2</a></qt>
nn: <qt>SMSSend er eit program som sender SMS gjennom portar på nettet. Det kan hentast frå<a href="%1">%2</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend Options
nn: Innstillingar for SMSSend

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend prefi&x:
nn: prefi&ks for SMSSend:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Provider Options
nn: Leverandørinnstillingar

en: Could not determine which argument should contain the message.
nn: Klarte ikkje finna ut kva for argument som skulle innehalda meldinga.

en: Could not determine which argument should contain the number.
nn: Klarte ikkje finna ut kva for argument som skulle innehalda nummeret.

en: This message is longer than the maximum length (%1). Should it be divided to %2 messages?
nn: Denne meldinga er lenger enn største lengde (%1). Skal ho delast opp i %2 meldingar?

en: Message Too Long
nn: Meldinga er for lang

en: Divide
nn: Del opp

en: Do Not Divide
nn: Ikkje del opp

en: Message too long.
nn: Meldinga er for lang.

en: Something went wrong while sending the message.
nn: Noko gjekk gale ved sending av meldinga.

en: &Contact Settings
nn: &Kontaktinnstillingar

en: User Preferences
nn: Brukarinnstillingar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget)
en: Account Preferences - SMS
nn: Kontoinnstillingar – SMS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: A unique name for this SMS account.
nn: Eit eintydig namn for denne SMS-kontoen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &SMS delivery service:
nn: &SMS leveringsteneste:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.
nn: Leveringstenesta du vil bruka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.  Note that you will need to have this software installed prior to using this account.
nn: Leveringstenesta du vil bruka. Merk at du treng denne programvara installert før du brukar denne kontoen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &Description
nn: &Skildring

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service.
nn: Skildring av SMS leveringstenesta.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service, including download locations.
nn: Skildring av SMS leveringstenesta, inkludert nedlastingsplassar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: To use SMS, you will need an account with a delivery service.
nn: For å bruka SMS treng du ein konto med leveringsteneste.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Messaging Preferences
nn: Innstillingar for meldingsteneste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: If the message is too &long:
nn: Viss meldinga er for &lang:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.
nn: Kva som skal skje dersom du skriv ei melding som er for lang til å verta sendt i ei enkel SMS-melding.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.  You can either choose to break it up into smaller messages automatically, cancel the message from being sent entirely, or have Kopete prompt you each time you enter a message that is too long.
nn: Kva som skal skje dersom du skriv ei melding som er for lang til å verta sendt i ei enkel SMS-melding. Du kan anten velja å bryta opp meldinga i mindre meldingar automatisk, avbryta heile sendinga av meldinga eller la Kopete spørja deg kvar gong kva du skal gjera viss meldinga er for lang.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Prompt (recommended)
nn: Spør (tilrådd)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Break Into Multiple
nn: Del opp i fleire

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Cancel Sending
nn: Avbryt sending

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Enable phone number internationalization
nn: &Slå på internasjonale telefonnummer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.
nn: Kryss av viss du vil bruka internasjonale telefonnummer.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.  Without this option, you will only be able to use SMS for accounts within your country.
nn: Kryss av viss du vil bruka internasjonale telefonnummer. Utan dette valet vil du berre kunna bruka SMS for kontoar innanfor ditt eige land.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Substitute leading &zero with code:
nn: Erstatt første &null med kode:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine)
en: Whatever you want to substitute for a leading zero.
nn: Det du vil bruka i staden for første null.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.
nn: Telefonnummer til den kontakten du vil leggja inn.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.  This should be a number with SMS service available.
nn: Telefonnummer til den kontakten du vil leggja inn. Dette bør vera eit nummer med tilgang til SMS-teneste.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Contact na&me:
nn: Kontaktna&mn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Some One
nn: Nokon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.
nn: Telefonnummeret til kontakten.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.  This should be a number with SMS service available.
nn: Telefonnummeret til kontakten. Dette bør vera eit nummer som kan sendast SMS-meldingar til.

en: The working directory %1 does not exist.
    If you have not yet configured anything for Samba please see
    Install Into Samba (Configure... -> Account -> Edit) information
    on how to do this.
    Should the directory be created? (May require the root password)
nn: Arbeidsmappa «%1» finst ikkje.
    Viss du ikkje enno har sett opp noko for Samba, sjå
    «Installer til Samba» («Set opp … → Konto → Rediger»)
    for informasjon om korleis du gjer dette.
    Vil du oppretta mappa? (Dette kan kreva rotpassordet.)

en: Create Directory
nn: Opprett mappe

en: Do Not Create
nn: Ikkje lag

en: Permissions of the working directory %1 are incorrect.
    You will not receive messages if choose No.
    You can also correct it manually (chmod 0777 %1), restart Kopete.
    Fix this (may require the root password)?
nn: Løyva til arbeidsmappa «%1» er feil.
    Du vil ikkje ta imot meldingar viss du vel «Nei».
    Du kan òg retta dette for hand («chmod 0777 %1»), og så starta Kopete på nytt.
    Vil du retta dette automatisk (kan krevja rotpassordet)?

en: Fix
nn: Fiks

en: Do Not Fix
nn: Ikkje fiks

en: Connection to localhost failed.
    Is your samba server running?
nn: Klarte ikkje kopla til localhost.
    Er du sikker på at Samba-tenaren køyrer?

en: A message file could not be removed; maybe the permissions are incorrect.
    Fix this (may require the root password)?
nn: Klarte ikkje fjerna ei meldingsfil. Det kan henda at tilgangsløyva er feil.
    Skal dei fiksast? (Dette krev kanskje rotpassordet.)

en: Still cannot remove it; please fix it manually.
nn: Kan framleis ikkje fjerna, så du må fiksa dette manuelt.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPAddContactBase)
en: Add WinPopup Contact
nn: Legg til WinPopup-kontakt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostName)
en: The hostname to which you want to send WinPopup messages.
nn: Vertsnamnet du vil senda WinPopup-meldingar til.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Com&puter hostname:
nn: Mas&kina sitt vertsnamn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages.
nn: Arbeidsgruppa eller domenet maskina du vil senda WinPopup-meldingar til er på.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Workgroup/domain:
nn: &Arbeidsgruppe/domene:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostGroup) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostGroup)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages
nn: Arbeidsgruppa eller domenet maskina som du vil senda WinPopup-meldingar til er på.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPEditAccountBase)
en: Account Preferences - WinPopup
nn: Kontoinnstillingar – WinPopup

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basi&c Setup
nn: &Grunnleggjande oppsett

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The hostname under which you want to send WinPopup messages.
nn: Vertsnamnet du vil at WinPopup-meldingar skal bruka som avsendar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The host name under which you want to send WinPopup messages. Note that you do not have to specify the true hostname in order to send messages, but you do if you want to receive them.
nn: Vertsnamnet du vil at WinPopup-meldingar skal bruka som avsendar. Merk at dette ikkje treng vera det verkelege vertsnamnet på maskina for å senda meldingar, men det må det vera for å ta imot dei.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Hos&tname:
nn: &Vertsnamn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, doInstallSamba) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: Install support into Samba to enable this service.
nn: Installer støtte i Samba for denne tenesta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: I&nstall Into Samba
nn: I&nstaller til Samba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: To receive WinPopup messages sent from other machines, the hostname above must be set to this machine's hostname.
nn: For å ta imot WinPopup-meldingar frå andre maskiner må vertsnamnet over vera det same som vertsnamnet til denne maskina.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: The samba server must be configured and running.
nn: Samba-tenarne må vera sett opp og køyra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: "Install into Samba" is a simple method to create the directory for the temporary message files and configure your samba server.<br>
    However, the recommended way is to ask your administrator to create this directory ('mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup') and for you to add
    'message command = _PATH_TO_/winpopup-send %s %m %t &' (substitute _PATH_TO_ by the real path) to the [global] section in your smb.conf.
nn: «Installer til Samba» er ein enkel metode for å oppretta mappa for mellombelse meldingsfiler, og setja opp Samba-tenaren.<br/>
    Men merk at den tilrådde måten er å be administratoren å oppretta denne mappa («mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup»), og at du så legg til
    «message command = _ADRESSE_TIL_/winpopup-send %s %m %t &» (byt ut «_ADRESSE_TIL_» med den ekte adressa) til «[global]»-blokka i «smb.conf».

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Protocol Preferences
nn: Protokollinnstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: second(s)
nn: sekund

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Host check frequency:
nn: Kor ofte det vert sjekka for vertar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to 'smbclient' executable:
nn: Sti til «smbclient»-programmet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: <i>These options apply to all WinPopup accounts.</i>
nn: <i>Desse innstillingane gjeld for alle WinPopup-kontoar.</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblComputerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblComputerName)
en: The host name of this contact's computer.
nn: Vertsnamnet til datamaskina til denne kontakten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblComputerName)
en: &Computer name:
nn: Mas&kinnamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComputerName)
en: Computer Name
nn: Datamaskinnamn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Comment:
nn: Kommentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComment) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sWorkgroup) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sOS) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sServer)
en: Looking
nn: Leitar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: The workgroup or domain containing this contact's computer.
nn: Arbeidsgruppa eller domenet som kontakten si maskin er på.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: The operating system running on this contact's computer.
nn: Operativsystemet kontakten si maskin køyrer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Operating s&ystem:
nn: Operativ&system:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: The software running on this contact's computer.
nn: Programvara som kontakten si maskin køyrer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Ser&ver software:
nn: &Tenarsystem:

en: <qt>You must enter a valid hostname.</qt>
nn: <qt>Du må oppgje eit gyldig vertsnamn.</qt>

en: <qt>LOCALHOST is not allowed as a contact.</qt>
nn: <qt>LOCALHOST kan ikkje brukast som kontakt.</qt>

en: <qt>You must enter a valid smbclient path.</qt>
nn: <qt>Du må oppgje ein gyldig sti til smbclient.</qt>

en: The Samba configuration file has been modified.
nn: Samba-oppsettfila er endra.

en: Configuration Successful
nn: Oppsett vellukka

en: Updating the Samba configuration file failed.
nn: Oppdatering av Samba-oppsettet misslukkast.

en: Configuration Failed
nn: Oppsett misslukkast

en: User Info for %1
nn: Brukarinfo for %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WlmAccountPreferences)
en: Account Preferences - Wlm
nn: Kontoinnstillingar – WLM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountLabel)
en: WLM passport:
nn: WLM-pass:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Microsoft network, you will need a Microsoft Passport.<br><br>If you do not currently have a Passport, please click the button to create one.
nn: For å kopla deg til Microsoft-nettet treng du eit Microsoft-pass.<br/><br/>Viss du ikkje har eit slikt no, kan du registrera deg og laga eit ved å trykka på knappen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Blocked contacts:
nn: Blokkerte kontaktar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Allowed contacts:
nn: Tillatne kontaktar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Italics</span> contacts are not on your contact list.</p></body></html>
nn: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kontaktar i <span style=" font-style:italic;">kursiv</span> står ikkje på kontaktlista di.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_warning)
en: WARNING: You need to be connected to modify this page
nn: ÅTVARING: Du må vera tilkopla for å kunna endra denne sida.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Connection Preferences (for advanced users)
nn: Innstillingar for tilkopling (for avanserte brukarar)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Enable Proxy
nn: Bruk mellomtenar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyHost)
en: Host /
nn: Vert /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioProxySocks5)
en: Socks5
nn: SOCKS 5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyUsername)
en: Username:
nn: Brukarnamn:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: General Options
nn: Generelle val

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotSendEmoticons)
en: Do not send custom emoticons to other contacts
nn: Ikkje send heimelaga fjesingar til andre kontaktar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotRequestEmoticons)
en: Do not show custom emoticons from other contacts
nn: Ikkje vis heimelaga fjesingar til andre kontaktar

en: <qt>You must enter a valid WLM passport.</qt>
nn: <qt>Du må skriva inn eit gyldig WLM-passord.</qt>

en: MSN Plugin
nn: Programtillegg for MSN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &WLM passport:
nn: &WLM-pass:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: joe@hotmail.com)</i>
nn: <i>(for eksempel: kari.nordmann@hotmail.com)</i>

en: WLM Plugin
nn: Programtillegg for WLM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Personal message:
nn: Personleg melding:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phones
nn: Telefonnummer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Mobile:
nn: Mobil:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: Show whether you are on the contact list of this user
nn: Vis om du er på kontaklista til denne brukaren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: If this box is checked, you are on this user's contact list.
    If not, the user has not added you to their list, or has removed you.
nn: Viss denne er avkryssa, så er du på kontaktlista til denne brukaren.
    Viss ikkje, så er du ikkje på kontaktlista til denne brukaren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: I am on &the contact list of this contact
nn: &Eg er på denne kontakten si kontaktliste

en: Open Inbo&x...
nn: Opna innbo&ks …

en: &Change Display Name...
nn: &Endra visingsnamn …

note: i18n("&Start Chat..."), this); QObject::connect(m_startChatAction, SIGNAL(triggered(bool)), this, SLOT(slotStartChat()));
en: Open MS&N service status site...
nn: Opna nettside med &MSN-tenestestatus …

en: Buddies
nn: Venner

en: Change Display Name - MSN Plugin
nn: MSN programtillegg – Endra visingsnamn

en: Enter the new display name by which you want to be visible to your friends on MSN:
nn: Oppgje nytt visingsnamn som du vil at venene dine på MSN skal sjå:

en: <qt>The display name you entered is too long. Please use a shorter name.
    Your display name has <b>not</b> been changed.</qt>
nn: <qt>Visingsnamnet du oppgav er for lang. Bruk eit kortare namn.
    Visingsnamnet ditt er <b>ikkje</b> endra.</qt>

en: You have one unread message in your Hotmail inbox. | You have %1 unread messages in your Hotmail inbox.
nn[0]: Du har éin ulesen e-post i Hotmail-innboksen.
nn[1]: Du har %1 ulesne e-postar i Hotmail-innboksen.

[ctx: @action]
en: Open Inbox
nn: Opna innboks

en: New message from %1 in your Hotmail inbox.<p>Subject: %2
nn: Du har ein ny e-post frå %1 i Hotmail-innboksen.<p>Emne: %2

en: Send Nudge
nn: Pirk borti

en: Send &Voice
nn: Send &stemme

en: Sound card not detected
nn: Fann ikkje lydkort

en: Stop &recording
nn: Stopp &opptak

en: The other contact needs to be online to receive voice clips.
nn: Den andre kontakten må vera tilkopla for å kunna ta imot lydklipp.

en: You cannot send voice clips in invisible status
nn: Du kan ikkje senda lydklipp når du er merkt som usynleg

en: The maximum recording time is 15 seconds
nn: Lydklippet kan ikkje vara meir enn 15 sekund

en: The voice clip must be longer
nn: Lydklippet må vera lengre

en: has sent a nudge
nn: har pirka borti

en: has sent you a nudge
nn: har pirka borti deg

en: Send Ink
nn: Send blekk

en: Block Contact
nn: Blokker kontakt

en: Update Photo
nn: Oppdater foto

en: &Block custom emoticons
nn: &Blokker heimelaga fjesingar

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list. This contact will appear again when you reconnect.</qt>
nn: <qt>Du må vera tilkopla for å fjerna kontaktar frå kontaktlista. Denne kontakten dukkar opp at når du koplar til igjen.</qt>

en: This contact does not have you in his/her list
nn: Denne kontakten har ikkje deg i kontaktlista si.

en: This contact is blocked
nn: Denne kontakten er blokkert

en: This contact does not have you in his/her list and is blocked
nn: Denne kontakten har ikkje deg i kontaktlista si, og er blokkert

en: Be Right Back
nn: Kjem straks

en: Be &Right Back
nn: &Kjem straks

en: On the Phone
nn: I telefonen

en: On The &Phone
nn: &I telefonen

en: Out to Lunch
nn: Ute til lunsj

en: Out To &Lunch
nn: &Ute til lunsj

en: &Idle
nn: &Passiv

[ctx: This is used in the tooltip of a contact]
en: Listening To
nn: Lyttar på

en: File transfer cancelled.
nn: Filoverføring avbroten.

en: An error occurred while saving the address book entry.
nn: Det oppstod ein feil ved lagring av adressebokoppføringa.

en: The Yahoo Address Book entry could not be saved:
    %1 - %2
nn: Klarte ikkje lagra Yahoo-adresseboka:
    %1 – %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be created:
    %1 - %2
nn: Klarte ikkje oppretta Yahoo-adresseboka:
    %1 – %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be deleted:
    %1 - %2
nn: Klarte ikkje sletta Yahoo-adresseboka:
    %1 – %2

en: The picture was not successfully uploaded
nn: Biletet vart ikkje lasta opp

en: Could not open file for writing.
nn: Klarte ikkje opna fila for skriving.

en: An error occurred while downloading the file.
nn: Det oppstod ein feil ved nedlasting av fila.

en: Unable to connect to file transfer server
nn: Klarte ikkje kopla til overføringstenaren

en: An error occurred while sending the file.
nn: Det oppstod ein feil ved sending av fila.

en: An error occurred while sending the message
nn: Det oppstod ein feil ved sending av meldinga

en: The message is empty.
nn: Meldinga er tom.

en: Error opening file: %1
nn: Feil ved opning av fila: %1

en: An unknown error has occurred.
nn: Det oppstod ein ukjend feil.

en: Webcam connection to the user %1 could not be established.
    
    Please relogin and try again.
nn: Klarte ikkje starta nettkamera-samband til brukaren %1.
    
    Logg inn på nytt, og prøv igjen.

en: An error occurred closing the webcam session.
nn: Det oppstod ein feil ved lukking av nettkamera-sambandet.

en: You tried to close a connection that did not exist.
nn: Du prøvde å lukka eit samband som ikkje finst.

en: Could not retrieve server side address book for user info.
nn: Klarte ikkje henta adresseboka med brukarinformasjonen frå tenaren.

en: An error occurred while downloading a buddy icon (%1)
nn: Det oppstod ein feil ved nedlasting av vennebilete (%1)

en: Could not join chat
nn: Klarte ikkje verta med i praten

en: The room is full. Please choose another one.
nn: Rommet er fullt. Vel eit anna rom.

en: Invalid user.
nn: Ugyldig brukar.

en: An unknown error occurred while joining the chat room.
nn: Det oppstod ein ukjend feil ved tilkopling til praterommet.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooAddContactBase)
en: Add Yahoo Contact
nn: Legg til Yahoo-kontakt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.
nn: Kontonamnet til Yahoo-brukaren du vil leggja til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
nn: Kontonamnet til Yahoo-brukaren du vil leggja til. Dette skal oppgjevast som ei rekkje bokstavar og tal (ingen mellomrom).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Yahoo username:
nn: &Yahoo brukarnamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: joe8752)</i>
nn: <i>(for eksempel: jon8752)</i>

en: Choose a chat room...
nn: Vel eit praterom …

en: Yahoo Chat rooms
nn: Yahoo-praterom

en: Users: %1 Webcams: %2 Voices: %3
nn: Brukarar: %1 Nettkamera: %2 Stemmer: %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooChatSelectorWidgetBase)
en: Choose Chat Room
nn: Vel praterom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Chat rooms:
nn: Praterom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Categories:
nn: Kategoriar:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooEditAccountBase)
en: Account Preferences - Yahoo
nn: Kontoinnstillingar – Yahoo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.
nn: Kontonamnet på Yahoo-kontoen din.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
nn: Kontonamnet på Yahoo-kontoen din. Dette skal oppgjevast som ei rekkje med bokstavar og tal (ingen mellomrom).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Yahoo network, you will need a Yahoo account.<br><br>If you do not currently have a Yahoo account, please click the button to create one.
nn: For å kopla deg til Yahoo-nettet treng du ein Yahoo-konto.<br/><br/>Viss du ikkje har ein Yahoo-konto kan du registrera deg ved å trykka på knappen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister)
en: Register &New Account
nn: Registrer &ny konto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accoun&t Preferences
nn: &Kontoinnstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer)
en: O&verride default server information
nn: &Overstyr standard tenarinformasjon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.
nn: IP-adressa eller vertsmaska til Yahoo-tenaren du vil kopla deg til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.  Normally you will want the default (scs.msg.yahoo.com).
nn: IP-adressa eller vertsmaska til Yahoo-tenaren du vil kopla deg til. Normal vil du bruka standardtenaren (scs.msg.yahoo.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.
nn: Port på Yahoo-tenaren som du vil kopla til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.  Normally this is 5050, but Yahoo also allows port 80 in case you are behind a firewall.
nn: Porten på Yahoo-tenaren som du vil kopla til. Som regel er dette 5050, men Yahoo tillèt òg tilkoplingar til port 80 i fall du er bak ein brannmur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: P&ort:
nn: Po&rt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect  to.
nn: Port på Yahoo-tenaren som du vil kopla til.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Buddy Icon
nn: Vennebilete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionSendBuddyIcon)
en: Se&nd buddy icon to other users
nn: Se&nd vennebilete til andre brukarar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSelectPicture)
en: Select Picture...
nn: Vel bilete …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact Information
nn: Kontaktinformasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3)
en: Email &3:
nn: E-post &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2)
en: Pager:
nn: Personsøkjar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: Email &2:
nn: E-post &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2)
en: Additional:
nn: I tillegg:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location Information
nn: Stadinformasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel_2)
en: Anniversary:
nn: Bryllaupsdag:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel)
en: Yahoo ID:
nn: Yahoo-ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2_2)
en: Second name:
nn: Andre namn:

[ctx: Person's name suffix or prefix]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel_2)
en: Title:
nn: Tittel:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooInviteListBase)
en: Invite Friends to Conference
nn: Inviter venner til konferansen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Conference Members
nn: Konferansemedlemmer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Add)
en: Add >>
nn: Legg til →

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Remove)
en: << Remove
nn: ← Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Chat Invitation List
nn: Prateinvitasjonar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Friend List
nn: Venneliste

en: Invite
nn: Inviter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Note 4:
nn: Merknad 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Note 3:
nn: Merknad 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Note 2:
nn: Merknad 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Note 1:
nn: Merknad 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Contact comments:
nn: Kontaktmerknadar:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Show Me As
nn: Vis meg som

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOffline)
en: Off&line
nn: &Fråkopla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPermOffline)
en: Perma&nently offline
nn: &Alltid fråkopla

en: Yahoo User Information
nn: Yahoo-brukarinformasjon

en: Save and Close
nn: Lagra og lukk

en: Merge with existing entry
nn: Slå saman med anna oppføring

en: General Yahoo Information
nn: Generell Yahoo-informasjon

en: Other Yahoo Information
nn: Annan Yahoo-informasjon

en: Replace existing entry
nn: Byt ut gammal oppføring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Your Account has to be verified due to too many failed login attempts.<br>
nn: Yahoo-kontoen din må stadfestast på nytt, grunna for mange mislukka innloggingsforsøk.<br/>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Please enter the characters shown in the picture:
nn: Skriv inn teikna i biletet:

en: %1 has stopped broadcasting
nn: %1 har slutta å kringkasta

en: %1 has cancelled viewing permission
nn: %1 har fjerna viseløyvet

en: %1 has declined permission to view webcam
nn: %1 har nekta deg lov til å sjå nettkameraet

en: %1 does not have his/her webcam online
nn: %1 har ikkje kopla til nettkameraet sitt

en: Unable to view %1's webcam for an unknown reason
nn: Klarar ikkje visa nettkameraet til %1, av ukjend grunn.

en: 1 viewer | %1 viewers
nn[0]: 1 sjåar
nn[1]: %1 sjåarar

en: Open &Address book...
nn: Opna &adressebok …

en: &Edit my contact details...
nn: &Rediger kontaktdetaljar

en: &Join chat room...
nn: &Vert med i praterom …

en: Could not log into the Yahoo service: your account has been locked.
    Visit %1 to reactivate it.
nn: Klarte ikkje logga inn på Yahoo-tenesta. Kontoen din er vorten låst.
    Gå inn på %1 for å aktivera han igjen.

en: Could not log into the Yahoo service: the username specified was invalid.
nn: Klarte ikkje logga inn på Yahoo-tenesta. Brukarnamn og passord var ugyldig.

en: You have been logged out of the Yahoo service, possibly due to a duplicate login.
nn: Du er vorten logga ut av Yahoo-tenesta. Truleg på grunn av fleire innloggingar.

en: %1 has been disconnected.
    Error message:
    %2 - %3
nn: %1 er kopla frå.
    Feilmelding:
    %2 – %3

en: There was an error while connecting %1 to the Yahoo server.
    Error message:
    %2 - %3
nn: Det oppstod ein feil ved kopling av %1 til Yahoo-tenaren.
    Feilmelding:
    %2 – %3

en: %1
    
    Reason: %2
nn: %1
    
    Grunn: %2

en: Yahoo Plugin
nn: Yahoo-programtillegg

en: User %1 has granted your authorization request.
nn: Brukaren %1 gav deg løyve.

en: User %1 has rejected your authorization request.
    %2
nn: Brukaren %1 gav deg ikkje løyve.
    %2

[ctx: This string is shown when the user is buzzed by a contact]
en: Buzz
nn: Pirk borti

en: %1 has invited you to join a conference with %2.
    
    His/her message: %3
    
    Accept?
nn: %1 har invitert deg til ein konferanse med %2.
    
    Meldingar hans/hennar: %3
    
    Godtek du invitasjonen?

[ctx: @action]
en: Accept
nn: Godta

en: %1 has declined to join the conference: "%2"
nn: %1 ønskjer ikkje å verta med i konferansen «%2»

en: %1 has a message from %2 in your Yahoo inbox. <br><br>Subject: %3
nn: %1 har ei melding frå %2 i Yahoo-innboksen din. <br><br>Emne: %3

en: %1 has invited you to view his/her webcam. Accept?
nn: %1 har invitert deg til å sjå nettkameraet sitt. Godta?

en: Webcam for %1 is not available.
nn: Nettkameraet til %1 er ikkje tilgjengeleg.

en: <qt>The selected buddy icon could not be opened. <br />Please set a new buddy icon.</qt>
nn: <qt>Klarte ikkje opna det valde vennebiletet.<br />Vel eit anna bilete.</qt>

en: An error occurred when trying to change the display picture.
nn: Det oppstod ein feil ved forsøk på å endra biletet.

en: %1 wants to view your webcam. Grant access?
nn: %1 ønskjer å sjå nettkamera ditt. Vil du gje han/ho løyve til dette?

en: You are now in %1 (%2)
nn: Du er no i «%1» (%2).

en: Yahoo Chat:
nn: Yahoo-prat:

en: Yahoo Chat: %1
nn: Yahoo-prat: %1

en: Buzz Contact
nn: Pirk borti kontakt

en: Show User Info
nn: Vis brukarinformasjon

en: Request Webcam
nn: Spør om nettkamera

en: Invite to view your Webcam
nn: Inviter til å sjå nettkameraet ditt

en: Yahoo Display Picture
nn: Yahoo-visingsbilete

en: &Invite others
nn: &Inviter andre

en: %1|Stealthed
nn: %1|Gøymd

en: View &Webcam
nn: Vis &nettkamera

en: &Buzz Contact
nn: &Pirk borti kontakt

en: &Stealth Setting
nn: &Gøymeinnstilling

en: &Invite to Conference
nn: &Inviter til konferanse

en: &View Yahoo Profile
nn: &Vis Yahoo-profil

en: Stealth Setting
nn: Gøymeinnstilling

en: Buzz
nn: Pirk borti

en: <qt>You must enter a valid password.</qt>
nn: <qt>Du må skriva inn eit gyldig passord.</qt>

en: Be right back
nn: Kjem straks

en: Not at home
nn: Ikkje heime

en: Not at my desk
nn: Ikkje ved skrivebordet

en: Not in the office
nn: Ikkje på kontoret

en: On the phone
nn: I telefonen

en: On vacation
nn: På ferie

en: Out to lunch
nn: Ute til lunsj

en: Stepped out
nn: Ute ein tur

en: I'm On SMS
nn: Eg er på SMS

en: Custom
nn: Eigendefinert

en: Buddy Icon Checksum
nn: Sjekksum for vennebilete

en: Buddy Icon Expires
nn: Utløp for vennebilete

en: Buddy Icon Remote URL
nn: Nettadresse for vennebilete

en: YAB Id
nn: YAB-ID

en: Pager number
nn: Personsøkjar

en: Fax number
nn: Faksnummer

en: Additional number
nn: Anna nummer

en: Alternative email 1
nn: Alternativ e-postadresse 1

en: Private Address
nn: Privatadresse

en: Private City
nn: Privat poststad/by

en: Private State
nn: Privat delstat/region

en: Private ZIP
nn: Privat postnummer

en: Private Country
nn: Privat land

en: Private URL
nn: Privat heimeside

en: Corporation
nn: Arbeid

en: Work Address
nn: Adresse (arbeid)

en: Work State
nn: Delstat/region (arbeid)

en: Work ZIP
nn: Postnummer (arbeid)

en: Work URL
nn: Heimeside (arbeid)

en: Anniversary
nn: Bryllaupsdag

en: Notes
nn: Merknadar

en: Additional 1
nn: Anna 1

en: Additional 2
nn: Anna 2

en: Additional 3
nn: Anna 3

en: Additional 4
nn: Anna 4

en: Account Verification - Yahoo
nn: Kontostadfesting – Yahoo
