kppp - en to nn translation catalogue (402 entries)

en: &Edit...
nn: &Rediger …

en: Allows you to modify the selected account
nn: Lèt deg endra den valte kontoen

en: &New...
nn: &Ny …

en: Create a new dialup connection
    to the Internet
nn: Lagar eit nytt oppringt samband
    til Internett

en: Co&py
nn: Ko&pier

en: Makes a copy of the selected account. All
    settings of the selected account are copied
    to a new account that you can modify to fit your
    needs
nn: Lagar ein kopi av den valde kontoen. Alle
    innstillingar til kontoen vert kopierte til
    ein ny konto, som du kan endra slik det
    høver deg.

en: De&lete
nn: Sle&tt

en: <p>Deletes the selected account
    
    <font color="red"><b>Use with care!</b></font>
nn: <p>Slettar den valte kontoen
    
    <font color="red"><b>Bruk varsamt!</b></font>

en: Phone costs:
nn: Telefonkostnadar:

en: <p>This shows the accumulated phone costs
    for the selected account.
    
    <b>Important</b>: If you have more than one 
    account - beware, this is <b>NOT</b> the sum 
    of the phone costs of all your accounts!
nn: <p>Dette viser opptalde telefonkostnadar
    for den valte kontoen.
    
    <b>Viktig</b>: Dersom du har meir enn ein
    konto – pass på, dette er <b>IKKJE</b>
    summen av telefonkostnadene for alle
    kontoane dine.

en: Volume:
nn: Volum:

en: <p>This shows the number of bytes transferred
    for the selected account (not for all of your
    accounts. You can select what to display in
    the accounting dialog.
    
    <a href="#volaccounting">More on volume accounting</a>
nn: <p>Dette viser talet på byte som er overført
    for den valte kontoen (ikkje for alle
    kontoane). Du kan velja kva som skal
    visast i konteringsdialogen.
    
    <a href="#volaccounting">Meir om volumkontering</a>

en: &Reset...
nn: &Nullstill …

en: &View Logs
nn: &Vis logg

en: Maximum number of accounts reached.
nn: Høgste tal på kontoar er nådd.

en: Do you want to use the wizard to create the new account or the standard, dialog-based setup?
    The wizard is easier and sufficient in most cases. If you need very special settings, you might want to try the standard, dialog-based setup.
nn: Vil du bruka vegvisaren eller det vanlege dialogbaserte oppsettet?
    Vegvisaren er enklare og ofte tilstrekkeleg. Dersom du treng svært spesielle innstillingar, vil du kanskje prøva det dialogbaserte oppsettet.

en: Create New Account
nn: Lag ny konto

en: &Wizard
nn: &Vegvisar

en: &Manual Setup
nn: &Manuelt oppsett

en: No account selected.
nn: Ingen konto valt.

en: Are you sure you want to delete
    the account "%1"?
nn: Er du sikker på at du vil sletta
    kontoen «%1»?

en: Confirm
nn: Stadfest

en: Delete
nn: Slett

en: New Account
nn: Ny konto

en: Edit Account:
nn: Rediger konto:

en: Dial
nn: Ring

en: Dial Setup
nn: Oppsett av oppringing

en: IP Setup
nn: IP-oppsett

en: Gateway Setup
nn: Gateway-oppsett

en: DNS Servers
nn: DNS-tenarar

en: Login Script
nn: Innloggingsskript

en: Edit Login Script
nn: Rediger innloggingsskript

en: Execute
nn: Køyr

en: Execute Programs
nn: Køyr program

en: Accounting
nn: Kontering

en: You must enter a unique
    account name
nn: Du må oppgje eit unikt
    kontonamn

en: Login script has unbalanced loop Start/End
nn: Innloggingsskriptet har ubalansert Start/End

en: Reset Accounting
nn: Nullstill kontering

en: What to Reset
nn: Kva skal nullstillast

en: Reset the accumulated p&hone costs
nn: Nullstill opptalde &telefonkostnadar

en: Check this to set the phone costs
    to zero. Typically you will want to
    do this once a month.
nn: Merk av dette for å setja
    telefonkostnadene til null. Du vil
    kanskje gjera dette éin gong i
    månaden.

en: Reset &volume accounting
nn: Nullstill &volumkontering

en: Check this to set the volume accounting
    to zero. Typically you will want to do this
    once a month.
nn: Merk av dette for å setja volumkonteringa
    til null. Du vil kanskje gjera dette éin
    gong i månaden.

en: &Enable accounting
nn: Slå på &kontering

en: Check for rule updates
nn: Sjå etter oppdaterte reglar

en: Selected:
nn: Valt:

en: Volume accounting:
nn: Volumkontering:

en: No Accounting
nn: Ingen kontering

en: Bytes In
nn: Byte inn

en: Bytes Out
nn: Byte ut

en: Bytes In & Out
nn: Byte inn og ut

en: Available Rules
nn: Tilgjengelege reglar

en: (none)
nn: (ingen)

en: Connecting to:
nn: Koplar til:

en: Unable to create modem lock file.
nn: Kan ikkje laga låsefil for modemet.

en: Looking for modem...
nn: Ser etter modem …

en: &Log
nn: &Logg

en: Connecting to: %1
nn: Koplar til: %1

en: Running pre-startup command...
nn: Køyrer før-oppstart-kommando …

en: Modem device is locked.
nn: Modemeininga er låst.

en: Initializing modem...
nn: Initialiserer modem …

en: Setting
nn: Innstilling

en: Setting speaker volume...
nn: Set høgtalarlydstyrke …

en: Turning off dial tone waiting...
nn: Slår av venting på summetone …

en: Waiting for callback...
nn: Ventar på samtale tilbake …

en: Dialing %1
nn: Ringjer %1

en: Line busy. Hanging up...
nn: Oppteken linje. Legg på …

en: Line busy. Waiting: %1 seconds
nn: Oppteken linje. Ventar: %1 sekund

en: No Dial Tone
nn: Ingen summetone

en: No carrier. Waiting: %1 seconds
nn: Inga bærebølgje. Ventar: %1 sekund

en: No Carrier
nn: Inga bærebølgje

en: Digital Line Protection Detected.
nn: Oppdaga digitalt linjevern.

en: A Digital Line Protection (DLP) error response has been detected.
    Please disconnect the phone line.
    
    Do NOT connect this modem to a digital phone line or the modem could get permanently damaged
nn: Fekk feilmelding om digitalt linjevern (DLP).
    Du må kopla frå telefonlinja.
    
    Dette modemet må IKKJE koplast til ei digital telefonlinje, for då kan det verta skadd.

en: Scanning %1
nn: Skannar %1

en: Saving %1
nn: Lagrar %1

en: Sending %1
nn: Sender %1

en: Expecting %1
nn: Forventar %1

en: Pause %1 seconds
nn: Pause %1 sekund

en: Timeout %1 seconds
nn: Tidsgrense %1 sekund

en: Hangup
nn: Legg på

en: Answer
nn: Svar

en: Password %1
nn: Passord %1

en: Prompting %1
nn: Spør %1

en: PW Prompt %1
nn: PW-prompt %1

en: Loop Start %1
nn: Løkkestart %1

en: ERROR: Nested too deep, ignored.
nn: FEIL: For djup nøsting, ignorert.

en: Loops nested too deeply.
nn: For djupe løkker.

en: Loop End %1
nn: Løkkeslutt %1

en: LoopEnd without matching Start. Line: %1
nn: LoopEnd utan passande Start. Linje: %1

en: Starting pppd...
nn: Startar pppd …

en: Scan Var: %1
nn: Skann var: %1

en: Found: %1
nn: Funne: %1

en: Looping: %1
nn: Går i løkke: %1

en: One moment please...
nn: Vent litt …

en: Script timed out.
nn: Tida gjekk ut.

en: Scanning: %1
nn: Skannar: %1

en: Expecting: %1
nn: Forventar: %1

en: Logging on to network...
nn: Loggar på nettverk …

en: Running startup command...
nn: Køyrer oppstartskommando …

en: Done
nn: Ferdig

en: None
nn: Ingen

en: Hardware [CRTSCTS]
nn: Maskinvare (CRTSCTS)

en: pppd command + command-line arguments exceed 2024 characters in length.
nn: pppd-kommando + kommandolinjeargument er over 2024 teikn.

en: Connected at:
nn: Tilkopla ved:

en: Time connected:
nn: Tid tilkopla:

en: Session bill:
nn: Øktrekning:

en: Total bill:
nn: Totalrekning:

en: &Disconnect
nn: Kopla &frå

en: De&tails
nn: De&taljar

en: Connection: %1
    Connected at: %2
    Time connected: %3
nn: Tilkopling: %1
    Kopla til: %2
    Tid tilkopla: %3

en: 
    Session Bill: %1
    Total Bill: %2
nn: 
    Øktrekning: %1
    Totalrekning: %2

en: Login Script Debug Window
nn: Loggvindauge for innloggingsskript

en: &Close
nn: Lu&kk

en: Details
nn: Detaljar

en: Disconnect
nn: Kopla frå

en: Connection &name:
nn: &Sambandsnamn:

en: Type in a unique name for this connection
nn: Oppgje eit unikt namn for sambandet

en: P&hone number:
nn: &Telefonnummer:

en: &Add...
nn: &Legg til …

en: &Remove
nn: &Fjern

en: <p>Specifies the phone numbers to dial. You
    can supply multiple numbers here, simply
    click on "Add". You can arrange the
    order the numbers are tried by using the
    arrow buttons.
    
    When a number is busy or fails, <i>kppp</i> will 
    try the next number and so on
nn: <p>Spesifiserer telefonnummeret som skal
    ringast. Du kan oppgje fleire nummer her,
    berre trykk på «Legg til». Du kan endra
    rekkjefølgja nummera vert prøvd i ved å
    bruka pilknappane.
    
    Når eit nummer er oppteke, vil <i>kppp</i>
    prøva det neste nummeret osb.

en: A&uthentication:
nn: A&utentisering:

en: Script-based
nn: Skriptbasert

en: Terminal-based
nn: Terminalbasert

en: Store &password
nn: Lagra &passord

en: <p>When this is turned on, your ISP password
    will be saved in <i>kppp</i>'s config file, so
    you do not need to type it in every time.
    
    <b><font color="red">Warning:</font> your password will be stored as
    plain text in the config file, which is
    readable only to you. Make sure nobody
    gains access to this file!
nn: <p>Når dette er på, vert passordet lagra i
    oppsettfila til <i>kppp</i>, slik at du ikkje
    treng skriva det kvar gong.
    
    <b><font color="red">Åtvaring:</font> Passordet vert lagra som
    rein tekst i oppsettfila, som berre kan
    lesast av deg. Sjå til at ingen andre får tilgang
    til denne fila.

en: &Callback type:
nn: Type &tilbakekall:

en: Administrator-defined
nn: Vald av administrator

en: User-defined
nn: Vald av brukar

en: Callback type
nn: Type tilbakekall

en: Call&back number:
nn: Nummer for til&bakekall:

en: Callback phone number
nn: Telefonnummer for tilbakekall

en: Customize &pppd Arguments...
nn: Tilpass &pppd-argument …

en: Here you can select commands to run at certain stages of the
    connection. The commands are run with your real user id, so
    you cannot run any commands here requiring root permissions
    (unless, of course, you are root).
    
    Be sure to supply the whole path to the program otherwise
    kppp might be unable to find it.
nn: Her kan du velja kva for kommandoar som skal køyrast ved
    visse steg i sambandet. Kommandoane vert køyrde med din
    verkelege brukar-id, så du kan ikkje køyra program som
    krev root-tilgang (viss du ikkje er root, sjølvsagt).
    
    Sjå til at du oppgjev full sti til programmet, elles
    kan det henda at kppp ikkje finn det.

en: &Before connect:
nn: &Før tilkopling:

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is established. It is called immediately before
    dialing has begun.
    
    This might be useful, e.g. to stop HylaFAX blocking the
    modem.
nn: Let deg køyra program <b>før</b> sambandet er oppretta.
    Dei vert kalla like før oppringinga startar.
    
    Dette kan vera nyttig, for eksempel for å hindra HylaFAX å
    blokkera modemet.

en: &Upon connect:
nn: &Etter tilkopling:

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    is established. When your program is called, all
    preparations for an Internet connection are finished.
    
    Very useful for fetching mail and news
nn: Lèt deg køyra eit program <b>etter</b> at sambandet er
    oppretta. Når programmet vert kalla, er alle
    førebuingar for eit internettsamband ferdige.
    
    Svært nyttig for å henta e-post og temagrupper.

en: Before &disconnect:
nn: &Før fråkopling:

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is closed. The connection will stay open until
    the program exits.
nn: Lèt deg køyra eit program <b>før</b> sambandet vert
    kopla frå. Sambandet held seg ope til programmet
    avsluttar.

en: U&pon disconnect:
nn: &Etter fråkopling:

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    has been closed.
nn: Lèt deg køyra eit program <b>etter</b> at sambandet
    er lukka.

en: C&onfiguration
nn: &Oppsett

en: Dynamic IP address
nn: Dynamisk IP-adresse

en: Select this option when your computer gets an
    internet address (IP) every time a
    connection is made.
    
    Almost every Internet Service Provider uses
    this method, so this should be turned on.
nn: Vel dette dersom datamaskina di får ei
    internettadresse (IP) kvar gong eit samband
    vert oppretta.
    
    Nesten alle internettleverandørar brukar
    denne metoden, så dette valet bør vera på.

en: Static IP address
nn: Statisk IP-adresse

en: &IP address:
nn: &IP-adresse:

en: If your computer has a permanent internet
    address, you must supply your IP address here.
nn: Dersom datamaskina di har ei permanent
    internettadresse, må du oppgje IP-adressa
    her.

en: &Subnet mask:
nn: &Delnettmaske:

en: <p>If your computer has a static Internet address,
    you must supply a network mask here. In almost
    all cases this netmask will be <b>255.255.255.0</b>,
    but your mileage may vary.
    
    If unsure, contact your Internet Service Provider
nn: <p>Dersom datamaskina di har ei statisk
    internettadresse, må du oppgje ei nettverksmaske
    her. I nesten alle høve vil netmask vera
    <b>255.255.255.0</b>, men du kan ha varierande
    suksess.
    
    Dersom du er usikker, kontakt din
    internettleverandør.

en: &Auto-configure hostname from this IP
nn: &Set opp vertsnamn frå denne IP-en automatisk

en: <p>Whenever you connect, this reconfigures
    your hostname to match the IP address you
    got from the PPP server. This may be useful
    if you need to use a protocol which depends
    on this information, but it can also cause several
    <a href="kppp-7.html#autohostname">problems</a>.
    
    Do not enable this unless you really need it.
nn: <p>Kvar gong du koplar opp, vil dette setja opp
    vertsnamnet ditt til å passa IP-adressa du
    får frå PPP-tenaren. Dette kan vera nyttig dersom
    du må bruka ein protokoll som treng denne
    informasjonen, men det kan og føra til
    <a href="kppp-7.html#autohostname">problem</a>.
    
    Ikkje slå dette på viss du ikkje verkeleg
    treng det.

en: Warning
nn: Åtvaring

en: Domain &name:
nn: &Domenenamn:

en: If you enter a domain name here, this domain
    name is used for your computer while you are
    connected. When the connection is closed, the
    original domain name of your computer is
    restored.
    
    If you leave this field blank, no changes are
    made to the domain name.
nn: Dersom du oppgjev eit doemennamn her, vert
    dette namnet brukt for maskina di mens du er
    tilkopla. Når sambandet er lukka, vert det
    opphavlege domenenamnet til maskina
    gjenoppretta.
    
    Dersom feltet er blankt, vert ikkje
    domenenamnet endra.

en: C&onfiguration:
nn: O&ppsett:

en: Automatic
nn: Automatisk

en: Manual
nn: Manuell

en: DNS &IP address:
nn: DNS-&IP-adresse:

en: <p>Allows you to specify a new DNS server to be
    used while you are connected. When the
    connection is closed, this DNS entry will be
    removed again.
    
    To add a DNS server, type in the IP address of
    the DNS server here and click on <b>Add</b>
nn: <p>Lèt deg spesifisera ein ny DNS-tenar for bruk
    medan du er tilkopla. Når sambandet vert lukka,
    vert denne DNS-oppføringa fjerna att.
    
    For å leggja til ein DNS-tenar, oppgje IP-adressa
    til DNS-tenaren her og trykk <b>Legg til</b>.

en: &Add
nn: &Legg til

en: Click this button to add the DNS server
    specified in the field above. The entry
    will then be added to the list below
nn: Trykk denne knappen for å leggja til
    DNS-tenaren du har oppgjeve i feltet over.
    Oppføringa vert då lagt til i lista under.

en: Click this button to remove the selected DNS
    server entry from the list below
nn: Trykk denne knappen for å fjerna den valte
    DNS-tenaroppføringa frå lista under.

en: DNS address &list:
nn: DNS-adresse&liste:

en: <p>This shows all defined DNS servers to use
    while you are connected. Use the <b>Add</b> and
    <b>Remove</b> buttons to modify the list
nn: <p>Dette viser alle definerte DNS-tenarar som
    skal brukast medan du er tilkopla. Bruk
    knappane <b>Legg til</b> og <b>Fjern</b> for å
    endra lista.

en: &Disable existing DNS servers during connection
nn: &Slå av eksisterande DNS-tenarar under tilkopling

en: <p>When this option is selected, all DNS
    servers specified in <tt>/etc/resolv.conf</tt> are
    temporary disabled while the dialup connection
    is established. After the connection is
    closed, the servers will be re-enabled
    
    Typically, there is no reason to use this
    option, but it may become useful under 
    some circumstances.
nn: <p>Når dette er valt, vert alle DNS-tenarane
    spesifiserte i <tt>/etc/resolv.conf</tt>
    mellombels slått av medan sambandet er
    tilkopla. Etter at sambandet er lukka, vert
    tenarane aktivert att.
    
    Vanlegvis er det ingen grunn til å bruka
    dette valet, men det kan vera nyttig i
    visse høve.

en: Default gateway
nn: Standard gateway

en: This makes the PPP peer computer (the computer
    you are connected to with your modem) to act as
    a gateway. Your computer will send all packets not
    going to a computer inside your local net to this
    computer, which will route these packets.
    
    This is the default for most ISPs, so you should
    probably leave this option on.
nn: Dette gjer at PPP-peer-maskina (datamaskina du
    er tilkopla via modemet) verkar som ein 'gateway'.
    Maskina di sender alle pakkar som ikkje skal
    innan ditt lokale nett til denne maskina, som
    rutar pakken vidare.
    
    Dette er standardinnstillinga for dei fleste
    internettleverandørar, så du bør truleg ha dette
    valet på.

en: Static gateway
nn: Statisk gateway

en: <p>Allows you to specify which computer you want
    to use as gateway (see <i>Default Gateway</i> above)
nn: <p>Lèt deg spesifisera kva for datamaskin du skal
    bruka som gateway (sja <i>Standard gateway</i> over)

en: Gateway &IP address:
nn: &IP-adresse til portnar:

en: &Assign the default route to this gateway
nn: &Tildel standardruta til denne portnaren

en: If this option is enabled, all packets not
    going to the local net are routed through
    the PPP connection.
    
    Normally, you should turn this on
nn: Dersom dette er valt, vert alle pakkar
    som ikkje skal innan det lokale nettet
    ruta gjennom PPP-sambandet ditt.
    
    Vanlegvis bør dette valet vera på.

en: &Insert
nn: Set &inn

en: Add Phone Number
nn: Legg til telefonnummer

en: Enter a phone number:
nn: Skriv inn telefonnummer:

en: pppd version:
nn: pppd-versjon:

en: pppd &timeout:
nn: pppd-&tidsgrense:

en:  sec
nn:  s

en: <i>kppp</i> will wait this number of seconds
    to see if a PPP connection is established.
    If no connection is made in this time frame,
    <i>kppp</i> will give up and kill pppd.
nn: <i>kppp</i> ventar så mange sekund for å
    sjå om eit PPP-samband vert oppretta.
    Dersom ingen samband vert oppretta i
    denne perioden, vil <i>kppp</i> gje opp
    og avslutta pppd.

en: Doc&k into panel on connect
nn: Do&kk i panelet ved tilkopling

en: <p>After a connection is established, the
    window is minimized and a small icon
    in the KDE panel represents this window.
    
    Clicking on this icon will restore the
    window to its original location and
    size.
nn: <p>Etter at eit samband er oppretta, vert
    vindauget minimert og eit lite ikon i
    KDE-panelet representerer vindauget.
    
    Om du klikkar på dette ikonet, vert
    vindauget gjenoppretta.

en: A&utomatic redial on disconnect
nn: &Ring automatisk opp att ved fråkopling

en: <p>When a connection is established and
    it somehow gets disconnected, <i>kppp</i>
    will try to reconnect to the same account.
    
    See <a href="#redial">here</a> for more on this topic.
nn: <p>Når eit samband er oppretta og du på eitt
    eller anna vis vert fråkopla, vil <i>kppp</i>
    prøva å kopla til att på den same kontoen.
    
    Sjå <a href="#redial">her</a> for meir om dette emnet.

en: Automatic redial on NO &CARRIER
nn: &Ring automatisk opp att dersom bærebølgja manglar

en: <p>When dialing if modem returns NO CARRIER
    the program will make a new attempt to redial
    instead of waiting for user to click <CANCEL>
    button.
nn: <p>Prøver å ringja på nytt dersom modemet melder om at bærebølgja manglar, i staden for å venta på at brukaren skal trykkja på «Avbryt».

en: &Show clock on caption
nn: &Vis klokke i tittel

en: When this option is checked, the window
    title shows the time since a connection
    was established. Very useful, so you 
    should turn this on
nn: Når dette er valt, vil vindaugstittelen
    visa kor lang tid det er sidan sambandet
    vart oppretta. Svært nyttig, så du bør
    slå dette på.

en: Disco&nnect on X server shutdown
nn: Kopla &frå ved avslutting av X-tenar

en: <p>Checking this option will close any
    open connection when the X-server is
    shut down. You should enable this option
    unless you know what you are doing.
    
    See <a href="#disxserver">here</a> for more on this.
nn: <p>Når denne er valt, vil alle opne
    samband koplast frå når X-tenaren
    vert avslutta. Du bør ha dette valet
    på.
    
    Sjå <a href="#disxserver">her</a> for meir om dette.

en: &Quit on disconnect
nn: A&vslutt ved fråkopling

en: When this option is turned on, <i>kppp</i>
    will be closed when you disconnect
nn: Når dette valet er på, vil <i>kppp</i>
    avsluttast når du koplar frå

en: Minimi&ze window on connect
nn: M&inimer vindauge ved tilkopling

en: Iconifies <i>kppp</i>'s window when a
    connection is established
nn: Ikoniserer <i>kppp</i>-vindauget når
    eit samband er oppretta

en: Modem &name:
nn: Modem&namn:

en: Type in a unique name for this modem
nn: Oppgje eit unikt namn for modemet

en: Modem de&vice:
nn: Modem&eining:

en: This specifies the serial port your modem is attached 
    to. On Linux/x86, typically this is either /dev/ttyS0 
    (COM1 under DOS) or /dev/ttyS1 (COM2 under DOS).
    
    If you have an internal ISDN card with AT command
    emulation (most cards under Linux support this), you
    should select one of the /dev/ttyIx devices.
nn: Dette spesifiserer kva for serieport modemet er
    kopla til. På Linux/x86 er dette vanlegvis anten
    /dev/ttyS0 (COM1 under DOS) eller /dev/ttyS1
    (COM2 under DOS).
    
    Dersom du har eit internt ISDN-kort som
    emulerer AT-kommandoar (dei fleste kort under
    Linux støttar dette), bør du velja eitt av
    /dev/ttyIx-einingane.

en: &Flow control:
nn: &Flytkontroll:

en: Software [XON/XOFF]
nn: Programvare (XON/XOFF)

en: <p>Specifies how the serial port and modem
    communicate. You should not change this unless
    you know what you are doing.
    
    <b>Default</b>: CRTSCTS
nn: <p>Spesifiserer korleis serieporten og modemet
    kommuniserer. Du bør ikkje endra dette utan
    at du veit kva du gjer.
    
    <b>Standard</b>: CRTSCTS

en: &Line termination:
nn: &Linjeavslutting:

en: <p>Specifies how AT commands are sent to your
    modem. Most modems will work fine with the
    default <i>CR/LF</i>. If your modem does not react
    to the init string, you should try different
    settings here
    
    <b>Default</b>: CR/LF
nn: <p>Spesifiserer korleis AT-kommandoar vert
    sende til modemet. Dei fleste modem verkar
    fint med standarden <i>CR/LF</i>. Dersom
    modemet ikkje reagerer på init-teksten, bør
    du prøva ulike innstillingar her.
    
    <b>Standard</b>: CR/LF

en: Co&nnection speed:
nn: &Sambandsfart:

en: Specifies the speed your modem and the serial
    port talk to each other. You should begin with
    at least 115200 bits/sec (or more if you know
    that your serial port supports higher speeds).
    If you have connection problems, try to reduce
    this value.
nn: Spesifiserer farten på kommunikasjonen mellom
    modemet og serieporten. Du bør starta med
    minst 115200 bit/s (eller meir dersom du veit at 
    serieporten støttar høgare fart). Dersom du får
    problem, kan du prøva å velja lågare fart.

en: &Use lock file
nn: &Bruk låsefil

en: <p>To prevent other programs from accessing the
    modem while a connection is established, a
    file can be created to indicate that the modem
    is in use. On Linux an example file would be
    <tt>/var/lock/LCK..ttyS1</tt>
    Here you can select whether this locking will
    be done.
    
    <b>Default</b>: On
nn: <p>For å hindra andre program å bruka modemet
    medan eit samband vert oppretta, kan kppp
    laga ei fil som indikerer at modemet er i bruk.
    I Linux vil ei eksempelfil vera
    <tt>/var/lock/LCK..ttyS1</tt>
    Her kan du velja om du vil utføra slik
    låsing.
    
    <b>Standard</b>: På

en: Modem &timeout:
nn: &Tidsgrense for modem:

en: This specifies how long <i>kppp</i> waits for a
    <i>CONNECT</i> response from your modem. The
    recommended value is 30 seconds.
nn: Dette spesifiserer kor lenge <i>kppp</i> ventar på
    <i>CONNECT</i>-svar frå modemet ditt. Tilrådd
    verdi er 30 sekund.

en: &Wait for dial tone before dialing
nn: &Vent på summetone før oppringing

en: <p>Normally the modem waits for a dial tone
    from your phone line, indicating that it can
    start to dial a number. If your modem does not
    recognize this sound, or your local phone system
    does not emit such a tone, uncheck this option
    
    <b>Default:</b>: On
nn: <p>Vanlegvis ventar modemet på summetonen
    frå telefonlinja før det kan ringja eit nummer.
    Dersom modemet ikkje kjenner att lyden, eller
    det lokale telefonsystemet ikkje har nokon slik
    lyd, kan du slå av denne funksjonen.
    
    <b>Standard</b>: på

en: B&usy wait:
nn: &Vent ved oppteke:

en: Specifies the number of seconds to wait before
    redial if all dialed numbers are busy. This is
    necessary because some modems get stuck if the
    same number is busy too often.
    
    The default is 0 seconds, you should not change
    this unless you need to.
nn: Spesifiserer kor lenge ein skal venta før
    gjenoppringing dersom alle nummer er opptekne.
    Dette trengst fordi nokre modem går i stå
    om det same nummeret er oppteke for ofte.
    
    Standard er 0 sekund, og du bør ikkje endra
    dette utan at du må.

en: Modem &volume:
nn: &Lydstyrke på modem:

en: Most modems have a speaker which makes
    a lot of noise when dialing. Here you can
    either turn this completely off or select a
    lower volume.
    
    If this does not work for your modem,
    you must modify the modem volume command.
nn: Dei fleste modem har ein høgtalar som lagar
    mykje lyd under ringing. Her kan du anten
    slå av denne lyden eller velja ein lågare
    lydstyrke.
    
    Dersom dette ikkje verkar for modemet ditt,
    må du endra kommandoen for modemlydstyrke.

en: Modem asserts CD line
nn: Modem stadfestar CD-linje.

en: This controls how <i>kppp</i> detects that the modem
    is not responding. Unless you are having
    problems with this, do not modify this setting.
    
    <b>Default</b>: Off
nn: Dette styrer korleis <i>kppp</i> oppdagar at
    modemet ikkje svarar. Du bør ikkje endra denne
    innstillinga viss du ikkje har problem med dette.
    
    <b>Standard</b>: av

en: Mod&em Commands...
nn: Mod&emkommandoar …

en: Allows you to change the AT command for
    your modem.
nn: Lèt deg endra AT-kommandoane for
    modemet ditt.

en: &Query Modem...
nn: &Spør modem …

en: Most modems support the ATI command set to
    find out vendor and revision of your modem.
    
    Press this button to query your modem for
    this information. It can be useful to help
    you set up the modem
nn: Dei fleste modem støttar ATI-kommandosettet
    for å finna ut leverandør og utgåve av modemet.
    
    Trykk denne knappen for å spørja modemet etter
    denne informasjonen. Det kan til god hjelp
    når du skal setja opp modemet.

en: &Terminal...
nn: &Terminal …

en: Opens the built-in terminal program. You
    can use this if you want to play around
    with your modem's AT command set
nn: Opnar det innebygde terminalprogrammet. Du
    kan bruka dette om du vil eksperimentera
    med AT-kommandosettet.

en: &Enable throughput graph
nn: Slå &på gjennomstrøymingsgraf

en: Graph Colors
nn: Graffargar

en: Bac&kground:
nn: Bakg&runn:

en: &Text:
nn: &Tekst:

en: I&nput bytes:
nn: Farge på &inn-byte:

en: O&utput bytes:
nn: Farge på &ut-byte:

en: C&onnect to:
nn: K&opla til:

en: Use &modem:
nn: Bruk &modem:

en: &Login ID:
nn: &Brukarnamn:

en: <p>Type in the username that you got from your
    ISP. This is especially important for PAP
    and CHAP. You may omit this when you use
    terminal-based or script-based authentication.
    
    <b>Important</b>: case is important here:
    <i>myusername</i> is not the same as <i>MyUserName</i>.
nn: <p>Oppgje brukarnamnet du har fått frå
    internettleverandøren din. Dette er særleg
    viktig for PAP og CHAP. Du kan utelata dette
    dersom du brukar terminalbasert eller
    skriptbasert autentisering.
    
    <b>Viktig</b>: store/små bokstavar er viktig her:
    <i>mittbrukarnamn</i> er ikkje det same som <i>MittBrukarnamn</i>.

en: &Password:
nn: &Passord:

en: <p>Type in the password that you got from your
    ISP. This is especially important for PAP
    and CHAP. You may omit this when you use
    terminal-based or script-based authentication.
    
    <b>Important</b>: case is important here:
    <i>mypassword</i> is not the same as <i>MyPassword</i>.
nn: <p>Oppgje passordet du har fått frå
    internettleverandøren din. Dette er særleg
    viktig for PAP og CHAP. Du kan utelata dette
    dersom du brukar terminalbasert eller
    skriptbasert autentisering.
    
    <b>Viktig</b>: store/små bokstavar er viktig her:
    <i>mittpassord</i> er ikkje det same som <i>MittPassord</i>.

en: Show lo&g window
nn: Vis lo&ggvindauge

en: <p>This controls whether a log window is shown.
    A log window shows the communication between
    <i>kppp</i> and your modem. This will help you
    in tracking down problems.
    
    Turn it off if <i>kppp</i> routinely connects without
    problems
nn: <p>Dette avgjer om eit loggvinduage vert vist.
    Loggvindauget viser kommunikasjonen mellom
    <i>kppp</i> og modemet. Dette kan hjelpa med
    å finna feil.
    
    Slå funksjonen av dersom <i>kppp</i> alltid koplar
    til utan problem.

en: Co&nfigure...
nn: &Oppsett …

en: &Connect
nn: &Kopla til

en: No such Modem:
    %1
    Falling back to default
nn: Modemet finst ikkje:
    %1
    Går tilbake til standard.

en: No such Account:
    %1
nn: Ingen slik konto:
    %1

en: KPPP Configuration
nn: KPPP-oppsett

en: &Accounts
nn: &Kontoar

en: Account Setup
nn: Konto-oppsett

en: &Modems
nn: &Modem

en: Modems Setup
nn: Modemoppsett

en: &Graph
nn: &Graf

en: Throughput Graph
nn: Gjennomstrøymingsgraf

en: M&isc
nn: &Ymse

en: Miscellaneous Settings
nn: Ymse innstillingar

en: Timeout expired while waiting for the PPP interface to come up.
nn: Tida gjekk ut under venting på at PPP-grensesnittet skulle dukka opp.

en: <p>The pppd daemon died unexpectedly!</p>
nn: <p>pppd-daemonen døydde uventa</p>

en: <p>Exit status: %1
nn: <p>Avsluttingsstatus: %1

en: </p><p>See 'man pppd' for an explanation of the error codes or take a look at the kppp FAQ on   <a href="%1">%1</a></p>
nn: </p><p>Du finn ei forklaring av feilkodane i «man pppd» eller kppp-FAQ-en på <a href="%1">%1</a></p>

en: Error
nn: Feil

en: &Details
nn: &Detaljar

en: kppp's helper process just died.
    Since further execution would be pointless, kppp will shut down now.
nn: Hjelpeprosessen til kppp døydde nettopp.
    Sidan vidare køyring er nyttelaust, avsluttar kppp no.

en: Cannot find the PPP daemon!
    Make sure that pppd is installed and that you have entered the correct path.
nn: Finn ikkje PPP-daemon.
    Sjekk at pppd er installert og at du har oppgjeve rett sti.

en: kppp cannot execute:
     %1
    Please make sure that you have given kppp setuid permission and that pppd is executable.
nn: kppp kan ikkje køyra:
    %1
    Sjekk at du har gjeve kppp setuid-løyve og at pppd kan køyrast.

en: kppp can not find:
     %1
    Please make sure you have setup your modem device properly and/or adjust the location of the modem device on the modem tab of the setup dialog.
nn: kppp finn ikkje:
     %1
    Sjekk at modemeininga er rett oppsett og/eller tilpass plasseringa av modemeininga i modemdelen av oppsettdialogen.

en: You have selected the authentication method PAP or CHAP. This requires that you supply a username and a password.
nn: Du har valt autentisering ved PAP eller CHAP. Dette krev at du oppgjev brukarnamn og passord.

en: Cannot create PAP/CHAP authentication
    file "%1"
nn: Kan ikkje laga PAP/CHAP-autentiseringsfil
    «%1»

en: You must specify a telephone number.
nn: Du må oppgje eit telefonnummer.

en: Disconnecting...
nn: Koplar frå …

en: Executing command before disconnection.
nn: Køyrer kommando før fråkopling.

en: Announcing disconnection.
nn: Kunngjer fråkopling.

en: Exiting kPPP will close your PPP Session.
nn: Å avslutta kPPP vil avslutta PPP.

en: Quit kPPP?
nn: Avslutt kPPP?

en: Can not load the accounting ruleset "%1".
nn: Kan ikkje lasta regelsettet «%1» for kontering.

en: Recent Changes in KPPP
nn: Nylege endringar i KPPP

en: From version 1.4.8 on, kppp has a new feature
    called "Quickhelp". It is similar to a tooltip,
    but you can activate it whenever you want.
    
    To activate it, simply click on a control (like
    a button or a label) with the right mouse button.
    If the item supports Quickhelp, a popup menu
    will appear leading to Quickhelp.
    
    To test it, right-click somewhere in this text.
nn: Frå og med versjon 1.4.8 har kppp ein ny funksjon
    kalla «snøgghjelp». Den er nokså likt ei vanleg
    hjelpeboble, men du kan bruka den når du vil.
    
    For å visa snøgghjelpa, klikk med høgre museknapp
    på eit element som for eksempel ein knapp eller ein tekst.
    Dersom elementet støttar snøgghjelp, ser du ein
    meny som fører til snøgghjelp.
    
    For å testa funksjonen, høgreklikk ein stad i
    denne teksten.

en: Do not show this hint again
nn: Ikkje vis dette tipset igjen

en: This is an example of <b>QuickHelp</b>.
    This window will stay open until you
    click a mouse button or a press a key.
nn: Dette er eit eksempel på <b>snøgghjelp</b>.
    Dette vindauget held seg ope til du
    klikkar ein museknapp eller trykkjer ein
    tast.

en: Login Terminal Window
nn: Terminalvindauge for innlogging

en: A dialer and front-end to pppd
nn: Oppringar og brukarmiljø til pppd.

en: (c) 1999-2002, The KPPP Developers
nn: © 1999–2002 KPPP-utviklarane

en: Current maintainer
nn: Noverande vedlikehaldar

en: Original author
nn: Opphavsperson

en: Connect using 'account_name'
nn: Kopla til med «account_name»

en: Connect using 'modem_name'
nn: Kopla til med «modem_name»

en: Terminate an existing connection
nn: Avslutt eit eksisterande samband

en: Quit after end of connection
nn: Avslutt etter fråkopling

en: Check syntax of rule_file
nn: Sjekk syntaksen til regelfil

en: Enable test-mode
nn: Slå på testmodus

en: Use the specified device
nn: Bruk vald eining

en: kppp can not create or read from
    %1.
nn: kppp kan ikkje laga eller lesa frå
    %1.

en: kppp has detected a %1 file.
    Another instance of kppp seems to be running under process-ID %2.
    Please click Exit, make sure that you are not running another kppp, delete the pid file, and restart kppp.
    Alternatively, if you have determined that there is no other kppp running, please click Continue to begin.
nn: kppp har funne ei %1-fil.
    Det ser ut som om kppp alt køyrer under prosess-ID %2.
    Trykk på «Avslutt», sjå til at du ikkje alt køyrer kppp, slett pid-fila og start kppp om att.
    Dersom du alt har funne ut at ikkje fleire kppp-program køyrer, kan du trykkja «Hald fram» for å starta.

en: Exit
nn: Avslutt

en: Kppp Mini-Terminal
nn: Kppp-miniterminal

en: &Reset Modem
nn: &Nullstill modem

en: MiniTerm - A terminal emulation for KPPP
    
    (c) 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    (c) 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    (c) 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    This program is published under the GNU GPL
    (GNU General Public License)
nn: MiniTerm – Terminalemulering for KPPP
    
    © 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    © 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    © 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    Dette programmet er gjeve ut under
    GNU General Public License

en: &File
nn: &Fil

en: Close MiniTerm
nn: Lukk MiniTerm

en: Reset Modem
nn: Nullstill modem

en: Help
nn: Hjelp

en: Initializing Modem
nn: Initialiserer modem

en: Modem Ready
nn: Modem klart

en: Hanging up...
nn: Legg på …

en: Resetting Modem
nn: Nullstiller modem

en: Unable to open modem.
nn: Klarte ikkje opna modem.

en: Unable to detect state of CD line.
nn: Klarte ikkje lesa statusen til CD-linja.

en: The modem is not ready.
nn: Modemet er ikkje klart.

en: The modem is busy.
nn: Modemet er oppteke.

en: Modem Ready.
nn: Modem klart.

en: Can not restore tty settings: tcsetattr()
nn: Kan ikkje gjenoppretta tty-innstillingar: tcsetattr()

en: The modem does not respond.
nn: Modemet svarar ikkje.

en: Unknown speed
nn: Ukjend fart

en: Edit Modem Commands
nn: Rediger modemkommandoar

en: Pre-init delay (sec/100):
nn: Før-init-forseinking (sek/100):

en: Initialization string %1:
nn: Init-streng %1:

en: Post-init delay (sec/100):
nn: Post-init-forseinking (s/100):

en: Dialing speed (sec/100):
nn: Oppringingsfart (sek/100):

en: Init &response:
nn: &Oppstartssvar:

en: No di&al tone detection:
nn: &Inga summetone-oppdaging:

en: Dial &string:
nn: Opp&ringingsstreng:

en: Co&nnect response:
nn: &Tilkoplingssvar:

en: Busy response:
nn: Opptekesvar:

en: No carr&ier response:
nn: Inga &bærebølgje-svar:

en: No dial tone response:
nn: Ingen summetone-svar:

en: &Hangup string:
nn: &Legg på-streng:

en: Hangup response:
nn: Legg på-svar:

en: Answ&er string:
nn: &Svar-streng:

en: Ring response:
nn: Ringjesvar:

en: Ans&wer response:
nn: &Svar-svar:

en: DLP response:
nn: DLP-svar:

en: Escape strin&g:
nn: &Escapestreng:

en: Escape response:
nn: Escapesvar:

en: Guard time (sec/50):
nn: Vakttid (s/50):

en: Volume off/low/high:
nn: Lydstyrke av/låg/høg:

en: Select Modem Type
nn: Vel modemtype

en: <Generic>
nn: <Generell>

en: Hayes(tm) compatible modem
nn: Hayes(tm)-kompatibelt modem

en: ATI Query
nn: ATI-spørjing

en: Modem query timed out.
nn: Tida gjekk ut for modemspørjing.

en: Modem Query Results
nn: Resultat av modemspørjing

en: Maximum number of modems reached.
nn: Høgste tal på modem er nådd.

en: No modem selected.
nn: Ingen modem valt.

en: Are you sure you want to delete
    the modem "%1"?
nn: Er du sikker på at du vil sletta
    modemet «%1»?

en: New Modem
nn: Nytt modem

en: Edit Modem:
nn: Rediger modem:

en: &Device
nn: &Eining

en: Serial Device
nn: Seriell eining

en: Modem Settings
nn: Modeminnstillingar

en: You must enter a unique
    modem name
nn: Du må oppgje eit unikt
    modemnamn

en: Customize pppd Arguments
nn: Tilpass pppd-argument

en: The application-specific config file could not be opened in either read-write or read-only mode.
    The superuser might have to change its ownership by issuing the following command in your home directory:
    chown {YourUsername} .kde/share/config/kppprc
nn: Den programspesifikke oppsettfila kunne ikkje opnast verken for lesing/skriving eller berre lesing.
    Systemadministratoren må kanskje endra eigarskapen ved å køyra den følgjande kommandoen i heimekatalogen din:
    chown {DittBrukarnamn} .kde/share/config/kppprc

en: %1_copy
nn: %1_kopi

en: Cannot open any of the following logfiles:
nn: Kan ikkje opna nokon av dei følgjande loggfilene:

en: You have launched pppd before the remote server was ready to establish a PPP connection.
    Please use the terminal-based login to verify
nn: Du har starta pppd før den andre tenaren var klar til å oppretta eit PPP-samband.
    Bruk terminalbasert innlogging for å stadfesta

en: You have not started the PPP software on the peer system.
nn: Du har ikkje starta PPP-programvara på peer-systemet.

en: Check that you supplied the correct username and password.
nn: Sjå til at du har oppgjeve rett brukarnamn og passord.

en: You should not pass 'lock' as an argument to pppd. Check /etc/ppp/options and ~/.ppprc
nn: Du bør ikkje overføra «lock» som argument til pppd. Sjekk /etc/ppp/options og ~/.pprc

en: The remote system does not seem to answer to
    configuration request. Contact your provider.
nn: Det andre systemet ser ikkje ut til å svara på
    oppsett-førespurnaden. Kontakt leverandøren din.

en: You have passed an invalid option to pppd. See 'man pppd' for a complete list of valid arguments.
nn: Du har overført eit ugyldig val til pppd. Sjå «man pppd» for ei fullstendig liste over gyldige argument.

en: Notice that the remote system has sent the following message:
    "%1"
    This may give you a hint why the connection has failed.
nn: Legg merke til at det andre systemet har sendt følgjande melding:
    «%1»
    Dette kan tipsa deg om kvifor sambandet ikkje verkar.

en: Unable to provide help.
nn: Klarte ikkje oppgje hjelp.

en: KPPP could not prepare a PPP log. It is very likely that pppd was started without the "debug" option.
    Without this option it is difficult to find out PPP problems, so in general the debug option should be used.
    Enable debug now, and restart pppd?
nn: KPPP kan ikkje laga ein PPP-logg. Sannsynlegvis vart pppd starta utan «debug»-valet.
    Utan dette valet er det vanskeleg å klara opp PPP-problem, så generelt sett bør du ha valet på.
    Vil du slå det på og starta pppd på nytt no?

en: Restart pppd
nn: Start pppd om att

en: Do Not Restart
nn: Ikkje start om att

en: The "debug" option has been added. You should now try to reconnect. If that fails again, you will get a PPP log that may help you to track down the connection problem.
nn: «debug»-valet er lagt til. Du bør no prøva å kopla til att. Om det ikkje går no heller, vil du få ein PPP-logg som kan hjelpa deg å finna sambandsproblemet.

en: PPP Log
nn: PPP-logg

en: Write to File
nn: Skriv til fil

en: kppp's diagnosis (just guessing):
nn: Diagnose frå kppp (berre gissar):

en: The PPP log has been saved
    as "%1".
    
    If you want to send a bug report, or have
    problems connecting to the Internet, please
    attach this file. It will help the maintainers
    to find the bug and to improve KPPP
nn: PPP-loggen er lagra som
    «%1».
    
    Om du vil senda ein feilrapport eller har
    problem med tilkopling til Internett, legg
    ved denne fila. Det vil hjelpa vedlikehaldarane
    å finna feilen og forbetra KPPP.

en: kppp Statistics
nn: kppp-statistikk

en: Statistics
nn: Statistikk

en: Local Addr:
nn: Lokal adr:

en: Remote Addr:
nn: Fjern adr:

en: bytes in
nn: byte inn

en: bytes out
nn: byte ut

en: packets in
nn: pakkar inn

en: packets out
nn: pakkar ut

en: vjcomp in
nn: vjcomp inn

en: vjcomp out
nn: vjcomp ut

en: vjunc in
nn: vjunc inn

en: vjunc out
nn: vjunc ut

en: non-vj
nn: ikkje-vj

en: %1 (max. %2) kb/sec
nn: %1 (høgst %2) KB/sek

en: unavailable
nn: utilgjengeleg

en: You will be asked a few questions on information
    which is needed to establish an Internet connection
    with your Internet Service Provider (ISP).
    
    Make sure you have the registration form from your
    ISP handy. If you have any problems, try the online
    help first. If any information is missing, contact
    your ISP.
nn: Du får nokre spørsmål om informasjon som trengst
    for å oppretta eit Internett-samband til
    leverandøren din.
    
    Sjå til at du har registreringsskjemaet frå
    leverandøren din klart. Om du har problem,
    prøv først hjelpefunksjonen. Dersom du manglar
    noko informasjon, kontakt leverandøren.

en: Select the location where you plan to use this
    account from the list below. If your country or
    location is not listed, you have to create the
    account with the normal, dialog based setup.
    
    If you click "Cancel", the dialog based setup
    will start.
nn: Vel plasseringa du vil bruka denne kontoen frå
    i lista under. Dersom landet eller plasseringa
    di ikkje er i lista, må du laga kontoen med det
    vanlege, dialogbaserte oppsettet.
    
    Dersom du trykkjer «Avbryt», vil det dialogbaserte
    oppsettet starta.

en: Select your Internet Service Provider (ISP) from
    the list below. If the ISP is not in this list,
    you have to click on "Cancel" and create this
    account using the normal, dialog-based setup.
    
    Click on "Next" when you have finished your
    selection.
nn: Vel internettleverandøren frå lista under. Dersom
    du ikkje finn den, må du trykkja «Avbryt» og
    laga kontoen ved hjelp av det vanlege,
    dialogbaserte oppsettet.
    
    Trykk «Neste» når du er ferdig.

en: To log on to your ISP, kppp needs the username
    and the password you got from your ISP. Type
    in this information in the fields below.
    
    Word case is important here.
nn: For å logga på leverandøren din, treng kppp
    brukarnamnet og passordet ditt. Oppgje denne
    informasjonen i felta under.
    
    Store/små bokstavar er viktig her.

en: Username:
nn: Brukarnamn:

en: Password:
nn: Passord:

en: If you need a special dial prefix (e.g. if you
    are using a telephone switch) you can specify
    it here. This prefix is dialed just before the
    phone number.
    
    If you have a telephone switch, you probably need
    to write "0" or "0," here.
nn: Dersom du må bruka eit spesielt nummer før
    telefonnummeret (for eksempel dersom du brukar ein
    telefonsentral), kan du oppgje det her.
    
    Dersom du brukar ein telefonsentral skal
    du truleg skriva «0» eller «0,» her.

en: Dial prefix:
nn: Nummerprefiks:

en: Finished!
    
    A new account has been created. Click "Finish" to
    go back to the setup dialog. If you want to
    check the settings of the newly created account,
    you can use "Edit" in the setup dialog.
nn: Ferdig!
    
    Ein ny konto er sett opp. Trykk «Ferdig» for
    å gå tilbake til oppsettdialogen. Dersom du
    vil kontrollera innstillingane til den nye
    kontoen, kan du bruka «Rediger» i oppsettdialogen.

en: kppp: no rulefile specified
nn: kppp: inga regelfil oppgjeve

en: kppp: rulefile "%s" not found
nn: kppp: finn ikkje regelfila «%s»

en: kppp: rulefiles must have the extension ".rst"
nn: kppp: regelfiler må ha etternamnet «.rst»

en: kppp: error parsing the ruleset
nn: kppp: feil ved tolking av regelsettet

en: kppp: parse error in line %d
nn: kppp: tolkingsfeil i linje %d

en: kppp: rulefile does not contain a default rule
nn: kppp: regelfila inneheld ingen standardregel

en: kppp: rulefile does not contain a "name=..." line
nn: kppp: regelfila inneheld inga «name=…»-linje

en: kppp: rulefile is ok
nn: kppp: regelfila er ok

en: You are not allowed to dial out with kppp.
    Contact your system administrator.
nn: Du har ikkje lov til å ringa ut med kppp.
    Kontakt systemadministratoren.

en: Cannot find the PPP daemon.
    Make sure that pppd is installed.
nn: Finn ikkje PPP-tenesta.
    Sjå til at pppd er installert.

en: You do not have the permission to start pppd.
    Contact your system administrator and ask to get access to pppd.
nn: Du har ikkje lov til å starta pppd.
    Kontakt systemadministratoren og be om tilgang til pppd.

en: You do not have sufficient permission to run:
    %1
    Please make sure that kppp is owned by root and has the SUID bit set.
nn: Du har ikkje tilstrekkeleg løyve til å køyra:
    %1
    Sjå til at kppp er eigd av root og har SUID-biten sett.

en: %1 is missing or can not be read.
    Ask your system administrator to create this file (can be empty) with appropriate read and write permissions.
nn: %1 manglar eller kan ikkje lesast.
    Spør systemadministratoren om å laga denne fila (kan vera tom) med passande lese- og skriveløyve.
