kcmhtmlsearch - en to pa translation catalogue (20 entries)

en: The fulltext search feature makes use of the ht://dig HTML search engine. You can get ht://dig at the
pa: ht://dig HTML ਖੋਜ ਇੰਜਣ ਨਾਲ ਪੂਰੇ ਪਾਠ ਫੀਚਰ ਦੀ ਖੋਜ ਕੀਤੀ ਜਾ ਸਕਦੀ ਹੈ। ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਨੂੰ ht://dig ਤੇ ਪ੍ਰਾਪਤ ਕਰ ਸਕਦੇ ਹੋ

en: Information about where to get the ht://dig package.
pa: ਜਾਣਕਾਰੀ ਦਿਓ ਕਿ ਕਿੱਥੇ ht://dig ਪੈਕੇਜ ਉਪਲੱਬਧ ਹੈ।

en: ht://dig home page
pa: ht://dig ਮੇਨ ਪੇਜ਼

en: Program Locations
pa: ਪਰੋਗਰਾਮ ਟਿਕਾਣੇ

en: Enter the path to your htdig program here, e.g. /usr/local/bin/htdig
pa: ਰਸਤਾ ਦਿਓ ਕਿ ਕਿੱਥੇ htdig ਪਰੋਗਰਾਮ ਹੈ, ਜਿਵੇਂ ਕਿ /usr/local/bin/htdig

en: Enter the path to your htsearch program here, e.g. /usr/local/bin/htsearch
pa: ਰਸਤਾ ਦਿਓ ਕਿ ਕਿੱਥੇ htsearch ਪਰੋਗਰਾਮ ਹੈ, ਜਿਵੇਂ ਕਿ /usr/local/bin/htsearch

en: Enter the path to your htmerge program here, e.g. /usr/local/bin/htmerge
pa: ਰਸਤਾ ਦਿਓ ਕਿ htmerge ਪਰੋਗਰਾਮ ਕਿੱਥੇ ਹੈ, ਜਿਵੇਂ ਕਿ /usr/local/bin/htmerge

en: Scope
pa: ਸਕੋਪ

en: &KDE help
pa: &KDE ਮੱਦਦ

en: &Man pages
pa: &Man ਪੇਜ਼

en: &Info pages
pa: &Info ਪੇਜ਼

en: Additional Search Paths
pa: ਵਾਧੂ ਖੋਜ ਮਾਰਗ

en: Add...
pa: ਸ਼ਾਮਿਲ...

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Language Settings
pa: ਭਾਸ਼ਾ ਸੈਟਿੰਗ

en: Here you can select the language you want to create the index for.
pa: ਇਥੇ ਤੁਸੀਂ ਭਾਸ਼ਾ ਚੁਣ ਸਕਦੇ ਹੋ, ਜਿਸ ਨਾਲ ਇੰਡੈਕਸ ਬਣਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ।

en: &Language
pa: ਭਾਸ਼ਾ(&L)

en: Generate Index...
pa: ਇੰਡੈਕਸ ਤਿਆਰ ਕਰੋ...

en: Click this button to generate the index for the fulltext search.
pa: ਪੂਰਾ-ਟੈਕਸਟ ਖੋਜ ਲਈ ਇੰਡੈਕਸ ਬਣਾਉਣ ਲਈ ਇਸ ਬਟਨ ਨੂੰ ਦਬਾਓ।

en: without name
pa: ਬਿਨਾਂ ਨਾਂ
