kcmicons - en to pa translation catalogue (55 entries)

en: Use of Icon
pa: ਆਈਕਾਨ ਦੀ ਵਰਤੋਂ

[ctx: @label The icon rendered by default]
en: Default
pa: ਡਿਫਾਲਟ

[ctx: @label The icon rendered as active]
en: Active
pa: ਐਕਟਿਵ

[ctx: @label The icon rendered as disabled]
en: Disabled
pa: ਅਯੋਗ

en: Size:
pa: ਸਾਇਜ਼:

en: Animate icons
pa: ਸਜੀਵ ਆਈਕਾਨ

en: Set Effect...
pa: ਪ੍ਰਭਾਵ ਸੈੱਟ ਕਰੋ...

en: Desktop
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ

en: Toolbar
pa: ਟੂਲਬਾਰ

en: Main Toolbar
pa: ਮੇਨ ਟੂਲਬਾਰ

en: Small Icons
pa: ਛੋਟੇ ਆਈਕਾਨ

en: Panel
pa: ਪੈਨਲ

en: Dialogs
pa: ਡਾਈਲਾਗ

en: All Icons
pa: ਸਭ ਆਈਕਾਨ

en: Setup Default Icon Effect
pa: ਡਿਫਾਲਟ ਆਈਕਾਨ ਪ੍ਰਭਾਵ ਸੈੱਟਅੱਪ

en: Setup Active Icon Effect
pa: ਐਕਟਿਵ ਆਈਕਾਨ ਪ੍ਰਭਾਵ ਸੈੱਟਅੱਪ

en: Setup Disabled Icon Effect
pa: ਅਯੋਗ ਆਈਕਾਨ ਪ੍ਰਭਾਵ ਸੈੱਟਅੱਪ

en: &Effect:
pa: ਪ੍ਰਭਾਵ(&E):

en: No Effect
pa: ਕੋਈ ਪ੍ਰਭਾਵ ਨਹੀਂ

en: To Gray
pa: ਗਰੇ ਤੋਂ

en: Colorize
pa: ਰੰਗਤ

en: Gamma
pa: ਗਾਮਾ

en: Desaturate
pa: ਅਸੰਤ੍ਰਿਪਤ

en: To Monochrome
pa: ਇੱਕਲੇ ਤੋਂ

en: &Semi-transparent
pa: ਅਰਧ-ਪਾਰਦਰਸ਼ੀ(&S)

en: Preview
pa: ਝਲਕ

en: Effect Parameters
pa: ਪ੍ਰਭਾਵ ਪੈਰਾਮੀਟਰ

en: &Amount:
pa: ਮਾਤਰਾ(&A):

en: Co&lor:
pa: ਰੰਗ(&l):

en: &Second color:
pa: ਦੂਜਾ ਰੰਗ(&S):

en: Name
pa: ਨਾਂ

en: Description
pa: ਵੇਰਵਾ

en: Install Theme File...
pa: ਥੀਮ ਫਾਇਲ ਇੰਸਟਾਲ...

en: Install a theme archive file you already have locally
pa: ਤੁਹਾਡੇ ਕੋਲ ਲੋਕਲ ਮੌਜੂਦਾ ਇੱਕ ਥੀਮ ਅਕਾਇਵ ਫਾਇਲ ਇੰਸਟਾਲ ਕਰੋ

en: Get New Themes...
pa: ਨਵੇਂ ਥੀਮ ਲਵੋ...

en: Get new themes from the Internet
pa: ਇੰਟਰਨੈੱਟ ਤੋਂ ਨਵੇਂ ਥੀਮ ਲਵੋ

en: You need to be connected to the Internet to use this action. A dialog will display a list of themes from the http://www.kde.org website. Clicking the Install button associated with a theme will install this theme locally.
pa: ਇਹ ਕਾਰਵਾਈ ਲਈ ਤੁਹਾਨੂੰ ਇੰਟਰਨੈੱਟ ਨਾਲ ਕੁਨੈਕਟ ਹੋਣ ਦੀ ਲੋੜ ਹੈ। ਡਾਈਲਾਗ http://www.kde.org ਵੈੱਬਸਾਈਟ ਤੋਂ ਥੀਮ ਦੀ ਲਿਸਟ ਵੇਖਾਏਗਾ। ਥੀਮ ਨਾਲ ਸਬੰਧਿਤ ਇੰਸਟਾਲ ਬਟਨ ਉੱਤੇ ਕਲਿੱਕ ਕਰਨ ਨਾਲ ਇਹ ਥੀਮ ਲੋਕਲ ਇੰਸਟਾਲ ਹੋ ਜਾਵੇਗਾ।

en: Remove Theme
pa: ਥੀਮ ਹਟਾਓ

en: Remove the selected theme from your disk
pa: ਚੁਣਿਆ ਥੀਮ ਆਪਣੀ ਡਿਸਕ ਤੋਂ ਹਟਾਓ

en: This will remove the selected theme from your disk.
pa: ਇਹ ਚੁਣੇ ਥੀਮ ਨੂੰ ਤੁਹਾਡੀ ਡਿਸਕ ਤੋਂ ਹਟਾ ਦੇਵੇਗੀ।

en: Select the icon theme you want to use:
pa: ਆਈਕਾਨ ਥੀਮ, ਜੋ ਕਿ ਤੁਸੀ ਇਸਤੇਮਾਲ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ, ਨੂੰ ਚੁਣੋ:

en: Drag or Type Theme URL
pa: ਸੁੱਟੋ ਜਾਂ ਕਿਸਮ ਥੀਮ URL

en: Unable to find the icon theme archive %1.
pa: ਆਈਕਾਨ ਥੀਮ ਸੰਕੁਚਿਤ %1 ਲੱਭਣ ਤੋਂ ਅਸਮਰੱਥ ਹੈ।

en: Unable to download the icon theme archive;
    please check that address %1 is correct.
pa: ਆਈਕਾਨ ਥੀਮ ਸੰਕੁਚਿਤ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕਰਨ ਤੋਂ ਅਸਮਰੱਥ ਹੈ।
    ਕਿਰਪਾ ਕਰਕੇ ਐਡਰੈੱਸ %1 ਦੀ ਜਾਂਚ ਕਰੋ ਕਿ ਇਹ ਸਹੀ ਹੈ।

en: The file is not a valid icon theme archive.
pa: ਇਹ ਫਾਇਲ਼ ਠੀਕ ਆਈਕਾਨ ਥੀਮ ਸੰਕੁਚਿਤ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: A problem occurred during the installation process; however, most of the themes in the archive have been installed
pa: ਇੰਸਟਾਲੇਸ਼ਨ ਕਾਰਵਾਈ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ ਆਈ ਹੈ, ਹਾਲਾਂਕਿ ਬਹੁਤੇ ਥੀਮ ਇੰਸਟਾਲ ਹੋ ਚੁੱਕੇ ਹੋ।

en: Installing icon themes
pa: ਆਈਕਾਨ ਥੀਮ ਇੰਸਟਾਲ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: <qt>Installing <strong>%1</strong> theme</qt>
pa: <qt>ਥੀਮ <strong>%1</strong> ਇੰਸਟਾਲ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the <strong>%1</strong> icon theme?<br /><br />This will delete the files installed by this theme.</qt>
pa: <qt>ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਆਈਕਾਨ ਥੀਮ <strong>%1</strong> ਨੂੰ ਹਟਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?<br /><br />ਇਹ ਇਸ ਥੀਮ ਦੀਆਂ ਇੰਸਟਾਲ ਫਾਇਲਾਂ ਨੂੰ ਹਟਾ ਦੇਵੇਗਾ।</qt>

en: Confirmation
pa: ਪੁਸ਼ਟੀ

en: &Theme
pa: ਥੀਮ(&T)

en: Ad&vanced
pa: ਤਕਨੀਕੀ(&v)

en: Icons
pa: ਆਈਕਾਨ

en: Icons Control Panel Module
pa: ਆਈਕਾਨ ਕੰਟਰੋਲ ਪੈਨਲ ਮੋਡੀਊਲ

en: (c) 2000-2003 Geert Jansen
pa: (c) ੨੦੦੦-੨੦੦੩ ਗੀਰਟ ਜਾਨਸੀਨ
