kdebugdialog - en to pa translation catalogue (21 entries)

en: Debug Settings
pa: ਡੀਬੱਗ ਸੈਟਿੰਗ

en: File
pa: ਫਾਇਲ

en: Message Box
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਬਕਸਾ

en: Shell
pa: ਸ਼ੈੱਲ

en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
pa: ਜਾਣਕਾਰੀ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
pa: ਆਉਟਪੁੱਟ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
pa: ਫਾਇਲ ਨਾਂ:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
pa: ਗਲਤੀ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
pa: ਘਾਤਕ ਗਲਤੀ 'ਤੇ ਛੱਡੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableAll2)
en: Disable all debug output
pa: ਸਭ ਡੀਬੱਗ ਆਉਟਪੁੱਟ ਆਯੋਗ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
pa: ਚੇਤਾਵਨੀ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
pa: ਘਾਤਕ ਗਲਤੀ

en: &Select All
pa: ਸਭ ਚੁਣੋ(&S)

en: &Deselect All
pa: ਸਭ ਨਾ-ਚੁਣੋ(&D)

en: KDebugDialog
pa: ਕੇ-ਡੀਬੱਗ-ਡਾਈਲਾਗ

en: A dialog box for setting preferences for debug output
pa: ਡੀਬੱਗ ਆਉਟਪੁੱਟ ਲਈ ਪਸੰਦ ਸੈੱਟ ਕਰਨ ਵਾਸਤੇ ਡਾਈਲਾਗ ਬਾਕਸ

en: Maintainer
pa: ਪਰਬੰਧਕ

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
pa: ਡਿਫਾਲਟ ਲਿਸਟ ਡਾਈਲਾਗ ਦੀ ਬਜਾਏ ਪੂਰਾ ਡਾਈਲਾਗ ਵੇਖੋ

en: Turn area on
pa: ਖੇਤਰ ਚਾਲੂ ਕਰੋ

en: Turn area off
pa: ਖੇਤਰ ਬੰਦ ਕਰੋ
