kioclient - en to pa translation catalogue (12 entries)

en: KIO Client
pa: KIO ਕਲਾਇਟ

en: Command-line tool for network-transparent operations
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ-ਟਰਾਂਸਪੇਰੱਟ ਓਪਰੇਸ਼ਨਾਂ ਲਈ ਕਮਾਂਡ ਲਾਇਨ ਟੂਲ

en: 
    Syntax:
pa: 
    ਸੰਟੈਕਸ:

en: Non-interactive use: no message boxes
pa: ਕੋਈ ਐਂਟਰ-ਐਕਟਿਵ ਵਰਤੋਂ ਨਹੀਂ: ਕੋਈ ਸੁਨੇਹਾ ਬਕਸੇ ਨਹੀਂ

en: Overwrite destination if it exists (for copy and move)
pa: ਟਿਕਾਣੇ ਉੱਤੇ ਲਿਖੋ, ਜੇ ਮੌਜੂਦ ਹੋਵੇ (ਕਾਪੀ ਕਰਨ ਤੇ ਭੇਜਣ ਲਈ)

en: file or URL
pa: ਫਾਇਲ ਜਾਂ URL

en: Source URL or URLs
pa: ਸਰੋਤ URL ਜਾਂ URLs

en: Destination URL
pa: ਟਿਕਾਣਾ URL

en: Show available commands
pa: ਉਪਲੱਬਧ ਕਮਾਂਡ ਵੇਖਾਓ

en: Command (see --commands)
pa: ਕਮਾਂਡ(--commands ਵੇਖੋ)

en: Arguments for command
pa: ਕਮਾਂਡ ਲਈ ਆਰਗੂਮਿੰਟ

en: Unable to download from an invalid URL.
pa: ਇੱਕ ਗਲਤ URL ਤੋਂ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ।
