knotify4 - en to pa translation catalogue (19 entries)

en: Devices notification
pa: ਜੰਤਰ ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ

en: Could not mount the following device: %1
pa: ਅੱਗੇ ਦਿੱਤਾ ਜੰਤਰ ਮਾਊਂਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ: %1

en: Could not unmount the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
pa: ਅੱਗੇ ਦਿੱਤੇ ਜੰਤਰ ਨੂੰ ਅਣ-ਮਾਊਂਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ: %1
    ਇਸ ਜੰਤਰ ਤੋਂ ਇੱਕ ਜਾਂ ਵੱਧ ਫਾਇਲਾਂ ਨੂੰ ਕਿਸੇ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਵਲੋਂ ਖੋਲ੍ਹਿਆ ਗਿਆ ਹੈ

[ctx: The term "remove" here means "physically disconnect the device from the computer", whereas "safely" means "without risk of data loss"]
en: The following device can now be safely removed: %1
pa: %1: ਜੰਤਰ ਨੂੰ ਹੁਣ ਸੁਰੱਖਿਅਤ ਢੰਗ ਨਾਲ ਹਟਾਇਆ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ

en: Could not eject the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
pa: ਅੱਗੇ ਦਿੱਤੇ ਜੰਤਰ ਬਾਹਰ ਨਹੀਂ ਕੱਢੇ ਜਾ ਸਕੇ: %1
    ਇਸ ਜੰਤਰ ਤੋਂ ਇੱਕ ਜਾਂ ਵੱਧ ਫਾਇਲਾਂ ਨੂੰ ਕਿਸੇ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਵਲੋਂ ਖੋਲ੍ਹਿਆ ਗਿਆ ਹੈ

en: The following device can now be safely removed: %1
pa: %1: ਜੰਤਰ ਨੂੰ ਹੁਣ ਸੁਰੱਖਿਅਤ ਢੰਗ ਨਾਲ ਹਟਾਇਆ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ

en: KDE Notification Daemon
pa: KDE ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਡੈਮਨ

en: (C) 1997-2008, KDE Developers
pa: (C) 1997-2008, KDE ਡੀਵੈਲਪਰ

en: Olivier Goffart
pa: ਓਲੀਵੀਰ ਗੱਫਾਰਟ

en: Current Maintainer
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਪ੍ਰਬੰਧਕ

en: Carsten Pfeiffer
pa: ਕਾਰਸਟੀਨ ਪਫੀਇੱਫੀਰ

en: Previous Maintainer
pa: ਪੁਰਾਣਾ ਪ੍ਰਬੰਧਕ

en: Christian Esken
pa: ਕ੍ਰਿਸਟੀਨ ਈਸਕਿਨ

en: Stefan Westerfeld
pa: ਸਟੀਫਨ ਵੈਸਟਰਫੀਲਡ

en: Sound support
pa: ਸਾਊਂਡ ਸਹਿਯੋਗ

en: Charles Samuels
pa: ਚਾਰਲੀ ਸਾਮੁਈਲਸ

en: Allan Sandfeld Jensen
pa: ਐਲਨ ਸੈਂਡਫੀਲਡ ਜਾਂਸਨ

en: Porting to KDE 4
pa: KDE 4 ਲਈ ਪੋਰਟਿੰਗ

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
pa: ਜੋਵੀ ਟੈਕਸਟ-ਤੋਂ-ਸਪੀਚ ਸਰਵਿਸ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ
