kreadconfig - en to pa translation catalogue (6 entries)

en: Read KConfig entries - for use in shell scripts
pa: KReadConfig ਐਂਟਰੀ ਪੜ੍ਹੋ - ਸੈੱਲ ਸਕ੍ਰਿਪਟ ਵਿੱਚ ਵਰਤਣ ਲਈ

en: Use <file> instead of global config
pa: ਗਲੋਬਲ config ਦੀ ਬਜਾਏ <file> ਵਰਤੋਂ

en: Group to look in. Use repeatedly for nested groups.
pa: ਖੋਜਣ ਲਈ ਗਰੁੱਪ। ਅੰਦਰੂਨੀ ਗਰੁੱਪਾਂ ਲਈ ਵਾਰ ਵਾਰ ਵਰਤੋਂ।

en: Key to look for
pa: ਖੋਜ ਲਈ ਕੁੰਜੀ

en: Default value
pa: ਡਿਫਾਲਟ ਮੁੱਲ

en: Type of variable
pa: ਵੇਰੀਬਲ ਦੀ ਟਾਈਪ
