kded_phononserver - en to pa translation catalogue (16 entries)

en: Invalid Driver
pa: ਗਲਤ ਡਰਾਇਵਰ

en: Jack
pa: ਜੈਕ

en: <html>This device is currently not available (either it is unplugged or the driver is not loaded).</html>
pa: <html>ਇਹ ਜੰਤਰ ਹਾਲੇ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ ਹੈ (ਜਾਂ ਤਾਂ ਪਲੱਗ ਨਹੀਂ ਲੱਗਾ ਹੈ ਜਾਂ ਡਰਾਇਵਰ ਨਹੀਂ ਲੋਡ ਕੀਤਾ ਹੈ)।</html>

en: <html>This will try the following devices and use the first that works: <ol>%1</ol></html>
pa: <html>ਇਹ ਅੱਗੇ ਦਿੱਤੇ ਜੰਤਰਾਂ ਨਾਲ ਟਰਾਈ ਕਰੇਗਾ ਅਤੇ ਪਹਿਲਾਂ ਕੰਮ ਕਰਦਾ ਵਰਤੇਗਾ: <ol>%1</ol></html>

[ctx: unknown sound card]
en: Unknown
pa: ਅਣਜਾਣ

en: Output: %1
pa: ਆਉਟਪੁੱਟ: %1

en: Capture: %1
pa: ਕੈਪਚਰ: %1

en: Video: %1
pa: ਵਿਡੀਓ: %1

en: Removed Sound Devices
pa: ਹਟਾਏ ਸਾਊਂਡ ਜੰਤਰ

en: Removed Video Devices
pa: ਹਟਾਏ ਗਏ ਵਿਡੀਓ ਜੰਤਰ

en: Forget about the sound devices.
pa: ਸਾਊਂਡ ਜੰਤਰਾਂ ਬਾਰੇ ਭੁੱਲ ਜਾਓ।

en: Forget about the video devices
pa: ਵਿਡੀਓ ਜੰਤਰਾਂ ਬਾਰੇ ਭੁੱਲ ਜਾਓ।

[ctx: short string for a button, it opens the Phonon page of System Settings]
en: Manage Devices
pa: ਜੰਤਰ ਪਰਬੰਧ

en: Open the System Settings page for device configuration where you can manually remove disconnected devices from the cache.
pa: ਜੰਤਰ ਸੰਰਚਨਾ ਲਈ ਸਿਸਟਮ ਸੈਟਿੰਗ ਪੇਜ਼ ਖੋਲ੍ਹੋ, ਜਿੱਥੇ ਤੁਸੀਂ ਡਿਸ-ਕੁਨੈਕਟ ਕੀਤੇ ਜੰਤਰਾਂ ਨੂੰ ਕੈਸ਼ ਵਿੱਚੋਂ ਖੁਦ ਹਟਾ ਸਕਦੇ ਹੋ।ਓ

en: <html><p>KDE detected that one or more internal devices were removed.</p><p><b>Do you want KDE to permanently forget about these devices?</b></p><p>This is the list of devices KDE thinks can be removed:<ul><li>%1</li></ul></p></html>
pa: <html><p>KDE ਨੇ ਖੋਜਿਆ ਹੈ ਕਿ ਇੱਕ ਜਾਂ ਵੱਧ ਅੰਦਰੂਨੀ ਜੰਤਰ ਹਟਾਏ ਗਏ ਸਨ।</p><p><b>ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ ਕਿ KDE ਇਹਨਾਂ ਜੰਤਰਾਂ ਬਾਰੇ ਪੱਕੇ ਤੌਰ ਉੱਤੇ ਭੁੱਲ ਜਾਵੇ?</b></p><p>ਇਹ ਜੰਤਰਾਂ ਦੀ ਲਿਸਟ ਹੈ, ਜੋ ਕਿ KDE ਹਟਾਉਣ ਬਾਰੇ ਤਿਆਰ ਹੈ:<ul><li>%1</li></ul></p></html>

en: Do not ask again for these devices
pa: ਇਨ੍ਹਾਂ ਜੰਤਰਾਂ ਲਈ ਮੁੜ ਨਾ ਪੁੱਛੋ
