kdelibs_colors4 - en to pa translation catalogue (96 entries)

[ctx: color]
en: AliceBlue
pa: ਨੀਲਾ

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
pa: ਪੁਰਾਤਨ ਚਿੱਟਾ1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
pa: ਪੁਰਾਤਨ ਚਿੱਟਾ2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
pa: ਪੁਰਾਤਨ ਚਿੱਟਾ3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
pa: ਪੁਰਾਤਨ ਚਿੱਟਾ4

[ctx: color]
en: BlueViolet
pa: ਨੀਲਾ-ਵੈਂਗਣੀ

[ctx: color]
en: DarkBlue
pa: ਗੂੜਾ-ਨੀਲਾ

[ctx: color]
en: DarkGray
pa: ਗੂੜਾ ਸਲੇਟੀ

[ctx: color]
en: DarkGreen
pa: ਗੂੜਾ-ਹਰਾ

[ctx: color]
en: DarkGrey
pa: ਗੂੜਾ ਸਲੇਟੀ

[ctx: color]
en: DarkKhaki
pa: ਗੂੜਾ ਖਾਕੀ

[ctx: color]
en: DarkMagenta
pa: ਗੂੜਾ ਕਿਰਮਚੀ

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen
pa: ਗੂੜਾ ਸਮੁੰਦਰੀ ਹਰਾ

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen3
pa: ਗੂੜਾ ਸਮੁੰਦਰੀ ਹਰਾ3

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen4
pa: ਗੂੜਾ ਸਮੁੰਦਰੀ ਹਰਾ4

[ctx: color]
en: DarkOrange
pa: ਗੂੜਾ ਸੰਤਰੀ

[ctx: color]
en: DarkOrange1
pa: ਗੂੜਾ ਸੰਤਰੀ 1

[ctx: color]
en: DarkOrange2
pa: ਗੂੜਾ ਸੰਤਰੀ 2

[ctx: color]
en: DarkOrange3
pa: ਗੂੜਾ ਸੰਤਰੀ 3

[ctx: color]
en: DarkOrange4
pa: ਗੂੜਾ ਸੰਤਰੀ 4

[ctx: color]
en: DarkRed
pa: ਗੂੜਾ ਲਾਲ

[ctx: color]
en: DarkSalmon
pa: ਗੂੜਾਸੰਤਰੀ

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
pa: ਗੂੜਾ ਸਮੁੰਦਰੀ ਹਰਾ

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
pa: ਗੂੜਾ ਸਮੁੰਦਰੀ ਹਰਾ1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
pa: ਗੂੜਾ ਸਮੁੰਦਰੀ ਹਰਾ2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
pa: ਗੂੜਾ ਸਮੁੰਦਰੀ ਹਰਾ3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
pa: ਗੂੜਾ ਸਮੁੰਦਰੀ ਹਰਾ4

[ctx: color]
en: DarkSlateBlue
pa: ਗੂੜਾ ਸਲੇਟੀ ਨੀਲਾ

[ctx: color]
en: DarkSlateGray
pa: ਗੂੜਾ ਸਲੇਟੀ

[ctx: color]
en: DarkSlateGray4
pa: ਗੂੜਾ ਸਲੇਟੀ4

[ctx: color]
en: DarkSlateGrey
pa: ਗੂੜਾ ਸਲੇਟੀ

[ctx: color]
en: DarkViolet
pa: ਗੂੜਾ-ਵੈਂਗਣੀ

[ctx: color]
en: DeepPink
pa: ਗੂੜਾ ਗੁਲਾਬੀ

[ctx: color]
en: DeepPink1
pa: ਗੂੜਾ ਗੁਲਾਬੀ1

[ctx: color]
en: DeepPink2
pa: ਗੂੜਾ ਗੁਲਾਬੀ2

[ctx: color]
en: DeepPink3
pa: ਗੂੜਾ ਗੁਲਾਬੀ3

[ctx: color]
en: DeepPink4
pa: ਗੂੜਾਗੁਲਾਬੀ4

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue
pa: ਗੂੜਾਅਸਮਾਨੀਨੀਲਾ

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue1
pa: ਗੂੜਾਅਸਮਾਨੀਨੀਲਾ1

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue2
pa: ਗੂੜਾਅਸਮਾਨੀਨੀਲਾ2

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue3
pa: ਗੂੜਾਅਸਮਾਨੀਨੀਲਾ3

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue4
pa: ਗੂੜਾਅਸਮਾਨੀਨੀਲਾ4

[ctx: color]
en: DimGray
pa: ਮੱਧਮ ਸਲੇਟੀ

[ctx: color]
en: DimGrey
pa: ਮੱਧਮ ਸਲੇਟੀ

[ctx: color]
en: ForestGreen
pa: ਜੰਗਲੀ ਹਰਾ

[ctx: color]
en: GreenYellow
pa: ਹਰਾਪੀਲਾ

[ctx: color]
en: HotPink
pa: ਤੇਜ਼ ਗੁਲਾਬੀ

[ctx: color]
en: HotPink1
pa: ਤੇਜ਼ ਗੁਲਾਬੀ1

[ctx: color]
en: HotPink2
pa: ਤੇਜ਼ ਗੁਲਾਬੀ2

[ctx: color]
en: HotPink3
pa: ਤੇਜ਼ ਗੁਲਾਬੀ3

[ctx: color]
en: IndianRed
pa: ਇੰਡੀਅਨ ਲਾਲ

[ctx: color]
en: IndianRed1
pa: ਇੰਡੀਅਨ ਲਾਲ1

[ctx: color]
en: IndianRed2
pa: ਇੰਡੀਅਨ ਲਾਲ2

[ctx: color]
en: IndianRed3
pa: ਇੰਡੀਅਨ ਲਾਲ3

[ctx: color]
en: IndianRed4
pa: ਇੰਡੀਅਨ ਲਾਲ4

[ctx: color]
en: LawnGreen
pa: ਹਲਕਾ ਹਰਾ

[ctx: color]
en: LightBlue
pa: ਹਲਕਾ ਨੀਲਾ

[ctx: color]
en: LightBlue1
pa: ਹਲਕਾ ਨੀਲਾ1

[ctx: color]
en: LightBlue2
pa: ਹਲਕਾ ਨੀਲਾ2

[ctx: color]
en: LightBlue3
pa: ਹਲਕਾ ਨੀਲਾ3

[ctx: color]
en: LightBlue4
pa: ਹਲਕਾ ਨੀਲਾ4

[ctx: color]
en: LightCoral
pa: ਹਲਕਾਕੋਰਲ

[ctx: color]
en: LightCyan
pa: ਹਲਕਾਹਰਾ-ਨੀਲਾ

[ctx: color]
en: LightCyan1
pa: ਹਲਕਾਹਰਾ-ਨੀਲਾ1

[ctx: color]
en: LightCyan2
pa: ਹਲਕਾਹਰਾ-ਨੀਲਾ2

[ctx: color]
en: LightCyan3
pa: ਹਲਕਾਹਰਾ-ਨੀਲਾ3

[ctx: color]
en: LightCyan4
pa: ਹਲਕਾਹਰਾ-ਨੀਲਾ4

[ctx: color]
en: LightGray
pa: ਹਲਕਾਸਲੇਟੀ

[ctx: color]
en: LightGreen
pa: ਹਲਕਾ ਹਰਾ

[ctx: color]
en: LightGrey
pa: ਹਲਕਾਗਰੇ

[ctx: color]
en: LightPink
pa: ਹਲਕਾ ਗੁਲਾਬੀ

[ctx: color]
en: LightPink1
pa: ਹਲਕਾ ਗੁਲਾਬੀ1

[ctx: color]
en: LightPink2
pa: ਹਲਕਾ ਗੁਲਾਬੀ2

[ctx: color]
en: LightPink3
pa: ਹਲਕਾ ਗੁਲਾਬੀ3

[ctx: color]
en: LightPink4
pa: ਹਲਕਾ ਗੁਲਾਬੀ4

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
pa: ਹਲਕੀ ਅਸਮਾਨੀ

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
pa: ਹਲਕੀ ਅਸਮਾਨੀ1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
pa: ਹਲਕੀ ਅਸਮਾਨੀ2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
pa: ਹਲਕੀ ਅਸਮਾਨੀ3

[ctx: color]
en: LightYellow
pa: ਹਲਕਾ ਪੀਲਾ

[ctx: color]
en: LightYellow1
pa: ਹਲਕਾ ਪੀਲਾ1

[ctx: color]
en: LightYellow2
pa: ਹਲਕਾ ਪੀਲਾ2

[ctx: color]
en: LightYellow3
pa: ਹਲਕਾ ਪੀਲਾ3

[ctx: color]
en: LightYellow4
pa: ਹਲਕਾ ਪੀਲਾ4

[ctx: color]
en: MediumAquamarine
pa: ਮੱਧਮ ਨੀਲੀ ਭਾਅ

[ctx: color]
en: MediumBlue
pa: ਮੱਧਮ ਨੀਲਾ

[ctx: color]
en: RosyBrown
pa: ਗੁਲਾਬੀ-ਭੂਰਾ

[ctx: color]
en: RosyBrown1
pa: ਗੁਲਾਬੀ-ਭੂਰਾ1

[ctx: color]
en: RosyBrown2
pa: ਗੁਲਾਬੀ-ਭੂਰਾ2

[ctx: color]
en: RosyBrown3
pa: ਗੁਲਾਬੀ-ਭੂਰਾ3

[ctx: color]
en: RosyBrown4
pa: ਗੁਲਾਬੀ-ਭੂਰਾ4

[ctx: color]
en: SkyBlue
pa: ਅਸਮਾਨੀ

[ctx: color]
en: SkyBlue1
pa: ਅਸਮਾਨੀ1

[ctx: color]
en: SkyBlue2
pa: ਅਸਮਾਨੀ2

[ctx: color]
en: SkyBlue3
pa: ਅਸਮਾਨੀ3

[ctx: color]
en: YellowGreen
pa: ਪੀਲਾ-ਹਰਾ
