sweeper - en to pa translation catalogue (44 entries)

en: Sweeper
pa: ਸਵੀਪਰ

en: Helps clean unwanted traces the user leaves on the system.
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਵਲੋਂ ਸਿਸਟਮ ਉੱਤੇ ਅਣ-ਚਾਹੇ ਸੁਰਾਗ ਹਟਾਉਣ ਵਿੱਚ ਮੱਦਦ।

en: Original author
pa: ਅਸਲੀ ਲੇਖਕ

en: Maintainer
pa: ਪਰਬੰਧਕ

en: Thumbnail Cache
pa: ਥੰਮਨੇਲ ਕੈਂਚੇ

en: Sweeps without user interaction
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਦੇ ਦਖਲ ਬਿਨਾਂ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

en: A thumbnail could not be removed.
pa: ਇੱਕ ਥੰਮਨੇਲ ਹਟਾਇਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: The file exists but could not be removed.
pa: ਫਾਇਲ ਮੌਜੂਦ ਹੈ, ਪਰ ਹਟਾਈ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ।

en: A favicon could not be removed.
pa: ਇੱਕ ਫੈਵੀਕੋਨ ਹਟਾਇਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: Cookies
pa: ਕੂਕੀਜ਼

en: Clears all stored cookies set by websites
pa: ਵੈੱਬਸਾਈਟਾਂ ਦੁਆਰਾ ਨਿਰਧਾਰਿਤ ਕੀਤੇ ਕੂਕੀਜ਼ ਸਾਫ ਕਰੋ

en: Cookie Policies
pa: ਕੂਕੀਜ਼ ਨੀਤੀਆਂ

en: Clears the cookie policies for all visited websites
pa: ਸਭ ਖੋਲ੍ਹੀਆਂ ਵੈੱਬ-ਸਾਈਟਾਂ ਲਈ ਕੂਕੀਜ਼ ਨੀਤੀਆਂ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

en: Saved Clipboard Contents
pa: ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ ਹਿੱਸੇ ਸੰਭਾਲੋ

en: Clears the clipboard contents stored by Klipper
pa: ਕਲਿੱਪਰ ਵਿੱਚ ਸੰਭਾਲੇ ਹਿੱਸੇ ਸਾਫ ਕਰੋ

en: Clears all cached thumbnails
pa: ਸਭ ਥੰਮਨੇਲ ਕੈਂਚੇ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

en: Run Command History
pa: ਕਮਾਂਡ ਅਤੀਤ ਚਲਾਓ

en: Clears the history of commands run through the Run Command tool on the desktop
pa: ਵਿਹੜੇ ਵਿਚਲੇ ਚਲਾਓ ਕਮਾਂਡ ਸੰਦ ਨਾਲ ਚਲਾਈਆਂ ਕਮਾਂਡਾਂ ਦਾ ਅਤੀਤ ਖਤਮ ਹੋ ਜਾਵੇਗਾ

en: Form Completion Entries
pa: ਫਾਰਮ ਪੂਰਾ ਕਰਨ ਵਾਲੇ ਇੰਦਰਾਜ਼

en: Clears values which were entered into forms on websites
pa: ਵੈੱਬ ਸਾਇਟਾਂ ਦੇ ਫਾਰਮਾਂ ਵਿੱਚ ਭਰੇ ਮੁੱਲ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

en: Web History
pa: ਵੈੱਬ ਅਤੀਤ

en: Clears the history of visited websites
pa: ਖੋਲੀਆਂ ਵੈੱਬ-ਸਾਈਟਾਂ ਦਾ ਅਤੀਤ ਖਤਮ ਕਰੋ

en: Web Cache
pa: ਵੈੱਬ ਕੈਚੇ

en: Clears the temporary cache of websites visited
pa: ਖੋਲੀਆਂ ਵੈਬ ਸਾਇਟਾਂ ਦੇ ਆਰਜ਼ੀ ਕੂਕੀਜ਼ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

en: Recent Documents
pa: ਤਾਜ਼ੇ ਦਸਤਾਵੇਜ਼

en: Clears the list of recently used documents from the KDE applications menu
pa: ਕੇਡੀਈ ਮੇਨੂ ਵਿੱਚੋਂ ਤਾਜ਼ਾ ਵਰਤੇ ਕਾਰਜਾਂ ਦੀ ਸੂਚੀ ਸਮਾਪਤ ਕਰੋ

en: Favorite Icons
pa: ਪਸੰਦੀਦਾ ਆਈਕਾਨ

en: Clears the FavIcons cached from visited websites
pa: ਖੋਲੀਆਂ ਸਾਇਟਾਂ ਤੋਂ ਪ੍ਰਾਪਤ ਫੈਵੀਕੋਨ ਕੂਕੀਡ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

en: Recent Applications
pa: ਤਾਜ਼ਾ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ

en: Clears the list of recently used applications from KDE menu
pa: ਕੇਡੀਈ ਮੇਨੂ ਵਿੱਚੋਂ ਤਾਜ਼ਾ ਵਰਤੀਆਂ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨਾਂ ਦੀ ਲਿਸਟ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

[ctx: General system content]
en: General
pa: ਸਧਾਰਨ

[ctx: Web browsing content]
en: Web Browsing
pa: ਵੈੱਬ ਬਰਾਊਜ਼ਿੰਗ

en: You are deleting data that is potentially valuable to you. Are you sure?
pa: ਤੁਸੀਂ ਉਹ ਡਾਟਾ ਹਟਾ ਰਹੇ ਹੋ ਜਿਹੜਾ ਕਿ ਲਾਭਦਾਇਕ ਹੋ ਸਕਦਾ ਹੈ, ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਲਈ ਸਹਿਮਤ ਹੋ?

en: Starting cleanup...
pa: ਸਾਫ਼ ਕਰਨਾ ਸ਼ੁਰੂ...

en: Clearing %1...
pa: %1 ਨੂੰ ਸਾਫ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...

en: Clearing of %1 failed: %2
pa: %1 ਨੂੰ ਸਾਫ਼ ਕਰਨਾ ਫੇਲ੍ਹ ਹੋਇਆ: %2

en: Clean up finished.
pa: ਸਫਾਈ ਮੁਕੰਮਲ ਹੋਈ ਹੈ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Check all cleanup actions you would like to perform. These will be executed by pressing the button below.
pa: ਸਾਰੀਆਂ ਸਾਫ ਕਰਨ ਦੀਆਂ ਕਾਰਵਾਈ ਜੋ ਵੀ ਤੁਸੀਂ ਕਰਨੀਂ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ, ਚੁਣੋ। ਇਹ ਹੇਠ ਲਿਖੇ ਬਟਨ ਦਬਾਉਣ ਨਾਲ ਹੋ ਜਾਣਗੀਆਂ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Privacy Settings
pa: ਨਿੱਜੀਤਵ ਸਥਾਪਨ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Description
pa: ਵੇਰਵਾ

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, selectAllButton)
en: Select &All
pa: ਸਭ ਚੁਣੋ(&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, selectNoneButton)
en: Select &None
pa: ਕੋਈ ਨਾ ਚੁਣੋ(&N)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, cleanupButton)
en: Immediately performs the cleanup actions selected above
pa: ਉੱਪਰ ਦਿੱਤੀ ਸਫਾਈ ਕਾਰਵਾਈ ਹੁਣੇ ਚਲਾਓ

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, cleanupButton)
en: &Clean Up
pa: ਸਾਫ਼ ਕਰੋ(&C)
