nepomuk - en to pl translation catalogue (78 entries)

en: Desktop Search Details
pl: Szczegóły wyszukiwania na pulpicie

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Files
pl: Pliki

en: Emails
pl: Wiadomości pocztowe

en: Calculating
pl: Obliczanie

[ctx: @title:window Referring to the folders which will be searched for files to index for desktop search]
en: Advanced File Filtering
pl: Zaawansowane filtrowanie plików

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Exclude Mime Type
pl: Wyklucz typy mime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the mimetypes that should be excluded from indexing
pl: Wybierz typy mime, które mają zostać wykluczone z indeksowania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Index Exclude Filters
pl: Filtry wykluczające z indeksowania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select expressions to exclude files from indexing by matching their filenames
pl: Wybierz wyrażenia dopasowywane do nazw plików, aby wykluczyć te pliki przy dopasowaniu

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/> (symbolic links are <emphasis>not</emphasis> indexed for desktop search)
pl: <filename>%1</filename><nl/> (dowiązania symboliczne <emphasis>nie</emphasis> zostaną zindeksowane do wyszukiwania na pulpicie)

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/>(will be indexed for desktop search)
pl: <filename>%1</filename><nl/>(zostanie zindeksowany dla wyszukiwania)

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/> (will <emphasis>not</emphasis> be indexed for desktop search)
pl: <filename>%1</filename><nl/>(<emphasis>nie</emphasis> zostanie zindeksowany dla wyszukiwania)

[ctx: @title:window Referring to the folders which will be searched for files to index for desktop search]
en: Customizing Index Folders
pl: Dostosowywanie indeksowanych katalogów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the local folders that contain files to be indexed for fast desktop searches
pl: Ustawienie lokalnego katalogu zawierającego pliki do zindeksowania w celu przyspieszenia wyszukiwania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkShowHiddenFolders)
en: Check to be able to select hidden folders
pl: Odhacz, aby można było wybierać ukryte katalogi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkShowHiddenFolders)
en: Show hidden folders
pl: Pokaż ukryte katalogi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basic Settings
pl: Podstawowe ustawienia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Nepomuk Semantic Desktop
pl: Pulpit semantyczny Nepomuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nepomuk Semantic Desktop enables tagging and rating of files integrated with the Desktop Search.
pl: Pulpit semantyczny Nepomuk pozwala na oznaczanie i ocenianie plików zintegrowane z wyszukiwaniem na pulpicie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableNepomuk)
en: Enable Nepomuk Semantic Desktop
pl: Włącz pulpit semantyczny Nepomuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, m_buttonDetails)
en: Details...
pl: Szczegóły...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Nepomuk Desktop File Indexer
pl: Program indeksujący pliki pulpitu dla Nepomuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Nepomuk desktop search allows searching for files by content instead of just by name.
pl: Wyszukiwanie na pulpicie Nepomuk umożliwia znajdywanie plików według ich treści, a nie tylko po nazwie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableFileIndexer)
en: Enable Nepomuk File Indexer
pl: Włącz program indeksujący pliki dla Nepomuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_fileIndexerSuspendResumeButtom) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_emailIndexerSuspendResumeButtom)
en: Suspend
pl: Wstrzymaj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_emailIndexingBox)
en: PIM Data Indexing
pl: Indeksowanie danych ZIO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: PIM data indexing allows full text search in events, contacts, email and their attachments.
pl: Indeksowanie danych ZIO pozwala na wyszukiwanie pełnotekstowe w zdarzeniach, kontaktach, poczcie i jej załącznikach.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableEmailIndexer)
en: Enable PIM Data Indexer
pl: Włącz indeksowanie danych ZIO

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Indexing
pl: Indeksowanie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: File Indexing
pl: Indeksowanie pliku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Customize the files and folders to be indexed
pl: Wybierz własne typy plików i folderów, które mają być indeksowane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxDocuments)
en: Index Documents
pl: Indeksuj dokumenty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxAudio)
en: Index Audio
pl: Indeksuj dźwięk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxImage)
en: Index Images
pl: Indeksuj obrazy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxVideo)
en: Index Videos
pl: Indeksuj filmy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxSourceCode)
en: Index Source Code
pl: Indeksuj kod źródłowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonAdvancedFileIndexing)
en: Advanced
pl: Zaawansowane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonCustomizeIndexFolders)
en: Customize Folders
pl: Własne foldery

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Removable media handling:
pl: Obsługa wymiennych nośników:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Indexing of files on removable media
pl: Indeksowanie plików na nośnikach wymiennych

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: <para>Nepomuk can index files on removable devices like USB keys or external hard-disks for fast desktop searches.</para>
    <para>By default no files are indexed. Here this behaviour can be changed to one of two options:</para>
    <para><list><item><interface>Index files on all removable devices</interface> - Files on removable media are indexed as soon as the medium is mounted. Caution: this does not include media which have been rejected via the second option.</item>
    <item><interface>Ask individually when newly mounted</interface> - The user will be asked to decide if files on the newly mounted medium should be indexed or not. Once decided Nepomuk will not ask again.</item></list></para>
pl: <para>Nepomuk może indeksować pliki na wymiennych urządzeniach takich jak klucze USB lub dyski zewnętrzne do szybkich znajdywań na pulpicie.</para>
    <para>Domyślnie żadne pliki nie są indeksowane. Tutaj to zachowanie może zostać zmienione do jednej lub dwóch opcji:</para>
    <para><list><item><interface>Indeksuj pliki na wszystkich urządzeniach wymiennych</interface> - Pliki na nośniku wymiennym są indeksowane zaraz po zamontowaniu nośnika. Uwaga: to nie uwzględnia nośników, które zostały wysunięte przez drugą opcję.</item>
    <item><interface>Spytaj osobno, gdy dopiero co zamontowano</interface> - Użytkownik zostanie zapytany o decyzję czy pliki na dopiero co zamontowanym nośniku powinny być indeksowane czy nie. Nepomuk nie zapyta ponownie, gdy decyzja zapadnie.</item></list></para>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Ignore all removable media
pl: Ignoruj wszystkie nośniki wymienne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Index files on all removable devices
pl: Indeksuj pliki na wszystkich nośnikach wymiennych

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Ask individually when newly mounted
pl: Pytaj, jeśli nastąpiło nowe zamontowanie

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Backup
pl: Kopia zapasowa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Automatic Backups
pl: Samoczynnie tworzone kopie zapasowe

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Nepomuk can perform regular automatic backups of all data that could not be restored otherwise. This includes manually created tags, ratings, but also statistical data.
pl: Nepomuk pozwala przeprowadzać wykonywanie regularnych, automatycznych kopii zapasowych wszystkich danych, które nie mogą być przywrócone w inny sposób. Obejmuje to ręczne tworzenie tagów, ocen, ale również danych statystycznych.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Backup frequency:
pl: Częstotliwość wykonywania kopii zapasowej:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboBackupFrequency)
en: How often should a backup of the Nepomuk database be created
pl: Jak często powinna być wykonywana kopia zapasowa bazy Nepomuka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Backup Time:
pl: Czas wykonywania kopii zapasowej:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, m_editBackupTime)
en: When should the backup be created
pl: Kiedy kopia zapasowa powinna być tworzona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Max number of backups:
pl: Maksymalna liczba kopii zapasowych:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_spinBackupMax)
en: How many previous backups should be kept
pl: Ile poprzednich kopii zapasowych ma być przechowywanych

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Tools
pl: Narzędzia

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonManualBackup)
en: Manual Backup...
pl: Ręczna kopia zapasowa...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonRestoreBackup)
en: Restore Backup...
pl: Przywróć kopię zapasową...

en: Desktop Search Configuration Module
pl: Moduł ustawień wyszukiwania na pulpicie

en: Copyright 2007-2010 Sebastian Trüg
pl: Prawa autorskie 2007-2010 Sebastian Trüg

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disable Automatic Backups
pl: Wyłącz samoczynne wykonywanie kopii zapasowej

[ctx: @item:inlistbox]
en: Daily Backup
pl: Codziennie

[ctx: @item:inlistbox]
en: Weekly Backup
pl: Cotygodniowo

en: The Nepomuk installation is not complete. No desktop search settings can be provided.
pl: Instalacja Nepomuka jest niekompletna. Nie mogą zostać zapewnione żadne usługi wyszukiwania na pulpicie.

en: Failed to start the desktop search service (Nepomuk). The settings have been saved and will be used the next time the server is started.
pl: Nieudane uruchomienie usługi wyszukiwania na pulpicie (Nepomuk). Ustawienia zostały zapisane i zostaną użyte przy następnym uruchomieniu serwera.

en: Desktop search service not running
pl: Usługa wyszukiwania na pulpicie nie jest uruchomiona

[ctx: @info:status]
en: Desktop search services are active
pl: Usługi wyszukiwania na pulpicie są aktywne

[ctx: @info:status]
en: Desktop search services are disabled
pl: Usługi wyszukiwania na pulpicie są wyłączone

[ctx: @info:status %1 is an error message returned by a dbus interface.]
en: Failed to contact File Indexer service (%1)
pl: Nieudane porozumienie się z usługą indeksowania plików (%1)

[ctx: @info:status]
en: File indexing service failed to initialize, most likely due to an installation problem.
pl: Nie udało się zainicjować usługi indeksowania plików, najprawdopodobniej z powodu jakiegoś problemu instalacji.

[ctx: @info:status]
en: File indexing service not running.
pl: Usługa indeksowania plików nie jest uruchomiona.

[ctx: Resumes the Nepomuk file indexing service.]
en: Resume
pl: Wznów

[ctx: Suspends the Nepomuk file indexing service.]
en: Suspend
pl: Wstrzymaj

[ctx: @info:status %1 is an error message returned by a dbus interface.]
en: Failed to contact PIM Data Indexer service (%1)
pl: Nie udało porozumieć się z usługą indeksowania danych ZIO (%1)

[ctx: @info:status]
en: PIM Data Indexing service is suspended
pl: Usługa indeksowania danych ZIO została wstrzymana

[ctx: @info:status]
en: PIM Data indexing service not running.
pl: Usługa indeksowania danych ZIO nie jest uruchomiona.

en: Resume
pl: Wznów

en: 1 existing backup | %1 existing backups
pl[0]: 1 istniejąca kopia zapasowa
pl[1]: %1 istniejące kopie zapasowe
pl[2]: %1 istniejących kopii zapasowych

[ctx: @info %1 is the creation date of a backup formatted vi KLocale::formatDateTime]
en: Oldest: %1
pl: Najstarsza: %1
