kcmcgi - en to pl translation catalogue (5 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
pl: Ścieżka do lokalnych skryptów CGI

en: Add...
pl: Dodaj...

en: Remove
pl: Usuń

en: CGI KIO Slave Control Module
pl: Moduł kontrolny CGI KIO

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
pl: <h1>Skrypty CGI</h1> CGI KIO pozwala na lokalne uruchomienie lokalnych skryptów CGI bez konieczności uruchamiania serwera WWW. W module tym można skonfigurować ścieżkę poszukiwania skryptów CGI.
