kreadconfig - en to pl translation catalogue (6 entries)

en: Read KConfig entries - for use in shell scripts
pl: Czytaj pozycje KConfig - do użycia w skryptach

en: Use <file> instead of global config
pl: Użyj <file> zamiast konfiguracji globalnej

en: Group to look in. Use repeatedly for nested groups.
pl: Przeszukiwana grupa. Użyj wielokrotnie dla zagnieżdżonych grup.

en: Key to look for
pl: Szukany klucz

en: Default value
pl: Domyślna wartość

en: Type of variable
pl: Typ zmiennej
