kurifilter - en to pl translation catalogue (45 entries)

[ctx: @title:column Name label from web shortcuts column]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title:column]
en: Shortcuts
pl: Skróty

[ctx: @title:column]
en: Preferred
pl: Preferowany

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web shortcut as preferred.<nl/>Preferred web shortcuts are used in places where only a few select shortcuts can be shown at one time.
pl: Zaznacz to pole, aby wybrać podświetlony skrót sieciowy jako preferowany.<nl/>Preferowane skróty sieciowe są używane w miejscach, gdzie można pokazać tylko niewiele wybranych skrótów na raz.

[ctx: @item:inlistbox No default web shortcut]
en: None
pl: Brak

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web shortcuts feature. Web shortcuts allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
pl: <para>W tym module można ustawiać skróty sieciowe. Umożliwiają one na szybkie wyszukiwanie słów w Internecie. Na przykład, jeśli szukasz informacji na temat KDE w Google, po prostu wpisujesz <emphasis>gg:KDE</emphasis> albo <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>Jeśli wybierzesz domyślną wyszukiwarkę, w programach obsługujących tą właściwość, takich jak Konqueror, możesz po prostu wpisać słowo lub wyrażenie, a wyszukiwanie odbędzie się automatycznie.</para>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: <html><head/><body><p>Enable or disable web shortcuts. </p><p>Web shortcuts allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined Web shortcuts. One such Web shortcut is the Google (TM) search shortcut. To use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Włącz lub wyłącz skróty sieciowe. </p><p>Skróty sieciowe pozwalają na szybki dostęp lub znajdywanie informacji umieszczonych w internecie lub na twoim dysku twardym. </p><p>KDE jest dostarczane z wieloma wstępnie zdefiniowanymi skrótami sieciowymi. Jednym z takich skrótów jest skrót wyszukiwarki Google (TM). Aby go użyć, wpisujesz po prostu słowo kluczowe 'gg', po nim rozgranicznik słowa kluczowego i znajdowany termin, np. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: &Enable Web shortcuts
pl: Włącz &skróty sieciowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSelectedShortcutsOnly)
en: &Use preferred shortcuts only
pl: &Użyj tylko preferowanych skrótów

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, searchLineEdit)
en: Search for shortcut
pl: Znajdź skrót

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbNew)
en: Add a new Web shortcut
pl: Dodaj nowy skrót sieciowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
pl: &Nowy...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbChange)
en: Modify the highlighted Web shortcut
pl: Zmień podświetlony skrót sieciowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
pl: &Zmień...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbDelete)
en: Delete the highlighted Web shortcut
pl: Usuń podświetlony skrót sieciowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
pl: &Usuń

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
pl: <qt>
    Wybierz wyszukiwarkę do wykorzystania w polach tekstowych zapewniających usługę automatycznego wyszukiwania w trakcie wpisywania zwykłych słów i fraz zamiast URL. Żeby wyłączyć tę funkcję, wystarczy wybrać <b>Brak</b> z listy.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: Default Web &shortcut:
pl: Domyślny &skrót sieciowy:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cmbDefaultEngine)
en: <html><head/><body><p>Select a default web shortcut. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web shortcut queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wybierz domyślny skrót sieciowy. </p><p>Pozwala to programom na samoczynne przekształcenie wpisywanych słów lub wyrażeń na zapytania skrótów sieciowych, jeśli nie będzie można ich przefiltrować do poprawnych adresów URL. </p><p>Aby wyłączyć tą funkcjonalność wybierz <span style=" font-weight:600;">Brak</span> z listy. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
pl: Wybierz separator oddzielający słowo kluczowe od frazy lub słowa do wyszukania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: &Keyword delimiter:
pl: Słowa &kluczowe oddzielone:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Choose a delimiter to mark the Web shortcut keyword.
pl: Wybierz znak rozgraniczający, aby oznaczyć słowo kluczowe skrótu sieciowego.

[ctx: Colon as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Colon
pl: Dwukropkiem

[ctx: Space as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Space
pl: Odstępem

en: No preferred search providers were found.
pl: Nie znaleziono preferowanych dostawców znajdywania.

en: No search providers were found.
pl: Nie znaleziono dostawców znajdywania.

en: Search F&ilters
pl: &Filtry wyszukiwania

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
pl: Domyślne

en: Modify Web Shortcut
pl: Zmień skrót sieciowy

en: New Web Shortcut
pl: Nowy skrót sieciowy

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
pl: Do "%2" już przypisano skrót "%1". Proszę wybrać inny.

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
pl: Następujące skróty już są przypisane. Proszę wybrać inne.
    %1

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
pl: Skrót adresu URL nie zawiera pozycji \{...} dla zapytania użytkownika.
    Oznacza to, że bez względu na to, co wpisze użytkownik, zostanie otwarta ta sama strona...

en: Keep It
pl: Przechowaj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbName)
en: Enter the human-readable name of the search provider here.
pl: Podaj łatwą do zapamiętania nazwę wyszukiwarki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbName)
en: Shortcut &name:
pl: &Nazwa skrótu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbQuery) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leQuery) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leQuery)
en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
pl: <qt>
    Podaj adres URI, używany do wykonania wyszukiwania w podanej wyszukiwarce. <br/>Poszukiwany tekst może zostać podany jako \{@} lub \{0}.<br/>
    Zalecane jest \{@}, ponieważ usuwa ono wszystkie zmienne (postaci nazwa=wartość) z wynikowego napisu, podczas gdy \{0} pozostawia niezmieniony tekst zapytania.
    <br/>Możesz użyć \{1} ... \{n} jako kolejnych słów zapytania i \{nazwa} jako wartości podanej w postaci 'nazwa=wartość' w zapytaniu użytkownika.
    <br/>Na dodatek można podać wiele odwołań (nazwy, liczby, napisy) naraz (\{nazwa1,nazwa2,...,"napis"}). <br/>Pierwsza pasująca wartość (od lewej) zostanie użyta jako wartość wynikowego URI.<br/>Tekst w cudzysłowie zostanie użyty jako domyślny, jeśli brak pasujących wzorców po lewej stronie listy. </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbQuery)
en: Shortcut &URL:
pl: Skrót adresu &URL:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query.
pl: Wybierz kodowanie używane dla zapytań.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbShortcut)
en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
pl: <qt>
    Podane tu skróty mogą być użyte jako zestaw pseudoadresów (URI) w KDE. Na przykład skrótu <b>av</b> (od Altavista) można użyć, wpisując <b>av</b>:<b>szukany tekst</b>.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leName)
en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Tutaj podaj nazwę przyjazną człowiekowi dla tego skrótu sieciowego.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbShortcut)
en: &Shortcuts:
pl: &Skróty:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query
pl: Wybierz kodowanie używane do zapytań

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCharset)
en: &Charset:
pl: &Kodowanie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbPaste)
en: Insert query placeholder
pl: Wstaw pole zastępcze zapytania
