kttsd - en to pl translation catalogue (187 entries)

en: A utility for testing Jovie filter plugins.
pl: Narzędzie testowania wtyczek filtrów Jovie.

en: Maintainer
pl: Opiekun

en: Name of a Jovie filter plugin (required)
pl: Nazwa wtyczki filtra Jovie (wymagana)

en: Talker code passed to filter
pl: Kod Mówcy przekazany do filtra

en: D-Bus application ID passed to filter
pl: Identyfikator programu D-Bus przekazany do filtra

en: Config file group name passed to filter
pl: Nazwa grupy w pliku ustawień przekazywana do filtra

en: Display list of available Filter PlugIns and exit
pl: Pokaż listę dostępnych wtyczek filtrów i zakończ

en: Display tabs as \t, otherwise they are removed
pl: Pokaż tabulatory jako \t, w innym wypadku będą usunięte

en: Display list of available filter plugins and exit
pl: Pokaż listę dostępnych wtyczek filtrów i zakończ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, typeGroupBox)
en: &Type
pl: Ro&dzaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wordRadioButton)
en: &Word
pl: Sło&wo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, regexpRadioButton)
en: Regular &expression
pl: Wyraż&enie regularne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, matchLabel)
en: &Match:
pl: &Dopasuj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, substLabel)
en: &Replace with:
pl: &Zastąp przez:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCaseCheckBox)
en: Match &case
pl: Rozróżniaj &wielkość liter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Language
pl: Język

en: Code
pl: Kod

en: Select Language
pl: Wybierz język

en: Unable to open file.
pl: Nie można otworzyć pliku.

en: File not in proper XML format.
pl: Plik nie jest prawidłowym plikiem XML.

[ctx: Abbreviation for 'Regular Expression']
en: RegExp
pl: WyrReg

en: Word
pl: Słowo

[ctx: Yes or no]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: Yes or no]
en: No
pl: Nie

en: Unable to open file
pl: Nie można otworzyć pliku

en: String Replacer
pl: Zamiana łańcuchów

en: Multiple Languages
pl: Wiele języków

[ctx: Abbreviation for 'Regular Expresion']
en: RegExp
pl: WyrReg

en: Error
pl: Błąd

en: Select Languages
pl: Wybierz języki

en: Edit String Replacement
pl: Edycja zamiany łańcuchów

en: String Replacer Word List (*.xml)
pl: Lista słów zamienników dla ciągów znaków (*.xml)

en: Error Opening File
pl: Błąd w czasie otwierania pliku

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StringReplacerConfWidget)
en: Configure String Replacer
pl: Ustawienia zamiany łańcuchów

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel)
en: Enter any name you like for this filter.
pl: Podaj nazwę filtra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
pl: &Nazwa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameLineEdit)
en: Enter any name you like for this filter.
pl: Podaj nazwę filtra.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: These settings determines when the filter is applied to text.
pl: Te ustawienia określają kiedy filtr jest stosowany do tekstu.

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank the filter applies to all text jobs of any language.
pl: Filtr jest stosowany do zadań w określonym języku. Można wybrać więcej niż jeden język wciskając przycisk przeglądania i wybierając więcej niż jeden język jednocześnie przytrzymując klawisz Control. Jeśli lista będzie pusta, filtr zostanie zastosowany do wszystkich zadań w każdym języku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: Lan&guage is:
pl: &Językiem jest:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, appIdLabel)
en: Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text jobs queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  If blank, this filter applies to text jobs queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"
pl: Podaj ID D-Bus programu. Filtr zostanie zastosowany wyłącznie do zadań skolejkowanych przez ten program. Możesz podać więcej niż jedno ID oddzielone przecinkami. Jeśli pole pozostanie puste, filtr zostanie zastosowany do zadań ze wszystkich programów. Wskazówka: Użyj kdcop z linii poleceń by uzyskać ID działających programów. Przykład: "konversation, kvirc, ksirc, kopete"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, appIdLabel)
en: Application &ID contains:
pl: &ID programu zawiera:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, languageLineEdit)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank the filter applies to all text jobs of any language.
pl: Filtr jest stosowany do zadań w określonym języku. Można wybrać więcej niż jeden język wciskając przycisk przeglądania i wybierając więcej niż jeden język jednocześnie przytrzymując klawisz Control. Jeśli lista będzie pusta, filtr zostanie zastosowany do wszystkich zadań w każdym języku.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, languageBrowseButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, reEditorButton)
en: Click to select one or more languages.  This filter will be applied to text jobs of those languages.
pl: Naciśnij, aby wybrać jeden lub więcej języków. Filtr ten zostanie zastosowany do zadań w tych językach.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, appIdLineEdit)
en: <qt>Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text jobs queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  Use <b>knotify</b> to match all messages sent as KDE notifications.  If blank, this filter applies to text jobs queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"</qt>
pl: <qt>Podaj ID D-Bus programu. Filtr zostanie zastosowany wyłącznie do zadań skolejkowanych przez ten program. Możesz podać więcej niż jedno ID oddzielone przecinkami. Użyj <b>knotify</b> by dopasować wszystkie wiadomości wysłane jako powiadomienia KDE. Jeśli pole pozostanie puste, filtr zostanie zastosowany do zadań ze wszystkich programów. Wskazówka: Użyj kdcop z linii poleceń by uzyskać ID działających programów. Przykład: "konversation, kvirc, ksirc, kopete"</qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, loadButton)
en: Click to load a word list from a file.
pl: Naciśnij, aby wczytać listę słów z pliku.

[ctx: Load a word list from a file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, loadButton)
en: Load
pl: Wczytaj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, saveButton)
en: Click to save word list to a file.
pl: Naciśnij, aby zapisać listę słów do pliku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, saveButton)
en: &Save
pl: &Zapisz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Click to empty the word list.
pl: Naciśnij, aby opróżnić listę słów.

[ctx: Clear the word list]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clear
pl: Wyczyść

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addButton)
en: Click to add another word or regular expression to the list.
pl: Naciśnij, aby dodać inne słowo lub wyrażenie regularne do listy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add
pl: &Dodaj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, upButton)
en: Click to move selected word up in the list.  Words higher in the list are applied first.
pl: Naciśnij, aby przesunąć wybrane słowo w górę listy. Słowa wyżej na liście stosowane są jako pierwsze.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: &Up
pl: &W górę

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, downButton)
en: Click to move a word down in the list.  Words lower in the list are applied last.
pl: Naciśnij, aby przesunąć słowo w dół listy. Słowa niżej na liście stosowane są później.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, lowerTalkerPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, lowerFilterPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Do&wn
pl: &W dół

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, editButton)
en: Click to modify an existing word or regular expression in the list.
pl: Naciśnij, aby zmienić słowo lub wyrażenie regularne z listy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: &Edit
pl: &Zmień

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeButton)
en: Click to remove a word or regular expression from the list.
pl: Naciśnij, aby usunąć słowo lub wyrażenie regularne z listy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeFilterButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: &Remove
pl: &Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Type
pl: Rodzaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Match Case
pl: Rozróżniaj wielkość liter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Match
pl: Dopasuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Replace With
pl: Zastąp przez

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SelectTalkerWidget)
en: Select Talker
pl: Wybierz Mówcę

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefaultRadioButton)
en: When checked, will use the default Talker, which is the topmost Talker listed in the Talkers tab.
pl: Kiedy zaznaczone użyj domyślnego Mówcy, który jest pierwszym mówcą z listy na karcie Mówców.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultRadioButton)
en: &Use default Talker
pl: &Użyj domyślnego Mówcy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useSpecificTalkerRadioButton)
en: When checked, will use the specific Talker (if it is still configured), otherwise the Talker most closely matching.
pl: Kiedy zaznaczony zostanie użyty określony Mówca (jeśli jest ustawiony), w innym wypadku Mówca z najbardziej odpowiadającą konfiguracją.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useSpecificTalkerRadioButton)
en: Use specific &Talker
pl: Użyj określonego &Mówcy

en: Talker Chooser
pl: Wybieranie Mówców

en: Talker Chooser Config (*rc)
pl: Ustawienia wyboru mówców (*rc)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TalkerChooserConfWidget)
en: Configure Talker Chooser
pl: Ustawienia wybierania mówcy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: &Apply This Filter When
pl: &Stosuj filtr kiedy

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, reLabel)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank, the filter applies to all text jobs of any language.
pl: Filtr jest stosowany do zadań w określonym języku. Można wybrać więcej niż jeden język wciskając przycisk przeglądania i wybierając więcej niż jeden język jednocześnie przytrzymując klawisz Control. Jeśli lista będzie pusta, filtr zostanie zastosowany do wszystkich zadań w każdym języku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reLabel)
en: Te&xt contains:
pl: Te&kst zawiera:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, reLineEdit)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank, the filter applies to all text jobs of any language.
pl: Filtr jest stosowany do zadań w określonym języku. Można wybrać więcej niż jeden język wciskając przycisk przeglądania i wybierając więcej niż jeden język jednocześnie przytrzymując klawisz Control. Jeśli lista będzie pusta, filtr zostanie zastosowany do wszystkich zadań w każdym języku.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, talkerLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, talkerLineEdit)
en: The new Talker that will be used when the conditions above are met.  The default Talker is the topmost in the Talkers tab.  Click the button to choose a Talker.
pl: Nowy Mówca zostanie użyty kiedy zostaną spełnione warunki określone powyżej. Domyślnym Mówcą jest najwyższy Mówca z karty Mówców. Wciśnij przycisk by wybrać Mówcę.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, talkerLabel)
en: &Talker:
pl: &Mówca:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, talkerButton)
en: Click to select a Talker.
pl: Naciśnij, aby wybrać Mówcę.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, loadButton)
en: Click to load a Talker Chooser configuration from a file.
pl: Naciśnij, aby wczytać ustawienia Wybierania Mówcy z pliku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, loadButton)
en: &Load...
pl: &Wczytaj...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, saveButton)
en: Click to save this Talker Chooser to a file.
pl: Naciśnij, aby zapisać Wybieranie Mówcy do pliku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, saveButton)
en: &Save...
pl: &Zapisz...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Click to clear everything.
pl: Naciśnij, aby wszystko wyczyścić.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: Cl&ear
pl: W&yczyść

en: XML Transformer
pl: Przekształcanie XML

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, XmlTransformerConfWidget)
en: Configure XML Transformer
pl: Ustawienia przekształcania XML

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameLineEdit)
en: Enter any descriptive name you like for this filter.
pl: Podaj opisową nazwę dla tego filtra.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, xsltPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, xsltLabel)
en: Enter the full path to an XML Style Language - Transforms (XSLT) stylesheet file.  XSLT files usually end with extension .xsl.
pl: Podaj pełną ścieżkę do stylu XSLT (XML Style Language - Transforms). Pliki XSLT zazwyczaj mają rozszerzenie .xsl.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, xsltprocPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, xsltprocLabel)
en: Enter the path to the xsltproc executable program.  If it is in the PATH environment variable, just enter "xsltproc".
pl: Podaj ścieżkę do programu xsltproc. Jeśli jest on w zmiennej środowiskowej PATH, podaj po prostu "xsltproc".

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel)
en: Enter any descriptive name you like for this filter.
pl: Podaj opisową nazwę dla tego filtra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xsltLabel)
en: &XSLT file:
pl: Pli&k XSLT:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xsltprocLabel)
en: xsltproc &executable:
pl: Program &xsltproc:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: Apply This &Filter When
pl: Stosuj &filtr kiedy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, rootElementLineEdit)
en: This filter will be applied only to text having the specified XML root element.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one root element separated by commas.  Example: "html".
pl: Filtr zostanie zastosowany tylko do tekstu zawierającego określony element bazowy XML. Jeśli puste, stosuje się do wszystkich tekstów. Możesz wybrać więcej niż jeden element bazowy, oddzielony przecinkami. Przykład: "html".

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, doctypeLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, doctypeLabel)
en: This filter will be applied only to text having the specified DOCTYPE specification.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one DOCTYPE separated by commas.  Example: "xhtml".
pl: Filtr zostanie zastosowany tylko do tekstu mającego określoną specyfikację DOCTYPE. Jeśli puste stosuje się do wszystkich tekstów. Możesz podać więcej niż jeden DOCTYPE oddzielony przecinkami. Przykład: "xhtml".

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, appIdLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, appIdLabel)
en: <qt>Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  Use <b>knotify</b> to match all messages sent as KDE notifications.  If blank, this filter applies to text queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"</qt>
pl: <qt>Podaj ID D-Bus programu. Filtr zostanie zastosowany wyłącznie do zadań skolejkowanych przez ten program. Możesz podać więcej niż jedno ID oddzielone przecinkami. Użyj <b>knotify</b> by dopasować wszystkie wiadomości wysłane jako powiadomienia KDE. Jeśli pole pozostanie puste filtr zostanie zastosowany do zadań ze wszystkich programów. Wskazówka: Użyj kdcop z linii poleceń by uzyskać ID działających programów. Przykład: "konversation, kvirc, ksirc, kopete"</qt>

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, rootElementLabel)
en: This filter will be applied only to text having the specified XML root element.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one root element separated by commas.  Example: "html".
pl: Filtr zostanie zastosowany tylko do tekstu zawierającego określony element bazowy XML. Jeśli puste, stosuje się do wszystkich tekstów. Możesz wybrać więcej niż jeden element bazowy, oddzielony przecinkami. Przykład: "html".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rootElementLabel)
en: &Root element is:
pl: &Elementem bazowym jest:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doctypeLabel)
en: or DOC&TYPE is:
pl: lub DOC&TYPE to:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, appIdLabel)
en: and Application &ID contains:
pl: i &ID programu zawiera:

en: KDE Text-to-Speech
pl: KDE Tekst-na-Mowę

en: KDE Text-to-Speech Manager
pl: Zarządzanie Tekstem-na-Mowę dla KDE

en: &Stop/Delete
pl: Zatrzymaj/U&suń

en: &Pause
pl: &Wstrzymaj

en: &Resume
pl: &Wznów

en: R&epeat
pl: &Powtórz

en: Spea&k Clipboard Contents
pl: Odczytaj zawartość &schowka

en: Text-to-speech synthesis daemon
pl: Usługa syntezy Tekstu-na-mowę

en: Current Maintainer
pl: Bieżący opiekun

en: Original Author
pl: Oryginalny autor

en: Previous Maintainer
pl: Poprzedni opiekun

en: Contributor
pl: Współpracownik

en: Testing
pl: Testowanie

en: Add Talker
pl: Dodaj mówcę

en: Filter
pl: Filtr

en: You have made changes to the configuration but have not saved them yet.  Click Apply to save the changes or Cancel to abandon the changes.
pl: Ustawienia uległy zmianie, ale zmiany nie zostały zapisane. Naciśnij Zastosuj, aby zapisać zmiany lub Anuluj by porzucić zmiany.

en: <h1>Text-to-Speech</h1><p>This is the configuration for the text-to-speech D-Bus service</p><p>This allows other applications to access text-to-speech resources</p><p>Be sure to configure a default language for the language you are using as this will be the language used by most of the applications</p>
pl: <h1>Tekst-na-Mowę</h1><p>Ustawienia usługi D-Bus dla tekstu-na-mowę</p><p>Pozwala to innym programom na dostęp do zasobów tekstu-na-mowę</p><p>Pamiętaj żeby ustawić domyślny język ponieważ zostanie on użyty jako język podstawowy w większości programów.</p>

en: Author
pl: Autor

en: Select Filter
pl: Wybierz filtr

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, kttsjobmgr)
en: Jobs
pl: Zadania

en: Jovie Version: %1
pl: Wersja Jovie: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kttsdVersion)
en: Jovie not running
pl: Jovie nieuruchomiony

en: Filter Configuration
pl: Ustawienia filtra

[ctx: General, as title of window]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
pl: Ogólne

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableJovieCheckBox)
en: Check to start the Jovie Daemon and enable Text-to-Speech.
pl: Zaznacz, aby uruchomić usługę Jovie i włączyć tekst-na-mowę.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableJovieCheckBox)
en: &Enable Text-to-Speech System (Jovie)
pl: Włącz syst&em Tekstu-na-Mowę (Jovie)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Talkers
pl: Mówcy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addTalkerButton)
en: Click to add and configure a new Talker (speech synthesizer).
pl: Naciśnij, aby dodać i ustawić nowego Mówcę (syntezator mowy).

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addFilterButton)
en: Add...
pl: Dodaj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, higherTalkerPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, higherFilterPriorityButton)
en: U&p
pl: Do &góry

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, configureTalkerButton)
en: Click to configure options for the highlighted Talker.
pl: Naciśnij, aby ustawić opcje dla podświetlonego Mówcy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, configureTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, configureFilterButton)
en: &Edit...
pl: &Zmień...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeTalkerButton)
en: Click to remove the highlighted Talker.
pl: Naciśnij, aby usunąć podświetlonego Mówcę.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Filters
pl: Filtry

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addFilterButton)
en: Click to add and configure a new Filter.
pl: Naciśnij, aby dodać i ustawić nowy filtr.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, higherFilterPriorityButton)
en: Click to move selected filter up in the list.  Filters higher in the list are applied first.
pl: Naciśnij, aby przenieść wybrany filtr w górę listy. Filtry wyżej na liście są stosowane jako pierwsze.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, lowerFilterPriorityButton)
en: Click to move a filter down in the list.  Filters lower in the list are applied last.
pl: Naciśnij, aby przenieść filtr do dołu listy. Filtry niżej na liście są stosowane później.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, configureFilterButton)
en: Click to configure options for the highlighted Filter.
pl: Naciśnij, aby ustawić opcje dla podświetlonego filtra.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeFilterButton)
en: Click to remove the highlighted Filter.
pl: Naciśnij, aby usunąć podświetlony filtr.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Speech Control
pl: Ustawienia mowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stop
pl: Zatrzymaj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, cancelButton)
en: <p>Deletes the job.  If it is currently speaking, it stops speaking.  The next speakable job in the list begins speaking.</p>
pl: <p>Usuwa zadanie. Jeśli właśnie jest mówione, zostanie przerwane. Następny zadanie zostanie rozpoczęte.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, cancelButton)
en: Cancel
pl: Anuluj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, pauseButton)
en: <p>Changes a job to Paused state.  If currently speaking, the job stops speaking. Paused jobs prevent jobs that follow them from speaking, so either click <b>Resume</b> to make the job speakable, or click <b>Later</b> to move it down in the list.</p>
pl: <p>Zmienia stan zadania na Wstrzymany. Jeśli zadanie jest aktualnie mówione, zostanie wstrzymane. Zadania wstrzymane nie pozwalają następnym zadaniom na odczytanie, należy więc nacisnąć <b>Wznów</b> by zadanie było do powiedzenia lub wcisnąć <b>Później</b> by przesunąć je w dół listy.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pauseButton)
en: Pause
pl: Wstrzymaj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, resumeButton)
en: <p>Resumes a paused job or changes a Queued job to Waiting.  If the job is the top speakable job in the list, it begins speaking.</p>
pl: <p>Przywraca wstrzymane zadanie lub zmienia zadanie z Kolejki na Czekanie. Jeśli zadanie jest pierwsze na liście, mówienie się rozpoczyna.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, resumeButton)
en: Resume
pl: Wznów

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, speak_clipboard)
en: <p>Queues the current contents of the clipboard for speaking and sets its state to Waiting.  If the job is the topmost in the list, it begins speaking.  The job will be spoken by the topmost Talker in the <b>Talkers</b> tab.</p>
pl: <p>Kolejkuje zawartość schowka do mówienia i ustawia stan na Czekanie. Jeśli zadanie jest pierwsze na liście mówienie się rozpoczyna. Zadanie będzie powiedziane przez pierwszego Mówcę z karty <b>Mówców</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, speak_clipboard)
en: &Speak Clipboard
pl: Odczytaj &schowek

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, speak_file)
en: <p>Prompts you for a file name and queues the contents of the file for speaking.  You must click the <b>Resume</b> button before the job will be speakable.  The job will be spoken by the topmost Talker in the <b>Talkers</b> tab.</p>
pl: <p>Pyta o nazwę pliku i kolejkuje zawartość pliku do mówienia. Musisz nacisnąć przycisk <b>Wznów</b> zanim zadanie będzie mogło zostać rozpoczęte. Zadanie będzie powiedziane przez pierwszego Mówcy z karty <b>Mówców</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, speak_file)
en: Spea&k File
pl: Odczytaj pli&k

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name
pl: &Nazwa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Synthesizer
pl: Syntezator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Voice Name
pl: Nazwa głosu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Voice &Type
pl: &Rodzaj głosu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 1
pl: Męski 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 2
pl: Męski 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 3
pl: Męski 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 1
pl: Żeński 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 2
pl: Żeński 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 3
pl: Żeński 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male Child
pl: Chłopiec

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female Child
pl: Dziewczynka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Punctuation
pl: Interpunkcja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">All</span> means speak all punctuation characters.</p><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">None</span> means speak no punctuation characters.</p><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">Some</span> means speak only punctuation characters given in the speech-dispatcher configuration.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">Wszystkie</span> oznacza wymawianie wszystkich znaków interpunkcyjnych.</p><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">Żadne</span> oznacza, że żadne znaki interpunkcyjne nie będą wypowiadane.</p><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">Niektóre</span> oznacza, że tylko znaki podane w ustawieniach mowy zostaną wypowiedziane.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: All
pl: Pełna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: None
pl: Brak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: Some
pl: Częściowa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Speed
pl: &Szybkość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Pitch
pl: &Ton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Volume
pl: &Głośność

[ctx: Default language code]
en: default
pl: domyślne

[ctx: The name of the first Male voice]
en: Male 1
pl: Męski 1

[ctx: The name of the first Female voice]
en: Female 1
pl: Żeński 1

[ctx: The name of the male child voice]
en: Boy
pl: Chłopiec

[ctx: The name of the female child voice]
en: Girl
pl: Dziewczynka

[ctx: Somehow user has gotten a voice type that is not valid, i.e. not Male1, Male2, etc.]
en: Invalid voice type
pl: Nieprawidłowy rodzaj głosu

[ctx: Other language]
en: Other
pl: Inne

[ctx: full country name]
en: United States of America
pl: Stany Zjednoczone

[ctx: full country name]
en: United Kingdom
pl: Zjednoczone Królestwo

en: Name
pl: Nazwa

en: Voice Type
pl: Rodzaj głosu

[ctx: Volume of noise]
en: Volume
pl: Głośność

en: Speed
pl: Prędkość

en: Pitch
pl: Ton
