kio4 - en to pl translation catalogue (1194 entries)

en: A file or folder named %1 already exists.
pl: Plik lub katalog o nazwie %1 już istnieje.

en: You do not have permission to create that folder.
pl: Nie masz praw do utworzenia tego katalogu.

en: You did not select a file to delete.
pl: Nie wybrano pliku do usunięcia.

en: Nothing to Delete
pl: Nie ma czego usuwać

en: <qt>Do you really want to delete
     <b>'%1'</b>?</qt>
pl: <qt>Czy na pewno chcesz usunąć
     <b>'%1'</b>?</qt>

en: Delete File
pl: Usuwanie pliku

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
pl[0]: Czy na pewno usunąć ten %1 element?
pl[1]: Czy na pewno usunąć te %1 elementy?
pl[2]: Czy na pewno usunąć tych %1 elementów?

en: Delete Files
pl: Usuwanie plików

en: You did not select a file to trash.
pl: Nie wybrano pliku do wyrzucenia do kosza.

en: Nothing to Trash
pl: Nie ma czego wyrzucić do kosza

en: <qt>Do you really want to trash
     <b>'%1'</b>?</qt>
pl: <qt>Czy na pewno chcesz wyrzucić do kosza
     <b>'%1'</b>?</qt>

en: Trash File
pl: Wyrzucanie pliku do kosza

[ctx: to trash]
en: &Trash
pl: &Kosz

en: translators: not called for n == 1 | Do you really want to trash these %1 items?
pl[0]: Czy na pewno chcesz wyrzucić do kosza %1 element?
pl[1]: Czy na pewno chcesz wyrzucić do kosza %1 elementy?
pl[2]: Czy na pewno chcesz wyrzucić do kosza %1 elementów?

en: Trash Files
pl: Wyrzucanie plików do kosza

en: The specified folder does not exist or was not readable.
pl: Wybrany katalog nie istnieje lub brak praw do odczytu.

en: Parent Folder
pl: Katalog nadrzędny

en: Home Folder
pl: Katalog domowy

en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

en: New Folder...
pl: Nowy katalog...

en: Move to Trash
pl: Przenieś do kosza

en: Delete
pl: Usuń

en: Sorting
pl: Uszereguj

en: By Name
pl: Według nazwy

en: By Size
pl: Według rozmiaru

en: By Date
pl: Według daty

en: By Type
pl: Według rodzaju

en: Descending
pl: Malejąco

en: Folders First
pl: Najpierw katalogi

en: Icon Position
pl: Położenie ikon

en: Next to File Name
pl: Obok nazwy pliku

en: Above File Name
pl: Nad nazwą pliku

en: Short View
pl: Widok skrócony

en: Detailed View
pl: Widok szczegółowy

en: Tree View
pl: Widok drzewa

en: Detailed Tree View
pl: Widok szczegółowy drzewa

en: Show Hidden Files
pl: Wyświetlaj ukryte pliki

en: Show Aside Preview
pl: Pokaż podgląd z boku

en: Show Preview
pl: Pokaż podgląd

en: Open File Manager
pl: Otwórz przeglądarkę plików

en: Properties
pl: Właściwości

en: &View
pl: &Widok

[ctx: folder name]
en: New Folder
pl: Nowy katalog

[ctx: @title:window]
en: New Folder
pl: Nowy katalog

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
pl: Utwórz nowy katalog w:
    %1

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
pl: Wybierz katalog

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
pl: Nowy katalog...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
pl: Nowy katalog...

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
pl: Przenieś do kosza

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
pl: Pokaż ukryte katalogi

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
pl: Właściwości

en: *|All Files
pl: *|Wszystkie pliki

en: All Supported Files
pl: Wszystkie obsługiwane pliki

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Add Places Entry
pl: Dodaj wpisy miejsc

en: Edit Places Entry
pl: Zmień wpis miejsca

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
pl: <qt>Tekst wyświetlany w panelu Miejsca.<br /><br /> Opis powinien składać się z jednego lub dwóch słów, kojarzących się z miejscem, do którego prowadzi skrót. Jeśli nie wpiszesz żadnej etykiety, będzie ona pochodziła od adresu miejsca.</qt>

en: L&abel:
pl: Etykiet&a:

en: Enter descriptive label here
pl: Proszę wpisać opisową etykietę

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
pl: <qt>To położenie jest związane ze skrótem. Możliwe jest użycie dowolnego poprawnego URL, na przykład <br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br /> ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Przycisk obok pola edycyjnego pozwala wybrać odpowiedni URL.</qt>

en: &Location:
pl: &Miejsce:

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
pl: <qt>Ikona wyświetlana w panelu miejsc.<br /><br />Naciśnij przycisk, by wybrać inną ikonę.</qt>

en: Choose an &icon:
pl: Wybierz &ikonę:

en: &Only show when using this application (%1)
pl: Tylk&o dla tego programu (%1)

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
pl: <qt>Wybierz tę opcję, jeśli chcesz, by pozycja dotyczyła tylko tego programu (%1).<br /><br />W przeciwnym razie będzie dostępna we wszystkich programach.</qt>

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
pl: Katalog domowy

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
pl: Sieć

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Root
pl: Katalog główny

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
pl: Kosz

en: &Release '%1'
pl: O&dmontuj '%1'

en: &Safely Remove '%1'
pl: Usuń &bezpiecznie '%1'

en: &Unmount '%1'
pl: Odmont&uj '%1'

en: &Eject '%1'
pl: W&ysuń '%1'

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
pl: Urządzenie '%1' to nie dysk i nie można go wysunąć.

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
pl: Błąd podczas próby uzyskania dostępu do '%1', system zgłosił: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
pl: Błąd podczas próby uzyskania dostępu do '%1'

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
pl: Opróżnij kosz

en: Add Entry...
pl: Dodaj wpis...

en: &Edit Entry '%1'...
pl: &Zmień wpis "%1"...

en: &Hide Entry '%1'
pl: &Ukryj wpis "%1"

en: &Show All Entries
pl: Wyświetl &wszystkie pozycje

en: &Remove Entry '%1'
pl: &Usuń wpis "%1"

[ctx: @info]
en: Do you really want to empty the Trash? All items will be deleted.
pl: Czy na pewno opróżnić kosz? Wszystkie elementy zostaną skasowane.

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
pl: Opróżnij kosz

en: Show Hidden Folders
pl: Pokaż ukryte katalogi

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
pl: <qt>W tym oknie tekstowym podczas pisania mogą pojawiać się możliwe dopasowania. Ta funkcja jest kontrolowana z menu pod prawym przyciskiem myszy (wybór preferowanego trybu z menu <b>Dopełnianie tekstu</b>).</qt>

en: Drive: %1
pl: Napęd: %1

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</qt>
pl: <qt>Naciśnij ten przycisk, by wejść do katalogu nadrzędnego.<br /><br /> Na przykład jeśli aktualny katalog to file:/home/%1, wciśnięcie tego przycisku przeniesie do file:/home.</qt>

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
pl: Kliknij tu myszką, by przejść do poprzedniej przeglądanej strony.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
pl: Kliknij tu myszką, by przejść do następnej przeglądanej strony.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
pl: Kliknij ten przycisk, by ponownie wczytać przeglądaną stronę.

en: Click this button to create a new folder.
pl: Kliknij przycisk, by utworzyć nowy katalog.

en: Show Places Navigation Panel
pl: Pokaż panel szybkiego dostępu

en: Show Bookmarks
pl: Pokazuj zakładki

en: Options
pl: Opcje

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places navigation panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
pl: <qt>To jest menu ustawień okna wyboru plików. W menu dostępne m.in. opcje określające: <ul><li>sposób sortowania plików</li><li>typ widoku (ikony/lista)</li><li>wyświetlanie ukrytych plików</li><li>panel szybkiego dostępu</li><li>podgląd plików</li><li>oddzielanie katalogów od plików</li></ul></qt>

en: Zoom out
pl: Oddal

en: Zoom in
pl: Zbliż

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
pl: &Nazwa:

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
pl: <qt>To jest filtr, stosowany do listy plików. Pliki, których nazwy nie pasują do listy, nie będą wyświetlane.<p> Możesz wybrać jeden z dostępnych filtrów z listy rozwijanej lub wpisać własny filtr bezpośrednio w polu edycyjnym.</p><p>Obsługiwane są znaki specjalne, takie jak * i ?.</p></qt>

en: &Filter:
pl: &Filtr:

en: You can only select one file
pl: Można zaznaczyć tylko jeden plik

en: More than one file provided
pl: Dostarczono więcej niż jeden plik

en: You can only select local files
pl: Można wybrać tylko pliki lokalne

en: Remote files not accepted
pl: Zdalne pliki odrzucone

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
pl: Wybrano więcej niż jeden katalog, a to okno dialogowe nie obsługuje tylko jeden. Proszę wybrać tylko jeden katalog.

en: More than one folder provided
pl: Dostarczono więcej niż jeden katalog

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
pl: Wybrano co najmniej jeden plik i katalog. Wybrane pliki zostaną pominięte, a zawartość wybranego katalogu będzie pokazana

en: Files and folders selected
pl: Zaznaczono pliki i katalogi

en: The file "%1" could not be found
pl: Nie można znaleźć pliku "%1"

en: Cannot open file
pl: Nie można otworzyć pliku

en: This is the name to save the file as.
pl: To jest nazwa, pod jaką zostanie zapisany plik.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
pl: To jest lista plików do otwarcia. Można podać kilka plików, rozdzielając nazwy je spacjami.

en: This is the name of the file to open.
pl: To jest nazwa pliku do otwarcia.

[ctx: @title:window]
en: Places
pl: Miejsca

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
pl: Plik "%1" już istnieje. Czy chcesz go zastąpić?

en: Overwrite File?
pl: Zastąpić plik?

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
pl: Wybrane nazwy plików
    nie wyglądają na poprawne.

en: Invalid Filenames
pl: Nieprawidłowe nazwy plików

en: You can only select local files.
pl: Można wybrać tylko pliki lokalne.

en: Remote Files Not Accepted
pl: Zdalne pliki odrzucone

en: *|All Folders
pl: *|Wszystkie katalogi

en: &Open
pl: &Otwórz

en: Icon size: %1 pixels (standard size)
pl: Wielkość ikon: %1 pikseli (rozmiar standardowy)

en: Icon size: %1 pixels
pl: Wielkość ikon: %1 pikseli

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
pl: Automatycznie wybierz &rozszerzenie nazwy pliku (%1)

en: the extension <b>%1</b>
pl: rozszerzenie <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
pl: Automatycznie wybierz &rozszerzenie nazwy pliku

en: a suitable extension
pl: odpowiadające rozszerzenie

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
pl: Opcja udostępnia kilka cech pożytecznych dla zachowywania plików z rozszerzeniami: <br /> <ol><li>Każde rozszerzenie określone w polu tekstowym <b>%1</b> będzie uaktualnione, jeśli zmienisz typ pliku.<br /><br /></li><li>Jeśli nie określono rozszerzenia w polu tekstowym <b>%2</b> kiedy klikniesz <b>Zapisz</b>, %3 zostanie dodane na końcu nazwy pliku (o ile plik o tej nazwie nie istnieje). Rozszerzenie jest określone na podstawie typu pliku, jaki wybrałeś do zapisania. <br /><br />Jeśli nie chcesz, by KDE dodawało rozszerzenie do nazwy pliku możesz albo wyłączyć opcję, albo dodać kropkę (.) na końcu nazwy pliku (kropka będzie automatycznie usunięta).</li></ol> Jeśli nie jesteś pewien, włącz opcję, w ten sposób pliki będą łatwiejsze do zarządzania.

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
pl: <qt>Ten przycisk pozwala dodać zakładkę do bieżącego położenia Naciśnięcie przycisku włączy menu zakładek, pozwalające na dodawanie, zmianę i wybór zakładek.<br /><br /> Zakładki są przypisane do okna wyboru plików, ale poza tym działają tak, jak zwykłe zakładki w KDE.</qt>

en: Sorry
pl: Przepraszamy

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
pl: <qt>Plik szablonu <b>%1</b> nie istnieje.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Create directory
pl: Utwórz katalog

[ctx: @action:button]
en: Enter a different name
pl: Podaj inną nazwę

en: Create hidden directory?
pl: Utworzyć ukryty katalog?

en: The name "%1" starts with a dot, so the directory will be hidden by default.
pl: Nazwa "%1" zaczyna się od kropki, więc katalog będzie domyślnie ukryty.

en: Do not ask again
pl: Nie pytaj ponownie

en: File name:
pl: Nazwa pliku:

en: Create Symlink
pl: Utwórz jako dowiązanie symboliczne

en: Create link to URL
pl: Dowiąż do adresu URL

en: Basic links can only point to local files or directories.
    Please use "Link to Location" for remote URLs.
pl: Standardowe dowiązania mogą wskazywać tylko na lokalne pliki lub katalogi.
    Aby utworzyć dowiązanie do zdalnego adresu trzeba użyć "Dowiązanie do miejsca".

en: Create New
pl: Utwórz nowy

en: Link to Device
pl: Dowiązanie do urządzenia

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
pl: Nowy katalog

en: Create new folder in:
    %1
pl: Utwórz nowy katalog w:
    %1

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Paste
pl: Wklej

en: Edit
pl: Edytuj

en: Navigate
pl: Przechodź

en: Show Full Path
pl: Pokaż pełną ścieżkę

en: Custom Path
pl: Własna ścieżka

[ctx: @action:inmenu]
en: More
pl: Więcej

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
pl: Urządzenia

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
pl: Inne

en: Click for Location Navigation
pl: Naciśnij, aby przechodzić po położeniach

en: Click to Edit Location
pl: Naciśnij, aby zmienić położenie

en: Setting ACL for %1
pl: Ustawianie ACL dla %1

en: Could not change permissions for
    %1
pl: Nie można zmienić praw do
    %1

en: No Media inserted or Media not recognized.
pl: Nośnik nie został włożony lub nie został rozpoznany.

en: "vold" is not running.
pl: "vold" nie jest uruchomiony.

en: Could not find program "mount"
pl: Nie można znaleźć programu "mount"

en: mounting is not supported by wince.
pl: montowanie nie jest obsługiwane przez wince.

en: Could not find program "umount"
pl: Nie można znaleźć programu "umount"

en: unmounting is not supported by wince.
pl: odmontowanie nie jest wspierane przez wince.

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
pl: Nie można skopiować pliku z %1 do %2. (Błąd: %3)

en: No media in device for %1
pl: Brak nośnika w urządzeniu %1

en: Could not get user id for given user name %1
pl: Nie można pobrać identyfikatora użytkownika dla danej nazwy %1

en: Could not get group id for given group name %1
pl: Nie można pobrać identyfikatora grupy dla danej nazwy %1

en: Opening connection to host %1
pl: Otwarcie połączenia z serwerem %1

en: Connected to host %1
pl: Połączenie z serwerem %1

en: %1.
    
    Reason: %2
pl: %1.
    
    Przyczyna: %2

en: Sending login information
pl: Próba zalogowania się

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
pl: Wiadomość wysłana:
    Logowanie użytkownika: %1 z hasłem=[ukrytym]
    
    Odpowiedź serwera:
    %2

en: You need to supply a username and a password to access this site.
pl: Trzeba podać nazwę użytkownika i hasło, by uzyskać dostęp do tej witryny.

en: Site:
pl: Witryna:

en: Login OK
pl: Logowanie w porządku

en: Could not login to %1.
pl: Nie można się zalogować do %1.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
pl: Trzeba podać nazwę użytkownika i hasło dla serwera pośredniczącego poniżej, zanim uzyska się dostęp do jakichkolwiek stron.

en: Proxy:
pl: Pośrednik:

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
pl: <b>%1</b> na <b>%2</b>

en: Proxy Authentication Failed.
pl: Uwierzytelnienie na serwerze pośredniczącym nie powiodło się.

en: No host specified.
pl: Nie podano serwera gospodarza.

en: Otherwise, the request would have succeeded.
pl: W przeciwnym razie żądanie powiodłoby się.

[ctx: request type]
en: retrieve property values
pl: pobieranie wartości właściwości

[ctx: request type]
en: set property values
pl: ustawianie wartości właściwości

[ctx: request type]
en: create the requested folder
pl: utworzenie podanego katalogu

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
pl: kopiowanie podanego pliku lub katalogu

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
pl: przeniesienie podanego pliku lub katalogu

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
pl: wyszukiwanie w podanym katalogu

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
pl: zablokowanie podanego pliku lub katalogu

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
pl: odblokowanie podanego pliku lub katalogu

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
pl: usunięcie podanego pliku lub katalogu

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
pl: sprawdzenie możliwości serwera

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
pl: pobranie zawartości podanego pliku lub katalogu

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
pl: uruchomienie raportu w podanym katalogu

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
pl: Wystąpił nieoczekiwany błąd (%1) podczas próby %2.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
pl: Serwer nie obsługuje protokołu WebDAV.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
pl: Podczas próby uzyskania dostępu do %1 wystąpił błąd %2. Podsumowanie przyczyn znajduje się poniżej.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
pl: Brak dostępu podczas próby %1.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
pl: Nie można utworzyć zasobu w miejscu docelowym, zanim nie zostanie utworzona jedna lub więcej zbiorów (katalogów) pośrednich.

en: The server was unable to maintain the liveness of the properties listed in the propertybehavior XML element or you attempted to overwrite a file while requesting that files are not overwritten. %1
pl: Serwer nie mógł utrzymać właściwości wymienionych w elemencie XMLpropertybehaviour albo usiłowałeś zastąpić plik, jednocześnie zabraniając zastępowania plików. %1

en: The requested lock could not be granted. %1
pl: Żądana blokada nie została przydzielona. %1

en: The server does not support the request type of the body.
pl: Serwer nie obsługuje żądań tego typu.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
pl: Próba %1 nie powiodła się, ponieważ zasób jest zablokowany.

en: This action was prevented by another error.
pl: Akcja przerwana innym błędem.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
pl: Próba %1 nie powiodła się, ponieważ serwer docelowy nie zaakceptował pliku lub katalogu.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
pl: Docelowy zasób nie ma wystarczającej ilości miejsca do przechowania stanu zasobu po wykonaniu tej metody.

en: The resource cannot be deleted.
pl: Nie można skasować tego zasobu.

[ctx: request type]
en: upload %1
pl: wysyłanie %1

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
pl: Wystąpił nieoczekiwany błąd (%1) podczas próby %2.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
pl: Połączono z %1. Oczekiwanie na odpowiedź...

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
pl: <p>Masz zamiar zalogować się na stronie "%1" z nazwą użytkownika "%2", ale strona nie wymaga uwierzytelnienia. To może być próba oszustwa.</p><p>Czy "%1" jest stroną, którą chcesz odwiedzić?</p>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
pl: Potwierdzenie dostępu do strony internetowej

en: Server processing request, please wait...
pl: Serwer przetwarza żądanie, proszę czekać...

en: Sending data to %1
pl: Wysyłanie danych do %1

en: Retrieving %1 from %2...
pl: Pobieranie %1 z %2...

en: Authentication Failed.
pl: Uwierzytelnianie nie powiodło się.

en: Authorization failed.
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się.

en: Unknown Authorization method.
pl: Nieznany sposób uwierzytelniania.

en: KDE HTTP cache maintenance tool
pl: KDE narzędzie do zarządzania buforem HTTP

en: Empty the cache
pl: Wyczyszczenie pamięci podręcznej

en: Display information about cache file
pl: Wyświetl informację o pliku podręcznym (cache)

en: Cookie Alert
pl: Zgłoszenie ciasteczka

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
pl[0]: <p>Odebrałeś ciasteczko z<br/><b>%2%3</b><br/>Czy chcesz zaakceptować czy odrzucić to ciasteczko?</p>
pl[1]: <p>Odebrałeś %1 ciasteczka z<br/><b>%2%3</b><br/>Czy chcesz zaakceptować czy odrzucić te ciasteczka?</p>
pl[2]: <p>Odebrałeś %1 ciasteczek z<br/><b>%2%3</b><br/>Czy chcesz zaakceptować czy odrzucić te ciasteczka?</p>

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
pl:  [Domena krzyżowa]

en: Apply Choice To
pl: Zastosuj wybór do

en: &Only this cookie
pl: &Tylko to ciasteczko

en: &Only these cookies
pl: Tylko t&e ciasteczka

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
pl: Wybierz tą opcję tylko do zaakceptowania lub odrzucenia tego ciasteczka. Zostaniesz zapytany ponownie, jeśli otrzymasz kolejne ciasteczko.

en: All cookies from this do&main
pl: Wszystkie ciasteczka z tej &domeny

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
pl: Wybór tej opcji spowoduje zaakceptowanie/odrzucenie wszystkich ciasteczek z tej witryny/domeny. Zasada względem domeny, z której pochodzi ciasteczko, zostanie zapamiętana. Nowe ustawienie można zmienić ręcznie w Ustawieniach systemowych.

en: All &cookies
pl: Wszystkie &ciasteczka

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
pl: Wybór tej opcji spowoduje zaakceptowanie/odrzucenie wszystkich ciasteczek, niezależnie od miejsca pochodzenia. Wybranie tej opcji zmieni globalne zasady względem ciasteczek dla wszystkich ciasteczek do momentu jej ręcznej zmiany w Ustawieniach systemowych.

en: &Accept
pl: &Przyjmij

en: Accept for this &session
pl: Przyjmij dla tej &sesji

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
pl: Przyjmij ciasteczko(a) do końca bieżącej sesji

en: &Reject
pl: Od&rzuć

en: See or modify the cookie information
pl: Zobacz lub zmień informacje o ciasteczku

en: Cookie Details
pl: Szczegóły ciasteczka

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Value:
pl: Wartość:

en: Expires:
pl: Wygasa:

en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Domain:
pl: Domena:

en: Exposure:
pl: Wygasa:

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
pl: &Następne >>

en: Show details of the next cookie
pl: Pokaż szczegóły następnego ciasteczka

en: Not specified
pl: Nieokreślona

en: End of Session
pl: Koniec sesji

en: Secure servers only
pl: Tylko bezpieczne serwery

en: Secure servers, page scripts
pl: Bezpieczne serwery, skrypty stron

en: Servers
pl: Serwery

en: Servers, page scripts
pl: Serwery, skrypty stron

en: HTTP cookie daemon
pl: Obsługa ciasteczek HTTP

en: Shut down cookie jar
pl: Wyłącz obsługę ciasteczek

en: Remove cookies for domain
pl: Usuń ciasteczka dla domeny

en: Remove all cookies
pl: Usuń wszystkie ciasteczka

en: Reload configuration file
pl: Ponownie odczytaj plik ustawień

en: No metainfo for %1
pl: Brak metainformacji dla %1

[ctx: @action:button]
en: Update
pl: Uaktualnienie

[ctx: @title:window]
en: Bookmark Properties
pl: Właściwości zakładki

[ctx: @action:button]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmark
pl: Dodaj zakładkę

[ctx: @action:button]
en: &New Folder...
pl: &Nowy katalog...

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmarks
pl: Dodaj zakładki

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
pl: Nazwa:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
pl: Położenie:

[ctx: @label:textbox]
en: Comment:
pl: Komentarz:

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
pl: Utwórz nowy katalog zakładek

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder in %1
pl: Utwórz nowy katalog zakładek w %1

[ctx: @label:textbox]
en: New folder:
pl: Nowy katalog:

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: *.html|HTML Files (*.html)
pl: *.html|Pliki HTML (*.html)

en: <!-- This file was generated by Konqueror -->
pl: <!-- Plik utworzony przez przeglądarkę Konqueror -->

en: *.adr|Opera Bookmark Files (*.adr)
pl: *.adr|Pliki zakładek Opery (*.adr)

en: Unable to save bookmarks in %1. Reported error was: %2. This error message will only be shown once. The cause of the error needs to be fixed as quickly as possible, which is most likely a full hard drive.
pl: Nie można zapisać zakładek w %1. Zgłoszony błąd: %2. Ten komunikat błędu zostanie pokazany tylko raz. Przyczyna błędu powinna być naprawiona tak szybko jak to tylko możliwe - jest to najprawdopodobniej pełen dysk twardy.

en: Add Bookmark Here
pl: Dodaj zakładkę

en: Open Folder in Bookmark Editor
pl: Otwórz katalog w edytorze zakładek

en: Delete Folder
pl: Usuń katalog

en: Copy Link Address
pl: Kopiuj adres odnośnika

en: Delete Bookmark
pl: Usuń zakładkę

en: Open Folder in Tabs
pl: Otwórz katalog w zakładkach

en: Cannot add bookmark with empty URL.
pl: Nie można dodać zakładki bez URL.

en: Are you sure you wish to remove the bookmark folder
    "%1"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć katalog zakładek
    "%1"?

en: Are you sure you wish to remove the bookmark
    "%1"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć zakładkę
    "%1"?

en: Bookmark Folder Deletion
pl: Usunięcie katalogu zakładek

en: Bookmark Deletion
pl: Usunięcie zakładki

en: Open all bookmarks in this folder as a new tab.
pl: Otwórz wszystkie zakładki z tego katalogu jako nową kartę.

en: Bookmark Tabs as Folder...
pl: Katalog zakładek z kart...

en: Add a folder of bookmarks for all open tabs.
pl: Dodaj katalog zakładek dla wszystkich otwartych kart.

en: Edit your bookmark collection in a separate window
pl: Modyfikuj swój zbiór zakładek w osobnym oknie

en: New Bookmark Folder...
pl: Nowy katalog &zakładek...

en: Create a new bookmark folder in this menu
pl: Utwórz nowy katalog zakładek w tym menu

en: Hide in toolbar
pl: Ukryj w pasku narzędziowym

en: Show in toolbar
pl: Pokaż w pasku narzędziowym

en: Open in New Window
pl: Otwórz w nowym oknie

en: Open in New Tab
pl: Otwórz w nowej karcie

en: Receiving corrupt data.
pl: Pobieranie uszkodzonych danych.

en: Owner
pl: Właściciel

en: Owning Group
pl: Grupa właścicielska

en: Others
pl: Inni

en: Mask
pl: Maska

en: Named User
pl: Nazwany użytkownik

en: Named Group
pl: Nazwana grupa

en: Edit Entry...
pl: Zmień wpis...

en: Delete Entry
pl: Usuń wpis

en:  (Default)
pl:  (domyślne)

en: Edit ACL Entry
pl: Zmień wpis ACL

en: Entry Type
pl: Rodzaj wpisu

en: Default for new files in this folder
pl: Domyślny dla nowych plików w tym katalogu

en: Named user
pl: Nazwany użytkownik

en: Named group
pl: Nazwana grupa

en: User:
pl: Użytkownik:

en: Group:
pl: Grupa:

en: Type
pl: Rodzaj

en: Name
pl: Nazwa

en: Effective
pl: Efektywne

[ctx: @label]
en: Add Comment...
pl: Dodaj komentarz...

[ctx: @label]
en: Change...
pl: Zmień...

[ctx: @title:window]
en: Change Comment
pl: Zmień komentarz

[ctx: @title:window]
en: Add Comment
pl: Dodaj komentarz

en: Device name
pl: Nazwa urządzenia

en: Encoding:
pl: Kodowanie:

en: Open
pl: Otwórz

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: *|All files
pl: *|Wszystkie pliki

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
pl[0]: %1 element
pl[1]: %1 elementy
pl[2]: %1 elementów

[ctx: @label]
en: Comment
pl: Komentarz

[ctx: @label]
en: Modified
pl: Zmodyfikowany

[ctx: @label]
en: Owner
pl: Właściciel

[ctx: @label]
en: Permissions
pl: Prawa dostępu

[ctx: @label]
en: Rating
pl: Ocena

[ctx: @label]
en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: @label]
en: Tags
pl: Znaczniki

[ctx: @label]
en: Total Size
pl: Całkowity rozmiar

[ctx: @label]
en: Type
pl: Rodzaj

en: KFileMetaDataReader can be used to read metadata from a file
pl: KFileMetaDataReader może być użyty do odczytu metadanych z pliku

en: Current maintainer
pl: Obecny opiekun

en: Only the meta data that is part of the file is read
pl: Odczytywana jest tylko metadana, która jest częścią pliku

en: List of URLs where the meta-data should be read from
pl: Lista adresów URL, z których meta-dana powinna być odczytywana

en: <Error>
pl: <Błąd>

en: &Share
pl: &Udostępnij

en: Only folders in your home folder can be shared.
pl: Możesz udostępniać tylko katalogi w twoim katalogu domowym.

en: Not shared
pl: Nieudostępniany

en: Shared
pl: Udostępniany

en: Sharing this folder makes it available under Linux/UNIX (NFS) and Windows (Samba).
pl: Udostępnienie tego katalogu spowoduje, że będzie od dostępny spod Linuksa/Uniksa (NFS) i Windows (Samba).

en: You can also reconfigure file sharing authorization.
pl: Możesz także ustawić autoryzację dzielenia plików.

en: Configure File Sharing...
pl: Ustawienia współdzielenia plików...

en: Error running 'filesharelist'. Check if installed and in $PATH or /usr/sbin.
pl: Błąd podczas uruchamiania 'filesharelist'. Sprawdź, czy program jest zainstalowany i znajduje się na ścieżce.

en: You need to be authorized to share folders.
pl: Musisz mieć uprawnienia do udostępniania katalogów.

en: File sharing is disabled.
pl: Udostępnianie plików jest wyłączone.

en: Sharing folder '%1' failed.
pl: Udostępnianie katalogu '%1' nie powiodło się.

en: An error occurred while trying to share folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
pl: Podczas próby udostępnienia katalogu '%1' wystąpił błąd. Proszę sprawdzić, czy skrypt perlowy 'fileshareset' ma ustawioną flagę suid root.

en: Unsharing folder '%1' failed.
pl: Zakończenie udostępniania katalogu '%1' nie powiodło się.

en: An error occurred while trying to unshare folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
pl: Podczas próby zakończenia udostępnienia katalogu '%1' wystąpił błąd. Proszę sprawdzić, czy skrypt perlowy 'fileshareset' ma ustawioną flagę suid root.

en: Select Icon
pl: Wybierz ikonę

en: Icon Source
pl: Źródło ikony

en: S&ystem icons:
pl: Ikony &systemowe:

en: O&ther icons:
pl: &Inne ikony:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
pl: &Przeglądaj...

en: &Search:
pl: &Znajdź:

en: Search interactively for icon names (e.g. folder).
pl: Szukaj interaktywnie nazw ikon (np. katalogu).

en: Actions
pl: Działania

en: Animations
pl: Animacje

en: Applications
pl: Programy

en: Categories
pl: Kategorie

en: Devices
pl: Urządzenia

en: Emblems
pl: Symbole

en: Emotes
pl: Emotikony

en: Filesystems
pl: System plików

en: International
pl: Międzynarodowe

en: Mimetypes
pl: Typy MIME

en: Places
pl: Miejsca

en: Status
pl: Stan

en: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Icon Files (*.png *.xpm *.svg *.svgz)
pl: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Pliki ikon (*.png *.xpm *.svg *.svgz)

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
pl: Ustawienia pokazywanych danych

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
pl: Ustawienia widocznych danych:

[ctx: @action:button]
en: Configure...
pl: Ustawienia...

[ctx: @title:tab]
en: Information
pl: Informacje

[ctx: @label creation date]
en: Created
pl: Utworzony

[ctx: @label file content size]
en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: @label file depends from]
en: Depends
pl: Zależy od

[ctx: @label]
en: Description
pl: Opis

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasPart]
en: Has Part
pl: Ma część

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasLogicalPart]
en: Has Logical Part
pl: Posiada części logiczne

[ctx: @label parent directory]
en: Part of
pl: Należy do

[ctx: @label]
en: Keyword
pl: Słowo kluczowe

[ctx: @label modified date of file]
en: Modified
pl: Zmodyfikowany

[ctx: @label]
en: MIME Type
pl: Typ MIME

[ctx: @label]
en: Content
pl: Zawartość

[ctx: @label]
en: Related To
pl: Odniesione do

[ctx: @label]
en: Subject
pl: Temat

[ctx: @label music title]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: @label file URL]
en: Location
pl: Położenie

[ctx: @label]
en: Creator
pl: Autor

[ctx: @label]
en: Average Bitrate
pl: Średnia prędkość bitowa

[ctx: @label]
en: Channels
pl: Kanały

[ctx: @label number of characters]
en: Characters
pl: Znaki

[ctx: @label]
en: Codec
pl: Kodek

[ctx: @label]
en: Color Depth
pl: Głębia koloru

[ctx: @label]
en: Duration
pl: Czas trwania

[ctx: @label]
en: Filename
pl: Nazwa pliku

[ctx: @label]
en: Hash
pl: Hasz

[ctx: @label]
en: Height
pl: Wysokość

[ctx: @label]
en: Interlace Mode
pl: Tryb przeplotu

[ctx: @label number of lines]
en: Lines
pl: Wiersze

[ctx: @label]
en: Programming Language
pl: Język programowania

[ctx: @label]
en: Sample Rate
pl: Prędkość próbkowania

[ctx: @label]
en: Width
pl: Szerokość

[ctx: @label number of words]
en: Words
pl: Słowa

[ctx: @label EXIF aperture value]
en: Aperture
pl: Przysłona

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Bias Value
pl: Odchylenie ekspozycji

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Time
pl: Czas ekspozycji

[ctx: @label EXIF]
en: Flash
pl: Lampa błyskowa

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length
pl: Ogniskowa

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length 35 mm
pl: Ogniskowa 35 mm

[ctx: @label EXIF]
en: ISO Speed Ratings
pl: Prędkości ISO

[ctx: @label EXIF]
en: Make
pl: Producent aparatu

[ctx: @label EXIF]
en: Metering Mode
pl: Tryb pomiaru

[ctx: @label EXIF]
en: Orientation
pl: Orientacja

[ctx: @label EXIF]
en: White Balance
pl: Balans bieli

[ctx: @label video director]
en: Director
pl: Reżyser

[ctx: @label music genre]
en: Genre
pl: Rodzaj

[ctx: @label]
en: Performer
pl: Wykonawca

[ctx: @label]
en: Release Date
pl: Data wydania

[ctx: @label music track number]
en: Track
pl: Ścieżka

[ctx: @label resource created time]
en: Resource Created
pl: Zasób utworzono

[ctx: @label]
en: Sub Resource
pl: Pod-zasób

[ctx: @label resource last modified]
en: Resource Modified
pl: Zasób zmodyfikowano

[ctx: @label]
en: Numeric Rating
pl: Ocena numeryczna

[ctx: @label]
en: Copied From
pl: Skopiowano z

[ctx: @label]
en: First Usage
pl: Pierwsze użycie

[ctx: @label]
en: Last Usage
pl: Ostatnie użycie

[ctx: @label]
en: Usage Count
pl: Licznik użyć

[ctx: @label]
en: Unix File Group
pl: Grupa pliku Unix

[ctx: @label]
en: Unix File Mode
pl: Tryb pliku Unix

[ctx: @label]
en: Unix File Owner
pl: Właściciel pliku Unix

[ctx: @label file type]
en: Type
pl: Rodzaj

[ctx: @label Number of fuzzy translations]
en: Fuzzy Translations
pl: Tłumaczenia niepewne

[ctx: @label Name of last translator]
en: Last Translator
pl: Ostatni tłumacz

[ctx: @label Number of obsolete translations]
en: Obsolete Translations
pl: Tłumaczenia przestarzałe

[ctx: @label]
en: Translation Source Date
pl: Data źródła tłumaczenia

[ctx: @label Number of total translations]
en: Total Translations
pl: Razem przetłumaczonych

[ctx: @label Number of translated strings]
en: Translated
pl: Przetłumaczonych

[ctx: @label]
en: Translation Date
pl: Data tłumaczenia

[ctx: @label Number of untranslated strings]
en: Untranslated
pl: Nieprzetłumaczonych

en: Known Applications
pl: Znane programy

en: Open With
pl: Otwórz za pomocą

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
pl: <qt>Proszę wybrać program, który powinien otworzyć <b>%1</b>. Jeżeli program nie jest zamieszczony na liście, proszę wpisać jego nazwę lub wcisnąć przycisk przeglądania.</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
pl: Wybierz program do otwarcia wybranych plików.

en: Choose Application for %1
pl: Wybierz program dla %1

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
pl: <qt>Proszę wybrać program dla typu pliku: <b>%1</b>. Jeżeli program nie jest na liście, proszę wpisać jego nazwę lub wcisnąć przycisk przeglądania.</qt>

en: Choose Application
pl: Wybierz program

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
pl: <qt>Proszę wybrać program. Jeżeli programu nie ma na liście, proszę wpisać jego nazwę lub wcisnąć przycisk przeglądania.</qt>

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
pl: Po poleceniu możesz umieścić kilka atomów, które zostaną zmienione na właściwe wartości w czasie uruchomienia programu:
    %f - nazwa pojedynczego pliku
    %F - lista plików, użyj dla programów, które mogą otworzyć kilka lokalnych plików naraz
    %u - pojedynczy URL
    %U - lista URL-i
    %d - katalog pliku do otwarcia
    %D - lista katalogów
    %i - ikona
    %m - mała ikona
    %c - komentarz

en: Run in &terminal
pl: Uruchom w &terminalu

en: &Do not close when command exits
pl: &Nie zamykaj po zakończeniu polecenia

en: &Remember application association for this type of file
pl: &Zapamiętaj program skojarzony z tym typem pliku

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
pl: Nie można znaleźć nazwy pliku wykonywalnego w "%1". Proszę podać poprawną nazwę programu.

en: '%1' not found, please type a valid program name.
pl: Nie można znaleźć '%1'. Proszę podać poprawną nazwę programu.

en: P&review
pl: Pod&gląd

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
pl: Zaznacz opcję jeśli program, który chcesz uruchomić działa w trybie tekstowym lub jeśli chcesz uzyskać informację z okna emulatora terminala.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: &Run in terminal
pl: Uruchom &w terminalu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalEditLabel)
en: &Terminal options:
pl: Opcje &terminala:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
pl: Zaznacz opcję jeśli program trybu tekstowego podaje ważne informacje przy wyjściu. Zachowanie otwartego emulatora terminala pozwala na uzyskanie tych informacji.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Do not &close when command exits
pl: Nie &zamykaj po zakończeniu polecenia

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2)
en: User
pl: Użytkownik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
pl: Zaznacz opcję, jeśli chcesz uruchomić program z uprawnieniami innego użytkownika. Każdy proces ma przypisany odpowiedni identyfikator użytkownika. Określa on m. in. prawa dostępu do plików. Do użycia tej opcji wymagane jest hasło użytkownika o danym identyfikatorze.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Ru&n as a different user
pl: Uruchom jako &inny użytkownik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Enter the user name you want to run the application as.
pl: Podaj nazwę użytkownika pod jaką chcesz uruchomić program.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: &Username:
pl: &Użytkownik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit)
en: Enter the user name you want to run the application as here.
pl: Podaj nazwę użytkownika, z którego uprawnieniami chcesz uruchomić program.

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regargin program startup]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Startup
pl: Start

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
pl: Zaznacz opcję jeśli chcesz, by było wyraźnie widoczne, że program został uruchomiony. Wizualne powiadomienie o uruchomieniu może pojawić się jako specjalny kursor lub na pasku zadań.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Enable &launch feedback
pl: Włącz powiadomienie o &uruchomieniu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, systrayCheck)
en: Check this option if you want to have a system tray handle for your application.
pl: Wybierz tę opcję, jeśli chcesz, by ten program był dostępny w tacce systemowej.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, systrayCheck)
en: &Place in system tray
pl: Umieść na &tacce systemowej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: &D-Bus registration:
pl: Rejestracja &D-Bus:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: None
pl: Brak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Multiple Instances
pl: Wiele wystąpień

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Single Instance
pl: Pojedyncze wystąpienie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Run Until Finished
pl: Uruchomione do końca

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameEdit)
en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
pl: Podaj tu nazwę jaką chcesz nadać programowi. Pokaże się on z tą nazwą w menu programów i w panelu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, genNameEdit)
en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
pl: Podaj tu opis programu, na podstawie zastosowania. Przykład: program do łączenia z siecią przy pomocy dial-up (KPPP) to byłoby "Narzędzie dial-up".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
pl: &Opis:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, commentEdit)
en: Type any comment you think is useful here.
pl: Wpisz komentarz jaki uważasz za stosowny.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
pl: Kom&entarz:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, commandEdit)
en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
pl: Po poleceniu możesz umieścić kilka atomów, które zostaną zmienione na właściwe wartości w czasie uruchomienia programu:
    %f - nazwa pojedynczego pliku
    %F - lista plików, użyj dla programów, które mogą otworzyć kilka lokalnych plików na raz
    %u - pojedynczy URL
    %U - lista URL-i
    %d - katalog pliku do otwarcia
    %D - lista katalogów
    %i - ikona
    %m - mała ikona
    %c - tytuł

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Co&mmand:
pl: Pole&cenie:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, browseButton)
en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
pl: Kliknij, by przeglądać system plików w poszukiwaniu szukanego programu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathEdit)
en: Sets the working directory for your application.
pl: Ustawia katalog roboczy dla programu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
pl: Katalog &roboczy:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
pl: <qt> <p> Ta lista powinna pokazywać typy plików, które ten program może obsługiwać. Lista jest uporządkowana według <u>typów MIME</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, jest standardowym protokołem do identyfikacji typów danych na podstawie rozszerzenia nazwy pliku i odpowiedniego <u>typu MIME</u>. Przykład: "bmp" po kropce w kwiat.bmp wskazuje, że jest to pewien rodzaj obrazka, <u>image/x-bmp</u>. Żeby wiedzieć, który program powinien otwierać dany typ pliku system powinien być poinformowany o umiejętnościach każdego programu do obsługi rozszerzeń i typów MIME.</p> <p> Jeśli chcesz powiązać program z jednym lub więcej typów MIME, których nie ma na tej liście kliknij przycisk <b>Dodaj</b>. Jeśli jest jeden lub więcej typy MIME, których ten program nie potrafi obsłużyć, być może będziesz chciał je usunąć przez kliknięcie przycisku <b>Usuń</b>.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
pl: Ob&sługiwane typy plików:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
pl: Typy MIME

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
pl: Opis

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
pl: Kliknij jeśli chcesz dodać typ plików (typ MIME), który ten program może obsługiwać.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, add) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
pl: Dodaj...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
pl: Jeśli chcesz usunąć typ pliku (typ MIME), którego ten program nie potrafi obsłużyć, wybierz typ MIME z listy powyżej i naciśnij ten przycisk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeSelection) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
pl: Usuń

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
pl: Kliknij, by zmienić sposób uruchomienia programu, zachowanie podczas uruchamiania, opcje D-Bus lub uruchomić z prawami innego użytkownika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
pl: Zaa&wansowane opcje

en: Properties for %1
pl: Właściwości dla %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
pl[0]: Właściwości %1 elementu
pl[1]: Właściwości %1 elementów
pl[2]: Właściwości %1 elementów

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
pl: O&gólne

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: Create New File Type
pl: Utwórz nowy typ pliku

en: File Type Options
pl: Opcje rodzaju pliku

en: Contents:
pl: Zawartość:

en: Location:
pl: Położenie:

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Calculate
pl: Oblicz

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Points to:
pl: Wskazuje na:

en: Created:
pl: Utworzony:

en: Modified:
pl: Ostatnio zmieniony:

en: Accessed:
pl: Ostatnio otworzony:

en: Mounted on:
pl: Punkt montowania:

en: Device usage:
pl: Wykorzystanie urządzenia:

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
pl: %1 wolnego z %2 (wykorzystano %3%)

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
pl: Obliczanie... %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 file | %1 files
pl[0]: %1 plik
pl[1]: %1 pliki
pl[2]: %1 plików

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
pl[0]: %1 katalog
pl[1]: %1 katalogi
pl[2]: %1 katalogów

en: Calculating...
pl: Obliczanie...

en: At least %1
pl: Przynajmniej %1

en: The new file name is empty.
pl: Nowa nazwa pliku jest pusta.

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
pl: <qt>Nie można zapisać właściwości. Brak odpowiednich uprawnień do zapisu <b> %1</b>.</qt>

en: Forbidden
pl: Zabronione

en: Can Read
pl: Prawo do odczytu

en: Can Read & Write
pl: Prawo do zapisu i odczytu

en: Can View Content
pl: Może zobaczyć zawartość

en: Can View & Modify Content
pl: Może oglądać i zmieniać zawartość

en: Can View Content & Read
pl: Może oglądać zawartość i czytać

en: Can View/Read & Modify/Write
pl: Może oglądać/czytać i zmieniać/zapisywać

en: &Permissions
pl: U&prawnienia

en: Access Permissions
pl: Prawa dostępu

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
pl[0]: Ten plik jest dowiązaniem i nie ma praw dostępu.
pl[1]: Wszystkie pliki są dowiązaniami i nie mają praw dostępu.
pl[2]: Wszystkie pliki są dowiązaniami i nie mają praw dostępu.

en: Only the owner can change permissions.
pl: Tylko właściciel może zmienić uprawnienia.

en: O&wner:
pl: &Właściciel:

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
pl: Określa działania jakie może wykonywać właściciel.

en: Gro&up:
pl: Gr&upa:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
pl: Określa działania jakie mogą podejmować członkowie grupy.

en: O&thers:
pl: I&nni:

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
pl: Określa działania jakie mogą podejmować użytkownicy nie będący ani właścicielami, ani członkami grupy.

en: Only own&er can rename and delete folder content
pl: Tylko właścici&el może zmienić nazwę lub zmienić zawartość katalogu

en: Is &executable
pl: Wy&konywalny

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
pl: Zaznacz opcję, żeby tylko właściciel katalogu mógł usuwać lub zmieniać nazwy plików i katalogów w nim zawartych. Inni użytkownicy mogą tylko dodawać nowe pliki co wymaga uprawnień do zmieniania zawartości.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
pl: Zaznacz opcję, żeby oznaczyć plik jako wykonywalny. Ma to sens jedynie dla programów lub skryptów. Wymagane jeśli chcesz je wykonać.

en: A&dvanced Permissions
pl: Za&awansowane uprawnienia

en: Ownership
pl: Właściciel

en: User:
pl: Użytkownik:

en: Group:
pl: Grupa:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
pl: Zastosuj zmiany do wszystkich podkatalogów i ich zawartości

en: Advanced Permissions
pl: Zaawansowane uprawnienia

en: Class
pl: Klasa

en: Show
    Entries
pl: Wyświetlaj
    pozycje

en: Read
pl: Odczyt

en: This flag allows viewing the content of the folder.
pl: To prawo pozwala na oglądanie zawartości katalogu.

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
pl: Prawo Odczyt pozwala na oglądanie zawartości pliku.

en: Write
    Entries
pl: Zapisz
    pozycje

en: Write
pl: Zapis

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
pl: To prawo pozwala na dodawanie, zmienianie nazwy lub usuwanie plików. Pamiętaj, że usuwanie i zmienianie nazw może być ograniczone przy użyciu SUID.

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
pl: Prawo do zapisu pozwala na zmienianie zawartości pliku.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
pl: Otwórz

en: Enable this flag to allow entering the folder.
pl: Ustaw prawa tak, żeby pozwolić na wchodzenie do katalogu.

en: Exec
pl: Uruchomienie

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
pl: Ustal prawa, by pozwolić na wykonywanie pliku jako programu.

en: Special
pl: Specjalne

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
pl: Specjalne prawo. Ważne dla całego katalogu, dokładne znaczenie prawa widocznego w kolumnie po prawej stronie.

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
pl: Specjalne prawo. Dokładne znaczenie prawa widocznego w kolumnie po prawej stronie.

en: User
pl: Użytkownik

en: Group
pl: Grupa

en: Set UID
pl: Ustaw UID

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
pl: Jeśli to prawo jest ustawione, właściciel katalogu będzie właścicielem wszystkich nowych plików.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
pl: Jeśli plik jest wykonywalny i prawo jest ustawione, plik zostanie wykonany z uprawnieniami właściciela.

en: Set GID
pl: Ustaw GID

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
pl: Jeśli to prawo jest ustawione, grupa tego katalogu będzie ustawiona dla wszystkich nowych plików.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
pl: Jeśli ten plik jest wykonywalny i prawo jest ustawione, plik zostanie wykonany z uprawnieniami grupy.

[ctx: File permission]
en: Sticky
pl: Bit lepkości

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
pl: Jeśli SUID jest ustawiony dla katalogu, tylko właściciel lub administrator (root) mogą usunąć pliki lub zmienić ich nazwy. W innym wypadku może to zrobić każdy z prawem do zapisu.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
pl: SUID dla pliku jest ignorowane w Linuksie, ale może być użyteczne w innych systemach operacyjnych

en: Link
pl: Dowiązanie

en: Varying (No Change)
pl: Różne (bez zmian)

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
pl[0]: Ten plik używa zaawansowanych uprawnień.
pl[1]: Te pliki używają zaawansowanych uprawnień.
pl[2]: Te pliki używają zaawansowanych uprawnień.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
pl[0]: Ten katalog używa zaawansowanych uprawnień.
pl[1]: Te katalogi używają zaawansowanych uprawnień.
pl[2]: Te katalogi używają zaawansowanych uprawnień.

en: These files use advanced permissions.
pl: Te pliki używają zaawansowanych uprawnień.

en: De&vice
pl: Urzą&dzenie

en: Device (/dev/fd0):
pl: Urządzenie (/dev/fd0):

en: Device:
pl: Urządzenie:

en: Read only
pl: Tylko do odczytu

en: File system:
pl: System plików:

en: Mount point (/mnt/floppy):
pl: Punkt montowania (/mnt/floppy):

en: Mount point:
pl: Punkt montowania:

en: &Application
pl: &Program

en: Add File Type for %1
pl: Dodaj typ pliku dla %1

en: Select one or more file types to add:
pl: Wybierz jeden lub więcej typów plików do dodania:

en: Only executables on local file systems are supported.
pl: Obsługiwane są jedynie lokalne pliki wykonywalne.

en: Advanced Options for %1
pl: Zaawansowane opcje dla %1

en: Open file dialog
pl: Okno dialogowe wyboru pliku

en: Blocked request.
pl: Żądanie zablokowane.

en: Unknown HTTP verb.
pl: Nieznane wyrażenie HTTP.

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
pl: <qt>Nie można zmienić właściciela pliku <b>%1</b>. Brak odpowiednich praw dostępu do pliku.</qt>

en: &Skip File
pl: Po&miń plik

en: Unable to create io-slave: %1
pl: Nie można utworzyć io-slave: %1

en: Folder Already Exists
pl: Katalog już istnieje

en: File Already Exists
pl: Plik już istnieje

en: Already Exists as Folder
pl: Istnieje już jako katalog

en: Creating directory
pl: Tworzenie katalogu

en: Directory
pl: Katalog

en: Moving
pl: Przenoszenie

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
pl: Źródło

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
pl: Cel

en: Deleting
pl: Usuwanie

en: File
pl: Plik

en: Und&o
pl: C&ofnij

en: Und&o: Copy
pl: C&ofnij: Kopiowanie

en: Und&o: Link
pl: C&ofnij: Dowiązanie

en: Und&o: Move
pl: C&ofnij: Przenoszenie

en: Und&o: Rename
pl: C&ofnij: Zmiana nazwy

en: Und&o: Trash
pl: C&ofnij: Do kosza

en: Und&o: Create Folder
pl: C&ofnij: Utworzenie katalogu

en: Und&o: Create File
pl: C&ofnij: Utworzenie pliku

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
pl: Plik %1 został skopiowany z %2, ale od tego czasu został zmieniony w %3/
    Cofnięcie kopiowania spowoduje usunięcie pliku. Wszystkie zmiany zostaną utracone.
    Czy na pewno usunąć %4?

en: Undo File Copy Confirmation
pl: Potwierdzenie cofnięcia kopiowania pliku

en: 1 day %2 | %1 days %2
pl[0]: %1 dzień %2
pl[1]: %1 dni %2
pl[2]: %1 dni %2

en: %1 Item | %1 Items
pl[0]: %1 element
pl[1]: %1 elementy
pl[2]: %1 elementów

en: 1 Folder | %1 Folders
pl[0]: 1 katalog
pl[1]: %1 katalogi
pl[2]: %1 katalogów

en: 1 File | %1 Files
pl[0]: %1 plik
pl[1]: %1 pliki
pl[2]: %1 plików

en: Could not read %1.
pl: Nie można czytać %1.

en: Could not write to %1.
pl: Nie można pisać do %1.

en: Could not start process %1.
pl: Nie można uruchomić procesu %1.

en: Internal Error
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org
    %1
pl: Błąd wewnętrzny
    Proszę zgłosić błąd na stronie http://bugs.kde.org
    %1

en: Malformed URL %1.
pl: Błędny URL %1.

en: The protocol %1 is not supported.
pl: Protokół %1 nie jest obsługiwany.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
pl: Protokół %1 jest jedynie protokołem filtrującym.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
pl: %1 jest katalogiem, a wymagany jest plik.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
pl: %1 jest plikiem, a wymagany jest katalog.

en: The file or folder %1 does not exist.
pl: Plik lub katalog %1 nie istnieje.

en: A file named %1 already exists.
pl: Plik o nazwie %1 już istnieje.

en: A folder named %1 already exists.
pl: Katalog o nazwie %1 już istnieje.

en: No hostname specified.
pl: Nie podano serwera.

en: Unknown host %1
pl: Nieznany serwer %1

en: Access denied to %1.
pl: Brak dostępu do %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
pl: Brak dostępu.
    Nie można pisać do %1.

en: Could not enter folder %1.
pl: Nie można wejść do katalogu %1.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
pl: Protokół %1 nie obsługuje katalogów.

en: Found a cyclic link in %1.
pl: Wykryto zapętlone dowiązanie w %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
pl: Podczas kopiowania znaleziono zapętlony odnośnik %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
pl: Nie można utworzyć gniazdka z dostępem do %1.

en: Could not connect to host %1.
pl: Nie można połączyć się z serwerem %1.

en: Connection to host %1 is broken.
pl: Połączenie z serwerem %1 zostało przerwane.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
pl: Protokół %1 nie jest protokołem filtrującym.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
pl: Nie można zamontować urządzenia.
    Otrzymany komunikat błędu:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
pl: Nie można odmontować urządzenia.
    Otrzymany komunikat błędu:
    %1

en: Could not read file %1.
pl: Nie można czytać pliku %1.

en: Could not write to file %1.
pl: Nie można pisać do pliku %1.

en: Could not bind %1.
pl: Nie można dołączyć %1.

en: Could not listen %1.
pl: Nie można nasłuchiwać z %1.

en: Could not accept %1.
pl: Nie można zaakceptować %1.

en: Could not access %1.
pl: Brak dostępu do %1.

en: Could not terminate listing %1.
pl: Nie można zakończyć nasłuchu z %1.

en: Could not make folder %1.
pl: Nie można utworzyć katalogu %1.

en: Could not remove folder %1.
pl: Nie można usunąć katalogu %1.

en: Could not resume file %1.
pl: Nie można wznowić pobierania pliku %1.

en: Could not rename file %1.
pl: Nie można zmienić nazwy pliku %1.

en: Could not change permissions for %1.
pl: Nie można zmienić uprawnień do %1.

en: Could not change ownership for %1.
pl: Nie można zmienić właściciela %1.

en: Could not delete file %1.
pl: Nie można usunąć pliku %1.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
pl: Proces dla protokołu %1 nieoczekiwanie zakończył działanie.

en: Error. Out of memory.
    %1
pl: Błąd. Brak pamięci.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
pl: Nieznany serwer pośredniczący
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
pl: Błąd uwierzytelnienia, uwierzytelnianie %1 jest nieobsługiwane

en: User canceled action
    %1
pl: Użytkownik anulował operację
    %1

en: Internal error in server
    %1
pl: Błąd wewnętrzny serwera
    %1

en: Timeout on server
    %1
pl: Przekroczony czas operacji na serwerze
    %1

en: Unknown error
    %1
pl: Nieznany błąd
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
pl: Nieznane przerwanie
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
pl: Nie można usunąć pierwotnego pliku %1.
    Proszę sprawdzić uprawnienia.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
pl: Nie można usunąć częściowego pliku %1.
    Proszę sprawdzić uprawnienia.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
pl: Nie można zmienić nazwy pierwotnego pliku %1.
    Proszę sprawdzić uprawnienia.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
pl: Nie można zmienić nazwy częściowego pliku %1.
    Proszę sprawdzić uprawnienia.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
pl: Nie można utworzyć dowiązania symbolicznego %1.
    Proszę sprawdzić uprawnienia.

en: Could not write file %1.
    Disk full.
pl: Nie można zapisać pliku %1.
    Pełny dysk.

en: The source and destination are the same file.
    %1
pl: Pliki źródłowy i docelowy są takie same.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
pl: Serwer wymaga %1, który nie jest dostępny.

en: Access to restricted port in POST denied.
pl: Brak dostępu do ograniczonego portu w POST.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
pl: Wymagana informacja o rozmiarze zawartości nie została dostarczona do operacji POST.

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org.
pl: Nierozpoznany kod błędu %1
    %2
    Proszę zgłosić błąd na stronie http://bugs.kde.org.

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
pl: Nawiązywanie połączeń nie jest obsługiwane przez protokół %1.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
pl: Zamykanie połączeń nie jest obsługiwane przez protokół %1.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
pl: Protokół %1 nie pozwala na dostęp do plików.

en: Writing to %1 is not supported.
pl: Zapisywanie do %1 nie jest obsługiwane.

en: There are no special actions available for protocol %1.
pl: Brak specjalnych operacji dostępnych dla protokołu %1.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
pl: Wyświetlanie zawartości katalogów nie jest obsługiwane przez protokół %1.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
pl: Pobieranie danych z %1 nie jest obsługiwane.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
pl: Pobieranie informacji o typie MIME z %1 nie jest obsługiwane.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
pl: Zmiana nazwy lub przenoszenie plików w %1 nie jest obsługiwane.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
pl: Tworzenie dowiązań symbolicznych nie jest obsługiwane przez protokół %1.

en: Copying files within %1 is not supported.
pl: Kopiowanie plików w %1 nie jest obsługiwane.

en: Deleting files from %1 is not supported.
pl: Usuwanie plików z %1 nie jest obsługiwane.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
pl: Tworzenie katalogów nie jest obsługiwane przez protokół %1.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
pl: Zmiana atrybutów plików nie jest obsługiwana przez protokół %1.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
pl: Zmiana właściciela plików nie jest obsługiwana przez protokół %1.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
pl: Używanie podadresów w %1 nie jest obsługiwane.

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
pl: Pobieranie wielu plików nie jest obsługiwane przez protokół %1.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
pl: Otwieranie plików nie jest obsługiwane przez protokół %1.

en: Protocol %1 does not support action %2.
pl: Protokół %1 nie obsługuje działania %2.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
pl: (nieznany)

en: <b>Technical reason</b>:
pl: <b>Przyczyny</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
pl: <b>Szczegóły żądania</b>:

en: <li>Protocol: %1</li>
pl: <li>Protokół: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
pl: <li>Data i czas: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
pl: <li>Dodatkowe informacje: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
pl: <b>Możliwe przyczyny</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
pl: <b>Możliwe rozwiązania</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
pl: (nieznany)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
pl: Skontaktuj się z obsługą komputera, administratorem systemu lub pomocą techniczną.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
pl: Skontaktuj się z administratorem serwera.

en: Check your access permissions on this resource.
pl: Sprawdź prawa dostępu do zasobu.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
pl: Twoje uprawnienia mogą być niewystarczające do wykonania żądanej operacji na tym zasobie.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
pl: Plik może być używany (i zablokowany do użytku) przez innego użytkownika lub program.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
pl: Sprawdź, czy żaden program i żaden użytkownik nie używa oraz nie blokuje pliku.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
pl: Możliwe, choć mało prawdopodobne, że wystąpił błąd sprzętowy.

en: You may have encountered a bug in the program.
pl: Być może natrafiłeś na błąd w programie.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
pl: Najprawdopodobniej natrafiłeś na błąd w programie. Jeśli możesz, wyślij raport o błędzie zgodnie z poniższą instrukcją.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
pl: Uaktualnij program do najnowszej wersji. Twoja dystrybucja powinna zawierać narzędzia do uaktualniania programów.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="http://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
pl: Jeśli wszystko zawiedzie, rozważ wysłanie szczegółowego raportu o błędzie do Zespołu KDE lub autora tego programu. Jeśli program został dostarczony przez osoby spoza KDE, skontaktuj się bezpośrednio z nimi. W przeciwnym razie najpierw sprawdź, czy podobny błąd nie został już zgłoszony w <a href="http://bugs.kde.org/">Bazie błędów KDE</a>. Jeśli nie, podaj w raporcie wszystkie szczegóły wymienione poniżej, wraz z innymi informacjami, które uważasz za użyteczne.

en: There may have been a problem with your network connection.
pl: Mogły być problemy z połączeniem sieciowym.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
pl: Mogły być problemy z ustawieniami sieci. Jest to jednak mało prawdopodobne, jeśli ostatnio bez problemów korzystałeś z Internetu.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
pl: Być może problemy pojawiły się gdzieś w sieci, między serwerem a twoim komputerem.

en: Try again, either now or at a later time.
pl: Spróbuj jeszcze raz, teraz albo później.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
pl: Prawdopodobnie nastąpił błąd w protokole lub niekompatybilność.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
pl: Sprawdź, czy zasób istnieje i spróbuj jeszcze raz.

en: The specified resource may not exist.
pl: Możliwe, że podany zasób nie istnieje.

en: You may have incorrectly typed the location.
pl: Prawdopodobnie podano błędne położenie.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
pl: Upewnij się, że wpisane jest poprawne położenie i spróbuj ponownie.

en: Check your network connection status.
pl: Sprawdź swoje połączenie sieciowe.

en: Cannot Open Resource For Reading
pl: Nie można otworzyć zasobu do odczytu

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
pl: Oznacza to, że zawartość żądanego pliku lub katalogu <strong>%1</strong> nie może zostać pobrana z powodu braku praw do odczytu.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
pl: Możesz nie mieć uprawnień do odczytania pliku lub katalogu.

en: Cannot Open Resource For Writing
pl: Nie można otworzyć zasobu do zapisu

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
pl: Może to oznaczać, że plik <strong>%1</strong> nie może zostać zapisany z powodu braku praw do zapisu.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
pl: Nie można zainicjalizować protokołu %1

en: Unable to Launch Process
pl: Nie można uruchomić procesu

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
pl: Program na twoim komputerze, obsługujący protokół <strong>%1</strong> nie uruchomił się. Dzieje się tak zazwyczaj z przyczyn technicznych.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
pl: Program kompatybilny z tym protokołem mógł nie zostać przez Ciebie uaktualniony przy okazji ostatniego uaktualnienia KDE. Wówczas stara wersja programu nie współpracuje z nowym protokołem i nie uruchamia się.

en: Internal Error
pl: Błąd wewnętrzny

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
pl: Program zapewniający dostęp do protokołu<strong>%1</strong> zgłosił błąd wewnętrzny.

en: Improperly Formatted URL
pl: Nieprawidłowo sformatowany URL

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
pl: Wprowadzony <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocation (URL) nie był prawidłowo sformatowany. Prawidłowy format to: <blockquote><strong>protokół://użytkownik@hasło:www.przykład.org:port/katalog/plik.rozszerzenie?pytanie=wartość</strong></blockquote>

en: Unsupported Protocol %1
pl: Nieobsługiwany protokół %1

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
pl: Protokół <strong>%1</strong> nie jest obsługiwany przez programy KDE zainstalowane na tym komputerze.

en: The requested protocol may not be supported.
pl: Żądany protokół może nie być obsługiwany.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
pl: Wersje protokołu %1 na tym komputerze i na serwerze mogą być różne.

en: You may perform a search on the Internet for a KDE program (called a kioslave or ioslave) which supports this protocol. Places to search include <a href="http://kde-apps.org/">http://kde-apps.org/</a> and <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.
pl: Możesz poszukać w Internecie programu KDE (zwanego kioslave lub ioslave), obsługującego ten protokół. Najbardziej użyteczne adresy to <a href="http://kde-apps.org/">http://kde-apps.org/</a> i <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
pl: URL nie odnosi się do zasobu.

en: Protocol is a Filter Protocol
pl: Protokół jest protokołem filtrującym

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
pl: Podany <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocation (URL) nie odnosi się do żadnego zasobu.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
pl: KDE może komunikować się, używając protokołu wewnątrz protokołu; wybrany protokół jest przeznaczony jedynie do takich sytuacji, innych niż aktualna. Najprawdopodobniej oznacza to błąd w programie.

en: Unsupported Action: %1
pl: Nieobsługiwana akcja: %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
pl: Podana akcja nie jest obsługiwana przez program KDE implementujący protokół <strong>%1</strong>.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
pl: Błąd zależy od programu KDE. Dodatkowe szczegóły dostarczą ci więcej informacji, niż jest dostępne dla architektury wejścia/wyjścia KDE.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
pl: Spróbuj znaleźć inną metodę osiągnięcia tego samego wyniku.

en: File Expected
pl: Oczekiwany plik

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
pl: Żądano pliku, ale zwrócony został katalog <strong>%1</strong>.

en: This may be an error on the server side.
pl: Być może jest to błąd serwera.

en: Folder Expected
pl: Oczekiwano katalogu

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
pl: Żądano katalogu, ale zwrócony został plik <strong>%1</strong>.

en: File or Folder Does Not Exist
pl: Plik lub katalog nie istnieje

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
pl: Podany plik lub katalog <strong>%1</strong> nie istnieje.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
pl: Żądany plik nie został utworzony, ponieważ plik o tej nazwie już istnieje.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
pl: Spróbuj przenieść poprzedni plik w inne miejsce i spróbuj jeszcze raz.

en: Delete the current file and try again.
pl: Usuń poprzedni plik i spróbuj jeszcze raz.

en: Choose an alternate filename for the new file.
pl: Wybierz inną nazwę dla nowego pliku.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
pl: Żądany katalog nie został utworzony, ponieważ katalog o tej nazwie już istnieje.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
pl: Spróbuj przenieść katalog bieżący w inne miejsce i spróbuj jeszcze raz.

en: Delete the current folder and try again.
pl: Usuń katalog bieżący i spróbuj jeszcze raz.

en: Choose an alternate name for the new folder.
pl: Wybierz inną nazwę dla nowego katalogu.

en: Unknown Host
pl: Nieznany serwer

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
pl: Błąd "Nieznany serwer" oznacza, że serwer o podanej nazwie <strong>%1</strong> nie został znaleziony w Internecie.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
pl: Podana nazwa, %1, może być błędnie wpisana.

en: Access Denied
pl: Brak dostępu

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
pl: Brak dostępu do zasobu <strong>%1</strong>.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
pl: Być może podano nieprawidłowe szczegóły uwierzytelnienia.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
pl: Możesz nie mieć praw dostępu do tego zasobu.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
pl: Ponów żądanie i sprawdź, czy dane uwierzytelnienia są podane poprawnie.

en: Write Access Denied
pl: Brak praw do zapisu

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
pl: Próba zapisu do pliku <strong>%1</strong> została odrzucona.

en: Unable to Enter Folder
pl: Nie można wejść do katalogu

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
pl: Oznacza to, że próba otwarcia (wejścia do) żądanego katalogu <strong>%1</strong> została odrzucona.

en: Folder Listing Unavailable
pl: Pokazanie zawartości katalogu jest niedostępne

en: Protocol %1 is not a Filesystem
pl: Protokół %1 nie jest systemem plików

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
pl: Oznacza to, że żądanie wymagało ustalenia zawartości katalogu, ale program KDE, obsługujący ten protokół, nie może tego zrobić.

en: Cyclic Link Detected
pl: Wykryto zapętlone dowiązanie

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
pl: W środowiskach uniksowych można zwykle tworzyć dowiązania do plików i katalogów pod inną nazwą i/lub w innym katalogu. KDE wykryło takie dowiązanie lub ciąg dowiązań, powodujące nieskończoną pętlę - tj. plik był ostatecznie dowiązaniem do siebie.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
pl: Usuń część pętli, by przerwać pętlę nieskończoną, a następnie ponów próbę.

en: Request Aborted By User
pl: Żądanie przerwane przez użytkownika

en: The request was not completed because it was aborted.
pl: Żądanie nie zostało zrealizowane, ponieważ je przerwano.

en: Retry the request.
pl: Powtórz żądanie.

en: Cyclic Link Detected During Copy
pl: Podczas kopiowania wykryto zapętlone dowiązanie

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
pl: W środowiskach uniksowych można zwykle tworzyć dowiązania do plików i katalogów pod inną nazwą i/lub w innym katalogu. Podczas operacji kopiowania KDE wykryło takie dowiązanie lub ciąg dowiązań, powodujące nieskończoną pętlę - tj. plik był ostatecznie dowiązaniem do siebie.

en: Could Not Create Network Connection
pl: Nie można utworzyć połączenia sieciowego

en: Could Not Create Socket
pl: Nie można utworzyć gniazdka

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
pl: Nie można było utworzyć urządzenia do komunikacji sieciowej (gniazdka).

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
pl: Sieć może być nieprawidłowo ustawiona lub wyłączona.

en: Connection to Server Refused
pl: Połączenie z serwerem odrzucone

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
pl: Serwer <strong>%1</strong> odrzucił próbę połączenia z tego komputera.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
pl: Serwer, choć podłączony do Internetu, może nie być ustawiony na przyjmowanie żądań.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
pl: Serwer, choć podłączony do Internetu, może nie udostępniać żądanej usługi (%1).

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
pl: Zapora sieciowa (urządzenie, ograniczające dostęp internetowy) albo zabezpieczająca twoją sieć, albo sieć serwera, mogła zablokować twoje żądanie.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
pl: Połączenie z serwerem zostało niespodziewanie zakończone

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
pl: Chociaż połączenie z <strong>%1</strong> zostało nawiązane, przerwano je później w nieoczekiwanym miejscu.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
pl: Być może wystąpił błąd w protokole, a serwer przerwał połączenie w reakcji na ten błąd.

en: URL Resource Invalid
pl: Błędny URL

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
pl: Protokół %1 nie jest protokołem filtrującym

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
pl: <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocation (URL, Ujednolicony Adres Zasobu), podany przez Ciebie, zawiera nieznaną metodę dostępu do podanego zasobu, <strong>%1%2</strong>.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
pl: KDE może komunikować się, używając protokołu wewnątrz protokołu, jednak wybrany protokół nie jest przeznaczony jedynie do takich sytuacji. Najprawdopodobniej oznacza to błąd w programie.

en: Unable to Initialize Input/Output Device
pl: Nie można zainicjalizować urządzenia wejścia/wyjścia

en: Could Not Mount Device
pl: Nie można zamontować urządzenia

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
pl: Podane urządzenie nie mogło zostać podłączone ("zamontowane"). Zwrócony błąd: <strong>%1</strong>

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
pl: Urządzenie może nie być gotowe, np. nie ma płyty w napędzie CD-ROM lub dyskietki w stacji dysków. Być może urządzenie peryferyjne nie jest poprawnie podłączone fizycznie.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
pl: Być może nie masz praw do podłączania ("montowania") tego urządzenia. W systemach uniksowych do podłączania urządzeń często wymagane są prawa administratora.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
pl: Sprawdź, czy urządzenie jest gotowe (stacje dysków muszą zawierać dyskietki, napędy CD-ROM - płyty, zaś urządzenia zewnętrzne muszą być poprawnie podłączone i włączone) i spróbuj jeszcze raz.

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
pl: Nie można zainicjalizować urządzenia wejścia/wyjścia

en: Could Not Unmount Device
pl: Nie można odmontować urządzenia

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
pl: Podane urządzenie nie mogło zostać odłączone ("odmontowane"). Zwrócony błąd: <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
pl: Urządzenie może być zajęte, tj. nadal używane przez inny program lub innego użytkownika. Nawet okno przeglądarki, otwarte na katalogu na tym urządzeniu, może powodować, że urządzenie jest zajęte.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
pl: Być może nie masz praw do odłączania ("odmontowywania") tego urządzenia. W systemach uniksowych do odłączania urządzeń często wymagane są prawa administratora.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
pl: Sprawdź, czy żadne programy nie korzystają z urządzenia i spróbuj ponownie.

en: Cannot Read From Resource
pl: Nie można czytać z zasobu

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
pl: Oznacza to, że chociaż zasób <strong>%1</strong> został otwarty, podczas próby czytania z niego wystąpił błąd.

en: You may not have permissions to read from the resource.
pl: Brak praw do zapisu do czytania z tego zasobu.

en: Cannot Write to Resource
pl: Nie można pisać do zasobu

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
pl: Oznacza to, że chociaż zasób <strong>%1</strong> został otwarty, podczas próby pisania do niego wystąpił błąd.

en: You may not have permissions to write to the resource.
pl: Być może nie masz prawa pisania do tego zasobu.

en: Could Not Listen for Network Connections
pl: Nie można nasłuchiwać

en: Could Not Bind
pl: Nie można przyłączyć

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
pl: Techniczny błąd oznaczający, że urządzenie wymagane do połączeń sieciowych nie mogło nasłuchiwać, oczekując na przychodzące połączenia sieciowe.

en: Could Not Listen
pl: Nie można nasłuchiwać

en: Could Not Accept Network Connection
pl: Nie można przyjąć połączenia sieciowego

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
pl: Techniczny błąd, oznaczający, że nie powiodło się przyjęcie połączenia sieciowego z zewnątrz.

en: You may not have permissions to accept the connection.
pl: Możesz nie mieć praw do przyjęcia tego połączenia.

en: Could Not Login: %1
pl: Nie można się zalogować: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
pl: Próba zalogowania, by wykonać żądaną operację, nie powiodła się.

en: Could Not Determine Resource Status
pl: Nie można ustalić stanu zasobu

en: Could Not Stat Resource
pl: Nie można pobrać statusu zasobu

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
pl: Próba uzyskania informacji o stanie zasobu <strong>%1</strong> (np. o jego nazwie, typie, rozmiarze itd.) nie powiodła się.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
pl: Wybrany zasób nie istnieje lub nie jest dostępny.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
pl: Nie można anulować listy

en: FIXME: Document this
pl: UWAGA: Brak dokumentacji

en: Could Not Create Folder
pl: Nie można utworzyć katalogu

en: An attempt to create the requested folder failed.
pl: Próba utworzenia żądanego katalogu nie powiodła się.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
pl: Być może miejsce, gdzie miał zostać utworzony katalog nie istnieje.

en: Could Not Remove Folder
pl: Nie można usunąć katalogu

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
pl: Próba usunięcia podanego katalogu, <strong>%1</strong>, nie powiodła się.

en: The specified folder may not exist.
pl: Podany katalog może nie istnieć.

en: The specified folder may not be empty.
pl: Podany katalog może nie być pusty.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
pl: Upewnij się, że katalog istnieje oraz jest pusty i spróbuj ponownie.

en: Could Not Resume File Transfer
pl: Nie można wznowić przesyłania pliku

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
pl: Żądanie wznowienia przesyłania pliku <strong>%1</strong> nie mogło zostać zrealizowane.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
pl: Protokół lub serwer nie pozwala na wznowienie przesyłania.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
pl: Powtórz żądanie bez próby wznowienia przesyłania.

en: Could Not Rename Resource
pl: Nie można zmienić nazwy zasobu

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
pl: Próba zmiany nazwy zasobu <strong>%1</strong> nie powiodła się.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
pl: Nie można zmienić praw do zasobu

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
pl: Próba zmiany praw zasobu <strong>%1</strong> nie powiodła się.

en: Could Not Change Ownership of Resource
pl: Nie można zmienić właściciela zasobu

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
pl: Próba zmiany właściciela danego zasobu <strong>%1</strong> nie powiodła się.

en: Could Not Delete Resource
pl: Nie można usunąć zasobu

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
pl: Próba usunięcia podanego  zasobu <strong>%1</strong> nie powiodła się.

en: Unexpected Program Termination
pl: Niespodziewane zakończenie programu

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
pl: Program na twoim komputerze, odpowiadający za dostęp do protokołu <strong>%1</strong>, nieoczekiwanie zakończył działanie.

en: Out of Memory
pl: Brak pamięci

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
pl: Programowi na twoim komputerze, odpowiadającemu za dostęp do protokołu <strong>%1</strong>, zabrakło pamięci niezbędnej do kontynuowania pracy.

en: Unknown Proxy Host
pl: Nieznany serwer pośredniczący

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
pl: Podczas pobierania informacji o podanym serwerze pośredniczącym <strong>%1</strong> wystąpił błąd "Nieznany adres". Błąd ten oznacza, że w Internecie nie znaleziono komputera o podanej nazwie.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
pl: Być może wystąpił problem z połączeniem sieciowym, na przykład z nazwą serwera pośredniczącego. Jeśli jednak ostatnio korzystałeś z Internetu bez problemów, jest to mało prawdopodobne.

en: Double-check your proxy settings and try again.
pl: Sprawdź ustawienia serwera pośredniczącego i ponów próbę.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
pl: Błąd uwierzytelnienia: metoda %1 nie jest obsługiwana

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
pl: Chociaż mogłeś podać prawidłowe dane do uwierzytelnienia, nie powiodła się ono ponieważ metoda, używana przez ten serwer, nie jest obsługiwana przez program KDE, realizujący protokół %1.

en: Please file a bug at <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
pl: Proszę wysłać raport o błędzie na adres <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a>, informując Zespół KDE o nieobsługiwanej metodzie uwierzytelnienia.

en: Request Aborted
pl: Żądanie przerwane

en: Internal Error in Server
pl: Wewnętrzny błąd serwera

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
pl: Program na serwerze, zapewniający dostęp do protokołu <strong>%1</strong>, zwrócił błąd wewnętrzny: %2.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
pl: Najprawdopodobniej jest to spowodowane błędem programu na serwerze. Proszę rozważyć wysłanie pełnej informacji o błędzie według poniższych instrukcji.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
pl: Skontaktuj się z administratorem serwera, by poinformować go o problemie.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
pl: Jeśli znasz autorów oprogramowania dla tego serwera, wyślij raport o błędzie bezpośrednio do nich.

en: Timeout Error
pl: Błąd czasu oczekiwania

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
pl: Chociaż połączenie z serwerem zostało nawiązane, nie otrzymano odpowiedzi w wyznaczonym czasie: Bieżące ograniczenia czasowe to:<ul><li>czas na nawiązanie połączenia: %1 s.</li> <li>czas na otrzymanie odpowiedzi: %2 s.</li> <li>czas na połączenie z serwerem pośredniczącym: %3 s.</li></ul> Wszystkie te ustawienia można zmienić w Ustawieniach systemowych KDE, wybierając Sieć->Ustawienia->Połączenie.

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
pl: Serwer był zbyt zajęty, realizując inne żądania.

en: Unknown Error
pl: Nieznany błąd

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
pl: Program na twoim komputerze, umożliwiający dostęp do protokołu <strong>%1</strong>, zwrócił nieznany błąd: %2.

en: Unknown Interruption
pl: Nieznane przerwanie

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
pl: Program na twoim komputerze, umożliwiający dostęp do protokołu <strong>%1</strong>, zwrócił przerwanie nieznanego typu %2.

en: Could Not Delete Original File
pl: Nie można usunąć oryginalnego pliku

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
pl: Żądana operacja wymagała usunięcia oryginalnego pliku (zazwyczaj na końcu operacji przenoszenia pliku). Niestety, oryginalnego pliku <strong>%1</strong> nie można było usunąć.

en: Could Not Delete Temporary File
pl: Nie można usunąć pliku tymczasowego

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
pl: Żądana operacja wymagała utworzenia pliku tymczasowego, w którym możliwe byłoby zapisanie ściąganego pliku. Niestety, pliku tymczasowego <strong>%1</strong> nie udało się utworzyć.

en: Could Not Rename Original File
pl: Nie można zmienić nazwy pliku

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
pl: Żądana operacja wymagała zmiany nazwy oryginalnego pliku <strong>%1</strong>. Niestety, nie udało się zmienić tej nazwy.

en: Could Not Rename Temporary File
pl: Nie można zmienić nazwy pliku tymczasowego

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
pl: Żądana operacja wymagała utworzenia tymczasowego pliku <strong>%1</strong>, ale nie udało się go utworzyć.

en: Could Not Create Link
pl: Nie można utworzyć dowiązania

en: Could Not Create Symbolic Link
pl: Nie można utworzyć dowiązania symbolicznego

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
pl: Nie można utworzyć żądanego dowiązania symbolicznego %1.

en: No Content
pl: Brak treści

en: Disk Full
pl: Dysk pełny

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
pl: Nie można zapisać żądanego pliku <strong>%1</strong> z powodu braku miejsca.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
pl: Zwolnij wystarczającą ilość miejsca przez: 1) usunięcie niepotrzebnych i tymczasowych plików; 2) zarchiwizowanie części danych na innych nośnikach danych (np. płytach CD); lub 3) zainstalowanie dodatkowego dysku.

en: Source and Destination Files Identical
pl: Pliki źródłowy i docelowy są tym samym plikiem

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
pl: Operacja nie mogła zostać wykonana, ponieważ pliki źródłowy i docelowy są tym samym plikiem.

en: Choose a different filename for the destination file.
pl: Wybierz inną nazwę pliku docelowego.

en: Undocumented Error
pl: Nieudokumentowany błąd

[ctx: @title job]
en: Moving
pl: Przenoszenie

[ctx: @title job]
en: Copying
pl: Kopiowanie

[ctx: @title job]
en: Creating directory
pl: Tworzenie katalogów

[ctx: @title job]
en: Deleting
pl: Usuwanie

[ctx: @title job]
en: Examining
pl: Sprawdzanie

[ctx: @title job]
en: Transferring
pl: Przenoszenie

[ctx: @title job]
en: Mounting
pl: Montowanie

en: Device
pl: Urządzenie

en: Mountpoint
pl: Punkt montowania

[ctx: @title job]
en: Unmounting
pl: Odmontowanie

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from Trash? This action cannot be undone.
pl: Czy usunąć wszystkie pliki z Kosza? Nie można cofnąć tej akcji.

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
pl[0]: Czy na pewno przenieść ten %1 element do kosza?
pl[1]: Czy na pewno przenieść te %1 elementy do kosza?
pl[2]: Czy na pewno przenieść tych %1 elementów do kosza?

[ctx: Verb]
en: &Trash
pl: Do &kosza

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
pl: Wygląda na to, że ciąg certyfikatów SSL jest przekłamany.

en: Updating System Configuration
pl: Uaktualnianie ustawień systemu

en: Updating system configuration.
pl: Uaktualnianie ustawień systemu.

en: No service implementing %1
pl: Żadna usługa nie obsługuje %1

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
pl: Plik elementu pulpitu %1 nie zawiera pozycji Type=...

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
pl: Rodzaj %1
    elementu pulpitu jest nieznany.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
pl: Plik elementu pulpitu
    %1
    opisuje urządzenie, ale nie zawiera pozycji Dev=...

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
pl: Plik elementu pulpitu
    %1
    opisuje odnośnik, ale nie zawiera pozycji URL=...

en: Mount
pl: Montuj

en: Eject
pl: Wysuń

en: Unmount
pl: Odmontuj

en: Malformed URL
    %1
pl: Nieprawidłowy URL
    %1

en: URL cannot be listed
    %1
pl: URL nie może zostać wyświetlony
    %1

[ctx: @title:column]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title:column]
en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: @title:column]
en: Date
pl: Data

[ctx: @title:column]
en: Permissions
pl: Uprawnienia

[ctx: @title:column]
en: Owner
pl: Właściciel

[ctx: @title:column]
en: Group
pl: Grupa

[ctx: @title:column]
en: Type
pl: Rodzaj

en: Default
pl: Domyślne

en: (Symbolic Link to %1)
pl: (Symboliczne dowiązanie do %1)

en: (%1, Link to %2)
pl: (%1, dowiązanie do %2)

en:  (Points to %1)
pl:  (Wskazuje na: %1)

en: Link to %1 (%2)
pl: Dowiązanie do %1 (%2)

en: Owner:
pl: Właściciel:

en: Permissions:
pl: Prawa dostępu:

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
pl: Dzi&ałania

en: &Open with %1
pl: &Otwórz za pomocą %1

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
pl: &Otwórz za pomocą

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other...
pl: &Inne...

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
pl: &Otwórz za pomocą...

en: Open &with %1
pl: Ot&wórz za pomocą: %1

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
pl[0]: %1 elem.
pl[1]: %1 elem.
pl[2]: %1 elem.

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
pl: Nieznany

en: All Pictures
pl: Wszystkie obrazy

en: Mime Type
pl: Typy MIME

en: Comment
pl: Komentarz

en: Patterns
pl: Wzorce

en: &Edit...
pl: &Edycja...

en: Click this button to display the familiar KDE mime type editor.
pl: Kliknij ten przycisk, by włączyć edytor typów MIME KDE.

en: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
pl: <qt>Nie można odczytać <b>%1</b>.
    Brak uprawnień do tego miejsca.</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> is an executable program. For safety it will not be started.</qt>
pl: <qt>Plik <b>%1</b> jest programem wykonywalnym. Nie zostanie uruchomiony z powodów bezpieczeństwa.</qt>

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
pl: <qt>Nie masz uprawnień do wykonania <b>%1</b>.</qt>

en: You are not authorized to select an application to open this file.
pl: Nie masz prawa wyboru aplikacji do otworzenia tego pliku.

en: Open with:
pl: Otwórz za pomocą:

en: You are not authorized to execute this file.
pl: Nie masz praw do uruchomienia tego pliku.

en: Launching %1
pl: Uruchamianie %1

en: Error processing Exec field in %1
pl: Błąd przetwarzania pola Exec w %1

en: You are not authorized to execute this service.
pl: Nie masz praw do uruchomienia tej usługi.

[ctx: Warning about executing unknown .desktop file]
en: Warning
pl: Ostrzeżenie

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
pl: To uruchomi program:

en: If you do not trust this program, click Cancel
pl: Jeśli nie ufasz temu programowi, kliknij Anuluj

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution
pl: Nie można uruchomić usługi %1 (błąd podczas zmiany uprawnień)

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
pl: <qt>Nie można uruchomić polecenia. Plik lub katalog <b>%1</b> nie istnieje.</qt>

en: Could not find the program '%1'
pl: Nie można znaleźć programu '%1'

en: Acquire Image
pl: Pobierz obraz

en: OCR Image
pl: Użyj OCR

en: The desktop is offline
pl: Pulpit jest odłączony

en: File '%1' is not readable
pl: Nie można czytać pliku '%1'

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
pl: Błąd: Nieznany protokół '%1'

en: Authorization Dialog
pl: Żądanie autoryzacji

en: Filename for clipboard content:
pl: Nazwa pliku dla zawartości schowka:

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
pl: Schowek został zmieniony od czasu, kiedy zostało użyte 'Wklej': wybrany format danych nie ma teraz zastosowania. Proszę ponownie skopiować to, co było do wklejenia.

en: The clipboard is empty
pl: Schowek jest pusty

en: &Paste File | &Paste %1 Files
pl[0]: &Wklej %1 plik
pl[1]: &Wklej %1 pliki
pl[2]: &Wklej %1 plików

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
pl[0]: &Wklej %1 URL
pl[1]: &Wklej %1 URL-e
pl[2]: &Wklej %1 URL-i

en: &Paste Clipboard Contents
pl: &Wklej zawartość schowka

en: Data format:
pl: Format danych:

en: Appl&y to All
pl: Zas&tosuj do wszystkich

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
pl: Kiedy ta opcja jest zaznaczona, naciśnięty przycisk zostanie zastosowany do wszystkich kolejnych konfliktów katalogów w bieżącym zadaniu.
    W przypadku konfliktu z istniejącym plikiem nastąpi odpowiednie zapytanie jeśli nie naciśniesz Pomiń.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
pl: Kiedy ta opcja jest zaznaczona, naciśnięty przycisk zostanie zastosowany do wszystkich kolejnych konfliktów w bieżącym zadaniu.

en: &Rename
pl: Zmień &nazwę

en: Suggest New &Name
pl: Doradź nową &nazwę

en: &Skip
pl: &Pomiń

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
pl: Nie kopiuj ani nie przenoś tego katalogu, zamiast tego przejdź do kolejnego

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
pl: Nie kopiuj ani nie przenoś tego pliku, zamiast tego przejdź do kolejnego

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
pl: &Zapisz do

en: &Overwrite
pl: &Zastąp

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
pl: Pliki i katalogi będą kopiowane do istniejącego katalogu, obok jego istniejącej zawartości.
    W przypadku konfliktu z istniejącym plikiem nastąpi odpowiednie zapytanie.

en: &Resume
pl: &Wznów

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
pl: To działanie spowodowałoby zastąpienie '%1' przez samego siebie.
    Proszę podać nową nazwę:

en: C&ontinue
pl: K&ontynuuj

en: This action will overwrite the destination.
pl: To działanie spowoduje zastąpienie celu.

en: Source
pl: Źródło

en: Destination
pl: Cel

en: Warning, the destination is more recent.
pl: Ostrzeżenie, to miejsce docelowe jest nowsze.

en: An older item named '%1' already exists.
pl: Starszy plik o nazwie '%1' już istnieje.

en: A similar file named '%1' already exists.
pl: Plik o nazwie '%1' już istnieje.

en: A more recent item named '%1' already exists.
pl: Nowszy element o nazwie '%1' już istnieje.

en: Rename:
pl: Zmień nazwę:

en: Information
pl: Informacje

en: Skip
pl: Pomiń

en: AutoSkip
pl: Autopominięcie

en: Unknown protocol '%1'.
pl: Nieznany protokół '%1'.

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
pl: Nie można odnaleźć io-slave dla protokołu '%1'.

en: Cannot talk to klauncher: %1
pl: Nie można porozumieć się z klauncher: %1

en: Unable to create io-slave:
    klauncher said: %1
pl: Nie można utworzyć io-slave:
    Program klauncher zwrócił komunikat: %1

en: &Yes
pl: &Tak

en: &No
pl: &Nie

en: &Details
pl: &Szczegóły

en: &Forever
pl: Na &zawsze

en: Co&ntinue
pl: Ko&ntynuuj

en: &Current Session only
pl: Tylko na &bieżącą sesję

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
pl: Opuszczasz bezpieczny tryb transmisji, dane będą przesyłane bez szyfrowania.
    Od tej pory osoby postronne będą mogły obserwować przesyłane przez Ciebie dane.

en: Security Information
pl: Informacja o bezpieczeństwie

en: C&ontinue Loading
pl: K&ontynuuj wczytywanie

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
pl: %1: Negocjacja SSL nie powiodła się

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
pl: Przełączenie w bezpieczny tryb transmisji. Wszelkie połączenia będą zaszyfrowane, o ile nie poda się inaczej.
    Osoby postronne nie będą mogły łatwo przechwycić Twoich danych.

en: Display SSL &Information
pl: Wyświetl &informację SSL

en: C&onnect
pl: P&ołącz

en: Enter the certificate password:
pl: Podaj hasło certyfikatu:

en: SSL Certificate Password
pl: Hasło certyfikatu SSL

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
pl: Nie można otworzyć certyfikatu.  Spróbować innego hasła?

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
pl: Operacja ustanowienia certyfikatu klienta na tę sesję nie powiodła się.

en: The server failed the authenticity check (%1).
pl: Serwer nie przeszedł testu uwierzytelnienia (%1).

en: Server Authentication
pl: Uwierzytelnianie serwera

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
pl: Czy zaakceptować certyfikat na zawsze, bez konieczności dalszego potwierdzania?

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
pl: Zgłosiłeś chęć przyjęcia tego certyfikatu, ale nie zostało to wysłane do serwera, który go zgłasza. Kontynuować pobieranie?

en: SSL certificate is being rejected as requested. You can disable this in the KDE System Settings.
pl: Certyfikat SSL został odrzucony zgodnie z życzeniem. Możesz to zmienić w Ustawieniach systemowych KDE.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
pl: Nazwa powszechna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
pl: Organizacja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
pl: Jednostka organizacyjna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnit)
en: Fraud Department
pl: Wydział oszustw

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
pl: Kraj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, country)
en: Canada
pl: Kanada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
pl: Stan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
pl: Miasto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organization / Common Name
pl: Organizacja / Nazwa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organizational Unit
pl: Jednostka organizacyjna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, displaySelection)
en: Display...
pl: Wyświetlanie...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, disableSelection)
en: Disable
pl: Wyłącz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableSelection)
en: Enable
pl: Włącz

en: System certificates
pl: Certyfikaty systemu

en: User-added certificates
pl: Certyfikaty dodane przez użytkownika

en: Pick Certificates
pl: Pobierz certyfikaty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subjectHeading)
en: <b>Subject Information</b>
pl: <b>Informacja</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, issuerHeading)
en: <b>Issuer Information</b>
pl:  <b>Informacje emitenta</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>Other</b>
pl: <b>Inne</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodLabel)
en: Validity period
pl: Okres ważności

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialNumberLabel)
en: Serial number
pl: Numer seryjny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, md5DigestLabel)
en: MD5 digest
pl: Skrót MD5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestLabel)
en: SHA1 digest
pl: Skrót SHA1

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
pl: od %1 do %2

en: SSL Configuration Module
pl: Moduł ustawień SSL

en: SSL Signers
pl: Podpisy SSL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: You have indicated that you wish to obtain or purchase a secure certificate. This wizard is intended to guide you through the procedure. You may cancel at any time, and this will abort the transaction.
pl: Wybrano pobranie lub kupno bezpiecznego certyfikatu. Ten pomocnik pomoże ci w tej operacji. Operację można będzie przerwać w dowolnej chwili.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: You must now provide a password for the certificate request. Please choose a very secure password as this will be used to encrypt your private key.
pl: Proszę podać hasło dla tego żądania utworzenia certyfikatu. Hasło należy wybrać tak, by było trudne do odgadnięcia, ponieważ zostanie użyte do zaszyfrowania Twojego klucza prywatnego.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: &Repeat password:
pl: &Powtórz hasło:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: &Choose password:
pl: &Wybierz hasło:

en: Certificate
pl: Certyfikat

en: Save selection for this host.
pl: Zapisz wybraną opcję dla tego serwera.

en: Send certificate
pl: Wyślij certyfikat

en: Do not send a certificate
pl: Nie wysyłaj certyfikatu

en: KDE SSL Certificate Dialog
pl: Okno dialogowe certyfikatu KDE SSL

en: The server <b>%1</b> requests a certificate.<br /><br />Select a certificate to use from the list below:
pl: Serwer <b>%1</b> żąda certyfikatu.<br /><br />Proszę wybrać z listy poniżej certyfikat, który ma zostać użyty:

en: Signature Algorithm:
pl: Algorytm podpisu:

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Signature Contents:
pl: Zawartość podpisu:

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
pl: Nieznany algorytm klucza

en: Key type: RSA (%1 bit)
pl: Rodzaj klucza: RSA (%1 bitów)

en: Modulus:
pl: Współczynnik:

en: Exponent: 0x
pl: Wykładnik: 0x

en: Key type: DSA (%1 bit)
pl: Rodzaj klucza: DSA (%1 bitów)

en: Prime:
pl: Liczba pierwsza:

en: 160 bit prime factor:
pl: 160-bitowy czynnik pierwszy:

en: Public key:
pl: Klucz publiczny:

en: The certificate is valid.
pl: Certyfikat jest ważny.

en: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
pl: Nie udało się pobrać certyfikatu wystawcy. Oznacza to, że nie można znaleźć certyfikatu Urzędu certyfikacji (Certificate Authority, CA).

en: Retrieval of the CRL (Certificate Revocation List) failed. This means the CA's (Certificate Authority) CRL can not be found.
pl: Nie udało się pobrać listy unieważnionych certyfikatów (Certificate Revocation List, CRL). Oznacza to, że CRL Urzędu certyfikacji nie został znaleziony.

en: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
pl: Odszyfrowanie podpisu certyfikatu nie udało się. Oznacza to, że nie nie można go było spróbować obliczyć, a nie tylko to, że się nie zgodził.

en: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
pl: Odszyfrowanie podpisu listy unieważnionych certyfikatów (CRL) nie udało się. Oznacza to, że nie można go było spróbować obliczyć, a nie tylko to, że się nie zgodził.

en: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
pl: Nie udało się odkodować klucza publicznego wystawcy. Oznacza to, że nie można użyć certyfikatu urzędu certyfikacji (CA) do weryfikacji certyfikatu, którego chcesz użyć.

en: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
pl: Podpis certyfikatu jest niepoprawny. Oznacza to, że nie można zweryfikować tego certyfikatu.

en: The CRL's (Certificate Revocation List) signature is invalid. This means that the CRL can not be verified.
pl: Podpis listy unieważnionych certyfikatów jest niepoprawny. Oznacza to, że nie można zweryfikować CRL-a.

en: The certificate is not valid, yet.
pl: Ten certyfikat jeszcze nie jest ważny.

en: The certificate is not valid, any more.
pl: Ten certyfikat już nie jest ważny.

en: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
pl: Ten CRL (lista odwołania certyfikatu) jeszcze nie jest ważna.

en: The time format of the certificate's 'notBefore' field is invalid.
pl: Nieprawidłowy format czasu pola certyfikatu 'notBefore'.

en: The time format of the certificate's 'notAfter' field is invalid.
pl: Nieprawidłowy format czasu pola certyfikatu 'notAfter'.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
pl: Format czasu w polu "lastUpdate" listy unieważnionych certyfikatów jest niepoprawny.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
pl: Format czasu w polu "nextUpdate" listy unieważnionych certyfikatów jest niepoprawny.

en: The OpenSSL process ran out of memory.
pl: Procesowi OpenSSL zabrakło pamięci.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
pl: Ten certyfikat jest podpisany przez wystawcę  i nie jest na liście zaufanych certyfikatów. Jeśli chcesz go zaakceptować, zaimportuj go na listę zaufanych certyfikatów.

en: The certificate is self-signed. While the trust chain could be built up, the root CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
pl: Ten certyfikat jest podpisany przez wystawcę. Można zbudować łańcuch zaufania, ale nie można znaleźć certyfikatu głównego urzędu certyfikacji (root CA).

en: The CA's (Certificate Authority) certificate can not be found. Most likely, your trust chain is broken.
pl: Nie można znaleźć certyfikatu urzędu certyfikacji (CA). Najprawdopodobniej łańcuch zaufania jest złamany.

en: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
pl: Nie można zweryfikować tego certyfikatu, bo jest jedynym certyfikatem na łańcuchu zaufania i nie jest podpisany przez wystawcę. Jeśli samodzielnie podpisujesz certyfikat, upewnij się, że został on także dodany na listę zaufanych certyfikatów.

en: The certificate chain is longer than the maximum depth specified.
pl: Długość łańcucha zaufania jest większa od maksymalnej.

en: The certificate has been revoked.
pl: Certyfikat został odwołany.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is invalid.
pl: Urząd certyfikacji tego certyfikatu jest niepoprawny.

en: The length of the trust chain exceeded one of the CA's (Certificate Authority) 'pathlength' parameters, making all subsequent signatures invalid.
pl: Długość łańcucha zaufania przekracza jeden z parametrów "pathlen" urzędu certyfikacji, co powoduje, że kolejne podpisy są niepoprawne.

en: The certificate has not been signed for the purpose you tried to use it for. This means the CA (Certificate Authority) does not allow this usage.
pl: Certyfikat nie został podpisany do działań, jakie próbujesz za jego pomocą wykonać. Oznacza to, że urząd certyfikacji nie pozwala na takie użycie certyfikatu.

en: The root CA (Certificate Authority) is not trusted for the purpose you tried to use this certificate for.
pl: Główny urząd certyfikacji nie jest zaufany dla działania, jakie próbujesz przeprowadzić za pomocą tego certyfikatu.

en: The root CA (Certificate Authority) has been marked to be rejected for the purpose you tried to use it for.
pl: Główny urząd certyfikacji został oznaczony jako odrzucany dla działania, jakie próbujesz przeprowadzić za pomocą tego certyfikatu.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) does not match the CA name of the certificate.
pl: Nie zgadza się nazwa urzędu w tym certyfikacie.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID does not match the key ID in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
pl: Identyfikator klucza urzędu certyfikacji nie zgadza się z numerem klucza w sekcji "Issuer" certyfikatu, którego próbujesz użyć.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID and name do not match the key ID and name in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
pl: Identyfikator klucza oraz nazwa urzędu certyfikacji nie zgadza się z numerem klucza i nazwą w sekcji "Issuer" certyfikatu, którego próbujesz użyć.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is not allowed to sign certificates.
pl: Ten urząd certyfikacji ma zabronione podpisywanie certyfikatów.

en: OpenSSL could not be verified.
pl: Nie można było zweryfikować OpenSSL.

en: The signature test for this certificate failed. This could mean that the signature of this certificate or any in its trust path are invalid, could not be decoded or that the CRL (Certificate Revocation List) could not be verified. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
pl: Nieudane sprawdzenie podpisu tego certyfikatu. Może to oznaczać, że podpis tego certyfikatu lub inny na jego ścieżce zaufania jest niepoprawny, nie może być odkodowany lub nie można zweryfikować listy unieważnionych certyfikatów (CRL). Jeśli widzisz ten komunikat, daj znać autorowi używanego oprogramowania, że należy użyć nowych, bardziej szczegółowych komunikatów o błędach.

en: This certificate, any in its trust path or its CA's (Certificate Authority) CRL (Certificate Revocation List) is not valid. Any of them could not be valid yet or not valid any more. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
pl: Ten certyfikat, lub dowolny na jego ścieżce zaufania, lub lista unieważnionych certyfikatów urzędu certyfikacji, jest nieważny. Dowolny z nich może jeszcze lub już nie być ważny. Jeśli widzisz ten komunikat, daj znać autorowi używanego oprogramowania, że należy użyć nowych, bardziej szczegółowych komunikatów o błędach.

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
pl: Certyfikat podpisujący centrum autoryzacji certyfikatów nie może zostać odnaleziony, dlatego certyfikat nie jest zweryfikowany.

en: SSL support was not found.
pl: Nie znaleziono obsługi SSL.

en: Private key test failed.
pl: Nie powiódł się test klucza prywatnego.

en: The certificate has not been issued for this host.
pl: Nie ma certyfikatu dla tego komputera.

en: This certificate is not relevant.
pl: Ten certyfikat nie jest ważny.

en: The certificate is invalid.
pl: Ten certyfikat nie jest ważny.

en: KDE SSL Information
pl: Informacja o KDE SSL

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
pl: Temat

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
pl: Wystawca

en: Current connection is secured with SSL.
pl: Bieżące połączenie jest zabezpieczone przez SSL.

en: Current connection is not secured with SSL.
pl: Bieżące połączenie nie jest zabezpieczone przez SSL.

en: SSL support is not available in this build of KDE.
pl: SSL nie jest dostępne w tej wersji KDE.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
pl: Główna część tego dokumentu jest zabezpieczona SSL, ale niektóre części nie.

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
pl: Części tego dokumentu są zabezpieczone SSL, ale główna część nie.

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
pl[0]: używając %1 bitu
pl[1]: używając %1 bitów
pl[2]: używając %1 bitów

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
pl[0]: %1 bitowego klucza
pl[1]: %1 bitowego klucza
pl[2]: %1 bitowego klucza

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
pl: Nie, wystąpiły błędy:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
pl: Tak

en: KDE Certificate Request
pl: Żądanie certyfikatu

en: KDE Certificate Request - Password
pl: Żądanie certyfikatu - hasło

en: Unsupported key size.
pl: Nieobsługiwana wielkość klucza.

en: Please wait while the encryption keys are generated...
pl: Proszę czekać na wygenerowanie kluczy szyfrujących...

en: Do you wish to store the passphrase in your wallet file?
pl: Zapisać hasło w pliku Portfela?

en: Store
pl: Przechowuj

en: Do Not Store
pl: Nie przechowuj

en: 2048 (High Grade)
pl: 2048 (wysoki)

en: 1024 (Medium Grade)
pl: 1024 (średni)

en: 768  (Low Grade)
pl: 768  (niski)

en: 512  (Low Grade)
pl: 512  (niski)

en: No SSL support.
pl: Brak obsługi SSL.

en: Certificate password
pl: Hasło certyfikatu

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
pl: Adres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipTag)
en: IP address:
pl: Adres IP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
pl: Szyfrowanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
pl: Szczegóły:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionTag)
en: SSL version:
pl: Wersja SSL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, certSelectorTag)
en: Certificate chain:
pl: Łańcuch certyfikatów:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
pl: Zaufany:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
pl: Okres ważności:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag)
en: Serial number:
pl: Numer seryjny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, digestTag)
en: MD5 digest:
pl: Skrót MD5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestTag)
en: SHA1 digest:
pl: Skrót SHA1:

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
pl: Zdalny usługodawca nie przysłał żadnych certyfikatów SSL.
    Następuje przerwanie akcji, bo nie można potwierdzić tożsamości usługodawcy.

en: Mail service
pl: Usługa pocztowa

en: Could not find a usable proxy configuration script
pl: Nie można znaleźć prawidłowego skryptu ustawień serwera pośredniczącego

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
pl: Nie można ściągnąć skryptu ustawień serwera pośredniczącego:
    %1

en: Could not download the proxy configuration script
pl: Nie można ściągnąć skryptu ustawień serwera pośredniczącego

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
pl: Skrypt ustawień serwera pośredniczącego jest nieprawidłowy:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
pl: Skrypt ustawień serwera pośredniczącego zwrócił błąd:
    %1

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
pl: Nie można znaleźć 'FindProxyForURL' lub 'FindProxyForURLEx'

en: Got an invalid reply when calling %1
pl: Uzyskano nieprawidłową odpowiedź podczas wywoływania %1

en: Error connecting to server.
pl: Błąd łączenia z serwerem.

en: Not connected.
pl: Brak połączenia.

en: Connection timed out.
pl: Upłynął czas połączenia.

en: Time out waiting for server interaction.
pl: Upłynął czasu oczekiwania na reakcję serwera.

en: Server said: "%1"
pl: Serwer odpowiedział: "%1"

en: Sends a bug report by email
pl: Wysyła zgłoszenie o błędzie pocztą

en: Author
pl: Autor

en: Subject line
pl: Temat

en: Recipient
pl: Odbiorca

en: telnet service
pl: usługa telnet

en: telnet protocol handler
pl: obsługa protokołu telnet

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
pl: Nie masz uprawnień do użycia protokołu %1.
