kmix2 - en to pl translation catalogue (190 entries)

en: Audio Setup
pl: Ustawienia dźwięku

en: Hardware &Information
pl: &Informacje o sprzęcie

en: Hide Mixer Window
pl: Ukryj okno miksera

en: Configure &Channels...
pl: Ustawienia &kanałów...

en: Select Master Channel...
pl: Wybierz główny kanał...

en: Save volume profile 1
pl: Zapisz profil głośności 1

en: Save volume profile 2
pl: Zapisz profil głośności 2

en: Save volume profile 3
pl: Zapisz profil głośności 3

en: Save volume profile 4
pl: Zapisz profil głośności 4

en: Load volume profile 1
pl: Wczytaj profil głośności 1

en: Load volume profile 2
pl: Wczytaj profil głośności 2

en: Load volume profile 3
pl: Wczytaj profil głośności 3

en: Load volume profile 4
pl: Wczytaj profil głośności 4

en: Increase Volume
pl: Zwiększ głośność

en: Decrease Volume
pl: Zmniejsz głośność

en: Mute
pl: Wycisz

en: Cannot add view - GUIProfile is invalid.
pl: Nie można dodać widoku - profil Graficznego Interfejsu Użytkownika jest niepoprawny.

en: View already exists. Cannot add View.
pl: Widok już istnieje. Nie można dodać widoku.

en: The soundcard containing the master device was unplugged. Changing to control %1 on card %2.
pl: Karta dźwiękowa zawierająca urządzenie master została odłączona. Zmiana na %1 na karcie %2.

en: The last soundcard was unplugged.
pl: Ostatnia karta dźwiękowa została odłączona.

en: Mixer Hardware Information
pl: Informacja o sprzęcie miksera

en: The helper application is either not installed or not working.
pl: Aplikacja pomocnicza nie jest zainstalowana lub nie działa.

en: Error
pl: Błąd

en: No sound card is installed or currently plugged in.
pl: Brak zainstalowanej lub aktualnie podłączonej karty dźwiękowej.

en: KDE Mixer
pl: Mikser KDE

en: kmixctrl - kmix volume save/restore utility
pl: kmixctrl - narzędzie zapisu/przywracania głośności w kmix

en: Save current volumes as default
pl: Zapisuje bieżące ustawienia głośności jako domyślne

en: Restore default volumes
pl: Przywraca domyślne ustawienia głośności

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
pl: KMix - Wielofunkcyjny mini mikser KDE

en: (c) 1996-2013 The KMix Authors
pl: (c) 1996-2013 Autorzy KMix

en: Original author and current maintainer
pl: Pierwotny autor i obecny opiekun

en: PulseAudio support
pl: Obsługa PulseAudio

en: ALSA 0.9x port
pl: Port ALSA 0.9x

en: Solaris support
pl: Obsługa Solaris

en: Plasma Dataengine
pl: Silnik danych Plazmy

en: Temporary maintainer
pl: Tymczasowy opiekun

en: *BSD fixes
pl: *Poprawki BSD

en: Mute and volume preview, other fixes
pl: Podgląd głośności i wyciszenia, inne poprawki

en: Improving support for emu10k1 based soundcards
pl: Poprawa obsługi kart bazujących na emu10k1

en: TerraTec DMX6Fire support
pl: Obsługa TerraTec DMX6Fire

en: Inhibits the unhiding of the KMix main window, if KMix is already running.
pl: Blokuje pokazywanie głównego okna KMix jeśli KMix już działa.

en: Starts KMix in failsafe mode.
pl: Uruchamia KMix w trybie awaryjnym.

en: You do not have permission to access the alsa mixer device.
    Please verify if all alsa devices are properly created.
pl: Nie masz praw dostępu do miksera ALSA.
    Sprawdź, czy urządzenia ALSA zostały prawidłowo utworzone.

en: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
pl: Nie można znaleźć miksera ALSA.
    Sprawdź, czy karta dźwiękowa jest zainstalowana
    i sterownik został załadowany.

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
pl: kmix: Nie masz praw dostępu do urządzenia miksera.
    Sprawdź ustawienia systemu operacyjnego umożliwiające dostęp do urządzenia.

en: kmix: Could not write to mixer.
pl: kmix: Nie można zapisać do miksera.

en: kmix: Could not read from mixer.
pl: kmix: Nie można odczytać z miksera.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
pl: kmix: Nie można znaleźć miksera.
    Sprawdź, czy karta dźwiękowa
    jest zainstalowana i czy sterownik jest załadowany.

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
pl: kmix: Nieznany błąd. Zgłoś, jak uzyskałeś ten błąd.

en: Recording level of the microphone input.
pl: Głośność na wejściu

en: Controls the volume of the front speakers or all speakers (depending on your soundcard model). If you use a digital output, you might need to also use other controls like ADC or DAC. For headphones, soundcards often supply a Headphone control.
pl: Steruje głośnością przednich lub wszystkich głośników (w zależności od
    modelu twojej karty dźwiękowej). Jeśli używasz wyjścia cyfrowego, możesz
    potrzebować przetworników takich jak ADC lub DAC. Wiele kart dźwiękowych
     umożliwia sterowanie głośnością słuchawek za pomocą oddzielnego
     kanału (Headphone).

en: Most media, such as MP3s or Videos, are played back using the PCM channel. As such, the playback volume of such media is controlled by both this and the Master or Headphone channels.
pl: Do odtwarzania większości multimediów (takich jak pliki MP3 czy filmy) używany jest kanał PCM. Jednakże do sterowania głośnością używane są także kanały Master (Główny) oraz Headphone (Słuchawki)

en: Controls the headphone volume. Some soundcards include a switch that must be manually activated to enable the headphone output.
pl: Steruje głośnością słuchawek. Niektóre karty dźwiękowe posiadają przełącznik, który należy ręcznie przełączyć, aby włączyć wyjście słuchawkowe.

en: Playback Streams
pl: Strumienie odtwarzane

en: Volume
pl: Głośność

en: Bass
pl: Basy

en: Treble
pl: Wysokie tony

en: Synth
pl: Synt

en: Speaker
pl: Głośnik

en: Microphone
pl: Mikrofon

en: Line
pl: Linia

en: RecMon
pl: MonNag

en: IGain
pl: WzmocnienieWej

en: OGain
pl: WzmocnienieWyj

en: Line1
pl: Linia1

en: Line2
pl: Linia2

en: Line3
pl: Linia3

en: Digital1
pl: Cyfrowe1

en: Digital2
pl: Cyfrowe2

en: Digital3
pl: Cyfrowe3

en: PhoneIn
pl: WejTelefonu

en: PhoneOut
pl: WyjTelefonu

en: Video
pl: Wideo

en: 3D-depth
pl: Głęb-3D

en: 3D-center
pl: Centrum-3D

en: unknown
pl: nieznane

en: unused
pl: nieużywany

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
pl: kmix: Nie masz praw dostępu do urządzenia miksera.
    Zaloguj się jako administrator i wpisz 'chmod a+rw /dev/mixer, aby uzyskać dostęp.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
pl: kmix: Nie można znaleźć miksera.
    Sprawdź, czy karta dźwiękowa
    jest zainstalowana i czy sterownik jest załadowany.
    W Linuksie możesz potrzebować 'insmod', aby wczytać sterownik.
    Jeśli używasz komercyjnego OSS, użyj 'soundon'.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using OSS4 from 4front.
pl: kmix: Nie można znaleźć miksera.
    Sprawdź, czy karta dźwiękowa jest
    poprawnie zainstalowana i czy sterownik 
    został poprawnie załadowany.
    W systemie Linux często wymagane jest użycie polecenia 'insmod',
    aby wczytać sterownik.
    Jeśli używasz komercyjnego OSS4 (od 4front), użyj polecenia 'soundon'.

en: Unknown Application
pl: Nieznany program

en: Event Sounds
pl: Dźwięki zdarzeń

en: Playback Devices
pl: Urządzenia odtwarzające

en: Capture Devices
pl: Urządzenia przechwytujące

en: Capture Streams
pl: Strumienie przechwytywane

en: Volume Control Feedback Sound
pl: Sterowanie głośnością dźwięku zwrotnego

en: Master Volume
pl: Główna głośność

en: Internal Speaker
pl: Wewnętrzny głośnik

en: Headphone
pl: Słuchawki

en: Line Out
pl: Linia wyjściowa

en: Record Monitor
pl: Monitor nagrania

en: Line In
pl: Linia wejściowa

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
pl: kmix: Nie masz praw dostępu do urządzenia miksera.
    Poproś administratora, aby zezwolił na dostęp do /dev/audioctl.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customColors)
en: &Use custom colors
pl: &Użyj własnych kolorów

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeColors)
en: Active
pl: Aktywne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: &Silent:
pl: &Cisza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLoad)
en: &Loud:
pl: &Głośno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: &Background:
pl: &Tło:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mutedColors)
en: Muted
pl: Wyciszony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Lou&d:
pl: Głoś&no:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Backgrou&nd:
pl: Tł&o:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Silen&t:
pl: Cisz&a:

en: Sound drivers supported:
pl: Obsługiwane sterowniki dźwięku:

en: Sound drivers used:
pl: Używane sterowniki dźwięku:

en: Experimental multiple-Driver mode activated
pl: Włączono próbny tryb wielu sterowników

[ctx: Channel name]
en: Left
pl: Lewy

[ctx: Channel name]
en: Right
pl: Prawy

[ctx: Channel name]
en: Center
pl: Środkowy

[ctx: Channel name]
en: Subwoofer
pl: Niskotonowy

[ctx: Channel name]
en: Surround Left
pl: Lewy otoczenia

[ctx: Channel name]
en: Surround Right
pl: Prawy otoczenia

[ctx: Channel name]
en: Side Left
pl: Lewy boczny

[ctx: Channel name]
en: Side Right
pl: Prawy boczny

[ctx: Channel name]
en: Rear Center
pl: Tylny środkowy

en: All controls
pl: Wszystkie elementy sterownia

en: Only playback controls
pl: Sterowanie tylko dla odtwarzania

en: Only capture controls
pl: Sterowanie tylko dla przechwytywania

en: Add View
pl: Dodaj widok

en: Select mixer:
pl: Wybierz mikser:

en: Current mixer
pl: Bieżący mikser

en: Select the design for the new view:
pl: Wybierz projekt dla nowego widoku:

en: Select the Mixers to display in the sound menu
pl: Wybierz miksery do wyświetlania w menu dźwiękowym

en: Select Mixers
pl: Wybierz miksery

en: Select Master Channel
pl: Wybierz główny kanał

en: Current mixer:
pl: Bieżący mikser:

en: Select the channel representing the master volume:
pl: Wybierz podstawowy kanał dźwiękowy:

en: Automatic (%1 recommendation)
pl: Samoczynnie (%1 zalecenie)

en: Configure Channels
pl: Ustawienia kanałów

en: Configuration of the channels. Drag icon to update.
pl: Ustawienia kanałów. Przeciągnij ikonę, aby uaktualnić.

en: Visible channels
pl: Widoczne kanały

en: Available channels
pl: Dostępne kanały

en: Show the selected channel
pl: Pokaż wybrany kanał

en: Hide the selected channel
pl: Ukryj wybrany kanał

en: Volume Control
pl: Sterowanie głośnością

en: M&ute
pl: Wyci&sz

en: Mixer cannot be found
pl: Nie można znaleźć miksera

en: Volume at %1%
pl: Głośność na %1%

en:  (Muted)
pl:  (Wyciszony)

en: Configure
pl: Ustawienia

en: General
pl: Ogólne

en: Start
pl: Uruchamianie

en: Sound Menu
pl: Menu dźwięku

en: Startup
pl: Uruchamianie

en: Restore volumes on login
pl: Przywróć ustawienia głośności po zalogowaniu

en: Restore all volume levels and switches.
pl: Przywróć wszystkie poziomy głośności i przełączniki.

en: Dynamic controls from Pulseaudio and MPRIS2 will not be restored.
pl: Dynamiczne elementy sterujące z Pulseaudio i MPRIS2 nie zostaną przywrócone.

en: Autostart
pl: Samoczynne uruchamianie

en: Enables the KMix autostart service (kmix_autostart.desktop)
pl: Włącza usługę samoczynnego uruchamiania KMix (kmix_autostart.desktop)

en: &Horizontal
pl: &Poziomy

en: &Vertical
pl: &Pionowy

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Volume Feedback
pl: Głośności dźwięku zwrotnego

en: Volume feedback is only available for Pulseaudio.
pl: Głośności dźwięku zwrotnego jest dostępna tylko dla Pulseaudio.

en: Volume Overdrive
pl: Zastępowanie głośności

[ctx: @info:tooltip]
en: Raise volume maximum to 150% (PulseAudio only)
pl: Podnieś głośność do najwyżej 150% (tylko PulseAudio)

en: You must restart KMix for this setting to take effect.
pl: Należy ponownie uruchomić KMix, aby te zmiany zostały uwzględnione.

en: Visual
pl: Widoczność

en: Show &tickmarks
pl: Pokaż &podziałkę

en: Enable/disable tickmark scales on the sliders
pl: Włącz/wyłącz podziałkę przy suwakach

en: Show &labels
pl: Pokaż &etykiety

en: Enables/disables description labels above the sliders
pl: Włącz/wyłącz etykiety nad suwakami

en: Show On Screen Display (&OSD)
pl: Pokaż wyświetlacz na ekranie (&OSD)

en: Slider orientation:
pl: Kierunek suwaka:

en: Slider orientation (System tray volume control):
pl: Kierunek suwaka (Sterowanie głośnością z tacki systemowej):

en: &Dock in system tray
pl: &Dokowanie w tacce systemowej

en: Docks the mixer into the KDE system tray
pl: Dokuje mikser w tacce systemowej KDE

en: Autostart can not be enabled, as the autostart file kmix_autostart.desktop is not installed.
pl: Samoczynne uruchamianie nie może zostać włączone, ponieważ nie zainstalowano pliku samoczynnego uruchamiania kmix_autostart.desktop.

en: &Hide
pl: &Ukryj

en: C&onfigure Shortcuts...
pl: &Ustawienia skrótów...

en: &Split Channels
pl: Rozd&ziel kanały

en: &Muted
pl: Wy&cisz

en: Set &Record Source
pl: Ustaw ź&ródło nagrywania

en: Mo&ve
pl: &Przenieś

en: Toggle Mute
pl: Przełącz wyciszenie

en: capture
pl: przechwyć

en: Capture/Uncapture %1
pl: Przechwyć/Nie przechwytuj %1

en: Mute/Unmute %1
pl: Wycisz/Włącz %1

en: Capture
pl: Przechwyć

en: %1 (capture)
pl: %1 (przechwyć)

en: Automatic According to Category
pl: Samoczynnie według kategorii

en: &Channels
pl: &Kanały

en: Device Settings
pl: Ustawienia urządzenia

en: Mixer
pl: Mikser

en: Load volume profile %1
pl: Wczytaj profil głośności %1

en: Nothing is capturing audio.
pl: Nic nie przechwytuje dźwięku.

en: Nothing is playing audio.
pl: Nic nie odtwarza dźwięku.

en: No capture devices.
pl: Brak urządzeń przechwytujących.

en: No playback devices.
pl: Brak urządzeń odtwarzających.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
pl: &Pomoc
