kopete - en to pl translation catalogue (3653 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fastLearner)
en: I am a fast learner
pl: Szybko się uczę

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices) i1
en: Name
pl: Nazwa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, listServers)
en: Description
pl: Opis

[ctx: 1st message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Welcome to Kopete</h2><p>Which messaging service do you want to connect to?</p>
pl: <h2>Witaj w Kopete</h2><p>Do jakiej usługi wymiany wiadomości chcesz się podłączyć?</p>

en: Step Two: Account Information
pl: Krok drugi: Dane konta

[ctx: 2nd message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Congratulations</h2><p>You have finished configuring the account. You can add more accounts with <i>Settings->Configure</i>.  Please click the "Finish" button.</p>
pl: <h2>Gratulacje</h2><p>Ukończono ustawianie konta. Możesz dodać więcej kont poprzez menu <i>Ustawienia->Ustawienia</i>. Proszę nacisnąć przycisk "Zakończ".</p>

en: Cannot load the %1 protocol plugin.
pl: Wczytanie wtyczki protokołu %1 nie powiodło się.

en: Error While Adding Account
pl: Podczas dodawania konta wystąpił błąd

en: This protocol does not currently support adding accounts.
pl: Protokół ten, jak dotąd nie obsługuje dodawania kont.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage1)
en: Step One: Select Messaging Service
pl: Krok pierwszy: Wybierz usługę wymiany wiadomości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Welcome to the Add Account Wizard</h2>
    <p>Select the messaging service from the list below.</p>
pl: <h2>Witaj w Pomocniku Dodawania Konta.</h2>
    <p>Wybierz usługę wymiany wiadomości z poniższej listy.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage2)
en: Finished
pl: Zakończono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Congratulations</h2>
    <p>You have finished configuring the account. Please click the "Finish" button.</p>
pl: <h2>Gratulacje.</h2> 
    <p>Ukończono ustawianie konta. Naciśnij na przycisk "Zakończ" </p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use a custom color for this account
pl: Użyj własnych kolorów dla tego konta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Account are often differentiated by the protocol icon. But if you have severals accounts of the same protocol, you may apply a color filter to that icon to differentiate accounts from the same protocols.
pl: Konta są często rozróżniane ikoną protokołu. Ale jeśli masz kilka kont na takim samym protokole, możesz zastosować filtr kolorowy na tej ikonie, by rozróżnić konta związane z tym samym protokołem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use &custom color
    for account:
pl: Użyj k&olorów użytkownika
    dla konta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, mColorButton)
en: Account custom color selector
pl: Narzędzie do wyboru własnego koloru dla konta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Connect right after Finish is pressed
pl: Połącz tuż po naciśnięciu Zakończ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: If this is checked, the account will be connected right after you clicked on <i>Finished</i>.
pl: Po zaznaczeniu tej opcji, konto zostanie połączone po naciśnięci <i>Zakończ</i>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Co&nnect now
pl: Połą&cz teraz

en: Copy Link Address
pl: Skopiuj adres odnośnika

en: Save Conversation
pl: Zapisz rozmowę

en: <qt>Could not open <b>%1</b> for writing.</qt>
pl: <qt>Otwarcie %1 w celu wpisania nie powiodło się.</qt>

en: Error While Saving
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania

en: User Has Left
pl: Użytkownik wyszedł

en: Chat style could not be found, or is invalid.
pl: Nie znaleziono stylu okna rozmowy lub jest on niepoprawny.

en: Save File as
pl: Zapisz plik jako

en: Wav file (*.wav)
pl: Plik Wav (*.wav)

en: Chat Text Edit Part
pl: Moduł edycji tekstu rozmowy

en: A simple rich text editor part
pl: Prosty edytor tekstu wzbogaconego

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to clear this chat?</qt>
pl: <qt>Właśnie odebrałeś nową wiadomość od <b>%1</b>, czy na pewno chcesz wyczyścić tę rozmowę?</qt>

en: Unread Message
pl: Nieprzeczytana wiadomość

[ctx: @action:button]
en: Clear Chat
pl: Wyczyść rozmowę

en: <qt>You are about to leave the groupchat session <b>%1</b>.<br />You will not receive future messages from this conversation.</qt>
pl: <qt>Próbujesz opuścić rozmowę z wieloma użytkownikami <b>%1</b>.<br /> Nie otrzymasz więcej wiadomości z tej rozmowy.</qt>

en: Closing Group Chat
pl: Zamykanie rozmowy grupowej

[ctx: @action:button]
en: Close Chat
pl: Zakończ rozmowę

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to close this chat?</qt>
pl: <qt>Właśnie odebrałeś nową wiadomość od <b>%1</b>, czy na pewno chcesz zakończyć tę rozmowę?</qt>

en: You have a message send in progress, which will be aborted if this chat is closed. Are you sure you want to close this chat?
pl: Trwa wysyłanie wiadomości, jeśli zakończysz tę rozmowę, proces wysyłania zostanie przerwany. Czy na pewno chcesz zakończyć tę rozmowę?

en: Message in Transit
pl: Wiadomość w trakcie wysyłania

en: One other person in the chat | %1 other people in the chat
pl[0]: W rozmowie bierze udział jeszcze %1 osoba
pl[1]: W rozmowie biorą udział jeszcze %1 osoby
pl[2]: W rozmowie bierze udział jeszcze %1 osób

en: %1 is typing a message
pl: %1 pisze wiadomość

[ctx: %1 is a list of names]
en: %1 are typing a message
pl: %1 piszą wiadomości

en: %1 is now known as %2
pl: %1 jest teraz znany jako %2

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 deleted status message
pl: %1 usunął wiadomość dla dostępności

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 changed status message: %2
pl: %1 zmienił wiadomość dla dostępności: %2

en: %1 has joined the chat.
pl: %1 dołączył(a) do rozmowy.

en: %1 status message is %2
pl: Wiadomość dla dostępności %1 to %2

en: %1 has left the chat.
pl: %1 opuścił(a) rozmowę.

en: %1 has left the chat (%2).
pl: %1 opuścił(a) rozmowę (%2).

en: You are now marked as %1.
pl: Jesteś teraz oznaczony jako %1.

en: %2 is now %1.
pl: %2 jest teraz %1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1)
en: Participants
pl: Uczestnicy

[ctx: @action:button]
en: Send
pl: Wyślij

[ctx: @info:status]
en: Ready.
pl: Gotowy.

en: &Send Message
pl: &Wyślij wiadomość

en: Send File...
pl: Wyślij plik...

en: Close All Chats
pl: Zamknij wszystkie rozmowy

en: &Activate Next Active Tab
pl: &Aktywuj następną aktywną kartę

en: &Activate Next Tab
pl: &Aktywuj następną kartę

en: &Activate Previous Tab
pl: &Aktywuj poprzednią kartę

en: Nic&k Completion
pl: Uzupełnianie pse&udonimów

en: &Detach Chat
pl: O&dłącz rozmowę

en: Close &All But This Tab
pl: Zamknij &wszystkie rozmowy

en: &Move Tab to Window
pl: Pr&zenieś kartę do okna

en: &Tab Placement
pl: Umiejscowie&nie kart

en: Previous History
pl: Poprzednia strona historii

en: Next History
pl: Następna strona historii

en: Automatic Spell Checking
pl: Samoczynne sprawdzanie pisowni

en: Show Participants
pl: Pokaż uczestników

en: Co&ntacts
pl: Ko&ntakty

en: Toolbar Animation
pl: Animacja paska narzędzi

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
pl: Zamknij aktywną kartę

en: More...
pl: Więcej...

en: Top
pl: Góra

en: Bottom
pl: Dół

en: Left
pl: Do lewej

en: Right
pl: Do prawej

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Chat
pl: Roz&mowa

note: i18n: ectx: Menu (tabs)
en: &Tabs
pl: &Karty

note: i18n: ectx: Menu (settings) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settings)
en: &Settings
pl: &Ustawienia

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

note: i18n: ectx: ToolBar (chatToolBar)
en: Chat Toolbar
pl: Pasek formatowania

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: ToolBar (statusToolBar) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statusGroup_) i18n: ectx: property (text), widget (QTab
en: Status
pl: Dostępność

note: i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format Toolbar
pl: Pasek formatowania

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the font and colors settings have changed.
pl: Uruchamiany, gdy ustawienia czcionek i kolorów zostaną zmienione.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the message overrides settings have changed.
pl: Uruchamiany, kiedy ustawienia priorytetów wiadomości zostaną zmienione.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the chat window style has changed.
pl: Uruchamiany, gdy styl okna rozmowy zostanie zmieniony.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when ChatWindowStyle variant has changed.
pl: Uruchamiany, gdy odmiana stylu okna rozmowy zostanie zmieniona.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Name of a Adium/Kopete chat window style.
pl: Nazwa stylu okna rozmowy Adium/Kopete.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Relative path to a CSS variant for the current style.
pl: Ścieżka względna do odmiany CSS dla bieżącego stylu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Group consecutive messages from the same user as one block.
pl: Grupuj kolejne wiadomości od tego samego użytkownika jako jeden blok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Use a compact variant of the chat style for chatrooms.
pl: Użyj odmiany kompaktowej stylu okna wiadomości dla pokojów rozmów.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Text color used when highlighting.
pl: Kolor podświetlonego tekstu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Background color used when highlighting.
pl: Kolor tła dla podświetlonych wiadomości.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Disable custom formatting set by users.
pl: Wyłącz własne formatowanie ustawione przez użytkowników.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat text color.
pl: Kolor tekstu rozmowy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat background color.
pl: Kolor tła rozmowy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat link color.
pl: Kolor odnośnika w rozmowie.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat font.
pl: Czcionka rozmowy.

en: Download
pl: Pobierz

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Play
pl: Odtwórz

en: Save as
pl: Zapisz  jako

en: << Prev
pl: << Poprzedni

en: (0) Next >>
pl: (0) Następny >>

en: &Set Font...
pl: Wybierz &czcionkę...

en: Set Text &Color...
pl: Wybierz kolor &tekstu...

en: Set &Background Color...
pl: Wybierz d&omyślny kolor tła...

en: Spacer for Animation
pl: Odstęp dla animacji

en: (%1) Next >>
pl: (%1) Następny >>

en: Cl&ose Chat
pl: Zako&ńcz rozmowę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, send_btn)
en: Send
pl: Wyślij

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Add Smiley
pl: Dodaj uśmieszek

note: i18n: ectx: Menu (alignment)
en: &Alignment
pl: Wyrówn&anie

en: Input auto-resize
pl: Samoczynnie zmień rozmiar wejścia

en: Enable &Rich Text
pl: Włącz tekst &wzbogacony

en: Reset Font And Color
pl: Przywróć czcionkę i kolor

en: Modify Account
pl: Edycja konta

en: Are you sure you want to remove the account "%1"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć konto "%1"?

en: Remove Account
pl: Usuń konto

en: Are you sure you want to remove the identity "%1"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tożsamość "%1"?

en: Remove Identity
pl: Usuń tożsamość

en: Before removing the identity %1, the following accounts must be assigned to another identity:
pl: Przed usunięciem tożsamości %1, należy przypisać innej tożsamości następujące konta:

en: Select an identity for the account:
pl: Wybierz tożsamość dla konta:

en: New Identity
pl: Nowa tożsamość

[ctx: String used for creating first copy of a named item]
en: Copy of %1
pl: Skopiuj do %1

[ctx: String used for creating second and subsequent copies of a named item]
en: Copy %1 of %2
pl: Kopia %1 z %2

en: &Add Account...
pl: &Dodaj konto...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: &Modify Account...
pl: Z&mień konto...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: &Remove Account
pl: &Usuń konto

en: &Switch Identity...
pl: &Przełącz tożsamość...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set C&olor...
pl: Ustaw k&olor...

en: Add &Identity...
pl: Dodaj nową &tożsamość...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: &Copy Identity...
pl: &Kopiuj tożsamość...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: M&odify Identity...
pl: Z&mień tożsamość...

en: R&emove Identity
pl: &Usuń tożsamość

en: Set &Default
pl: Ustaw jako &domyślną

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KopeteAccountConfigBase)
en: Manage Accounts
pl: Zarządzaj kontami

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: This widget shows your identities and accounts in a hierarchical view. Each configured identity shows its associated accounts.
pl: Pokazuje twoje tożsamości i konta w widoku hierarchicznym. Każda ustawiona tożsamość widoczna jest z powiązanymi z nią kontami.

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: Account ID
pl: Identyfikator konta

[ctx: second-person command]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <span style=" font-style:italic;">Check to Include in Global Connection</span>
pl: <span style=" font-style:italic;">Zaznacz, aby uwzględnić przy globalnym nawiązywaniu połączenia</span>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Use drag & drop to increase or decrease the priority of accounts, accounts at the top of the list have highest priority.
    
    The priority is used to determine which contact to use when you click on a metacontact: Kopete will use the contact of the account with the greatest priority (if all contacts have the same online status).
pl: Użyj metody przeciągnij i upuść, aby zmniejszyć lub zwiększyć priorytet kont, gdzie konta na górze listy mają najwyższy priorytet.
    
    Priorytet określa, którego kontaktu użyć przy kliknięciu na metakontakt: Kopete użyje wtedy kontaktu z najwyższym priorytetem (jeśli wszystkie kontakty mają taką samą dostępność).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <span style=" font-style:italic;">Accounts at the top of the list have highest priority</span>
pl: <span style=" font-style:italic;">Konta na początku listy mają najwyższy priorytet</span>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxAccounts)
en: Accounts
pl: Konta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add a new account
pl: Dodaj nowe konto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add Account
    KAction replaces
    these labels!
pl: Dodaj konto
    KAction zamienia
    te etykiety!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: Remove selected account
pl: Usuń wybrane konto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Modify selected account
pl: Modyfikuj wybrane konto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Lets you edit the account's properties.
pl: Pozwala zmienić właściwości konta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Associate the selected account with another identity
pl: Przypisz wybrane konto do innej tożsamości

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Each account is associated with exactly one identity. You can use this button to change the association and switch an account to a different identity
pl: Każde konto jest przypisane tylko do jednej tożsamości. Możesz użyć tego przycisku aby zmienić przypisanie do innej tożsamości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Switch &Identity...
pl: Przełącz &tożsamość...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set a custom color for this account
pl: Użyj kolorów użytkownika dla tego konta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxIdentities)
en: Identities
pl: Tożsamości

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: Add a new identity
pl: Dodaj nową tożsamość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: A&dd Identity...
pl: &Dodaj nową tożsamość...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: Create a new identity based on an existing one
pl: Utwórz nową tożsamość opartą na już istniejącej

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: Remove selected identity
pl: Usuń wybraną tożsamość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: R&emove
pl: &Usuń

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Modify selected identity
pl: Modyfikuj wybraną tożsamość

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Let you edit the account's properties.
pl: Pozwala zmienić właściwości konta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: Set the selected identity as default identity
pl: Ustaw wybraną tożsamość jako domyślną

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: &Set Default
pl: Ustaw jako &domyślną

en: Contact List
pl: Spis kontaktów

en: Colors && Fonts
pl: Kolory i czcionki

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Layout
pl: Układ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_Advanced)
en: Contact List Advanced
pl: Wygląd listy kontaktów

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact List Animations
pl: Animacje listy kontaktów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAnimateChange)
en: A&nimate changes to contact list items
pl: A&nimacja zmian na liście kontaktów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFading)
en: Fade in / out contacts as the&y appear / disappear
pl: &Matowienie / rozjaśnianie się kontaktów, gdy pojawiają się / znikają

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFolding)
en: Fo&ld in / out contacts as they appear / disappear
pl: &Rozwijanie / zwijanie się nazw kontaktów, gdy pojawiają się / znikają

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Contact List Auto-Hide
pl: Samoczynne ukrywanie listy kontaktów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHide)
en: A&uto-hide contact list
pl: Samoczynnie &ukrywaj listę kontaktów

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Since vertical scrollbars occupy space, we introduced this auto-hide feature. The vertical scrollbar will not be available until you move your mouse over the contact list.<br>
    (<b>Disabled</b> if "<b>Hide vertical scrollbar</b>" option is selected above.)
pl: Ponieważ pionowe paski przewijania zajmują miejsce, wprowadziliśmy udogodnienie w postaci autoukrywania. Pionowy pasek przewijania nie będzie dostępny, dopóki nie przesuniesz wskaźnika myszki nad listę kontaktów. <br>
    (<b>Wyłączone</b> gdy powyżej zaznaczono opcję "<b>Ukryj pionowy pasek przewijania</b>".)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Auto-hide vertical &scrollbar
pl: Samoczynnie ukrywaj pionowy &pasek przewijania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en: The timeout value for both contact list and scrollbar auto-hiding.
pl: Czas po jakim ukrywa się spis kontaktów i pasek przewijania.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en:  Sec
pl:  s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: after the cursor leaves the window
pl: po opuszczeniu okna przez kursor

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_contactListResizeAnchor)
en: &Automatically resize contact list window to fit number of contacts onscreen
pl: S&amoczynnie zmień rozmiar okna listy kontaktów, aby zmieścić liczbę kontaktów na ekranie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, top)
en: Anchor resizing at &top
pl: Zakotwicz zmianę rozmiaru na &górze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottom)
en: Anchor resizing at &bottom
pl: Zakotwicz zmianę rozmiaru na &dole

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_contactListUseCustomFont)
en: C&ustom Fonts
pl: &Dostosuj czcionki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mNormalFontLabel)
en: Base font:
pl: Czcionka podstawowa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSmallFontLabel)
en: Small font:
pl: Mała czcionka:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Colors
pl: Kolory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_greyIdleMetaContacts)
en: Tint &idle contacts:
pl: Zabarw &bezczynne kontakty:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Group names:
pl: Nazwy &grup:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_ContactList)
en: Contact List Appearance
pl: Wygląd listy kontaktów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Group sorting:
pl: Uszeregowanie grup:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting)
en: Manual
pl: Ręczne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Contact sorting:
pl: Uszeregowanie kontaktów:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconMode)
en: Use contact photos &when available
pl: Użyj zdjęcia kontaktu, &jeśli jest dostępne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconBorders)
en: Borders
pl: Obramowania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconRounded)
en: Rounded corners
pl: Zaokrąglone narożniki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupContactByGroup)
en: Arrange metacontacts by &group
pl: Uszereguj meta-kontakty według &grup

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showOfflineGrouped)
en: Show offline contacts in a &separate group
pl: Pokaż niedostępnych użytkowników w o&sobnej grupie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListTreeView)
en: Show tree &branch lines
pl: Pokaż gałęzie &drzewa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIndentContact)
en: In&dent contacts
pl: Wcięcie dla kontaktów

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: <b>Always</b> disables the vertical scrollbar
pl: <b>Zawsze</b> wyłącza pionowy pasek przewijania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: &Hide vertical scrollbar
pl: &Ukryj pionowy pasek przewijania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showIdentityIcons)
en: Show identities in status bar instead of accounts
pl: Pokaż tożsamości zamiast kont na pasku dostępności

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mEditTooltips)
en: Change &Tooltip Contents...
pl: Zmień &treść podpowiedzi...

en: Show Icon
pl: Pokaż ikonę

en: Unsaved data?
pl: Niezapisane dane?

en: Reserved Layout Name
pl: Nazwa układu zarezerwowana

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be overwritten. Please select a different name.
pl: Układ '%1' jest jednym z domyślnych układów i nie może być nadpisany. Proszę wybrać inną nazwę.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Layout name:
pl: Nazwa układu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, visibleRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
pl: Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
pl: Podgląd

en: Optimal width
pl: Optymalna szerokość

en: Small
pl: Mała

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Italic
pl: Kursywa

en: Center
pl: Wyśrodkowanie

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Width
pl: Szerokość

en: Tooltip Editor
pl: Edytor dymków

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbDown)
en: Use this arrow to reorder the items in the list.
pl: Użyj tej strzałki, żeby zmienić kolejność elementów na liście.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbAdd)
en: Use this arrows to add or remove items to your contact tooltips.
pl: Użyj tych strzałek, żeby dodać lub usunąć elementy z podpowiedzi do kontaktów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Using the arrow buttons, put on the right the items you want to see in the contact tooltips. You can then sort them.
pl: Używając strzałek, umieść po prawej stronie elementy, które chcesz widzieć w podpowiedziach do kontaktów. Możesz je następnie uszeregować.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <b>Here you can customize the contact tooltips</b>
pl: <b>Tutaj możesz dostosować podpowiedzi do kontaktów</b>

en: Reset sliders & options to default values
pl: Przywróć suwaki i opcje do wartości domyślnych

en: Execute
pl: Wykonaj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AVDeviceConfig_VideoDevice)
en: Video
pl: Wideo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, deviceTab)
en: Device
pl: Urządzenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Device:
pl: Urządzenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
pl: Wejście:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mDeviceKComboBox)
en: Select the device to take video input from
pl: Wybierz urządzenie wejściowe obrazu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mInputKComboBox)
en: Select from multiple inputs provided by some devices
pl: Wybierz spośród różnych wejść dostarczanych przez niektóre urządzenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mStandardKComboBox)
en: Select the video standard to use
pl: Wybierz standard obrazu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, controlsTab)
en: Sliders
pl: Ustawienia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Optio&ns
pl: Opc&je

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, actionsTab)
en: Actions
pl: Działania

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
pl: O&gólne

en: &Events
pl: &Powiadomienia

en: A&way Settings
pl: &Ustawienia Nieobecności

en: Cha&t
pl: &Rozmowa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Auto Away
pl: Samowolna nieobecność

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useAutoAway)
en: &Use auto away
pl: &Użyj samowolnej nieobecności

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Become away after
pl: Stań się nieobecnym po

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: minutes of inactivity
pl: minutach nieaktywności

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayGoAvailable)
en: Become available when detecting activity again
pl: Stań się dostępnym przy ponownym wykryciu aktywności

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayAskAvailable)
en: Confirm before becoming available
pl: Potwierdź przed staniem się dostępnym

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Auto Away Message
pl: Wiadomość samowolnej nieobecności

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useLastAwayMessage)
en: Display the &last away message used
pl: Wyświetl &ostatnią wiadomość dla nieobecności

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomAwayMessage)
en: Display the &following away message:
pl: Wyświetl &następującą wiadomość dla nieobecności:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
pl: Tytuł:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatusMessage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Message:
pl: Wiadomość:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Chat) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Chat
pl: Rozmowa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEvents)
en: Show events in chat &window
pl: Wyświetlaj zdarzen&ia w oknie rozmowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightEnabled)
en: High&light messages containing your nickname
pl: Podświetlaj wiadomości zawierające twój pseudo&nim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_spellCheck)
en: E&nable automatic spell checking by default
pl: Domyślnie włącz samoczynne sprawdzanie &pisowni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_richTextByDefault)
en: E&nable rich text by default
pl: Włącz tekst &wzbogacony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabs)
en: &Always show tabs
pl: &Zawsze wyświetlaj karty

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, interfaceGroup)
en: &Interface Preference
pl: Ustawienia &interfejsu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, chatWindowGroup)
en: Chat Window Grouping &Policy
pl: Zasady &grupowania okien rozmów

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Every chat will have its own window.
pl: Każda rozmowa będzie posiadać własne okno.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Open All Messages in New Chat Window
pl: Otwieraj wszystkie wiadomości w nowych oknach rozmów

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Account in Same Chat Window
pl: Grupuj wiadomości dla tego samego konta w jednym oknie rozmowy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group All Messages in Same Chat Window
pl: Grupuj wszystkie wiadomości w jednym oknie rozmowy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Contacts in Same Group in Same Chat Window
pl: Grupuj wiadomości od osób z jednej grupy w tym samym oknie rozmowy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Metacontact in Same Chat Window
pl: Grupuj wiadomości dla tego samego metakontaktu w jednym oknie rozmowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showDates)
en: Show message dates
pl: Pokaż datę wiadomości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_truncateContactName)
en: &Truncate contact name with more characters than:
pl: &Obetnij nazwę kontaktu zawierającą więcej znaków niż:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Limit the maximum number of lines visible in a chat window to improve speed for complex layouts.
pl: Ogranicz maksymalną liczbę pokazywanych wierszy w oknie rozmów, aby przyspieszyć odświeżanie okna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Ma&ximum number of chat window lines:
pl: &Maksymalna liczba wierszy w oknie rozmowy:

en: Animation is not possible as your Qt version does not support the mng video format.
pl: Animacja nie jest możliwa, gdyż Twoja wersja Qt nie obsługuje formatu plików wideo mng.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Events)
en: Events
pl: Powiadomienia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, notifyGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Notifications
pl: Powiadomienia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon on an incoming message
pl: Migająca ikona na tacce przy nadejściu wiadomości

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon whenever a message comes in.
pl: Migająca ikona na tacce przy nadejściu jakiejkolwiek wiadomości.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate s&ystem tray icon
pl: Animuj ikonę na tacce s&ystemowej

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: Left mouse click on flashing system tray opens message instead of restoring/minimizing contact list
pl: Naciśnięcie lewym przyciskiem myszki, migającej ikony na tacce systemowej otwiera wiadomość zamiast przywracać/minimalizować listę kontaktów

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: A left mouse click on the flashing system tray icon opens the incoming message instead of restoring/minimizing the contact list (e.g. to check who is sending messages). A middle click always opens this message.
pl: Naciśnięcie lewym przyciskiem myszki, migającej ikony na tacce otwiera wiadomość zamiast przywracać/minimalizować listę kontaktów (chodzi np. o sprawdzenie kto wysłał wiadomość). Naciśnięcie sśrodkowym klawiszem zawsze otwiera wiadomość.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: &Left mouse click opens message
pl: Naciśnięcie &lewym przyciskiem otwiera wiadomość

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate the contact list or the system tray icon on an incoming message with open chat
pl: Animuj listę kontaktów lub ikonę na tacce systemowej, gdy nadejdzie nowa wiadomość w otwartej rozmowie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate on message with open chat
pl: Animuj przy przyjściu wiadomości w otwartej rozmowie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: Use a single notification for messages from the same sender
pl: Użyj pojedynczego powiadomienia dla wiadomości od tego samego nadawcy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: When a message arrives from a user who already has a message for which a notification is still active, then that notification is updated to indicate a new message has arrived, instead of creating a new notification.
pl: Gdy nadejdzie wiadomość od użytkownika, dla którego poprzedniej wiadomości powiadomienie wciąż jest aktywne, powiadomienie to jest aktualizowane, aby wyróżnić nową wiadomość i nie tworzyć nowego powiadomienia.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: The "Ignore" button of the new message popup closes the chat window for the sender
pl: Przycisk "Ignoruj" na dymku zamyka okno rozmowy z nadawcą

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: If there is already a chat window opened for the sender of the message displayed in the new message popup the "Ignore" button will close this chat window.
pl: Jeżeli otwarte już jest okno rozmowy z nadawcą wiadomości wyświetlonym w dymku , przycisk "Ignoruj" zamknie to okno rozmowy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: Button "I&gnore" in new message popups closes chat
pl: Przycisk "&Ignoruj" zamyka rozmowę

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Notify only highlighted messages in group chats
pl: Powiadamiaj tylko o wiadomościach podświetlanych w rozmowach grupowych

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: In very active group chats, important messages can be singled out by preventing notifications for non-highlighted messages.
pl: W bardzo aktywnych rozmowach grupowych, można podkreślić ważne wiadomości poprzez wyłączenie powiadomień o niepodświetlonych wiadomościach.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Exclude non-&highlighted messages in group chats
pl: Wyklucz niepodświetlone wiadomości w rozmowach gru&powych

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Use the same notifications for events in the active chat window and other chat windows on the current desktop (usually less intrusive)
pl: Użyj tych samych powiadomień dla zdarzeń w aktywnym oknie rozmowy i innych oknach rozmowy na obecnym pulpicie (zazwyczaj mniej natrętne)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: If activated, events for chat windows that are on the current desktop will be handled like events in the active chat window: The system tray icon and the sender icon in the contact list are not animated and the "Incoming Message for Active Chat" event is used for the notification. Chat windows on other desktops will trigger notifications.
    If not activated, all chat windows except the active one will notify you that an event has occurred using animations (if activated) and the "Incoming Message" event.
pl: Jeśli aktywowano, zdarzenia z okien rozmowy na obecnym pulpicie będą przechwytywane jak zdarzenia z aktywnych okien rozmowy: Ikona na tacce systemowej i ikona nadawcy na liście kontaktów nie są animowane, a zdarzenie "Przychodząca wiadomość w aktywnej rozmowie" jest używana do powiadomienia. Okna rozmowy na innych pulpitach wywołają powiadomienia.
    Jeśli nie aktywowano, wszystkie okna rozmowy oprócz aktywnego będą powiadamiały o wystąpieniu zdarzenia za pomocą animacji (jeśli aktywne) i zdarzenia "Przychodząca wiadomość".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Treat all chats on the current des&ktop like active chats
pl: Traktuj wszystkie rozmowy na bieżącym pulpicie jak a&ktywne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Miscellaneous
pl: Różne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable events if your account status is "Away"
pl: Włącz zdarzenia, jeśli jesteś nieobecny na koncie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable notification events even if your account status is "Away" or less available, e.g. "Not Available" or "Do not Disturb". Note: This does not affect the flashing of the system tray icon.
pl: Włącza powiadamianie o zdarzeniach, nawet wtedy gdy jesteś nieobecny lub jeszcze mniej dostępny, np. "Niedostępny" lub "Nie przeszkadzać". Uwaga: nie ma to wpływu na migającą ikonę na tacce systemowej.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: E&nable events while away
pl: Włącz zdarze&nia przy nieobecności

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch to the desktop which contains the chat window for the sender when opening his/her message
pl: Przełącza na pulpit, który zawiera okno rozmowy z nadawcą, podczas otwierania jej/jego wiadomości

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: If there is already a chat window open for the sender of the message, opening his/her message will cause a switch to the desktop which contains this chat window.
pl: Jeżeli otwarte już jest okno rozmowy z nadawcą wiadomości, otwarcie jego/jej wiadomości, spowoduje przełączenie na pulpit, zawierający to okno rozmowy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch &to desktop containing chat on opening message
pl: Podczas otwierania wiadomości, &przełącz na pulpit zawierający okno rozmowy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: Raise the chat window/tab on an incoming message
pl: Podnosi okno/kartę przy nadejściu wiadomości

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: If there is already a chat window opened for the sender of an incoming message this window will be put on the current desktop and in front of all other windows.
pl: Jeżeli otwarte już jest okno rozmowy z nadawcą nadchodzącej wiadomości, to okno to zostanie przeniesione na aktywny pulpit i ponad wszystkie okna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: &Raise window on incoming message
pl: &Podnoś okno przy nadejściu wiadomości

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_General) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: General
pl: Ogólne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: System Tray
pl: Tacka systemowa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show the icon in the system tray
pl: Pokaż ikonę na tacce systemowej

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: By default, the system tray icon indicates new incoming messages using an animation. A left or middle mouse click on the icon will open the message in a new chat window. Pressing the "View" button in the notification popup has the same effect.
pl: Domyślnie, ikona na tacce systemowej sygnalizuje nadejście nowej wiadomości poprzez miganie i pokazanie dymka. Kliknięcie ikony lewym lub środkowym przyciskiem myszy otworzy wiadomość w nowym oknie rozmowy. Taki sam efekt daje kliknięcie przycisku "Pokaż".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show system &tray icon
pl: Pokaż ikonę na tacce s&ystemowej

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window minimized to the system tray
pl: Uruchamiaj z głównym oknem zminimalizowanym do tacki systemowej

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window hidden. The only visible item is the system tray icon.
pl: Uruchom z ukrytym głównym oknem. Jedynym widzialnym elementem jest ikona w tacce systemowej.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start &with hidden main window
pl: Uruchom z ukrytym &głównym oknem

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Message Handling
pl: Postępowanie z wiadomościami

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Instantly open incoming messages
pl: Powoduje natychmiastowe otwieranie nadchodzących wiadomości

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: If there is no chat window open, a new message arriving will cause a new window to open. If there is already a chat window opened for that sender, the message will immediately be displayed there.
pl: Jeśli okno rozmowy nie jest otwarte, zostanie otwarte nowe okno dla przychodzących wiadomości. Jeśli istnieje już okno rozmowy z nadawcą wiadomości, wiadomości zostaną natychmiast wyświetlone.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Open messages instantl&y
pl: Otwórz wiadomość nat&ychmiast

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use a message queue to store incoming messages
pl: Użyj kolejkowania wiadomości, aby przechować wiadomości przychodzące

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Store new incoming messages in a message queue. New messages are messages that cannot be displayed in an already open chat window. Only queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations.
pl: Użyj kolejkowania wiadomości do przechowania przychodzących wiadomości. Dotyczy to tych wiadomości, które nie mogą być wyświetlone w już otwartym oknie rozmowy. Tylko kolejkowane wiadomości wywołują powiadomienie za pomocą dymka, migającej ikony na tacce lub też obu tych sposobów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use message &queue
pl: Użyj &kolejki wiadomości

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Also add unread messages to queue
pl: Dodawaj także nieprzeczytane wiadomości do kolejki

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Unread messages are messages that will be displayed in an already opened but inactive chat window. Only incoming queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations. With this option disabled only new incoming messages are queued, i.e. messages that cannot be displayed in an already open chat window.
pl: Nieprzeczytane wiadomości to wiadomości, które będą pokazywane w już otwartych, lecz nieaktywnych oknach rozmowy. Tylko kolejkowane wiadomości nadchodzące będą wywoływać dymek, migającą ikonę na tacce lub oba te efekty równocześnie. Wyłączenie tej opcji powoduje, że tylko nowe wiadomości przychodzące są kolejkowane, np. wiadomości, które nie mogą być wyświetlone w już otwartych oknach rozmowy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Queue unrea&d messages
pl: Kolejkuj &nieprzeczytane wiadomości

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, initialStatusGroup) i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Initial Status
pl: Dostępność początkowa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Set the initial status
pl: Ustaw dostępność na początku

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: When starting Kopete, and whenever your computer is online, all your accounts will go into the status selected here. You can exclude accounts individually in their properties.
pl: Jeśli jesteś podłączony do sieci, to przy uruchomieniu Kopete wszystkie twoje konta przejdą do stanu wybranego tutaj. Możesz wykluczyć konta osobno w ich właściwościach.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Offline
pl: Niedostępny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Online
pl: Dostępny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Away
pl: Nieobecny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Busy
pl: Zajęty

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, invisibleTab)
en: Invisible
pl: Niewidoczny

en: &Style
pl: &Styl

en: &Emoticons
pl: &Emotikony

en: (No Variant)
pl: (Brak odmiany)

en: Choose Chat Window Style to Install
pl: Wybierz styl okna rozmowy, który chcesz wgrać

en: The specified archive cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
pl: Nie można otworzyć określonego archiwum.
    Upewnij się, czy to poprawne archiwum ZIP lub TAR.

en: Cannot Open Archive
pl: Nie można otworzyć archiwum

en: Could not find a suitable place to install the chat window style.
pl: Nie znaleziono odpowiedniego miejsca do wgrywania stylu okna rozmowy.

en: Cannot Find Styles Directory
pl: Nie można znaleźć katalogu stylów

en: The specified archive does not contain a valid chat window style.
pl: Dane archiwum nie zawiera poprawnego stylu okna rozmowy.

en: Invalid Style
pl: Nieprawidłowy styl

en: The chat window style was successfully installed.
pl: Styl okna rozmowy został pomyślnie wgrany.

en: Install Successful
pl: Wgrywanie ukończono pomyślnie

en: An unknown error occurred while trying to install the chat window style.
pl: Przy wgrywaniu stylu okna rozmowy wystąpił nieznany błąd.

en: Unknown Error
pl: Nieznany błąd

[ctx: @info]
en: The Chat Window Style <resource>%1</resource> was successfully deleted.
pl: Styl <resource>%1</resource> został pomyślnie usunięty.

[ctx: @info]
en: An error occurred while trying to delete the <resource>%1</resource> Chat Window Style. Your account might not have permission to remove it.
pl: W trakcie próby usunięcia stylu <resource>%1</resource> pojawił się błąd. Twoje konto może nie mieć uprawnień do jego usunięcia.

[ctx: @title:window]
en: Chat Window Style <resource>%1</resource> installation
pl: Wgrywanie stylu <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
pl: Nie można otworzyć określonego archiwum <filename>%1</filename>.
    Upewnij się, czy to poprawne archiwum ZIP lub TAR.

[ctx: @info]
en: Could not find a suitable place to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
pl: Nie znaleziono odpowiedniego miejsca do wgrania stylu okna rozmowy <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> does not contain a valid Chat Window Style.
pl: Dane archiwum <filename>%1</filename> nie zawiera poprawnego stylu okna rozmowy.

[ctx: @info]
en: An unknown error occurred while trying to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
pl: Przy wgrywaniu stylu okna rozmowy <resource>%1</resource> wystąpił nieznany błąd.

en: One Chat Window Style package has been installed. | %1 Chat Window Style packages have been installed.
pl[0]: Jeden styl okna rozmowy został pomyślnie wgrany.
pl[1]: %1 style okna rozmowy zostały pomyślnie wgrane.
pl[2]: %1 style okna rozmowy zostały pomyślnie wgrane.

[ctx: This is the myself preview contact id]
en: myself@preview
pl: ja@podglad

[ctx: This is the myself preview contact nickname]
en: Myself
pl: Ja

en: Jack
pl: Jasiu

[ctx: This is the other preview contact id]
en: jack@preview
pl: jasiu@podglpodglad

[ctx: This is the other preview contact nickname]
en: Jack
pl: Jasiu

[ctx: preview of a chat session]
en: Preview Session
pl: Podgląd

en: Hello, this is an incoming message :-)
pl: Witaj, masz przychodzącą wiadomość :-)

en: Hello, this is an incoming consecutive message.
pl: Hej, masz kolejną przychodzącą wiadomość.

en: Ok, this is an outgoing message
pl: OK, to jest wychodząca wiadomość

en: Ok, an outgoing consecutive message.
pl: OK, to jest kolejna wychodząca wiadomość.

en: Message that is being sent.
pl: Wiadomość wysyłana.

en: Delivered message.
pl: Wiadomość dostarczona.

en: Message that cannot be delivered.
pl: Wiadomość, która nie może być dostarczona.

en: Here is an incoming colored message.
pl: To jest kolorowana wiadomość przychodząca.

en: This is an internal message
pl: To jest wewnętrzna wiadomość

en: performed an action
pl: wykonano działanie

en: This is a highlighted message
pl: To jest wiadomość podświetlona

en: Hello, this is an incoming file transfer request
pl: Witaj, to jest żądanie przysłania pliku

en: Hello, this is a disabled incoming file transfer request
pl: Witaj, to jest zablokowane żądanie przysłania pliku

en: Bye
pl: Pa

en: Configure Emoticon Themes
pl: Ustawienia zestawów emotikon

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_chatFontSelection)
en: Fonts
pl: Czcionki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_chatFont)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base font in the chat window</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Podstawowa czcionka w pokojach rozmów</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Base &font:
pl: &Czcionka podstawowa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use normal screen font
pl: Użyj zwykłej czcionki ekranowej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use system font
pl: Użyj czcionki systemowej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Use custom font:
pl: Użyj własnej czcionki:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatTextColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatTextColor)
en: The color of normal text
pl: Kolor zwykłego tekstu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Highlight foreground:
pl: &Kolor czcionki podświetlonych wiadomości:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor)
en: Foreground color for highlighted messages
pl: Kolor czcionki dla podświetlonych wiadomości

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor)
en: Color for the background of the chat window
pl: Kolor tła okna rozmowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Background color:
pl: Kolor &tła:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor)
en: Background color for highlighted messages
pl: Kolor tła dla podświetlonych wiadomości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Highlight bac&kground:
pl: Kolor &tła podświetlonych wiadomości:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor)
en: Color used for links in chats
pl: Kolor używany dla odsyłaczy w rozmowach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Link color:
pl: Kolor &odnośnika:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Formatting Overrides
pl: Zastąpienia przy formatowaniu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride)
en: Disregard the colors (background and foreground), and font (size and typeface) of incoming messages
pl: Zlekceważ kolory (tła i pierwszego planu) i czcionkę ( rozmiar i krój) przychodzących wiadomości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride)
en: Ignore peer's formatting
pl: Zlekceważ formatowanie rozmówcy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: If this is checked, the text representation of emoticons in messages will be replaced by an image
pl: Po zaznaczeniu, tekstowa reprezentacja emotikon w wiadomościach zostanie zastąpiona przez obraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: U&se the following emoticon theme:
pl: Użyj na&stępującego zestawu emotikon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnManageThemes)
en: &Manage Emoticons...
pl: Zarządzaj e&motikonami...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChatWindowConfig_Style)
en: Chat Window Appearance
pl: Wygląd okna rozmowy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display
pl: Wyświetl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupConsecutiveMessages)
en: Group consecuti&ve messages
pl: Grupuj kolejne &wiadomości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompact)
en: Co&mpact style in chatrooms
pl: Styl &zwarty w pokojach rozmów

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stylesGroupBox)
en: Styles
pl: Style

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Style variant:
pl: Odmiana stylu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: Get new Chat Window styles over the Internet
pl: Pobiera nowe style okna rozmowy z Internetu

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: &Get New...
pl: Pobierz &nowy...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installButton)
en: &Install...
pl: &Wgraj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete
pl: U&suń

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: For each tab
pl: Dla każdej karty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowContactName)
en: Show contact name
pl: Pokaż nazwę kontaktu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HoverClose)
en: Show close button
pl: Pokaż przycisk zamknięcia

en: General Plugins
pl: Wtyczki ogólnego zastosowania

en: &Manager
pl: &Zarządzanie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Online Status Menu
pl: Menu stanu dostępnego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Protocol's online status menu:
pl: Menu protokołu stanu dostępnego:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: As Global Status Menu
pl: Jako menu stanu globalnego

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: Only Statuses With Matching Category
pl: Tylko stany z pasującą kategorią

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: All Statuses With Parent Category
pl: Wszystkie stany w nadrzędnej kategorii

en: Free For Chat
pl: Chętny do rozmowy

en: Extended Away
pl: Nieobecny na dłużej

en: Idle
pl: Bezczynny

en: Do Not Change
pl: Bez zmian

en: New Status
pl: Nowy stan

en: New Group
pl: Nowa grupa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCustomAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButt
en: Add
pl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddGroup)
en: Add Group
pl: Dodaj grupę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Category:
pl: Kategoria:

en: Title
pl: Tytuł

en: Placeholder
pl: Schowek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Display Name
pl: Wyświetlana nazwa

en: Status Title
pl: Tytuł stanu

en: Status Message
pl: Wiadomość dla dostępności

en: Contact Icons
pl: Ikony kontaktu

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
pl: Układ "%1" jest jednym z domyślnych układów i nie może być usunięty.

en: Cannot Delete Default Layouts
pl: Nie można usunąć domyślnych układów

en: <qt>This contact is already on your contact list. It is a child contact of <b>%1</b></qt>
pl: <qt>Kontakt ten jest już na twojej liście kontaktów. Jest kontaktem pochodnym <b>%1</b></qt>

en: <qt>Are you sure you want to merge meta contacts?
    <b>%1</b>
pl: <qt>Czy na pewno chcesz połączyć metakontakty?
    <b>%1</b>

en: Meta Contact Merge
pl: Łączenie metakontaktów

en: Select Address Book
pl: Wybierz książkę adresową

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MetaContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookSelectorWidget_Base)
en: Select Contact
pl: Wybierz kontakt

en: No writeable address book resource found.
pl: Nie znaleziono książki adresowej, do której wolno zapisywać.

en: Add or enable one using the KDE System Settings.
pl: Dodaj lub włącz książkę za pomocą Centrum sterowania KDE.

en:  (already in address book)
pl:  (już istnieje w książce adresowej)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: This wizard helps you export instant messaging contacts to the KDE address book.
pl: Ten pomocnik pomoże ci wyeksportować kontakty z komunikatora do książki adresowej KDE.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Select Address Book
pl: Wybierz książkę adre&sową

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Selected contacts will be added to the KDE address book.
pl: Wybrane kontakty zostaną dodane do książki adresowej KDE.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAll)
en: Select &All
pl: Z&aznacz wszystko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDeselectAll)
en: &Deselect All
pl: O&dznacz wszystko

en: <Not Set>
pl: <Nieustawiony>

en: Export to Address Book
pl: Eksportuj do książki adresowej

en: Export
pl: Eksportuj

en: Set address book fields using the selected data from Kopete
pl: Ustaw pola książki adresowej przy pomocy wybranych danych z Kopete

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookExportUI)
en: Merge with Address Book
pl: Scalaj z książką adresową

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblFirstName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: First name:
pl: Imię:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblHomePhone)
en: Home phone:
pl: Telefon domowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblWorkPhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Work phone:
pl: Telefon służbowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mobileLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblMobilePhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Mobile phone:
pl: Telefon komórkowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblUrl)
en: URL:
pl: Adres URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblLastName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Last name:
pl: Nazwisko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail_2)
en: Email:
pl: E-mail:

en: Create New Group...
pl: Utwórz nową grupę...

en: &Move To
pl: Pr&zenieś do

en: &Copy To
pl: Sko&piuj do

en: Merge Meta Contacts
pl: Scal meta-kontakty

en: Send Email...
pl: Wyślij e-mail...

[ctx: verb, rename a contact]
en: Rename
pl: Zmień nazwę

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Add Contact
pl: Dod&aj kontakt

en: Select Account
pl: Wybierz konto

en: Add to Your Contact List
pl: Dodaj do swojej listy kontaktów

en: &Properties
pl: &Właściwości

en: Please enter the name for the new group:
pl: Wprowadź nazwę nowej grupy:

en: <qt>Are you sure you want to remove the contact <b>%1</b> from your contact list?</qt>
pl: <qt>Czy na pewno chcesz usunąć kontakt <b>%1</b> z listy kontaktów?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the group <b>%1</b> and all contacts that are contained within it?</qt>
pl: <qt>Czy na pewno chcesz usunąć tę grupę <b>%1</b> i wszystkie kontakty, które się w niej znajdują?</qt>

en: Are you sure you want to remove these contacts from your contact list?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć te kontakty z listy kontaktów?

en: Are you sure you want to remove these groups and contacts from your contact list?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć te grupy i kontakty z listy kontaktów?

en: Account %1 is offline. Do you really want to move this metacontact?
pl: Konto %1 jest niedostępne. Czy na pewno chcesz przenieść ten metakontakt?

en: Move contact
pl: Przenieś kontakt

en: There is no email address set for this contact in the KDE address book.
pl: Książka adresowa KDE nie zawiera adresu e-mail dla tego kontaktu.

en: No Email Address in Address Book
pl: Brak adresu e-mail w książce adresowej

en: This contact was not found in the KDE address book. Check that a contact is selected in the properties dialog.
pl: Nie znaleziono tego kontaktu w książce adresowej KDE. Sprawdź, czy wybrano kontakt w oknie dialogowym właściwości.

en: Not Found in Address Book
pl: Nie znaleziono w książce adresowej

en: Rename Contact
pl: Zmień nazwę kontaktu

en: Remove Contact
pl: Usuń kontakt

en: Send Single Message...
pl: Wyślij pojedynczą wiadomość...

en: &Add Subcontact
pl: Dod&aj podkontakt

en: Rename Group
pl: Zmień nazwę grupy

en: Remove Group
pl: Usuń grupę

en: Send Message to Group
pl: Wyślij wiadomość do grupy

en: &Add Contact to Group
pl: Dod&aj kontakt do grupy

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Make Meta Contact
pl: Utwórz metakontakt

en: Add Contact
pl: Dodaj kontakt

[ctx: Translators: format: '<displayName> (<id>)']
en: %2 <%1>
pl: %2 (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDisplayName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Name:
pl: &Nazwa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpIcons)
en: Icons
pl: Ikony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom &icons
pl: Użyj własnych &ikon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOpen)
en: O&pen:
pl: Ot&warte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClosed)
en: C&losed:
pl: Zam&knięte:

en: Properties of Group %1
pl: Właściwości grupy %1

en: Custom &Notifications
pl: Powiadomie&nia własne

en: Properties of Meta Contact %1
pl: Właściwości metakontaktu %1

en: Sync KABC...
pl: Synchronizacja KABC...

en: (custom name)
pl: (własna nazwa)

en: (nick name)
pl: (pseudonim)

en: (formatted name)
pl: (sformatowana nazwa)

en: (contact id)
pl: (identyfikator kontaktu)

en: No Contacts with Photo Support
pl: Brak kontaktów z obsługą zdjęcia

en: No contacts were imported from the address book.
pl: Żadne kontakty nie zostały zaimportowane z książki adresowej.

en: No Change
pl: Bez zmian

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAddressbook)
en: Address Book Link
pl: Odnośnik do książki adresowej

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: Export contact's details to the KDE Address Book
pl: Eksportuj szczegóły kontaktu do książki adresowej KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: E&xport Details...
pl: &Eksportuj szczegóły...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: Import contacts from the KDE Address Book
pl: Importuj kontakty z książki adresowej KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: &Import Contacts
pl: &Importuj kontakty

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Display Name Source
pl: Źródło wyświetlanej nazwy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameKABC)
en: Use address book &name (needs address book link)
pl: Użyj &nazwy z książki adresowej (wymaga odnośnika do książki adresowej)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameContact) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoContact)
en: From contact:
pl: Od kontaktu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountPhoto)
en: Contact with which to synchronize the displayname.
pl: Kontakt, z którym należy przeprowadzić synchronizację wyświetlanej nazwy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameCustom)
en: Cus&tom:
pl: Włas&ne:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Photo Source
pl: Źródło zdjęcia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoKABC)
en: U&se address book photo (needs address book link)
pl: Użyj zdjęcia z książki adre&sowej (wymaga odnośnika do książki adresowej)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photoLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Photo
pl: Zdjęcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoCustom)
en: Custom:
pl: Własne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChoosePhoto)
en: Choose...
pl: Wybierz...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSyncPhoto)
en: S&ync photo to address book
pl: S&ynchronizuj zdjęcie z książką adresową

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Ad&vanced
pl: Zaa&wansowane

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Check to set custom icons for this contact
pl: Zaznacz, aby użyć własnych ikon dla tego kontaktu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom status &icons
pl: Użyj własnych &ikon dla dostępności

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnline)
en: &Online:
pl: Dostęp&ny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOffline)
en: O&ffline:
pl: &Niedostępny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAway)
en: Awa&y:
pl: Ni&eobecny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUnknown)
en: Un&known:
pl: Nie&znany:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: &Group:
pl: &Grupa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kabcLabel)
en: Address book entry:
pl: Wpis do książki adresowej:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AccountIdentityBase) i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, title)
en: Account Identity
pl: Tożsamość konta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectText)
en: Select the identity to be used by the accounts:
pl: Wybierz tożsamość, która będzie używana przez konta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accounts)
en: <img name=foobar> My Account
pl: <img name=foobar> Moje konto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, identityList)
en: Identity
pl: Tożsamość

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityDetailed)
en: Detailed Info
pl: Informacje szczegółowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, phoneLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Private phone:
pl: Telefon prywatny:

en: Identity Information
pl: Informacja o tożsamości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photo)
en: No Photo
pl: Brak zdjęcia

en: General Information
pl: Informacje ogólne

en: Detailed Information
pl: Informacje szczegółowe

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityGeneral)
en: General Info
pl: Informacje ogólne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, selectPhoto)
en: Select Photo
pl: Wybierz zdjęcie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, clearPhoto)
en: Clear Photo
pl: Wyczyść zdjęcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Show as:
pl: Pokaż jako:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNickName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNick)
en: Nickname:
pl: Pseudonim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, identityName)
en: Identity Name
pl: Nazwa tożsamości

[ctx: Button to open account configuration widget]
en: Click to add an account
pl: Dodaj konto

en: View
pl: Widok

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnEdit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_edit)
en: &Edit
pl: &Edycja

note: i18n: ectx: ToolBar (quickSearchBar)
en: Quick Search Bar
pl: Pasek szybkiego szukania

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_actions)
en: &Other Actions
pl: I&nne działania

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_groups)
en: &Groups
pl: &Grupy

en: Global status message
pl: Globalna wiadomość dostępności

en: Service messages
pl: Komunikaty serwera

en: &Export Contacts...
pl: &Eksportuj kontakty...

en: &Away
pl: Ni&eobecny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: &Busy
pl: Za&jęty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: &Invisible
pl: Uk&ryty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnline)
en: &Online
pl: Dostęp&ny

en: &Set Status
pl: Ustaw do&stępność

en: Configure &Global Shortcuts...
pl: Ustawienia o&gólnych skrótów klawiaturowych...

en: Show &All
pl: Pok&aż wszystkie

en: Show Offline &Users
pl: Pokaż niedostępnych &użytkowników

en: Show Empty &Groups
pl: Pokaż puste &grupy

en: Read Message
pl: Przeczytaj wiadomość

en: Read the next pending message
pl: Przeczytaj następną oczekującą wiadomość

en: Show/Hide Contact List
pl: Pokaż/ukryj listę kontaktów

en: Show or hide the contact list
pl: Pokaż lub ukryj listę kontaktów

en: Set Away/Back
pl: Ustaw Nieobecny/Zaraz wracam

en: <qt>Closing the main window will keep Kopete running in the system tray. Use 'Quit' from the 'File' menu to quit the application.</qt>
pl: <qt>Zamknięcie głównego okna spowoduje, że Kopete będzie działał ukryty w tacce systemowej. Użyj przycisku 'Zakończ' z menu 'Plik', aby zamknąć program.</qt>

en: Docking in System Tray
pl: Dokowanie na tacce systemowej

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
pl: <b>Stan&nbsp;Tytuł:</b>&nbsp;%1

[ctx: @label:textbox formatted status message]
en: <br /><b>Status&nbsp;Message:</b>&nbsp;%1
pl: <br /><b>Stan&nbsp;Wiadomość:</b>&nbsp;%1

en: Kopete, the KDE Instant Messenger
pl: Kopete, komunikator dla KDE

en: (c) 2001-2004, Duncan Mac-Vicar Prett
    (c) 2002-2016, Kopete Development Team
pl: (c) 2001-2004, Duncan Mac-Vicar Prett
    (c) 2002-2016, Zespół programistów Kopete

en: Developer and maintainer
pl: Programista i opiekun

en: Developer and Project founder
pl: Programista i założyciel projektu

en: Developer, Yahoo plugin maintainer
pl: Programista, opiekun wtyczki Yahoo!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_lastName)
en: Developer
pl: Programista

en: Developer, Connection status plugin author
pl: Programista, autor wtyczki monitorującej stan połączenia

en: Developer, Video device support
pl: Programista, obsługa urządzeń wideo

en: Developer, MSN
pl: Programista, MSN

en: Grzegorz Jaskiewicz
pl: Grzegorz Jaśkiewicz

en: Developer, Gadu plugin maintainer
pl: Programista, opiekun wtyczki Gadu-Gadu

en: Lead Developer, AIM and ICQ plugin maintainer
pl: Główny programista, opiekun wtyczek AIM i ICQ

en: IRC plugin maintainer
pl: Opiekun wtyczki IRC

en: Lead Developer, Telepathy and Messenger plugin maintainer
pl: Główny programista, opiekun wtyczek Telepathy i Messenger

en: Lead Developer, MSN plugin maintainer
pl: Główny programista, opiekun wtyczki MSN

en: Artist / Developer, Artwork maintainer
pl: Programista, opiekun strony artystycznej projektu

en: Developer, UI maintainer
pl: Programista, opiekun interfejsu użytkownika

en: Developer, WLM plugin maintainer
pl: Programista, opiekun wtyczki WLM

en: Developer, Jabber plugin maintainer
pl: Programista, opiekun wtyczki Jabbera

en: Lead Developer, GroupWise maintainer
pl: Główny programista, opiekun GroupWise

en: Developer, AIM and ICQ
pl: Programista, AIM i ICQ

en: Developer, Bonjour Plugin Maintainer
pl: Programista, opiekun wtyczki Bonjour

en: Konki style author
pl: Autor stylu Konki

en: Hacker style author
pl: Autor stylu Hacker

en: Kopete's icon author
pl: Autor ikony Kopete

en: Sounds
pl: Dźwięki

en: Kopete Docugoddess, Bug and Patch Testing.
pl: Bogini dokumentacji Kopete, wyszukiwanie błędów i testowanie łat.

en: Iris Jabber Backend Library
pl: Biblioteka Iris Jabber

en: OscarSocket author
pl: Autor OscarSocket

en: Kmerlin MSN code
pl: Kod Kmerlin do MSN

en: Former developer
pl: Były programista

en: Former developer, project co-founder
pl: Były programista, współzałożyciel projektu

en: Misc bugfixes and enhancements
pl: Różne poprawki i ulepszenia

en: Former developer, original Gadu plugin author
pl: Były programista, autor wtyczki Gadu-Gadu

en: Former developer, Jabber plugin author
pl: Były programista, autor wtyczki Jabber

en: Former developer, Oscar plugin
pl: Były programista, wtyczka do Oscara

en: Former developer and WinPopup maintainer
pl: Był programista, opiekun wtyczki WinPopup

en: Do not load plugins. This option overrides all other options.
pl: Nie wczytuj wtyczek. Ta opcja odrzuca wszystkie inne sprzeczne z nią opcje.

en: Disable auto-connection
pl: Wyłącz samoczynne łączenie

en: Auto-connect the specified accounts. Use a comma-separated list
    to auto-connect multiple accounts.
pl: Łącz samoczynnie wymienione konta. Wpisz listę kont,
    oddzielając nazwy przecinkami.

en: Do not load the specified plugin. Use a comma-separated list
    to disable multiple plugins.
pl: Nie wczytuj danej wtyczki. Użyj listy kont,
    oddzielając nazwy przecinkami, aby wyłączyć wiele wtyczek.

en: Load only the specified plugins. Use a comma-separated list
    to load multiple plugins. This option has no effect when
    --noplugins is set and overrides all other plugin related
    command line options.
pl: Wczytaj tylko wymienione wtyczki. Użyj listy, oddzielając nazwy.
    przecinkami, aby wczytać wiele wtyczek. Ta opcja nie działa z opcją
     --noplugins i odrzuca wszystkie inne opcje wiersza poleceń dotyczące
     wtyczek.

en: URLs to pass to kopete / emoticon themes to install
pl: URL do przekazania Kopete / zestawy emotikon do wgrania

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: C&lear
pl: &Wyczyść

en: Edit Message
pl: Edytuj wiadomość

en: Edit Message...
pl: Edytuj wiadomość...

en: Edit Statuses...
pl: Edytuj dostępności...

en: Configure Statuses
pl: Ustawienia dostępności

note: i18n: Target Size (KB) (=> KB = kilobyte)
en: Target KB
pl: Cel KB

en: Flicker Reduction
pl: Redukcja migotania

en: Framerate
pl: Liczba klatek

note: i18n: USB Isochronous Interface
en: USB Alternate
pl: USB Zapasowe

note: i18n: Selection of combinations of light sources
en: Lights
pl: Światła

en: Reset Camera
pl: Wartości domyślne

note: i18n: Chroma Auto Gain Control
en: chroma agc
pl: Samoczynna kontrola kluczowania

note: i18n: Combfilter
en: combfilter
pl: Filtr grzebieniowy

note: i18n: Automute
en: automute
pl: Samoczynne wyciszenie

note: i18n: Luminance Decimation Filter
en: luma decimation filter
pl: filtr przerzedzania luminacji

note: i18n: Analog/Digital Conversion Crush (!!! aGc is a typo !!! => aDc)
en: agc crush
pl: Błąd konwersji analogowo/cyfrowej

note: i18n: Video Cassette Recorder Hack (improves sync on poor VCR tapes)
en: vcr hack
pl: synchronizacja vcr

note: i18n: Whitecrush Upper (whitecrush => adaptive auto gain control to prevent "blooming" of the video signal due to very high Luminance levels; upper threshold)
en: whitecrush upper
pl: Najwyższy graniczny poziom bieli

note: i18n: Whitecrush Lower (whitecrush => adaptive auto gain control to prevent "blooming" of the video signal due to very high Luminance levels; lower threshold)
en: whitecrush lower
pl: Najniższy graniczny poziom bieli

note: i18n: U-V Gain Ratio (NOT Ultra Violet !)
en: uv ratio
pl: stosunek UV

note: i18n: Full Luminance Range
en: full luma range
pl: pełny zakres jasności

note: i18n: Luminance Coring Level (=> Improves SNR (Signat-to-Noise-Ratio) by HF filtering)
en: coring
pl: kluczowanie

en: Invert
pl: Odwróć

note: i18n: Y Offset Odd Field
en: y offset odd field
pl: przesunięcie y pól nieparzystych

note: i18n: Y Offset Even Field
en: y offset even field
pl: przesunięcie y pól parzystych

note: i18n: Green Balance
en: green balance
pl: balans zieleni

note: i18n: Digital/Analog Converter Magnitude
en: DAC magnitude
pl: wielkości DAC

note: i18n: Band Filter
en: band filter
pl: filtr pasma

note: i18n: Reset Level
en: reset level
pl: przywróć poziom

note: i18n: Pixel Bias Voltage
en: pixel bias voltage
pl: napięcie polaryzacji piksela

note: i18n: Noise Suppression (Smoothing)
en: Noise suppression (smoothing)
pl: Tłumienie hałasu (wygładzanie)

en: Minimum Clock Divider
pl: Minimalny podział zegara

en: Webcam Effects
pl: Efekty kamery

en: Infrared
pl: Podczerwień

note: i18n: Black/White
en: B/W
pl: Cz/B

en: Auto Luminance Control
pl: Samoczynna kontrola jasności

en: Horizontal Edge Enhancement
pl: Wzmocnienie krawędzi w poziomie

en: Vertical Edge Enhancement
pl: Wzmocnienie krawędzi w pionie

en: Lens Shading Compensation
pl: Korekcja winietowania obiektywu

en: Maximum Exposure Time
pl: Maksymalny czas ekspozycji

en: Red Saturation
pl: Nasycenie czerwonego:

en: Blue Saturation
pl: Nasycenie niebieskiego:

en: Luminance Bandpass
pl: Poziom luminacji

en: Luminance Bandpass Weight
pl: Waga poziomu luminacji

note: i18n: High Frequency Luminance Coring
en: HF Luminance Coring
pl: Kluczowanie luminacji wysokiej częstotliwości

en: Force Color ON
pl: Wymuś kolor Tak

note: i18n: Chrominance Gain
en: Chrominance Gain Control
pl: Kontrola czułości kluczowania

note: i18n: Video Tape Recorder Time Constant
en: VTR Time Constant
pl: Stała czasowa odtwarzacza wideo

en: Luminance Delay Compensation
pl: Opóźnienie wyrównania jasności

en: Vertical Noise Reduction
pl: Redukcja szumu pionowego

en: Save User Settings
pl: Zapisz ustawienia użytkownika

en: Restore User Settings
pl: Przywróć ustawienia użytkownika

en: Restore Factory Settings
pl: Przywróć ustawienia fabryczne

note: i18n: Color Mode
en: Colour mode
pl: Tryb koloru

note: i18n: Auto Contour
en: Auto contour
pl: Samoczynny kontur

en: Contour
pl: Kontur

note: i18n: Backlight Compensation
en: Backlight compensation
pl: Kompensacja tła

note: i18n: Flicker Suppression
en: Flickerless
pl: Tłumienie migotania

note: i18n: Noise Reduction
en: Noise reduction
pl: Redukcja szumu

en: Compression Target
pl: Cel kompresji

en: Color Filter
pl: Filtr kolorów

note: i18n: Transaction Time (msec)
en: Transaction time (msec)
pl: Czas transakcji (ms)

note: i18n: "Buffers per Transaction"
en: Buffers per transaction
pl: Liczba buforów na transakcje

note: i18n: off / disable flicker compensation
en: NoFliker
pl: Bez migotania

en: Automatic
pl: Samoczynnie

en: Quality
pl: Jakość

en: Off
pl: Wyłączony

en: Both
pl: Oba

en: On
pl: Włączony

en: Brightness
pl: Jasność:

en: Hue
pl: Barwa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color_btn)
en: Color
pl: Kolor

en: Contrast
pl: Kontrast:

en: Whiteness
pl: Biel:

en: Automatic Brightness/Contrast Correction
pl: Samoczynne dopasowanie jasności/kontrastu

en: Automatic Color Correction
pl: Samoczynna korekcja koloru

en: Vertical Flip
pl: Odbij w pionie

en: Horizontal Flip
pl: Odbij w poziomie

en: Saturation
pl: Nasycenie:

en: Volume
pl: Głośność

en: Balance
pl: Balans

en: Bass
pl: Bas

en: Treble
pl: Średnie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, muteButton)
en: Mute
pl: Wycisz

en: Loudness
pl: Głośność

en: Black Level
pl: Poziom czerni

en: Automatic White Balance
pl: Samoczynny balans bieli

en: Do White Balance
pl: Balans bieli

en: Red Balance
pl: Balans czerwonego

en: Blue Balance
pl: Balans niebieskiego

en: Exposure
pl: Ekspozycja

en: Automatic Gain
pl: Samoczynne wzmocnienie

en: Gain
pl: Czułość

en: Horizontal Center
pl: Środek poziomo

en: Vertical Center
pl: Pionowo na środku

en: Power Line Frequency
pl: Częstotliwość sieci elektrycznej

en: Automatic Hue
pl: Samoczynny odcień

en: White Balance Temperature
pl: Temperatura balansu bieli

en: Sharpness
pl: Ostrość

en: Backlight Compensation
pl: Kompensacja oświetlenia tła

en: Chroma AGC
pl: Samoczynna kontrola kluczowania

en: Color Killer
pl: Usuwa kolory

en: Color Effects
pl: Efekty kolorów

en: Rotate
pl: Obróć

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Chroma Gain
pl: Kontrola kluczowania

en: Illuminator 1
pl: Oświetlenie 1

en: Illuminator 2
pl: Oświetlenie 2

en: A network connection was disconnected.  The application is now in offline mode.  Do you want the application to resume network operations when the network is available again?
pl: Połączenie sieciowe zostało przerwane. Program jest w trybie bez połączenia. Czy chcesz by program wznowił połączenie sieciowe, gdy tylko będzie to możliwe?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect?
pl: Program jest w trybie bez połączenia. Czy chcesz się połączyć?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect in order to carry out this operation?
pl: Program jest w trybie bez połączenia. Czy chcesz się połączyć, aby przeprowadzić tę operację?

en: Leave Offline Mode?
pl: Zakończyć tryb bez połączenia?

en: Connect
pl: Połącz się

en: Stay Offline
pl: Pozostań bez połączenia

en: Could not find contactlist.xml in Kopete application data.
pl: Nie znaleziono pliku contactlist.xml w danych programu Kopete.

en: Could not open contact list file.
pl: Nie można otworzyć pliku listy kontaktów.

en: Could not write contact list to a file.
pl: Nie można zapisać listy kontaktów do pliku.

en: <qt>"%1" is not supported by Kopete.</qt>
pl: <qt>Kopete nie obsługuje "%1".</qt>

en: Could Not Sync with KDE Address Book
pl: Nie można dokonać synchronizacji z książką adresową KDE

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Do Not Use
pl: Nie używaj

en: <qt>An address was added to this contact by another application.<br />Would you like to use it in Kopete?<br /><b>Protocol:</b> %1<br /><b>Address:</b> %2</qt>
pl: <qt>Inny program dodał adres do tego kontaktu.<br/>Czy chciałbyś go używać w Kopete?<br/><b>Protokół:</b> %1<br /><b>Adres:</b> %2</qt>

en: Import Address From Address Book
pl: Importuj adres z książki adresowej

en: Use
pl: Używaj

en: <qt>One or more of your accounts using %1 are offline.  Most systems have to be connected to add contacts.  Please connect these accounts and try again.</qt>
pl: <qt> Jedno lub więcej z Twoich kont używających %1 jest odłączone. W  większości systemów, aby dodawać kontakty, należy być podłączonym. Proszę się połączyć i spróbować ponownie.</qt>

en: Not Connected
pl: Nie połączony

en: Choose Account
pl: Wybierz konto

en: <qt>You do not have an account configured for <b>%1</b> yet.  Please create an account, connect it, and try again.</qt>
pl: <qt>Nie masz jeszcze ustawionego konta dla <b>%1</b>.  Proszę utworzyć konto, połączyć się i spróbować ponownie.</qt>

en: No Account Found
pl: Nie znaleziono konta

en: <qt>It was not possible to add the contact.</qt>
pl: <qt>Dodanie kontaktu nie powiodło się.</qt>

en: Could Not Add Contact
pl: Dodanie kontaktu nie powiodło się

en: You have been disconnected
pl: Zostałeś rozłączony

en: You have connected from another client or computer to the account '%1'
pl: Połączyłeś się z kontem '%1' z innego klienta lub komputera

en: Most proprietary Instant Messaging services do not allow you to connect from more than one location. Check that nobody is using your account without your permission. If you need a service that supports connection from various locations at the same time, use the Jabber protocol.
pl: Większość usług w prawnie zastrzeżonych systemach komunikatorowych nie pozwala na łączenie się z więcej niż jednej lokalizacji. Sprawdź, czy nikt nie używa twojego konta bez pozwolenia. Jeżeli potrzebujesz usługi umożliwiającej połączenia z różnych lokalizacji, użyj protokołu Jabbera.

en: You are not allowed to add yourself to the contact list. The addition of "%1" to account "%2" will not take place.
pl: Nie wolno dodawać samego siebie do listy kontaktów. Nie nastąpi dodanie "%1" do konta "%2".

en: Error Creating Contact
pl: Błąd podczas tworzenia kontaktu

en: Properties
pl: Właściwości

en: Edit Account
pl: Edycja konta

en: You have been added
pl: Zostałeś dodany

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_add)
en: Add...
pl: Dodaj...

en: Authorize
pl: Uwierzytelnij

en: Block
pl: Blokuj

en: Info...
pl: Informacje...

en: The contact <b>%1</b> has added you to his/her contact list.
pl: Kontakt <b>%1</b> dodał cię do spisu swoich kontaktów

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the contact list appearance has changed.
pl: Uruchamiany, gdy wygląd listy kontaktów zostanie zmieniony.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Enable emoticon support in Kopete.
pl: Włącz obsługę emotikon w Kopete.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether using the system font for the chat window.
pl: Używanie czcionki systemowej w oknie rozmowy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Color used to identify idle contacts.
pl: Kolor bezczynnych kontaktów.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether to use a different color for idle contacts.
pl: Używanie innego koloru dla bezczynnych kontaktów.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Contact properties that contact tooltip will show.
pl: Właściwości kontaktu wyświetlane w podpowiedzi kontaktu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list group sorting
pl: Uszeregowanie spisu grupy kontaktów

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list icon display mode. Either the protocol icon or the contact photo.
pl: Tryb wyświetlania ikony listy kontaktów (ikona protokołu czy zdjęcie kontaktu).

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable borders on the contact's photo.
pl: Włącz ramkę zdjęcia kontaktu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Round contact photo corners.
pl: Zaokrąglaj narożniki zdjęcia kontaktu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show contact list as a tree view.
pl: Wyświetlaj listę kontaktów jako drzewo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Indent contacts if you do not show tree lines.
pl: Dodaj wcięcie do kontaktów, jeśli nie są wyświetlane linie drzewa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Hide the vertical scroll bar.
pl: Ukryj pionowy pasek przewijania.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Group contacts by group.
pl: Posegreguj kontakty w grupy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Use custom fonts for contact list.
pl: Użyj własnych czcionek dla listy kontaktów.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Automatically resize the main window.
pl: Samoczynnie zmieniaj rozmiar głównego okna.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Corner at which to anchor main window when auto-resizing.
pl: Narożnik, do którego zakotwiczyć okno główne podczas samoczynnej zmiany rozmiaru.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Normal font for contact list
pl: Normalna czcionka dla listy kontaktów

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Small font for contact list (for status message)
pl: Mała czcionka dla listy kontaktów (wiadomości dla dostępności)

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Color for group name.
pl: Kolor nazw grup.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Animate contact list on contact list changes.
pl: Animacja zmian na liście kontaktów.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fade-in/Fade-out on contact status changes.
pl: Zanikanie/Wyłanianie przy zmianie dostępności kontaktu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fold-in/Fold-out on contact status changes.
pl: Zwijanie/Rozwijanie przy zmianie dostępności kontaktu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide contact list after a while.
pl: Samoczynnie ukrywaj listę kontaktów.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide vertical scrollbar in contact list after a while.
pl: Samoczynnie ukrywaj pionowy pasek przewijania.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide timeout
pl: Czas do samoczynnego ukrycia

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in contact list.
pl: Wyświetlaj niedostępnych użytkowników na liście kontaktów.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show empty groups in contact list.
pl: Wyświetlaj puste grupy na liście kontaktów.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show identities in status bar instead of accounts.
pl: Pokaż tożsamości zamiast kont na pasku dostępności.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in a separate group.
pl: Pokaż niedostępnych użytkowników w osobnej grupie..

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Start Kopete docked.
pl: Uruchom Kopete na tacce systemowej.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show Kopete in system tray.
pl: Pokaż ikonę na tacce systemowej.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use message queue.
pl: Użyj kolejki wiadomości.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue unread messages.
pl: Kolejkuj nieprzeczytane wiadomości.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use mouse navigation only in contact list.
pl: Użyj nawigacji myszą tylko na liście kontaktów.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Reconnect on disconnect.
pl: Połącz ponownie przy rozłączeniu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Raise message view on new messages.
pl: Podnoś okno przy nadejściu wiadomości.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show events in chat window.
pl: Wyświetlaj zdarzenia w oknie rozmowy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue only highlighted messages in group chats
pl: Kolejkuj tylko wiadomości podświetlane w rozmowach grupowych

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue Only Messages On Another Desktop
pl: Kolejkuj tylko wiadomości z innych pulpitów

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Single notification for messages from the same sender.
pl: Pojedyncze powiadomienie dla wiadomości od tego samego nadawcy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Balloon Notification Ignore Closes Chat View
pl: Zignorowanie powiadomienia zamyka okno rozmowy

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification
pl: Powiadamianie na tacce systemowej

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Left Click Opens Message.
pl: Naciśnięcie lewym przyciskiem myszy na powiadomienie na tacce systemowej otwiera wiadomość.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Animate on message with open chat.
pl: Animuj przy przyjściu wiadomości w otwartej rozmowie.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Set Current Desktop To Chat View
pl: Powiadomienie na tacce systemowej przenosi okno rozmowy na bieżący pulpit

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable events while away.
pl: Włącz zdarzenia w stanie nieobecności.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Chat window grouping policy.
pl: Zasady grupowania okien rozmów.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable spell checking by default.
pl: Włącz samoczynne sprawdzanie pisowni.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable rich text by default.
pl: Włącz tekst wzbogacony domyślnie.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show send button in Chat Window.
pl: Wyświetlaj przycisk Wyślij w oknie rozmowy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show message dates.
pl: Pokaż datę wiadomości.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name.
pl: Skróć nazwę kontaktu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name max length.
pl: Skróć nazwę kontaktu o maksymalnej długości.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Maximum number of messages to show in a chat window.
pl: Maksymalna liczba wiadomości w oknie rozmowy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Hightlight messages containing your nickname.
pl: Podświetlaj wiadomości zawierające twój pseudonim.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Selected view plugin for Chat Window.
pl: Wtyczka wybranego widoku dla okna rozmowy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Use auto away.
pl: Samowolnie włączaj nieobecność.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Auto away timeout.
pl: Czas do samowolnego włączenia nieobecności.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Go available after detecting an activity.
pl: Stań się dostępny w przypadku wykrycia aktywności.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Confirm Before Coming Back from Auto Away
pl: Wymagaj potwierdzenia przed powrotem z samowolnej nieobecności.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use the latest away message.
pl: Przy ustawianiu wiadomości samowolnie ustawionej nieobecności, użyj ostatniej wiadomości z nieobecności.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use a custom away message.
pl: Przy ustawianiu wiadomości samowolnie ustawionej nieobecności, użyj własnej wiadomości z nieobecności.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away title.
pl: Własny tytuł dla samowolnej niedostępności.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away message.
pl: Własna wiadomość dla samowolnej niedostępności.

en: I am gone right now, but I will be back later
pl: Nie ma mnie, ale później wrócę

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable smooth scrolling in contact list.
pl: Włącz płynne przewijanie na liście kontaktów.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Always show tabs.
pl: Zawsze pokazuj karty.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show contact name for each tab.
pl: Pokaż nazwę kontaktu dla każdej karty.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show close button for each tab.
pl: Pokaż przycisk zamknięcia dla każdej karty.

en: Outgoing Message Sent
pl: Wiadomość wychodząca została wysłana

en: A contact sent you a buzz/nudge.
pl: Kontakt wysłał Ci sygnał.

en: User <i>%1</i> is typing a message
pl: Użytkownik <i>%1</i> pisze wiadomość

[ctx: @action]
en: Chat
pl: Rozmowa

en: <qt>An error has occurred while creating a new chat window. The chat window has not been created.</qt>
pl: <qt>Wystąpił błąd podczas tworzenia okna rozmowy. Okno nie zostało utworzone.</qt>

en: Error While Creating Chat Window
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia okna rozmowy

en: Enter Arguments
pl: Wprowadź argumenty

en: Enter the arguments to %1:
pl: Wprowadź argumenty do %1:

en: Alias "%1" expands to itself.
pl: Alias "%1" rozciąga się na samego siebie.

en: "%2" requires at least %1 argument. | "%2" requires at least %1 arguments.
pl[0]: "%2" wymaga co najmniej %1 argumentu.
pl[1]: "%2" wymaga co najmniej %1 argumentów.
pl[2]: "%2" wymaga co najmniej %1 argumentów.

en: "%2" has a maximum of %1 argument. | "%2" has a maximum of %1 arguments.
pl[0]: "%2" ma co najwyżej %1 argument.
pl[1]: "%2" ma co najwyżej %1 argumenty.
pl[2]: "%2" ma co najwyżej %1 argumentów.

en: You are not authorized to perform the command "%1".
pl: Nie masz uprawnień do wykonania polecenia "%1".

en: Command Error
pl: Błąd polecenia

en: USAGE: /help [<command>] - Used to list available commands, or show help for a specified command.
pl: UŻYCIE: /help [<polecenie>] - pokazuje listę dostępnych poleceń lub pomoc dla danego polecenia.

en: USAGE: /url - Opens last URL for current chat in default browser.
pl: UŻYCIE: /url - Otwiera ostatni adres URL z bieżącej rozmowy w domyślniej przeglądarce.

en: USAGE: /close - Closes the current view.
pl: UŻYCIE: /close - zamyka aktualny widok.

en: USAGE: /part - Closes the current view.
pl: UŻYCIE: /part - zamyka aktualny widok.

en: USAGE: /clear - Clears the active view's chat buffer.
pl: UŻYCIE: /clear - czyści bufor rozmów w aktywnym widoku.

en: USAGE: /away [<reason>] - Marks you as away/back for the current account only.
pl: UŻYCIE: /away [<powód>] - zmienia stan na Nieobecny/Zaraz wracam tylko dla bieżącego konta.

en: USAGE: /awayall [<reason>] - Marks you as away/back for all accounts.
pl: UŻYCIE: /awayall [<powód>] - zmienia stan na Nieobecny/Zaraz wracam dla wszystkich kont.

en: USAGE: /say <text> - Say text in this chat. This is the same as just typing a message, but is very useful for scripts.
pl: UŻYCIE: /say <tekst> - Spełnia tę samą funkcję co zwyczajne wpisanie wiadomości w aktywnym oknie, ale jest użyteczne w skryptach.

en: USAGE: /exec [-o] <command> - Executes the specified command and displays the output in the chat buffer. If -o is specified, the output is sent to all members of the chat.
pl: UŻYCIE: /exec [-o] <polecenie> - wykonuje dane polecenie i wyświetla wynik w oknie rozmowy. Jeśli podany jest argument -o, to wynik jest wysyłany do wszystkich uczestników rozmowy.

en: Available Commands:
pl: Dostępne polecenia:

en: 
    Type /help <command> for more information.
pl: 
    Wpisz /help <polecenie> aby uzyskać więcej informacji.

en: There is no help available for '%1'.
pl: Pomoc dla '%1' nie jest dostępna.

en: ERROR: Shell access has been restricted on your system. The /exec command will not function.
pl: BŁĄD: Dostęp do powłoki systemowej jest ograniczony. Polecenie /exec nie zadziała.

en: ERROR: Failed to start process from /exec command.
pl: BŁĄD: Nieudane uruchomienie procesu z polecenia /exec.

note: i18n: ectx: Menu (commandmenu)
en: Commands
pl: Polecenia

en: &Add to Your Contact List
pl: Dod&aj do swojego spisu kontaktów

en: Visible when offline
pl: Widoczny gdy niedostępny

en: Move Contact
pl: Przenieś kontakt

en: Select the meta contact to which you want to move this contact:
pl: Wybierz metakontakt, do którego chcesz przenieść ten kontakt:

en: Create a new metacontact for this contact
pl: Utwórz nowy metakontakt dla tego kontaktu

en: If you select this option, a new metacontact will be created in the top-level group with the name of this contact and the contact will be moved to it.
pl: Po wybraniu tej opcji, w grupie głównej zostanie utworzony nowy metakontakt o takiej samej nazwie. Kontakt zostanie do niego przeniesiony.

en: This user is not reachable at the moment. Please try a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
pl: Ten użytkownik jest chwilowo niedostępny. Proszę spróbować z protokołem, który obsługuje wysyłanie wiadomości do niedostępnych użytkowników lub poczekać, aż użytkownik będzie dostępny.

en: User is Not Reachable
pl: Użytkownik jest niedostępny

en: Are you sure you want to remove the contact  '%1' from your contact list?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć kontakt '%1' z listy kontaktów?

[ctx: @label:textbox formatted name]
en: <br /><b>Full Name:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
pl: <br /><b>Pełna nazwa:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted idle time]
en: <br /><b>Idle:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
pl: <br /><b>Bezczynny:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted url]
en: <br /><b>Home Page:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>
pl: <br /><b>Strona domowa:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <br /><b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
pl: <br /><b>Stan&nbsp;Tytuł:</b>&nbsp;%1

en: Full Name
pl: Imię i nazwisko

en: Idle Time
pl: Czas bezczynności

en: Online Since
pl: Dostępny od

en: Last Seen
pl: Ostatnio widziany

en: First Name
pl: Imię

en: Last Name
pl: Nazwisko

en: Private Phone
pl: Telefon domowy

en: Private Mobile Phone
pl: Prywatny telefon komórkowy

en: Work Phone
pl: Telefon służbowy

en: Work Mobile Phone
pl: Służbowy telefon komórkowy

en: Email Address
pl: Adres e-mail

en: Nick Name
pl: Pseudonim

en: Custom Name
pl: Własna nazwa

en: Shown even if offline
pl: Pokaż nawet gdy niedostępny

en: Top Level
pl: Najwyższy poziom

en: Not in your contact list
pl: Brak na wykazie kontaktów

en: Offline Users
pl: Niedostępni użytkownicy

[ctx: Label for the default identity, used by users to group their instant messaging accounts]
en: Default Identity
pl: Domyślna tożsamość

en: This user is not reachable at the moment. Please make sure you are connected and using a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
pl: Ten użytkownik jest w tym momencie niedostępny. Proszę sprawdzić, czy jesteś podłączony i spróbować z protokołem, który obsługuje wysyłanie wiadomości do użytkowników niedostępnych lub poczekać, aż użytkownik będzie dostępny.

en: Status not available
pl: Stan niedostępny

en: <qt><i>%1</i> is now %2.</qt>
pl: <qt><i>%1</i> jest teraz %2.</qt>

en: Unable to find the file %1.
pl: Nie można odnaleźć pliku %1.

en: <qt>Unable to download the requested file;<br />please check that address %1 is correct.</qt>
pl: <qt>Nie można pobrać pliku;<br/>należy sprawdzić czy adres %1 jest prawidłowy.</qt>

en: Connecting
pl: Łączenie

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Password Required
pl: Wymagane jest hasło

en: <qt>Kopete is unable to save your password securely in your wallet;<br />do you want to save the password in the <b>unsafe</b> configuration file instead?</qt>
pl: <qt>Kopete nie może bezpiecznie zapisać twojego hasła w portfelu;<br />czy chcesz zamiast tego zapisać hasło w <b>nie zapewniającym bezpieczeństwa</b>pliku ustawień?</qt>

en: Unable to Store Secure Password
pl: Nie można przechować hasła w bezpieczny sposób

en: Store &Unsafe
pl: Przecho&waj w sposób niezabezpieczony

en: <qt><b>The password was wrong.</b> Please re-enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
pl: <qt><b>Podane hasło jest nieprawidłowe.</b>Proszę ponownie podać hasło dla konta %1 <b>%2</b></qt>

en: <qt>Please enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
pl: <qt>Proszę podać hasło dla konta %1 <b>%2</b></qt>

en: Account Offline
pl: Konto niedostępne

en: Sorry, I am busy right now
pl: Przykro mi, jestem teraz zajęty

en: Going Online - Kopete
pl: Zmiana stanu na dostępny - Kopete

en: Do You Want to Change Status to Available?
pl: Czy chcesz zmienić stan na dostępny?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Status)
en: Protocol's status menu type.
pl: Rodzaj menu protokołu stanu.

en: Copying
pl: Kopiowanie

en: Source
pl: Źródło

en: Destination
pl: Cel

en: File transfer %1 completed.
pl: Zakończono przesyłanie pliku %1.

en: File transfer %1 failed.
pl: Przesyłanie pliku %1 zakończone niepowodzeniem.

en: You cancelled file transfer %1
pl: Anulowano przysyłanie pliku %1

en: File transfer %1 cancelled.
pl: Anulowano przysyłanie pliku %1.

en: Kopete File Transfer
pl: Przesyłanie pliku przez Kopete

en: Sorry, sending files which are not stored locally is not yet supported by this protocol.
    Please copy this file to your computer and try again.
pl: Niestety, wysyłanie plików nie znajdujących się na lokalnym urządzeniu nie jest obsługiwane.
    Plik należy skopiować na swój komputer i spróbować ponownie.

en: File Transfer
pl: Przesyłanie plików

en: You must provide a valid local filename
pl: Musisz podać prawidłową nazwę lokalnego pliku

en: You do not have permission to write to selected file
pl: Nie masz prawa zapisu do wybranego pliku

en: The file '%1' already exists.
    Do you want to overwrite it ?
pl: Plik %1 już istnieje.
    Czy chcesz go nadpisać?

en: Overwrite File
pl: Nadpisz plik

en: The directory %1 does not exist
pl: Katalog %1 nie istnieje

en: You do not have permission to write to selected directory
pl: Nie masz prawa zapisu do wybranego katalogu

en: You must provide a valid local directory
pl: Musisz podać prawidłową nazwę lokalnego katalogu

en: You have been disconnected.
pl: Zostałeś rozłączony.

en: Connection Lost.
pl: Utracono połączenie.

en: Kopete lost the channel used to talk to the instant messaging system.
    This can be because either your internet access went down, the service is experiencing problems, or the service disconnected you because you tried to connect with the same account from another location. Try connecting again later.
pl: Kopete utraciło kanał używany do rozmowy przez komunikatory internetowe.
    Może to być utrata połączenia z Internetem, występują problemy w usłudze lub zostałeś rozłączony, ponieważ usiłowałeś podłączyć się za pomocą tego samego konta z innej lokalizacji. Spróbuj połączyć się ponownie później.

en: Cannot connect with the instant messaging server or peers.
pl: Nie można się połączyć z serwerem komunikatora lub zdalnymi komputerami.

en: Cannot connect.
pl: Nie można nawiązać połączenia.

en: This means Kopete cannot reach the instant messaging server or peers.
    This can be because either your internet access is down or the server is experiencing problems. Try connecting again later.
pl: Oznacza to, że Kopete nie może połączyć się z serwerem komunikatora lub zdalnymi komputerami.
    Może to być utrata połączenia z Internetem lub na serwerze występują problemy. Spróbuj połączyć się ponownie później.

en: More Information...
pl: Więcej informacji...

en: + %1 more message | + %1 more messages
pl[0]: + %1 wiadomość więcej
pl[1]: + %1 wiadomości więcej
pl[2]: + %1 wiadomości więcej

[ctx: @title %1 is contact's name]
en: Incoming file transfer request from <i>%1</i>
pl: Żądanie przychodzącego przesyłania pliku od <i>%1</i>

[ctx: @info]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename>
pl: Użytkownik próbuje przesłać tobie plik <filename>%1</filename>

[ctx: @info %2 is message]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename> with the message:<nl/>"%2"
pl: Użytkownik próbuje przesłać tobie plik <filename>%1</filename> z wiadomością:<nl/>"%2"

en: Incoming message from <i>%1</i>
pl: Wiadomość przychodząca od <i>%1</i>

en: A highlighted message arrived from <i>%1</i>
pl: Otrzymano podświetloną wiadomość od <i>%1</i>

[ctx: @action]
en: View
pl: Zobacz

[ctx: @action]
en: Close
pl: Zamknij

en: Choose the corresponding entry for '%1'
pl: Wybierz odpowiedni wpis dla '%1'

en: Choose the corresponding entry in the address book
pl: Wybierz odpowiedni wpis w książce adresowej

en: Address Book Association
pl: Powiązanie z książką adresową

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtAddressee)
en: The KDE Address Book entry associated with this Kopete Contact
pl: Wpis w książce adresowej KDE powiązany z tym kontaktem Kopete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_btn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearBlackList) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearWhiteList) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnClear)
en: Clear
pl: Wyczyść

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: Select an address book entry
pl: Wybierz wpis w książce adresowej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: C&hange...
pl: &Zmień...

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Email
pl: E-mail

en: New Address Book Entry
pl: Nowy wpis do książki adresowej

en: Name the new entry:
pl: Nazwa nowego wpisu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create a new entry in your address book
pl: Utwórz nowy wpis w książce adresowej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create New Entr&y...
pl: Utwórz nowy &wpis...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Select the contact you want to communicate with via Instant Messaging
pl: Wybierz kontakt, z którym chciałbyś się komunikować przy użyciu komunikatora internetowego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSearch)
en: S&earch:
pl: Szuk&aj:

en: Select Avatar
pl: Wybierz awatar

en: No Avatar
pl: Bez awatara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAddAvatar)
en: Add Avatar...
pl: Dodaj awatar...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemoveAvatar)
en: Remove Avatar
pl: Usuń awatar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFromWebcam)
en: From Webcam
pl: Z kamery

en: Take a photo
pl: Zrób zdjęcie

en: Someone Has Added You
pl: Zostałeś dodany do listy kontaktów

en: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> The contact <b>%2</b> has added you to his/her contact list. (Account %3)</qt>
pl: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> Kontakt <b>%2</b> dodał cię do swojej listy kontaktów. (Konto %3)</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: The contact XXX has added you to his/her contactlist
pl: Kontakt XXX dodał cię do swojej listy kontaktów

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_infoButton)
en: Read More Info About This Contact
pl: Przeczytaj więcej informacji o tym kontakcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_authorizeCb)
en: Authorize this contact to see my status
pl: Zezwalaj temu kontaktowi na oglądanie mojego stanu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_addCb)
en: Add this contact in my contactlist
pl: Dodaj ten kontakt do mojej listy kontaktów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: The display name of the contact.  Leave it empty to use the contact's nickname.
pl: Wyświetlana nazwa kontaktu.  Pozostaw puste, by używać pseudonimu wybranego przez kontakt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: Enter the contact's display name. This is how the contact will appear in the contact list.
    Leave it empty if you want to see the contact's nickname as their display name.
pl: Wpisz nazwę kontaktu do wyświetlania. Ta nazwa będzie widoczna na liście kontaktów.
    Pozostaw to pole puste, jeżeli chcesz by był wyświetlany pseudonim kontaktu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Display name:
pl: Wyświetlana nazwa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it in the top level group.
pl: Podaj grupę, do której kontakt powinien być dodany. Pozostaw puste by dodać go do grupy najwyższego poziomu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: In the group:
pl: W grupie:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_groupList)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it to the top level group.
pl: Podaj grupę, do której kontakt powinien być dodany. Pozostaw puste by dodać go do grupy najwyższego poziomu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Address book link:
pl: Odnośnik do książki adresowej:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please specify an away message, or choose a predefined one.
pl: Proszę podać wiadomość w czasie nieobecności lub wybrać jedną z uprzednio określonych.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Information
pl: Informacja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Check this and enter your password below if you would like your password to be stored in your wallet, so Kopete does not have to ask you for it each time it is needed.
pl: Zaznacz tę opcję i wpisz poniżej swoje hasło, jeśli chciałbyś, by było przechowywane w twoim portfelu KWallet. Wówczas Kopete nie będzie musiał o nie pytać za każdym razem, gdy jest potrzebne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Remember password
pl: Zapamiętaj hasło

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Password:
pl: Hasło:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here.
pl: Proszę podać swoje hasło.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here. If you would rather not save your password, uncheck the Remember password checkbox above; you will then be prompted for your password whenever it is needed.
pl: Wpisz tutaj swoje hasło. Jeśli nie chcesz, by było zapamiętane, upewnij się, że opcja "Zapamiętaj hasło" nie jest zaznaczona. Będziesz proszony o podanie hasła za każdym razem, gdy będzie ono potrzebne.

en: Start &Chat...
pl: &Rozpocznij rozmowę...

en: &Send Single Message...
pl: &Wyślij pojedynczą wiadomość...

en: User &Info
pl: Informacje o &użytkowniku

en: Send &File...
pl: Wyślij &plik...

en: View &History...
pl: Pokaż &historię...

en: &Create Group...
pl: U&twórz grupę...

en: Cha&nge Meta Contact...
pl: Zmień &meta-kontakt...

en: &Delete Contact
pl: Usuń &kontakt

en: Change A&lias...
pl: Zmień a&lias...

en: &Block Contact
pl: Blo&kuj kontakt

en: Un&block Contact
pl: Od&blokuj kontakt

en: Contacts
pl: Kontakty

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Use Subfolder for Each Contact
pl: Użyj podfolderu dla każdego kontaktu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, yesButton)
en: Always
pl: Zawsze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noButton)
en: Never
pl: Nigdy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlySelectedButton)
en: Only the selected contacts
pl: Tylko wybrane kontakty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlyNotSelectedButton)
en: Not the selected contacts
pl: Nie te kontakty, które zaznaczono

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AliasDialog)
en: Add New Alias
pl: Dodaj nowy alias

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Command:
pl: Polecenie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, command)
en: This is the command that you want to run when you execute this alias.
pl: Polecenie, które chciałbyś uruchomić przy wykonywaniu tego aliasu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, command)
en: <qt>This is the command that you want to run when you execute this alias.
    
    You can use the variables <b>%1, %2 ... %9</b> in your command, and they will be replaced with the arguments of the alias. The variable <b>%s</b> will be replaced with all arguments. <b>%n</b> expands to your nickname.
    
    Do not include the '/' in the command (if you do it will be stripped off anyway).</qt>
pl: <qt>To jest polecenie, które ma być wykonane, gdy uruchamiasz ten alias.
    
    W swoim poleceniu możesz używać zmiennych <b>%1, %2 ... %9</b>; zostaną one zastąpione przez argumenty aliasu. Zmienna <b>%s</b> zostanie zamieniona wszystkimi argumentami.<b>%n</b> rozwinie się do twojego pseudonimu. 
    
    Do polecenia nie wprowadzaj znaku '/' (jeśli to zrobisz, i tak zostanie usunięty).</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/').
pl: Dodawany przez Ciebie alias (to co wpiszesz za identyfikatorem polecenia, '/').

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/'). Do not include the '/' (it will be stripped off if you do anyway).
pl: Dodawany przez ciebie alias (to co wpiszesz za identyfikatorem polecenia, '/'). Nie wpisuj '/' (jeśli to zrobisz, i tak zostanie usunięte).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_saveButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Save
pl: &Zapisz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, kPushButton3)
en: &Cancel
pl: &Anuluj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, protocolList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, protocolList)
en: If you want this alias to only be active for certain protocols, select those protocols here.
pl: Jeśli chcesz, by alias był aktywny tylko dla pewnych protokołów, wybierz je tutaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, protocolList)
en: Protocols
pl: Protokoły

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: For protocols:
pl: Dla protokołów:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, aliasList)
en: This is the list of custom aliases and the commands that you have already added
pl: Spis aliasów i poleceń użytkownika, które już dodałeś

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Command
pl: Polecenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add New Alias...
pl: Dodaj nowy &alias...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete Selected
pl: &Usuń zaznaczone

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: Edit Alias...
pl: Edytuj alias...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &Add
pl: Dod&aj

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. An alias name cannot contain the characters "_" or "=".</qt>
pl: <qt>Nie można było dodać aliasu <b>%1</b>. Nazwa aliasu nie może zawierać znaków "_" or "=".</qt>

en: Invalid Alias Name
pl: Nieprawidłowa nazwa aliasu

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled either by another alias or Kopete itself.</qt>
pl: <qt>Nie można było dodać aliasu <b>%1</b>. To polecenie jest obsługiwane albo przez inny alias albo przez sam program Kopete.</qt>

en: Could Not Add Alias
pl: Nie można było dodać aliasu

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled by either another alias or Kopete itself.</qt>
pl: <qt>Nie można było dodać aliasu <b>%1</b>. To polecenie jest obsługiwane albo przez inny alias albo przez samo Kopete.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Delete
pl: Usuń

en: Are you sure you want to delete the selected aliases?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane aliasy?

en: Delete Aliases
pl: Usuń aliasy

en: Text
pl: Tekst

en: Replacement
pl: Zastępowanie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Sentence Options
pl: Opcje zdań

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DotEndSentence)
en: Add a dot at the end of each sent line
pl: Dodaj kropkę na końcu każdego wysyłanego wiersza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CapitalizeBeginningSentence)
en: Start each sent line with a capital letter
pl: Rozpocznij każdy wysyłany wiersz wielką literą

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Replacements List
pl: Spis zastępowania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeHost) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mC
en: &Remove
pl: &Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Text:
pl: Te&kst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Re&placement:
pl: Zastą&p:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_options)
en: Replacement Options
pl: Opcje zastępowania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceIncoming)
en: Auto replace on incoming messages
pl: Samoczynnie zastąp dla wiadomości przychodzących

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceOutgoing)
en: Auto replace on outgoing messages
pl: Samoczynnie zastąp dla wiadomości wychodzących

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Contact Notes
pl: Notatki o kontakcie

en: Notes about %1:
pl: Notatki o %1:

en: &Notes
pl: &Notatki

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
pl: &Narzędzia

note: i18n: ectx: ToolBar (cryptographyToolBar)
en: Cryptography Toolbar
pl: Pasek narzędziowy kryptografii

en: Cryptography
pl: Kryptografia

[ctx: @action toggle action]
en: Encrypt Messages
pl: Szyfruj wiadomości

[ctx: @action toggle action]
en: Sign Messages
pl: Podpisuj wiadomości

[ctx: @action toggle action]
en: Export Contacts' Keys to Address Book
pl: Eksportuj klucze kontaktów do książki adresowej

[ctx: @info]
en: You have not selected a private key for yourself, so signing is not possible. Please select a private key in the Cryptography preferences dialog.
pl: Nie wybrano klucza prywatnego dla siebie, więc podpisywanie jest niemożliwe. Proszę wybrać prywatny klucz w oknie dialogowym Ustawienia kryptografii.

en: No Private Key
pl: Brak kluczy prywatnych

[ctx: @info]
en: This protocol may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
pl: Ten protokół może nie działać z wiadomościami, które są zaszyfrowane. Dzieje się tak, ponieważ zaszyfrowane wiadomości są bardzo długie i serwer lub partner może odrzucić je ze względu na ich długość. Aby uniknąć wypisania cię, otrzymania ostrzeżenia lub tymczasowego zawieszenia, wyłącz szyfrowanie.

en: Cryptography Unsupported Protocol
pl: Nieobsługiwany protokół kryptografii

[ctx: @info]
en: You need to select a public key for %2 to send encrypted messages to that contact. | You need to select a public key for the following meta-contacts to send encrypted messages to them:
    %2
pl[0]: Musisz wybrać klucz publiczny dla %2, aby wysyłać szyfrowane wiadomości dla tego kontaktu.
pl[1]: Musisz wybrać klucz publiczny dla następujących meta-kontaktów, aby wysyłać do nich szyfrowane wiadomości:
    %2
pl[2]: Musisz wybrać klucz publiczny dla następujących meta-kontaktów, aby wysyłać do nich szyfrowane wiadomości:
    %2

en: Missing public key | Missing public keys
pl[0]: Brakuje klucza publicznego
pl[1]: Brakuje kluczy publicznych
pl[2]: Brakuje kluczy publicznych

[ctx: @action]
en: &Select Public Key...
pl: &Wybór klucza publicznego...

[ctx: @action]
en: &Export Public Keys To Address Book...
pl: &Eksprot kluczy publicznych do książki adresowej...

[ctx: @info]
en: This protocol %1 may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
pl: Ten protokół %1 może nie działać z wiadomościami, które są zaszyfrowane. Dzieje się tak, ponieważ zaszyfrowane wiadomości są bardzo długie i serwer lub partner może odrzucić je ze względu na ich długość. Aby uniknąć wypisania cię, otrzymania ostrzeżenia lub tymczasowego zawieszenia, wyłącz szyfrowanie.

en: Cryptography Unsupported Protocol %1
pl: Nieobsługiwany protokół kryptografii %1

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found an encryption key for %1 (%2) in your KDE address book. Do you want to use key %3 as this contact's public key?
pl: Wtyczka kryptografii znalazła klucz szyfrowania dla %1 (%2) w twojej książce adresowej KDE. Czy chcesz użyć klucza %3 jako publicznego klucza tego kontaktu?

en: Public Key Found
pl: Znaleziono klucz publiczny

en: Public Keys Found
pl: Znaleziono klucze publiczne

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found multiple encryption keys for %1 (%2) in your KDE address book. To use one of these keys, select it and choose OK.
pl: Wtyczka kryptografii znalazła wiele kluczy szyfrowania dla %1 (%2) w twojej książce adresowej KDE. Aby użyć jednego z tych kluczy, zaznacz go i wybierz OK.

en: Private Key:
pl: Klucz prywatny:

[ctx: @label:chooser]
en: Select the key you want to use to sign and encrypt messages
pl: Wybierz klucz, którego chcesz używać do podpisywania i szyfrowania wiadomości

en: Select the key you want to use to sign and encrypt messages
pl: Wybierz klucz, którego chcesz używać do podpisywania i szyfrowania wiadomości

[ctx: @info:tooltip]
en: The private key used for decryption and signing
pl: Klucz prywatny używany do odszyfrowywania i podpisywania

[ctx: @info:whatsthis]
en: View and change the private key used for signing and encrypting messages using the Cryptography plugin
pl: Zobacz i zmień klucz prywatny używany do podpisywania i szyfrowania wiadomości przy użyciu wtyczki kryptografii

[ctx: @info]
en: <para>Before you can sign messages or receive encrypted ones, you must select a private key for yourself.</para><para>Before you can send encrypted messages to someone, you must select their public key by right-clicking on their name in your contact list and choosing "Select Public Key".</para>
pl: <para>Zanim będzie można podpisywać lub otrzymywać zaszyfrowane wiadomości musisz wybrać dla siebie klucz prywatny.</para><para>Zanim będzie można wysłać zaszyfrowaną wiadomość do kogokolwiek, musisz wybrać klucz publiczny klikając prawym przyciskiem na nazwie na liście kontaktów i wybrać "Wybierz klucz publiczny".</para>

en: Sign messages in clearsign mode
pl: Podpisuj wiadomości w trybie clearsign

en: Select Contact's Public Key
pl: Wybierz publiczny klucz kontaktu

[ctx: @label:chooser]
en: Select the key you want to use encrypt messages to the recipient
pl: Wybierz klucz, którego chcesz użyć do zaszyfrowania wiadomości do odbiorcy

en: Select public key
pl: Wybierz klucz publiczny

[ctx: @label:chooser]
en: Select public key for %1
pl: Wybierz klucz publiczny dla %1

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cryptography Plugin)
en: User's private key fingerprint.
pl: Odcisk palca klucza prywatnego użytkownika.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cryptography Plugin)
en: Sign messages in clearsign mode.
pl: Podpisuj wiadomości w trybie clearsign.

en: Export Public Keys
pl: Eksportuj klucze publiczne

[ctx: @action:button]
en: Export
pl: Eksportuj

[ctx: @info:tooltip]
en: Export checked keys to address book
pl: Eksportuj zaznaczone klucze do książki adresowej

[ctx: @item:inlistbox]
en: &lt;No metacontacts with keys to export&gt;
pl: &lt;Brak meta-kontaktów z kluczami do eksportu&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cryptography plugin will export keys for the chosen metacontacts. If no address book entry has been linked to each metacontact, one will be created.
pl: Wtyczka kryptografii wyeksportuje klucze dla wybranych meta-kontaktów. Jeżeli nie powiązano żadnego wpisu książki adresowej z meta-kontaktem, to powiązanie takie zostanie utworzone.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, keyList)
en: Select Keys to Export
pl: Wybierz klucze do eksportu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, keyList)
en: Check the box next to the name and key of each user that you want to export to the address book.
pl: Zaznacz pole obok nazwy i klucza dla każdego użytkownika, którego chcesz wyeksportować do książki adresowej.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, keyList)
en: Select Keys to Use
pl: Wybierz klucze do użycia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, keyList)
en: Select the key you want to use for to encrypt to the metacontact
pl: Wybierz klucz, który chcesz użyć do szyfrowania dla meta-kontaktu

en: -New filter-
pl: -Nowy filtr-

en: Rename Filter
pl: Zmień nazwę filtra

en: Please enter the new name for the filter:
pl: Podaj nową nazwę filtra:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Filters
pl: Dostępne filtry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rename)
en: Rename...
pl: Zmień nazwę...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Criteria
pl: Kryteria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: If the message contains:
pl: Jeśli wiadomość zawiera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexp)
en: Regular expression
pl: Wyrażenie regularne

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editregexp)
en: Edit...
pl: Edytuj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_case)
en: Case sensitive
pl: Uwzględnij wielkość liter

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Action
pl: Działanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setImportance)
en: Set the message importance to:
pl: Ustaw ważność wiadomości na:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Low
pl: Niski

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Normal
pl: Zwykły

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Highlight
pl: Wysoki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setBG)
en: Change the background color to:
pl: Zmień kolor tła na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setFG)
en: Change the foreground color to:
pl: Zmień kolor pierwszego planu na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_raise)
en: Raise window
pl: Podnieś okno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_notifications)
en: Configure Notifications...
pl: Ustawienia powiadomień...

en: Keep
pl: Zachowaj

en: Would you like to remove the old history files?
pl: Czy chciałbyś usunąć stare pliki historii?

en: History Converter
pl: Konwerter historii

en: History converter
pl: Konwerter historii

en: Parsing the old history in %1
pl: Przetwarzanie starej historii w %1

en: Parsing the old history in %1:
    %2
pl: Przetwarzanie starej historii w %1:
    %2

note: i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Show previous messages in new chats.
pl: Pokaż historię rozmowy podczas nowej rozmowy.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages to show.
pl: Liczba pokazywanych wiadomości.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages per page
pl: Liczba wiadomości na stronie.

note: i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History2 Plugin)
en: Color of messages
pl: Kolor wiadomości.

note: i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History2 Plugin)
en: Style to use in history-browser.
pl: Styl używany w przeglądarce historii.

en: History for %1
pl: Historia dla %1

en: All
pl: Wszystko

en: Loading...
pl: Wczytywanie...

en: Searching...
pl: Wyszukiwanie...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, searchButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_search) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: &Search
pl: &Szukaj

en: History for All Contacts
pl: Historia dla wszystkich kontaktów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Ready
pl: Gotowy

en: Latest History
pl: Następna strona historii

en: View &History
pl: Pokaż &historię

en: Quote Last Message
pl: Cytuj ostatnią wiadomość

en: Import History
pl: Importuj historię

en: Import Listed Logs
pl: Importuj dzienniki

en: Get History From &Pidgin...
pl: Pobierz historię z &Pidgina...

en: Select log directory by hand
pl: Wybierz ręcznie katalog dziennika

en: Parsed History
pl: Przetworzona historia

en: Saving logs to disk ...
pl: Zapisywanie dzienników na dysk ...

en: Abort Saving
pl: Anuluj zapisywanie

en: Saving
pl: Zapisywanie

en: Are You Sure?
pl: Na pewno?

en: You already imported logs from pidgin. If you do it twice, each message is imported twice.
    Are you sure you want to continue?
pl: Dzienniki zostały już zaimportowane z pidgina. Jeśli zrobisz to po raz drugi, każda wiadomość będzie podwójnie zaimportowana.
    Czy chcesz kontynuować?

en: Select Log Directory
pl: Wybierz katalog dziennika

en: Parsing history from pidgin ...
pl: Przetwarzanie historii z pidgina ...

en: Abort parsing
pl: Anuluj przetwarzanie

en: Parsing history
pl: Przetwarzanie historii

en: WARNING: There is no equivalent for protocol %1 in kopete.
pl: OSTRZEŻENIE: Nie ma równoważnika dla protokołu %1 w kopete.

en: WARNING: Cannot find matching account for %1 (%2).
pl: UWAGA: Nie można znaleźć pasującego konta dla %1 (%2).

en: WARNING: Cannot find %1 (%2) in your contact list. Found logs will not be imported.
pl: UWAGA: Nie można znaleźć %1 (%2) na liście kontaktów. Znalezione dzienniki nie zostaną zaimportowane.

en: WARNING: Cannot open file %1. Skipping.
pl: UWAGA: Nie można otworzyć pliku %1. Pomijanie.

en: WARNING: Cannot parse date "%1". You may want to edit the file containing this date manually. (Example recognized date strings: "%2".)
pl: UWAGA: Nie można przetworzyć daty "%1". Możliwa jest jednak ręczna edycja pliku zawierającego tę datę. (Przykładowe rozpoznane ciągi daty : "%2".)

en: INFORMATION: Guessed %1 to be one of your nicks.
pl: INFORMACJA: Odgadnięto, że %1 to jeden z twoich pseudonimów.

en: INFORMATION: Guessed %1 to be one of your buddys nicks.
pl: INFORMACJA: Odgadnięto, że %1 to jeden z pseudonimów twoich znajomych.

en: Cannot map Nickname to Account
pl: Nie można zmapować pseudonimu do konta

en: Did you ever use "%1" as nickname in your history?
pl: Czy kiedykolwiek w historii używałeś "%1" jako pseudonimu?

en: WARNING: XML parser error in %1 at line %2, character %3: %4
pl: UWAGA: Błąd przetwarzania XML w %1, wiersz %2, znak %3: %4

en: History
pl: Historia

en: Old history files from Kopete 0.6.x or older has been detected.
    Do you want to import and convert them to the new history format?
pl: Wykryto stare pliki historii z Kopete 0.6.x lub starszej wersji.
    Czy chcesz je zaimportować i zapisać w nowym formacie pliku historii?

en: History Plugin
pl: Wtyczka historii

en: Import && Convert
pl: Importuj i konwertuj

en: Do Not Import
pl: Nie importuj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chat History
pl: Historia rozmowy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: The number of messages that are shown when browsing history in the chat window
pl: Liczba wiadomości, które są pokazywane podczas przeglądania historii w oknie rozmowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: Number of messages per page:
pl: Liczba wiadomości na stronie:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, colorLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, History_color)
en: Color of history messages in the chat window
pl: Kolor zarchiwizowanych wiadomości w oknie rozmowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color of messages:
pl: Kolor wiadomości:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numberLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_Auto_chatwindow)
en: This is the number of messages that will be added automatically in the chat window when opening a new chat.
pl: Liczba wiadomości, które zostaną dodane samoczynnie w oknie rozmowy, przy otwieraniu nowej rozmowy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number of messages to show:
pl: Liczba pokazywanych wiadomości:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_ChatWindow)
en: The number of message that are shown when borwsing history in the chat window
pl: Liczba wiadomości, które są pokazywane podczas przeglądania historii w oknie rozmowy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: When a new chat is opened, automatically add the last few messages between you and that contact.
pl: Gdy rozpoczyna się nowa rozmowa, samoczynnie dodawaj kilka ostatnich wiadomości wymienionych z danym kontaktem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: Show chat history in new chats
pl: Pokaż historię rozmowy podczas nowej rozmowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Contact:
pl: Kontakt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory2)
en: Import History...
pl: Importuj historię...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Message filter:
pl: Filtr wiadomości:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: All Messages
pl: Wszystkie wiadomości

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Incoming
pl: Tylko przychodzące

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Outgoing
pl: Tylko wychodzące

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Date
pl: Data

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Contact
pl: Kontakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
pl: Szukaj:

en: Get History From &Kopete...
pl: Pobierz historię z &Kopete...

en: Parsing history from kopete ...
pl: Przetwarzanie historii z kopete ...

en: History2
pl: Historia2

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, import2)
en: Import history from other kopete history plugin, pidgin,..
pl: Zaimportuj historię z innej wtyczki historii kopete, pidgin,..

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, import2)
en: Import history
pl: Importuj historię

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalDPI), group (Latex Plugin)
en: Horizontal Rendering Resolution (DPI).
pl: Pozioma rozdzielczość wyświetlania (DPI).

note: i18n: ectx: label, entry (VerticalDPI), group (Latex Plugin)
en: Vertical Rendering Resolution (DPI).
pl: Pionowa rozdzielczość wyświetlania (DPI).

note: i18n: ectx: label, entry (LatexIncludeFile), group (Latex Plugin)
en: Latex Include File.
pl: Plik dołączany Latex.

en: Preview Latex Images
pl: Podgląd obrazów LaTeX

en: The message you are typing does not contain any LaTeX.  A LaTeX formula must be enclosed within two pairs of dollar signs: $$formula$$
pl: Wiadomość, którą piszesz nie zawiera żadnych formuł LaTeX. Formuły LaTeX muszą być ujęte w dwie pary znaków dolara: $$formuła$$

en: No LaTeX Formula
pl: Brak formuły LaTeX

en: <b>Preview of the LaTeX message :</b> <br />%1
pl: <b>Podgląd wiadomości LaTeX:</b> <br />%1

en: Cannot find the Magick 'convert' program.
    convert is required to render the LaTeX formulae.
    Please get the software from www.imagemagick.org or from your distribution's package manager.
pl: Nie można znaleźć programu "convert" z pakietu ImageMagick,
    wymaganego do wizualizacji formuł LaTeX.
    Proszę odwiedzić stronę www.imagemagick.org by pobrać odpowiedni pakiet lub też zainstalować go z pakietów swojej dystrybucji.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The KopeteTeX plugin allows Kopete to render LaTeX formulas in the chat window. The sender must enclose the formula between two pairs of $ signs. ie: $$formula$$
    This plugin requires that the ImageMagick convert program be installed in order to work.
pl: Wtyczka KopeTeX umożliwia Kopete wyświetlanie wzorów w formacie LaTeX w okienku rozmowy. Wysyłający musi wpisać wzór pomiędzy dwiema parami znaków $, np.: $$wzór$$.
    Wtyczka ta wymaga do działania wgrania programu przekształcającego  ImageMagick.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
pl: Opcje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: LaTeX include file:
pl: Plik dołączany LaTeX:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Rendering resolution (DPI):
pl: Rozdzielczość renderowania (DPI):

en: Unknown artist
pl: Nieznany artysta

en: Unknown album
pl: Nieznany album

en: Unknown track
pl: Nieznana ścieżka

note: i18n: ectx: label, entry (Header), group (Now Listening Plugin)
en: Header of the message advertised.
pl: Nagłówek ogłaszanej wiadomości.

en: Now listening to:
pl: Teraz słucham:

note: i18n: ectx: label, entry (PerTrack), group (Now Listening Plugin)
en: Core of the message advertised.
pl: Treść ogłaszanej wiadomości.

en: %track( by %artist)( on %album)
pl: %track (wykonuje %artist), (z albumu %album)

note: i18n: ectx: label, entry (Conjunction), group (Now Listening Plugin)
en: Conjunction when multiple track are playing.
pl: Spójnik przy jednoczesnym odtwarzaniu kilku utworów,

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Conjunction)
en: , and
pl:  i

note: i18n: ectx: label, entry (ExplicitAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show explicitly the current music listened via a menu or /media command.
pl: Wyświetl aktualnie odtwarzany utwór przez menu lub polecenie /media.

note: i18n: ectx: label, entry (ChatAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in chat window.
pl: Wyświetlaj aktualnie odtwarzany utwór w oknie rozmowy

note: i18n: ectx: label, entry (StatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in place of your status message.
pl: Pokaż obecnie słuchaną muzykę w miejscu wiadomości stanu.

note: i18n: ectx: label, entry (AppendStatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened appended to your status message.
pl: Pokaż obecnie słuchaną muzykę w postaci dołączonej do wiadomości stanu.

note: i18n: ectx: label, entry (UseSpecifiedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Use the specified media player.
pl: Użyj określonego odtwarzacza multimediów.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Selected Media Player for source of listening advertising.
pl: Wybrany odtwarzacz multimedialny do ogłaszania słuchanej muzyki.

en: Send Media Info
pl: Wyślij informacje o multimediach

en: None of the supported media players (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet, or Qmmp) are playing anything.
pl: Żaden z obsługiwanych odtwarzaczy multimedialnych (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet lub Qmpp) niczego nie odtwarza.

en: Nothing to Send
pl: Nie ma niczego do wysłania

en: USAGE: /media - Displays information on current song
pl: UŻYCIE: /media - wyświetla informacje o bieżącej piosence

[ctx: Message from Kopete user to another user; used when sending media information even though there are no songs playing or no media players running]
en: Now Listening for Kopete - it would tell you what I am listening to, if I was listening to something on a supported media player.
pl: Kopete odtwarza muzykę - ten komunikat pojawiłby się, gdybym słuchał muzyki z obsługiwanego odtwarzacza multimedialnego.

en: Unknown player
pl: Nieznany odtwarzacz

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NowListeningPrefsUI)
en: Now Listening
pl: Słuchanie muzyki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, advertiseNewMediaToBuddiesLabel)
en: <b>Share Your Musical Taste</b>
pl: <b>Podziel się swoim gustem muzycznym</b>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Messa&ge
pl: Wiado&mość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, useThisMessageLabel)
en: Use this message when advertising:
pl: Użyj tej wiadomości, by polecić płytę:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helperLabel)
en: %track, %artist, %album, %player will be substituted if known.
    Expressions in brackets depend on a substitution being made.
pl: %track, %artist, %album, %player zostaną zastąpione, jeśli te nazwy są znane.
    Wyrażenia w cudzysłowach zależą od tego, co zostanie podstawione.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headerLabel)
en: Start with:
pl: Zacznij od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Header)
en: Now Listening To:
pl: Teraz słucham:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_perTrackLabel)
en: For each track:
pl: Dla każdej ścieżki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_PerTrack)
en: %track (by %artist)(on %album)
pl: %track (w wykonaniu %artist), (z albumu %)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_conjunctionLabel)
en: Conjunction (if >1 track):
pl: Spójnik (jeśli >1 ścieżka):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvertising Mode
pl: Tryb z &reklamami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExplicitAdvertising)
en: Explicit &via "Tools->Send Media Info",
    or by typing "/media" in the chat
    window edit area.
pl: Jawnie &poprzez "Narzędzia->Wyślij informację o multimediach"
    lub wpisanie "/media" do obszaru
    edycji okna rozmowy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ChatAdvertising)
en: &Show in chat window (automatic)
pl: Pokaż w &oknie rozmowy (samoczynnie)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_StatusAdvertising)
en: Show &the music you are listening to 
    in place of your status message.
pl: &Pokaż obecnie słuchaną muzykę
    w miejscu wiadomości stanu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AppendStatusAdvertising)
en: Appe&nd to your status message
pl: Dołącz do wiadomości sta&nu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Media Pla&yer
pl: Odtwarzacz mu&ltimediów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSpecifiedMediaPlayer)
en: Use &specified media player
pl: Użyj o&kreślonego odtwarzacza multimediów

en: Waiting for %1...
pl: Oczekiwanie na %1...

en: Checking if answers match...
pl: Sprawdzanie, czy odpowiedzi pasują...

en: Incoming authentication request from %1
pl: Przychodząca prośba uwierzytelnienia od %1

en: Close
pl: Zamknij

[ctx: @title]
en: Select authentication method
pl: Wybierz metodę uwierzytelniania

en: Question and Answer
pl: Pytania i odpowiedzi

en: Shared Secret
pl: Współdzielony sekret

en: Manual fingerprint verification
pl: Ręczne uwierzytelnienie odcisku

[ctx: @title]
en: Question and Answer
pl: Pytania i odpowiedzi

[ctx: @info]
en: Enter a question that only %1 is able to answer:
pl: Wpisz pytanie, na które może odpowiedzieć tylko %1:

[ctx: @info]
en: Enter the answer to your question:
pl: Wpisz odpowiedź na Twoje pytanie

[ctx: @info]
en: Authentication with %1
pl: Uwierzytelnianie za pomocą %1

[ctx: @info]
en: %1 would like to verify your authentication. Please answer the following question in the field below:
pl: %1 chce zweryfikować Twoje uwierzytelnienie. Proszę odpowiedzieć na poniższe pytanie:

[ctx: @title]
en: Shared Secret
pl: Współdzielony sekret

[ctx: @info]
en: Enter a secret passphrase known only to you and %1:
pl: Proszę podać hasło, znane tylko Tobie i %1:

[ctx: @title]
en: Authentication with %1
pl: Uwierzytelnianie za pomocą %1

[ctx: @info]
en: Enter the secret passphrase known only to you and %1:
pl: Proszę podać hasło, znane tylko Tobie i %1:

[ctx: @title]
en: Manual Verification
pl: Uwierzytelnianie ręczne

[ctx: @info]
en: Contact %1 via another secure channel and verify that the following fingerprint is correct:
pl: Proszę skontaktować się z %1 w inny bezpieczny sposób i zweryfikować poprawność następującego odcisku klucza:

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have not
pl: Nie mam

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have
pl: Mam

[ctx: @info:label I have...]
en: verified that this is in fact the correct fingerprint for %1
pl: zweryfikowano, że jest to w rzeczywistości odcisk dla %1

en: Authentication successful
pl: Uwierzytelnianie powiodło się

en: The authentication with %1 was completed successfully. The conversation is now secure.
pl: Uwierzytelnienie za pomocą %1 powiodło się. Rozmowa jest teraz zabezpieczona!

en: <b>%1</b> has successfully authenticated you. You may want to authenticate this contact as well by asking your own question.
pl: Uwierzytelniono pomyślnie za pomocą <b>%1</b>. Może chcesz uwierzytelnić ten kontakt lub zadać mu własne pytanie?

en: Authentication failed
pl: Uwierzytelnianie nie powiodło się

en: The authentication with %1 failed. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method. Note that the conversation is now insecure.
pl: Uwierzytelnienie za pomocą %1 nie powiodło się. Aby upewnić się, że nie rozmawiasz z natrętem, spróbuj ponownie przy użyciu metody ręcznej weryfikacji odcisku. Rozmowa jest teraz niezabezpieczona.

en: Authentication aborted
pl: Odrzucono uwierzytelnienie

en: %1 has aborted the authentication process. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method.
pl: Uwierzytelnienie za pomocą %1 nie powiodło się. Aby upewnić się, że nie rozmawiasz z natrętem, spróbuj ponownie przy użyciu metody ręcznej weryfikacji odcisku.

en: Ask %1 a question, the answer to which is known only to you and them. If the answer does not match, you may be talking to an imposter.
pl: Zadaj %1 pytanie, na które odpowiedź znasz tylko Ty i on/ona. Jeśli odpowiedź nie będzie się zgadzać, możliwe, że rozmawiasz z natrętem.

en: Pick a secret known only to you and %1. If the secret does not match, you may be talking to an imposter. Do not send the secret through the chat window, or this authentication method could be compromised with ease.
pl: Podaj sekret znany tylko Tobie i %1. Jeśli sekrety nie będą się zgadzać, możliwe jest, że rozmawiasz z natrętem. Nie wysyłaj sekretu za pomocą okna rozmowy, gdyż bezpieczeństwo tej metody uwierzytelnienia mogłoby zostać z łatwością naruszone.

en: Verify %1's fingerprint manually. For example via a phone call or signed (and verified) email.
pl: Zweryfikuj odcisk %1 ręcznie. Na przykład przez połączenie telefoniczne lub podpisany (i zweryfikowany) e-mail.

[ctx: @title]
en: Authenticating contact...
pl: Uwierzytelnianie kontaktu...

note: i18n: ectx: label, entry (rbAlways), group (Policy)
en: Always encrypt outgoing messages
pl: Zawsze szyfruj wiadomości wychodzące

note: i18n: ectx: label, entry (rbOpportunistic), group (Policy)
en: Automatically encrypt messages if the other side supports OTR
pl: Samoczynnie szyfruj wiadomości, jeśli druga strona obsługuje OTR

note: i18n: ectx: label, entry (rbManual), group (Policy) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: Encrypt messages if the other side requests an OTR connection
pl: Szyfruj wiadomości, jeśli druga strona wzywa połączenie OTR

note: i18n: ectx: label, entry (rbNever), group (Policy)
en: Never encrypt outgoing messages
pl: Nigdy nie szyfruj wiadomości wychodzących

note: i18n: ectx: Menu (otr_menu)
en: OTR Settings
pl: Ustawienia OTR

en: OTR Encryption
pl: Szyfrowanie OTR

en: Start OTR Session
pl: Uruchom sesję OTR

en: End OTR Session
pl: Zakończ sesję OTR

en: Authenticate Contact
pl: Uwierzytelnij kontakt

en: Refresh OTR Session
pl: Odśwież sesję OTR

en: <b>Received a new fingerprint from <a>%1</a>. You should authenticate this contact.</b>
pl: <b>Otrzymano nowy odcisk klucza od <a>%1</a>. Zalecane jest uwierzytelnienie tego kontaktu.</b>

en: <b>Private OTR session started.</b>
pl: <b>Uruchomiono prywatną sesję OTR.</b>

en: <b>Unverified OTR session started.</b>
pl: <b>Uruchomiono niezweryfikowaną sesję OTR.</b>

en: <b>OTR Session ended. Note that the conversation is now insecure.</b>
pl: <b>Sesja OTR zakończona. Ta rozmowa jest teraz niezabezpieczona!</b>

en: <b>OTR connection refreshed successfully.</b>
pl: <b>Połączenie OTR pomyślnie odświeżone.</b>

en: Error occurred encrypting message.
pl: Wystąpił błąd przy szyfrowaniu wiadomości.

en: You sent encrypted data to %1, who wasn't expecting it.
pl: Wysłano szyfrowane dane do %1, a on tego nie oczekiwał.

en: You transmitted an unreadable encrypted message.
pl: Wysłałeś nieczytelną wiadomość szyfrowaną.

en: You transmitted a malformed data message.
pl: Wysłałeś zniekształconą wiadomość z danymi.

en: [resent]
pl: [wyślij ponownie]

en: Authentication with <b>%1</b> successful. The conversation is now secure.
pl: Uwierzytelnienie za pomocą <b>%1</b> powiodło się. Rozmowa jest zabezpieczona.

en: Authentication with <b>%1</b> failed. The conversation is now insecure.
pl: Uwierzytelnienie za pomocą <b>%1</b> nie powiodło się. Rozmowa jest niezabezpieczona!

en: You attempted to send an unencrypted message to %1.
pl: Usiłowałeś wysłać niezaszyfrowaną wiadomość do %1.

en: An error occurred when encrypting your message. The message was not sent.
pl: Wystąpił błąd przy szyfrowaniu twojej wiadomości. Wiadomość nie została wysłana.

en: %1 has already closed his/her private connection to you. Your message was not sent. Either end your private conversation, or restart it.
pl: %1 już zamknął jego/jej prywatne połączenie z tobą. Twoja wiadomość nie została wysłana. Albo zakończ swoją prywatną rozmowę albo rozpocznij ją na nowo.

en: OTR error
pl: Błąd OTR

en: We are receiving our own OTR messages. You are either trying to talk to yourself, or someone is reflecting your messages back at you.
pl: Odbieramy nasze własne wiadomości OTR. Albo próbujesz rozmawiać sam ze sobą albo ktoś odbija twoje wiadomości z powrotem do ciebie.

en: <b>The last message to %1 was resent.</b>
pl: <b>Ostatnia wiadomość do %1 została wysłana ponownie.</b>

en: <b>The encrypted message received from %1 is unreadable, as you are not currently communicating privately.</b>
pl: <b>Szyfrowana wiadomość odebrana od %1 jest nieczytelna, jako iż nie obecnie nie porozumiewasz się na poziomie prywatnym.</b>

en: We received an unreadable encrypted message from %1.
pl: Odebraliśmy nieczytelną wiadomość szyfrowaną od %1.

en: We received a malformed data message from %1.
pl: Odebraliśmy zniekształconą wiadomość z danymi od %1.

en: <b>The following message received from %1 was <i>not</i> encrypted: [</b>%2<b>]</b>
pl: <b>Następująca wiadomość otrzymana od %1 <i>nie</i> była szyfrowana: [</b>%2<b>]</b>

en: %1 has sent an encrypted message intended for a different session. If you are logged in multiple times, another session may have received the message.
pl: %1 wysłał szyfrowaną wiadomość przeznaczoną dla innej sesji. Jeśli jesteś wielokrotnie zalogowany, to inna sesja mogła odebrać tę wiadomość.

en: <b>%1</b> has ended the OTR session. You should do the same.
pl: <b>%1</b> zakończył sesję OTR. Powinieneś zrobić to samo.

en: An error occurred while encrypting the message.
pl: Wystąpił błąd przy szyfrowaniu wiadomości.

en: Terminating OTR session.
pl: Przerywanie sesji OTR.

en: <b>Authentication aborted. Note that the conversation is now insecure.</b>
pl: <b>Uwierzytelnianie odrzucone. Rozmowa jest teraz niezabezpieczona!</b>

en: <b>Authenticating contact...</b>
pl: <b>Uwierzytelnianie kontaktu...</b>

[ctx: @info]
en: No fingerprint present.
pl: Brak odcisku klucza.

[ctx: @item:intable Fingerprint was never used]
en: Unused
pl: Nieużyty

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in a private conversation]
en: Private
pl: Prywatny

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in an unverified conversation]
en: Unverified
pl: Niezweryfikowany

[ctx: @item:intable Private conversation finished]
en: Finished
pl: Zakończono

[ctx: @item:intable Conversation is not private]
en: Not Private
pl: Nieprywatny

[ctx: @item:intable The fingerprint is trusted]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: @item:intable The fingerprint is not trusted]
en: No
pl: Nie

[ctx: @item:inmenu]
en: &OTR Policy
pl: Polityka &OTR

[ctx: @item:inmenu Use the default encryption mode specified in settings dialog]
en: &Default
pl: &Domyślnie

[ctx: @item:inmenu Always encrypt messages]
en: Al&ways
pl: Za&wsze

[ctx: @item:inmenu Use the opportunistic encryption mode]
en: &Opportunistic
pl: &Oportunistyczny

[ctx: @item:inmenu Use the manual encryption mode]
en: &Manual
pl: &Ręczny

[ctx: @item:inmenu Never encrypt messages]
en: Ne&ver
pl: &Nigdy

[ctx: @info:status]
en: Your policy settings do not allow encrypted sessions to this contact.
pl: Twoje ustawienia polityki nie zezwalają używania zaszyfrowanych sesji dla tego kontaktu.

[ctx: @info:status]
en: Attempting to refresh the OTR session with <b>%1</b>...
pl: Próba odświeżenia sesji OTR z <b>%1</b>...

[ctx: @info:status]
en: Attempting to start a private OTR session with <b>%1</b>...
pl: Próba uruchomienia prywatnej sesji OTR z <b>%1</b>...

en: Selected account already has a key. Do you want to create a new one?
pl: Wybrane konto już posiada klucz. Utworzyć nowe konto?

en: Overwrite key?
pl: Nadpisać klucz?

en: Please contact %1 via another secure way and verify that the following fingerprint is correct:
pl: Proszę skontaktować się z %1 w inny bezpieczny sposób i zweryfikować poprawność następującego odcisku klucza:

en: Are you sure you want to trust this fingerprint?
pl: Czy na pewno chcesz zaufać temu odciskowi klucza?

en: Verify fingerprint
pl: Zweryfikuj odcisk

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OTRPrefsUI)
en: OTR Plugin Preferences
pl: Ustawienia wtyczki OTR

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Private Keys
pl: Prywatne klucze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Account:
pl: Konto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btGenFingerprint)
en: &Generate
pl: Wy&generuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fingerprint:
pl: Odcisk klucza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlFingerprint)
en: No Fingerprint
pl: Brak odcisku

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPolicy)
en: Default OTR Policy
pl: Domyślna polityka OTR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Always encrypt messages
pl: Zawsze szyfruj wiadomości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Al&ways
pl: Za&wsze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: &Manual
pl: &Ręczne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: Encrypt messages automatically if the other side supports OTR
pl: Samoczynnie szyfruj wiadomości, jeśli druga strona obsługuje OTR

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: &Opportunistic
pl: &Oportunistyczne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Never encrypt messages
pl: Nigdy nie szyfruj wiadomości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Ne&ver
pl: Ni&gdy

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, fingerprints)
en: K&nown Fingerprints
pl: Z&nane odciski

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Contact ID
pl: ID kontaktu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Verified
pl: Zweryfikowano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Fingerprint
pl: Odcisk klucza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Protocol
pl: Protokół

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btVerify)
en: &Verify Fingerprint
pl: &Weryfikacja odcisku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btForget)
en: F&orget Fingerprint
pl: Zap&omnij odcisk palca

en: Please wait
pl: Proszę czekać

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivKeyPopup)
en: Please Wait
pl: Proszę czekać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please wait while generating the private key
pl: Generowanie prywatnego klucza. Proszę czekać...

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Inbound
pl: Ruch przychodzący

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Outbound
pl: Ruch wychodzący

[ctx: adjective decribing instant message directions inbound and outbound]
en: Both Directions
pl: Oba kierunki

en: HTML Message Body
pl: Treść wiadomości HTML

en: Plain Text Message Body
pl: Treść wiadomości tekstowej

en: Kopete Message XML
pl: Wiadomość XML Kopete

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Inbound
pl: Ruch przychodzący

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Outbound
pl: Ruch wychodzący

en: Path
pl: Ścieżka

en: Direction
pl: Kierunek

en: Pipe Contents
pl: Zawartości potoku

en: The pipe %1 returned malformed XML to the Pipes plugin.The error is:
    
    %2
    
    Located at line %3 and column %4
pl: Potok %1 zwrócił błędny plik XML do wtyczki potoków. Błąd:
    
    %2
    
    Zlokalizowany w wierszu %3, w kolumnie %4

en: Select Program or Script to Pipe Messages Through
pl: Wybierz program lub skrypt, do przepływania wiadomości

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add...
pl: Dod&aj...

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: &Remove
pl: &Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAddExistingMetaContact)
en: Add an existing metacontact:
pl: Dodaj istniejący metakontakt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAnotherContact)
en: Specify another contact:
pl: Określ inny kontakt.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAll), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages.
pl: Pozwól wszystkim na wysyłanie wiadomości do Ciebie.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButWhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Allow nobody to send you messages, except the contacts on the whitelist.
pl: Nie pozwalaj nikomu oprócz kontaktów z białej listy na wysyłanie wiadomości do Ciebie.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAllButBlackList), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButContactList), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages, except the contacts on the blacklist.
pl: Zezwalaj na wszystkie wiadomości z wyjątkiem tych od kontaktów z czarnej listy.

note: i18n: ectx: label, entry (WhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the whitelist.
pl: Kontakty na białej liście.

note: i18n: ectx: label, entry (BlackList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the blacklist.
pl: Kontakty na czarnej liście.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAny), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain at least one of the following words.
pl: Odrzucaj wiadomości zawierające co najmniej jedno z następujących słów.

note: i18n: ectx: label, entry (DropIfAny), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Words to look for.
pl: Szukane słowa.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain all of the following words.
pl: Odrzucaj wiadomości zawierające następujące słowa.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Filter by Sender
pl: Filtrowanie według wysyłającego.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyWhiteList)
en: Allow messages only from contacts on the whitelist
pl: Zezwalaj na wiadomości tylko od kontaktów z białej listy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blacklist:
pl: Czarna lista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllowAll)
en: Allow all messages
pl: Zezwalaj na wszystkie wiadomości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyContactList)
en: Allow messages only from contacts on my contact list
pl: Zezwalaj na wiadomości tylko od tych kontaktów, które znajdują się na mojej liście kontaktów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllButBlackList)
en: Allow all messages but messages from contacts on the blacklist
pl: Zezwalaj na wszystkie wiadomości z wyjątkiem tych od kontaktów z czarnej listy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Whitelist:
pl: Biała lista:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter by Content (separate multiple words by commas)
pl: Filtrowanie według zawartości (wykaz słów oddzielonych przecinkami).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAll)
en: Drop messages that contain all of the following words:
pl: Odrzucaj wiadomości zawierające następujące słowa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAtLeastOne)
en: Drop messages that contain at least one of the following words:
pl: Odrzucaj wiadomości zawierające co najmniej jedno z następujących słów:

en: Add to WhiteList
pl: Dodaj do białej listy

en: Add to BlackList
pl: Dodaj do czarnej listy

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your whitelist.
pl: Wiadomość od %1 została odrzucona, ponieważ ten kontakt nie jest na białej liście.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is on your blacklist.
pl: Wiadomość od %1 została odrzucona, ponieważ ten kontakt jest na czarnej liście.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your contact list.
pl: Wiadomość od %1 została odrzucona, ponieważ ten kontakt nie znajduje się na twojej liście kontaktów.

en: A message from %1 was dropped, because it contained a blacklisted word.
pl: Wiadomość od %1 została odrzucona, ponieważ zawierała słowo z czarnej listy.

en: A message from %1 was dropped, because it contained blacklisted words.
pl: Wiadomość od %1 została odrzucona, ponieważ zawierała słowa z czarnej listy.

en: Add Contact to Whitelist
pl: Dodaj kontakty do białej listy

en: Add Contact to Blacklist
pl: Dodaj kontakt do czarnej listy

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3) i18n: ectx: Menu (privacyMenu)
en: Privacy
pl: Prywatność

en: Statistics for %1
pl: Statystyka dla %1

en: Key:  <font color="%1">Online</font>  <font color="%2">Away</font>  <font color="%3">Offline</font>
pl: Klucz:  <font color="%1">Dostępny</font>  <font color="%2">Zajęty</font>  <font color="%3">Niedostępny</font>

en: <h1>Statistics for %1</h1>
pl: <h1>Statystyka dla %1</h1>

en: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="General summary view">General</a></b><br><span title="Select the day or month for which you want to view statistics"><b>Days: </b><a href="dayofweek:1">Monday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Tuesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Wednesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Thursday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Friday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Saturday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Sunday</a><br><b>Months: </b><a href="monthofyear:1">January</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">February</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">March</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">April</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">May</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">June</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">July</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">August</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">September</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">October</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">November</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">December</a>&nbsp;</span></div><br>
pl: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="Statystyki ogólne">Ogólne</a></b><br><span title="Wybierz dzień lub miesiąc, dla którego chcesz obejrzeć statystyki"><b>Dni: </b><a href="dayofweek:1">Poniedziałek</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Wtorek</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Środa</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Czwartek</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Piątek</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Sobota</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Niedziela</a><br><b>Miesiące: </b><a href="monthofyear:1">Styczeń</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">Luty</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">Marzec</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">Kwiecień</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">Maj</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">Czerwiec</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">Lipiec</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">Sierpień</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">Wrzesień</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">Październik</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">Listopad</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">Grudzień</a>&nbsp;</span></div><br>

en: <div class="statgroup" title="Contact status history for today"><h2>Today</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
pl: <div class="statgroup" title="Historia stanu kontaktu w dniu dzisiejszym"><h2>Dzisiaj</h2><table width="100%"><tr><td>Stan</td><td>od</td><td>do</td></tr>

en: <b title="The total time %1 was visible">Total visible time :</b> %2<br>
pl: <b title="The total time %1 was visible">Całkowity czas widoczności :</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was online">Total online time :</b> %2<br>
pl: <b title="The total time %1 was online">Całkowity czas dostępności :</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was away">Total busy time :</b> %2<br>
pl: <b title="The total time %1 was away">Całkowity czas zajętości :</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was offline">Total offline time :</b> %2
pl: <b title="The total time %1 was offline">Całkowity czas niedostępności :</b> %2

en: General information
pl: Informacje ogólne

en: <b>Average message length:</b> %1 character<br> | <b>Average message length:</b> %1 characters<br>
pl[0]: <b>Średnia długość wiadomości :</b> %1 znaków<br>
pl[1]: <b>Średnia długość wiadomości :</b> %1 znaków<br>
pl[2]: <b>Średnia długość wiadomości :</b> %1 znaków<br>

en: <b>Time between two messages:</b> %1 second | <b>Time between two messages:</b> %1 seconds
pl[0]: <b>Czas między dwiema wiadomościami : </b> %1 sekund
pl[1]: <b>Czas między dwiema wiadomościami : </b> %1 sekund
pl[2]: <b>Czas między dwiema wiadomościami : </b> %1 sekund

en: <b title="The last time you talked with %1">Last talk :</b> %2<br>
pl: <b title="Czas ostatniej rozmowy z %1">Ostatnia rozmowa :</b> %2<br>

en: <b title="The last time %1 was online or away">Last time present :</b> %2
pl: <b title="The last time %1 was online or away">Ostatni raz, gdy kontakt był obecny :</b> %2

note: i18n("<b title=\"%1 uses to set his status online at these hours (EXPERIMENTAL)\">Main online events :</b><br>").arg(m_contact->metaContact()->displayName())); QValueList<QTime> mainEvents = m_contact->mainEvents(Kopete::OnlineStatus::Online); for (uint i=0; i<mainEvents.count(); i++) QString("%1<br
en: Current status
pl: Obecny stan

en: Is <b>%1</b> since <b>%2</b>
pl: Jest <b>%1</b> od <b>%2</b>

[ctx: TRANSLATOR: please reverse 'left' and 'right' as appropriate for your language]
en: When was this contact visible?<br />All charts are in 24 blocks, one per hour, encompassing one day. %1 is on the left, and %2 is on the right.
pl: Kiedy ten kontakt był widoczny?<br />Wszystkie znaki są w 24 blokach, jeden na godzinę, w jednym dniu. %1 jest po lewej, a %2 po prawej.

en: Between %1 and %2, %3 was visible for %4% of the hour.
pl: Między %1 a %2, %3 był(a) widoczny(a) przez %4% godziny.

en: Online time
pl: Dostępny przez

en: Away time
pl: Nieobecny przez

en: Offline time
pl: Niedostępny przez

en: online
pl: dostępny

en: away
pl: nieobecny

en: offline
pl: niedostępny

en: Between %1 and %2, %3 was %4% %5.
pl: Między %1 a %2, %3 był(a) %4% %5.

en: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
pl: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Stan</td><td>Od</td><td>Do</td></tr>

en: View &Statistics
pl: Pokaż &statystyki

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Calendar View
pl: Widok &kalendarza

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Colors
pl: &Kolory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsAdd)
en: &Add...
pl: Dod&aj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsUp)
en: Move &Up
pl: Przes&uń do góry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsDown)
en: Move &Down
pl: Przesuń w &dół

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_colorRandom)
en: Random order
pl: Kolejność losowa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_fg)
en: Change global text foreground color
pl: Zmień globalny kolor tekstu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_char)
en: Change color every letter
pl: Zmień kolor co literę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_words)
en: Change color every word
pl: Zmień kolor co słowo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Effects
pl: Efekty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lamer)
en: L4m3r t4lk
pl: Mow4 l4m3r4

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_casewaves)
en: CasE wAVes
pl: FaLUjąCE liTEry

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLanguage), group (Translator plugin)
en: Default native language
pl: Domyślny język ojczysty

note: i18n: ectx: label, entry (Service), group (Translator plugin)
en: Translation service
pl: Serwis tłumaczący

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate incoming messages
pl: Nie tłumacz wiadomości przychodzących

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original incoming message
pl: Pokaż oryginalną wiadomość przychodzącą

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate incoming message directly
pl: Tłumacz wiadomości przychodzące 'w locie'

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate outgoing messages
pl: Nie tłumacz wiadomości wychodzących

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original outgoing message
pl: Pokaż oryginalną wiadomość wychodzącą

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate outgoing message directly
pl: Tłumacz wiadomości wychodzące 'w locie'

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingAsk), group (Translator plugin)
en: Show dialog before sending message
pl: Pokaż okno dialogowe przed wysłaniem wiadomości

en: Translator Plugin
pl: Wtyczka Tłumacz

en: Translate
pl: Przetłumacz

en: Detect language
pl: Wykryj język

en: Afrikaans
pl: Afrykanerski

en: Albanian
pl: Albański

en: Arabic
pl: Arabski

en: Armenian
pl: Armeński

en: Azerbaijani
pl: Azerbejdżański

en: Basque
pl: Baskijski

en: Belarusian
pl: Białoruski

en: Bulgarian
pl: Bułgarski

en: Catalan
pl: Kataloński

en: Chinese (Simplified)
pl: Chiński (uproszczony)

en: Chinese (Traditional)
pl: Chiński (tradycyjny)

en: Croatian
pl: Chorwacki

en: Czech
pl: Czeski

en: Danish
pl: Duński

en: Dutch
pl: Holenderski

en: English
pl: Angielski

en: Estonian
pl: Estoński

en: Filipino
pl: Filipiński

en: Finnish
pl: Fiński

en: French
pl: Francuski

en: Galician
pl: Galicyjski

en: Georgian
pl: Gruziński

en: German
pl: Niemiecki

en: Greek
pl: Grecki

en: Haitian Creole
pl: Haitański

en: Hebrew
pl: Hebrajski

en: Hungarian
pl: Węgierski

en: Icelandic
pl: Islandzki

en: Indonesian
pl: Indonezyjski

en: Irish
pl: Irlandzki

en: Italian
pl: Włoski

en: Japanese
pl: Japoński

en: Korean
pl: Koreański

en: Latvian
pl: Łotewski

en: Lithuanian
pl: Litewski

en: Macedonian
pl: Macedoński

en: Malay
pl: Malajski

en: Maltese
pl: Maltański

en: Norwegian
pl: Norweski

en: Persian
pl: Perski

en: Polish
pl: Polski

en: Portuguese
pl: Portugalski

en: Romanian
pl: Rumuński

en: Russian
pl: Rosyjski

en: Serbian
pl: Serbski

en: Slovak
pl: Słowacki

en: Slovenian
pl: Słoweński

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: Swahili
pl: Suahili

en: Swedish
pl: Szwedzki

en: Thai
pl: Tajski

en: Turkish
pl: Turecki

en: Ukrainian
pl: Ukraiński

en: Vietnamese
pl: Wietnamski

en: Welsh
pl: Walijski

en: Yiddish
pl: Jidysz

en: Set &Language
pl: Ustaw &język

en: %2 
    Auto Translated: 
    %1
pl: %2 
    Przetłumaczone samoczynnie: 
    %1

en: %2 <br/>Auto Translated: <br/>%1
pl: %2 <br/>Przetłumaczone samoczynnie: <br/>%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Translation service:
pl: Serwis tłumaczący:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Default native language:
pl: Domyślny język ojczysty:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, IncomingMessages)
en: Incoming Messages
pl: Wiadomości przychodzące

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingDontTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingDontTranslate)
en: Do not translate
pl: Nie tłumacz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingShowOriginal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingShowOriginal)
en: Show the original message
pl: Pokaż oryginalną wiadomość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingTranslate)
en: Translate directly
pl: Tłumacz 'w locie'

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutgoingTranslate)
en: Outgoing Messages
pl: Wiadomości wychodzące

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingAsk)
en: Show dialog before sending
pl: Pokaż okno dialogowe przed wysłaniem

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewAmount), group (URLPicPreview Plugin)
en: Maximum number of Previews
pl: Maksymalna liczba podglądów

note: i18n: ectx: label, entry (Scaling), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the image be scaled
pl: Czy obraz ma zostać przeskalowany

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewRestriction), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the number of previews be restricted?
pl: Czy liczba podglądów powinna być ograniczona?

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewScaleWidth), group (URLPicPreview Plugin)
en: Scale images to the width
pl: Skaluj obrazki do szerokości

en: Preview of:
pl: Podgląd:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, URLPicPreviewPrefsUI)
en: Picture Preview Preferences
pl: Ustawienia podglądu zdjęcia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: If checked, only the selected number of pictures are downloaded and displayed as previews.
    Otherwise, an unlimited number of previews are generated.
pl: Jeśli to pole jest zaznaczone, tylko wybrana liczba obrazków jest pobierana i wyświetlana w podglądzie.
     Jeśli nie jest zaznaczone, generowana jest nieograniczona liczba podglądów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: &Restrict number of previews:
pl: &Ogranicz liczbę podglądów:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewAmount)
en: The maximum number of pictures to download and preview.
pl: Maksymalna liczba zdjęć do pobrania i umieszczenia w podglądzie.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Scaling
pl: Skalowanie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: If checked, preview images get scaled down to the width specified.
    Otherwise, the images are not scaled at all and appear in their original size.
pl: Jeśli to pole jest zaznaczone, podgląd zdjęć jest skalowany do określonej szerokości.
    Jeśli nie jest zaznaczone, zdjęcia nie są skalowane i są wyświetlane w oryginalnym rozmiarze.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: Scale &to:
pl: Skaluj &do:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en: The width to which images should be scaled down. Smaller images will appear in their original size.
pl: Szerokość do której mają zostać pomniejszone zdjęcia. Mniejsze obrazki nie zostaną pomniejszone i będą wyświetlane w oryginalnym rozmiarze.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en:  pixel
pl:  pikseli

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linkPreviewGroup)
en: Link Preview
pl: Podgląd łącza

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Creates a preview picture of the link.
pl: Tworzy podgląd miejsca docelowego łącza.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Enable lin&k preview
pl: Włącz podgląd łą&cza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Abort creating previe&w after
pl: Anuluj tworzenie &podglądu po

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en: After the specified number of seconds the creation of the preview is aborted automatically.
    Use 0 seconds to never abort the creation.
pl: Po określonej liczbie sekund, tworzenie podglądu zostanie samoczynnie anulowane.
    Wprowadź 0 sekund, aby tworzenie podglądu nie było nigdy anulowane.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en:  seconds
pl:  sekund

note: i18n: ectx: label, entry (UploadFrequency), group (Web Presence Plugin)
en: Delay in seconds before updating the file
pl: Opóźnienie w sekundach przed aktualizacją pliku

note: i18n: ectx: label, entry (uploadURL), group (Web Presence Plugin)
en: The URL where the file should be uploaded to
pl: Adres URL, do którego plik zostanie zaktualizowany

note: i18n: ectx: label, entry (formatHTML), group (Web Presence Plugin)
en: HTML formatting
pl: Formatowanie HTML

note: i18n: ectx: label, entry (formatXHTML), group (Web Presence Plugin)
en: XHTML formatting
pl: Formatowanie XHTML

note: i18n: ectx: label, entry (formatXML), group (Web Presence Plugin)
en: XML formatting
pl: Formatowanie XML

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheet), group (Web Presence Plugin)
en: XML transformation with a XSLT sheet
pl: Transformacja XML z arkuszem stylów XSLT

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheetURL), group (Web Presence Plugin)
en: XSLT sheet
pl: Arkusz XSLT

note: i18n: ectx: label, entry (useImagesHTML), group (Web Presence Plugin)
en: Replace protocol text with images in (X)HTML
pl: Zastąp tekst protokołu obrazkami w (X)HTML

note: i18n: ectx: label, entry (showName), group (Web Presence Plugin)
en: Use one of your IM names as display name
pl: Użyj nazwy z jednego z Twoich komunikatorów

note: i18n: ectx: label, entry (showAnotherName), group (Web Presence Plugin)
en: Use another name as display name
pl: Użyj innej nazwy

note: i18n: ectx: label, entry (showThisName), group (Web Presence Plugin)
en: Desired display name
pl: Wyświetlana nazwa

note: i18n: ectx: label, entry (includeIMAddress), group (Web Presence Plugin)
en: Include IM addresses
pl: Uwzględnij adresy komunikatorów

en: An error occurred when uploading your presence page.
    Check the path and write permissions of the destination.
pl: Podczas wysyłania twojej strony WWW wystąpił błąd.
    Sprawdź ścieżkę i uprawnienia do zapisu pliku docelowego.

en: Not yet known
pl: Jeszcze nieznany

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Uploading
pl: Wysyłanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Uplo&ad to:
pl: &Wyślij do:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatHTML)
en: Formatting
pl: Formatowanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional using the ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
pl: HTML 4.01 Transitional używający zestawu znaków ISO-8859-1 (aka. Latin 1).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional formatting using ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
    
    This version should be easily opened by most web browsers.
pl: Formatowanie HTML 4.01 Transitional wykorzystujące zestaw znaków ISO-8859-1 (aka. Latin 1).
    
    Ta wersja powinna być łatwo obsługiwana przez większość przeglądarek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML (simple loo&k)
pl: HTML (prosty wy&gląd)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: The resulting page will be formatted using the XHTML 1.0 Strict W3C Recommendation. The character set encoding is UTF-8.
    
    Note that some web browsers do not support XHTML. You should also make sure your web server serves it out with the correct mime type, such as application/xhtml+xml.
pl: Wynikowa strona zostanie sformatowana przy użyciu XHTML 1.0 Strict W3C Recommendation. Kodowanie zestawu znaków to UTF-8.
    
    Zwróć uwagę, że niektóre przeglądarki WWW nie obsługują XHTML-a. Powinieneś również upewnić, że Twój serwer WWW dostarcza dane z odpowiednim typem MIME, takim jak application/xhtml+xml.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: XHTML (simple look)
pl: XHTML (prosty wygląd)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using UTF-8 character set.
pl: Zapisuje dane wyjściowe w formacie XML, używając zestawu znaków UTF-8.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using the UTF-8 encoding.
pl: Zapisuje wyjście w formacie XML, używając kodowania UTF-8.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatStylesheet)
en: XML transformation &using this XSLT sheet:
pl: Transformacja XML z &tym arkuszem stylów XSLT:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
pl: Zastępuje nazwy protokołów, takich jak MSN i IRC obrazkami.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
    
    Note that you have to manually copy the PNG files into place.
    
    The following files are used by default:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png
pl: Zastępuje obrazkami nazwy protokołów, takich jak MSN i IRC.
    
    Zwróć uwagę, że musisz ręcznie skopiować pliki PNG w odpowiednie miejsce.
    
    Domyślnie są używane następujące pliki:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Repla&ce protocol text with images in (X)HTML
pl: Za&stąp tekst protokołu obrazkami w (X)HTML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showName)
en: Use one of &your IM names
pl: Uż&yj nazwy z jednego z Twoich komunikatorów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_includeIMAddress)
en: Include &IM addresses
pl: Uwzględnij a&dresy komunikatorów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showAnotherName)
en: Use another &name:
pl: Użyj innej &nazwy:

en: Unable to publish Bonjour service. Currently the Bonjour plugin only works with Avahi.
pl: Nie można opublikować serwisu Bonjour. Obecnie wtyczka Bonjour działa tylko z Avahi.

en: Unable to connect to the local mDNS server. Please ensure the Avahi daemon is running.
pl: Nie możemy połączyć się z lokalnym serwerem mDNS. Proszę upewnić się, że uruchomiona jest usługa Avahi.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BonjourAccountPreferences)
en: Account Preferences - Bonjour
pl: Ustawienia konta - Bonjour

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: B&asic Setup
pl: Podst&awowe ustawienia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox53) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mAccountInfo) i18n: ec
en: Account Information
pl: Informacje o koncie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
pl: Nazwa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Email address:
pl: Adres e-mail:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: The Bonjour protocol needs you to at least specify a name. The name can be of form 'Full Name@Hostname'
pl: Protokół Bonjour wymaga podania co najmniej nazwy. Nazwa może być uzupełnieniem wzoru "Imię i nazwisko@Nazwa komputera"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">The Bonjour protocol does not allow you to add contacts. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Contacts will appear as they come online.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">If you expect to see a contact, but they are not appearing</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) Please ensure that your local mDNS server (avahi-daemon) is running properly.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) Run "<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> in konsole and ensure you see the contact there.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) Ensure that ports 5353/UDP and 5298/TCP are open in your firewall</p></body></html>
pl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Protokół Bonjour nie pozwala na dodawanie kontaktów. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Kontakty pojawią się, gdy będą dostępne.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Jeśli spodziewasz się zobaczyć jakiś kontakt, lecz nie pojawia się on</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) Proszę upewnić się, że Twój lokalny serwer mDNS (avahi-daemon) działa poprawnie.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) Uruchom "<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> w konsoli i upewnij się, że zobaczysz tam kontakt.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) Upewnij się, że porty 5353/UDP oraz 5298/TCP są otwarte w twoim firewallu</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: O&nline
pl: Dostęp&ny

[ctx: This Means the User is Away]
en: Away
pl: Nieobecny

[ctx: This Means the User is Away]
en: &Away
pl: Ni&eobecny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: O&ffline
pl: Nie&dostępny

en: &Search for Friends
pl: &Szukaj przyjaciół

en: Export Contacts to Server
pl: Eksportuj kontakty na serwer

en: Import Contacts from Server
pl: Importuj kontakty z serwera

en: Delete Contacts from Server
pl: Usuń kontakty z serwera

en: Export Contacts to File...
pl: Eksportuj kontakty do pliku...

en: Import Contacts from File...
pl: Importuj kontakty z pliku...

en: Only for Friends
pl: Tylko dla przyjaciół

en: Go O&nline
pl: &Ustaw Dostępny

en: Set &Busy
pl: &Ustaw Zajęty

en: Set &Invisible
pl: Ustaw N&iewidoczny

en: Go &Offline
pl: Ustaw Nied&ostępny

en: Set &Description...
pl: Podaj &opis...

en: Export Contacts on change
pl: Eksportuj kontakty przy zmianie

en: connection using SSL was not possible, retrying without.
pl: połączenie z użyciem SSL było niemożliwe, łączenie ponownie bez SSL.

en: unable to connect to the Gadu-Gadu server("%1").
pl: nie można połączyć się z serwerem Gadu-Gadu("%1").

en: Connection Error
pl: Błąd połączenia

en: Imported contacts list is empty.
pl: Spis zaimportowanych kontaktów jest pusta.

en: Contacts imported.
pl: Zaimportowano kontakty.

en: Contacts exported.
pl: Wyeksportowano kontakty.

en: Contacts deleted from the server.
pl: Usunięto kontakty z serwera.

en: Save Contacts List for Account %1 As
pl: Zapisz listę kontaktów dla konta %1 jako

en: Unable to create temporary file.
pl: Utworzenie pliku tymczasowego było niemożliwe.

en: Save Contacts List Failed
pl: Zapisanie listy kontaktów nie powiodło się

en: Load Contacts List for Account %1 As
pl: Wczytaj listę kontaktów dla konta %1 jako

en: Contacts List Load Has Failed
pl: Wczytanie listy kontaktów nie powiodło się

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAwayUI)
en: Away Dialog
pl: Okno dialogowe dla nieobecności

en: Unable to retrieve token.
pl: Pobranie tokena było niemożliwe.

en: Registration FAILED
pl: Rejestracja się NIE UDAŁA

en: Unknown connection error while retrieving token.
pl: Nieznany błąd połączenia przy pobieraniu tokena.

en: Token retrieving status: %1
pl: Stan pobierania tokena: %1

en: Gadu-Gadu token retrieve problem
pl: Problem z pobraniem tokena Gadu-Gadu

en: Unknown connection error while registering.
pl: Nieznany błąd połączenia przy rejestracji.

en: Registration status: %1
pl: Stan rejestracji: %1

en: Gadu-Gadu Registration Error
pl: Błąd rejestracji Gadu-Gadu

en: Registration Finished
pl: Rejestracja zakończona

en: Registration has been completed successfully.
pl: Rejestracja zakończona powodzeniem.

en: Registration Error
pl: Błąd rejestracji

en: Incorrect data sent to server.
pl: Do serwera wysłano nieprawidłowe dane.

en: Password reminding finished prematurely due to a connection error.
pl: Odzyskiwanie hasła zakończyło się przedwcześnie, z powodu błędu połączenia.

en: Success
pl: Sukces

en: Unsuccessful. Please retry.
pl: Nie powiodło się. Spróbuj ponownie.

en: Remind Password
pl: Odzyskaj hasło

en: Remind password finished:
pl: Odzyskiwanie hasła zakończone:

en: Password changing finished prematurely due to a connection error.
pl: Zmiana hasła zakończyła się przedwcześnie z powodu błędu połączenia.

en: State Error
pl: Błąd dostępności

en: Password changing finished prematurely due to a session related problem (try again later).
pl: Zmiana hasła zakończyło się przedwcześnie z powodu błędu związanego z sesją (spróbuj później).

en: Changed Password
pl: Zmienione hasło

en: Your password has been changed.
pl: Twoje hasło uległo zmianie.

en: Show Profile
pl: Pokaż profil

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list.</qt>
pl: <qt>Proszę połączyć się, aby usunąć kontakt ze swojej listy kontaktów.</qt>

en: Gadu-Gadu Plugin
pl: Wtyczka Gadu-Gadu

en: &Resume
pl: &Wznów

en: Over&write
pl: Na&dpisz

en: The file %1 already exists, do you want to resume or overwrite it?
pl: Plik %1 już istnieje, czy chcesz wznowić pobieranie czy go nadpisać?

en: File Exists: %1
pl: Plik istnieje: %1

en: Connection to peer was refused; it possibly does not listen for incoming connections.
pl: Połączenie z komputerem odrzucone, prawdopodobnie nie nasłuchuje on nadchodzących połączeń.

en: File transfer transaction was not agreed by peer.
pl: Przesyłanie pliku odrzucone przez zdalny komputer.

en: File-transfer handshake failure.
pl: Wymiana potwierdzeń przy przesyłaniu plików nie powiodła się.

en: File transfer had problems with the file.
pl: Przy przesyłaniu wystąpiły problemy z plikiem.

en: There was network error during file transfer.
pl: Wystąpił błąd sieci podczas przesyłania pliku.

en: Unknown File-Transfer error.
pl: Nieznany błąd przesyłania pliku.

[ctx: personal information being fetched from server]
en: <p align="center">Fetching from server</p>
pl: <p align="center">Pobieranie z serwera</p>

en: <b>Registration FAILED.</b>
pl: <b>Rejestracja NIE POWIODŁA SIĘ.</b>

en: <b>Enter UIN please.</b>
pl: <b>Podaj numer identyfikacyjny.</b>

en: <b>UIN should be a positive number.</b>
pl: <b>Numer identyfikacyjny powinien być liczbą dodatnią.</b>

en: <b>Enter password please.</b>
pl: <b>Proszę podać hasło.</b>

en: <b>Starting DCC listening socket failed; dcc is not working now.</b>
pl: <b>Uruchamianie gniazda nasłuchowego DCC nie powiodło się; DCC w tej chwili nie działa.</b>

en: Edit Contact's Properties
pl: Edytuj właściwości kontaktu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Blocked
pl: Zablokowany

en: A&way
pl: Nieo&becny

en: B&usy
pl: Za&jęty

en: I&nvisible
pl: Nie&widoczny

en: Search &More...
pl: Szukaj &dalej...

en: Gadu-Gadu Public Directory
pl: Katalog publiczny Gadu-Gadu

en: &New Search
pl: &Nowe szukanie

en: S&earch
pl: Sz&ukaj

en: &Add User...
pl: Dod&aj użytkownika...

en: &Close
pl: Zam&knij

en: Register New Account
pl: Zarejestruj nowe konto

en: &Register
pl: Za&rejestruj

en: Retrieving token
pl: Pobieranie tokena

en: Please enter a valid E-Mail Address.
pl: Proszę podać prawidłowy adres e-mail.

en: Please enter the same password twice.
pl: Proszę podać dwukrotnie to samo hasło.

en: Password entries do not match.
pl: Podane hasła nie są identyczne.

en: Please enter the verification sequence.
pl: Proszę wprowadzić sekwencję weryfikacyjną.

en: Account created; your new UIN is %1.
pl: Utworzono konto, twój numer identyfikacyjny (UIN) to %1.

en: Registration failed: %1
pl: Rejestracja się nie powiodła: %1

en: Registration was unsucessful, please try again.
pl: Rejestracja ukończona niepomyślnie, proszę spróbować jeszcze raz.

en: You are not connected to the server.
pl: Nie jesteś połączony z serwerem.

en: You have to be connected to the server to change your status.
pl: Aby zmienić swoją dostępność, musisz być połączony z serwerem.

en: idle
pl: bezczynny

en: resolving host
pl: określanie nazwy serwera

en: connecting
pl: łączenie

en: reading data
pl: czytanie danych

en: error
pl: błąd

en: connecting to hub
pl: łączenie z hubem

en: connecting to server
pl: łączenie z serwerem

en: retrieving key
pl: pobieranie klucza

en: waiting for reply
pl: czekanie na odpowiedź

en: connected
pl: połączony

en: sending query
pl: wysyłanie zapytania

en: reading header
pl: czytanie nagłówka

en: parsing data
pl: przetwarzanie danych

en: done
pl: zrobione

en: TLS connection negotiation
pl: Negocjowanie połączenia TLS

en: unknown
pl: nieznany

en: Resolving error.
pl: Błąd określania nazwy.

en: Connecting error.
pl: Błąd połączenia.

en: Reading error.
pl: Błąd odczytu.

en: Writing error.
pl: Błąd zapisu.

en: Unknown error number %1.
pl: Nieznany błąd numer %1.

en: Unable to resolve server address. DNS failure.
pl: Nie można określić adresu serwera. Błąd DNS.

en: Unable to connect to server.
pl: Nie można połączyć się z serwerem.

en: Server sent incorrect data. Protocol error.
pl: Serwer wysłał nieprawidłowe dane. Błąd protokołu.

en: Problem reading data from server.
pl: Problem odczytu danych z serwera.

en: Problem sending data to server.
pl: Problem przy wysyłaniu danych na serwer.

en: Incorrect password.
pl: Nieprawidłowe hasło.

en: Unable to connect over an encrypted channel.
    Try to turn off encryption support in the Gadu account settings, then reconnect.
pl: Nie można połączyć się z szyfrowanym kanałem.
    Spróbuj wyłączyć szyfrowanie w ustawieniach konta Gadu-Gadu i połącz się ponownie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.
pl: Identyfikator użytkownika konta Gadu-Gadu, które chciałbyś dodać.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).  This field is mandatory.
pl: Identyfikator użytkownika konta Gadu-Gadu, które chciałbyś dodać. Powinien być w formie liczby (bez znaków dziesiętnych, bez spacji).  To pole jest obowiązkowe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Gadu-Gadu &UIN:
pl: N&umer Gadu-Gadu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: 1234567)</i>
pl: <i>(na przykład: 1234567)</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename of the contact you wish to add.
pl: Imię kontaktu, który chciałbyś dodać.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename (first name) of the contact you wish to add.  Optionally this may include a middle name.
pl: Imię kontaktu, który chciałbyś dodać.  Może ewentualnie zawierać drugie imię.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Forename:
pl: I&mię:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname of the contact you wish to add.
pl: Nazwisko kontaktu, który chciałbyś dodać.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname (last name) of the contact you wish to add.
pl: Nazwisko kontaktu, który chciałbyś dodać.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Surname:
pl: Nazwi&sko:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickEdit_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickEdit_)
en: A nickname for the contact you wish to add.
pl: Pseudonim kontaktu, który chciałbyś dodać.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: N&ickname:
pl: Pseudon&im:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLin
en: E-Mail address for this contact.
pl: Adres e-mail kontaktu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4)
en: &Email address:
pl: Adres &e-mail:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2)
en: &Telephone number:
pl: Numer &telefonu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notAFriend_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Check if you want to exclude this contact from the "Just for friends" status mode.
pl: Zaznacz, jeśli chcesz wykluczyć ten kontakt z trybu "Tylko dla przyjaciół".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Offline to contact when you set "&Just for friends"
pl: Niedostępny dla kontaktu, jeśli zaznaczono "&Tylko dla przyjaciół"

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, groups) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Group
pl: Grupa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, statusGroup_)
en: Choose a status; by default Online status is selected. 
    So all you need to do is just to type in your description. 
    Choosing Offline status will disconnect you, with given description.
pl: Wybierz dostępność; domyślnie wybierany jest stan dostępny. 
    Potrzebujesz więc tylko wprowadzić swój opis. 
    Wybranie stanu niedostępny rozłączy cię, ustawiając dany opis.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online.
pl: Zmień swoją dostępność na dostępny.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online, indicating that you are available to chat with anyone who wishes.
pl: Zmień swoją dostępność na dostępny, wskazując, że jesteś dostępny/dostępna dla każdego, kto chciałby rozpocząć z tobą rozmowę.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy.
pl: Zmień swoją dostępność na zajęty.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy, indicating that you should not be bothered with trivial chat, and may not be able to reply immediately.
pl: Zmień swoją dostępność na zajęty, sugerując, że nie należy ci zawracać głowy bez powodu i wskazując, że możesz nie być w stanie odpowiedzieć natychmiast.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users.
pl: Zmień dostępność na ukryty, co spowoduje, że inni użytkownicy nie będą wiedzieli o twojej obecności.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users (who will see you as offline).  However you may still chat, and see the online presence of others.
pl: Zmień dostępność na ukryty, co spowoduje, że inni użytkownicy nie będą wiedzieli o twojej obecności (dla nich będziesz Niedostępny).  Jednak będziesz mógł rozmawiać i widzieć dostępności innych.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, offlineButton_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: Choose this status to disconnect with the description entered below.
pl: Wybierz tę dostępność, aby się rozłączyć, ustawiając poniższy opis.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status.
pl: Opis dla twojej dostępności.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status (up to 70 characters).
pl: Opis dla twojej dostępności (do 70 znaków).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Message:
pl: Ko&munikat:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAccountEditUI)
en: Account Preferences - Gadu-Gadu
pl: Ustawienia konta - Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.
pl: Identyfikator twojego konta Gadu-Gadu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
pl: Identyfikator twojego konta Gadu-Gadu. Powinien być w formie liczby (bez znaków dziesiętnych, bez spacji).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_)
en: Check to disable automatic connection. When checked, you may connect to this account manually via the icon in the bottom of the main Kopete window.
pl: Zaznacz, by wyłączyć samoczynne łączenie. Jeśli ta opcja zostanie zaznaczona, możesz połączyć się ręcznie z tym kontem ręcznie za pomocą ikony znajdującej się u dołu głównego okna Kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_a
en: E&xclude from connect all
pl: &Wyklucz z połącz wszystkie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, registrationGroupBox)
en: Registration
pl: Rejestracja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Gadu-Gadu network, you will need a Gadu-Gadu account.<br><br>
    If you do not currently have an account, please click the button to create one.
pl: By połączyć się z siecią Gadu-Gadu, potrzebujesz konta w tej sieci.<br><br>
    Jeśli nie masz aktualnie konta Gadu-Gadu, naciśnij przycisk, by je utworzyć.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (tool
en: Register a new account on this network.
pl: Zarejestruj nowe konto w tej sieci.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: Re&gister New Account
pl: Zare&jestruj nowe konto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&ccount Preferences
pl: Ustawienia &konta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox54) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBo
en: Connection Preferences
pl: Ustawienia połączenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: Cache connection information for each server connected to in case the main load-balancing server fails.
pl: Ukryj w pamięci podręcznej informacje o połączeniu każdego serwera, na wypadek awarii głównego serwera bilansującego obciążenie.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: This option is used whenever the primary Gadu-Gadu load-balancing server fails.  If this is checked, Kopete will try to connect to the actual servers directly using cached information about them.  This prevents connection errors when the main load-balancing server does not answer. In practice it only helps very rarely.
pl: Opcja ta jest używana w razie awarii głównego serwera bilansującego obciążenie. Jeśli jest zaznaczona, Kopete będzie się starał połączyć bezpośrednio z rzeczywistymi serwerami, używając w tym celu informacji zawartych w pamięci podręcznej. Zapobiega to błędom połączeń, w razie braku odpowiedzi z głównego serwera bilansującego obciążenie. W praktyce rzadko to pomaga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: C&ache server information
pl: Ukryj informacje o serwerze w pamięci po&dręcznej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dccCheck_)
en: &Use direct connections (DCC)
pl: &Używaj połączeń bezpośrednich (DCC)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: Keep your local and server side contact list in sync. Any change in local list will result in exporting your list to server.
pl: Synchronizuj lokalną listę kontaktów z listą z serwera. Każda zmiana na lokalnej liście spowoduje eksport tej listy na serwer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: &Export contact list on change
pl: &Eksportuj listę kontaktów przy zmianie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: On each connection Kopete will import your list
pl: Przy każdym połączeniu Kopete zaimportuje twój spis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: I&mport contact list on startup
pl: I&mportuj listę kontaktów przy uruchomieniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreCheck_)
en: &Ignore people not on your contact list
pl: Pom&ijaj użytkowników spoza twojej listy kontaktów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.
pl: Uaktywnia lub nie szyfrowanie połączenia z serwerem przy pomocy SSL.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.  Note that this is not end-to-end encryption, but rather encrypted communication with the server.
pl: Uaktywnia lub nie szyfrowanie połączenia z serwerem przy pomocy SSL. Zwróć uwagę na to, że nie jest to szyfrowanie "od użytkownika do użytkownika", tylko szyfrowanie twojego połączenia z serwerem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Use protocol encr&yption (SSL):
pl: Używaj sz&yfrowania (SSL):

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: If Available
pl: Jeśli dostępne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Required
pl: Wymagane

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: U&ser Information
pl: In&formacje o użytkowniku

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, userInformation)
en: User Information
pl: Informacje o użytkowniku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectLabel)
en: <p align="center">You must be connected to change your Personal Information.</p>
pl: <p align="center">Musisz być połączony, jeśli chcesz zmieniać swoje informacje osobiste.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4)
en: Maiden name:
pl: Nazwisko panieńskie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_3)
en: City of origin:
pl: Miejsce urodzenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_2)
en: The values below will be used in the search, but will not appear in the results.
pl: Poniższe wartości będą użyte przy wyszukiwaniu, ale nie pojawią się w wynikach.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Forename:
pl: Imię:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uiSurnamea)
en: Surname:
pl: Nazwisko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3)
en: Your nickname:
pl: Twój pseudonim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblGender)
en: Gender:
pl: Płeć:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_2)
en: Year of birth:
pl: Rok urodzenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCity) i18
en: City:
pl: Miasto:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Female
pl: Kobieta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Male
pl: Mężczyzna

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &File Transfer
pl: &Przesyłanie plików

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dcc)
en: Global DCC Options
pl: Globalne opcje DCC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">These options affect <b>all</b> Gadu-Gadu accounts.</font></p></qt>
pl: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">Te opcje wpływają na <b>wszystkie</b> konta Gadu-Gadu.</font></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideDCC)
en: &Override default configuration
pl: Zastąp d&omyślne ustawienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local &IP address /
pl: Lokalny adres &IP /

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduRegisterAccountUI)
en: Register Account - Gadu-Gadu
pl: Rejestracja konta - Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use.
pl: Potwierdzenie hasła, którego chciałbyś używać.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use for this account.
pl: Potwierdzenie hasła, którego chciałbyś używać dla tego konta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPasswordVerify)
en: Repeat pass&word:
pl: Po&wtórz hasło:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use.
pl: Hasło, którego chciałbyś używać.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use for this account.
pl: Hasło, którego chciałbyś używać dla tego konta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: Your E-mail address.
pl: Twój adres e-mail.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: The E-mail address you would like to use to register this account.
pl: Adres e-mail, którego chciałbyś użyć do rejestracji tego konta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: &E-Mail address:
pl: Adres &e-mail:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.
pl: Tekst z poniższego obrazka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.  This is used to prevent abusive automated registration scripts.
pl: Tekst z poniższego obrazka.  Jest on stosowany, by zapobiec rejestracji przy pomocy skryptów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelVerificationSequence)
en: &Verification sequence:
pl: Napis &weryfikacyjny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: &Password:
pl: &Hasło:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, pixmapToken)
en: Gadu-Gadu registration token.
pl: Token rejestracji Gadu-Gadu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, pixmapToken)
en: This field contains an image showing a number that you need to type into the <b>Verification Sequence</b> field above.
pl: Pole to zawiera obraz z numerem, który musisz wpisać w umieszczone powyżej <b>pole weryfikacyjne</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInstructions)
en: <i>Type the letters and numbers shown in the image above into the <b>Verification Sequence</b> field.  This is used to prevent automated registration abuse.</i>
pl: <i>Wpisz litery i numery z powyższego obrazu do pola <b>Napis weryfikacyjny</b>.  Zapobiega to samoczynnej rejestracji przy pomocy skryptów.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByData)
en: Search by specified data:
pl: Szukaj używając podanych danych:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nick:
pl: Pseudonim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2a)
en: Age from:
pl: Wiek od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_4)
en: to:
pl: do:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByUin)
en: Request information about user:
pl: Zażądaj informacji o użytkowniku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uin_static)
en: User number:
pl: Numer użytkownika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Lookup only those that are currently online
pl: Szukaj tylko aktualnie dostępnych

en: &Set Auto-Reply...
pl: U&staw samowolną odpowiedź...

en: &Join Channel...
pl: &Dołącz do kanału...

en: &Manage Privacy...
pl: &Zarządzaj prywatnością...

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
pl: Nie można było zainicjować SSL dla konta %1. Prawdopodobnie wtyczka QCA TLS nie została wgrana w twoim systemie.

en: GroupWise SSL Error
pl: Błąd SSL GroupWise

[ctx: Message Sending Failed using the named local account]
en: Kopete was not able to send the last message sent on account '%1'.
    If possible, please send the console output from Kopete to <wstephenson@novell.com> for analysis.
pl: Kopete nie mógł wysłać ostatniej wiadomości wysłanej z konta "%1".
    Jeśli to możliwe, wyślij komunikaty błędu z konsoli Kopete na adres <wstephenson@novell.com> do analizy.

[ctx: message sending failed using the named local account]
en: Unable to Send Message on Account '%1'
pl: Nie można wysłać wiadomości z konta "%1"

en: Kopete: Conflicting Changes Made Offline
pl: Kopete: W trybie rozłączenia dokonano sprzecznych ustawień

en: A change happened to your GroupWise contact list while you were offline which was impossible to reconcile.
pl: Podczas twojej nieobecności nastąpiły zmiany w liście kontaktów GroupWise i nie można ich było ze sobą pogodzić.

[ctx: Error shown when connecting failed]
en: Kopete was not able to connect to the GroupWise Messenger server for account '%1'.
    Please check your server and port settings and try again.
pl: Kopete nie było w stanie połączyć się z serwerem wiadomości GroupWise dla konta "%1".
    Proszę sprawdzić ustawienia serwera oraz portu i spróbować ponownie.

en: Unable to Connect '%1'
pl: Nie można połączyć "%1"

en: The host name does not match the one in the certificate.
pl: Nazwa komputera nie odpowiada nazwie z certyfikatu.

en: The certificate is invalid.
pl: Certyfikat jest nieważny.

en: No certificate was presented.
pl: Nie przesłano żadnego certyfikatu.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
pl: Instytucja certyfikująca odrzuciła certyfikat.

en: The certificate is not trusted.
pl: Certyfikat nie pochodzi z pewnego źródła.

en: The signature is invalid.
pl: Podpis jest nieprawidłowy.

en: The Certificate Authority is invalid.
pl: Instytucja certyfikująca jest nieprawidłowa.

en: Invalid certificate purpose.
pl: Nieprawidłowy cel certyfikacji.

en: The certificate is self-signed.
pl: Certyfikat podpisany przez samego siebie.

en: The certificate has been revoked.
pl: Certyfikat anulowano.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
pl: Przekroczono maksymalną długość łańcucha certyfikatu.

en: The certificate has expired.
pl: Certyfikat wygasł.

en: The Certificate Authority has expired.
pl: Instytucja certyfikująca jest nieprawidłowa.

en: Validity is unknown.
pl: Ważność jest nieznana.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
pl: <qt><p>Nie można było zweryfikować tożsamości i certyfikatu serwera %1 dla konta %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Czy chcesz kontynuować?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
pl: <qt><p>Nie można było zweryfikować certyfikatu serwera %1 dla konta %2: %3</p><p>Czy chcesz kontynuować?</p></qt>

en: GroupWise Connection Certificate Problem
pl: Problem z certyfikatem połączenia z GroupWise

[ctx: Prefix used for automatically generated auto-reply messages when the contact is Away, contains contact's name]
en: Auto reply from %1:
pl: Odpowiedź samowolna od %1:

[ctx: Prefix used for broadcast messages]
en: Broadcast message from %1:
pl: Wiadomość nadawana przez %1:

[ctx: Prefix used for system broadcast messages]
en: System Broadcast message from %1:
pl: Wiadomość systemowa nadawana przez %1:

en: The contact %1 could not be added to the contact list, with error message: %2
pl: Nie można było dodać kontaktu %1 do listy kontaktów. Komunikat błędu: %2

en: Error Adding Contact
pl: Błąd podczas dodawaniu kontaktu

en: Kopete: Signed in as %1 Elsewhere
pl: Kopete: Zalogowany jako %1 z innej lokalizacji

[ctx: The parameter is the user's own account id for this protocol]
en: You have been disconnected from GroupWise Messenger because you signed in as %1 elsewhere
pl: Zostałeś rozłączony z serwerem wiadomości GroupWise, ponieważ zalogowałeś się z konta %1 z innego miejsca

en: %1 has been invited to join this conversation.
pl: %1 został zaproszony do przyłączenia się do tej rozmowy.

en: Enter Auto-Reply Message
pl: Wprowadź samowolną odpowiedź

en: Please enter an Auto-Reply message that will be shown to users who message you while Away or Busy
pl: Proszę wprowadzić wiadomość wysyłaną użytkownikom porozumiewającym się z tobą, gdy jesteś Nieobecny lub Zajęty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &Account name:
pl: N&azwa konta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineE
en: The account name of the account you would like to add.
pl: Nazwa konta, które chciałbyś dodać.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Contact Type
pl: Typ kontaktu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: Hey look!  Only one option.  Could you please make this a dropdown and add Null?
pl: Spójrz!  Tylko jedna opcja.  Czy mógłbyś zmienić to na listę rozwijaną i dodać "żaden"?

en: Unblock User
pl: Odblokuj użytkownika

en: Block User
pl: Zablokuj użytkownika

en: %1|Blocked
pl: %1|Zablokowany

en: &Invite
pl: &Zaproś

en: Security Status
pl: Stan bezpieczeństwa

en: Conversation is secure
pl: Rozmowa jest bezpieczna

en: Archiving Status
pl: Stan archiwizacji

en: An error occurred when trying to start a chat: %1
pl: Wystąpił błąd podczas próby rozpoczęcia rozmowy: %1

en: Your message could not be sent. You cannot send messages while your status is Appear Offline.
pl: Twoja wiadomość nie mogła zostać wysłana. Nie można wysyłać wiadomości w stanie Udawania niedostępnego.

en: &Other...
pl: I&nny...

en: Enter Invitation Message
pl: Wprowadź treść zaproszenia

en: Enter the reason for the invitation, or leave blank for no reason:
pl: Wprowadź powód zaproszenia lub pozostaw pusty:

en: Search for Contact to Invite
pl: Szukaj kontaktu do zaproszenia

[ctx: label attached to contacts who have been invited but are yet to join a chat]
en: (pending)
pl: (brak odpowiedzi)

en: All the other participants have left, and other invitations are still pending. Your messages will not be delivered until someone else joins the chat.
pl: Wszyscy inni użytkownicy oddalili się, a inne zaproszenia nie doczekały się odpowiedzi. Twoja wiadomość nie zostanie dostarczona, póki ktoś nie przyłączy się do rozmowy.

en: %1 has rejected an invitation to join this conversation.
pl: %1 odrzucił zaproszenie do rozmowy.

en: Conversation is being administratively logged
pl: Rozmowa jest rejestrowana przez administratora

en: Conversation is not being administratively logged
pl: Rozmowa nie jest rejestrowana przez administratora

en: This conversation is secured with SSL security.
pl: Rozmowa odbywa się przez bezpieczne połączenie SSL.

en: This conversation is being logged administratively.
pl: Rozmowa jest rejestrowana przez administratora.

en: A&vailable
pl: D&ostępny

en: Appear Offline
pl: Udawaj niepodłączonego

en: A&ppear Offline
pl: Udawaj nie&podłączonego

en: Invalid Status
pl: Nieprawidłowy stan

en: Auto Reply Message
pl: Samowolna odpowiedź

en: Common Name
pl: Nazwa potoczna

en: Access denied
pl: Dostęp zabroniony

en: Not supported
pl: Nie obsługiwany

en: Password expired
pl: Ważność hasła wygasła

en: Invalid password
pl: Nieprawidłowe hasło

en: User not found
pl: Nie znaleziono użytkownika

en: Attribute not found
pl: Nie znaleziono serwera

en: User not enabled
pl: Niedozwolony użytkownik

en: Directory failure
pl: Błąd sieci

en: Host not found
pl: Nie znaleziono serwera

en: Locked by admin
pl: Zablokowane przez administratora

en: Duplicate participant
pl: Powiel uczestnika

en: Server busy
pl: Serwer jest przeciążony

en: Object not found
pl: Nie znaleziono obiektu

en: Directory update
pl: Uaktualnienie katalogu

en: Duplicate folder
pl: Powiel katalog

en: Contact list entry already exists
pl: Wpis na liście kontaktów już istnieje

en: User not allowed
pl: Niedozwolony użytkownik

en: Too many contacts
pl: Zbyt wiele kontaktów

en: Conference not found
pl: Nie znaleziono konferencji

en: Too many folders
pl: Zbyt wiele katalogów

en: Server protocol error
pl: Błąd protokołu serwera

en: Conversation invitation error
pl: Błąd zaproszenia do rozmowy

en: User is blocked
pl: Użytkownik jest zablokowany

en: Master archive is missing
pl: Brak archiwum głównego

en: Expired password in use
pl: W użyciu jest hasło, którego ważność wygasła

en: Credentials missing
pl: Brak uwierzytelnienia

en: Eval connection limit
pl: Czas połączenia został przekroczony

en: Unsupported client version
pl: Nieobsługiwana wersja klienta

en: A duplicate chat was found
pl: Znaleziono powieloną rozmowę

en: Chat not found
pl: Nie znaleziono rozmowy

en: Invalid chat name
pl: Nieprawidłowa nazwa rozmowy

en: The chat is active
pl: Rozmowa jest aktywna

en: Chat is busy; try again
pl: Rozmowa jest zajęta, spróbuj ponownie

en: Tried request too soon after another; try again
pl: Wysłano żądanie zbyt wcześnie po poprzednim; spróbuj ponownie

en: Server's chat subsystem is not active
pl: Podsystem rozmów serwera jest nieaktywny

en: The chat update request is invalid
pl: Nieprawidłowe żądanie uaktualnienia rozmowy

en: Write failed due to directory mismatch
pl: Błąd podczas zapisu z powodu niezgodności katalogów

en: Recipient's client version is too old
pl: Wersja klienta odbiorcy jest zbyt stara

en: Chat has been removed from server
pl: Rozmowa została usunięta z serwera

en: Unrecognized error code: %1
pl: Nierozpoznany kod błędu: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseAccountPreferences)
en: Account Preferences - Groupwise
pl: Ustawienia konta - Groupwise

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel
en: The account name of your account.
pl: Nazwa twojego konta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &User ID:
pl: Identyfikator &użytkownika:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you may connect to this account manually using the icon in the bottom of the main Kopete window
pl: Zaznacz, by wyłączyć z samoczynnego łączenia. Jeśli ta opcja zostanie zaznaczona, możesz połączyć się z tym kontem przy pomocy ikony znajdującej się u dołu okna Kopete

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to.
pl: Nazwa lub adres serwera, z którym chciałbyś się połączyć.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example im.yourcorp.com).
pl: Nazwa lub adres serwera, z którym chciałbyś się połączyć (na przykład im.twojafirma.com).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver:
pl: Ser&wer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to.
pl: Port serwera, z którym chciałbyś się połączyć.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to (default is 5222).
pl: Port serwera, z którym chciałbyś się połączyć (domyślnie 5222).

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Advanced &Options
pl: &Opcje zaawansowane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDontShowAgain) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alwaysAccept)
en: A&lways accept invitations
pl: Zawsze przy&jmuj zaproszenia

en: You need to be connected to be able to add contacts.
pl: Musisz być połączony, by dodawać kontakty.

en: Connect to GroupWise Messenger and try again.
pl: Połącz się z serwerem Groupwise i spróbuj ponownie.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic
pl: Po&dstawowy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bg_addMethod)
en: Add Using
pl: Dodaj używając

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userName)
en: A full or partial name. Asterisks are ignored
pl: Pełna lub częściowa nazwa. Gwiazdki są ignorowane

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userName)
en: Type some or all of the contact's name.  Matches will be shown below
pl: Wpisz część lub całość nazwy kontaktu.  Pasujące wyniki zostaną podane poniżej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userId)
en: User &ID:
pl: Identyfikator &użytkownika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userName)
en: Userna&me:
pl: &Użytkownik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userId)
en: A correct User ID
pl: Poprawny identyfikator użytkownika

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userId)
en: Use this field to add a contact if you already know the user's exact User ID
pl: Użyj tego pola, by dodać kontakt, jeśli już znasz jego dokładny identyfikator użytkownika

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseChatProps)
en: GroupWise Chat Properties
pl: Właściwości rozmowy GroupWise

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displayName)
en: DISPLAY NAME
pl: WYŚWIETLANA NAZWA

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, creator)
en: The user who created the chatroom
pl: Użytkownik, który utworzył pokój rozmów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: Query:
pl: Zapytanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTopic)
en: Topic:
pl: Temat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, disclaimer)
en: A disclaimer for users entering the chatroom
pl: Zastrzeżenie dla użytkowników wchodzących do pokoju rozmów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2)
en: Owner:
pl: Właściciel:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, topic)
en: The current topic of the discussion
pl: Bieżący temat rozmowy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, query)
en: UNKNOWN
pl: NIEZNANY

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11_2_2)
en: Maximum users:
pl: Maksymalna liczba uczestników:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2_2)
en: Created on:
pl: Utworzono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_displayName_2)
en: Disclaimer:
pl: Zastrzeżenie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, description)
en: General description of the chatroom
pl: Ogólny opis pokój rozmów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxUsers)
en: Maximum number of simultaneous users allowed in the chatroom
pl: Dopuszczalna liczba jednoczesnych użytkowników w pokoju rozmów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Creator:
pl: Twórca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Description:
pl: Opis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, createdOn)
en: Date and time the chatroom was created
pl: Data i czas utworzenia pokoju rozmów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, archive)
en: Indicates if the chatroom is being archived on the server
pl: Wskazuje, czy dane z pokoju rozmów są archiwizowane na serwerze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, archive)
en: Archived
pl: Archiwizowany

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, owner)
en: The user who owns this chatroom
pl: Użytkownik do którego należy pokój rozmów

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Default Access
pl: Domyślny dostęp

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRead)
en: General permission to read messages in the chatroom
pl: Ogólne zezwolenie na czytanie wiadomości w pokoju rozmów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRead)
en: Read message
pl: Przeczytaj wiadomość

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: General permission to write messages in the chatroom
pl: Ogólne zezwolenie na pisanie wiadomości w pokoju rozmów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: Write message
pl: Napisz wiadomość

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkModify)
en: General permission to modify the chatroom's access control list
pl: Ogólne zezwolenie ma modyfikację listy kontroli dostępu do pokoju rozmów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkModify)
en: Modify access
pl: Edytuj dostęp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Access Control List
pl: Spis kontroli dostępu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListBox, acl)
en: Access permissions for specific users
pl: Zezwolenie dostępu dla niektórych użytkowników

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, addAcl)
en: Add a new ACL entry
pl: Dodaj nowy wpis ACL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, editAcl)
en: Edit an existing ACL entry
pl: Edytuj istniejący wpis ACL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteAcl)
en: Delete an ACL entry
pl: Usuń wpis ACL

en: Chatroom properties
pl: Właściwości pokoju rozmów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: &Refresh
pl: &Odśwież

en: Search Chatrooms
pl: Szukaj pokojów rozmów

en: Updating chatroom list...
pl: Aktualizacja listy pokoju rozmów...

en: Contact Properties
pl: Właściwości kontaktu

en: Telephone Number
pl: Numer telefonu

en: Department
pl: Dział

en: Location
pl: Adres

en: Mailstop
pl: Skrytka

en: Personal Title
pl: Tytuł osobisty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userId)
en: USER_ID
pl: IDENTYFIKATOR_UŻYTKOWNIKA

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lastName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, displayName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, firstName)
en: Change the display name used for this contact
pl: Zmień wyświetlaną nazwę tego kontaktu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Status:
pl: Dostępność:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, status)
en: USER_STATUS
pl: STAN_UŻYTKOWNIKA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbldisplayName)
en: &Display name:
pl: W&yświetlana nazwa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Additional properties:
pl: Dodatkowe właściwości:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, propsView)
en: New Column
pl: Nowa grupa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseContactSearchWidget)
en: Search GroupWise Messenger
pl: Przeszukaj GroupWise Messenger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &First name
pl: I&mię

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &User ID
pl: Identyfikator &użytkownika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Title
pl: &Tytuł

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Department
pl: &Dział

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: contains
pl: zawiera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: begins with
pl: zaczyna się od

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: equals
pl: równa się

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Last &name
pl: &Nazwisko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Cl&ear
pl: &Wyczyść

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: &Results:
pl: &Wyniki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_details)
en: Detai&ls
pl: Szcze&góły

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_matchCount)
en: 0 matching users found
pl: Znaleziono 0 pasujących użytkowników

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Status:
pl: Do&stępność:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Awa&y message:
pl: Wiadomość prz&y nieobecności:

en: The changes you just made will take effect next time you log in with GroupWise.
pl: Zmiany, których dokonałeś, odniosą skutek przy następnym zalogowaniu się do GroupWise.

en: GroupWise Settings Changed While Signed In
pl: Ustawienia Groupwise uległy zmianie w czasie trwania połączenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Users who can see my online status and send me messages:
pl: Użytkownicy, którym wolno widzieć moją dostępność i wysyłać mi wiadomości:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: A&llowed
pl: Dozwo&lone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnBlock)
en: &Block >>
pl: Za&blokuj >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAllow)
en: << Allo&w
pl: << Poz&wól

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: A&dd...
pl: &Dodaj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Bloc&ked
pl: Zablo&kowany

[ctx: Account specific privacy settings]
en: Manage Privacy for %1
pl: Zarządzaj prywatnością dla %1

en: Privacy settings have been administratively locked
pl: Ustawienia prywatności zostały zablokowane przez administratora

en: <Everyone Else>
pl: <Wszyscy inni>

en: Search for Contact to Block
pl: Szukaj kontaktu do zablokowania

en: You can only change privacy settings while you are logged in to the GroupWise Messenger server.
pl: Ustawienia prywatności można zmienić tylko w trakcie połączenia z serwerem wiadomości GroupWise.

en: '%1' Not Logged In
pl: '%1' nie zalogowany

en: Invitation to Conversation
pl: Zaproszenie do rozmowy

en: User ID
pl: Identyfikator użytkownika

en: Searching
pl: Wyszukiwanie

en: 1 matching user found | %1 matching users found
pl[0]: Znaleziono %1 pasującego użytkownika
pl[1]: Znaleziono %1 pasujących użytkowników
pl[2]: Znaleziono %1 pasujących użytkowników

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">From:</p>
pl: <p align="right">Od:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Sent:</p>
pl: <p align="right">Wysłane:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateTime)
en: Invitation Date
pl: Zaproszenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contactName)
en: Contact Name
pl: Nazwa kontaktu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtInvMsg) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, message)
en: Invitation Message
pl: Zaproszenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Would you like to join the conversation?
pl: Czy chcesz przyłączyć się do rozmowy?

en: Temporary Network - %1
pl: Sieć tymczasowa - %1

en: Network imported from previous version of Kopete, or an IRC URI
pl: Sieć zaimportowana z poprzedniej wersji Kopete lub URI IRC

en: Join Channel...
pl: Dołącz do kanału...

en: Search Channels...
pl: Znajdź kanały...

en: <qt>The network associated with this account has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
pl: <qt>Sieć powiązana z tym kontem nie dysponuje prawidłowymi serwerami. Proszę sprawdzić, czy kontu odpowiada prawidłowa sieć.</qt>

en: Network is Empty
pl: Sieć jest pusta

en: <qt>The network associated with this account, <b>%1</b>, has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
pl: <qt>Sieć powiązana z tym kontem, <b>%1</b>, nie dysponuje prawidłowymi serwerami. Proszę sprawdzić, czy kontu odpowiada prawidłowa sieć.</qt>

en: <qt>Kopete could not connect to any of the servers in the network associated with this account (<b>%1</b>). Please try again later.</qt>
pl: <qt>Kopete nie mógł się połączyć z żadnym serwerem sieci związanej z tym kontem (<b>%1</b>). Proszę spróbować później.</qt>

en: Network is Unavailable
pl: Sieć jest niedostępna

en: Join Channel
pl: Dołącz do kanału

en: Please enter the name of the channel you want to join:
pl: Proszę podać nazwę kanału, z którym chcesz się połączyć:

en: Password Incorect
pl: Hasło jest nieprawidłowe

en: There is 1 operator online. | There are %1 operators online.
pl[0]: Jest 1 dostępny operator.
pl[1]: Jest %1 dostępnych operatorów.
pl[2]: Jest %1 dostępnych operatorów.

en: There is 1 unknown connection. | There are %1 unknown connections.
pl[0]: Jest nieznane połączenie.
pl[1]: Są %1 nieznane połączenia.
pl[2]: Jest %1 nieznanych połączeń.

en: There has been 1 channel formed. | There have been %1 channels formed.
pl[0]: Utworzono 1 kanał.
pl[1]: Utworzono %1 kanały.
pl[2]: Utworzono %1 kanałów.

en: Server was too busy to execute %1.
pl: Serwer był zbyt zajęty, aby wykonać %1.

en: You have been marked as being away.
pl: Jesteś teraz oznaczony jako Nieobecny.

en: %1 is a registered nick.
pl: %1 jest zarejestrowanym pseudonimem.

en: %1 is an IRC operator.
pl: %1 jest operatorem IRC.

en: You cannot send messages to channel %1.
pl: Nie możesz wysłać wiadomości do kanału %1.

en: Nickname %1 is already in use.
pl: Pseudonim %1 jest już zajęty.

en: You are not on channel %1.
pl: Nie jesteś na kanale %1.

en: Cannot join %1, channel is full.
pl: Nie można połączyć się z %1, kanał jest pełny.

en: Cannot join %1, channel is invite only.
pl: Nie można połączyć się z %1, kanał jest tylko dla zaproszonych użytkowników.

en: Cannot join %1, you are banned from that channel.
pl: Nie można połączyć się z %1, zostałeś zablokowany na tym kanale.

en: Cannot join %1, wrong channel key was given.
pl: Nie można połączyć się z %1, został podany błędny klucz kanału.

en: There is one operator online. | There are %1 operators online.
pl[0]: Jest 1 dostępny operator.
pl[1]: Jest %1 dostępnych operatorów.
pl[2]: Jest %1 dostępnych operatorów.

en: There is one unknown connection. | There are %1 unknown connections.
pl[0]: Jest 1 nieznane połączenie.
pl[1]: Są %1 nieznane połączenia.
pl[2]: Jest %1 nieznanych połączeń.

en: One channel has been formed. | %1 channels have been formed.
pl[0]: Utworzono 1 kanał.
pl[1]: Utworzono %1 kanały.
pl[2]: Utworzono %1 kanałów.

en: Acknowledge size is greater than the expected file size
pl: Przyjęty rozmiar jest większy niż oczekiwany rozmiar pliku

en:  members
pl:  uczestnicy

en: Channel
pl: Kanał

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Topic
pl: Temat

en: Search for:
pl: Szukaj:

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.
pl: Możesz przeszukać kanały serwera IRC, aby odnaleźć ciąg tekstowy wprowadzony tutaj.

en: Channels returned must have at least this many members.
pl: Wyświetlone kanały muszą mieć co najmniej tylu uczestników.

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.  For instance, you may type 'linux' to find channels that have something to do with Linux.
pl: Możesz przeszukać kanały serwera IRC, aby odnaleźć ciąg tekstowy wprowadzony tutaj. Na przykład możesz wpisać "linux", by znaleźć kanały mające coś wspólnego z Linuksem.

en: You may search for channels on the IRC server for a text string entered here.
pl: Możesz przeszukać kanały serwera IRC, aby odnaleźć ciąg tekstowy wprowadzony tutaj.

en: Perform a channel search.
pl: Szukaj kanału.

en: Perform a channel search.  Please be patient, as this can be slow, depending on the total number of channels on the server.
pl: Szukanie kanału.  Bądź cierpliwa/cierpliwy, może to chwilę potrwać, czas trwania wyszukiwania zależy od liczby kanałów na serwerze.

en: Double click on a channel to select it.
pl: Aby wybrać kanał, dwukrotnie go kliknij.

en: You must be connected to the IRC server to perform a channel listing.
pl: Aby wyświetlić listę kanałów, musisz być połączony z serwerem IRC.

en: You have been disconnected from the IRC server.
pl: Rozłączono cię z serwerem IRC.

en: Disconnected
pl: Rozłączony

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.
pl: Nazwa kontaktu lub kanału IRC, które chciałbyś/chciałabyś dodać.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.  You can type a person's nickname, or a channel name, preceded by a pound sign ('#').
pl: Nazwa kontaktu lub kanału IRC, które chciałbyś/chciałabyś dodać. Po prostu wpisz pseudonim osoby lub nazwę kanału poprzedzone znakiem kratki ("#").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: N&ickname/channel to add:
pl: Pseudon&im/kanał do dodania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i>(for example: joe_bob or #somechannel)</i>
pl: <i>(na przykład: jasiu_robcio lub #jakiśkanał)</i>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Search Channels
pl: Prze&szukaj kanały

en: <qt>You need to specify a channel to join, or a query to open.</qt>
pl: <qt>Musisz określić kanał, do którego chcesz się przyłączyć lub zapytanie, które chcesz wysłać.</qt>

en: You Must Specify a Channel
pl: Musisz podać kanał

en: The nickname %1 is already in use
pl: Pseudonim %1 jest już zajęty

en: IRC Plugin
pl: Wtyczka IRC

en: The nickname %1 is already in use. Please enter an alternative nickname:
pl: Pseudonim %1 jest już zajęty. Proszę wpisać inny pseudonim:

en: "%1" is an invalid channel name. Channels must start with '#', '!', '+', or '&'.
pl: "%1" nie jest prawidłową nazwą kanału. Nazwy kanału zaczynają się od znaków '#', '!', '+' lub '&'.

en: Channel List for %1
pl: Spis kanałów dla %1

en: The IRC server is currently too busy to respond to this request.
pl: Serwer IRC jest zbyt przeciążony, by odpowiedzieć na żądanie.

en: Server is Busy
pl: Serwer jest przeciążony

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_nickNamesLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickNames)
en: This is the name that everyone will see every time you say something
pl: To nazwa, którą każdy będzie widzieć, za każdym razem, gdy coś powiesz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nickNamesLabel)
en: N&icknames:
pl: Pseudon&imy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_realNameLabel)
en: &Real name:
pl: P&rawdziwe imię i nazwisko:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.  Leave blank to use your system account name.
pl: Nazwa użytkownika, której chciałbyś używać na IRC, jeśli twój system nie obsługuje protokołu identd. Pozostaw puste, by używać nazwy swojego konta systemowego.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Username:
pl: &Użytkownik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.
pl: Nazwa użytkownika, której chciałbyś używać na IRC, jeśli twój system nie obsługuje identd.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickNames)
en: The alias you would like to use on IRC.  Once you are online, you can change it with the /nick command.
pl: Alias, z którego chciałbyś korzystać na IRC.  Możesz go zmienić po podłączeniu, stosując polecenie /nick.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: Network:
pl: Sieć:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: &Edit...
pl: &Edytuj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p><b>Note:</b> most IRC servers do not require a password to connect, only a nickname.</p>
pl: <p><b>Uwaga:</b> większość serwerów IRC nie wymaga haseł - do połączenia jest wymagany tylko pseudonim.</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, connectionTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: C&onnection
pl: P&ołączenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Default &charset:
pl: Domyślny zes&taw znaków:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: If you enable this option, this account will not be connected when you press the "Connect All" button, nor at startup even if you have enabled automatic connection at startup.
pl: Jeśli zaznaczysz tę opcję, konto nie zostanie połączone ani przy naciśnięciu przycisku "Połącz wszystkie" ani przy uruchamianiu, nawet jeżeli włączono samoczynne łączenie przy uruchamianiu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preferSSL)
en: &Prefer SSL-based connections
pl: &Preferuj połączenia SSL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox60)
en: Run the Following Commands on Connect
pl: Uruchom następujące polecenia w momencie połączenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, commandList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, commandList)
en: Any commands added here will be run as soon as you are connected to the IRC server.
pl: Wszystkie dodane tutaj polecenia zostaną wykonane w momencie połączenia z serwerem IRC.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Co&mmand
pl: Dodaj &polecenie

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvanced Configuration
pl: Ustawie&nia zaawansowane

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Custom CTCP Replies
pl: Własne odpowiedzi CTCP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, ctcpList)
en: You can use this dialog to add custom replies for when people send you CTCP requests. You can also use this dialog to override the built-in replies for VERSION, USERINFO, and CLIENTINFO.
pl: Możesz użyć tego okna dialogowego, by dodać własne odpowiedzi na wypadek, gdyby inni wysyłali do Ciebie zapytania CTCP. Możesz również użyć tego okna dialogowego, by zmienić domyślne odpowiedzi VERSION, USERINFO i CLIENTINFO.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: &Reply:
pl: O&dpowiedź:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addReply)
en: Add Repl&y
pl: Dodaj odpo&wiedź

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Default Messages
pl: Komunikaty domyślne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, quitMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, quitMessage)
en: The message you want people to see when you disconnect from IRC without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
pl: Komunikat, który zobaczą inni, jeśli rozłączysz się z serwerem IRC bez podania powodu. Pozostaw pusty, jeśli chcesz używać domyślnego komunikatu Kopete.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, partMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, partMessage)
en: The message you want people to see when you part a channel without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
pl: Komunikat, który zobaczą inni, jeśli opuścisz kanał bez podania powodu. Pozostaw pusty, jeśli chcesz używać domyślnego komunikatu Kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: &Quit message:
pl: Komunikat przy &rozłączeniu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Part message:
pl: Komunikat &przy wyjściu:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Windows
pl: Obsługa okien

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox7)
en: Message Destinations
pl: Miejsca przeznaczenia wiadomości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowAnonWindows)
en: Auto-show anonymous windows
pl: Samoczynnie pokazuj okna anonimowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowServerWindow)
en: Auto-show the server window
pl: Samoczynnie pokazuj okno serwera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Server messages:
pl: Komunikaty serwera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3_2)
en: Server notices:
pl: Powiadomienia serwera:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Active Window
pl: Aktywne okno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Server Window
pl: Okno serwera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Anonymous Window
pl: Okno anonimowe

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Ignore
pl: Zignoruj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3_2)
en: Error messages:
pl: Komunikaty o błędzie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Information replies:
pl: Odpowiedzi informacyjne:

en: <qt>You must enter a nickname.</qt>
pl: <qt>Musisz podać pseudonim.</qt>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkConfig)
en: Network Configuration
pl: Ustawienia sieci

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Host Con&figurations
pl: &Ustawienia gospodarzy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newHost)
en: &New...
pl: &Nowe...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network
pl: Serwery IRC powiązane z tą siecią

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network. Use the up and down buttons to alter the order in which connections are attempted.
pl: Serwery IRC powiązane z tą siecią. Użyj strzałek w górę i w dół w celu zmiany kolejności, w której następują próby połączenia.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move this server down
pl: Przesuń ten serwer w dół

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, downButton)
en: Decrease connection-attempt priority for this server
pl: Zmniejsz priorytet prób połączenia dla tego serwera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_down) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Down
pl: W dół

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move this server up
pl: Przesuń ten serwer w górę

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, upButton)
en: Increase connection-attempt priority for this server
pl: Zwiększ priorytet prób połączenia dla tego serwera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_up) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: Up
pl: W górę

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Check this to enable SSL for this connection
pl: Zaznacz tę opcję, by uaktywnić SSL dla tego połączenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Use SS&L
pl: Użyj SS&L

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostLabel)
en: &Host:
pl: Se&rwer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_portLabel)
en: Por&t:
pl: &Port:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: &Description:
pl: &Opis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newNetworkButton)
en: Ne&w
pl: No&wy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameNetworkButton)
en: Rena&me...
pl: Z&mień nazwę...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNetworkButton)
en: Remo&ve
pl: &Usuń

en: <qt>Are you sure you want to delete the network <b>%1</b>?<br>Any accounts which use this network will have to be modified.</qt>
pl: <qt>Czy na pewno chcesz usunąć sieć <b>%1</b>?<br> Wszystkie konta, które używają tej sieci zostaną zmienione.</qt>

en: Deleting Network
pl: Usuwanie sieci

en: &Delete Network
pl: &Usuń sieć

en: <qt>Are you sure you want to delete the host <b>%1</b>?</qt>
pl: <qt>Czy na pewno chcesz usunąć komputer <b>%1</b>?</qt>

en: Deleting Host
pl: Usuwanie komputera

en: &Delete Host
pl: &Usuń komputer

en: New Host
pl: Nowy komputer

en: Enter the hostname of the new server:
pl: Wprowadź nazwę komputera nowego serwera:

en: A host already exists with that name
pl: Komputer o podanej nazwie już istnieje

en: Rename Network
pl: Zmień nazwę sieci

en: Enter the new name for this network:
pl: Podaj nową nazwę sieci:

en: A network already exists with that name
pl: Już istnieje sieć o takiej nazwie

en: Could not bind the Jabber file transfer manager to a local port. Please check if the file transfer port is already in use, or choose another port in the account settings.
pl: Nie można powiązać zarządcy przesyłania Jabbera z lokalnym portem. Proszę sprawdzić, czy port przesyłania plików nie jest już używany lub wybrać inny port w ustawieniach konta.

en: Failed to start Jabber File Transfer Manager
pl: Uruchamianie zarządcy przesyłania plików Jabbera nie powiodło się

en: Join Groupchat...
pl: Dołącz do rozmowy grupowej...

en: Services...
pl: Usługi...

en: XML Console
pl: Konsola XML

en: Edit User Info...
pl: Edycja informacji o użytkowniku...

en: Set Mood
pl: Ustaw nastrój

en: Jabber Error
pl: Błąd Jabbera

en: Please connect first.
pl: Proszę się najpierw połączyć.

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because TLS support for QCA is not available.
pl: Nie można było zainicjować SSL dla konta %1. Prawdopodobnie obsługa TLS dla QCA nie jest dostępna.

en: Jabber SSL Error
pl: Błąd SSL Jabbera

en: Jabber Connection Certificate Problem
pl: Problem z certyfikatem połączenia z Jabberem

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
pl: Nie można było ustanowić szyfrowanego połączenia z serwerem Jabbera.

en: Jabber Connection Error
pl: Błąd połączenia Jabbera

en: Malformed packet received.
pl: Otrzymano pakiet o nieprawidłowym formacie.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
pl: Wystąpił nieusuwalny błąd w protokole.

en: Generic stream error.
pl: Błąd ogólnego strumienia.

en: There was a conflict in the information received.
pl: Wystąpił konflikt w otrzymanej informacji.

en: The stream timed out.
pl: Czas przesyłania strumienia został przekroczony.

en: Internal server error.
pl: Wewnętrzny błąd serwera.

en: Stream packet received from an invalid address.
pl: Otrzymano pakiet strumienia z niewłaściwego adresu.

en: Malformed stream packet received.
pl: Otrzymano pakiet strumienia o nieprawidłowym formacie.

en: Policy violation in the protocol stream.
pl: Naruszenie polityki w strumieniu protokołu.

en: Resource constraint.
pl: Ograniczenia zasobu.

en: System shutdown.
pl: Zamknięcie systemu.

en: Unknown reason.
pl: Nieznany powód.

en: There was an error in the protocol stream: %1
pl: Wystąpił błąd w strumieniu protokołu: %1

en: Host not found.
pl: Nie znaleziono serwera.

en: Address is already in use.
pl: Adres już zajęty.

en: Connection refused.
pl: Odmowa połączenia.

en: Connection attempt already in progress.
pl: W trakcie nawiązywania połączenia.

en: Network failure.
pl: Błąd sieci.

en: Socket timed out.
pl: Czas gniazda został przekroczony.

en: Remote closed connection.
pl: Zamknięte zdalne połączenie.

en: Unexpected error condition (%1).
pl: Niespodziewany warunek błędu (%1).

en: There was a connection error: %1
pl: Błąd połączenia: %1

en: Unknown host.
pl: Nieznany serwer.

en: Could not connect to a required remote resource.
pl: Nie można się było połączyć z odległym zasobem.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
pl: Wygląda na to, że nastąpiło przekierowanie na inny serwer; nie wiadomo co z tym zrobić.

en: Unsupported protocol version.
pl: Nieobsługiwana wersja protokołu.

en: Unknown error.
pl: Nieznany błąd.

en: There was a negotiation error: %1
pl: Wystąpił błąd uzgadniania: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
pl: Serwer odrzucił prośbę o rozpoczęcie procedury uzgadniania TLS.

en: Failed to establish a secure connection.
pl: Niemożliwe było nawiązanie bezpiecznego połączenia.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
pl: Wystąpił błąd TLS: %1

en: Login failed with unknown reason.
pl: Logowanie nieudane z nieznanego powodu.

en: No appropriate authentication mechanism available.
pl: Brak odpowiedniego mechanizmu uwierzytelniania.

en: Bad SASL authentication protocol.
pl: Nieprawidłowy protokół uwierzytelniania SASL.

en: Server failed mutual authentication.
pl: Wzajemne uwierzytelnianie z serwerem nie powiodło się.

en: Encryption is required but not present.
pl: Szyfrowanie jest wymagane, ale nie jest dostępne.

en: Invalid user ID.
pl: Nieprawidłowy identyfikator użytkownika.

en: Invalid mechanism.
pl: Nieprawidłowy mechanizm.

en: Invalid realm.
pl: Nieprawidłowa dziedzina.

en: Mechanism too weak.
pl: Zbyt słaby mechanizm.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
pl: Podano błędne dane. Proszę sprawdzić nazwę użytkownika i hasło.

en: Temporary failure, please try again later.
pl: Błąd tymczasowy, proszę spróbować później.

en: There was an error authenticating with the server: %1
pl: Wystąpił błąd uwierzytelniania z serwerem: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
pl: Problem z TLS.

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
pl: Problem z SASL.

en: There was an error in the security layer: %1
pl: Wystąpił błąd w warstwie bezpieczeństwa: %1

en: No permission to bind the resource.
pl: Brak uprawnień do związania zasobu.

en: The resource is already in use.
pl: Zasób jest już zajęty.

en: Could not bind a resource: %1
pl: Nie udało się związać zasobu: %1

en: Kopete: Connection problem with Jabber server %1
pl: Kopete: Problem z połączeniem z serwerem Jabbera %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
pl: Użytkownik Jabbera %1 usunął subskrypcję %2. Nie będzie można nadal śledzić jego dostępności z tego konta. Czy chcesz usunąć ten kontakt?

en: Notification
pl: Powiadamianie

en: Waiting for authorization
pl: Oczekiwanie na uwierzytelnienie

en: A password is required to join the room %1.
pl: Aby przyłączyć się do pokoju %1 wymagane jest hasło.

en: Error trying to join %1 : nickname %2 is already in use
pl: Błąd przy łączeniu się z %1 : pseudonim %2 jest już zajęty.

en: Provide your nickname
pl: Podaj swój pseudonim

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
pl: Nie możesz wejść do pokoju %1, ponieważ zostałeś zablokowany

en: Jabber Group Chat
pl: Rozmowa grupowa Jabbera

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
pl: Nie możesz dołączyć do pokoju %1, ponieważ została osiągnięta maksymalna liczba uczestników

en: No reason given by the server
pl: Serwer nie podał żadnego powodu

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
pl: Wystąpił błąd podczas wykonywania twojego żądania rozmowy grupowej %1. (Powód: %2, Kod %3)

en: Do you want to also unregister "%1" from the Jabber server ?
    If you unregister, your whole contact list may be removed from the server, and you will never be able to connect to this account with any client
pl: Czy chcesz także wyrejestrować się "%1" z serwera Jabbera?
    Jeśli się wyrejestrujesz, wszystkie Twoje listy kontaktów zostaną usunięte z serwera i nigdy nie będziesz mógł połączyć się z tym kontem, za pomocą jakiegokolwiek klienta.

en: Unregister
pl: Wyrejestruj

en: Remove and Unregister
pl: Usuń i wyrejestruj

en: Remove only from Kopete
pl: Usuń tylko z Kopete

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
pl: Wystąpił błąd podczas próby usunięcia konta:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
pl: Wyrejestrowanie konta Jabbera

en: You cannot see each others' status.
pl: Nie możecie wzajemnie zobaczyć swoich dostępności.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
pl: Widzisz dostępność tego kontaktu, ale on/ona nie widzi twojej.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
pl: Ten kontakt widzi twoją dostępność, ale ty nie widzisz jego/jej dostępności.

en: You can see each others' status.
pl: Obydwojgu wolno widzieć swoje dostępności.

en: Client
pl: Klient

en: User Mood
pl: Nastrój użytkownika

en: Groupchat
pl: Rozmowa grupowa

en: Rich text messages
pl: Wiadomości o tekście wzbogaconym

en: Data Forms
pl: Formularze danych

en: Message Events
pl: Zdarzenia wiadomości

en: Message Delivery Receipts
pl: Potwierdzenie odbioru wiadomości

en: File transfers
pl: Przesyłanie plików

en: Service Discovery
pl: Wykrywanie usług

en: Supported Features
pl: Obsługiwane funkcje

en: Timestamp
pl: Znacznik czasu

en: Message
pl: Wiadomość

en: Failed to download Jabber contact photo.
pl: Pobieranie zdjęcia kontaktu Jabbera nie powiodło się.

en: Edit Bookmarks...
pl: Edytuj zakładki...

en: Groupchat Bookmark
pl: Zakładka rozmowy grupowej

en: Show audio calls
pl: Pokaż rozmowy głosowe

en: Start audio call
pl: Rozpocznij rozmowę głosową

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Authorization
pl: Uwierzytelnienie

en: (Re)send Authorization To
pl: Wyślij (ponownie) uwierzytelnienie do

en: (Re)request Authorization From
pl: Poproś (ponownie) o uwierzytelnienie

en: Remove Authorization From
pl: Usuń uwierzytelnienie od

en: Call contact
pl: Zadzwoń do kontaktu

en: Set Availability
pl: Ustaw dostępność

en: Free to Chat
pl: Chętny do rozmowy

en: Do Not Disturb
pl: Nie przeszkadzać

en: Select Resource
pl: Wybierz zasób

en: Automatic (best/default resource)
pl: Samoczynnie (najlepszy/domyślny zasób)

en: Test action
pl: Wypróbuj działanie

en: Jingle Audio call
pl: Połączenie głosowe Jingle

en: Jingle Video call
pl: Połączenie wideo Jingle

en: The original message is : <i>" %1 "</i><br />
pl: Pierwotna wiadomość to: <i>" %1 "</i><br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press OK.<br />If you want to decline, press Cancel.</qt>
pl: <qt><i>%1</i> zaprosił cię na konferencję <b>%2</b><br />%3<br />Jeśli zgadzasz się na przyłączenie, po prostu <b>wprowadź swój pseudonim</b> i naciśnij OK.<br />Jeśli odrzucasz zaproszenie, naciśnij Anuluj.</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
pl: Zaproszony na konferencję - wtyczka Jabber

en: Message has been displayed
pl: Wiadomość została wyświetlona

en: Message has been delivered
pl: Wiadomość została dostarczona

en: Message stored on the server, contact offline
pl: Wiadomość przechowana na serwerze, kontakt jest niedostępny

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
pl: %1 zakończył udział w tej sesji rozmowy.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
pl: Nie można było dostarczyć twojej wiadomości: "%1", powód: "%2"

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
pl: Czy chcesz także usunąć zezwolenie dla użytkownika %1 odnośnie widoczności twojej dostępności?

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
pl: Dokonano wstępnej selekcji zasobu dla kontaktu %1, ale okna rozmowy z tym kontaktem są nadal otwarte. Wstępna selekcja zasobu będzie dotyczyć tylko nowo otwartych okien.

en: Jabber Resource Selector
pl: Wybór zasobów Jabbera

en: You have been invited to %1
pl: Zostałeś zaproszony do %1

en: Change nickname
pl: Zmień swój pseudonim

en: Change nickname - Jabber Plugin
pl: Zmień pseudonim - wtyczka Jabber

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
pl: Proszę wprowadzić nowy pseudonim, którym chcesz się posługiwać w pokoju <i>%1</i>

en: Free for Chat
pl: Chętny do rozmowy

en: Do not Disturb
pl: Nie przeszkadzać

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Subscription
pl: Subskrypcja

en: Authorization Status
pl: Stan zezwolenia

en: Available Resources
pl: Dostępne zasoby

en: vCard Cache Timestamp
pl: Znacznik czasu pamięci podręcznej wizytówki

en: Jabber ID
pl: Identyfikator Jabbera

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Birthday
pl: Urodziny

en: Timezone
pl: Strefa czasowa

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: Company name
pl: Nazwa firmy

en: Company Departement
pl: Dział firmy

en: Company Position
pl: Stanowisko w firmie

en: Company Role
pl: Rola firmy

en: Work Street
pl: Adres pracy

en: Work Extra Address
pl: Dodatkowy adres do pracy

en: Work PO Box
pl: Skrzynka pocztowa pracy

en: Work City
pl: Miasto (praca)

en: Work Postal Code
pl: Kod pocztowy miejsca pracy

en: Work Country
pl: Kraj (praca)

en: Work Email Address
pl: Adres e-mail do pracy

en: Home Street
pl: Ulica

en: Home Extra Address
pl: Dodatkowy adres domowy

en: Home PO Box
pl: Skrzynka pocztowa domu

en: Home City
pl: Miasto

en: Home Postal Code
pl: Kod pocztowy

en: Home Country
pl: Kraj

en: Fax
pl: Faks

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_9)
en: About
pl: O

en: Choose an account to handle the URL %1
pl: Wybierz konto do obsługi URL %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
pl: Czy i Ty chcesz dodać '%1' do swojej listy kontaktów?

en: Do Not Add
pl: Nie dodawaj

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
pl: Czy chcesz usunąć '%1' ze swojej listy kontaktów?

en: Do Not Remove
pl: Nie usuwaj

en: Please enter your nickname for the room %1
pl: Proszę wprowadzić pseudonim dla pokoju %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, jingleCallsGui)
en: Main Window
pl: Główne Okno

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QToolBar, toolBar)
en: Toolbar
pl: Pasek narzędzi

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Choose the contents you want to accept:
pl: Wybierz treści, które chcesz zaakceptować:

en: New Jingle session from %1
pl: Nowa sesja Jingle z %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, jingleContentDialog)
en: Dialog
pl: Okno dialogowe

en: Cannot start process %1. Check your installation of Kopete.
pl: Nie można uruchomić procesu %1. Sprawdź swoją instalację Kopete.

en: Answer for incoming call
pl: Odpowiedz na połączenie przychodzące

en: Accepted
pl: Zaakceptowano

en: Calling...
pl: Wykonywanie połączenia...

en: Rejected
pl: Odrzucono

en: Call in progress
pl: Połączenie w toku

en: Other side hung up
pl: Druga strona zawiesiła rozmowę

en: Waiting...
pl: Oczekiwanie...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LibjingleCallDialog)
en: Libjingle Voice Call
pl: Rozmowa głosowa Libjingle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Calling with:
pl: Połączenie z:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Call Status:
pl: Stan połączenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AcceptButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
pl: Przyjmij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
pl: Odrzuć

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, hangupButton)
en: Hang up
pl: Rozłącz

en: None
pl: Brak

en: Afraid
pl: Przestraszony

en: Amazed
pl: Zdumiony

en: Angry
pl: Wściekły

en: Annoyed
pl: Zirytowany

en: Anxious
pl: Zaniepokojony

en: Aroused
pl: Rozbudzony

en: Ashamed
pl: Zawstydzony

en: Bored
pl: Znudzony

en: Brave
pl: Odważny

en: Calm
pl: Spokojny

en: Cold
pl: Zimny

en: Confused
pl: Zakłopotany

en: Contented
pl: Zadowolony

en: Cranky
pl: Zwariowany

en: Curious
pl: Ciekawy

en: Depressed
pl: Przygnębiony

en: Disappointed
pl: Zawiedziony

en: Disgusted
pl: Oburzony

en: Distracted
pl: Roztargniony

en: Embarrassed
pl: Zażenowany

en: Excited
pl: Podekscytowany

en: Flirtatious
pl: Zalotny

en: Frustrated
pl: Sfrustrowany

en: Grumpy
pl: Zrzędliwy

en: Guilty
pl: Winny

en: Happy
pl: Szczęśliwy

en: Hot
pl: Gorący

en: Humbled
pl: Upokorzony

en: Humiliated
pl: Poniżony

en: Hungry
pl: Głodny

en: Hurt
pl: Zraniony

en: Impressed
pl: Pod wrażeniem

en: In awe
pl: Przestraszony

en: In love
pl: Zakochany

en: Indignant
pl: Oburzony

en: Interested
pl: Zainteresowany

en: Intoxicated
pl: Pijany

en: Invincible
pl: Niepokonany

en: Jealous
pl: Zazdrosny

en: Lonely
pl: Samotny

en: Mean
pl: Skromny

en: Moody
pl: Markotny

en: Nervous
pl: Nerwowy

en: Neutral
pl: Zwykły

en: Offended
pl: Obrażony

en: Playful
pl: Żartobliwy

en: Proud
pl: Dumny

en: Relieved
pl: Zadowolony

en: Remorseful
pl: Skruszony

en: Restless
pl: Niespokojny

en: Sad
pl: Smutny

en: Sarcastic
pl: Sarkastyczny

en: Serious
pl: Poważny

en: Shocked
pl: Zszokowany

en: Shy
pl: Nieśmiały

en: Sick
pl: Chory

en: Sleepy
pl: Śpiący

en: Stressed
pl: Zestresowany

en: Surprised
pl: Zaskoczony

en: Thirsty
pl: Spragniony

en: Worried
pl: Zmartwiony

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, dlgAddContact)
en: Add Contacts
pl: Dodaj kontakty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.
pl: Identyfikator Jabbera dla konta, które chciałbyś dodać.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
pl: Identyfikator Jabbera dla konta, które chciałbyś dodać. Pamiętaj, że musi on obejmować nazwę użytkownika i domeny (jak adres e-mail), jako że jest wiele serwerów Jabbera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblID)
en: &Jabber ID:
pl: Identyfikator &Jabbera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <i>(for example: joe@jabber.org)</i>
pl: <i>(na przykład: jasiu@jabberpl.org)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRefresh)
en: Refresh
pl: Odśwież

en: Execute command
pl: Wykonaj polecenie

en: Command executing
pl: Wykonywanie poleceń

en: Finish
pl: Zakończ

en: Next
pl: Następny

en: Previous
pl: Poprzedni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current password:
pl: Obecne hasło:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: New password:
pl: Nowe hasło:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
pl: Proszę najpierw podać obecne hasło,
    a następnie dwa razy nowe hasło.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Server:
pl: Serwer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuery)
en: &Query
pl: Zapy&tanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Name
pl: Nazwa pokoju rozmów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Description
pl: Opis pokoju rozmów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Room:
pl: Pokój:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, dlgRegister)
en: Register with Jabber Service
pl: Zarejestruj konto w serwisie Jabbera

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpForm)
en: Registration Form
pl: Formularz rejestracyjny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWait)
en: Please wait while querying the server...
pl: Łączenie z serwerem. Proszę czekać...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: &Execute
pl: &Wykonaj

en: Group Chat Name
pl: Nazwa rozmowy grupowej

en: Enter a name for the group chat:
pl: Podaj nazwę dla rozmowy grupowej:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoJoinButton)
en: Toggle Auto Join
pl: Przełącz auto dołączanie

en: Change Jabber Password
pl: Zmień hasła Jabbera

en: You entered your current password incorrectly.
pl: Twoje obecne hasło zostało wprowadzone niepoprawnie.

en: Password Incorrect
pl: Hasło jest nieprawidłowe

en: Your new passwords do not match. Please enter them again.
pl: Twoje nowe hasła nie pasują do siebie. Proszę wprowadzić je ponownie.

en: For security reasons, you are not allowed to set an empty password.
pl: Ze względów bezpieczeństwa, nie masz możliwości ustawienia pustego hasła.

en: Your account needs to be connected before the password can be changed. Do you want to try to connect now?
pl: Twoje konto musi być podłączone zanim hasło będzie mogło być zmienione. Czy chcesz spróbować podłączyć się teraz?

en: Jabber Password Change
pl: Zmiana hasła Jabbera

en: Your password has been changed successfully. Please note that the change may not be instantaneous. If you have problems logging in with your new password, please contact the administrator.
pl: Twoje hasło zostało zmienione pomyślnie. Proszę mieć na uwadze, że ta zmiana nie musi być natychmiastowa. Jeśli będziesz miał problemy z zalogowaniem się nowym hasłem, proszę skontaktować się z administratorem.

en: Your password could not be changed. Either your server does not support this feature or the administrator does not allow you to change your password.
pl: Nie można było zmienić twojego hasła. Być może serwer nie oferuje takiej możliwości lub administrator na to nie zezwala.

en: Join Jabber Groupchat
pl: Dołącz do rozmowy grupowej Jabbera

en: Join
pl: Dołącz

en: Unable to retrieve the list of chat rooms.
pl: Pobranie listy czatów nie było możliwe.

en: List Chatrooms
pl: Podaj listę pokojów rozmów

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberChooseServer)
en: Choose Server - Jabber
pl: Wybierz serwer - Jabber

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberEditAccountWidget)
en: Account Preferences - Jabber
pl: Ustawienia konta - Jabber

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicSetupTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_connection)
en: &Basic Setup
pl: Podst&awowe ustawienia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.
pl: Identyfikator Jabbera dla konta, którego chciałbyś używać.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
pl: Identyfikator Jabbera dla konta, którego chciałbyś używać. Pamiętaj, że musi on obejmować nazwę użytkownika i domeny (jak adres e-mail), gdyż jest wiele serwerów Jabbera.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (for example, joe@jabber.org), as there are many Jabber servers.
pl: Identyfikator Jabbera dla konta, którego chciałbyś używać. Pamiętaj, że musi on obejmować nazwę użytkownika i domeny (na przykład jasiu@jabberpl.org), gdyż jest wiele serwerów Jabbera.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you can connect manually to this account, using the icon at the bottom of the main Kopete window
pl: Zaznacz, by wyłączyć z samoczynnego łączenia. Jeśli ta opcja zostanie zaznaczona, możesz połączyć się z tym kontem przy pomocy ikony znajdującej się u dołu głównego okna Kopete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRegistration)
en: To connect to the Jabber network, you will need an account on a Jabber server.  If you do not yet have an account, please click the button to create one.
pl: By połączyć się z siecią Jabbera, potrzebujesz konta na jednym z serwerów Jabbera. Jeśli obecnie nie masz konta, kliknij przycisk, by je utworzyć.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change Password
pl: Zmień hasło

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChangePassword)
en: Change &Your Password...
pl: Zmień &swoje hasło...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlChangePwSuccess)
en: If you have an existing Jabber account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
pl: Jeżeli posiadasz konto Jabbera i chcesz zmienić jego hasło, możesz użyć tego przycisku, żeby wprowadzić nowe hasło.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Co&nnection
pl: Połącze&nie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbUseSSL) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbUseSSL)
en: Check this box to enable legacy SSL encrypted communication with the server. This is needed only for old servers.
pl: Zaznacz tę pole, aby włączyć przestarzały tryb szyfrowanego przy pomoc SSL porozumiewania się z serwerem. Potrzebne tylko dla starych serwerów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSSL)
en: Use legacy SSL encr&yption
pl: Użyj przestarzałego sz&yfrowania SSL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowPlainTextPassword)
en: Allow plain-te&xt password authentication
pl: &Pozwalaj na przesyłanie hasła zwykłym tekstem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCustomServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOverrideHost)
en: &Override default server information
pl: Zastąp d&omyślne informacje serwera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServer)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example jabber.org).
pl: Nazwa lub adres serwera, z którym chciałbyś się połączyć (na przykład jabber.org).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseXOAuth2)
en: Use X-OAuth2 authentication
pl: Użyj uwierzytelniania X-OAuth2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgXOAuth2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnXOAuth2)
en: Manage X-OAuth2 tokens
pl: Zarządzaj tokenami X-OAuth2

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Location Settings
pl: Ustawienia położenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.
pl: Nazwa zasobu, której chciałbyś używać w sieci Jabbera.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.  Jabber allows you to sign on with the same account from multiple locations with different resource names, so you may wish to enter 'Home' or 'Work' here, for example.
pl: Nazwa zasobu, której chciałbyś używać w sieci Jabbera. Jabber pozwala Ci zalogować się do tego samego konta z różnych miejsc, przy zastosowaniu różnych nazw zasobów, więc możesz chcieć tu wpisać na przykład 'Dom' lub 'Praca'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: R&esource:
pl: Za&sób:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: P&riority:
pl: P&riorytet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPriority) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPriority)
en: <qt>Each resource can have different <b>priority </b> levels. The messages will be sent to the resource which has the highest priority level.
    
    If two resources have the same priority, the messages will be sent to the one most recently connected.</qt>
pl: <qt>Każdy zasób może posiadać odmienne poziomy <b>priorytetu.</b> Wiadomości będą wysyłane do zasobu o najwyższym poziomie priorytetu.
    
    Jeśli zasoby mają ten sam priorytet, wiadomości będą wysyłane do ostatnio podłączonego.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAdjustPriority)
en: When absent, adjust priority to:
pl: Kiedy nieobecny, zmień priorytet na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeMessages)
en: Merge all messages from all resources to one window/tab
pl: Scal wszystkie wiadomości ze wszystkich zasobów do jednego okna/karty

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Fi&le Transfer
pl: Przesyłanie p&lików

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: File Transfer Settings
pl: Ustawienia przesyłania plików

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Pro&xy JID:
pl: JID p&ośrednika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Public &IP address:
pl: Publiczny adres &IP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i><ul><li>The information in the "public IP address" and "port" fields applies to all Jabber accounts.</li>
    <li>You can leave the "public IP address" empty if your computer is directly connected to the internet.</li>
    <li>A hostname is also valid.</li>
    <li>Changes to these fields will only take effect the next time you start Kopete.</li>
    <li>The "Proxy JID" can be configured per account.</li></ul></i>
pl: <i><ul><li>Informacje w polach "publicznego numeru IP" i "portu" dotyczą wszystkich kont Jabbera.</li>
    <li>Możesz nie wpisywać "publicznego numeru IP" jeśli twój komputer jest bezpośrednio podłączony do Internetu.</li>
    <li>Nazwa serwera też jest prawidłowym wpisem.</li>
    <li>Zmiany w tych polach zostaną wprowadzone po ponownym uruchomieniu Kopete.</li>
    <li>"JID pośrednika" może być ustawiane oddzielnie dla poszczególnych kont.</li></ul></i>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Network
pl: Sieć

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoDetectIPBox)
en: Auto-detect external IP address
pl: Samoczynnie wykryj zewnętrzny adres IP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First port to use:
pl: Pierwszy port:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firstPortEdit)
en: Set the first incoming port to use for Jingle sessions.
    One media type uses 2 ports and each new Jingle session will use the next 2 available ports.
pl: Ustaw pierwszy przychodzący port dla sesji Jingle.
    Jeden typ mediów używa dwóch portów, a każda sesja Jungle użyje następnych dwóch dostępnych portów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Microphone to use:
pl: Mikrofon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Audio output:
pl: Wyjście audio:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_17)
en: Libjingle settings
pl: Ustawienia Libjingle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, Libjingle)
en: This enable libjingle voice call
pl: To włącza połączenie głosowe libjingle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Libjingle)
en: Enable libjingle support
pl: Włącz obsługę libjingle

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, privacyTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Pri&vacy
pl: Pry&watność

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: General Privacy
pl: Ogólne zasady prywatności

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: By default, Kopete gives the other users some info about your system and the client. Checking this box will hide that information.
pl: Kopete podaje domyślnie innym użytkownikom pewne informacje o twoim systemie i kliencie. Możesz zaznaczyć tę opcję, jeśli chcesz ukryć te informacje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: &Hide system and client info
pl: &Ukryj informację o systemie i kliencie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Check this box if you always want to send notifications to your contacts.
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli chcesz zawsze wysyłać powiadomienia swoim kontaktom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Always send not&ifications
pl: Zawsze wy&syłaj powiadomienia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Delivered notification</b> to your contacts : when a message is delivered to Kopete, Kopete can notify your contact that it has received the message.</qt>
pl: <qt>Zaznacz to pole, żeby wysyłać <b>Powiadomienia o doręczeniu</b> do Twoich kontaktów - kiedy wiadomość zostaje dostarczona do Kopete, komunikator może powiadomić kontakt, że ją otrzymał.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: Alwa&ys send delivered notifications
pl: Zaws&ze wysyłaj powiadomienia o doręczeniu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Displayed notification</b> to your contacts : when a message is displayed in Kopete, Kopete can notify your contact that it has displayed the message.</qt>
pl: <qt>Zaznacz to pole, żeby wysyłać <b>Powiadomienia o wyświetleniu</b> do Twoich kontaktów - kiedy wiadomość zostaje wyświetlona w Kopete, komunikator może powiadomić kontakt, że ją pokazał.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: Al&ways send displayed notifications
pl: Z&awsze wysyłaj powiadomienia o wyświetleniu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Typing notification</b> to your contacts : when you are composing a message, you might want your contact to know that you are typing so that he/she knows you are answering.</qt>
pl: <qt>Zaznacz to pole, żeby wysyłać <b>Powiadomienie o pisaniu</b> do Twoich kontaktów - kiedy układasz wiadomość, możesz chcieć, żeby Twój kontakt wiedział, że piszesz, a więc że odpowiadasz.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: Always send &typing notifications
pl: Zawsze wysyłaj powiadomienia o &pisaniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendGoneEvent)
en: Always send &gone notifications (closing the window)
pl: Zawsze wysyłaj powiadomienia o &zniknięciu (zamknięcie okna)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, privacyListsButton)
en: Privacy Lists
pl: Listy prywatności

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, oldEncrypted)
en: When recipient does not support OpenPGP XEP-0027 wrap PGP block to message body
pl: Gdy odbiorca nie obsługuje owijania OpenPGP XEP-0027 bloku PGP dla treści wiadomości

en: Unable to retrieve registration form.
    Reason: "%1"
pl: Nie można pobrać formularza rejestracyjnego.
    Powód: "%1"

en: Registration sent successfully.
pl: Rejestracja została wysłana.

en: Jabber Registration
pl: Rejestracja Jabbera

en: The server rejected the registration form.
    Reason: "%1"
pl: Serwer odrzucił formularz rejestracyjny.
    Powód: "%1"

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberRegisterAccount)
en: Register Account - Jabber
pl: Rejestracja konta - Jabber

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnChooseServer)
en: C&hoose...
pl: Wy&bierz...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Desired Jabber &ID:
pl: &Identyfikator Jabbera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPassword)
en: Pass&word:
pl: Hasł&o:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPasswordVerify)
en: &Repeat password:
pl: Powtó&rz hasło:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer)
en: &Server:
pl: &Serwer:

en: Services
pl: Usługi

en: Register...
pl: Zarejestruj...

en: Search...
pl: Znajdź...

en: Execute...
pl: Wykonaj...

en: Jabber vCard
pl: Wizytówka Jabber

en: &Save User Info
pl: Zapi&sz informacje o użytkowniku

en: Fetch vCard
pl: Pobierz wizytówkę

en: Saving vCard to server...
pl: Zapisywanie wizytówki na serwerze...

en: vCard successfully saved.
pl: Wizytówka została zapisana pomyślnie.

en: Error: Unable to save vCard.
pl: Błąd: nie można zapisać wizytówki.

en: Fetching contact vCard...
pl: Pobieranie wizytówki kontaktu...

en: vCard successfully retrieved.
pl: Wizytówka została pobrana pomyślnie.

en: No vCard available.
pl: Brak wizytówki.

en: Error: vCard could not be fetched correctly.
    Check connectivity with the Jabber server.
pl: Błąd: Wizytówka nie została pobrana poprawnie.
    Sprawdź połączenie z serwerem Jabbera.

en: <qt>An error occurred when trying to change the photo.<br />Make sure that you have selected a valid image file</qt>
pl: <qt>Wystąpił błąd przy zmianie zdjęcia użytkownika.<br />Upewnij się, że wybrałeś prawidłowy plik obrazu</qt>

en: Register
pl: Zarejestruj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Search
pl: Znajdź

en: Please wait while retrieving search form...
pl: Pobieranie formularza. Proszę czekać...

en: Unable to retrieve search form.
pl: Pobranie formularza wyszukiwania było niemożliwe.

en: The Jabber server rejected the search.
pl: Serwer Jabbera odmówił wyszukiwania.

en: Jabber Search
pl: Szukaj w Jabberze

en: Nickname
pl: Pseudonim

[ctx: First name]
en: First
pl: Pierwszy

[ctx: Last name]
en: Last
pl: Ostatni

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dynamicForm)
en: Search For
pl: Szukaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Node:
pl: Węzeł:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnQuery)
en: &Query Server
pl: Zapy&taj serwer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices)
en: Node
pl: Węzeł

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Full name:
pl: Imię i nazwisko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Jabber ID:
pl: Identyfikator Jabbera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHomepage)
en: Homepage:
pl: Strona WWW:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBirthday)
en: Birthday:
pl: Urodziny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimezone)
en: Timezone:
pl: Strefa czasowa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectPhoto)
en: &Select Photo...
pl: &Wybierz zdjęcie...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearPhoto)
en: Clear Pho&to
pl: Usuń zd&jęcie

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Home Address
pl: &Adres domowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet_2)
en: Street:
pl: Ulica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox_2)
en: PO box:
pl: Skrytka pocztowa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState_2)
en: Postal code:
pl: Kod pocztowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry_2)
en: Country:
pl: Kraj:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Work Address
pl: Adres &pracy

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Wor&k Information
pl: Informacje o pra&cy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompany)
en: Company:
pl: Firma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDepartment)
en: Department:
pl: Dział:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPosition)
en: Position:
pl: Pozycja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRole)
en: Role:
pl: Rola:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Phone &Numbers
pl: &Numery telefonów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Home:
pl: Domowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Work:
pl: Praca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneFax)
en: Fax:
pl: Faks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneCell)
en: Cell:
pl: Komórkowy:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&bout
pl: Na &temat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseAccessToken)
en: Authenticate directly with Access Token
pl: Uwierzytelnij bezpośrednio z tokenem dostępu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAccessToken)
en: Access Token
pl: Token dostępu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRequetUrl)
en: Request URL
pl: URL żądania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelClientId)
en: Client ID
pl: ID klienta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelClientSecretKey)
en: Client Secret Key
pl: Tajny klucz klienta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRefreshToken)
en: Refresh Token
pl: Odśwież token

en: Loading instructions from gateway...
pl: Pobieranie instrukcji z bramy...

en: Connect to the Jabber network and try again.
pl: Połącz się z siecią Jabbera i spróbuj ponownie.

en: An error occurred while loading instructions from the gateway.
pl: Wystąpił błąd podczas wczytywania instrukcji z bramy.

en: Choose Jabber Server
pl: Wybierz serwer Jabbera

en: Retrieving server list...
pl: Pobieranie listy serwerów...

en: Could not retrieve server list.
pl: Pobieranie listy serwerów nie powiodło się.

en: Could not parse the server list.
pl: Przetwarzanie listy serwerów nie powiodło się.

en: The changes you just made will take effect next time you log in with Jabber.
pl: Zmiany, których dokonałeś, odniosą skutek przy następnym zalogowaniu się do Jabbera.

en: Jabber Changes During Online Jabber Session
pl: Zmiany podczas połączenia z serwerem Jabbera

en: The Jabber ID you have chosen is invalid. Please make sure it is in the form user@server.com, like an email address.
pl: Wybrany przez ciebie identyfikator Jabbera jest nieprawidłowy. Sprawdź, czy ma postać użytkownik@serwer.com, tak jak adres e-mail.

en: Invalid Jabber ID
pl: Nieprawidłowy identyfikator Jabbera

en: Register New Jabber Account
pl: Zarejestruj nowe konto Jabbera

en: Please enter a server name.
pl: Proszę podać nazwę serwera.

en: Please enter a valid Jabber ID or click Choose.
pl: Proszę podać prawidłowy identyfikator Jabbera lub nacisnąć na Wybierz.

en: Unless you know what you are doing, your JID should be of the form "username@server.com".  In your case for example "username@%1".
pl: Twój JID powinien być (chyba, że wiesz lepiej) w formie "użytkownik@serwer.com". W twoim przypadku "użytkownik@%1".

en: Connecting to server...
pl: Łączenie z serwerem...

en: Protocol error.
pl: Błąd protokołu.

en: Connected successfully, registering new account...
pl: Nawiązano połączenie, trwa rejestrowanie nowego konta...

en: Registration successful.
pl: Rejestracja powiodła się.

en: Registration failed.
pl: Rejestracja się nie powiodła się.

en: Unable to create an account on the server. The Jabber ID is probably already in use.
pl: Utworzenie konta na serwerze nie jest możliwe. Ten identyfikator Jabbera prawdopodobnie jest już przez kogoś używany.

en: Jabber Account Registration
pl: Rejestracja konta Jabbera

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_settings)
en: Settings
pl: Ustawienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default list (all sessions):
pl: Domyślny spis (wszystkie sesje):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active list (current session):
pl: Aktywny spis (obecna sesja):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_listSettings)
en: List Editor
pl: Edytor listy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: List:
pl: Spis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_newList)
en: New List...
pl: Nowy spis...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_deleteList)
en: Delete List
pl: Usuń listę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_autoActivate)
en: Automatically activate this list on connect
pl: Samoczynnie aktywuj tę listę przy połączeniu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_rules)
en: Rules
pl: Zasady:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_apply)
en: Apply
pl: Zastosuj

en: %1: Privacy Lists
pl: %1: Spis prywatności

en: <None>
pl: <Żaden>

en: There was an error changing the list.
pl: Wystąpił błąd podczas zmiany listy.

en: Error
pl: Błąd

en: There was an error processing your request.
pl: Wystąpił błąd podczas przesyłania twojej prośby.

en: New List
pl: Nowy spis

en: Enter the name of the new list:
pl: Wprowadź nazwę nowej listy:

en: A list with this name already exists.
pl: Spis o tej nazwie już istnieje.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivacyRule)
en: Edit Privacy Rule
pl: Edytuj zasadę prywatności

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Then:
pl: Następnie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_messages)
en: Messages
pl: Wiadomości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_queries)
en: Queries
pl: Kolejki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceOut)
en: Outgoing presence
pl: Wiadomości wychodzące

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceIn)
en: Incoming presence
pl: Wiadomości przychodzące

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Deny
pl: Odmów

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Allow
pl: Zezwól

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If:
pl: Jeśli:

en: Edit Privacy List Rule
pl: Edytuj regułę prywatności listy

en: From
pl: Od

en: To
pl: Do

en: &Change Status Message
pl: Zmi&eń wiadomość dla dostępności

en: Meanwhile Plugin: Message from server
pl: Wtyczka Meanwhile: wiadomość z serwera

en: <qt>You must enter a valid screen name.</qt>
pl: <qt>Musisz podać prawidłową nazwę wyświetlaną.</qt>

en: Meanwhile Plugin
pl: Wtyczka Meanwhile

en: <qt>You must deselect password remembering or enter a valid password.</qt>
pl: <qt> Musisz wyłączyć opcję zapamiętywania hasła lub wprowadzić prawidłowe hasło.</qt>

en: <qt>You must enter the server's hostname/ip address.</qt>
pl: <qt>Musisz podać nazwę lub adres IP serwera.</qt>

en: <qt>0 is not a valid port number.</qt>
pl: <qt>0 nie jest prawidłowym numerem portu.</qt>

en: Could not connect to server
pl: Nie można połączyć się z serwerem

en: Could not connect to redirected server
pl: Nie można połączyć się z przekierowanym serwerem

en: Meanwhile Plugin: Conference invitation
pl: Wtyczka Meanwhile: zaproszenie na konferencję

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileAddUI)
en: Add Sametime Contact
pl: Dodaj kontakt Sametime

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The user ID of the contact you would like to add.
pl: Identyfikator kontaktu MSN, który chciałbyś dodać.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnFindUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: Find User ID
pl: Szukaj identyfikatora użytkownika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: &Find
pl: Sz&ukaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: johndoe)</i>
pl: <i>(na przykład: jasiu8752)</i>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileEditAccount)
en: Edit Meanwhile Account
pl: Edytuj konto Meanwhile

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: Your Sametime user ID
pl: Twój identyfikator Sametime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Meanwhile &username:
pl: Nazwa użytkownika &Meanwhile:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Connection
pl: Połączenie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServerName)
en: The IP address or hostname of the Sametime server you wish to connect to.
pl: Adres IP lub nazwa serwera Sametime, z którym chcesz się połączyć.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.
pl: Port serwera Sametime, z którym chciałbyś się połączyć.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.  Usually this is 1533.
pl: Port serwera Sametime, z którym chciałbyś się połączyć. Zwykle jest to 1533.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Client Identifier
pl: Identyfikator klienta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomClientID)
en: Use custom client identifier
pl: Użyj innego identyfikatora klienta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientIdentifier)
en: Client identifier:
pl: Identyfikator klienta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientVersion)
en: Client version (major.minor):
pl: Wersja klienta (główny.poboczny):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnServerDefaults) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore the server and port values to their defaults.
pl: Przywróć wartości domyślne serwera i portu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore &Defaults
pl: Przywróć &domyślne

en: Visit the Kopete website at <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>
pl: Odwiedź stronę domową Kopete <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>

en: Join Chat...
pl: Dołącz do rozmowy...

en: In&visible
pl: Nie&widoczny

en: Editing your user info is not possible because you are not connected.
pl: Edycja informacji o użytkowniku nie jest możliwa, ponieważ nie jesteś połączony.

en: Unable to edit user info
pl: Edycja informacji o użytkowniku jest niemożliwa

en: Joining an AIM chat room is not possible because you are not connected.
pl: Dołączenie do czatu AIM nie jest możliwe, ponieważ nie jesteś połączony.

en: Unable to Join AIM Chat Room
pl: Dołączenie do czatu AIM nie jest możliwe

en: &Warn User
pl: &Ostrzeż użytkownika

en: Always &Visible To
pl: Zawsze &widoczny dla

en: Always &Invisible To
pl: Zawsze &niewidoczny dla

en: <qt>Would you like to warn %1 anonymously or with your name?<br>(Warning a user on AIM will result in a "Warning Level" increasing for the user you warn. Once this level has reached a certain point, they will not be able to sign on. Please do not abuse this function, it is meant for legitimate practices.)</qt>
pl: <qt>Czy chciałbyś ostrzec %1 anonimowo, czy podpisując się?<br>(Ostrzeganie użytkownika na AIM powoduje, że jego "Poziom ostrzeżenia" wzrasta. Jeśli osiągnie pewną wartość, nie będzie mógł się on połączyć. Proszę nie nadużywać tej funkcji, jest ona przeznaczona do działań usprawiedliwionych).</qt>

en: Warn User %1?
pl: Ostrzeżenie dla użytkownika %1?

en: Warn Anonymously
pl: Ostrzeż anonimowo

en: Warn
pl: Ostrzeż

en: Join AIM Chat Room
pl: Dołącz do pokoju rozmowy AIM

en: Unable to connect to the chat room %1 because the account for %2 is not connected.
pl: Połączenie z czatem %1 nie jest możliwe, ponieważ konto %2 nie jest podłączone.

en: User Profile
pl: Profil użytkownika

en: Connecting...
pl: Trwa łączenie...

en: Waiting for Authorization
pl: Oczekuje na uwierzytelnienie

en: &Do Not Disturb
pl: Nie &przeszkadzać

en: O&ccupied
pl: &Zajęty

en: Occupied
pl: Zajęty

en: Not Available
pl: Niedostępny

en: Not A&vailable
pl: Ni&edostępny

en: &Free for Chat
pl: C&hętny do rozmowy

en: Mobile
pl: Komórkowy

en: User Information on %1
pl: Informacje o użytkowniku %1

en: &Save Profile
pl: &Zapisz profil

en: Requesting User Profile, please wait...
pl: Proszę czekać, trwa pobieranie profilu użytkownika...

en: <html><body><I>No user information provided</I></body></html>
pl: <html><body><I> Nie podano informacji o użytkowniku</I></body></html>

en: You need to be connected to be able to add contacts.
    Connect to the AIM network and try again.
pl: Musisz być połączony, by dodawać kontakty.
    Połącz się z siecią AIM i spróbuj ponownie.

en: ICQ Plugin
pl: Wtyczka ICQ

en: You must enter a valid ICQ number.
pl: Musisz podać prawidłowy numer ICQ.

en: You must enter a valid AOL screen name.
pl: Musisz podać prawidłowy pseudonim AOL.

en: No Screen Name
pl: Brak wyświetlanej nazwy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, aimRadioButton)
en: AOL screen name:
pl: Nazwa użytkownika AOL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, icqRadioButton)
en: ICQ number:
pl: Numer ICQ:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, aimEditAccountUI)
en: Account Preferences - AIM
pl: Ustawienia konta - AIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the AOL Instant Messaging network, you will need to use a screen name from AIM, AOL, or .Mac.<br><br>If you do not currently have an AIM screen name, please click the button to create one.
pl: By podłączyć się do sieci komunikatora AOL, musisz używać identyfikatora z AIM, AOL lub .Mac.<br><br>Jeśli aktualnie nie masz identyfikatora AIM, możesz go utworzyć, naciskając na przycisk.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.
pl: Wyświetlana nazwa twojego konta AIM.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.  This should be in the form of an alphanumeric string (spaces allowed, not case sensitive).
pl: Wyświetlana nazwa twojego konta AIM. Powinna być w formie napisu alfanumerycznego (spacje dozwolone, nie rozróżnia wielkości liter).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: AIM &screen name:
pl: Wyświetlana na&zwa konta AIM:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, accountPreferencesTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accou&nt Preferences
pl: Ustawienia ko&nta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.
pl: Adres IP lub maska serwera AIM, z którym chcesz się połączyć.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.  Normally you will want the default (login.oscar.aol.com).
pl: Adres IP lub maska serwera AIM, z którym chcesz się połączyć.  Zwykle można zostawić ustawienie domyślne (login.oscar.aol.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.
pl: Port serwera AIM, z którym chciałbyś się połączyć.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.  Normally this is 5190.
pl: Port serwera AIM, z którym chciałbyś się połączyć. Zwykle jest to 5190.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Direct Connect Options
pl: Opcje bezpośredniego połączenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use for direct connections.
pl: Porty używane do bezpośrednich połączeń.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use when listening for direct connections. These must not be blocked by a firewall or router.
pl: Porty używane do nasłuchu bezpośrednich połączeń. Nie mogą być one blokowane przez firewall lub ruter.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: Po&rt range:
pl: Zakres po&rtów:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range.
pl: Początek zakresu portu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range. Normally this is 5190.
pl: Początek zakresu portu. Zwykle jest to 5190.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range.
pl: Koniec zakresu portu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range. Normally this is 5199.
pl: Koniec zakresu portu. Zwykle jest to 5199.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use AOL proxy server instead of direct connections. If you are behind a router that you do not control, you will probably want this.
pl: Należy używać serwera pośredniczącego AOL zamiast bezpośrednich połączeń. Jeśli użytkownik znajduje się za ruterem, nad którym nie ma kontroli, prawdopodobnie wykorzysta on tę opcję.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use the AOL proxy server for things that would normally need a direct connection, like file transfers. You will want this if there is a firewall or router that blocks connections to your computer and you cannot get unblocked. If a direct connection fails, a proxy connection will be tried regardless of this setting.
pl: Należy używać serwera pośredniczącego AOL do zadań wymagających bezpośrednich połączeń, takich jak przesyłanie plików. Będzie to wymagane, jeśli połączenia komputera są blokowane przez firewall lub ruter i użytkownik nie będzie w stanie ich odblokować. Jeśli nie uda się nawiązać bezpośredniego połączenia, nastąpi próba połączenia z wykorzystaniem serwera pośredniczącego, bez względu na to ustawienie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: &Use proxy instead
pl: &Użyj zamiast tego serwera pośredniczącego

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: Timeout for direct connections.
pl: Limit czasu na bezpośrednie połączenia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: The number of seconds to wait for a connection to succeed before trying a different method.
pl: Liczba sekund przeznaczonych na nawiązanie połączenia i przed wypróbowaniem innej metody.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimeout)
en: T&imeout (secs):
pl: L&imit czasu (s):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default to the following &encoding for messages:
pl: Domyślnie dla następującego &kodowania wiadomości:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Visibility Settings
pl: Ustawienia widoczności

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowPerimtList)
en: Allow only from visible list
pl: Zezwalaj tylko na tych z widocznej listy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowMyContacts)
en: Allow only contact list's users
pl: Zezwalaj tylko użytkownikom z listy kontaktów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowAll)
en: Allow all users
pl: Zezwalaj wszystkim użytkownikom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAll)
en: Block all users
pl: Zablokuj wszystkich użytkowników

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAIM)
en: Block AIM users
pl: Zablokuj użytkowników AIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockDenyList)
en: Block only from invisible list
pl: Blokuj tylko tych z niewidocznej listy

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, visibleTab)
en: Visible
pl: Widoczny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Always visible:
pl: Zawsze widoczny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Contact to add:
pl: Kontakt do dodania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Always invisible:
pl: Zawsze niewidoczny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblScreenName)
en: Screen name:
pl: Nazwa wyświetlana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWarnLevel)
en: Warning level:
pl: Poziom ostrzeżeń:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIdleTime)
en: Idle minutes:
pl: Minut bezczynności:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnlineSince)
en: Online since:
pl: Dostępny od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAwayMessage)
en: Away message:
pl: Wiadomość przy niedostępności:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Profile:
pl: Profil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Please enter the name of the chat room you wish to join.
pl: Podaj nazwę pokoju, do którego chcesz się dołączyć.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Room &name:
pl: &Nazwa pokoju:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: E&xchange:
pl: W&ymiana:

en: &Ignore
pl: Z&ignoruj

en: Select Encoding...
pl: Wybierz kodowanie...

note: i18n( "Send &SMS..." ), 0, 0, this, SLOT(slotSendSMS()), this, "ICQAccount::mActionSendSMS") );
en: Set Xtraz Status
pl: Ustaw stan Xtraz

en: Set Status...
pl: Ustaw dostępność...

en: User %1 is reading your status message
pl: Użytkownik %1 czyta twoją wiadomość dla dostępności

en: Request Authorization
pl: Poproś o uwierzytelnienie

en: Reason for requesting authorization:
pl: Powód prośby o uwierzytelnienie:

en: Please authorize me so I can add you to my contact list
pl: Proszę uwierzytelnić mnie, abym mógł(mogła) dodać cię do mojej listy znajomych

en: User %1 has granted your authorization request.
    Reason: %2
pl: Użytkownik %1 pozytywnie odpowiedział na twoją prośbę o uwierzytelnienie.
    Powód: %2

en: User %1 has rejected the authorization request.
    Reason: %2
pl: Użytkownik %1 odrzucił twoją prośbę o uwierzytelnienie.
    Powód: %2

en: RTF-Messages
pl: Wiadomości RTF

en: <qt>You must be logged on to ICQ before you can send a message to a user.</qt>
pl: <qt>Zanim będziesz mógł wysłać wiadomość do użytkownika, musisz się zalogować do ICQ.</qt>

en: Not Signed On
pl: Nie zarejestrowany

en: &Request Authorization
pl: Poproś o uwie&rzytelnienie

en: &Grant Authorization
pl: &Uwierzytelnij

en: You must be online to add a contact.
pl: Musisz być połączony, by dodać kontakt.

en: Do you want to add %1 to your contact list?
pl: Czy chcesz dodać %1 do swojej listy kontaktów?

en: IP Address
pl: Adres IP

en: Ascension Island
pl: Wyspa Wniebowstąpienia

en: British Virgin Islands
pl: Brytyjskie Wyspy Dziewicze

en: Canary Islands
pl: Wyspy Kanaryjskie

en: Cocos-Keeling Islands
pl: Wyspy Kokosowe-Keelinga

en: Cocos (Keeling) Islands
pl: Wyspy Kokosowe (Keelinga)

en: Diego Garcia
pl: Wyspa Diego Garcia

en: French Antilles
pl: Antyle Francuskie

en: Antilles
pl: Antyle

en: French Guiana
pl: Gujana Francuska

en: Mayotte Island
pl: Majotta

en: Reunion Island
pl: Wyspa Reunion

en: Rota Island
pl: Wyspa Rota

en: Saipan Island
pl: Wyspa Saipan

en: Tinian Island
pl: Wyspa Tinian

en: Wales
pl: Walia

en: Scotland
pl: Szkocja

en: Yugoslavia - Serbia
pl: Jugosławia - Serbia

en: Yugoslavia - Montenegro
pl: Jugosławia - Czarnogóra

en: Yugoslavia
pl: Jugosławia

en: Congo, Democratic Republic of (Zaire)
pl: Demokratyczna Republika Konga (Zair)

note: i18n("Bulgarian") i18n("Burmese")
en: Cantonese
pl: Kantoński

note: i18n("Catalan") i18n("Chinese") i18n("Croatian") i18n("Czech") i18n("Danish") i18n("Dutch") i18n("English") i18n("Esperanto") i18n("Estonian")
en: Farsi
pl: Perski

note: i18n("Finnish") i18n("French") i18n("Gaelic") i18n("German") i18n("Greek") i18n("Hebrew") i18n("Hindi") i18n("Hungarian") i18n("Icelandic") i18n("Indonesian") i18n("Italian") i18n("Japanese") i18n("Khmer") i18n("Korean") i18n("Lao") i18n("Latvian") i18n("Lithuanian") i18n("Malay") i18n("Norwegian") 
en: Punjabi
pl: Pundżabi

note: i18n("Chamorro") i18n("Mongolian")
en: Mandarin
pl: Mandaryński

en: Taiwanese
pl: Tajwański

note: i18n("Macedonian") i18n("Sindhi") i18n("Welsh") i18n("Azerbaijani") i18n("Kurdish") i18n("Gujarati") i18n("Tamil")
en: Belorussian
pl: Białoruski

en: euc-JP Japanese
pl: euc-JP japońskie

en: euc-KR Korean
pl: euc-KR koreańskie

en: GB-2312 Chinese
pl: GB-2312 chińskie

en: GBK Chinese
pl: GBK chińskie

en: GB18030 Chinese
pl: GB18030 chińskie

en: JIS Japanese
pl: JIS japońskie

en: Shift-JIS Japanese
pl: Shift-JIS japońskie

en: KOI8-R Russian
pl: KOI8-R rosyjskie

en: KOI8-U Ukrainian
pl: KOI8-U ukraińskie

en: ISO-8859-1 Western
pl: ISO-8859-1 zachodnie

en: ISO-8859-2 Central European
pl: ISO-8859-2 środkowoeuropejskie

en: ISO-8859-3 Central European
pl: ISO-8859-3 środkowoeuropejskie

en: ISO-8859-4 Baltic
pl: ISO-8859-4 bałtyckie

en: ISO-8859-5 Cyrillic
pl: ISO-8859-5 cyrylica

en: ISO-8859-6 Arabic
pl: ISO-8859-6 arabskie

en: ISO-8859-7 Greek
pl: ISO-8859-7 greckie

en: ISO-8859-8 Hebrew, visually ordered
pl: ISO-8859-8 hebrajskie, uporządkowane wizualnie

en: ISO-8859-8-I Hebrew, logically ordered
pl: ISO-8859-8-I hebrajskie, uporządkowane logicznie

en: ISO-8859-9 Turkish
pl: ISO-8859-9 tureckie

en: ISO-8859-15 Western
pl: ISO-8859-15 zachodnie

en: Windows-1250 Central European
pl: Windows-1250 środkowoeuropejskie

en: Windows-1251 Cyrillic
pl: Windows-1251 cyrylica

en: Windows-1252 Western
pl: Windows-1252 zachodnie

en: Windows-1253 Greek
pl: Windows-1253 greckie

en: Windows-1254 Turkish
pl: Windows-1254 tureckie

en: Windows-1255 Hebrew
pl: Windows-1255 hebrajskie

en: Windows-1256 Arabic
pl: Windows-1256 arabskie

en: Windows-1257 Baltic
pl: Windows-1257 bałtyckie

en: Windows-1258 Viet Nam
pl: Windows-1258 wietnamskie

en: TIS-620 Thai
pl: TIS-620 tajskie

en: Single
pl: Samotny

en: Long term relationship
pl: Długotrwały związek

en: Engaged
pl: Zaręczony

en: Married
pl: Zamężna/Żonaty

en: Divorced
pl: Rozwiedziony

en: Separated
pl: W separacji

en: Widowed
pl: Wdowiec

en: Art
pl: Sztuka

en: Cars
pl: Samochody

en: Celebrity Fans
pl: Fani celebrytów

en: Collections
pl: Kolekcje

en: Computers
pl: Komputery

en: Culture
pl: Kultura

en: Games
pl: Gry

en: Hobbies
pl: Hobby

en: ICQ - Help
pl: Pomoc ICQ

en: Lifestyle
pl: Styl życia

en: Movies and TV
pl: Filmy i telewizja

en: Music
pl: Muzyka

en: Outdoors
pl: Rekreacja

en: Parenting
pl: Wychowywanie dzieci

en: Pets and Animals
pl: Zwierzęta

en: Religion
pl: Religia

en: Science
pl: Nauka

en: Skills
pl: Umiejętności

en: Sports
pl: Sporty

en: Web Design
pl: Projektowanie stron WWW

en: Ecology
pl: Ekologia

en: News and Media
pl: Wiadomości i media

en: Government
pl: Władze

en: Business
pl: Biznes

en: Mystics
pl: Mistyka

en: Travel
pl: Podróże

en: Astronomy
pl: Astronomia

en: Space
pl: Kosmos

en: Clothing
pl: Ubrania

en: Parties
pl: Imprezy

en: Women
pl: Kobiety

en: Social science
pl: Nauki społeczne

en: 60's
pl: Lata 60-te

en: 70's
pl: Lata 70-te

en: 80's
pl: Lata 80-te

en: 50's
pl: Lata 50-te

en: Finance and Corporate
pl: Finanse i korporacje

en: Entertainment
pl: Rozrywka

en: Consumer Electronics
pl: Elektronika użytkowa

en: Retail Stores
pl: Sklepy detaliczne

en: Health and Beauty
pl: Zdrowie i uroda

en: Household Products
pl: Produkty dla domu

en: Mail Order Catalog
pl: Katalog sprzedaży wysyłkowej

en: Business Services
pl: Usługi dla firm

en: Audio and Visual
pl: Audio i wideo

en: Sporting and Athletic
pl: Sporty i atletyka

en: Publishing
pl: Branża wydawnicza

en: Home Automation
pl: Sprzęt AGD

en: Academic
pl: Naukowy

en: Administrative
pl: Administracyjny

en: Art/Entertainment
pl: Sztuka/Rozrywka

en: College Student
pl: Student

en: Community & Social
pl: Wspólnota i społeczność

en: Education
pl: Edukacja

en: Engineering
pl: Inżynieria

en: Financial Services
pl: Usługi finansowe

en: High School Student
pl: Licealista

en: Home
pl: Dom

en: ICQ - Providing Help
pl: Pomoc ICQ

en: Law
pl: Prawo

en: Managerial
pl: Kierowanie

en: Manufacturing
pl: Wytwarzanie

en: Medical/Health
pl: Medycyna/Zdrowie

en: Military
pl: Wojskowość

en: Non-Government Organization
pl: Organizacja pozarządowa

en: Other Services
pl: Inne usługi

en: Professional
pl: Zawodowe

en: Retail
pl: Handel detaliczny

en: Retired
pl: Emerytowany

en: Science & Research
pl: Nauka i badania

en: Technical
pl: Techniczne

en: University Student
pl: Student uniwersytetu

en: Web Building
pl: Tworzenie stron WWW

en: Alumni Org.
pl: Organizacja absolwentów

en: Charity Org.
pl: Organizacja charytatywna

en: Club/Social Org.
pl: Klub/organizacja społeczna

en: Community Org.
pl: Organizacja lokalna

en: Cultural Org.
pl: Organizacja kulturalna

en: Fan Clubs
pl: Fankluby

en: Fraternity/Sorority
pl: Bractwa

en: Hobbyists Org.
pl: Organizacja hobbystów

en: International Org.
pl: Organizacja międzynarodowa

en: Nature and Environment Org.
pl: Organizacja ochrony środowiska

en: Other
pl: Inne

en: Professional Org.
pl: Organizacja zawodowa

en: Scientific/Technical Org.
pl: Organizacja naukowa/techniczna

en: Self Improvement Group
pl: Grupa samodoskonalenia

en: Spiritual/Religious Org.
pl: Organizacja religijna

en: Sports Org.
pl: Organizacja sportowa

en: Support Org.
pl: Organizacja wsparcia

en: Trade and Business Org.
pl: Organizacja handlowa

en: Union
pl: Związek

en: Voluntary Org.
pl: Wolontariat

en: Elementary School
pl: Szkoła podstawowa

en: High School
pl: Gimnazjum/liceum

en: College
pl: Szkoła wyższa

en: University
pl: Uniwersytet

en: Past Work Place
pl: Poprzednie miejsce pracy

en: Past Organization
pl: Poprzednia organizacja

en: &Fetch Again
pl: &Pobierz ponownie

en: '%2' Message for %1
pl: '%2' wiadomość dla %1

en: Fetching '%2' Message for %1...
pl: Pobieranie '%2' wiadomości dla %1...

[ctx: @item icq xtraz status]
en: angry
pl: Wściekły

[ctx: @item icq xtraz status]
en: bath
pl: Kąpiel

[ctx: @item icq xtraz status]
en: tired
pl: Zmęczony

[ctx: @item icq xtraz status]
en: party
pl: Przyjęcie

[ctx: @item icq xtraz status]
en: beer
pl: Piwo

[ctx: @item icq xtraz status]
en: thinking
pl: Myśli

[ctx: @item icq xtraz status]
en: eating
pl: Jedzenie

[ctx: @item icq xtraz status]
en: watching tv
pl: Ogląda TV

[ctx: @item icq xtraz status]
en: meeting
pl: Spotkanie

[ctx: @item icq xtraz status]
en: coffee
pl: Kawa

[ctx: @item icq xtraz status]
en: music
pl: Muzyka

[ctx: @item icq xtraz status]
en: business
pl: Biznes

[ctx: @item icq xtraz status, taking pictures with camera]
en: shooting
pl: Robi zdjęcia

[ctx: @item icq xtraz status]
en: having fun
pl: Bawi się

[ctx: @item icq xtraz status]
en: phone
pl: Telefonuje

[ctx: @item icq xtraz status]
en: gaming
pl: Gra

[ctx: @item icq xtraz status]
en: studying
pl: Uczy się

[ctx: @item icq xtraz status]
en: shopping
pl: Na zakupach

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sick
pl: Chory

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sleeping
pl: Śpi

[ctx: @item icq xtraz status, water sport]
en: surfing
pl: Surfuje

[ctx: @item icq xtraz status, browsing the Internet]
en: browsing
pl: Przegląda

[ctx: @item icq xtraz status]
en: working
pl: Pracuje

[ctx: @item icq xtraz status]
en: typing
pl: Pisze

[ctx: @item icq xtraz status]
en: picnic
pl: Piknik

[ctx: @item icq xtraz status]
en: cooking
pl: Gotuje

[ctx: @item icq xtraz status]
en: smoking
pl: Pali

[ctx: @item icq xtraz status]
en: i am high
pl: jestem podekscytowany

[ctx: @item icq xtraz status]
en: wc
pl: W toalecie

[ctx: @item icq xtraz status]
en: to be or not to be
pl: Być alb nie być

[ctx: @item icq xtraz status]
en: love
pl: Miłość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Alternatively, you can search the ICQ Whitepages :
pl: Zamiast tego możesz przeszukać książkę adresową ICQ:

en: Authorization Reply
pl: Odpowiedź uwierzytelniająca

en: <b>%1</b> requested authorization to add you to his/her contact list.
pl: <b>%1</b> poprosił o pozwolenie na dodanie cię do swojej listy kontaktów.

en: Authorization reply to <b>%1</b>.
pl: Odpowiedź uwierzytelniająca dla <b>%1</b>.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQAuthReplyUI)
en: ICQ Authorization Reply
pl: Odpowiedź uwierzytelniająca ICQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUserReq)
en: %1 requested authorization to add you to his/her contact list.
pl: %1 poprosił o pozwolenie na dodanie cię do swojej listy kontaktów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReqReason)
en: Request Reason:
pl: Powód prośby:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRequestReason)
en: Some reason...
pl: Dowolny powód...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbGrant)
en: &Grant authorization
pl: &Uwierzytelnij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbDecline)
en: &Decline authorization
pl: O&dmów uwierzytelnienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReason)
en: Reason:
pl: Powód:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
    Password have to be between 6-8 characters long.
pl: Proszę najpierw podać obecne hasło,
    a następnie dwa razy nowe hasło.
    Hasło powinno składać się z 6 do 8 znaków.

en: Change ICQ Password
pl: Zmień hasło ICQ

en: ICQ Password Change
pl: Zmiana hasła ICQ

en: Your new password must be between 6-8 characters long.
pl: Twoje nowe hasło musi składać się z 6-8 znaków.

en: Your password could not be changed.
pl: Nie można zmienić twojego hasła.

en: Your password has been changed successfully.
pl: Twoje hasło zostało pomyślnie zmienione.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQEditAccountUI)
en: Account Preferences - ICQ
pl: Ustawienia konta - ICQ

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic Setup
pl: Podst&awowe ustawienia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Account Preferences
pl: Ustawienia konta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.
pl: Identyfikator twojego konta ICQ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
pl: Identyfikator twojego konta ICQ. Powinien mieć formę liczby (bez znaków dziesiętnych, bez spacji).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: IC&Q UIN:
pl: Numer IC&Q:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the ICQ network, you will need an ICQ account.<br><br>
    If you do not currently have an ICQ account, please click the button to create one.
pl: By połączyć się z siecią ICQ, potrzebujesz konta ICQ. <br><br>
    Jeśli aktualnie nie masz konta ICQ, możesz je utworzyć, naciskając na ten przycisk.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change password
pl: Zmień hasło

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If you have an existing ICQ account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
pl: Jeżeli posiadasz konto ICQ i chcesz zmienić jego hasło, możesz użyć tego przycisku do wprowadzenia nowego hasła.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonChangePassword)
en: Change Your Password...
pl: Zmień swoje hasło...

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Accou&nt Preferences
pl: Ustawienia ko&nta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Privacy Options
pl: Opcje prywatności

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.
pl: Włącz wymaganie autoryzacji, które nie pozwoli innym użytkownikom dodać cię do ich listy kontaktów bez twojego zezwolenia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.  Check this box, and you will have to confirm any users who add you to their list before they may see your online status.
pl: Włącz wymaganie zezwolenia, które nie pozwoli innym użytkownikom dodać cię do ich listy kontaktów bez twojego zezwolenia.  Zaznacz tę opcję, a każdy użytkownik, który doda cię do swojej listy kontaktów będzie musiał uzyskać od ciebie pozwolenie, by zobaczyć twoją dostępność.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: &Require authorization before someone can add you to their contact list
pl: Wymagaj uwie&rzytelnienia jeżeli ktoś chce dodać cię do swojej listy kontaktów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Check this to hide your IP address from people when they view your user info
pl: Zaznacz, by ukryć swój adres IP przed ludźmi przeglądającymi informacje o Tobie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Checking this box prevent people from seeing your IP address if they view your ICQ user details such as name, address, or age.
pl: Zaznaczenie tej opcji nie pozwoli ludziom widzieć twojego numeru IP, gdy będą przeglądali twoje dane na ICQ, takie jak nazwisko, adres czy wiek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Hide &IP address
pl: Ukryj adres &IP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable Web Aware functionality.
pl: Zaznacz tę opcję, by włączyć funkcję Web Aware.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable ICQ's Web Aware functionality, which allows people to see your online status from ICQ's web page, and send you a message without necessarily having ICQ themselves.
pl: Zaznacz tę opcję, by włączyć funkcję Web Aware, która pozwala ludziom widzieć twoją dostępność ze strony WWW i wysyłać ci wiadomości, nawet jeśli sami nie mają ICQ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Make my status available via &ICQ's unified messaging center
pl: Uczyń mój stan dostępnym w centrum łączności (unified messaging center) &ICQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtServerEncrypted)
en: Use SSL encryption
pl: Użyj szyfrowania SSL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.
pl: Adres IP lub maska serwera ICQ, z którym chcesz się połączyć.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.  Normally you will want the default (slogin.icq.com or login.icq.com).
pl: Adres IP lub maska hosta serwera ICQ, z którym chcesz się połączyć. Zwykle będziesz chciał użyć domyślnych (slogin.icq.com lub login.icq.com).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver /
pl: Ser&wer /

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.
pl: Port serwera ICQ, z którym chciałbyś się połączyć.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.  Normally this is 443 or 5190.
pl: Port serwera ICQ, z którym chciałbyś się połączyć.  Zwykle jest to 443 lub 5190.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Override system proxy settings
pl: Zastąp systemowe ustawienia pośrednika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtProxyServerSocks5)
en: Proxy server is SOCKS5
pl: Serwerem pośrednika jest SOCKS5

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server.
pl: Adres IP lub maska serwera pośredniczącego, którego chcesz używać do łączenia się z serwerem ICQ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server. The proxy server must support a CONNECT command and allow connections to the ICQ server port (normally 443 or 5190).
pl: Adres IP lub maska hosta serwera pośredniczącego, którego chcesz użyć do połączenia z serwerem ICQ. Serwer pośredniczący musi obsługiwać polecenie CONNECT oraz zezwalać na połączenie do portu (zazwyczaj 443 lub 5190) serwera ICQ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to.
pl: Port, na którym nasłuchuje serwer pośredniczący.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128 or 8080.
pl: Port, na którym nasłuchuje serwer pośredniczący. Zazwyczaj jest to 3120 lub 8080.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128, 8080, or 443 (https).
pl: Port, na którym nasłuchuje serwer pośredniczący. Zazwyczaj jest to port 3128, 8080, lub 443 (https).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Peer Connection Options
pl: Opcje bezpośredniego połączenia

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabVisible)
en: Visible
pl: Widoczny

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabInvisible)
en: Invisible
pl: Niewidoczny

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabIgnore)
en: Ignore
pl: Zignoruj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Ignore:
pl: Zignoruj:

en: <qt>You must enter a valid ICQ No.</qt>
pl: <qt>Musisz podać prawidłowy numer ICQ.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Information
pl: Informacje osobiste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uinLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &UIN #:
pl: &Numer identyfikacyjny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Nickname:
pl: Pseudo&nim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &First name:
pl: &Imię:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Last name:
pl: &Nazwisko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Gen&der:
pl: &Płeć:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maritalLabel)
en: Marital status:
pl: Stan cywilny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Timezone:
pl: S&trefa czasowa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayDayLabel)
en: Day:
pl: Dzień:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayMonthLabel)
en: Month:
pl: Miesiąc:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayYearLabel)
en: Year:
pl: Rok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: A&ge:
pl: Wi&ek:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Spoken Languages
pl: Znajomość języków

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language1Label)
en: First:
pl: Pierwszy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language2Label)
en: Second:
pl: Drugi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language3Label)
en: Third:
pl: Trzeci:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location && Contact Information
pl: Dane adresowe i kontaktowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Address:
pl: &Adres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &City:
pl: &Miasto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &State:
pl: &Stan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Zip:
pl: Kod poc&ztowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Countr&y:
pl: &Kraj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Phone:
pl: Numer tele&fonu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Ce&ll:
pl: K&omórkowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Fa&x:
pl: Fa&ks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: &Homepage:
pl: Strona &domowa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Origin
pl: Pochodzenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState)
en: State:
pl: Stan:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Interests
pl: Zainteresowania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Organization Type
pl: Typ organizacji

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Past Affiliation
pl: Dawna przynależność

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email Addresses
pl: Adresy e-mail

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sendInfoCheck)
en: Send updates and ICQ promotional info to my primary email
pl: Wyślij informacje o aktualizacjach i promocjach ICQ na mój główny adres e-mail

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Non-published email will be used for password retrieval purposes.
pl: Nie ujawniony adres e-mail będzie użyty do odzyskiwania hasła.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabWhitepages)
en: ICQ Whitepages Search
pl: Szukaj w książce adresowej ICQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: &Email:
pl: &E-mail:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: &Gender:
pl: &Płeć:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Lan&guage:
pl: &Język:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: C&ountry:
pl: K&raj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Only search for online contacts
pl: Szukaj tylko kontaktów dostępnych

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabUIN)
en: UIN Search
pl: Szukanie numeru identyfikacyjnego

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, searchResults)
en: This is where the results from your search are displayed. If you double-click a result, the search window will close and pass the UIN of the contact you wish to add back to the Add Contact Wizard. You can only add one contact at a time.
pl: Tutaj wyświetlają się wyniki twojego wyszukiwania. Jeśli dwukrotnie klikniesz wynik, okno szukania zamknie się, przekazując numer ICQ kontaktu do pomocnika dodawania kontaktu. Możesz dodać tylko jeden kontakt na raz.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, searchButton)
en: Search the ICQ Whitepages with your search criteria
pl: Przeszukaj książkę adresową ICQ według kryteriów wyszukiwania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clears both search fields and results
pl: Wyczyść pola przeszukiwania i wyników

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stops the search
pl: Zatrzymaj wyszukiwanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stop
pl: Zatrzymaj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: Show information about the selected contact
pl: Pokazuje informacje o wybranym kontakcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: User Info
pl: Informacje o użytkowniku

en: ICQ User Search
pl: Szukanie użytkowników ICQ

en: Add the selected user to your contact list
pl: Dodaj wybranego użytkownika do twojej listy kontaktów

en: UIN
pl: Numer identyfikacyjny

en: Requires Authorization
pl: Wymaga uwierzytelnienia

en: You must be online to search the ICQ Whitepages.
pl: Musisz być połączony, żeby przeszukiwać książkę adresową ICQ.

en: You must enter a valid UIN.
pl: Musisz podać prawidłowy numer UIN.

en: You must enter search criteria.
pl: Musisz wprowadzić kryteria wyszukiwania.

en: You must be online to display user info.
pl: Musisz być połączony, żeby wyświetlić informacje o użytkowniku.

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: ICQ User Information
pl: Informacje o użytkowniku ICQ

en: General ICQ Information
pl: Ogólne informacje ICQ

en: Home Info
pl: Informacje prywatne

en: Home Information
pl: Informacje prywatne

en: Work Info
pl: Informacje o pracy

en: Work Information
pl: Informacje o pracy

en: Other Info
pl: Inne informacje

en: Other ICQ Information
pl: Inne informacje ICQ

en: Interest Info
pl: Zainteresowania

en: Interest Information
pl: Zainteresowania

en: Org & Aff Info
pl: Informacje o organizacjach i stowarzyszeniach

en: Organization & Affiliation Information
pl: Informacje o organizacjach i stowarzyszeniach

en: Type
pl: Typ

en: Publish Email/Email
pl: Opublikuj e-mail/e-mail

[ctx: Primary email address]
en: Primary
pl: Główny

[ctx: Other email address]
en: More
pl: Więcej

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Company Location Information
pl: Informacje o adresie firmy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Address:
pl: Adres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Zip:
pl: Kod pocztowy:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Work Information
pl: Informacje o pracy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, occupationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOccupation)
en: Occupation:
pl: Zawód:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Phone:
pl: Numer telefonu:

en: Xtraz Status Editor
pl: Edytor stanu Xtraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Icon:
pl: Ikona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAppend)
en: Append to menu
pl: Dołącz do menu

en: file is empty:
pl: plik jest pusty:

en: Bad Request
pl: Niewłaściwe żądanie

en: Request Timed Out
pl: Żądanie wygasło

en: Acceptance Period Timed Out
pl: Upłynął czas na akceptację

en: Unknown Error:
pl: Nieznany błąd:

en: missing IP or port
pl: brakujący IP lub port

en: Timeout
pl: Przekroczono czas

en: Adding contacts
pl: Dodawanie kontaktów

en: Adding contacts to ICQ server list.
pl: Dodawanie kontaktów do listy serwera ICQ.

en: Adding contacts to AIM server list.
pl: Dodawanie kontaktów do listy serwera AIM.

[ctx: %1 out of %2 contacts have been added]
en: %1 out of %2 added.
pl: Dodano %1 z %2.

en: Chat Room Invitation
pl: Zaproszenie do pokoju rozmów

[ctx: account has been disconnected]
en: Kopete: %1 disconnected
pl: Kopete: %1 rozłączone

en: There was an error in the protocol handling; it was not fatal, so you will not be disconnected.
pl: Wystąpił błąd w obsłudze protokołu. Nie jest to błąd krytyczny, więc nie zostaniesz rozłączony.

en: There was an error in the protocol handling; automatic reconnection occurring.
pl: Wystąpił błąd w obsłudze protokołu. Nastąpi samoczynnie ponowne podłączenie.

en: Kopete: OSCAR Protocol error
pl: Kopete: Błąd protokołu Oscar

[ctx: AIM user id]
en: screen name
pl: wyświetlana nazwa

en: You have logged in more than once with the same %1, account %2 is now disconnected.
pl: Zalogowałeś się więcej niż raz z tym samym %1, konto %2 zostało rozłączone.

en: Sign on failed because either your %1 or password are invalid. Please check your settings for account %2.
pl: Logowanie nie powiodło się, bowiem albo Twój %1 albo hasło są nieprawidłowe. Proszę sprawdzić swoje ustawienia dla konta %2.

en: The %1 service is temporarily unavailable. Please try again later.
pl: Usługa %1 jest chwilowo niedostępna. Proszę spróbować później.

en: Could not sign on to %1 with account %2 because the password was incorrect.
pl: Nie można się zarejestrować z %1 na koncie %2, ponieważ hasło jest nieprawidłowe.

en: Could not sign on to %1 with nonexistent account %2.
pl: Nie można się zarejestrować z %1 na nieistniejącym koncie %2.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 expired.
pl: Połączenie %1 nie powiodło się, ponieważ twoje konto %2 wygasło.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 is currently suspended.
pl: Połączenie z %1 nie powiodło się, ponieważ twoje konto %2 jest aktualnie zawieszone.

en: Could not sign on to %1 as there are too many clients from the same computer.
pl: Nie można się połączyć z %1, ponieważ jest zbyt dużo klientów na tym samym komputerze.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for sending messages too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
pl: Serwer %2 zablokował konto %1 za zbyt szybkie wysyłanie wiadomości. Poczekaj 10 minut i spróbuj ponownie. Jeśli nie poczekasz i będziesz dalej próbował, czas oczekiwania się wydłuży.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for reconnecting too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
pl: Serwer %2 zablokował konto %1 za zbyt szybkie ponowne łączenie się. Poczekaj 10 minut i spróbuj ponownie. Jeśli nie poczekasz i będziesz dalej próbował, czas oczekiwania się wydłuży.

en: Sign on to %1 with your account %2 failed.
pl: Połączenie z %1 przy pomocy twojego konta %2 nie powiodło się.

en: The %1 server thinks the client you are using is too old. Please report this as a bug at http://bugs.kde.org
pl: Serwer %1 uważa, że klient, którego używasz, jest zbyt stary. Proszę zgłosić to jako błąd do http://bugs.kde.org

en: Account %1 was disabled on the %2 server because of your age (under than 13).
pl: Konto %1 zostało dezaktywowane na serwerze %2 z powodu twojego wieku (mniej niż 13 lat).

en: Buddy icons
pl: Ikony (awatary)

en: Group chat
pl: Rozmowa grupowa

en: Voice chat
pl: Rozmowa głosowa

en: Send buddy list
pl: Wyślij listę kolegów

en: The user %1 requires authorization before being added to a contact list. Do you want to send an authorization request?
    
    Reason for requesting authorization:
pl: Użytkownik %1 wymaga uwierzytelnienia przed dodaniem do listy kontaktów. Czy chcesz wysłać prośbę o uwierzytelnienie?
    
    Powód proszenia o uwierzytelnienie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Use this &encoding when chatting with this contact:
pl: Użyj tego &kodowania podczas rozmowy z tym kontaktem:

en: Select Encoding
pl: Wybierz kodowanie

en: Default
pl: Domyślnie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The following contacts are not on your contact list. Would you like to add them?
pl: Poniższe kontakty nie znajdują się na twojej liście kontaktów. Czy chciałbyś je dodać?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotShowAgain)
en: Do &not ask again
pl: &Nie pytaj ponownie

en: Add Contacts to Server List
pl: Dodaj kontakty do listy serwera

en: Do &Not Add
pl: &Nie dodawaj

en: Client Features
pl: Możliwości klienta

en: Buddy Icon MD5 Hash
pl: Suma kontrolna MD5 ikony (awatara)

en: Contact Encoding
pl: Kodowanie kontaktu

en: Member Since
pl: Członek od

en: Protocol Version
pl: Wersja protokołu

en: Show my own video...
pl: Wyświetl mój film...

en: View Contact's Webcam
pl: Pokaż obraz z kamery kontaktu

en: Send Webcam
pl: Wyślij obraz z kamery

en: Country
pl: Kraj

en: State
pl: Stan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Home Address
pl: Adres domowy

en: Zipcode
pl: Kod pocztowy

en: Age
pl: Wiek

en: There was an error while connecting to the QQ server.
    Error message:
pl: Podczas łączenia z serwerem QQ wystąpił błąd.
    Komunikat błędu:

en: Unable to lookup %1
pl: Nie można znaleźć %1

en: Unhandled QQ error code %1 
    Please file a bug report with a detailed description and, if possible, the last console debug output.
pl: Nieobsługiwany kod błędu QQ %1 
    Proszę wysłać raport o błędzie ze szczegółowym opisem oraz, jeśli to możliwe, z komunikatami błędu wypisanymi na konsoli.

en: QQ vCard
pl: Wizytówka QQ

en: WARNING: This vCard may be out-of-date.
pl: OSTRZEŻENIE: Ta wizytówka może być nieaktualna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Contact name:
pl: Nazwa kon&taktu:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QQEditAccountUI)
en: Account Preferences - QQ
pl: Ustawienia konta - QQ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.
pl: Identyfikator kontaktu QQ, którego chciałbyś używać.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.  This should be in the form of a valid E-mail address.
pl: Identyfikator kontaktu QQ, którego chciałbyś używać. Powinien być on w formie prawidłowego adresu e-mail.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: &QQ ID:
pl: Identyfikator &QQ:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autologin)
en: If you check this checkbox, the account will not be connected when you press the "Connect All" button, or at startup when automatic connection at startup is enabled.
pl: Jeśli zaznaczysz tę opcję, konto nie zostanie połączone ani przy naciśnięciu przycisku "Połącz wszystkie" ani przy uruchamianiu, pod warunkiem, że włączono samoczynne łączenie przy uruchamianiu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonVCard)
en: View && Update my vCard
pl: Obejrzyj i uaktualnij moją wizytówkę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the QQ network, you will need a QQ ID.
    
    If you do not currently have an ID, please create one.
pl: Aby połączyć się z siecią QQ, potrzebujesz identyfikatora QQ.
    
    Jeśli aktualnie nie masz identyfikatora QQ, możesz go utworzyć, naciskając na ten przycisk.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (toolTip), widget
en: Only modify these values if you want to use a special IM proxy server, like SIMP
pl: Zmień te wartości, tylko jeśli chcesz używać specjalnego serwera proxy dla komunikatorów, takiego jak SIMP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_settings_page)
en: Global QQ Options
pl: Opcje globalne QQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Note:</b> These settings are applicable to all QQ accounts
pl: <qt><b>Uwaga:</b> Te ustawienia mają zastosowanie do wszystkich kont QQ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: This option will notify you when a contact starts typing their message, before the message is sent or finished.
pl: Opcja ta informuje Cię, że kontakt zaczyna pisać, jeszcze zanim wiadomość zostanie wysłana czy skończona.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: Au&tomatically open a chat window when someone starts a conversation
pl: S&amoczynnie otwórz okno rozmowy, gdy ktoś rozpoczyna rozmowę

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the display pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
pl: <qt> <p>Określa, kiedy Kopete ściągnie wyświetlane obrazy kontaktów</p>
    <dl><dt>Tylko ręcznie</dt><dd>Obraz nie jest pobierany samoczynnie. Tylko na wyraźne polecenie użytkownika.</dd>
    <dt>Kiedy otwarte jest okno rozmowy</dt><dd>Obraz zostaje pobrany w momencie otwarcia gniazda sieciowego rozmowy, np. przy otwarciu okna rozmowy</dd>
    <dt>Samoczynnie</dt><dd>Zawsze próbuj pobrać obraz, jeśli tylko kontakt go posiada. <b>Uwaga:</b> spowoduje to otwarcie gniazda, a także umożliwi użytkownikowi odkrycie, że ściągasz jego obraz.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Download the QQ picture:
pl: Pobierz obraz QQ:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
pl: <qt> <p>Określa, kiedy Kopete ściągnie  obrazy kontaktów</p>
    <dl><dt>Tylko ręcznie</dt><dd>Obraz nie jest pobierany samoczynnie. Tylko na wyraźne polecenie użytkownika.</dd>
    <dt>Kiedy otwarte jest okno rozmowy</dt><dd>Obraz zostaje pobrany w momencie otwarcia gniazda sieciowego rozmowy, np. przy otwarciu okna rozmowy</dd>
    <dt>Samoczynnie</dt><dd>Zawsze próbuj pobrać obraz, jeśli tylko kontakt go posiada. <b>Uwaga:</b> spowoduje to otwarcie gniazda, a także umożliwi użytkownikowi odkrycie, że ściągasz jego obraz.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Only Manually
pl: Tylko ręcznie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: When a Chat is Open (default)
pl: Kiedy otwarte jest okno rozmowy (domyślnie)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Automatically (read help)
pl: Samoczynnie (przeczytaj pomoc)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: QQ Messenger allows users to download and use custom emoticons. If this option is enabled, Kopete will download and display such emoticons.
pl: Komunikator QQ umożliwia użytkownikom pobieranie i używanie własnych emotikonów. Jeśli ta opcja jest włączona, Kopete pobierze i wyświetli te emotikony.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: &Download and show custom emoticons
pl: &Pobierz i pokaż emotikony użytkownika

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: Export all the emoticon themes as custom emoticons (only works for emoticons in the PNG format).
pl: Eksportuje wszystkie zestawy emotikonów jako emotikony użytkownika.
    Działa tylko z emotikonami w formacie PNG.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: E&xport the current emoticon theme to users
pl: E&ksportuj obecny zestaw emotikon do użytkowników

en: <qt>You must enter a valid email address.</qt>
pl: <qt>Musisz podać prawidłowy adres e-mail.</qt>

en: QQ Plugin
pl: Wtyczka QQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Picture
pl: Zdjęcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblQQId)
en: QQ ID:
pl: Identyfikator QQ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAge)
en: Age:
pl: Wiek:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: N/A
pl: nie dotyczy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSignature)
en: Signature:
pl: Podpis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZip)
en: Zip code:
pl: Kod pocztowy:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phone Numbers
pl: Numery telefonów

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rat
pl: Szczur

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ox
pl: Wół

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Tiger
pl: Tygrys

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rabbit
pl: Królik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dragon
pl: Smok

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Snake
pl: Wąż

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Horse
pl: Koń

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ram
pl: Baran

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Monkey
pl: Małpa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rooster
pl: Kogut

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dog
pl: Pies

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Pig
pl: Świnia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Graduate:
pl: Absolwent szkoły:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZodiac)
en: Zodiac:
pl: Znak zodiaku:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aries
pl: Baran

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Taurus
pl: Byk

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Gemini
pl: Bliźnięta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Cancer
pl: Rak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Leo
pl: Lew

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Virgo
pl: Panna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Libra
pl: Waga

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Scorpio
pl: Skorpion

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Sagittarius
pl: Strzelec

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Capricorn
pl: Koziorożec

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aquarius
pl: Wodnik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Pisces
pl: Ryby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHoroscope)
en: Horoscope:
pl: Horoskop:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIntroduction)
en: Introduction:
pl: Wprowadzenie:

en: Webcam for %1
pl: Kamera internetowa dla %1

en: No webcam image received
pl: Nie otrzymano obrazu z kamery internetowej

en: This version of Skype is too old, consider upgrading
pl: Ta wersja Skype jest za stara, rozważ aktualizację

en: Skype protocol
pl: Protokół Skype

en: Does not have multi-user chat capability
pl: Nie posiada opcji jednoczesnej rozmowy wielu użytkowników

en: Chat denied
pl: Rozmowa odrzucona

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Misc error
pl: Inny błąd

en: User or phone number does not exist
pl: Użytkownik lub numer telefonu nie istnieje

en: User is offline
pl: Użytkownik jest niedostępny

en: No proxy found
pl: Nie znaleziono serwera proxy

en: Session terminated
pl: Sesja zakończona

en: No common codec found
pl: Nie znaleziono kodeka

en: Sound I/O error
pl: Błąd I/O dźwięku

en: Problem with remote sound device
pl: Problem z urządzeniem dźwięku

en: Call blocked by recipient
pl: Rozmowa zablokowana przez odbiorcę

en: Recipient not a friend
pl: Odbiorca nie należy do znajomych

en: User not authorized by recipient
pl: Użytkownik nieuwierzytelniony przez odbiorcę

en: Sound recording error
pl: Błąd nagrywania dźwięku

en: This version of Skype does not support adding users to chat.
pl: Ta wersja Skype nie obsługuje dodawania użytkowników do rozmowy.

en: Skype Protocol
pl: Protokół Skype

en: Could not ping Skype
pl: Nie można przetestować Skype

en: Skype did not accept this application
pl: Skype nie akceptuje tego programu

en: Skype API syntax error
pl: Błąd składni API Skype

en: Skype API not ready yet, wait a bit longer
pl: API Skype jeszcze nie gotowe, poczekaj jeszcze

en: Cannot register Skype communication for Kopete on D-Bus
pl: Nie można zarejestrować komunikacji Skype dla Kopete w D-Bus

en: Could not launch Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
pl: Nie można uruchomić Skype.
    Należy wgrać oryginalną dynamicznie linkowaną wersję binarną Skype 2.0 ze strony http://www.skype.com

en: Could not find Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
pl: Nie można znaleźć Skype.
    Należy wgrać oryginalną dynamicznie linkowaną wersję binarną Skype 2.0 ze strony http://www.skype.com

en: Could not ping Skype.
    Maybe Skype not running.
    Error while sending a message to Skype (%1).
pl: Nie można przetestować Skype.
    Możliwe, że nie jest uruchomiony.
    Błąd podczas wysyłania wiadomości do Skype (%1).

en: Error while sending a message to Skype (%1).
pl: Błąd podczas wysyłania wiadomości do Skype (%1).

en: Could not ping Skype.
    You are logged out from Skype, please log in.
pl: Nie można przetestować Skype.
    Użytkownik został wylogowany ze Skype, proszę się zalogować.

en: Please login to Skype first
pl: Proszę najpierw się zalogować do Skype.

en: Make Test Call
pl: Wykonaj połączenie testowe

en: Cannot open info about user %1
pl: Nie można otworzyć informacji o użytkowniku %1

en: Unknown action from SkypeActionHandler
pl: Nieznane działanie od SkypeActionHandler

en: Add contact from SkypeActionHandler is not supported yet
pl: Dodawanie kontaktów przez SkypeActionHandler nie jest jeszcze obsługiwane

en: Send voicemail from SkypeActionHandler is not supported yet
pl: Wysyłanie poczty głosowej przez SkypeActionHandler nie jest jeszcze obsługiwane

en: You must connect to Skype first.
pl: Musisz najpierw połączyć Skype.

en: Wrong Information
pl: Złe informacje

en: You must write the contact's name.
pl: Musisz wpisać nazwę kontaktu.

en: Contact echo123 is not needed. You can make test call in Skype protocol actions.
pl: Kontakt echo123 jest niepotrzebny. Możesz wykonać połączenie testowe w działaniach protokołu Skype.

en: This contact already exists in this account.
pl: Kontakt już istnieje na koncie.

en: You cannot add yourself as a contact.
pl: Nie możesz dodać siebie do listy kontaktów.

en: Call with %1
pl: Zadzwoń z %1

en: Canceled
pl: Anulowano

en: Other person is busy
pl: Druga osoba jest zajęta

en: Refused
pl: Odmówiono

en: Call Back
pl: Oddzwoń

en: Missed
pl: Nie odebrano

en: Resume
pl: Wznów

en: On hold (local)
pl: Wstrzymano (lokalnie)

en: On hold (remote)
pl: Wstrzymano (przenośnie)

en: On hold
pl: Wstrzymano

en: Hold
pl: Wstrzymaj

en: In progress
pl: Wykonywanie

en: Ringing
pl: Dzwonienie

en: Failed
pl: Niepowodzenie

[ctx: Early media means the media played before the call is established. For example it can be a calling tone or a waiting message such as all operators are busy.]
en: Early media (waiting for operator...)
pl: Muzyka na czekanie (czekanie na operatora...)

en: Failed (%1)
pl: Niepowodzenie (%1)

en: %1 active
    %2 total
pl: %1 aktywnych
    %2 razem

en: Skypeout inactive
pl: Nieaktywne Skypeout

en: Call
pl: Zadzwoń

en: Conference Call
pl: Połączenie konferencyjne

en: Block contact
pl: Zablokuj kontakt

en: Details for User %1
pl: Szczegóły użytkownika %1

en: You can have only one skype account
pl: Możesz mieć tylko jedno konto skype

en: Configure Skype client
pl: Ustawienia klienta Skype

en: Please enter your skype user name
pl: Proszę podać swoją nazwę użytkownika skype

en: You must enter your skype user name
pl: Należy podać swoją nazwę użytkownika skype

en: Cannot create/open file %1 for configuring the Skype client.
pl: Nie można utworzyć/otworzyć pliku %1 do ustawień klienta Skype.

en: Process has completed.
    Skype is now configured for Kopete.
    You must restart the Skype client for changes to take effect.
pl: Proces został zakończony.
    Skype jest już ustawiony w Kopete.
    Należy ponownie uruchomić klienta Skype, aby zmiany odniosły efekt.

en: Not in Skype list
pl: Brak na liście Skype

en: Not authorized
pl: Nieuwierzytelniony

en: SkypeOut contact
pl: Kontakt SkypeOut

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeAddContactBase)
en: Add Skype Contact
pl: Dodaj kontakt Skype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype name:
pl: Nazwa Skype:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Sorry, but the search function is not yet implemented.
pl: Przepraszamy, ale funkcja wyszukiwania nie została jeszcze wprowadzona.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchButton)
en: Se&arch
pl: Szuk&aj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeCallDialogBase)
en: Skype Call
pl: Połączenie Skype

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name(s) of Participant(s)
pl: Nazwa(y) uczestnika(ów)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name of the other participant in the call (or a list of names if it is a conference call.)
pl: Nazwa innego uczestnika połączenia (lub spis nazw, jeśli jest to połączenie konferencyjne.)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total time elapsed.
pl: Całkowity czas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Time:
pl: Czas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits left
pl: Pozostałe abonamenty SkypeOut

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total length of the call/<br />(i.e. both time speaking and time on hold.)
pl: Całkowita długość połączenia/<br />(tj. czas rozmowy i czas oczekiwania)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits:
pl: Abonamenty SkypeOut:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept call
pl: Akceptuj połączenie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept incoming call
pl: Akceptuj połączenie przychodzące

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HangButton)
en: Finish the call
pl: Zakończ połączenie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HangButton)
en: Terminate the call
pl: Przerwij połączenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HangButton)
en: H&ang up
pl: Rozłącz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Hold the call
pl: Wstrzymaj połączenie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Interrupt the call for a moment and resume (or hang up) later.
pl: Przerwij połączenie na chwilę a później przywróć (lub rozłącz).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HoldButton)
en: H&old
pl: W&strzymaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person.
pl: Otwórz rozmowę z osobą.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person with whom you are talking.
pl: Otwórz rozmowę z osobą, z którą rozmawiasz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, VideoButton)
en: Start/Stop Video
pl: Uruchom/Zatrzymaj wideo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeDetailsBase)
en: User's Details
pl: Szczegóły użytkownika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype ID:
pl: Identyfikator Skype:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Authorized
pl: Uwierzytelniony

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Not Authorized
pl: Nieuwierzytelniony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Is authorized:
pl: Jest uwierzytelniony:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Display Name:
pl: Wyświetlana nazwa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Sex:
pl: Płeć:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: Check this if you do not want to connect with other protocols
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli chcesz łączyć się za pomocą innych protokołów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: E&xclude from connection
pl: W&yłącz z połączenia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Important Note
pl: Ważna notatka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: The Skype plugin serves as a bridge to an externally running copy of Skype. This has some consequences on how it functions: you need an instance of Skype to be running, and only one Skype account can be used.<br /><br />Note that you need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 or 2.1 from <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a><br /><br />This plugin will only work if the language in the Skype client set to English. Kopete shows notifications (incoming call, message, ...), so you can turn off the notifications in Skype.
pl: Wtyczka Skype dostarcza możliwość zewnętrznego uruchomienia kopii Skype. Wymaga to jednak pewnych warunków w zakresie funkcjonalności: Skype musi być uruchomiony i może być użyte tylko konto Skype.<br /><br />Należy wgraną oryginalną dynamicznie linkowaną wersję binarną Skype 2.0 ze strony <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a><br /><br />Ta wtyczka działa tylko, jeśli w kliencie Skype został ustawiony język angielski. Kopete wyświetla powiadomienia (przychodzące połączenia, wiadomości, ...), więc możesz wyłączyć powiadomienia w Skype.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureSkypeClient)
en: Disable Skype notifications and set up English language in Skype client
pl: Wyłącz powiadomienia Skype i ustaw język angielski w kliencie Skype

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, launchTab)
en: Lau&nch
pl: &Uruchom

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: You can set whether and when should kopete launch Skype.
pl: Możesz ustawić, czy i kiedy uruchamiać Skype w kopete.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: Launch Skype
pl: Uruchom Skype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeededRadio)
en: When &not running
pl: Gdy &nie uruchomiony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeverRadio)
en: N&ever
pl: N&igdy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Command to launch Skype:
pl: Polecenie uruchamiające Skype:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Launch timeout:
pl: Czas oczekiwania na uruchomienie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Wait before trying to connect to Skype:
pl: Zaczekaj przed próbą połączenia Skype:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, WaitSpin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, WaitSpin)
en: trying
pl: próba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: If you get error that Skype was not found, but in fact it is running, check the instructions at <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.<br /><br />Note that only the dynamic linked Skype binary is supported.
pl: Jeśli pojawi się błąd mówiący, że nie znaleziono Skype, lecz w rzeczywistości Skype będzie uruchomiony, sprawdź instrukcje na <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.<br /><br />Zauważ, że obsługiwany jest tylko binarny dynamicznie linkowany Skype.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Each application that wants to use Skype must provide its name to it, and the user is asked whether to allow said application to access Skype.<br>By default, kopete provides kopete as its name, but if you suspect another application is accessing Skype with this name, you can change the name Kopete uses here, and then within Skype disallow applications that refer to themselves as kopete.
pl: Każdy program, który chce użyć Skype musi podać mu swoją nazwę, a użytkownik zostanie zapytany, czy zezwolić danemu programowi na uzyskanie dostępu do Skype.<br>Kopete domyślnie dostarcza swoją nazwę (kopete), lecz jeśli podejrzewasz, że inny program próbuje uzyskać dostęp do Skype za pomocą tej nazwy, możesz tu zmienić nazwę używaną przez Kopete i nie zezwolić programom przedstawiającym się jako kopete na dostęp do Skype.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AuthorCheck)
en: &Non-standard authorization
pl: &Niestandardowe uwierzytelnienie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: What bus do you want to use
pl: Której szyny chcesz użyć

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Which D-Bus do you want to use to connect to Skype?<br>Session: Your own, other people cannot use it (use --use-session-dbus to start Skype on that bus.)<br>System: Shared by all people on the same computer. This one is used by default by Skype.<br>You have to specify the same D-Bus used by Skype.
pl: Której szyny D-Bus chcesz użyć do połączenia Skype?<br>Sesja: Twoja własna, inni nie mogą jej używać (użyj --use-session-dbus aby uruchomić Skype na tej szynie.)<br>Systemowa: współdzielona przez wszystkich na tym samym komputerze. Jest ona domyślnie używana przez Skype.<br>Musisz określić tą samą szynę D-Bus używaną przez Skype.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Bus
pl: Szyna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton4)
en: Sessi&on
pl: Ses&ja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Note that Kopete will freeze while Skype asks you if it can allow Kopete to access it. This is normal, and if you allow it forever (check that "Remember" checkbox in Skype's dialog), it will not happen again.<br /><br />The 'System Bus' option is not yet supported by Skype
pl: Kopete zostanie wstrzymany, gdy Skype zapyta Cię, czy zezwolić Kopete na kierowanie Skype. Jest to normalne i jeśli zezwolisz na zawsze (zaznacz pole "Zapamiętaj" w oknie dialogowym Skype), pytanie to nie wyświetli się powtórnie.<br /><br />Opcja "Szyna systemowa" nie jest jeszcze obsługiwana przez Skype

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, activityTab)
en: &Activity
pl: &Aktywność

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming messages
pl: Pokaż wszystkie przychodzące wiadomości

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: This will show all incoming Skype messages. If this is off, they are showed only if the message belongs to chat that is started by kopete.
pl: Zostaną wyświetlone wszystkie przychodzące wiadomości w Skype. Jeśli opcja ta jest wyłączona, są one wyświetlane tylko, jeśli wiadomość należy do aktualnie rozpoczętej przez kopete rozmowy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming &messages
pl: Pokaż &wszystkie przychodzące wiadomości

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: This will mark incoming messages as read, so if you have Skype set up not to automatically pop-up chats, it will not flash the exclamation icon.
pl: Wiadomości przychodzące zostaną oznaczone jako przeczytane, więc jeśli w Skype samoczynne otwieranie rozmów zostało wyłączone, nie zostanie wyświetlona ikona wykrzyknika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: Mar&k as read
pl: Oznacz &jako przeczytane

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: If this is checked, Kopete will ask Skype on login if it has any messages that have not been shown, and if so, will show them. This is useful if you start Kopete later than Skype, and Skype is configured not to show incoming messages.
pl: Jeśli opcja ta jest zaznaczona, Kopete zapyta Skype przy logowaniu, czy istnieją niewyświetlone jeszcze wiadomości, a jeśli istnieją, wyświetli je. Jest to użyteczne, gdy uruchomisz Kopete po uruchomieniu Skype, a wyświetlanie przychodzących wiadomości w Skype jest wyłączone.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: Scan f&or unread
pl: Szukaj &nieprzeczytanych

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: Show call control window for all calls
pl: Pokaż okno kontroli połączenia dla wszystkich połączeń

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: This will show a call control window for every call (both incoming and outgoing). If it is off, you can call from Kopete, but you have to control that call from Skype.
pl: Zostanie wyświetlone okno kontroli połączenia dla każdego połączenia (przychodzącego i wychodzącego). Jeśli opcja ta jest wyłączona, możesz wykonywać połączenia za pomocą Kopete, lecz musisz kontrolować te połączenia z poziomu Skype.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: S&how call control (this will also hide Skype client call dialog)
pl: Pokaż &kontrolę połączenia (zostanie jednocześnie zamknięte okno połączenia klienta Skype)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Auto close the call control window
pl: Samoczynnie zamknij okno kontroli połączeń

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: This will close the call control window automatically when the call finishes
pl: Okno kontroli połączenia zostanie samoczynnie zamknięte po zakończeniu rozmowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Autoc&lose
pl: Samoczynnie &zamknij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Timeout:
pl: Czas oczekiwania:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: If this is enabled, Kopete keeps track of whether or not Skype is running.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, Kopete będzie śledził, czy Skype jest włączony, czy nie.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: This keeps track of whether Skype is running. Turning this off only makes sense it you are trying to get non-flooded debug output.
pl: Zostanie włączone śledzenie uruchomienia Skype. Wyłączenie tej funkcji ma sens tylko, jeśli próbujesz otrzymać niezaśmiecone wyjście debugowania.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, LeaveCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat on window exit
pl: Nie zostawiaj rozmowy przy zamknięciu okna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat when the chat window is closed. Makes a difference only with multi-user chats: if it is checked, you will continue receiving messages from that chat even after closing the window.
pl: Nie zostawiaj rozmowy po zamknięciu jej okna. Opcja tylko dla jednoczesnych rozmów wielu użytkowników: jeśli niezaznaczona, po zamknięciu okna nadal będą przychodzić wiadomości z tej rozmowy.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, callsTab)
en: &Calls
pl: &Połączenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, StartCallCommandCheck)
en: E&xecute before call
pl: W&ykonaj przed połączeniem

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait before making/accepting the call for the command to finish.
pl: Polecenie zostanie ukończone po odczekaniu na wykonanie/zaakceptowanie połączenia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait for the command to finish before accepting/making the call.<br>
    Note that kopete will freeze whilst waiting.
pl: Polecenie zostanie wykonane dopiero po zaakceptowaniu/wykonaniu połączenia. <br>
    Podczas czekania nastąpi wstrzymanie kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: Wait for fi&nish
pl: Czekaj na &ukończenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EndCallCommandCheck)
en: Execute after call
pl: Wykonaj po połączeniu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Usually this makes no difference, but if there are some other calls on hold, it is executed only for the most recently ended one.
pl: Zazwyczaj nie robi to różnicy, lecz jeśli wstrzymane są inne połączenia, wykonywane jest tylko dla ostatnio zakończonego.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Onl&y for last call
pl: Ty&lko dla ostatniego połączenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncomingCommandCheck)
en: Execute on inco&ming call
pl: Wykonaj przy połączeniu wychodzący&m

en: Could not load service %1.
pl: Nie udało się wczytać usługi %1.

en: Error Loading Service
pl: Błąd wczytywania usługi

en: <qt>GSMLib is a library (and utilities) for sending SMS via a GSM device. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
pl: <qt>GSMLib jest biblioteką (i narzędziem) do wysyłania SMS poprzez urządzenie GSM. Możesz znaleźć ten program tutaj <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: GSMLib Settings
pl: Ustawienia GSMLib

en: Could Not Send Message
pl: Nie można było wysłać wiadomości

en: No provider configured
pl: Nie ustawiono dostawcy

en: <qt>SMSClient is a program for sending SMS with the modem. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
pl: <qt>SMSClient jest programem wysyłającym wiadomości SMS przez modem. Można go znaleźć na <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient Settings
pl: Ustawienia systemu SMSClient

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &program:
pl: &Program klienta SMS:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Pro&vider:
pl: Dosta&wca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &config path:
pl: Ś&cieżka ustawień klienta SMS:

en: No provider configured.
pl: Nie ustawiono dostawcy

en: No prefix set for SMSSend, please change it in the configuration dialog.
pl: Nie podano prefiksu dla SMSSend, proszę to zmienić w oknie ustawień.

en: No Prefix
pl: Brak prefiksu

en: %1 Settings
pl: Ustawienia %1

en: <qt>SMSSend is a program for sending SMS through gateways on the web. It can be found on <a href="%1">%2</a></qt>
pl: <qt>SMSSend jest programem wysyłającym wiadomości SMS przez bramki sieciowe. Można go znaleźć na <a href="%1">%2</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend Options
pl: Opcje systemu SMSSend

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend prefi&x:
pl: Prefi&x SMSSend:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Provider Options
pl: Opcje dostawcy

en: Could not determine which argument should contain the message.
pl: Nie można określić, który argument powinien zawierać wiadomość.

en: Could not determine which argument should contain the number.
pl: Nie można określić, który argument powinien zawierać numer.

en: This message is longer than the maximum length (%1). Should it be divided to %2 messages?
pl: Wiadomość jest dłuższa od maksymalnie dopuszczalnej (%1). Czy podzielić ją na %2 wiadomości?

en: Message Too Long
pl: Zbyt długa wiadomość

en: Divide
pl: Podziel

en: Do Not Divide
pl: Nie dziel

en: Message too long.
pl: Zbyt długa wiadomość.

en: Something went wrong while sending the message.
pl: Przy wysyłaniu wiadomości pojawił się błąd.

en: &Contact Settings
pl: Ustawienia &kontaktu

en: User Preferences
pl: Ustawienia użytkownika

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget)
en: Account Preferences - SMS
pl: Ustawienia konta SMS-owego

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: A unique name for this SMS account.
pl: Unikalna nazwa konta SMS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &SMS delivery service:
pl: Serwis wysyłający &SMS-y:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.
pl: Serwis wysyłający SMS-y, z którego chciałabyś/chciałbyś korzystać.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.  Note that you will need to have this software installed prior to using this account.
pl: Usługa, z której chciałabyś/chciałbyś korzystać. Zwróć uwagę, że będziesz musiał(a) wgrać odpowiednie oprogramowanie przed użyciem tego konta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &Description
pl: &Opis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service.
pl: Opis systemu wysyłającego SMS-y.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service, including download locations.
pl: Opis systemu wysyłającego SMS-y, w tym położenie plików do pobrania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: To use SMS, you will need an account with a delivery service.
pl: By skorzystać z SMS-ów, musisz mieć konto w systemie wysyłającym.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Messaging Preferences
pl: Ustawienia wiadomości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: If the message is too &long:
pl: Jeś&li wiadomość jest zbyt długa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.
pl: Co powinno się stać, jeśli wpiszesz wiadomość, która jest zbyt długa, by zmieścić się w jednym SMS-ie.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.  You can either choose to break it up into smaller messages automatically, cancel the message from being sent entirely, or have Kopete prompt you each time you enter a message that is too long.
pl: Co powinno się stać, jeśli wpiszesz wiadomość, która jest zbyt długa, by zmieścić się w jednym SMS-ie. Możesz wybrać, by została samoczynnie podzielona na mniejsze wiadomości lub zaniechać wysyłania wiadomości lub też zażądać od Kopete, by informował cię za każdym razem, gdy wiadomość jest za długa.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Prompt (recommended)
pl: Informuj (zalecane)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Break Into Multiple
pl: Podziel na kilka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Cancel Sending
pl: Zaniechaj wysyłania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Enable phone number internationalization
pl: Włącz int&ernacjonalizację numerów telefonów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.
pl: Zaznacz, jeśli chciałbyś włączyć internacjonalizację numerów telefonów.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.  Without this option, you will only be able to use SMS for accounts within your country.
pl: Zaznacz, jeśli chciałbyś włączyć internacjonalizację numerów telefonów. Przy braku tej opcji, będziesz mógł wysyłać SMS-y tylko dla kont w twoim kraju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Substitute leading &zero with code:
pl: Zastąp początkowe &zero kodem:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine)
en: Whatever you want to substitute for a leading zero.
pl: Kod, którym chciałbyś zastąpić początkowe zero.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.
pl: Numer telefonu kontaktu, którego chciałbyś dodać.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.  This should be a number with SMS service available.
pl: Numer telefonu kontaktu, którego chciałbyś dodać. Powinien być to numer z włączoną usługą SMS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Contact na&me:
pl: Nazwa kon&taktu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Some One
pl: Ktoś

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.
pl: Numer telefonu kontaktu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.  This should be a number with SMS service available.
pl: Numer telefonu kontaktu. Powinien to być numer z włączoną usługą SMS.

en: The working directory %1 does not exist.
    If you have not yet configured anything for Samba please see
    Install Into Samba (Configure... -> Account -> Edit) information
    on how to do this.
    Should the directory be created? (May require the root password)
pl: Katalog roboczy %1 nie istnieje.
    Jeżeli jeszcze nie ustawiono Samby przeczytaj proszę
    "Wgraj w Sambie" (Ustawienia... -> Konto -> Edycja), by wiedzieć jak 
    to zrobić
    Czy utworzyć ten katalog (może to wymagać hasła administratora)?

en: Create Directory
pl: Utwórz katalog

en: Do Not Create
pl: Nie twórz

en: Permissions of the working directory %1 are incorrect.
    You will not receive messages if choose No.
    You can also correct it manually (chmod 0777 %1), restart Kopete.
    Fix this (may require the root password)?
pl: Uprawnienia dla katalogu roboczego %1 są błędne!
    Nie będziesz otrzymywał wiadomości jeśli wybierzesz Nie.
    Możesz również poprawić to ręcznie (chmod 0777 %1) i ponownie uruchomić Kopete.
    Naprawić to (może wymagać hasła administratora)?

en: Fix
pl: Napraw

en: Do Not Fix
pl: Nie naprawiaj

en: Connection to localhost failed.
    Is your samba server running?
pl: Połączenie z lokalnym komputerem zakończone niepowodzeniem.
    Czy Twój serwer samba jest uruchomiony?

en: A message file could not be removed; maybe the permissions are incorrect.
    Fix this (may require the root password)?
pl: Nie można usunąć pliku z wiadomościami; możliwe, że uprawnienia są nieprawidłowe.
    Naprawić (może wymagać hasła administratora)?

en: Still cannot remove it; please fix it manually.
pl: Nadal nie można tego usunąć, proszę naprawić to ręcznie.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPAddContactBase)
en: Add WinPopup Contact
pl: Dodaj kontakt WinPopup

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostName)
en: The hostname to which you want to send WinPopup messages.
pl: Nazwa komputera, do którego chciałbyś wysyłać wiadomości WinPopup.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Com&puter hostname:
pl: Nazwa kom&putera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages.
pl: Grupa robocza lub domena komputera, do którego chciałbyś wysyłać wiadomości WinPopup.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Workgroup/domain:
pl: &Grupa robocza/domena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostGroup) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostGroup)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages
pl: Grupa robocza lub domena komputera, do którego chciałbyś wysyłać wiadomości WinPopup

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPEditAccountBase)
en: Account Preferences - WinPopup
pl: Ustawienia konta - WinPopup

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basi&c Setup
pl: Podst&awowe ustawienia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The hostname under which you want to send WinPopup messages.
pl: Nazwa komputera, do którego chciałbyś wysyłać wiadomości WinPopup.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The host name under which you want to send WinPopup messages. Note that you do not have to specify the true hostname in order to send messages, but you do if you want to receive them.
pl: Nazwa komputera, do którego chciałbyś wysyłać wiadomości WinPopup. Zwróć uwagę na to, że, aby wysyłać wiadomości, nie musisz użyć bieżącej nazwy komputera, musisz jej jednak użyć, po to by wiadomości otrzymywać.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Hos&tname:
pl: &Nazwa komputera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, doInstallSamba) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: Install support into Samba to enable this service.
pl: Wgraj obsługę w Sambie, by włączyć tę usługę.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: I&nstall Into Samba
pl: &Wgraj w Sambie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: To receive WinPopup messages sent from other machines, the hostname above must be set to this machine's hostname.
pl: Aby otrzymywać wiadomości WinPopup z innych maszyn, nazwa komputera podana powyżej musi być identyczna z nazwą tej maszyny.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: The samba server must be configured and running.
pl: Serwer samba musi być ustawiony i uruchomiony.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: "Install into Samba" is a simple method to create the directory for the temporary message files and configure your samba server.<br>
    However, the recommended way is to ask your administrator to create this directory ('mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup') and for you to add
    'message command = _PATH_TO_/winpopup-send %s %m %t &' (substitute _PATH_TO_ by the real path) to the [global] section in your smb.conf.
pl: "Wgraj w Sambie" jest prostą metodą umożliwiająca tworzenie katalogu na tymczasowe pliki wiadomości i ustawienie serwera Samba.<br>
    Zalecaną metodą jest jednak poproszenie administratora o utworzenie takiego katalogu ("mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup") i dodanie
    "message command = _SCIEZKA_DO_/winpopup-send.sh %s %m %t &" (zastąp _SCIEZKA_DO_ przez rzeczywistą ścieżkę) do sekcji [global] w twoim pliku ustawień smb.conf.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Protocol Preferences
pl: Ustawienia protokołu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: second(s)
pl: sekund

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Host check frequency:
pl: Częstotliwość sprawdzania komputera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to 'smbclient' executable:
pl: Ścieżka do programu "smbclient":

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: <i>These options apply to all WinPopup accounts.</i>
pl: <i>Te opcje dotyczą wszystkich kont WinPopup.</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblComputerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblComputerName)
en: The host name of this contact's computer.
pl: Nazwa komputera tego kontaktu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblComputerName)
en: &Computer name:
pl: Nazwa kom&putera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComputerName)
en: Computer Name
pl: Nazwa komputera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Comment:
pl: Komentarz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComment) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sWorkgroup) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sOS) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sServer)
en: Looking
pl: Poszukiwanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: The workgroup or domain containing this contact's computer.
pl: Grupa robocza lub domena, w której znajduje się komputer tego kontaktu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: The operating system running on this contact's computer.
pl: System operacyjny działający na komputerze kontaktu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Operating s&ystem:
pl: &System operacyjny:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: The software running on this contact's computer.
pl: Oprogramowanie działające na komputerze kontaktu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Ser&ver software:
pl: Oprogramowanie ser&werowe:

en: <qt>You must enter a valid hostname.</qt>
pl: <qt>Musisz podać prawidłową nazwę komputera.</qt>

en: <qt>LOCALHOST is not allowed as a contact.</qt>
pl: <qt>LOCALHOST nie jest dopuszczalny jako kontakt.</qt>

en: <qt>You must enter a valid smbclient path.</qt>
pl: <qt>Musisz podać prawidłową ścieżkę do smbclient.</qt>

en: The Samba configuration file has been modified.
pl: Zmieniono plik ustawień Samby.

en: Configuration Successful
pl: Pomyślnie ukończono ustawianie

en: Updating the Samba configuration file failed.
pl: Nie udało się uaktualnianie pliku ustawień Samby.

en: Configuration Failed
pl: Ustawianie ukończono niepowiedzeniem

en: User Info for %1
pl: Informacja o %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WlmAccountPreferences)
en: Account Preferences - Wlm
pl: Ustawienia konta - Wlm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountLabel)
en: WLM passport:
pl: Paszport WLM:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Microsoft network, you will need a Microsoft Passport.<br><br>If you do not currently have a Passport, please click the button to create one.
pl: Aby połączyć się z siecią Microsoft, potrzebujesz Paszportu Microsoft.<br><br>Jeśli obecnie nie masz Paszportu, możesz go otrzymać na stronie, do której odnośnik podano poniżej.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Blocked contacts:
pl: Zablokowane kontakty:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Allowed contacts:
pl: Kontakty dozwolone:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Italics</span> contacts are not on your contact list.</p></body></html>
pl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Pochylone</span> kontakty nie znajdują się na twojej liście kontaktów.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_warning)
en: WARNING: You need to be connected to modify this page
pl: UWAGA: musisz być podłączony, by zmienić tę stronę

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Connection Preferences (for advanced users)
pl: Ustawienia połączenia (dla zaawansowanych użytkowników)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Enable Proxy
pl: Włącz pośrednika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyHost)
en: Host /
pl: Serwer /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyUsername)
en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: General Options
pl: Opcje ogólne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotSendEmoticons)
en: Do not send custom emoticons to other contacts
pl: Nie wysyłaj własnych emotikon do innych kontaktów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotRequestEmoticons)
en: Do not show custom emoticons from other contacts
pl: Nie pokazuj własnych emotikon od innych kontaktów

en: <qt>You must enter a valid WLM passport.</qt>
pl: <qt>Musisz podać prawidłowy paszport WLM.</qt>

en: MSN Plugin
pl: Wtyczka MSN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &WLM passport:
pl: Paszport &WLM:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: joe@hotmail.com)</i>
pl: <i>(na przykład: jasiu@hotmail.com)</i>

en: WLM Plugin
pl: Wtyczka WLM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Personal message:
pl: Osobista wiadomość:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phones
pl: Telefony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Mobile:
pl: Komórkowy:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: Show whether you are on the contact list of this user
pl: Pokaż, czy jesteś na liście kontaktów tego użytkownika

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: If this box is checked, you are on this user's contact list.
    If not, the user has not added you to their list, or has removed you.
pl: Jeśli ta kratka jest zaznaczona, jesteś na liście kontaktów użytkownika. 
    Jeśli nie, użytkownik nie dodał cię do swojej listy kontaktów lub cię z niej usunął.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: I am on &the contact list of this contact
pl: Jestem &na liście kontaktów tego kontaktu

en: Open Inbo&x...
pl: Otwórz &Otrzymane...

en: &Change Display Name...
pl: Zmień wyświetlaną &nazwę...

note: i18n("&Start Chat..."), this); QObject::connect(m_startChatAction, SIGNAL(triggered(bool)), this, SLOT(slotStartChat()));
en: Open MS&N service status site...
pl: Otwórz stronę stanu serwisu MS&N...

en: Buddies
pl: Koledzy

en: Change Display Name - MSN Plugin
pl: Zmień wyświetlaną nazwę - wtyczka MSN

en: Enter the new display name by which you want to be visible to your friends on MSN:
pl: Podaj nową nazwę, pod którą chcesz być widoczny dla swoich przyjaciół na MSN:

en: <qt>The display name you entered is too long. Please use a shorter name.
    Your display name has <b>not</b> been changed.</qt>
pl: <qt>Nazwa, którą podałeś, jest zbyt długa. Proszę podać krótszą.
    Twoja wyświetlana nazwa <b>nie</b> została zmieniona.</qt>

en: You have one unread message in your Hotmail inbox. | You have %1 unread messages in your Hotmail inbox.
pl[0]: Masz 1 nieprzeczytaną wiadomość w skrzynce odbiorczej Hotmail.
pl[1]: Masz %1 nieprzeczytane wiadomości w skrzynce odbiorczej Hotmail.
pl[2]: Masz %1 nieprzeczytanych wiadomości w skrzynce odbiorczej Hotmail.

[ctx: @action]
en: Open Inbox
pl: Otwórz Otrzymane

en: New message from %1 in your Hotmail inbox.<p>Subject: %2
pl: Masz jedną nową wiadomość od %1 w skrzynce odbiorczej Hotmail.<p>Temat: %2

en: Send Nudge
pl: Wyślij sygnał

en: Send &Voice
pl: Wyślij &głos

en: Sound card not detected
pl: Nie wykryto karty dźwiękowej

en: Stop &recording
pl: Zakończ na&grywanie

en: The other contact needs to be online to receive voice clips.
pl: Inny kontakt musi być dostępny, aby otrzymać klipy dźwiękowe.

en: You cannot send voice clips in invisible status
pl: Nie możesz wysyłać wycinków dźwiękowych w będąc niewidocznym

en: The maximum recording time is 15 seconds
pl: Maksymalny czas nagrywania wynosi 15 sekund

en: The voice clip must be longer
pl: Klip dźwiękowy musi być dłuższy

en: has sent a nudge
pl: wysłał sygnał

en: has sent you a nudge
pl: wysłał Ci sygnał

en: Send Ink
pl: Wyślij podpis

en: Select the pen's color
pl: Wybierz kolor pióra

en: Block Contact
pl: Blokuj kontakt

en: Update Photo
pl: Uaktualnij zdjęcie

en: &Block custom emoticons
pl: &Blokuj własne emotikony

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list. This contact will appear again when you reconnect.</qt>
pl: <qt>Proszę połączyć się, aby usunąć kontakt ze swojej listy kontaktów. Kontakt pojawi się ponownie, gdy się rozłączysz.</qt>

en: This contact does not have you in his/her list
pl: Ten kontakt nie ma cię na swojej liście kontaktów

en: This contact is blocked
pl: Ten kontakt jest zablokowany

en: This contact does not have you in his/her list and is blocked
pl: Ten kontakt nie ma cię na swojej liście i jest zablokowany

en: Be Right Back
pl: Zaraz wracam

en: Be &Right Back
pl: Za&raz wracam

en: On the Phone
pl: Rozmawiam przez telefon

en: On The &Phone
pl: &Rozmawiam przez telefon

en: Out to Lunch
pl: Jem obiad

en: Out To &Lunch
pl: Jem &obiad

en: &Idle
pl: &Bezczynny

[ctx: This is used in the tooltip of a contact]
en: Listening To
pl: Teraz słucham

en: File transfer cancelled.
pl: Anulowano przesyłanie pliku.

en: An error occurred while saving the address book entry.
pl: Wystąpił błąd podczas zapisu pozycji w książce adresowej.

en: The Yahoo Address Book entry could not be saved:
    %1 - %2
pl: Książka adresowa Yahoo nie mogła być zapisana:
    %1 - %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be created:
    %1 - %2
pl: Książka adresowa Yahoo nie mogła być utworzona:
    %1 - %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be deleted:
    %1 - %2
pl: Książka adresowa Yahoo nie mogła być usunięta:
    %1 - %2

en: The picture was not successfully uploaded
pl: Zdjęcie nie zostało pomyślnie wysłane

en: Could not open file for writing.
pl: Nie można otworzyć pliku do zapisu.

en: An error occurred while downloading the file.
pl: Wystąpił błąd podczas pobierania pliku.

en: Unable to connect to file transfer server
pl: Nie można połączyć się z serwerem przesyłania plików

en: An error occurred while sending the file.
pl: Wystąpił błąd podczas wysyłania pliku.

en: An error occurred while sending the message
pl: Podczas wysyłania wiadomości wystąpił błąd

en: The message is empty.
pl: Ta wiadomość jest pusta.

en: Error opening file: %1
pl: Wystąpił błąd podczas otwierania pliku: %1

en: An unknown error has occurred.
pl: Wystąpił nieznany błąd.

en: Webcam connection to the user %1 could not be established.
    
    Please relogin and try again.
pl: Połączenie za pośrednictwem kamery WWW z użytkownikiem %1 nie mogło być nawiązane.
    
    Proszę się wylogować i zalogować ponownie.

en: An error occurred closing the webcam session.
pl: Wystąpił błąd podczas zamykania sesji kamery WWW.

en: You tried to close a connection that did not exist.
pl: Chciałeś zamknąć połączenie, które nie istnieje.

en: Could not retrieve server side address book for user info.
pl: Pobranie danych użytkownika z książki adresowej serwera nie powiodło się.

en: An error occurred while downloading a buddy icon (%1)
pl: Wystąpił błąd podczas pobierania ikony (%1)

en: Could not join chat
pl: Przyłączenie się do czatu nie było możliwe

en: The room is full. Please choose another one.
pl: Pokój jest pełny. Proszę wybrać inny.

en: Invalid user.
pl: Nieprawidłowy użytkownik.

en: An unknown error occurred while joining the chat room.
pl: Podczas przyłączania się do pokoju rozmowy wystąpił nieznany błąd.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooAddContactBase)
en: Add Yahoo Contact
pl: Dodaj kontakt Yahoo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.
pl: Nazwa konta Yahoo, które chciałbyś dodać.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
pl: Nazwa konta Yahoo, które chciałbyś dodać. Powinna mieć formę napisu alfanumerycznego (bez spacji).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Yahoo username:
pl: Nazwa użytkownika &Yahoo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: joe8752)</i>
pl: <i>(na przykład: jasiu8752)</i>

en: Choose a chat room...
pl: Wybierz pokój rozmowy...

en: Yahoo Chat rooms
pl: Pokoje rozmów Yahoo

en: Users: %1 Webcams: %2 Voices: %3
pl: Użytkownicy: %1 Kamery: %2 Głosy: %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooChatSelectorWidgetBase)
en: Choose Chat Room
pl: Wybierz pokój rozmowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Chat rooms:
pl: Pokoje rozmowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Categories:
pl: Kategorie:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooEditAccountBase)
en: Account Preferences - Yahoo
pl: Ustawienia konta - Yahoo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.
pl: Nazwa twojego konta Yahoo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
pl: Nazwa twojego konta Yahoo. Powinna być w formie napisu alfanumerycznego (bez spacji).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Yahoo network, you will need a Yahoo account.<br><br>If you do not currently have a Yahoo account, please click the button to create one.
pl: By połączyć się z siecią Yahoo, potrzebujesz konta Yahoo. <br><br> Jeśli obecnie nie masz konta Yahoo, możesz je utworzyć klikając przycisk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister)
en: Register &New Account
pl: Zarejestruj &nowe konto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accoun&t Preferences
pl: Ustawienia kon&ta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer)
en: O&verride default server information
pl: Zastąp d&omyślne informacje serwera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.
pl: Adres IP lub maska serwera Yahoo, z którym chcesz się połączyć.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.  Normally you will want the default (scs.msg.yahoo.com).
pl: Adres IP lub maska serwera Yahoo, z którym chcesz się połączyć.  Zwykle można pozostawić ustawienie domyślne (scs.msg.yahoo.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.
pl: Port serwera Yahoo, z którym chciałbyś się połączyć.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.  Normally this is 5050, but Yahoo also allows port 80 in case you are behind a firewall.
pl: Port serwera Yahoo, z którym chciałbyś się połączyć. Zwykle jest to 5050, ale Yahoo zezwala także na port 80, w przypadku gdybyś znajdował się za firewallem.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect  to.
pl: Port serwera Yahoo, z którym chciałbyś się połączyć.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Buddy Icon
pl: Ikona (awatar)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionSendBuddyIcon)
en: Se&nd buddy icon to other users
pl: Wyś&lij ikonę (awatar) do innych użytkowników

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSelectPicture)
en: Select Picture...
pl: Wybierz zdjęcie...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact Information
pl: Informacje o kontakcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3)
en: Email &3:
pl: E-mail &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: Email &2:
pl: E-mail &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2)
en: Additional:
pl: Dodatkowe:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location Information
pl: Informacje o adresie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel_2)
en: Anniversary:
pl: Rocznica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel)
en: Yahoo ID:
pl: Identyfikator Yahoo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2_2)
en: Second name:
pl: Drugie imię:

[ctx: Person's name suffix or prefix]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel_2)
en: Title:
pl: Tytuł:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooInviteListBase)
en: Invite Friends to Conference
pl: Zaproś przyjaciół do rozmowy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Conference Members
pl: Członkowie konferencji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Add)
en: Add >>
pl: Dodaj>>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Remove)
en: << Remove
pl: << Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Chat Invitation List
pl: Spis zaproszonych do rozmowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Friend List
pl: Spis przyjaciół

en: Invite
pl: Zaproś

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Note 4:
pl: Komentarz 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Note 3:
pl: Komentarz 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Note 2:
pl: Komentarz 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Note 1:
pl: Komentarz 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Contact comments:
pl: Komentarze o kontakcie:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Show Me As
pl: Pokaż mnie jako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOffline)
en: Off&line
pl: Nie&dostępny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPermOffline)
en: Perma&nently offline
pl: Tr&wale niedostępny

en: Yahoo User Information
pl: Informacje o użytkowniku Yahoo

en: Save and Close
pl: Zapisz i zamknij

en: Merge with existing entry
pl: Połącz z istniejącym wpisem

en: General Yahoo Information
pl: Ogólne informacje Yahoo

en: Other Yahoo Information
pl: Inne informacje Yahoo

en: Replace existing entry
pl: Zastąp istniejący wpis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Your Account has to be verified due to too many failed login attempts.<br>
pl: Twoje konto musi być zweryfikowane, ponieważ wystąpiło zbyt wiele nieudanych prób logowania.<br>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Please enter the characters shown in the picture:
pl: Proszę wprowadzić znaki pokazane na obrazku:

en: %1 has stopped broadcasting
pl: %1 przestał nadawać

en: %1 has cancelled viewing permission
pl: %1 anulował pozwolenie na oglądanie

en: %1 has declined permission to view webcam
pl: %1 odmówił udzielenia uprawnień do oglądania obrazu z kamery internetowej

en: %1 does not have his/her webcam online
pl: %1 nie ma swojej kamery internetowej online

en: Unable to view %1's webcam for an unknown reason
pl: Nie można obejrzeć obrazu z kamery internetowej %1 z nieznanego powodu

en: 1 viewer | %1 viewers
pl[0]: 1 oglądający
pl[1]: %1 oglądający
pl[2]: %1 oglądający

en: Open &Address book...
pl: Otwórz &książkę adresową...

en: &Edit my contact details...
pl: &Edytuj szczegóły mojego kontaktu...

en: &Join chat room...
pl: &Dołącz do rozmowy...

en: Could not log into the Yahoo service: your account has been locked.
    Visit %1 to reactivate it.
pl: Nie można się było połączyć z usługą Yahoo: Twoje konto zostało zablokowane.
    Odwiedź %1 by je reaktywować.

en: Could not log into the Yahoo service: the username specified was invalid.
pl: Nie można się było połączyć z serwisem Yahoo: nieprawidłowa nazwa użytkownika.

en: You have been logged out of the Yahoo service, possibly due to a duplicate login.
pl: Zostałeś wylogowany z serwisu Yahoo, prawdopodobnie z powodu podwójnego zalogowania.

[ctx: @info]
en: Could not log into the Yahoo service. Error code: <message><numid>%1</numid></message>.
pl: Nie można zalogować się do usługi Yahoo. Kod błędu: <message><numid>%1</numid></message>.

en: %1 has been disconnected.
    Error message:
    %2 - %3
pl: %1 został rozłączony.
    Komunikat o błędzie:
    %2 - %3

en: There was an error while connecting %1 to the Yahoo server.
    Error message:
    %2 - %3
pl: Wystąpił błąd podczas łączenia %1 z serwerem Yahoo.
    Komunikat o błędzie:
    %2 - %3

en: %1
    
    Reason: %2
pl: %1
    
    Powód: %2

en: Yahoo Plugin
pl: Wtyczka Yahoo

en: User %1 has granted your authorization request.
pl: Użytkownik %1 pozytywnie odpowiedział na twoją prośbę o uwierzytelnienie.

en: User %1 has rejected your authorization request.
    %2
pl: Użytkownik %1 odrzucił twoją prośbę o uwierzytelnienie.
    %2

[ctx: This string is shown when the user is buzzed by a contact]
en: Buzz
pl: Hej!

en: %1 has invited you to join a conference with %2.
    
    His/her message: %3
    
    Accept?
pl: %1 zaprosił cię na konferencję z %2.
    
    Jego/jej wiadomość: %3
    
    Zgadzasz się?

[ctx: @action]
en: Accept
pl: Akceptuj

en: %1 has declined to join the conference: "%2"
pl: %1 odrzucił zaproszenie na konferencję: "%2"

en: You have one unread message in your Yahoo inbox. | You have %1 unread messages in your Yahoo inbox.
pl[0]: Masz %1 nieprzeczytaną wiadomość w skrzynce odbiorczej Yahoo.
pl[1]: Masz %1 nieprzeczytane wiadomości w skrzynce odbiorczej Yahoo.
pl[2]: Masz %1 nieprzeczytanych wiadomości w skrzynce odbiorczej Yahoo.

en: %1 has a message from %2 in your Yahoo inbox. <br><br>Subject: %3
pl: %1 ma wiadomość od %2 w skrzynce odbiorczej Yahoo.<br><br>Temat: %3

en: %1 has invited you to view his/her webcam. Accept?
pl: %1 zaprosił cię do obejrzenia obrazu ze swojej kamery. Przyjmujesz zaproszenie?

en: Webcam for %1 is not available.
pl: Kamera WWW %1 jest niedostępna.

en: <qt>The selected buddy icon could not be opened. <br />Please set a new buddy icon.</qt>
pl: <qt>Wybrana ikona nie mogła być otwarta.<br />Proszę wybrać nową ikonę (awatar).</qt>

en: An error occurred when trying to change the display picture.
pl: Wystąpił błąd podczas próby zmiany wyświetlanego obrazka.

en: %1 wants to view your webcam. Grant access?
pl: %1 poprosił cię o udostępnienie obrazu z twojej kamery. Zgadzasz się?

en: You are now in %1 (%2)
pl: Jesteś teraz oznaczony jako %1 (%2)

en: Yahoo Chat:
pl: Czat Yahoo:

en: Yahoo Chat: %1
pl: Czat Yahoo: %1

en: Buzz Contact
pl: Wyślij sygnał kontaktowi

en: Show User Info
pl: Pokaż informacje o użytkowniku

en: Request Webcam
pl: Poproś o obraz z kamery

en: Invite to view your Webcam
pl: Zaproś do oglądania obrazu z twojej kamery

en: Yahoo Display Picture
pl: Zdjęcie wyświetlane w Yahoo

en: &Invite others
pl: &Zaproś innych

en: %1|Stealthed
pl: %1|Ukryty

en: View &Webcam
pl: Obejrzyj obraz z &kamery internetowej

en: &Buzz Contact
pl: &Wyślij kontaktowi sygnał

en: &Stealth Setting
pl: &Ukryte ustawienia

en: &Invite to Conference
pl: &Zaproszenie na konferencję

en: &View Yahoo Profile
pl: &Pokaż profil Yahoo

en: Stealth Setting
pl: Ukryte ustawienia

en: Buzz
pl: Hej!

en: <qt>You must enter a valid password.</qt>
pl: <qt>Musisz podać prawidłowe hasło.</qt>

en: Be right back
pl: Zaraz wracam

en: Not at home
pl: Poza domem

en: Not at my desk
pl: Z dala od biurka

en: Not in the office
pl: Poza biurem

en: On the phone
pl: Rozmawiam przez telefon

en: On vacation
pl: Na wczasach

en: Out to lunch
pl: Na obiedzie

en: Stepped out
pl: Wyskoczyłem na chwilę

en: I'm On SMS
pl: Jestem na SMS

en: Custom
pl: Własne

en: Buddy Icon Checksum
pl: Suma kontrolna ikony (awatara)

en: Buddy Icon Expires
pl: Czas ważności ikony (awatara)

en: Buddy Icon Remote URL
pl: URL ikony (awatara)

en: YAB Id
pl: Identyfikator YAB

en: Pager number
pl: Numer pagera

en: Fax number
pl: Numer faksu

en: Additional number
pl: Dodatkowy numer

en: Alternative email 1
pl: Alternatywny e-mail 1

en: Private Address
pl: Prywatny adres

en: Private City
pl: Miasto (prywatny adres)

en: Private State
pl: Stan (prywatny adres)

en: Private ZIP
pl: Kod pocztowy (prywatny adres)

en: Private Country
pl: Kraj (prywatny adres)

en: Private URL
pl: URL (prywatny adres)

en: Corporation
pl: Korporacja

en: Work Address
pl: Adres pracy

en: Work State
pl: Stan (praca)

en: Work ZIP
pl: Kod pocztowy (praca)

en: Work URL
pl: URL (praca)

en: Anniversary
pl: Rocznica

en: Notes
pl: Notatki

en: Additional 1
pl: Dodatkowe 1

en: Additional 2
pl: Dodatkowe 2

en: Additional 3
pl: Dodatkowe 3

en: Additional 4
pl: Dodatkowe 4

en: Account Verification - Yahoo
pl: Weryfikacja konta - Yahoo
