kppp - en to pl translation catalogue (410 entries)

en: &Edit...
pl: &Zmień...

en: Allows you to modify the selected account
pl: Umożliwia modyfikację wybranego połączenia

en: &New...
pl: &Nowe...

en: Create a new dialup connection
    to the Internet
pl: Utwórz nowe połączenie dialup z Internetem

en: Co&py
pl: &Kopiuj

en: Makes a copy of the selected account. All
    settings of the selected account are copied
    to a new account that you can modify to fit your
    needs
pl: Tworzy kopię wybranego połączenia. Wszystkie ustawienia wybranego połączenia są kopiowane do nowego, które można następnie dowolnie modyfikować.

en: De&lete
pl: &Usuń

en: <p>Deletes the selected account
    
    <font color="red"><b>Use with care!</b></font>
pl: Usuwa wybrane połączenie
    
    <font color="red"><b>Używać ostrożnie!</b></font>

en: Phone costs:
pl: Koszty połączenia:

en: <p>This shows the accumulated phone costs
    for the selected account.
    
    <b>Important</b>: If you have more than one 
    account - beware, this is <b>NOT</b> the sum 
    of the phone costs of all your accounts!
pl: <p>Podaje łączne koszty połączeń telefonicznych dla wybranego połączenia.
    
    <b>Ważne</b>: Jeśli masz więcej niż jedno połączenie, zwróć uwagę, że to <b>NIE</b> jest suma kosztów połączeń telefonicznych dla wszystkich połączeń.

en: Volume:
pl: Ruch:

en: <p>This shows the number of bytes transferred
    for the selected account (not for all of your
    accounts. You can select what to display in
    the accounting dialog.
    
    <a href="#volaccounting">More on volume accounting</a>
pl: <p>Pokazuje liczbę bajtów pobranych i wysłanych dla wybranego połączenia (nie dla wszystkich Twoich połączeń). Możesz wybrać co będzie wyświetlane w oknie dialogowym pokazującym koszty.
    
    <a href="#volaccounting">Więcej na temat zliczania kosztów</a>

en: &Reset...
pl: Wyz&eruj...

en: &View Logs
pl: Pokaż &dziennik

en: Maximum number of accounts reached.
pl: Osiągnięto maksymalną liczbę połączeń.

en: Do you want to use the wizard to create the new account or the standard, dialog-based setup?
    The wizard is easier and sufficient in most cases. If you need very special settings, you might want to try the standard, dialog-based setup.
pl: Czy chcesz użyć asystenta do utworzenia nowego połączenia czy też standardowego okienka do ustawień?
    
    W większości przypadków asystent będzie łatwiejszy i wystarczający.Jeśli jednak potrzebujesz specjalnych ustawień, odpowiedniejsza będzie standardowa konfiguracja przez okienko dialogowe.

en: Create New Account
pl: Utwórz nowe połączenie

en: &Wizard
pl: &Pomocnik

en: &Manual Setup
pl: Ustawienia &ręczne

en: No account selected.
pl: Nie wybrano połączenia.

en: Are you sure you want to delete
    the account "%1"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć połączenie "%1"?

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Delete
pl: Usuń

en: New Account
pl: Nowe połączenie

en: Edit Account:
pl: Ustawienia połączenia:

en: Dial
pl: Dzwonienie

en: Dial Setup
pl: Ustawienia dzwonienia

en: IP
pl: Adres IP

en: IP Setup
pl: Ustawienia IP

en: Gateway
pl: Bramka

en: Gateway Setup
pl: Ustawienia bramki

en: DNS Servers
pl: Ustawienia DNS

en: Login Script
pl: Skrypt

en: Edit Login Script
pl: Edytuj skrypt logowania

en: Execute
pl: Uruchom

en: Execute Programs
pl: Uruchom programy

en: Accounting
pl: Koszty

en: You must enter a unique
    account name
pl: Musisz wpisać unikalną nazwę połączenia

en: Login script has unbalanced loop Start/End
pl: Skrypt logowania ma różną liczbę początków i końców pętli

en: Byte
pl: bajtów

en: KiB
pl: KB

en: MiB
pl: MB

en: GiB
pl: GB

en: Reset Accounting
pl: Wyzeruj koszty

en: What to Reset
pl: Co wyzerować

en: Reset the accumulated p&hone costs
pl: Wyzeruj łączne koszty &dzwonienia

en: Check this to set the phone costs
    to zero. Typically you will want to
    do this once a month.
pl: Włącz te opcję jeśli chcesz wyzerować koszty połączeń. Zwykle robi się to raz w miesiącu.

en: Reset &volume accounting
pl: Wyzeruj &ilość przesłanych danych

en: Check this to set the volume accounting
    to zero. Typically you will want to do this
    once a month.
pl: Włącz te opcję jeśli chcesz wyzerować ilość przesłanych danych. Zwykle robi się to raz w miesiącu.

en: &Enable accounting
pl: &Włącz obliczanie kosztów połączenia

en: Check for rule updates
pl: Sprawdź uaktualnienia reguł

en: Selected:
pl: Wybrano cennik:

en: Volume accounting:
pl: Podczas połączenia zliczaj

en: No Accounting
pl: Brak zliczania

en: Bytes In
pl: bajty WE

en: Bytes Out
pl: bajty WY

en: Bytes In & Out
pl: bajty WE i WY

en: Available Rules
pl: Dostępne cenniki

en: (none)
pl: (żaden)

en: Connecting to:
pl: Trwa łączenie z:

en: Unable to create modem lock file.
pl: Nie można utworzyć pliku blokującego modem.

en: Looking for modem...
pl: Poszukiwanie modemu...

en: &Log
pl: &Dziennik

en: Connecting to: %1
pl: Trwa łączenie z: %1

en: Running pre-startup command...
pl: Uruchamianie polecenia wstępnego...

en: Modem device is locked.
pl: Modem jest zablokowany.

en: Initializing modem...
pl: Inicjalizacja modemu...

en: Setting
pl: Ustawianie

en: Setting speaker volume...
pl: Ustawianie poziomu głośności...

en: Turning off dial tone waiting...
pl: Wyłączanie oczekiwania na sygnał linii...

en: Waiting for callback...
pl: Oczekiwanie na połączenie zwrotne...

en: Dialing %1
pl: Łączenie z %1

en: Line busy. Hanging up...
pl: Linia zajęta. Rozłączanie...

en: Line busy. Waiting: %1 seconds
pl: Linia zajęta. Przerwa: %1 sek.

en: No Dial Tone
pl: &Brak sygnału

en: No carrier. Waiting: %1 seconds
pl: Brak połączenia. Przerwa: %1 sek.

en: No Carrier
pl: Brak połączenia

en: Digital Line Protection Detected.
pl: Wykryto cyfrowe zabezpieczenie linii.

en: A Digital Line Protection (DLP) error response has been detected.
    Please disconnect the phone line.
    
    Do NOT connect this modem to a digital phone line or the modem could get permanently damaged
pl: Wykryto cyfrowe zabezpieczenie linii (DLP). Proszę rozłączyć linię telefoniczną.
    
    NIE należy podłączać modemu do cyfrowej linii telefonicznej. Może się to skończyć nieodwracalnym uszkodzeniem modemu.

en: Scanning %1
pl: Skanowanie %1

en: Saving %1
pl: Zapisywanie %1

en: Sending %1
pl: Wysyłanie %1

en: Expecting %1
pl: Oczekiwanie na %1

en: Pause %1 seconds
pl: Przerwa %1 sekund

en: Timeout %1 seconds
pl: Limit oczekiwania %1 sekund

en: Hangup
pl: Rozłącz

en: Answer
pl: Odpowiedź

en: Password %1
pl: Hasło %1

en: Prompting %1
pl: Zgłoszenie %1

en: PW Prompt %1
pl: Pytanie o hasło (PW Prompt) %1

en: Loop Start %1
pl: Początek pętli %1

en: ERROR: Nested too deep, ignored.
pl: Błąd: Zbyt głębokie zagnieżdżenia, zignorowano.

en: Loops nested too deeply.
pl: Pętle zagnieżdżone zbyt głęboko.

en: Loop End %1
pl: Koniec pętli %1

en: LoopEnd without matching Start. Line: %1
pl: Koniec pętli bez dopasowania początku. Wiersz: %1

en: Starting pppd...
pl: Uruchamianie pppd...

en: Scan Var: %1
pl: Sprawdzanie zmiennych: %1

en: Found: %1
pl: Znaleziono: %1

en: Looping: %1
pl: W pętli: %1

en: One moment please...
pl: Zaczekaj chwilę, proszę...

en: Script timed out.
pl: Upłynął maksymalny czas wykonywania skryptu.

en: Scanning: %1
pl: Skanowanie: %1

en: Expecting: %1
pl: Oczekiwanie na: %1

en: Logging on to network...
pl: Logowanie do sieci...

en: Running startup command...
pl: Uruchamianie poleceń wstępnych...

en: Done
pl: Gotowe

en: None
pl: Żaden

en: Hardware [CRTSCTS]
pl: Sprzętowa [CRTSCTS]

en: pppd command + command-line arguments exceed 2024 characters in length.
pl: Opcje polecenia pppd przekroczyły maksimum: 2024 znaki.

en: Connected at:
pl: Szybkość portu:

en: Time connected:
pl: Czas połączenia:

en: Session bill:
pl: Koszt sesji:

en: Total bill:
pl: Całkowity koszt:

en: &Disconnect
pl: &Rozłącz

en: De&tails
pl: &Szczegóły

en: Connection: %1
    Connected at: %2
    Time connected: %3
pl: Połączenie: %1
    z szybkością: %2
    Czas połączenia: %3

en: 
    Session Bill: %1
    Total Bill: %2
pl: 
    Koszt połączenia: %1
    Koszt całkowity: %2

en: Login Script Debug Window
pl: Podgląd skryptu logowania

en: &Close
pl: Z&amknij

en: Details
pl: Szczegóły

en: Disconnect
pl: Rozłącz

en: Connection &name:
pl: &Nazwa połączenia:

en: Type in a unique name for this connection
pl: Podaj unikalną nazwę połączenia

en: P&hone number:
pl: Numer &telefonu:

en: &Add...
pl: &Dodaj...

en: &Remove
pl: &Usuń

en: <p>Specifies the phone numbers to dial. You
    can supply multiple numbers here, simply
    click on "Add". You can arrange the
    order the numbers are tried by using the
    arrow buttons.
    
    When a number is busy or fails, <i>kppp</i> will 
    try the next number and so on
pl: <p>Podaje numer telefonu na który się dzwoni. Można podać wiele numerów, wystarczy kliknąć na "Dodaj". Kolejność numerów, w której są próbowane można zmienić używając przycisków ze strzałkami.
    
    Gdyby wydzwaniany numer był zajęty lub nie udawało połączyć, <i>KPPP</i> będzie próbował następny numer itd.

en: A&uthentication:
pl: &Uwierzytelnianie:

en: Script-based
pl: Oparta na skrypcie

en: Terminal-based
pl: Oparta na terminalu

en: <p>Specifies the method used to identify yourself to
    the PPP server. Most universities still use
    <b>Terminal</b>- or <b>Script</b>-based authentication,
    while most ISP use <b>PAP</b> and/or <b>CHAP</b>. If
    unsure, contact your ISP.
    
    If you can choose between PAP and CHAP,
    choose CHAP, because it is much safer. If you do not know
    whether PAP or CHAP is right, choose PAP/CHAP.
pl: <p>Podaje metodę używaną do przedstawienia się serwerowi PPP. Większość uniwersytetów ciągle używa uwierzytelniania opartego na <b>Terminalu</b> lub <b>Skrypcie</b>, podczas gdy większość ISP (dostarczycieli Internetu) używa <b>PAP</b> i/lub <b>CHAP</b>. W razie wątpliwości skontaktuj się ze swoim ISP.
    
    Jeżeli możesz wybrać między PAP i CHAP, wybierz CHAP, ponieważ jest o wiele bezpieczniejsze. Jeśli nie wiesz czy PAP albo CHAP zadziała, wybierz PAP/CHAP.

en: Store &password
pl: Zapamiętaj &hasło

en: <p>When this is turned on, your ISP password
    will be saved in <i>kppp</i>'s config file, so
    you do not need to type it in every time.
    
    <b><font color="red">Warning:</font> your password will be stored as
    plain text in the config file, which is
    readable only to you. Make sure nobody
    gains access to this file!
pl: <p>Kiedy ta opcja jest włączona, Twoje hasło u ISP będzie zapamiętane w pliku ustawień <i>KPPP</i>, zatem nie będzie potrzeby podawania go za każdym razem.
    
    <b><font color="red">Ostrzeżenie:</font> Twoje hasło będzie zapisane jako zwykły tekst w pliku ustawień, który jest przeznaczony do odczytu tylko dla Ciebie. Upewnij się, że nikt inny nie uzyska dostępu do tego pliku!

en: &Callback type:
pl: &Typ połączenia zwrotnego:

en: Administrator-defined
pl: Zdefiniowane przez administratora

en: User-defined
pl: Zdefiniowane przez użytkownika

en: Callback type
pl: Typ połączenia zwrotnego

en: Call&back number:
pl: &Numer połączenia zwrotnego:

en: Callback phone number
pl: Numer telefonu zwrotnego:

en: Customize &pppd Arguments...
pl: Dostosuj &argumenty pppd...

en: Here you can select commands to run at certain stages of the
    connection. The commands are run with your real user id, so
    you cannot run any commands here requiring root permissions
    (unless, of course, you are root).
    
    Be sure to supply the whole path to the program otherwise
    kppp might be unable to find it.
pl: Można tu wybrać polecenia jakie mają zostać wykonane na pewnych etapach 
    połączenia. Polecenia są wykonywane z Twoim prawdziwym identyfikatorem 
    użytkownika, zatem nie można wykonać programów wymagających uprawnień 
     administratora (o ile sam nim w danym momencie nie jesteś).
    
    Upewnij się, że podane zostały pełne ścieżki do programów, w przeciwnym razie 
    KPPP może ich nie znaleźć.

en: &Before connect:
pl: Prz&ed połączeniem:

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is established. It is called immediately before
    dialing has begun.
    
    This might be useful, e.g. to stop HylaFAX blocking the
    modem.
pl: Pozwala uruchomić wybrany program <b>przed</b> ustanowieniem połączenia. Program jest uruchamiany na chwilę przed rozpoczęciem wydzwaniania.
    
    Może to być użyteczne, na przykład by HylaFAX przestał blokować modem.

en: &Upon connect:
pl: P&o połączeniu:

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    is established. When your program is called, all
    preparations for an Internet connection are finished.
    
    Very useful for fetching mail and news
pl: Pozwala uruchomić wybrany program <b>po</b> ustanowieniu połączenia. Kiedy program jest uruchamiany, wszystkie czynności związane z uzyskaniem połączenia są już zakończone.
    
    Jest to bardzo użyteczne do ściągania poczty czy grup dyskusyjnych.

en: Before &disconnect:
pl: Przed &rozłączeniem:

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is closed. The connection will stay open until
    the program exits.
pl: Pozwala uruchomić wybrany program <b>przed</b> zakończeniem połączenia. Pozostanie ono utrzymane aż do zakończenia działania wybranego programu.

en: U&pon disconnect:
pl: Po ro&złączeniu:

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    has been closed.
pl: Pozwala uruchomić wybrany program <b>po</b> zakończeniu połączenia z Internetem.

en: C&onfiguration
pl: &Ustawienia

en: Dynamic IP address
pl: Zmienny adres IP

en: Select this option when your computer gets an
    internet address (IP) every time a
    connection is made.
    
    Almost every Internet Service Provider uses
    this method, so this should be turned on.
pl: Wybierz tę opcję jeśli komputer ma przypisywany adres internetowy (numer IP)
    przy każdym połączeniu.
    
    Prawie każdy dostarczyciel Internetu (ISP) używa tej metody, zatem powinna
    ona być włączona

en: Static IP address
pl: Stały adres IP

en: Select this option when your computer has a
    fixed internet address (IP). Most computers
    do not have one, so you should probably select
    dynamic IP addressing unless you know what you
    are doing.
pl: Wybierz tę opcję, jeśli Twój komputer ma stały adres
     internetowy (IP). Większość komputerów (szczególnie
    domowych) takowego nie posiada, więc powinieneś raczej
    wybrać dynamiczny adres IP, chyba, że wiesz, co robisz.

en: &IP address:
pl: Adres &IP:

en: If your computer has a permanent internet
    address, you must supply your IP address here.
pl: Jeśli Twój komputer ma przypisany stały adres internetowy (numer IP), musisz go tutaj podać.

en: &Subnet mask:
pl: &Maska podsieci:

en: <p>If your computer has a static Internet address,
    you must supply a network mask here. In almost
    all cases this netmask will be <b>255.255.255.0</b>,
    but your mileage may vary.
    
    If unsure, contact your Internet Service Provider
pl: <p>Jeśli Twój komputer ma stały adres internetowy, (numer IP), musisz podać tu maskę podsieci. W prawie wszystkich wypadkach będzie to <b>255.255.255.0</b>, ale w Twoim przypadku może być inaczej.
    
    W razie wątpliwości skontaktuj się z Twoim dostarczycielem Internetu (ISP) lub administratorem sieci.

en: &Auto-configure hostname from this IP
pl: Ustaw &automatycznie nazwę komputera z tego IP

en: <p>Whenever you connect, this reconfigures
    your hostname to match the IP address you
    got from the PPP server. This may be useful
    if you need to use a protocol which depends
    on this information, but it can also cause several
    <a href="kppp-7.html#autohostname">problems</a>.
    
    Do not enable this unless you really need it.
pl: <p>Powoduje przy każdym połączeniu ponowne ustawienie nazwy Twojego komputera, aby dopasować się do adresu IP uzyskanego z serwera PPP. Może to być użyteczne jeśli musisz używać protokołu, który takiego dopasowania wymaga, ale może też wywołać pewne <a href="KPPP-7.html#autohostname">problemy</a>.
    
    Nie uaktywniaj tej opcji, chyba że naprawdę musisz.

en: Selecting this option might cause some weird problems with the X-server and applications while kppp is connected. Do not use it unless you know what you are doing.
    For more information take a look at the handbook (or help) in the "Frequently asked questions" section.
pl: Wybranie tej opcji może spowodować dziwne zachowanie serwera X i programów, gdy KPPP jest połączony. Nie używaj tego jeśli nie jesteś pewny, że jest to konieczne i wiesz, co robisz!
    
    Więcej informacji można znaleźć w pomocy w sekcji "Często zadawane pytania"

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Domain &name:
pl: &Domena:

en: If you enter a domain name here, this domain
    name is used for your computer while you are
    connected. When the connection is closed, the
    original domain name of your computer is
    restored.
    
    If you leave this field blank, no changes are
    made to the domain name.
pl: Jeśli podasz w tym miejscu nazwę domeny, wtedy nazwa ta będzie używana podczas trwania połączenia. Po jego zakończeniu przywrócona zostanie oryginalna nazwa domeny Twojego komputera.
    
    Jeśli pozostawisz to pole puste, wtedy nie będą dokonywane żadne zmiany nazwy domeny.

en: C&onfiguration:
pl: &Ustawienia:

en: Automatic
pl: Automatyczna

en: Manual
pl: Ręczna

en: DNS &IP address:
pl: Adres IP dla &DNS:

en: <p>Allows you to specify a new DNS server to be
    used while you are connected. When the
    connection is closed, this DNS entry will be
    removed again.
    
    To add a DNS server, type in the IP address of
    the DNS server here and click on <b>Add</b>
pl: <p>Pozwala na podanie nazwy nowego serwera DNS używanego podczas połączenia. Po jego zakończeniu ta nazwa serwera zostanie ponownie usunięta.
    
    Aby dodać serwer DNS, wpisz tu jego numer IP i kliknij na przycisk <b>Dodaj</b>

en: &Add
pl: &Dodaj

en: Click this button to add the DNS server
    specified in the field above. The entry
    will then be added to the list below
pl: Kliknij na ten przycisk, aby dodać serwer DNS podany w powyższym polu edycyjnym. Numer zostanie dodany do poniższej listy

en: Click this button to remove the selected DNS
    server entry from the list below
pl: Kliknij na ten przycisk, aby usunąć wybrany serwer DNS z poniższej listy

en: DNS address &list:
pl: &Lista serwerów DNS:

en: <p>This shows all defined DNS servers to use
    while you are connected. Use the <b>Add</b> and
    <b>Remove</b> buttons to modify the list
pl: <p>Pokazuje listę wszystkich zdefiniowanych serwerów DNS używanych podczas połączenia. Użyj przycisków <b>Dodaj</b> i <b>Usuń</b>, aby ją zmodyfikować

en: &Disable existing DNS servers during connection
pl: W&yłącz istniejące DNS w czasie połączenia

en: <p>When this option is selected, all DNS
    servers specified in <tt>/etc/resolv.conf</tt> are
    temporary disabled while the dialup connection
    is established. After the connection is
    closed, the servers will be re-enabled
    
    Typically, there is no reason to use this
    option, but it may become useful under 
    some circumstances.
pl: <p>Gdy ta opcja jest uaktywniona, wszystkie serwery DNS podane w pliku <tt>/etc/resolv.conf</tt> są dezaktywowane i ignorowane po uzyskaniu połączenia. Po jego zakończeniu są one ponownie uaktywniane.
    
    Zwykle nie ma powodów, by używać tę opcję, choć w pewnych okolicznościach może się ona okazać przydatna

en: Default gateway
pl: Domyślna bramka

en: This makes the PPP peer computer (the computer
    you are connected to with your modem) to act as
    a gateway. Your computer will send all packets not
    going to a computer inside your local net to this
    computer, which will route these packets.
    
    This is the default for most ISPs, so you should
    probably leave this option on.
pl: Powoduje, że komputer, z którym się jest połączony przez modem staje się bramką. Twój komputer będzie wysyłał wszystkie pakiety nie przeznaczone dla komputera z lokalnej sieci, właśnie do tego komputera, który stanie się bramką.
    
    Jest to opcja domyślna dla większości dostarczycieli Internetu, więc lepiej zostawić ją włączoną.

en: Static gateway
pl: Stała bramka

en: <p>Allows you to specify which computer you want
    to use as gateway (see <i>Default Gateway</i> above)
pl: <p>Pozwala na podanie, który komputer ma być używany jako bramka (spójrz powyżej na <i>Domyślna bramka</i>).

en: Gateway &IP address:
pl: Adres &bramki IP:

en: &Assign the default route to this gateway
pl: Przypisz &domyślny routing do tej bramki

en: If this option is enabled, all packets not
    going to the local net are routed through
    the PPP connection.
    
    Normally, you should turn this on
pl: Gdy ta opcja jest włączona, wtedy wszystkie pakiety nie przeznaczone dla lokalnej sieci są przekazywane przez połączenie PPP.
    
    Zwykle ta opcja powinna być uaktywniona.

en: &Insert
pl: W&staw

en: Add Phone Number
pl: Dodaj numer telefonu

en: Enter a phone number:
pl: Numer telefonu:

en: pppd version:
pl: Wersja pppd:

en: pppd &timeout:
pl: &Limit czasu pppd:

en:  sec
pl:  s.

en: <i>kppp</i> will wait this number of seconds
    to see if a PPP connection is established.
    If no connection is made in this time frame,
    <i>kppp</i> will give up and kill pppd.
pl: <i>KPPP</i> poczeka tyle sekund, aby zobaczyć czy połączenie z Internetem zostało ustanowione.
    Jeśli nie uda się połączenia nawiązać w tym czasie, <i>KPPP</i> zrezygnuje i zakończy pppd.

en: Doc&k into panel on connect
pl: Pokaż &na panelu w trakcie połączenia

en: <p>After a connection is established, the
    window is minimized and a small icon
    in the KDE panel represents this window.
    
    Clicking on this icon will restore the
    window to its original location and
    size.
pl: <p>Po ustanowieniu połączenia, okno jest minimalizowane i jest reprezentowane przez małą ikonę na Panelu.
    
    Kliknięcie na nią przywróci okno do poprzedniego położenia i rozmiaru.

en: A&utomatic redial on disconnect
pl: &Dzwoń ponownie po rozłączeniu

en: <p>When a connection is established and
    it somehow gets disconnected, <i>kppp</i>
    will try to reconnect to the same account.
    
    See <a href="#redial">here</a> for more on this topic.
pl: Jeżeli po ustanowieniu połączenia dojdzie z jakiegokolwiek powodu do rozłączenia, wtedy <i>KPPP</i> spróbuje ponownie się połączyć, używając tych samych ustawień.
    
    Zobacz <a href="#redial">tutaj</a>, by uzyskać więcej informacji.

en: Automatic redial on NO &CARRIER
pl: &Dzwoń ponownie po braku połączenia

en: <p>When dialing if modem returns NO CARRIER
    the program will make a new attempt to redial
    instead of waiting for user to click <CANCEL>
    button.
pl: <p>Kiedy nie uda się nawiązać połączenia za pierwszym razem, program spróbuje połączyć się ponownie, zamiast czekać, aż użytkownik wciśnie przycisk <Anuluj>.

en: &Show clock on caption
pl: Pokaż &czas połączenia na pasku zadań

en: When this option is checked, the window
    title shows the time since a connection
    was established. Very useful, so you 
    should turn this on
pl: Gdy ta opcja jest włączona belka tytułowa okna pokazuje czas jaki minął od nawiązania połączenia. Jest to użyteczne, więc warto pozostawić ją włączoną.

en: Disco&nnect on X server shutdown
pl: Rozłącz przy zamknięciu &X

en: <p>Checking this option will close any
    open connection when the X-server is
    shut down. You should enable this option
    unless you know what you are doing.
    
    See <a href="#disxserver">here</a> for more on this.
pl: <p>Włączenie tej opcji spowoduje, że każde nawiązane połączenie jest kończone, gdy zamykany jest X serwer. Opcja powinna być, uaktywniona, chyba, że naprawdę wiesz co robisz. 
    Zobacz <a href="#disxserver">tutaj</a>, by uzyskać więcej informacji.

en: &Quit on disconnect
pl: &Zakończ po rozłączeniu

en: When this option is turned on, <i>kppp</i>
    will be closed when you disconnect
pl: Jeżeli opcja jest włączona, <i>KPPP</i> będzie kończony po rozłączeniu.

en: Minimi&ze window on connect
pl: Minimalizuj o&kno w czasie połączenia

en: Iconifies <i>kppp</i>'s window when a
    connection is established
pl: Minimalizuje okno <i>KPPP</i> po nawiązaniu połączenia.

en: Modem &name:
pl: &Nazwa modemu:

en: Type in a unique name for this modem
pl: Podaj unikatową nazwę tego modemu

en: Modem de&vice:
pl: Urzą&dzenie modemu:

en: This specifies the serial port your modem is attached 
    to. On Linux/x86, typically this is either /dev/ttyS0 
    (COM1 under DOS) or /dev/ttyS1 (COM2 under DOS).
    
    If you have an internal ISDN card with AT command
    emulation (most cards under Linux support this), you
    should select one of the /dev/ttyIx devices.
pl: Podaje port szeregowy do którego jest podłączony modem. W systemie Linux/x86 zwykle jest to /dev/ttyS0 (COM1 pod DOS-em) lub /dev/ttyS1 (COM2 pod DOS-em).
    
    Jeśli masz wewnętrzną kartę ISDN emulującą polecenia AT (większość kart pod Linuksem tak robi) powinieneś wybrać jedno z urządzeń /dev/ttyIx.

en: &Flow control:
pl: &Kontrola przepływu:

en: Software [XON/XOFF]
pl: Programowa [XON/XOFF]

en: <p>Specifies how the serial port and modem
    communicate. You should not change this unless
    you know what you are doing.
    
    <b>Default</b>: CRTSCTS
pl: <p>Podaje jak komunikują się ze sobą port szeregowy i modem. Nie powinieneś tego zmieniać, chyba, ze naprawdę wiesz co robisz.
    
    <b>Domyślnie</b>: CRTSCTS

en: &Line termination:
pl: &Znak końca wiersza:

en: <p>Specifies how AT commands are sent to your
    modem. Most modems will work fine with the
    default <i>CR/LF</i>. If your modem does not react
    to the init string, you should try different
    settings here
    
    <b>Default</b>: CR/LF
pl: <p>Podaje jak będą wysyłane do Twojego modemu polecenia AT. Większość modemów, będzie pracowała poprawnie z domyślnym <i>CR/LF</i>. Gdyby jednak modem nie reagował na inicjalizujący ciąg znaków wtedy spróbuj innych ustawień.
    
    <b>Domyślnie</b>: CR/LF

en: Co&nnection speed:
pl: &Szybkość połączenia:

en: Specifies the speed your modem and the serial
    port talk to each other. You should begin with
    at least 115200 bits/sec (or more if you know
    that your serial port supports higher speeds).
    If you have connection problems, try to reduce
    this value.
pl: Podaje szybkość z jaką komunikują się modem i port szeregowy. Powinieneś zacząć od 115200 bits/sek (chyba, że wiesz, że port szeregowy potrafi pracować z większymi prędkościami).
    Jeśli wystąpią problemy z połączeniem, spróbuj obniżyć tę wartość.

en: &Use lock file
pl: Użyj pliku &blokującego

en: <p>To prevent other programs from accessing the
    modem while a connection is established, a
    file can be created to indicate that the modem
    is in use. On Linux an example file would be
    <tt>/var/lock/LCK..ttyS1</tt>
    Here you can select whether this locking will
    be done.
    
    <b>Default</b>: On
pl: <p>Aby upewnić się, że żaden inny program nie będzie próbował uzyskać dostępu do modemu w czasie trwania połączenia, tworzony jest plik którego obecność wskazuje, że modem jest używany. W systemie Linux może to być plik o nazwie:
    <i>/var/lock/LCK..ttyS1</i>
    Możesz tu wybrać, czy taki plik blokujący ma być tworzony.
    
    <b>Domyślnie</b>: Włączone

en: Modem &timeout:
pl: &Limit czasu modemu:

en: This specifies how long <i>kppp</i> waits for a
    <i>CONNECT</i> response from your modem. The
    recommended value is 30 seconds.
pl: Podaje jak długo <i>KPPP</i> ma czekać na odpowiedź <i>CONNECT</i> od modemu. Zalecana wartość to 30 sekund.

en: &Wait for dial tone before dialing
pl: &Czekaj na sygnał przed wybraniem numeru

en: <p>Normally the modem waits for a dial tone
    from your phone line, indicating that it can
    start to dial a number. If your modem does not
    recognize this sound, or your local phone system
    does not emit such a tone, uncheck this option
    
    <b>Default:</b>: On
pl: Zwykle modem czeka na sygnał na linii telefonicznej oznaczający, że może rozpocząć wybieranie numeru. Jeśli jednak modem nie rozpoznaje sygnału lub lokalna centrala telefoniczna nie wysyła takiego, wtedy wyłącz tę opcję.
    
    <b>Domyślnie:</b> włączona

en: B&usy wait:
pl: Czekaj, gdy za&jęte:

en: Specifies the number of seconds to wait before
    redial if all dialed numbers are busy. This is
    necessary because some modems get stuck if the
    same number is busy too often.
    
    The default is 0 seconds, you should not change
    this unless you need to.
pl: Podaje, ile sekund należy odczekać przed ponownym wybraniem numeru, jeżeli w poprzedniej próbie numer był zajęty. Jest to konieczne, ponieważ niektóre modemy blokują się, gdy zbyt często próbuje się zadzwonić na zajęty numer.
    Domyślnie jest to 0 sekund, nie powinno się tego zmieniać, chyba, że jest to konieczne.

en: Modem &volume:
pl: &Głośność modemu:

en: Most modems have a speaker which makes
    a lot of noise when dialing. Here you can
    either turn this completely off or select a
    lower volume.
    
    If this does not work for your modem,
    you must modify the modem volume command.
pl: Większość modemów ma głośniczek, którym modem "ćwierka" podczas dzwonienia. Tutaj możesz go wyłączyć lub ściszyć.
    
    Jeśli to nie zadziała, to musisz zmodyfikować polecenie dźwięku swojego modemu.

en: Modem asserts CD line
pl: Modem kontroluje linię CD

en: This controls how <i>kppp</i> detects that the modem
    is not responding. Unless you are having
    problems with this, do not modify this setting.
    
    <b>Default</b>: Off
pl: Określa się tu jak <i>KPPP</i> wykrywa brak odpowiedzi od modemu. Jeżeli wszystko działa, raczej nie zmieniaj tego ustawienia.
    
    <b>Domyślnie</b>: wyłączone

en: Mod&em Commands...
pl: Pol&ecenia modemu...

en: Allows you to change the AT command for
    your modem.
pl: Pozwala na zmianę poleceń AT dla Twojego modemu

en: &Query Modem...
pl: O&dpytaj modem...

en: Most modems support the ATI command set to
    find out vendor and revision of your modem.
    
    Press this button to query your modem for
    this information. It can be useful to help
    you set up the modem
pl: Większość modemów obsługuje zestaw poleceń ATI. Używając ich, można się dowiedzieć kto jest producentem i jak jest wersja modemu.
    
    Kliknij ten przycisk, by uzyskać te informacje od modemu. Może to być przydatne przy jego ustawień.

en: Opens the built-in terminal program. You
    can use this if you want to play around
    with your modem's AT command set
pl: Otwiera wbudowany terminal. Przydaje się, gdy chcesz poeksperymentować z zestawem poleceń AT modemu.

en: &Enable throughput graph
pl: Wy&kres przepustowości łącza

en: Graph Colors
pl: Kolory wykresu

en: Bac&kground:
pl: &Tło:

en: &Text:
pl: T&ekst:

en: I&nput bytes:
pl: &Bajty przychodzące:

en: O&utput bytes:
pl: Bajty w&ychodzące:

en: C&onnect to:
pl: Połącz &z:

en: Use &modem:
pl: &Użyj modemu:

en: &Login ID:
pl: Uży&tkownik:

en: <p>Type in the username that you got from your
    ISP. This is especially important for PAP
    and CHAP. You may omit this when you use
    terminal-based or script-based authentication.
    
    <b>Important</b>: case is important here:
    <i>myusername</i> is not the same as <i>MyUserName</i>.
pl: <p>Wpisz tu swoją nazwę użytkownika, którą uzyskałeś od swojego dostawcy usług internotwych. Jest to szczególnie istotne w przypadku PAP oraz CHAP. Możesz to pominąć, jeśli używasz uwierzytelniania opartego na terminalu lub skrypcie.
    
    <b>Ważne</b>: wielkość liter ma znaczenie: <i>mojanazwa</i> to nie to samo co <i>MojaNazwa</i>.

en: &Password:
pl: &Hasło:

en: <p>Type in the password that you got from your
    ISP. This is especially important for PAP
    and CHAP. You may omit this when you use
    terminal-based or script-based authentication.
    
    <b>Important</b>: case is important here:
    <i>mypassword</i> is not the same as <i>MyPassword</i>.
pl: <p>Wpisz tu swoją hasło, które uzyskałeś od swojego dostawcy usług internotwych. Jest to szczególnie istotne w przypadku PAP oraz CHAP. Możesz to pominąć, jeśli używasz uwierzytelniania opartego na terminalu lub skrypcie.
    
    <b>Ważne</b>: wielkość liter ma znaczenie: <i>mojehasło</i> to nie to samo co <i>MojeHasło</i>.

en: Show lo&g window
pl: Pokaż pod&gląd

en: <p>This controls whether a log window is shown.
    A log window shows the communication between
    <i>kppp</i> and your modem. This will help you
    in tracking down problems.
    
    Turn it off if <i>kppp</i> routinely connects without
    problems
pl: <p>Określa, czy widoczne jest okno podglądu. Pokazuje ono przebieg komunikacji między <i>KPPP</i> a Twoim modemem. Pomoże to znaleźć przyczynę ewentualnych błędów.
    
    Wyłącz to jeśli <i>KPPP</i> łączy się bez żadnych problemów

en: Co&nfigure...
pl: &Ustawienia...

en: &Connect
pl: &Połącz

en: No such Modem:
    %1
    Falling back to default
pl: Brak takiego modemu:
    %1
    Używany jest domyślny

en: No such Account:
    %1
pl: Brak połączenia:
    %1

en: KPPP Configuration
pl: Ustawienia KPPP

en: &Accounts
pl: &Połączenia

en: Account Setup
pl: Połączenia

en: &Modems
pl: &Modemy

en: Modems Setup
pl: Ustawienia modemów

en: &Graph
pl: &Wykres

en: Throughput Graph
pl: Wykres przepustowości łącza

en: M&isc
pl: &Różne

en: Miscellaneous Settings
pl: Ustawienia różne

en: Timeout expired while waiting for the PPP interface to come up.
pl: Przekroczony limit czasu podczas oczekiwania na start PPP.

en: <p>The pppd daemon died unexpectedly!</p>
pl: <p>Demon pppd nieoczekiwanie zakończył działanie!</p>

en: <p>Exit status: %1
pl: <p>Stan zakończenia: %1

en: </p><p>See 'man pppd' for an explanation of the error codes or take a look at the kppp FAQ on   <a href="%1">%1</a></p>
pl: </p><p>Przeczytaj 'man pppd', by znaleźć wyjaśnienia kodów błędów albo spójrz do często zadawanych pytań (FAQ) kppp pod adresem <a href="%1">%1</a></p>

en: Error
pl: Błąd

en: &Details
pl: &Szczegóły

en: kppp's helper process just died.
    Since further execution would be pointless, kppp will shut down now.
pl: Niestety, pomocniczy proces KPPP właśnie zakończył działanie.
    Dalsze wykonanie programu jest bezcelowe, dlatego KPPP zostanie zakończony.

en: Cannot find the PPP daemon!
    Make sure that pppd is installed and that you have entered the correct path.
pl: Nie można odnaleźć demona PPP!
    Upewnij się, że pppd jest zainstalowany i podałeś właściwą ścieżkę.

en: kppp cannot execute:
     %1
    Please make sure that you have given kppp setuid permission and that pppd is executable.
pl: KPPP nie mógł uruchomić
     %1
    Upewnij się, że KPPP ma ustawione prawo SETUID, a pppd jest wykonywalne.

en: kppp can not find:
     %1
    Please make sure you have setup your modem device properly and/or adjust the location of the modem device on the modem tab of the setup dialog.
pl: KPPP nie znalazł:
     %1
    Proszę sprawdzić, czy modem jest podłączony a ustawienia portu modemu na karcie Modem są poprawne.

en: You have selected the authentication method PAP or CHAP. This requires that you supply a username and a password.
pl: Wybrano uwierzytelnianie PAP lub CHAP. Wymagają one podania nazwy użytkownika i hasła.

en: Cannot create PAP/CHAP authentication
    file "%1"
pl: Nie można utworzyć pliku "%1" do uwierzytelniania PAP/CHAP

en: You must specify a telephone number.
pl: Musisz podać numer telefonu.

en: Disconnecting...
pl: Rozłączanie...

en: Executing command before disconnection.
pl: Trwa wykonywanie poleceń przed rozłączeniem.

en: Announcing disconnection.
pl: Rozłączanie.

en: Exiting kPPP will close your PPP Session.
pl: Zamknięcie KPPP zakończy Twoje połączenie.

en: Quit kPPP?
pl: Zakończyć KPPP?

en: Can not load the accounting ruleset "%1".
pl: Nie można wczytać reguły cennika "%1".

en: Recent Changes in KPPP
pl: Ostatnie zmiany w KPPP

en: From version 1.4.8 on, kppp has a new feature
    called "Quickhelp". It is similar to a tooltip,
    but you can activate it whenever you want.
    
    To activate it, simply click on a control (like
    a button or a label) with the right mouse button.
    If the item supports Quickhelp, a popup menu
    will appear leading to Quickhelp.
    
    To test it, right-click somewhere in this text.
pl: Począwszy od wersji 1.4.8 KPPP ma nową funkcję zwaną "Krótka pomoc". Jest to podobne do podpowiedzi, ale możesz ją w dowolnym momencie uaktywnić.
    
    By to uczynić, kliknij na element okna (np. przycisk albo tekst) prawym klawiszem myszki. Jeśli obiekt obsługuje krótką pomoc, pojawi się proste menu z opcją otwierającą krótką pomoc.
    
    By to sprawdzić kliknij prawym klawiszem myszki gdziekolwiek na tym tekście.

en: Do not show this hint again
pl: Nie pokazuj więcej tej podpowiedzi

en: This is an example of <b>QuickHelp</b>.
    This window will stay open until you
    click a mouse button or a press a key.
pl: To jest przykład <b>Krótkiej pomocy</b>.
    Okienko zostanie zamknięte dopiero po kliknięciu myszką lub naciśnięciu klawisza.

en: Login Terminal Window
pl: Okno terminala logowania

en: A dialer and front-end to pppd
pl: Program dzwoniący i interfejs do pppd

en: (c) 1999-2002, The KPPP Developers
pl: (c) 1999-2002, Autorzy KPPP

en: Current maintainer
pl: Aktualny opiekun

en: Original author
pl: Autor pierwowzoru

en: Connect using 'account_name'
pl: Połącz używając 'nazwa_połączenia'

en: Connect using 'modem_name'
pl: Połącz używając 'nazwa_modemu'

en: Terminate an existing connection
pl: Przerwij trwające połączenie

en: Quit after end of connection
pl: Zakończ przy rozłączeniu

en: Check syntax of rule_file
pl: Sprawdź składnię pliku reguł

en: Enable test-mode
pl: Włącz tryb testowania

en: Use the specified device
pl: Użyj podanego urządzenia

en: kppp can not create or read from
    %1.
pl: kppp nie może utworzyć albo czytać z
    %1.

en: kppp has detected a %1 file.
    Another instance of kppp seems to be running under process-ID %2.
    Please click Exit, make sure that you are not running another kppp, delete the pid file, and restart kppp.
    Alternatively, if you have determined that there is no other kppp running, please click Continue to begin.
pl: KPPP wykrył obecność pliku %1.
    Wydaje się, że KPPP jest już uruchomiony w procesie o identyfikatorze %2.
    Wybierz przycisk Zakończ, sprawdź czy KPPP nie jest już uruchomiony,usuń plik z identyfikatorem procesu i uruchom ponownie KPPP.
    Jeśli jesteś pewny, że KPPP nie jest uruchomiony, kliknij Kontynuuj, żeby uruchomić program.

en: Exit
pl: Zakończ

en: Kppp Mini-Terminal
pl: KPPP Mini-Terminal

en: &Reset Modem
pl: &Reset modemu

en: MiniTerm - A terminal emulation for KPPP
    
    (c) 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    (c) 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    (c) 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    This program is published under the GNU GPL
    (GNU General Public License)
pl: MiniTerm - Emulacja terminala dla KPPP
    
    (c) 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    (c) 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    (c) 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    Program udostępniany na licencji GNU GPL
    (GNU General Public License)

en: &File
pl: &Plik

en: Close MiniTerm
pl: Zamknij MiniTerm

en: Reset Modem
pl: Reset modemu

en: Help
pl: Pomoc

en: Initializing Modem
pl: Inicjalizacja modemu

en: Modem Ready
pl: Modem gotów

en: Hanging up...
pl: Rozłączanie...

en: Resetting Modem
pl: Resetuję modem

en: Unable to open modem.
pl: Nie można otworzyć modemu.

en: Unable to detect state of CD line.
pl: Nie można wykryć stanu linii CD.

en: The modem is not ready.
pl: Modem nie jest gotowy.

en: The modem is busy.
pl: Modem jest zajęty.

en: Modem Ready.
pl: Modem gotów

en: Can not restore tty settings: tcsetattr()
pl: Nie można przywrócić ustawień tty: tcsetattr()

en: The modem does not respond.
pl: Modem nie odpowiada.

en: Unknown speed
pl: Nieznana szybkość

en: Edit Modem Commands
pl: Edycja poleceń modemu

en: Pre-init delay (sec/100):
pl: Przerwa przed inicjalizacją (sek/100):

en: Initialization string %1:
pl: Polecenie inicjalizujące %1:

en: Post-init delay (sec/100):
pl: Przerwa po inicjalizacji (sek/100):

en: Dialing speed (sec/100):
pl: Prędkość dzwonienia (sekundy/100):

en: Init &response:
pl: Odpowiedź na &inicjalizację:

en: No di&al tone detection:
pl: Wykrywanie &braku sygnału:

en: Dial &string:
pl: Polecenie &dzwonienia:

en: Co&nnect response:
pl: &Odpowiedź po połączeniu:

en: Busy response:
pl: Odpowiedź, gdy zajęte:

en: No carr&ier response:
pl: Odpowiedź, gdy &brak połączenia:

en: No dial tone response:
pl: Odpowiedź, gdy brak sygnału:

en: &Hangup string:
pl: Polecenie &rozłączenia:

en: Hangup response:
pl: Odpowiedź po rozłączeniu:

en: Answ&er string:
pl: Polecenie od&ebrania:

en: Ring response:
pl: Odpowiedź na dzwonienie:

en: Ans&wer response:
pl: Odpowiedź po odebrani&u:

en: DLP response:
pl: Odpowiedź DLP:

en: Escape strin&g:
pl: Polecenie pr&zerwania:

en: Escape response:
pl: Odpowiedź na przerwanie:

en: Guard time (sec/50):
pl: Czas oczekiwania (s/50):

en: Volume off/low/high:
pl: Dźwięk wyłączony/cicho/głośno:

en: Select Modem Type
pl: Wybierz typ modemu

en: To set up your modem, first choose its vendor in the list to the left, and then select the model from the right list. If you do not know which modem you have, you can try out one of the "Generic" modems.
pl: Aby wskazać modem, najpierw wybierz producenta z listy położonej na lewo, a potem wybierz model modemu z listy na prawo. Jeśli nie wiesz, jaki masz modem, możesz wybrać jeden "Typowych" modemów.

en: <Generic>
pl: <Typowy>

en: Hayes(tm) compatible modem
pl: Kompatybilny z modemem Hayesa(tm)

en: ATI Query
pl: Testowanie modemu

en: Modem query timed out.
pl: Przekroczono czas oczekiwania na odpowiedź modemu.

en: Modem Query Results
pl: Rezultaty odpytywania modemu

en: Maximum number of modems reached.
pl: Osiągnięto maksymalną liczbę modemów.

en: No modem selected.
pl: Nie wybrano modemu.

en: Are you sure you want to delete
    the modem "%1"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć modem "%1"?

en: New Modem
pl: Nowy modem

en: Edit Modem:
pl: Modyfikuj modem:

en: &Device
pl: Urzą&dzenie

en: Serial Device
pl: Port szeregowy

en: Modem Settings
pl: Ustawienia modemu

en: You must enter a unique
    modem name
pl: Musisz wpisać unikalną nazwę modemu

en: Customize pppd Arguments
pl: Zaawansowane opcje pppd

en: The application-specific config file could not be opened in either read-write or read-only mode.
    The superuser might have to change its ownership by issuing the following command in your home directory:
    chown {YourUsername} .kde/share/config/kppprc
pl: Plik ustawień programu nie może być otwarty ani w trybie odczytu/zapisu ani nawet do odczytu. Administrator powinien zmienić właściciela pliku przez wydanie następującego polecenia w Twoim katalogu domowym:
    chown {TwojaNazwaUżytkownika} .kde/share/config/kppprc

en: %1_copy
pl: Kopia_%1

en: Cannot open any of the following logfiles:
pl: Nie można otworzyć następujących plików dziennika:

en: You have launched pppd before the remote server was ready to establish a PPP connection.
    Please use the terminal-based login to verify
pl: Uruchomiono pppd zanim zdalny serwer przygotował się, by zestawić połączenie PPP. Spróbuj zalogowania się przez terminal, aby to sprawdzić

en: You have not started the PPP software on the peer system.
pl: Oprogramowanie PPP nie zostało uruchomione na zdalnym systemie

en: Check that you supplied the correct username and password.
pl: Sprawdź czy podałeś właściwą nazwę użytkownika i hasło.

en: You should not pass 'lock' as an argument to pppd. Check /etc/ppp/options and ~/.ppprc
pl: Nie powinieneś przekazywać pppd argumentu 'lock'. Sprawdź /etc/ppp/options i ~/.ppprc

en: The remote system does not seem to answer to
    configuration request. Contact your provider.
pl: Zdalny system nie odpowiada na zapytanie o ustawienia. Skontaktuj się z dostarczycielem Internetu (ISP).

en: You have passed an invalid option to pppd. See 'man pppd' for a complete list of valid arguments.
pl: Przekazałeś niewłaściwą opcję do pppd. Przeczytaj `man pppd', by uzyskać pełną listę rozpoznawanych argumentów.

en: Notice that the remote system has sent the following message:
    "%1"
    This may give you a hint why the connection has failed.
pl: Zwróć uwagę, że zdalny system przesłał następującą wiadomość:
    "%1"
    Może to podpowiedzieć, dlaczego uzyskanie połączenia nie powiodło się.

en: Unable to provide help.
pl: Nie mogę pomóc.

en: KPPP could not prepare a PPP log. It is very likely that pppd was started without the "debug" option.
    Without this option it is difficult to find out PPP problems, so in general the debug option should be used.
    Enable debug now, and restart pppd?
pl: KPPP nie mógł przygotować pliku komunikatów PPP. Najpewniej pppd został uruchomiony bez opcji "debug".
    Bez niej trudno określić problemy PPP, zatem powinieneś ją włączyć.
    Włączyć tę opcję i uruchomić pppd ponownie?

en: Restart pppd
pl: Ponownie uruchom pppd

en: Do Not Restart
pl: Nie uruchamiaj

en: The "debug" option has been added. You should now try to reconnect. If that fails again, you will get a PPP log that may help you to track down the connection problem.
pl: Opcja "debug" została właśnie dodana. Możesz ponownie spróbować się połączyć. Jeśli znowu się to nie powiedzie, będzie można obejrzeć plik komunikatów PPP, który może pomóc znaleźć przyczynę problemów z połączeniem.

en: PPP Log
pl: Dziennik PPP

en: Write to File
pl: Zapisz do pliku

en: kppp's diagnosis (just guessing):
pl: diagnoza programu KPPP (to tylko zgadywanie)

en: The PPP log has been saved
    as "%1".
    
    If you want to send a bug report, or have
    problems connecting to the Internet, please
    attach this file. It will help the maintainers
    to find the bug and to improve KPPP
pl: Przebieg wykonania (log) PPP został zapisany
    jako "%1".
    
    Jeśli będziesz chciał wysłać raport o błędzie lub masz problemy z połączeniem, najlepiej załączyć ten plik. Pomoże to autorom poprawić błąd i ulepszyć KPPP.

en: kppp Statistics
pl: Statystyka KPPP

en: Statistics
pl: Statystyka

en: Local Addr:
pl: Lokalny IP:

en: Remote Addr:
pl: Zdalny IP:

en: bytes in
pl: bajtów WE

en: bytes out
pl: bajtów WY

en: packets in
pl: pakietów WE

en: packets out
pl: pakietów WY

en: vjcomp in
pl: vjcomp WE

en: vjcomp out
pl: vjcomp WY

en: vjunc in
pl: vjunc WE

en: vjunc out
pl: vjunc WY

en: %1 (max. %2) kb/sec
pl: %1 (maks. %2) kb/sek

en: unavailable
pl: nieosiągalne

en: You will be asked a few questions on information
    which is needed to establish an Internet connection
    with your Internet Service Provider (ISP).
    
    Make sure you have the registration form from your
    ISP handy. If you have any problems, try the online
    help first. If any information is missing, contact
    your ISP.
pl: Będzie konieczne odpowiedzenie na kilka pytań, by można było zestawić
    połączenie z Dostarczycielem Internetu (tzw. ISP).
    
    Upewnij się, ze masz dostępne informacje od swojego dostarczyciela. Jeśli 
    czegoś brakuje, sprawdź informacje dostępne w sieci lub skontaktuj się 
    dostarczycielem. (informacje do połączenia z TP S.A. są także dostępne w wielu 
    magazynach komputerowych).

en: Select the location where you plan to use this
    account from the list below. If your country or
    location is not listed, you have to create the
    account with the normal, dialog based setup.
    
    If you click "Cancel", the dialog based setup
    will start.
pl: Wybierz miejsce, gdzie chcesz używać tego połączenia z poniższej listy. Jeśli 
    Twój kraj lub miejsce nie są wymienione, musisz utworzyć połączenie za pomocą 
    zwykłego okna ustawień.
    
    Jeśli wybierzesz "Anuluj" wtedy uruchomione zostanie okno standardowej 
    konfiguracji.

en: Select your Internet Service Provider (ISP) from
    the list below. If the ISP is not in this list,
    you have to click on "Cancel" and create this
    account using the normal, dialog-based setup.
    
    Click on "Next" when you have finished your
    selection.
pl: Wybierz Twojego Dostarczyciela Internetu (ISP) z poniższej listy. Jeśli go na 
    niej nie ma, naciśnij "Anuluj" i utwórz połączenie, używając standardowego 
    okienka do ustawień.
    
    Po dokonaniu wyboru naciśnij "Dalej".

en: To log on to your ISP, kppp needs the username
    and the password you got from your ISP. Type
    in this information in the fields below.
    
    Word case is important here.
pl: Aby zalogować się do dostawcy usług internetowych, KPPP potrzebuje podanych 
    przez dostawcę: nazwy użytkownika i hasła. Wpisz te informacje w poniższe 
    pola.
    
    Wielkość liter ma tutaj znaczenie.

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Password:
pl: Hasło:

en: If you need a special dial prefix (e.g. if you
    are using a telephone switch) you can specify
    it here. This prefix is dialed just before the
    phone number.
    
    If you have a telephone switch, you probably need
    to write "0" or "0," here.
pl: Jeśli potrzebujesz specjalnego przedrostka numeru (np. gdy używasz lokalnej 
    centrali), można go tutaj podać. Ten przedrostek jest wybierany tuż przed 
    właściwym numerem telefonu.
    
    Jeśli używasz lokalnej centrali najpewniej musisz napisać w tym polu "0" lub "0,".

en: Dial prefix:
pl: Przedrostek numeru:

en: Finished!
    
    A new account has been created. Click "Finish" to
    go back to the setup dialog. If you want to
    check the settings of the newly created account,
    you can use "Edit" in the setup dialog.
pl: Koniec!
    
    Nowe połączenie zostało utworzone. Naciśnij "Zakończ", by wrócić do okna 
    ustawień. Jeśli chcesz sprawdzić ustawienia nowo utworzonego połączenia, 
    naciśnij "Zmień" w oknie ustawień.

en: kppp: no rulefile specified
pl: KPPP: nie wybrano pliku cennika

en: kppp: rulefile "%s" not found
pl: KPPP:  plik cennika "%s" nie odnaleziony

en: kppp: rulefiles must have the extension ".rst"
pl: KPPP: plik cennika musi mieć rozszerzenie ".rst"

en: kppp: error parsing the ruleset
pl: KPPP: Błąd w pliku cennika

en: kppp: parse error in line %d
pl: KPPP: błąd składniowy w wierszu %d

en: kppp: rulefile does not contain a default rule
pl: KPPP: cennik nie zawiera wartości domyślnych

en: kppp: rulefile does not contain a "name=..." line
pl: KPPP: Brak wiersza "name=..." w pliku cennika

en: kppp: rulefile is ok
pl: KPPP: plik cennika jest prawidłowy

en: You are not allowed to dial out with kppp.
    Contact your system administrator.
pl: Nie masz uprawnień do dzwonienia za pomocą KPPP. 
    Skontaktuj się z administratorem systemu.

en: Cannot find the PPP daemon.
    Make sure that pppd is installed.
pl: Nie można odnaleźć demona PPP.
    Upewnij się, że pppd jest zainstalowany.

en: You do not have the permission to start pppd.
    Contact your system administrator and ask to get access to pppd.
pl: Nie masz uprawnień do uruchomienia pppd.
    Skontaktuj się z administratorem i poproś go o dostęp do pppd.

en: You do not have sufficient permission to run:
    %1
    Please make sure that kppp is owned by root and has the SUID bit set.
pl: Nie masz wystarczających uprawnień, by uruchomić
    %1
    Upewnij się, że właścicielem KPPP jest root, a bit SUID został ustawiony.

en: %1 is missing or can not be read.
    Ask your system administrator to create this file (can be empty) with appropriate read and write permissions.
pl: Brakuje pliku %1 lub nie można go odczytać.
    Poproś administratora o utworzenie tego pliku (może być pusty)
    z odpowiednimi prawami do odczytu i zapisu.
