kfilereplace - en to pl translation catalogue (215 entries)

note: i18n(" captured text \"%1\" replaced with \"%2\" at line: %3, column: %4 ", capturedText, data, x, y);
en:  Line:%3,Col:%4 - "%1" -> "%2"
pl:  Wiersz:%3,Kol:%4 - "%1" -> "%2"

note: i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Insert Searching/Replacing Strings
pl: Wstawienie ciągów wyszukiwania/zamiany

note: i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Choose String Adding Mode
pl: Wybór sposobu dodawania ciągów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Search and replace mode
pl: Tryb wyszukiwania i zamiany

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Search only mode
pl: Tryb wyszukiwania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Search for:
pl: Znajdź:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Replace with:
pl: Zastąp przez:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListView) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Search For
pl: Wyszukaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListView) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Replace With
pl: Zastąp przez

note: i18n: ectx: Menu (help) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton)
en: &Help
pl: &Pomoc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton)
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: Could not load the KFileReplace part.
pl: Nie można znaleźć KFileReplace.

en: Could not find the KFileReplace part.
pl: Nie można znaleźć KFileReplace.

en: 1 byte | %1 bytes
pl[0]: %1 bajt
pl[1]: %1 bajty
pl[2]: %1 bajtów

en: <qt>Cannot open the file <b>%1</b> and load the string list. This file seems not to be a valid old kfr file or it is broken.</qt>
pl: <qt>Nie można otworzyć pliku <b>%1</b> i odczytać listy ciągów. Plik nie wydaje się być zapisany w starym formacie kfr.</qt>

en: Cannot read data.
pl: Nie można odczytać danych.

en: Out of memory.
pl: Brak pamięci.

en: Ready.
pl: Gotowe.

en: Search completed.
pl: Wyszukiwanie zakończone.

en: <qt>You have selected <b>%1</b> as the encoding of the files.<br />Selecting the correct encoding is very important as if you have files that have some other encoding than the selected one, after a replace you may damage those files.<br /><br />In case you do not know the encoding of your files, select <i>utf8</i> and <b>enable</b> the creation of backup files. This setting will autodetect <i>utf8</i> and <i>utf16</i> files, but the changed files will be converted to <i>utf8</i>.</qt>
pl: <qt>Wybrano <b>%1</b> jako metodę kodowania plików.<br />Wybranie właściwego kodowania jest bardzo ważne, ponieważ jeśli masz pliki w innym kodowaniu niż wybrane, operacja zamiany może je uszkodzić.<br /><br />Jeśli nie znasz kodowania Twoich plików, wybierz <i>utf8</i> i <b>włącz</b> tworzenie kopii zapasowych zmienianych plików. Takie ustawienia spowodują automatyczne rozpoznanie plików w kodowaniu <i>utf8</i> i <i>utf16</i>, ale zmienione pliki zostaną przekonwertowane na <i>utf8</i>.</qt>

en: File Encoding Warning
pl: Ostrzeżenie o kodowaniu plików

en: Replacing files (simulation)...
pl: Zmienianie plików (symulacja)...

en: Replaced strings (simulation)
pl: Zmienione ciągi (symulacja)

en: Replacing files...
pl: Zmienianie plików...

en: Replaced strings
pl: Zamienione ciągi

en: Stopping...
pl: Zatrzymywanie...

en: There are no results to save: the result list is empty.
pl: Nie ma żadnych wyników do zapisania: lista wyników jest pusta.

en: Files
pl: Pliki

en: Save Report
pl: Zapisz wyniki

en: <qt>A folder or a file named <b>%1</b> already exists.</qt>
pl: <qt>Katalog lub plik o nazwie <b>%1</b> już istnieje.</qt>

en: <qt>Cannot create the <b>%1</b> folder.</qt>
pl: <qt>Nie można utworzyć katalogu <b>%1</b>.</qt>

en: KFileReplace strings
pl: Ciągi KFileReplace

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Load Strings From File
pl: Wyślij napisy z pliku

en: Cannot open folders.
pl: Nie można otworzyć katalogów.

en: Batch search and replace tool.
pl: Wsadowe narzędzie do wyszukiwania i zamiany.

en: Part of the KDEWebDev module.
pl: Część modułu KDEWebDev.

en: Original author of the KFileReplace tool
pl: Pierwszy autor narzędzia KFileReplace

en: Current maintainer, code cleaner and rewriter
pl: Bieżący opiekun, czyszczenie kodu i przepisywanie

en: Co-maintainer, KPart creator
pl: Bieżący opiekun, twórca KPart

en: Original german translator
pl: Oryginalne tłumaczenie na niemiecki

en: Sorry, currently the KFileReplace part works only for local files.
pl: Przepraszamy, obecnie KFileReplace działa tylko dla lokalnych plików.

en: Non Local File
pl: Plik nielokalny

en: Customize Search/Replace Session...
pl: Dostosuj sesje wyszukiwania/zamiany...

en: &Search
pl: &Znajdź

en: S&imulate
pl: &Symuluj

en: &Replace
pl: Z&astąp

en: Sto&p
pl: &Stop

en: Cre&ate Report File...
pl: &Utwórz plik z raportem...

en: &Add String...
pl: &Dodaj ciąg...

en: &Delete String
pl: &Usuń ciąg

en: &Empty Strings List
pl: &Wyczyść listę ciągów

en: Edit Selected String...
pl: Modyfikuj wybrany ciąg...

en: &Save Strings List to File...
pl: &Zapisz listę ciągów do pliku...

en: &Load Strings List From File...
pl: &Wczytaj listę ciągów z pliku...

en: &Load Recent Strings Files
pl: &Wczytaj ostatnie pliki ciągów

en: &Invert Current String (search <--> replace)
pl: &Zmień bieżący ciąg (znajdź <--> zastąp)

en: &Invert All Strings (search <--> replace)
pl: &Zamień wszystkie ciągi (znajdź <--> zastąp)

en: &Include Sub-Folders
pl: &Włącz podkatalogi

en: Create &Backup Files
pl: &Utwórz kopie zapasowe

en: Case &Sensitive
pl: &Rozróżnienie wielkich/małych liter

en: Enable Commands &in Replace String: [$command:option$]
pl: Włącz &polecenia w ciągach zastępujących: [$polecenie:opcja$]

en: Enable &Regular Expressions
pl: Włącz &wyrażenia regularne

en: Configure &KFileReplace...
pl: Konfiguracja: &KFileReplace...

en: &Properties
pl: &Właściwości

en: &Open
pl: &Otwórz

en: &Edit in Quanta
pl: &Modyfikuj za pomocą Quanty

en: Open Parent &Folder
pl: Otwórz &katalog nadrzędny

en: &Delete
pl: &Usuń

en: E&xpand Tree
pl: &Rozwiń drzewo

en: &Reduce Tree
pl: &Zwiń drzewo

en: &About KFileReplace
pl: &O programie KFileReplace

en: KFileReplace &Handbook
pl: &Podręcznik KFileReplace

en: &Report Bug
pl: &Zgłoś błąd

en: <qt>Cannot open file <b>%1</b> for reading.</qt>
pl: <qt>Nie można otworzyć pliku <b>%1</b> do odczytu.</qt>

en: <qt>Cannot open file <b>%1</b> for writing.</qt>
pl: <qt>Nie można otworzyć pliku <b>%1</b> do zapisu.</qt>

en: <qt>Do you want to replace the string <b>%1</b> with the string <b>%2</b>?</qt>
pl: <qt>Czy chcesz zamienić ciąg <b>%1</b> na ciąg <b>%2</b>?</qt>

en: Confirm Replace
pl: Potwierdzenie zamiany

en: Replace
pl: Zastęp

en: Do Not Replace
pl: Nie zastępuj

en:  Line:%2, Col:%3 - "%1"
pl:  Wiersz:%2, Kol:%3 - "%1"

en: <qt>Cannot open the file <b>%1</b> and load the string list.</qt>
pl: <qt>Nie można otworzyć pliku <b>%1</b> i odczytać listy ciągów.</qt>

en: <qt>File <b>%1</b> seems not to be written in new kfr format. Remember that the old kfr format will be soon abandoned. You can convert your old rules files by simply saving them with kfilereplace.</qt>
pl: <qt>Plik <b>%1</b> nie wygląda jak plik w nowym formacie kfr. Stary format zostanie niedługo porzucony. Stare pliki zasad można skonwertować po prostu zapisując je w kfilereplace.</qt>

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: <qt>The format of kfr files has been changed; attempting to load <b>%1</b>. Please see the KFilereplace manual for details. Do you want to load a search-and-replace list of strings?</qt>
pl: <qt>Format plików kfr zmienił się; próba wczytania <b>%1</b>. Więcej szczegółów można znaleźć w podręczniku KFilereplace. Czy wczytać listę ciągów do wyszukiwania i zamiany?</qt>

en: Load
pl: Wczytaj

en: Do Not Load
pl: Nie wczytuj

en: There are no strings to search and replace.
pl: Nie ma żadnych ciągów do wyszukania i zastąpienia.

en: <qt>The main folder of the project <b>%1</b> does not exist.</qt>
pl: <qt>Główny katalog projektu <b>%1</b> nie istnieje.</qt>

en: <qt>Access denied in the main folder of the project:<br /><b>%1</b></qt>
pl: <qt>Brak dostępu do głównego katalogu projektu:<br /><b>%1</b></qt>

note: i18n: ectx: Menu (kfilerepace)
en: Search/&Replace
pl: Znajdź/z&amień

note: i18n: ectx: Menu (strings)
en: &Strings
pl: &Ciągi

note: i18n: ectx: Menu (results)
en: &Results
pl: &Wyniki

note: i18n: ectx: Menu (options)
en: &Options
pl: &Opcje

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pl: &Ustawienia

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KFileReplace Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi KFileReplace

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

en: <qt>Cannot invert string <b>%1</b>, because the search string would be empty.</qt>
pl: <qt>Nie można zamienić ciągu <b>%1</b>, bo ciąg do wyszukiwania byłby pusty.</qt>

en: Do you really want to delete %1?
pl: Czy na pewno usunąć %1?

en: No strings to save as the list is empty.
pl: Na liście nie ma żadnych ciągów do zapisania.

en: KFileReplace Strings
pl: Ciągi KFileReplace

en: Save Strings to File
pl: Zapisz ciągi do pliku

en: File %1 cannot be saved.
pl: Plik %1 nie może zostać zapisany.

en: Open &With...
pl: Otwórz &w...

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Name
pl: Nazwa

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Folder
pl: Katalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Old Size
pl: Stary rozmiar

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: New Size
pl: Nowy rozmiar

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Replaced Strings
pl: Zamienione ciągi

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Owner User
pl: Właściciel

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Owner Group
pl: Grupa

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Size
pl: Rozmiar

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Found Strings
pl: Znalezione ciągi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed)
en: Green means ready
pl: Zielony oznacza, że gotowe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed)
en: Ready
pl: Gotowe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed)
en: Yellow means wait while sorting list
pl: Żółty oznacza oczekiwanie podczas sortowania listy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed)
en: Please wait while sorting list
pl: Proszę czekać, trwa sortowanie listy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed)
en: Red means scanning files
pl: Czerwony oznacza przeglądanie plików

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Scanned files:
pl: Przejrzane pliki:

en: Project Directory
pl: Katalog projektu

en: You must fill the combo boxes (location and filter) before continuing.
pl: Aby kontynuować trzeba wypełnić pola lokalizacji i filtru.

en: Some edit boxes are empty in the <b>Owner</b> page.
pl: Niektóre pola na karcie <b>Właściciel</b> są puste.

en: The minimum size is greater than the maximum size.
pl: Rozmiar minimum jest większy niż rozmiar maksimum.

note: i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Search & Replace in Files
pl: Wyszukiwanie i zamiana w plikach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: Search Now
pl: Znajdź teraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: Search Later
pl: Znajdź później

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: &General
pl: &Ogólne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Startup Folder Options
pl: Opcje katalogu początkowego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Filter:
pl: Filtr:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Location:
pl: Lokalizacja:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox)
en: Insert a search path here. You can use the search path button.
pl: Wstaw tu ścieżkę wyszukiwania. Można użyć przycisku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Include subfolders
pl: &Włącz podkatalogi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Search/Replace Strings
pl: Znajdowanie/zamiana ciągów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Search:
pl: Znajdź:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Replace:
pl: Zastąp:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: General Options
pl: Opcje ogólne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable &regular expressions
pl: Włącz &wyrażenia regularne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Do &backup copy instead of overwrite
pl: Rób kopię &zapasową zamiast nadpisywania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Case sensitive
pl: Rozróżni&aj wielkość liter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable co&mmands in the replace string
pl: Włącz &polecenia w ciągach zastępujących

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Backup copy suffix:
pl: Rozszerzenie dla kopii zapasowej:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Encoding of the files:
pl: Kodowanie plików:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: &Advanced
pl: Z&aawansowane

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Ownership Filtering
pl: Filtrowanie według właścicieli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: User:
pl: Użytkownik:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: ID (Number)
pl: ID (Numer)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Equals To
pl: Równy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Is Not
pl: Nie równy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Group:
pl: Grupa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Access Date Filtering
pl: Filtrowanie według daty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Dates valid for:
pl: Poprawne daty:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Accessed after:
pl: Dostęp po:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Accessed before:
pl: Dostęp przed:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Last Writing Access
pl: Ostatni zapis

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Last Reading Access
pl: Ostatni odczyt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Size Filtering
pl: Filtrowanie według rozmiaru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Minimum si&ze:
pl: Minimalny &rozmiar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Maximum size:
pl: Maksymalny rozmiar:

note: i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Options
pl: Opcje

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: General
pl: Ogólne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable commands in replace strings
pl: Włączenie poleceń w ciągach zastępujących

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Notif&y on errors
pl: &Powiadom o błędach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Case sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Recursive (search/replace in all sub folders)
pl: Rekursywne (znajdź/zastąp we wszystkich podkatalogach)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable regular e&xpressions
pl: Użyj wyrażeń &regularnych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Do &backup copy
pl: Twórz kopie &zapasowe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Advanced Options
pl: Opcje zaawansowane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Ignore hidden files and folders
pl: Ignoruj ukryte pliki i katalogi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Follow s&ymbolic links
pl: Podążaj za dowiązaniami &symbolicznymi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: When searching, stop on first string found (faster but no details)
pl: Podczas przeszukiwania, zatrzymaj się na pierwszym napotkanym ciągu (szybsze, ale bez szczegółów)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Do not show file if no strings are found or replaced
pl: Nie pokazuj pliku, jeśli nie znaleziono i nie zastąpiono tam żadnych ciągów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Show confirmation dialog
pl: Pokaż okno potwierdzenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Confirm before replace each string
pl: Potwierdzenie przed zastąpieniem każdego ciągu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &Default Values
pl: &Domyślne wartości

en: Batch search and replace tool
pl: Wsadowe narzędzie do wyszukiwania i zamiany

en: Shell author, KPart creator, co-maintainer
pl: Autor powłoki, twórca KPart, współopiekun projektu

en: Starting folder
pl: Katalog początkowy

en: <qt>Cannot open the file <b>%1</b>.</qt>
pl: <qt>Nie można otworzyć pliku <b>%1</b>.</qt>

en: Replace with
pl: Zastąp przez

en: Total number occurrences
pl: Liczba wystąpień

en: KFileReplace Report
pl: KFileReplace - raport

en: Searching/Replacing Strings Table
pl: Tablica ciągów do wyszukiwania/zamiany

en: Search for
pl: Znajdź

en: Results Table
pl: Tablica wyników

en: Created by
pl: Utworzone przez

en: date
pl: data

en: Total occurrences
pl: Liczba wystąpień

en: Shows the statistics of your operations. Note that the columns content changes depending on what kind of operation you are performing.
pl: Pokazanie statystyk operacji. Zawartość kolumn zmienia się w zależności od typu przeprowadzanej operacji.

en: Shows a list of strings to search for (and if you specified it, a list of strings to replace with). Use the "add strings" dialog to edit your string list or double click on a string.
pl: Pokazanie listy wyszukiwanych ciągów (oraz, jeśli zostały podane, ciągów zastępujących znalezione). Zmiana ciągu jest możliwa po dwukrotnym kliknięciu na ciągu. Do dodawania służy okno "dodaj ciąg".

en: Base folder for operations of search/replace. Insert path string here by hand or use the search button.
pl: Folder bazowy w operacjach wyszukiwania i zamiany. Ciągi zawierające ścieżki można tu wstawiać ręcznie lub wykorzystując przycisk wyszukiwania.

en: Shell-like wildcards. Example: "*.html;*.txt;*.xml".
pl: Symbole wieloznaczne w stylu powłoki. Przykład: "*.html;*.txt;*.xml".

en: Insert the minimum file size you want to search, or leave it unchecked if you do not want a minimum size limit.
pl: Wstaw tu rozmiar minimalnego pliku, który chcesz znaleźć. Zostaw to pole puste, jeśli nie chcesz ograniczać rozmiaru pliku od dołu.

en: Insert the maximum file size you want to search, or leave it unchecked if you do not want a maximum size limit.
pl: Wstaw tu rozmiar maksymalnego pliku, który chcesz znaleźć. Zostaw to pole puste, jeśli nie chcesz ograniczać rozmiaru pliku od góry.

en: Insert the minimum value for file access date that you want to search, or leave it unchecked if you do not want a minimum limit.
pl: Wstaw tu minimalną datę dostępu do pliku, który chcesz znaleźć. Zostaw to pole puste, jeśli nie chcesz ograniczać daty dostępu.

en: Insert the maximum value for file access date that you want to search, or leave it unchecked if you do not want a maximum limit.
pl: Wstaw tu maksymalną datę dostępu do pliku, który chcesz znaleźć. Zostaw to pole puste, jeśli nie chcesz ograniczać daty dostępu.

en: Select  "writing" if you want to use the date of the last modification, or  "reading" to use the date of the last access.
pl: Wybierz "zapis" jeśli chcesz używać daty ostatniej zmiany, albo "odczyt", jeśli chodzi o datę ostatniego dostępu.

en: Minimum value for access date.
pl: Najwcześniejsza data dostępu.

en: Maximum value for access date.
pl: Najpóźniejsza data dostępu.

en: Insert here the string to search for.
pl: Wstaw tu ciąg do wyszukania.

en: Insert here the string to replace with.
pl: Wstaw tu ciąg zastępujący.

en: Enable this option if your search is case sensitive.
pl: Włącz tą opcję, jeśli wyszukiwanie ma rozróżniać małe i wielkie litery.

en: Enable this option to search in sub folders too.
pl: Włącz tę opcję, jeśli poszukiwanie ma się odbywać także w podfolderach.

en: Enable this option when you are searching for a string and you are only interested to know if the string is present or not in the current file.
pl: Włącz tę opcję, jeśli szukasz ciągu i chcesz tylko wiedzieć, czy występuje w bieżącym pliku, czy też nie.

en: If set, then if kfilereplace encounters a symbolic link it treats it like a normal folder or file.
pl: Jeśli kfilereplace napotka dowiązania symboliczne, to potraktuje je jak zwykły folder lub plik.

en: Enable this option to ignore hidden files or folders.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje zignorowanie ukrytych plików i folderów.

en: If this option is enabled, KFR will show even the names of the files in which no string has been found or replaced.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, KFR będzie pokazywać także nazwy plików, w których nie znaleziono żadnych ciągów i nie wykonano zamian.

en: Allows you to apply Qt-like regular expressions on the search string. Note that a complex regular expression could affect speed performance.
pl: Pozwala na używanie wyrażeń regularnych w stylu Qt w wyszukiwanych ciągach. Skomplikowane wyrażenia mogą wpłynąć negatywnie na szybkość wyszukiwania

en: Enable "commands". For example: if search string is "user" and replace string is the command "[$user:uid$]", KFR will substitute "user" with the uid of the user.
pl: Wyłączenie "poleceń". Na przykład: jeśli ciągiem wyszukiwanym jest "user", a zastępującym go polecenie "[$user:uid$]", to KFR zamieni "user" na numer identyfikacyjny użytkownika.

en: Enable this option if you want leave original files untouched.
pl: Włącz tę opcję, jeśli nie chcesz zmian w oryginalnych plikach.

en: Enable this option if you want to be asked for single string replacement confirmation.
pl: Włącz tę opcję, jeśli chcesz pytania o potwierdzenie każdej zamiany.

en: Enable this option to perform replacing as a simulation, i.e. without making any changes to files.
pl: Włącz tę opcję, jeśli chcesz przeprowadzenia operacji zamiany jako symulacji, to znaczy bez wykonywania żadnych zmian w plikach.

en: Select search-only mode.
pl: Wybranie trybu wyszukiwania.

en: Select search-and-replace mode.
pl: Wybranie trybu wyszukiwania i zamiany.

en: Insert here a string you want search for.
pl: Wstaw tu ciąg, który ma być wyszukany.

en: Insert here the string that KFR will use to replace the search string.
pl: Wstaw tu ciąg, który KFR użyje do zamiany znalezionego.
