kdeqt - en to pl translation catalogue (1804 entries)

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPageSetupWidget) i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPrintWidget) i18n: file: gui/dialogs/qprintpropertieswidget.ui:13 i18n: ectx: propert
en: Form
pl: Formularz

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:42 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Paper
pl: Papier

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pageSizeLabel)
en: Page size:
pl: Rozmiar strony:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
pl: Szerokość:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:80 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
pl: Wysokość:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:99 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperSourceLabel)
en: Paper source:
pl: Źródło papieru:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:128 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Orientation
pl: Kierunek

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:134 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, portrait)
en: Portrait
pl: Pionowo

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:144 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, landscape)
en: Landscape
pl: Poziomo

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:151 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, reverseLandscape)
en: Reverse landscape
pl: Poziomo odwrócony

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:158 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, reversePortrait)
en: Reverse portrait
pl: Pionowo odwrócony

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:184 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Margins
pl: Marginesy

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:192 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, topMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:195 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, topMargin)
en: top margin
pl: margines górny

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:223 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, leftMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:226 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, leftMargin)
en: left margin
pl: margines lewy

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:255 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, rightMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:258 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, rightMargin)
en: right margin
pl: margines prawy

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:286 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, bottomMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:289 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, bottomMargin)
en: bottom margin
pl: margines dolny

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:22 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, printerGroup)
en: Printer
pl: Drukarka

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
pl: &Nazwa:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:54 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, properties)
en: P&roperties
pl: &Właściwości

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Location:
pl: Położenie:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:71 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preview)
en: Preview
pl: Podgląd

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:78 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Type:
pl: Rodzaj:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:88 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lOutput)
en: Output &file:
pl: &Plik wynikowy:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintpropertieswidget.ui:34 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPage)
en: Page
pl: Strona

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintpropertieswidget.ui:44 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cupsPropertiesPage)
en: Advanced
pl: Zaawansowane

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:27 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, copiesTab)
en: Copies
pl: Kopie

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:39 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPrintRange)
en: Print range
pl: Zakres wydruku

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:51 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printAll)
en: Print all
pl: Wydrukuj wszystko

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:69 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printRange)
en: Pages from
pl: Strony od

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:89 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: to
pl: do

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:124 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printCurrentPage)
en: Current Page
pl: Bieżąca strona

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:131 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printSelection)
en: Selection
pl: Zaznaczenie

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:154 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Output Settings
pl: Ustawienia wyniku

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:160 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copies:
pl: Kopie:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:193 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, collate)
en: Collate
pl: Zestawione

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:210 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reverse)
en: Reverse
pl: Odwrócone

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:234 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Options
pl: Opcje

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:240 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorMode)
en: Color Mode
pl: Tryb koloru

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:259 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, color)
en: Color
pl: Kolor

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:269 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, grayscale)
en: Grayscale
pl: Skala szarości

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:279 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, duplex)
en: Duplex Printing
pl: Drukowanie dwustronne

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:285 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noDuplex)
en: None
pl: Brak

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:295 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, duplexLong)
en: Long side
pl: Dłuższy bok

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:302 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, duplexShort)
en: Short side
pl: Krótszy bok

[ctx: QXml]
en: no error occurred
pl: błąd nie wystąpił

[ctx: QXml]
en: error triggered by consumer
pl: błąd włączony przez pobierającego

[ctx: QXml]
en: unexpected end of file
pl: niespodziewany koniec pliku

[ctx: QXml]
en: more than one document type definition
pl: więcej niż jedna definicja dokumentu

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing element
pl: błąd podczas parsowania elementu

[ctx: QXml]
en: tag mismatch
pl: niezgodność znaczników

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing content
pl: błąd podczas parsowania zawartości

[ctx: QXml]
en: unexpected character
pl: niespodziewany znak

[ctx: QXml]
en: invalid name for processing instruction
pl: nieprawidłowa nazwa do wykonania instrukcji

[ctx: QXml]
en: version expected while reading the XML declaration
pl: oczekiwana wersja w deklaracji XML

[ctx: QXml]
en: wrong value for standalone declaration
pl: nieprawidłowa wartość w samodzielnej deklaracji

[ctx: QXml]
en: encoding declaration or standalone declaration expected while reading the XML declaration
pl: wymagana deklaracja kodowania lub samodzielna deklaracja w deklaracji XML

[ctx: QXml]
en: standalone declaration expected while reading the XML declaration
pl: wymagana samodzielna deklaracja w deklaracji XML

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing document type definition
pl: błąd podczas parsowania definicji typu dokumentu

[ctx: QXml]
en: letter is expected
pl: oczekiwana litera

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing comment
pl: błąd podczas parsowania zawartości

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing reference
pl: błąd podczas parsowania referencji

[ctx: QXml]
en: internal general entity reference not allowed in DTD
pl: niedozwolone wewnętrzne referencje do całostek ogólnych w DTD

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in attribute value
pl: niedozwolone zewnętrzne parsowane referencje do całostek ogólnych w wartości atrybutu

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in DTD
pl: niedozwolone parsowane referencje do całostek ogólnych w DTD

[ctx: QXml]
en: unparsed entity reference in wrong context
pl: referencja nieprzetwarzanego elementu w nieprawidłowym kontekście

[ctx: QXml]
en: recursive entities
pl: rekurencyjne całostki

[ctx: QXml]
en: error in the text declaration of an external entity
pl: błąd w tekście deklaracji zewnętrznej całostki

en: Cannot assign to non-existent property "%1"
pl: Nie można przypisać do nieistniejącej właściwości "%1"

en: GestureArea: nested objects not allowed
pl: ObszarGestów: zagnieżdżone obiekty niedozwolone

en: GestureArea: syntax error
pl: ObszarGestów: błąd składni

en: GestureArea: script expected
pl: ObszarGestów: oczekiwano skryptu

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to create BLOB
pl: Nie można utworzyć BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to write BLOB
pl: Nie można zapisać BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to open BLOB
pl: Nie można otworzyć BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to read BLOB
pl: Nie można odczytać BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not find array
pl: Nie można znaleźć tablicy

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get array data
pl: Nie można pobrać danych tablicy

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get query info
pl: Nie można pobrać informacji o zapytaniu

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not start transaction
pl: Nie można uruchomić transakcji

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to commit transaction
pl: Nie można wysłać transakcji

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not allocate statement
pl: Nie można zaalokować wyrażenia

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not prepare statement
pl: Nie można przygotować wyrażenia

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe input statement
pl: Nie można opisać wyrażenia wejściowego

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe statement
pl: Nie można opisać wyrażenia

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to close statement
pl: Nie można zamknąć wyrażenia

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to execute query
pl: Nie można wykonać zapytania

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not fetch next item
pl: Nie można pobrać następnego elementu

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get statement info
pl: Nie można pobrać informacji o wyrażeniu

[ctx: QIBaseDriver]
en: Error opening database
pl: Błąd podczas otwierania bazy danych

[ctx: QIBaseDriver]
en: Could not start transaction
pl: Nie można uruchomić transakcji

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to commit transaction
pl: Nie można wysłać transakcji

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to rollback transaction
pl: Nie można wycofać transakcji

[ctx: QODBCResult]
en: QODBCResult::reset: Unable to set 'SQL_CURSOR_STATIC' as statement attribute. Please check your ODBC driver configuration
pl: QODBCResult::reset: Nie można ustawić 'SQL_CURSOR_STATIC' jako atrybutu wyrażenia. Proszę sprawdzić ustawienia sterownika ODBC.

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to execute statement
pl: Nie można uruchomić wyrażenia

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch
pl: Nie można pobrać

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch next
pl: Nie można pobrać następnego

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch first
pl: Nie można pobrać pierwszego wyniku

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch previous
pl: Nie można pobrać poprzednich wyników

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch last
pl: Nie można pobrać ostatniego wyniku

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to prepare statement
pl: Nie można przygotować wyrażenia

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to bind variable
pl: Nie można powiązać zmiennej

en: Unable to connect
pl: Nie można połączyć

en: Unable to connect - Driver doesn't support all functionality required
pl: Nie można połączyć - sterownik nie obsługuje wszystkich koniecznych opcji

en: Unable to disable autocommit
pl: Nie można wyłączyć automatycznego wysłania (autocommit)

en: Unable to commit transaction
pl: Nie można wysłać transakcji

en: Unable to rollback transaction
pl: Nie można wycofać transakcji

en: Unable to enable autocommit
pl: Nie można włączyć automatycznego wysyłania

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column count
pl: Błąd otrzymywania numeru kolumny

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column name
pl: Błąd otrzymywania nazwy kolumny

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column type
pl: Błąd otrzymywania typu kolumny

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to fetch row
pl: Nie można pobrać wiersza

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to execute statement
pl: Nie można wykonać instrukcji

[ctx: QSymSQLResult]
en: Statement is not prepared
pl: Instrukcja jest nieprzygotowana

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to reset statement
pl: Nie można wyzerować instrukcji

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to bind parameters
pl: Nie można powiązać parametrów

[ctx: QSymSQLResult]
en: Parameter count mismatch
pl: Niezgodność liczba parametrów

en: Invalid option:
pl: Nieprawidłowa opcja:

en: Error opening database
pl: Błąd podczas otwierania bazy danych

en: POLICY_DB_DEFAULT must be defined before any other POLICY definitions can be used
pl: POLICY_DB_DEFAULT musi być określona zanim będzie można użyć definicji POLICY

en: Unable to begin transaction
pl: Nie można rozpocząć transakcji

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to fetch results
pl: Nie można pobrać wyników

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to execute statement
pl: Nie można uruchomić wyrażenia

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to execute statement
pl: Nie można uruchomić wyrażenia

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to prepare statement
pl: Nie można przygotować wyrażenia

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to bind variable
pl: Nie można powiązać zmiennej

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch record %1
pl: Nie można pobrać rekordu %1

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch next
pl: Nie można pobrać następnego

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch first
pl: Nie można pobrać pierwszego

en: Unable to set autocommit
pl: Nie można wyłączyć automatycznego wysłania (autocommit)

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to fetch data
pl: Nie można pobrać danych

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute query
pl: Nie można wykonać zapytania

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store result
pl: Nie można zapisać wyniku

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute next query
pl: Nie można wykonać następnego zapytania

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store next result
pl: Nie można zapisać następnego wyniku

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to prepare statement
pl: Nie można przygotować wyrażenia

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to reset statement
pl: Nie można zresetować wyrażenia

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind value
pl: Nie można powiązać wartości

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute statement
pl: Nie można uruchomić wyrażenia

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind outvalues
pl: Nie można powiązać wartości wyjściowych

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store statement results
pl: Nie można zapisać wyników wyrażenia

en: Unable to open database '
pl: Nie można otworzyć bazy danych '

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to fetch row
pl: Nie można pobrać rzędu

[ctx: QSQLiteResult]
en: No query
pl: Brak zapytania

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute statement
pl: Nie można uruchomić wyrażenia

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute multiple statements at a time
pl: Nie można wykonać wielu instrukcji w czasie

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to reset statement
pl: Nie można zresetować wyrażenia

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to bind parameters
pl: Nie można powiązać parametrów

[ctx: QSQLiteResult]
en: Parameter count mismatch
pl: Błędna liczba parametrów

en: Error closing database
pl: Błąd podczas zamykania bazy danych

en: Unable to open connection
pl: Nie można otworzyć połączenia

en: Unable to use database
pl: Nie można użyć bazy danych

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to create query
pl: Nie można utworzyć zapytania

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to prepare statement
pl: Nie można przygotować wyrażenia

en: Could not begin transaction
pl: Nie można rozpocząć transakcji

en: Could not commit transaction
pl: Nie można wysłać transakcji

en: Could not rollback transaction
pl: Nie można wycofać transakcji

en: Unable to subscribe
pl: Nie można zasubskrybować

en: Unable to unsubscribe
pl: Nie można odsubskrybować

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind column for batch execute
pl: Nie można powiązać kolumn wywołania wsadowego

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute batch statement
pl: Nie można uruchomić wyrażenia wsadowego

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to goto next
pl: Nie można przejść do następnego

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to alloc statement
pl: Nie można zaalokować wyrażenia

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to prepare statement
pl: Nie można przygotować wyrażenia

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to get statement type
pl: Nie można pobrać typu wyrażenia

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind value
pl: Nie można powiązać wartości

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute statement
pl: Nie można uruchomić wyrażenia

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to initialize
pl: Nie można zainicjalizować

en: Unable to logon
pl: Nie można zalogować

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to begin transaction
pl: Nie można rozpocząć transakcji

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to commit transaction
pl: Nie można zatwierdzić transakcji

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to rollback transaction
pl: Nie można wycofać transakcji

en: Invalid empty URL
pl: Nieprawidłowy pusty adres URL

en: createObject: value is not an object
pl: createObject: wartość nie jest obiektem

en: Invalid property assignment: "%1" is a read-only property
pl: Nieprawidłowe przypisanie właściwości: "%1" jest właściwością tylko-do-odczytu

en: Invalid property assignment: unknown enumeration
pl: Nieprawidłowe przypisanie właściwości: nieznane wyliczenie

en: Invalid property assignment: string expected
pl: Nieprawidłowe przypisanie właściwości: oczekiwano ciągu znaków

en: Invalid property assignment: url expected
pl: Nieprawidłowe przypisanie właściwości: oczekiwano adresu url

en: Invalid property assignment: unsigned int expected
pl: Nieprawidłowe przypisanie właściwości: oczekiwano nieznakowanej l. całkowitej

en: Invalid property assignment: int expected
pl: Nieprawidłowe przypisanie właściwości: oczekiwano l. całkowitej

en: Invalid property assignment: number expected
pl: Nieprawidłowe przypisanie właściwości: oczekiwano liczby

en: Invalid property assignment: color expected
pl: Nieprawidłowe przypisanie właściwości: oczekiwano koloru

en: Invalid property assignment: date expected
pl: Nieprawidłowe przypisanie właściwości: oczekiwano daty

en: Invalid property assignment: time expected
pl: Nieprawidłowe przypisanie właściwości: oczekiwano czasu

en: Invalid property assignment: datetime expected
pl: Nieprawidłowe przypisanie właściwości: oczekiwano czasu daty

en: Invalid property assignment: point expected
pl: Nieprawidłowe przypisanie właściwości: oczekiwano punktu

en: Invalid property assignment: size expected
pl: Nieprawidłowe przypisanie właściwości: oczekiwano rozmiaru

en: Invalid property assignment: rect expected
pl: Nieprawidłowe przypisanie właściwości: oczekiwano prostokąta

en: Invalid property assignment: boolean expected
pl: Nieprawidłowe przypisanie właściwości: oczekiwano wartości boolowskiej

en: Invalid property assignment: 3D vector expected
pl: Nieprawidłowe przypisanie właściwości: oczekiwano wektora 3D

en: Invalid property assignment: unsupported type "%1"
pl: Nieprawidłowe przypisanie właściwości: nieobsługiwany typ "%1"

en: Element is not creatable.
pl: Element nie jest do utworzenia.

en: Component elements may not contain properties other than id
pl: Element składników nie mogą zawierać właściwości innych niż id

en: Invalid component id specification
pl: Nieprawidłowe określenie id składnika

en: id is not unique
pl: id nie jest niepowtarzalne

en: Invalid component body specification
pl: Nieprawidłowe określenie składnika treści

en: Component objects cannot declare new properties.
pl: Obiekty składników nie mogą deklarować nowych właściwości.

en: Component objects cannot declare new signals.
pl: Obiekty składników nie mogą deklarować nowych sygnałów.

en: Component objects cannot declare new functions.
pl: Obiekty składników nie mogą deklarować nowych funkcji.

en: Cannot create empty component specification
pl: Nie można utworzyć pustej specyfikacji składnika

en: "%1.%2" is not available in %3 %4.%5.
pl: "%1.%2" jest niedostępny w %3 %4.%5.

en: "%1.%2" is not available due to component versioning.
pl: "%1.%2" jest niedostępny ze względu na wersjonowanie składnika.

en: Incorrectly specified signal assignment
pl: Niepoprawnie określone przypisanie sygnału

en: Cannot assign a value to a signal (expecting a script to be run)
pl: Nie można przypisać wartości do sygnału (oczekiwanie na uruchomienie skryptu)

en: Empty signal assignment
pl: Puste przypisanie sygnału

en: Empty property assignment
pl: Puste przypisanie właściwości

en: Attached properties cannot be used here
pl: Załączone właściwości nie mogą być tutaj użyte

en: Non-existent attached object
pl: Nieistniejące załączone obiekty

en: Invalid attached object assignment
pl: Nieprawidłowe załączone przypisanie obiektu

en: Cannot assign to non-existent default property
pl: Nie można przypisać do nieistniejącej domyślnej właściwości

en: Invalid use of namespace
pl: Nieprawidłowe użycie przestrzeni nazw

en: Not an attached property name
pl: Niezałączona nazwa właściwości

en: Invalid use of id property
pl: Nieprawidłowe użycie właściwości id

en: Property has already been assigned a value
pl: Przypisano już wartość właściwości

en: Invalid grouped property access
pl: Nieprawidłowy dostęp do zgrupowanej właściwości

en: Cannot assign a value directly to a grouped property
pl: Nie można przypisać wartości bezpośrednio do zgrupowanej właściwości

en: Invalid property use
pl: Nieprawidłowe użycie właściwości

en: Property assignment expected
pl: Oczekiwano przypisania właściwości

en: Single property assignment expected
pl: Oczekiwano przypisania właściwości sygnału

en: Unexpected object assignment
pl: Nieoczekiwane przypisanie obiektu

en: Cannot assign object to list
pl: Nie można przypisać obiektu do listy

en: Can only assign one binding to lists
pl: Można przypisać tylko jedno bindowanie do listy

en: Cannot assign primitives to lists
pl: Nie można przypisać typów pierwotnych do list

en: Cannot assign multiple values to a script property
pl: Nie można przypisać wielu wartości do właściwości skryptu

en: Invalid property assignment: script expected
pl: Nieprawidłowe przypisanie właściwości: oczekiwano skryptu

en: Cannot assign multiple values to a singular property
pl: Nie można przypisać wielu wartości do pojedynczej właściwości

en: Cannot assign object to property
pl: Nie można przypisać obiektu do właściwości

en: "%1" cannot operate on "%2"
pl: "%1" nie może operować na "%2"

en: Duplicate default property
pl: Powiel domyślną właściwość

en: Duplicate property name
pl: Powiel nazwę właściwości

en: Property names cannot begin with an upper case letter
pl: Nazwy właściwości nie mogą rozpoczynać się od wielkiej litery

en: Illegal property name
pl: Niedopuszczalna nazwa właściwości

en: Duplicate signal name
pl: Powiel nazwę sygnału

en: Signal names cannot begin with an upper case letter
pl: Nazwy sygnałów nie mogą rozpoczynać się od wielkiej litery

en: Illegal signal name
pl: Niedopuszczalna nazwa sygnału

en: Duplicate method name
pl: Powiel nazwę metody

en: Method names cannot begin with an upper case letter
pl: Nazwy metod nie mogą rozpoczynać się od wielkiej litery

en: Illegal method name
pl: Niedopuszczalna nazwa metody

en: Property value set multiple times
pl: Wartość właściwości ustawiona wielokrotnie

en: Invalid property nesting
pl: Nieprawidłowe zagnieżdżanie właściwości

en: Cannot override FINAL property
pl: Nie można zastąpić właściwości FINAL

en: Invalid property type
pl: Nieprawidłowy typ właściwości

en: Invalid empty ID
pl: Nieprawidłowy pusty ID

en: IDs cannot start with an uppercase letter
pl: ID nie może rozpoczynać się od wielkiej litery

en: IDs must start with a letter or underscore
pl: ID musi rozpoczynać się od litery bądź podkreślenia

en: IDs must contain only letters, numbers, and underscores
pl: ID może zawierać tylko litery, cyfry i podkreślenia

en: ID illegally masks global JavaScript property
pl: ID niedopuszczalnie maskuje globalną właściwość JavaScript

en: No property alias location
pl: Brak właściwości położenia aliasu

en: Invalid alias location
pl: Nieprawidłowe położenie aliasu

en: Invalid alias reference. An alias reference must be specified as <id>, <id>.<property> or <id>.<value property>.<property>
pl: Nieprawidłowe odwołanie aliasu. Odwołanie aliasu musi być określone jako <id>, <id>.<właściwość> lub <id>.<wartość właściwości>.<właściwość>

en: Invalid alias reference. Unable to find id "%1"
pl: Nieprawidłowe odwołanie aliasu. Nie można znaleźć id "%1"

en: Alias property exceeds alias bounds
pl: Właściwość aliasu przekracza ograniczenia aliasu

en: Binding loop detected for property "%1"
pl: Wykryto bindującą pętlę dla właściwości"%1"

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Syntax error
pl: Błąd składni

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected token `%1'
pl: Nieoczekiwany token '%1'

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected token `%1'
pl: Oczekiwany token `%1'

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal unicode escape sequence
pl: Niedopuszczalna sekwencja sterująca unikodu

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal character
pl: Niedopuszczalny znak

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed string at end of line
pl: Niezakończony ciąg znaków na końcu wiersza

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal escape sequence
pl: Niedopuszczalna sekwencja sterująca

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed comment at end of file
pl: Niezakończony komentarz na końcu pliku

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal syntax for exponential number
pl: Niedopuszczalna składna dla liczby wykładniczej

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Identifier cannot start with numeric literal
pl: Identyfikator nie może rozpoczynać się od stałej liczbowej

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression literal
pl: Niezakończona stała wyrażenia regularnego

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid regular expression flag '%0'
pl: Nieprawidłowa flaga wyrażenia regularnego '%0'

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression backslash sequence
pl: Niezakończona sekwencja ukośników wstecznych wyrażenia regularnego

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression class
pl: Niezakończona klasa wyrażenia regularnego

[ctx: QDeclarativeCompiledBindings]
en: Binding loop detected for property "%1"
pl: Wykryto bindującą pętlę dla właściwości"%1"

en: Script %1 unavailable
pl: Skrypt %1 jest niedostępny

en: Type %1 unavailable
pl: Typ %1 jest niedostępny

en: Namespace %1 cannot be used as a type
pl: Przestrzeń nazw %1 nie może być użyta jako typ

en: plugin cannot be loaded for module "%1": %2
pl: nie można wczytać wtyczki dla modułu "%1": %2

en: module "%1" plugin "%2" not found
pl: moduł "%1" wtyczka "%2" nie znaleziono

en: module "%1" version %2.%3 is not installed
pl: moduł "%1" wersja %2.%3 jest niezainstalowany

en: module "%1" is not installed
pl: moduł "%1" jest niezainstalowany

en: "%1": no such directory
pl: "%1": brak takiego katalogu

en: import "%1" has no qmldir and no namespace
pl: import "%1" nie ma qmldir i przestrzeni nazw

en: - %1 is not a namespace
pl: - %1 nie jest przestrzenią nazw

en: - nested namespaces not allowed
pl: - zagnieżdżone przestrzenie nazw niedozwolone

en: local directory
pl: katalog lokalny

en: is ambiguous. Found in %1 and in %2
pl: jest niejednoznaczne. Znaleziono %1 i w %2

en: is ambiguous. Found in %1 in version %2.%3 and %4.%5
pl: jest niejednoznaczne. Znaleziono w %1 w wersji %2.%3 i %4.%5

en: is instantiated recursively
pl: ma utworzony egzemplarz rekursywnie

en: is not a type
pl: nie jest typem

en: File name case mismatch for "%1"
pl: Niezgodność nazwy pliku dla "%1"

en: executeSql called outside transaction()
pl: executeSql wywołane poza transaction()

en: Read-only Transaction
pl: Transakcja tylko-do-odczytu

en: Version mismatch: expected %1, found %2
pl: Niezgodność wersji: oczekiwano %1, znaleziono %2

en: SQL transaction failed
pl: Nieudana transakcja SQL

en: transaction: missing callback
pl: transakcja: brak wywołania zwrotnego

en: SQL: database version mismatch
pl: SQL: niezgodność wersji bazy danych

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create object of type %1
pl: Nie można utworzyć obiektu typu %1

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign value %1 to property %2
pl: Nie można przypisać wartości %1 do właściwości %2

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object type %1 with no default method
pl: Nie można przypisać typu obiektu %1 bez domyślnej metody

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot connect mismatched signal/slot %1 %vs. %2
pl: Nie można połączyć niezgodnych sygnałów/slotów %1 %przeciw %2

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign an object to signal property %1
pl: Nie można przypisać obiektu do właściwości sygnału %1

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to list
pl: Nie można przypisać obiektu do listy

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to interface property
pl: Nie można przypisać obiektu do właściwości interfejsu

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create attached object
pl: Nie można utworzyć załączonego obiektu

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot set properties on %1 as it is null
pl: Nie można ustawić właściwości na %1, bo jest ona null

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Property value set multiple times
pl: Wartość właściwości ustawiona wielokrotnie

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected type name
pl: Oczekiwana nazwa typu

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid import qualifier ID
pl: Nieprawidłowe ID kwalifikator importu

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Reserved name "Qt" cannot be used as an qualifier
pl: Zarezerwowana nazwa "Qt" nie może zostać użyta jako kwalifikator

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import qualifiers must be unique.
pl: Kwalifikatory importu skryptu muszą być niepowtarzalne.

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import requires a qualifier
pl: Import skryptu wymaga kwalifikatora

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Library import requires a version
pl: Import biblioteki wymaga wersji

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected parameter type
pl: Oczekiwany typ parametru

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid property type modifier
pl: Nieprawidłowy modyfikator typu właściwości

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected property type modifier
pl: Nieoczekiwany modyfikator typu właściwości

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected property type
pl: Oczekiwany typ właściwości

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Readonly not yet supported
pl: Tylko-do-odczytu jest jeszcze nieobsługiwane

[ctx: QDeclarativeParser]
en: JavaScript declaration outside Script element
pl: Deklaracja JavaScript poza elementem skryptu

en: Could not load cursor delegate
pl: Nie można wczytać delegata kursora

en: Could not instantiate cursor delegate
pl: Nie można utworzyć egzemplarza delegata kursora

en: front is a write-once property
pl: przód jest właściwością jednokrotnego zapisu

en: back is a write-once property
pl: tył jest właściwością jednokrotnego zapisu

[ctx: QDeclarativeAnimatedImage]
en: Qt was built without support for QMovie
pl: Qt został skompilowany bez obsługi dla QMovie

en: KeyNavigation is only available via attached properties
pl: KeyNavigation jest dostępny tylko przez załączone właściwości

en: Keys is only available via attached properties
pl: Klawisze są dostępne tylko przez załączone właściwości

en: LayoutMirroring is only available via attached properties
pl: LayoutMirroring jest niedostępne przez załączone właściwości

en: Loader does not support loading non-visual elements.
pl: Wczytywanie nie obsługuje wczytywania niewizualnych elementów.

en: LayoutDirection attached property only works with Items
pl: Załączona właściwość LayoutDirection działa tylko z elementami

en: Delegate component must be Item type.
pl: Składnik delegata musi być typu element.

en: Possible anchor loop detected on fill.
pl: Wykryto prawdopodobną pętlę kotwicy na wypełnieniu.

en: Possible anchor loop detected on centerIn.
pl: Wykryto prawdopodobną pętlę kotwicy na linii środkowej.

en: Cannot anchor to an item that isn't a parent or sibling.
pl: Nie można zakotwiczyć do elementu, który nie jest nadrzędnym lub równorzędnym.

en: Possible anchor loop detected on vertical anchor.
pl: Wykryto prawdopodobną pętlę kotwicy na kotwicy pionowej.

en: Possible anchor loop detected on horizontal anchor.
pl: Wykryto prawdopodobną pętlę kotwicy na kotwicy poziomej.

en: Cannot specify left, right, and hcenter anchors.
pl: Nie można określić kotwic lewych, prawych, i do środka w poziomie.

en: Cannot anchor to a null item.
pl: Nie można zakotwiczyć do elementu null

en: Cannot anchor a horizontal edge to a vertical edge.
pl: Nie można zakotwiczyć poziomej krawędzi do pionowej krawędzi.

en: Cannot anchor item to self.
pl: Nie można zakotwiczyć elementu do siebie samego.

en: Cannot specify top, bottom, and vcenter anchors.
pl: Nie można określić kotwic górnych, dolnych, i do środka w pionie.

en: Baseline anchor cannot be used in conjunction with top, bottom, or vcenter anchors.
pl: Kotwica linii bazowej nie może być użyta w połączeniu z kotwicami górną, dolną, lub vcenter do środka w pionie.

en: Cannot anchor a vertical edge to a horizontal edge.
pl: Nie można zakotwiczyć pionowej krawędzi do poziomej krawędzi.

en: Cannot change the animation assigned to a Behavior.
pl: Nie można zmienić animacji przypisanej do zachowania.

en: Error decoding: %1: %2
pl: Błąd dekodowania: %1: %2

en: Failed to get image from provider: %1
pl: Nieudane pobranie obrazu od dostawcy: %1

en: Cannot open: %1
pl: Nie można otworzyć: %1

en: Cannot animate non-existent property "%1"
pl: Nie można animować nieistniejącej właściwości "%1"

en: Cannot animate read-only property "%1"
pl: Nie można animować właściwości tylko-do-odczytu "%1"

en: Cannot set a duration of < 0
pl: Nie można ustawić czasu trwania < 0

en: Unable to preserve appearance under complex transform
pl: Nie można zachować wyglądu w złożonym przekształceniu

en: Unable to preserve appearance under non-uniform scale
pl: Nie można zachować wyglądu w niejednakowym skalowaniu

en: Unable to preserve appearance under scale of 0
pl: Nie można zachować wyglądu w skali 0

en: remove: index %1 out of range
pl: usuń: indeks %1 poza zakresem

en: insert: value is not an object
pl: wstaw: wartość nie jest obiektem

en: insert: index %1 out of range
pl: wstaw: indeks %1 poza zakresem

en: move: out of range
pl: przenieś: poza zakresem

en: append: value is not an object
pl: dołącz: wartość nie jest obiektem

en: set: value is not an object
pl: ustaw: wartość nie jest obiektem

en: set: index %1 out of range
pl: ustaw: indeks %1 poza zakresem

en: ListElement: cannot contain nested elements
pl: ElementListy: nie można zawrzeć zagnieżdżonych elementów

en: ListElement: cannot use reserved "id" property
pl: ElementListy: nie można użyć zarezerwowanej właściwości "id"

en: ListElement: cannot use script for property value
pl: ElementListy: nie można użyć skryptu dla wartości właściwości

en: ListModel: undefined property '%1'
pl: ModelListy: nieokreślona właściwość '%1'

en: "%1" duplicates a previous role name and will be disabled.
pl: "%1" powiela poprzednią nazwę roli i zostanie wyłączone.

[ctx: QDeclarativeXmlRoleList]
en: An XmlListModel query must start with '/' or "//"
pl: Zapytanie XmlListModel musi rozpoczynać się od '/' lub "//"

en: invalid query: "%1"
pl: nieprawidłowe zapytanie: "%1"

en: PropertyChanges does not support creating state-specific objects.
pl: ZmianyWłaściwości nie obsługuje tworzenia obiektów zależnych od stanu.

en: Cannot assign to read-only property "%1"
pl: Nie można przypisać właściwości tylko-do-odczytu "%1"

en: Application is an abstract class
pl: Program jest klasą abstrakcyjną

en: Animation is an abstract class
pl: Animacja to klasa abstrakcyjna

[ctx: QDeclarativeXmlListModel]
en: Qt was built without support for xmlpatterns
pl: Qt został skompilowany bez obsługi dla xmlpatterns

en: Connections: nested objects not allowed
pl: Połączenia: zagnieżdżone obiekty niedozwolone

en: Connections: syntax error
pl: Połączenia: błąd składni

en: Connections: script expected
pl: Połączenia: oczekiwano skryptu

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: [Array of length %1]
pl: [Macierz długości %1]

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: <undefined>
pl: <niepodana>

en: Activate
pl: Uaktywnij

en: Activates the program's main window
pl: Uaktywnia główne okno programu

en: Go Back
pl: Wstecz

en: < &Back
pl: < &Wstecz

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: &Next
pl: &Dalej

en: &Next >
pl: &Dalej >

en: Commit
pl: Wyślij

en: Done
pl: Gotowe

en: &Finish
pl: &Zakończ

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Help
pl: Pomoc

en: &Help
pl: Pomo&c

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page Setup
pl: Ustawienia strony

[ctx: QPrintDialog]
en: Print
pl: Drukuj

en: &Options >>
pl: &Opcje >>

en: &Print
pl: &Drukuj

en: &Options <<
pl: &Opcje <<

en: Print to File (PDF)
pl: Drukuj do pliku (PDF)

en: Print to File (Postscript)
pl: Drukuj do pliku (Postscript)

en: Local file
pl: Plik lokalny

en: Write %1 file
pl: Zapis do pliku %1

en: Print To File ...
pl: Drukuj do pliku...

en: %1 is a directory.
    Please choose a different file name.
pl: %1 jest katalogiem.
    Proszę wybrać inną nazwę pliku.

en: File %1 is not writable.
    Please choose a different file name.
pl: Plik %1 nie jest dostępny do zapisu.
    Proszę wybrać inną nazwę pliku.

en: %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
pl: %1 już istnieje.
    Czy go nadpisać?

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Value
pl: Wartość

en: Show Details...
pl: Pokaż szczegóły...

en: Hide Details...
pl: Ukryj szczegóły...

[ctx: QMessageBox]
en: Help
pl: Pomoc

en: <h3>About Qt</h3><p>This program uses Qt version %1.</p>
pl: <h3>O Qt</h3><p>Ten program używa Qt w wersji %1.</p>

en: <p>Qt is a C++ toolkit for cross-platform application development.</p><p>Qt provides single-source portability across all major desktop operating systems. It is also available for embedded Linux and other embedded and mobile operating systems.</p><p>Qt is available under three different licensing options designed to accommodate the needs of our various users.</p><p>Qt licensed under our commercial license agreement is appropriate for development of proprietary/commercial software where you do not want to share any source code with third parties or otherwise cannot comply with the terms of the GNU LGPL version 3 or GNU LGPL version 2.1.</p><p>Qt licensed under the GNU LGPL version 3 is appropriate for the development of Qt&nbsp;applications provided you can comply with the terms and conditions of the GNU LGPL version 3.</p><p>Qt licensed under the GNU LGPL version 2.1 is appropriate for the development of Qt&nbsp;applications provided you can comply with the terms and conditions of the GNU LGPL version 2.1.</p><p>Please see <a href="http://%2/">%2</a> for an overview of Qt licensing.</p><p>Copyright (C) %1 The Qt Company Ltd and other contributors.</p><p>Qt and the Qt logo are trademarks of The Qt Company Ltd.</p><p>Qt is The Qt Company Ltd product developed as an open source project. See <a href="http://%3/">%3</a> for more information.</p>
pl: <p>Qt jest napisanym w C++ pakietem do tworzenia wielo-platformowych programów.</p><p>Qt pozwala na przenośność jednego kodu źródłowego między MS&nbsp;Windows, Mac&nbsp;OS&nbsp;X, Linuksem i wszystkimi głównymi komercyjnymi odmianami Uniksa. Qt jest także dostępne dla urządzeń wbudowanych jako Qt for Embedded Linux oraz Qt for Windows CE.</p><p>Qt jest dostępne na jednej z trzech licencji, co pozwala zaspokoić potrzeby różnych użytkowników.</p><p>Qt na komercyjnej licencji jest odpowiednie dla własnościowego/komercyjnego oprogramowania, gdzie nie chce się udostępniać żadnego kodu źródłowego stronie trzeciej lub gdzie z innych powodów nie można dotrzymać warunków licencji GNU LGPL w wersji 2.1 lub GNU GPL w wersji 3.0.</p><p>Qt na licencji GNU LGPL w wersji 2.1 jest odpowiednie dla programów w Qt (własnościowych lub o otwartym dostępie do kodu źródłowego) pod warunkiem, że dotrzyma się warunków GNU LGPL w wersji 2.1.</p><p>Qt na licencji GNU General Public License w wersji 3.0 jest odpowiednie dla programów w Qt wykorzystujących oprogramowanie na GNU GPL w wersji 3.0 lub jeśli z innych przyczyn chce się dotrzymać warunków GNU GPL w wersji 3.0.</p><p>Opis sposobu licencjonowania Qt można znaleźć na stronie <a href="http://%2/">%2</a>.</p><p>Prawa autorskie (C) %1  Qt Company Ltd. i/lub jej firmy zależne i inni współtwórcy.</p><p>Qt oraz logo Qt są znakami towarowymi The Qt Company Ltd.</p><p>Qt jest produktem Qt Company Ltd. rozwijanym jako projekt o otwartym kodzie źródłowym. Więcej informacji na stronie <a href="http://%3/">%3</a>.</p>

en: About Qt
pl: O Qt

en: %1 bytes
pl: %1 bajtów

en: Invalid filename
pl: Nieprawidłowa nazwa pliku

en: <b>The name "%1" can not be used.</b><p>Try using another name, with fewer characters or no punctuations marks.
pl: <b>Nazwa "%1" nie może zostać użyta.</b><p>Spróbuj innej nazwy z mniejszą liczbą znaków lub bez znaków interpunkcyjnych.

en: Name
pl: Nazwa

en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: Match OS X Finder]
en: Kind
pl: Rodzaj

[ctx: All other platforms]
en: Type
pl: Typ

en: Date Modified
pl: Data zmiany

en: What's This?
pl: Co to jest?

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print Preview
pl: Podgląd wydruku

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Next page
pl: Następna strona

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Previous page
pl: Poprzednia strona

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: First page
pl: Pierwsza strona

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Last page
pl: Ostatnia strona

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit width
pl: Dopasuj na szerokość

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit page
pl: Dopasuj na stronę

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom in
pl: Zbliż

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom out
pl: Oddal

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Portrait
pl: Pionowo

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Landscape
pl: Poziomo

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show single page
pl: Pokaż jedną stronę

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show facing pages
pl: Pokaż strony sąsiadująco

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show overview of all pages
pl: Pokaż wszystkie strony

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print
pl: Drukuj

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page setup
pl: Ustawienia strony

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PDF
pl: Eksportuj do PDF

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PostScript
pl: Eksportuj do PostScript

en: Select Font
pl: Wybierz czcionkę

en: &Font
pl: &Czcionka

en: Font st&yle
pl: St&yl czcionki

en: &Size
pl: &Rozmiar

en: Effects
pl: Efekty

en: Stri&keout
pl: Prze&kreślona

en: &Underline
pl: Po&dkreślona

en: Sample
pl: Przykład

en: Wr&iting System
pl: System &pisania

en: File exists
pl: Plik już istnieje

en: <qt>Do you want to overwrite it?</qt>
pl: <qt>Czy go nadpisać?</qt>

en: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 inches)
pl: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 cali)

en: B5 (176 x 250 mm, 6.93 x 9.84 inches)
pl: B5 (176 x 250 mm, 6.93 x 9.84 cali)

en: Executive (7.5 x 10 inches, 191 x 254 mm)
pl: Executive (7.5 x 10 cali, 191 x 254 mm)

en: Legal (8.5 x 14 inches, 216 x 356 mm)
pl: Legal (8.5 x 14 cali, 216 x 356 mm)

en: Letter (8.5 x 11 inches, 216 x 279 mm)
pl: Letter (8.5 x 11 cali, 216 x 279 mm)

en: US Common #10 Envelope (105 x 241 mm)
pl: Amerykańska koperta #10 (105 x 241 mm)

en: Print selection
pl: Drukuj zaznaczone

en: Print current page
pl: Drukuj bieżącą stronę

en: Letter
pl: List

en: US Common #10 Envelope
pl: Amerykańska koperta #10

en: Custom
pl: Własne

en: Centimeters (cm)
pl: Centymetry (cm)

en: Millimeters (mm)
pl: Milimetry (mm)

en: Inches (in)
pl: Cale (in)

en: Points (pt)
pl: Punkty (pt)

en: Enter a value:
pl: Podaj wartość:

en: Print
pl: Drukuj

en: The 'From' value cannot be greater than the 'To' value.
pl: Wartość "od" nie może być większa niż "do".

en: Remove
pl: Usuń

en: locally connected
pl: połączone lokalnie

en: Aliases: %1
pl: Inne nazwy: %1

en: unknown
pl: nieznany

en: <empty>
pl: <pusty>

en: Undo %1
pl: Cofnij %1

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
pl: Cofnij

en: Redo %1
pl: Przywróć %1

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
pl: Przywróć

en: Home
pl: Katalog domowy

[ctx: QFileDialog]
en: My Computer
pl: Ten komputer

en: %1 byte(s)
pl: %1 bajt(ów)

en: False
pl: Nie

en: True
pl: Tak

[ctx: QFileDialog]
en: Drive
pl: Napęd

[ctx: QFileDialog]
en: File
pl: Plik

[ctx: Match Windows Explorer]
en: File Folder
pl: Katalog plików

[ctx: All other platforms]
en: Folder
pl: Katalog

[ctx: All other platforms]
en: Shortcut
pl: Skrót

[ctx: QFileDialog]
en: Unknown
pl: Nieznany

en: Minimize
pl: Minimalizuj

en: Maximize
pl: Maksymalizuj

en: Unshade
pl: Rozwiń

en: Shade
pl: Zwiń

en: Restore Down
pl: Przywróć

en: Restore
pl: Przywróć

en: Close
pl: Zamknij

en: &Restore
pl: P&rzywróć

en: &Move
pl: &Przenieś

en: Mi&nimize
pl: Mi&nimalizuj

en: Ma&ximize
pl: Ma&ksymalizuj

en: Stay on &Top
pl: Zawsze na &wierzchu

en: &Close
pl: Z&amknij

en: &Select All
pl: &Zaznacz wszystko

en: &Step up
pl: Krok w &górę

en: Step &down
pl: Krok w &dół

[ctx: QMenuBar]
en: Corner Toolbar
pl: Pasek narzędzi narożnika

en: (Untitled)
pl: (Bez nazwy)

en: Actions
pl: Akcje

en: Scroll here
pl: Przewiń tutaj

en: Left edge
pl: Lewa krawędź

en: Top
pl: Górny

en: Right edge
pl: Prawa krawędź

en: Bottom
pl: Dolny

en: Page left
pl: Strona w lewo

en: Page up
pl: Strona w górę

en: Page right
pl: Strona w prawo

en: Page down
pl: Strona w dół

en: Scroll left
pl: Przewiń w lewo

en: Scroll up
pl: Przewiń w górę

en: Scroll right
pl: Przewiń w prawo

en: Scroll down
pl: Przewiń w dół

en: Close Tab
pl: Zamknij kartę

en: &Undo
pl: &Cofnij

en: &Redo
pl: Przy&wróć

en: Cu&t
pl: Wy&tnij

en: &Copy
pl: &Kopiuj

en: &Paste
pl: &Wklej

en: Delete
pl: Usuń

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Save
pl: &Zapisz

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save
pl: Zapisz

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Open
pl: Otwórz

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Close
pl: Z&amknij

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Apply
pl: Zastosuj

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Reset
pl: Przywróć

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Help
pl: Pomoc

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Don't Save
pl: Nie zapisuj

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close without Saving
pl: Zamknij bez zapisywania

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Discard
pl: Porzuć

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Yes
pl: &Tak

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Yes to &All
pl: Tak dla &wszystkich

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &No
pl: &Nie

[ctx: QDialogButtonBox]
en: N&o to All
pl: N&ie dla wszystkich

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save All
pl: Zapisz wszystko

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Abort
pl: Przerwij

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Retry
pl: Powtórz

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Ignore
pl: Ignoruj

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Restore Defaults
pl: Przywróć domyślne

en: Sh&ade
pl: &Zwiń

en: &Unshade
pl: &Rozwiń

[ctx: Translate this string to the string 'LTR' in left-to-right languages or to 'RTL' in right-to-left languages (such as Hebrew and Arabic) to get proper widget layout.]
en: QT_LAYOUT_DIRECTION
pl: LTR

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Services
pl: Usługi

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide %1
pl: Ukryj %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide Others
pl: Ukryj inne

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Show All
pl: Pokaż wszystkie

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Preferences...
pl: Ustawienia...

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Quit %1
pl: Wyjdź %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: About %1
pl: O %1

en: Exit
pl: Wyjdź

[ctx: QShortcut]
en: Space
pl: Spacja

[ctx: QShortcut]
en: Left
pl: Lewo

[ctx: QShortcut]
en: Up
pl: W górę

[ctx: QShortcut]
en: Right
pl: Prawo

[ctx: QShortcut]
en: Down
pl: W dół

[ctx: QShortcut]
en: Help
pl: Pomoc

[ctx: QShortcut]
en: Back
pl: Wstecz

[ctx: QShortcut]
en: Forward
pl: Naprzód

[ctx: QShortcut]
en: Refresh
pl: Odśwież

[ctx: QShortcut]
en: Volume Down
pl: Zmniejsz głośność

[ctx: QShortcut]
en: Volume Mute
pl: Wyciszenie

[ctx: QShortcut]
en: Volume Up
pl: Zwiększ głośność

[ctx: QShortcut]
en: Bass Boost
pl: Wzmocnienie basów

[ctx: QShortcut]
en: Bass Up
pl: Zwiększenie basów

[ctx: QShortcut]
en: Bass Down
pl: Zmniejszenie basów

[ctx: QShortcut]
en: Treble Up
pl: Wzmocnienie wysokich tonów

[ctx: QShortcut]
en: Treble Down
pl: Wyciszenie wysokich tonów

[ctx: QShortcut]
en: Media Play
pl: Odtwarzaj media

[ctx: QShortcut]
en: Media Stop
pl: Zatrzymaj media

[ctx: QShortcut]
en: Media Previous
pl: Poprzednie media

[ctx: QShortcut]
en: Media Next
pl: Następne media

[ctx: QShortcut]
en: Media Record
pl: Nagrywaj media

[ctx: QShortcut]
en: Media Pause
pl: Wstrzymaj media

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Media Play/Pause
pl: Przełącz odtwarzanie/wstrzymanie mediów

[ctx: QShortcut]
en: Home Page
pl: Strona domowa

[ctx: QShortcut]
en: Favorites
pl: Ulubione

[ctx: QShortcut]
en: Search
pl: Znajdź

[ctx: QShortcut]
en: Standby
pl: Stan oczekiwania

[ctx: QShortcut]
en: Open URL
pl: Otwórz adres URL

[ctx: QShortcut]
en: Launch Mail
pl: Uruchom program pocztowy

[ctx: QShortcut]
en: Launch Media
pl: Uruchom media

[ctx: QShortcut]
en: Launch (0)
pl: Uruchom (0)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (1)
pl: Uruchom (1)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (2)
pl: Uruchom (2)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (3)
pl: Uruchom (3)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (4)
pl: Uruchom (4)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (5)
pl: Uruchom (5)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (6)
pl: Uruchom (6)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (7)
pl: Uruchom (7)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (8)
pl: Uruchom (8)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (9)
pl: Uruchom (9)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (A)
pl: Uruchom (A)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (B)
pl: Uruchom (B)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (C)
pl: Uruchom (C)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (D)
pl: Uruchom (D)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (E)
pl: Uruchom (E)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (F)
pl: Uruchom (F)

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Up
pl: Zwiększ jasność monitora

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Down
pl: Zmniejsz jasność monitora

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Light On/Off
pl: Włącz/wyłącz podświetlenie klawiatury

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Up
pl: Zwiększ jasność klawiatury

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Down
pl: Zmniejsz jasność klawiatury

[ctx: QShortcut]
en: Power Off
pl: Wyłącz

[ctx: QShortcut]
en: Wake Up
pl: Wznów

[ctx: QShortcut]
en: Eject
pl: Wysuń

[ctx: QShortcut]
en: Screensaver
pl: Wygaszacz ekranu

[ctx: QShortcut]
en: Sleep
pl: Uśpij

[ctx: QShortcut]
en: LightBulb
pl: Żarówka

[ctx: QShortcut]
en: Shop
pl: Sklep

[ctx: QShortcut]
en: History
pl: Historia

[ctx: QShortcut]
en: Add Favorite
pl: Dodaj ulubione

[ctx: QShortcut]
en: Hot Links
pl: Bezpośrednie odnośniki

[ctx: QShortcut]
en: Adjust Brightness
pl: Zmień jasność

[ctx: QShortcut]
en: Finance
pl: Finanse

[ctx: QShortcut]
en: Community
pl: Społeczność

[ctx: QShortcut]
en: Audio Rewind
pl: Audio: przewiń

[ctx: QShortcut]
en: Back Forward
pl: Przewiń w tył

[ctx: QShortcut]
en: Application Left
pl: Program w lewo

[ctx: QShortcut]
en: Application Right
pl: Program w prawo

[ctx: QShortcut]
en: Book
pl: Książka

[ctx: QShortcut]
en: Calculator
pl: Kalkulator

[ctx: QShortcut]
en: Clear
pl: Wyczyść

[ctx: QShortcut]
en: Clear Grab
pl: Wyczyść przechwycenie

[ctx: QShortcut]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: QShortcut]
en: Copy
pl: Kopiuj

[ctx: QShortcut]
en: Cut
pl: Wytnij

[ctx: QShortcut]
en: Display
pl: Pokaż

[ctx: QShortcut]
en: Documents
pl: Dokumenty

[ctx: QShortcut]
en: Spreadsheet
pl: Arkusz kalkulacyjny

[ctx: QShortcut]
en: Browser
pl: Przeglądarka

[ctx: QShortcut]
en: Game
pl: Gra

[ctx: QShortcut]
en: Go
pl: Idź

[ctx: QShortcut]
en: Logoff
pl: Wyloguj

[ctx: QShortcut]
en: Market
pl: Rynek

[ctx: QShortcut]
en: Meeting
pl: Spotkanie

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Menu
pl: Menu klawiatury

[ctx: QShortcut]
en: My Sites
pl: Moje strony

[ctx: QShortcut]
en: News
pl: Wiadomości

[ctx: QShortcut]
en: Home Office
pl: Dom lub małe biuro

[ctx: QShortcut]
en: Option
pl: Opcja

[ctx: QShortcut]
en: Paste
pl: Wklej

[ctx: QShortcut]
en: Phone
pl: Telefon

[ctx: QShortcut]
en: Reply
pl: Odpowiedz

[ctx: QShortcut]
en: Reload
pl: Odśwież

[ctx: QShortcut]
en: Rotate Windows
pl: Obróć okna

[ctx: QShortcut]
en: Rotation PB
pl: Rotacja PB

[ctx: QShortcut]
en: Rotation KB
pl: Rotacja KB

[ctx: QShortcut]
en: Save
pl: Zapisz

[ctx: QShortcut]
en: Send
pl: Wyślij

[ctx: QShortcut]
en: Spellchecker
pl: Sprawdzanie pisowni

[ctx: QShortcut]
en: Split Screen
pl: Podziel ekran

[ctx: QShortcut]
en: Support
pl: Wsparcie

[ctx: QShortcut]
en: Task Panel
pl: Panel zadań

[ctx: QShortcut]
en: Tools
pl: Narzędzia

[ctx: QShortcut]
en: Travel
pl: Podróż

[ctx: QShortcut]
en: Video
pl: Wideo

[ctx: QShortcut]
en: Word Processor
pl: Edytor tekstu

[ctx: QShortcut]
en: Zoom In
pl: Powiększ

[ctx: QShortcut]
en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

[ctx: QShortcut]
en: Away
pl: Nieobecny

[ctx: QShortcut]
en: Messenger
pl: Komunikator

[ctx: QShortcut]
en: WebCam
pl: Kamera internetowa

[ctx: QShortcut]
en: Mail Forward
pl: Poczta: przekaż

[ctx: QShortcut]
en: Pictures
pl: Obrazy

[ctx: QShortcut]
en: Music
pl: Muzyka

[ctx: QShortcut]
en: Battery
pl: Akumulator

[ctx: QShortcut]
en: Wireless
pl: Bezprzewodowe

[ctx: QShortcut]
en: Audio Forward
pl: Audio: do przodu

[ctx: QShortcut]
en: Audio Repeat
pl: Audio: powtórz

[ctx: QShortcut]
en: Audio Random Play
pl: Audio: odtwarzanie przypadkowe

[ctx: QShortcut]
en: Subtitle
pl: Podpis

[ctx: QShortcut]
en: Audio Cycle Track
pl: Audio: cykl ścieżek

[ctx: QShortcut]
en: Time
pl: Czas

[ctx: QShortcut]
en: Select
pl: Wybierz

[ctx: QShortcut]
en: View
pl: Widok

[ctx: QShortcut]
en: Top Menu
pl: Menu najwyższego poziomu

[ctx: QShortcut]
en: Suspend
pl: Uśpij

[ctx: QShortcut]
en: Hibernate
pl: Hibernuj

[ctx: QShortcut]
en: Print Screen
pl: Zrzut ekranu

[ctx: QShortcut]
en: Page Up
pl: Strona w górę

[ctx: QShortcut]
en: Page Down
pl: Strona w dół

[ctx: QShortcut]
en: Number Lock
pl: Zablokowanie klawiatury numerycznej

[ctx: QShortcut]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: QShortcut]
en: No
pl: Nie

[ctx: QShortcut]
en: Context1
pl: Kontekst1

[ctx: QShortcut]
en: Context2
pl: Kontekst2

[ctx: QShortcut]
en: Context3
pl: Kontekst3

[ctx: QShortcut]
en: Context4
pl: Kontekst4

[ctx: QShortcut]
en: Call
pl: Dzwoń

[ctx: QShortcut]
en: Hangup
pl: Rozłącz

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Call/Hangup
pl: Przełącza dzwonienie/odwieszenie

[ctx: QShortcut]
en: Flip
pl: Odwróć

[ctx: QShortcut]
en: Voice Dial
pl: Wybieranie głosowe

[ctx: QShortcut]
en: Last Number Redial
pl: Powtórzenie ostatniego numeru

[ctx: QShortcut]
en: Camera Shutter
pl: Migawka aparatu

[ctx: QShortcut]
en: Camera Focus
pl: Ogniskowa aparatu

[ctx: QShortcut]
en: Code input
pl: Wejście kodu

[ctx: QShortcut]
en: Multiple Candidate
pl: Wielokrotny kandydat

[ctx: QShortcut]
en: Previous Candidate
pl: Poprzedni kandydat

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Start
pl: Hangul Początek

[ctx: QShortcut]
en: Hangul End
pl: Hangul Koniec

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Special
pl: Hangul Specjalny

en: Select
pl: Wybierz

en: Copy &Link Location
pl: Skopiuj &adres odnośnika

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRM Left-to-right mark
pl: LRM Lewa-do-prawej

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLM Right-to-left mark
pl: RLM Znacznik od-prawej-do-lewej

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWJ Zero width joiner
pl: ZWJ Łącznik o zerowej szerokości

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWNJ Zero width non-joiner
pl: ZWNJ Rozdzielnik zerowej długości

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWSP Zero width space
pl: ZWSP Odstęp o zerowej szerokości

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRE Start of left-to-right embedding
pl: LRE Rozpoczęcie wypełniania od lewej do prawej

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLE Start of right-to-left embedding
pl: RLE Rozpoczęcie osadzania od prawej do lewej

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRO Start of left-to-right override
pl: LRO Początek nadpisania od lewej do prawej

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLO Start of right-to-left override
pl: RLO Początek nadpisania od prawej do lewej

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: PDF Pop directional formatting
pl: PDF Znak "Pop directional formatting"

en: Insert Unicode control character
pl: Wstaw znak kontrolny Unicode

[ctx: QFontDatabase]
en: Normal
pl: Zwykła

[ctx: QFontDatabase]
en: Bold
pl: Pogrubiona

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi Bold
pl: Półpogrubiona

[ctx: QFontDatabase]
en: Italic
pl: Kursywa

[ctx: QFontDatabase]
en: Any
pl: Dowolna

[ctx: QFontDatabase]
en: Latin
pl: Łaciński

[ctx: QFontDatabase]
en: Greek
pl: Grecki

[ctx: QFontDatabase]
en: Cyrillic
pl: Cyrylica

[ctx: QFontDatabase]
en: Armenian
pl: Armeński

[ctx: QFontDatabase]
en: Hebrew
pl: Hebrajski

[ctx: QFontDatabase]
en: Arabic
pl: Arabski

[ctx: QFontDatabase]
en: Bengali
pl: Bengalski

[ctx: QFontDatabase]
en: Tamil
pl: Tamilski

[ctx: QFontDatabase]
en: Malayalam
pl: Malajalam

[ctx: QFontDatabase]
en: Thai
pl: Tajski

[ctx: QFontDatabase]
en: Lao
pl: Laotański

[ctx: QFontDatabase]
en: Tibetan
pl: Tybetański

[ctx: QFontDatabase]
en: Georgian
pl: Gruziński

[ctx: QFontDatabase]
en: Khmer
pl: Khmerski

[ctx: QFontDatabase]
en: Simplified Chinese
pl: Uproszczony chiński

[ctx: QFontDatabase]
en: Traditional Chinese
pl: Tradycyjny chiński

[ctx: QFontDatabase]
en: Japanese
pl: Japoński

[ctx: QFontDatabase]
en: Korean
pl: Koreański

[ctx: QFontDatabase]
en: Vietnamese
pl: Wietnamski

[ctx: QFontDatabase]
en: Symbol
pl: Symbole

[ctx: QFontDatabase]
en: Runic
pl: Runiczne

en: XIM input method
pl: Metoda wpisywania XIM

en: Windows input method
pl: Metoda wpisywania Windows

en: Mac OS X input method
pl: Metoda wpisywania Mac OS X

en: S60 FEP input method
pl: Metoda wpisywania S60 FEP

en: New
pl: Nowy

en: Toggle Breakpoint
pl: Włącz/wyłącz pułapkę

en: Disable Breakpoint
pl: Wyłącz pułapkę

en: Enable Breakpoint
pl: Włącz pułapkę

en: Breakpoint Condition:
pl: Warunek pułapki:

en: Loaded Scripts
pl: Wczytane skrypty

en: Breakpoints
pl: Pułapki

en: Stack
pl: Stos

en: Locals
pl: Lokalne

en: Console
pl: Konsola

en: Debug Output
pl: Wyjście diagnostyczne

en: Error Log
pl: Dziennik błędów

en: Search
pl: Znajdź

en: View
pl: Widok

en: Qt Script Debugger
pl: Debugger Qt Script

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Location
pl: Lokalizacja

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Condition
pl: Warunek

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Ignore-count
pl: Ignoruj liczbę

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Single-shot
pl: Pojedyncze trafienie

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Hit-count
pl: Liczba trafień

en: Previous
pl: Wstecz

en: Next
pl: Dalej

en: Case Sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter

en: Whole words
pl: Całe słowa

en: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Search wrapped
pl: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Obudowane wyszukiwanie

en: Go to Line
pl: Idź do wiersza

en: Line:
pl: Wiersz:

en: Interrupt
pl: Przerwij

en: Step Into
pl: Wejdź do funkcji

en: Step Over
pl: Kolejny wiersz kodu

en: Step Out
pl: Wykonuj do końca funkcji

en: Run to Cursor
pl: Wykonuj do kursora

en: Run to New Script
pl: Uruchom nowy skrypt

en: Clear Debug Output
pl: Wyczyść wyjście diagnostyczne

en: Clear Error Log
pl: Wyczyść dziennik błędów

en: Clear Console
pl: Wyczyść konsolę

en: &Find in Script...
pl: &Znajdź skrypt...

en: Find &Next
pl: Znajdź &następne

en: Find &Previous
pl: Znajdź &poprzednie

en: Debug
pl: Diagnostyka

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Value
pl: Wartość

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Level
pl: Poziom

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Location
pl: Lokalizacja

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Request for opening non-local file %1
pl: Żądanie otwarcia nie-lokalnego pliku %1

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Error opening %1: %2
pl: Błąd podczas otwierania %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Write error writing to %1: %2
pl: Błąd podczas zapisu %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Cannot open %1: Path is a directory
pl: Nie można otworzyć %1: ścieżka wskazuje na katalog

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Read error reading from %1: %2
pl: Błąd podczas odczytu z %1: %2

[ctx: QNetworkAccessCacheBackend]
en: Error opening %1
pl: Błąd podczas otwierania %1

[ctx: QNetworkAccessDataBackend]
en: Invalid URI: %1
pl: Nieprawidłowy adres URI: %1

[ctx: QNetworkReply]
en: Protocol "%1" is unknown
pl: Nieznany protokół "%1"

[ctx: QNetworkReply]
en: Network session error.
pl: Błąd sesji sieciowej.

[ctx: QNetworkReply]
en: backend start error.
pl: błąd uruchomienia silnika.

en: Temporary network failure.
pl: Tymczasowa awaria sieci.

en: Operation canceled
pl: Operacja anulowana

[ctx: QNetworkAccessManager]
en: Network access is disabled.
pl: Dostęp do sieci wyłączony.

en: No suitable proxy found
pl: Nie znaleziono żadnego pasującego serwera pośredniczącego

en: Cannot open %1: is a directory
pl: Nie można otworzyć %1: jest katalogiem

en: Logging in to %1 failed: authentication required
pl: Logowanie do %1 nieudane: wymagane uwierzytelnienie

en: Error while downloading %1: %2
pl: Błąd podczas pobierania %1: %2

en: Error while uploading %1: %2
pl: Błąd podczas wysyłania %1: %2

[ctx: QNetworkAccessDebugPipeBackend]
en: Write error writing to %1: %2
pl: Błąd zapisu do %1: %2

en: Socket error on %1: %2
pl: Błąd gniazda na %1: %2

en: Remote host closed the connection prematurely on %1
pl: Zdalny serwer zakończył niespodziewanie połączenie na %1

en: Connection to proxy refused
pl: Połączenie do pośrednika zostało odrzucone

en: Connection to proxy closed prematurely
pl: Połączenie do pośrednika zostało przedwcześnie zakończone

en: Proxy host not found
pl: Nie znaleziono serwera pośredniczącego

en: Connection to proxy timed out
pl: Czas połączenia z serwerem pośredniczącym został przekroczony

en: Proxy authentication failed
pl: Uwierzytelniania serwera pośredniczącego nie powiodło się

en: Proxy authentication failed: %1
pl: Uwierzytelniania serwera pośredniczącego nie powiodło się: %1

en: SOCKS version 5 protocol error
pl: Błąd protokołu SOCKS, wersja 5

en: Host not found
pl: Nie znaleziono serwera

en: General SOCKSv5 server failure
pl: Ogólny błąd serwera SOCKSv5

en: Connection not allowed by SOCKSv5 server
pl: Połączenie odrzucone przez serwer SOCKSv5

en: Network unreachable
pl: Sieć niedostępna

en: Connection refused
pl: Połączenie zostało odrzucone

en: TTL expired
pl: Wygasł TTL

en: SOCKSv5 command not supported
pl: Nieobsługiwane polecenie SOCKSv5

en: Address type not supported
pl: Nie wspierany typ adresu

en: Unknown SOCKSv5 proxy error code 0x%1
pl: Nieznany kod błędu pośrednika SOCKSv5: 0x%1

[ctx: QSocks5SocketEngine]
en: Network operation timed out
pl: Czas operacji sieciowej przekroczony

en: Unable to initialize non-blocking socket
pl: Nie można zainicjować nieblokującego gniazda

en: Unable to initialize broadcast socket
pl: Nie można zainicjować gniazda rozgłoszeniowego

en: Attempt to use IPv6 socket on a platform with no IPv6 support
pl: Próba użycia gniazda IPv6 na platformie bez obsługi IPv6

en: The remote host closed the connection
pl: Serwer zakończył połączenie

en: Network operation timed out
pl: Czas operacji sieciowej przekroczony

en: Out of resources
pl: Brak zasobów

en: Unsupported socket operation
pl: Niewspierana operacja na gnieździe

en: Protocol type not supported
pl: Nie wspierany typ protokołu

en: Invalid socket descriptor
pl: Błędny deskryptor gniazda

en: Host unreachable
pl: Serwer niedostępny

en: Permission denied
pl: Brak uprawnień

en: Connection timed out
pl: Czas połączenia został przekroczony

en: The bound address is already in use
pl: Podany adres jest już w użyciu

en: The address is not available
pl: Adres nie jest dostępny

en: The address is protected
pl: Adres jest chroniony

en: Datagram was too large to send
pl: Datagram był zbyt długi aby go wysłać

en: Unable to send a message
pl: Nie można wysłać wiadomości

en: Unable to receive a message
pl: Nie można odebrać wiadomości

en: Unable to write
pl: Nie można dokonać zapisu

en: Network error
pl: Błąd sieci

en: Another socket is already listening on the same port
pl: Inne gniazdo już nasłuchuje na tym porcie

en: Operation on non-socket
pl: Operacja nie na gnieździe

en: The proxy type is invalid for this operation
pl: Typ pośrednika jest nieprawidłowy dla tej operacji

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: This platform does not support IPv6
pl: Ta platforma nie obsługuje IPv6

en: Operation on socket is not supported
pl: Operacja na gnieździe nie jest wspierana

en: Socket operation timed out
pl: Przekroczony czas operacji na gnieździe

en: Socket is not connected
pl: Gniazdo nie jest połączone

en: The address is invalid for this operation
pl: Adres jest nieprawidłowy dla tej operacji

en: The specified network session is not opened
pl: Podana sesja sieciowa jest nieotwarta.

en: No error
pl: Brak błędu

en: The issuer certificate could not be found
pl: Nie można znaleźć wydawcy certyfikatu

en: The certificate signature could not be decrypted
pl: Nie można odszyfrować podpisu certyfikatu

en: The public key in the certificate could not be read
pl: Nie można odczytać publicznego klucza w certyfikacie

en: The signature of the certificate is invalid
pl: Podpis certyfikatu jest nieprawidłowy

en: The certificate is not yet valid
pl: Certyfikat nie jest jeszcze ważny

en: The certificate has expired
pl: Certyfikat wygasł

en: The certificate's notBefore field contains an invalid time
pl: Pole certyfikatu nieWcześniej zawiera nieprawidłowy czas

en: The certificate's notAfter field contains an invalid time
pl: Pole certyfikatu niePóźniej zawiera nieprawidłowy czas

en: The certificate is self-signed, and untrusted
pl: Certyfikat jest własnoręcznie podpisany i niezaufany

en: The root certificate of the certificate chain is self-signed, and untrusted
pl: Główny certyfikat łańcucha certyfikatów jest własnoręcznie podpisany i niezaufany

en: The issuer certificate of a locally looked up certificate could not be found
pl: Nie można znaleźć wydawcy certyfikatu lokalnie wyszukiwanych certyfikatów

en: No certificates could be verified
pl: Nie można zweryfikować żadnych certyfikatów

en: One of the CA certificates is invalid
pl: Jeden z certyfikatów urzędu certyfikującego jest nieprawidłowy

en: The basicConstraints path length parameter has been exceeded
pl: Długość parametru ścieżki podstawowychOgraniczeń została przekroczona

en: The supplied certificate is unsuitable for this purpose
pl: Dostarczony certyfikat jest nieodpowiedni do tego celu

en: The root CA certificate is not trusted for this purpose
pl: Główny certyfikat urzędu certyfikacji nie jest zaufany do tego celu

en: The root CA certificate is marked to reject the specified purpose
pl: Główny certyfikat urzędu certyfikacji jest oznaczony tak, aby odrzucał podany cel

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its subject name did not match the issuer name of the current certificate
pl: Bieżący kandydujący certyfikat wydawcy został odrzucony, ponieważ jego nazwa podmiotu nie jest zgodna z nazwą wydawcy obecnego certyfikatu

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its issuer name and serial number was present and did not match the authority key identifier of the current certificate
pl: Bieżący kandydujący certyfikat wydawcy został odrzucony, ponieważ jego nazwa wydawcy i numer seryjny był obecny i nie jest zgodny z identyfikatorem klucza urzędu bieżącego certyfikatu

en: The peer did not present any certificate
pl: Druga strona nie przedstawiła żadnego certyfikatu

en: The host name did not match any of the valid hosts for this certificate
pl: Nazwa serwera nie odpowiada żadnemu serwerowi z listy dla tego certyfikatu

en: The peer certificate is blacklisted
pl: Certyfikat drugiej strony jest na czarnej liście

en: Error creating SSL context (%1)
pl: Błąd podczas tworzenia kontekstu SSL (%1)

en: Invalid or empty cipher list (%1)
pl: Błędna lub pusta lista szyfrów (%1)

en: Cannot provide a certificate with no key, %1
pl: Nie można zapewnić certyfikatu bez klucza, %1

en: Error loading local certificate, %1
pl: Błąd podczas wczytywania lokalnego certyfikatu, %1

en: Error loading private key, %1
pl: Błąd podczas wczytywania klucza prywatnego, %1

en: Private key does not certify public key, %1
pl: Klucz prywatny nie poświadcza klucza publicznego, %1

en: Error creating SSL session, %1
pl: Błąd tworzenia sesji SSL, %1

en: Error creating SSL session: %1
pl: Błąd tworzenia sesji SSL: %1

en: Unable to write data: %1
pl: Nie można zapisać danych: %1

en: Unable to decrypt data: %1
pl: Nie można odszyfrować danych: %1

en: The TLS/SSL connection has been closed
pl: Połączenie TLS/SSL zostało zamknięte

en: Error while reading: %1
pl: Błąd podczas odczytu: %1

en: Error during SSL handshake: %1
pl: Błąd podczas wymiany (handshake) SSL: %1

[ctx: QHostInfoAgent]
en: No host name given
pl: Nie podano nazwy hosta

[ctx: QHostInfoAgent]
en: Invalid hostname
pl: Nieprawidłowa nazwa hosta

en: Unknown address type
pl: Nieznany typ adresu

[ctx: QHostInfo]
en: No host name given
pl: Nie podano nazwy hosta

en: Unknown error (%1)
pl: Nieznany błąd (%1)

en: No host name given
pl: Nie podano nazwy hosta

en: Invalid hostname
pl: Błędna nazwa serwera

en: Invalid configuration.
pl: Nieprawidłowe ustawienia.

en: Extra content at end of document.
pl: Dodatkowa treść na końcu dokumentu.

en: Invalid entity value.
pl: Nieprawidłowa pusta wartość.

en: Invalid XML character.
pl: Niepoprawny znak XML.

en: Sequence ']]>' not allowed in content.
pl: Sekwencja "]]>" nie jest dozwolona w tym kontekście.

en: Encountered incorrectly encoded content.
pl: Napotkano błędnie zakodowaną treść.

en: Namespace prefix '%1' not declared
pl: Przedrostek przestrzeni nazw '%1' nie został zadeklarowany

en: Illegal namespace declaration.
pl: Niedopuszczalna deklaracja przestrzeni nazw.

en: Attribute redefined.
pl: Atrybut zdefiniowany ponownie.

en: Unexpected character '%1' in public id literal.
pl: Niespodziewany znak '%1' w publicznym identyfikatorze.

en: Invalid XML version string.
pl: Niepoprawny ciąg wersji XML.

en: Unsupported XML version.
pl: Nieobsługiwana wersja XML.

en: The standalone pseudo attribute must appear after the encoding.
pl: Oddzielny pseudo-atrybut musi znajdować się przed kodowaniem.

en: %1 is an invalid encoding name.
pl: %1 jest nieprawidłową nazwą kodowania.

en: Encoding %1 is unsupported
pl: Kodowanie %1 nie jest obsługiwane

en: Standalone accepts only yes or no.
pl: Akceptuje tylko "yes" lub "no".

en: Invalid attribute in XML declaration.
pl: Niepoprawny atrybut w deklaracji XML.

en: Premature end of document.
pl: Przedwczesny koniec dokumentu.

en: Invalid document.
pl: Nieprawidłowy dokument.

en: Expected
pl: Spodziewano się

en: , but got '
pl: , ale otrzymano '

en: Unexpected '
pl: Niespodziewany '

en: Expected character data.
pl: Niespodziewany znak.

[ctx: QIODevice]
en: Permission denied
pl: Brak uprawnień

[ctx: QIODevice]
en: Too many open files
pl: Zbyt wiele otwartych plików

[ctx: QIODevice]
en: No such file or directory
pl: Nie ma takiego pliku lub katalogu

[ctx: QIODevice]
en: No space left on device
pl: Brak wolnego miejsca na tym urządzeniu

en: Missing initial state in compound state '%1'
pl: Brakuje stanu początkowego dla stanu składnika "%1"

en: Missing default state in history state '%1'
pl: Brakuje domyślnego stanu w historii stanu "%1"

en: No common ancestor for targets and source of transition from state '%1'
pl: Brak wspólnych przodków dla celów i źródła dla tranzycji ze stanu "%1"

en: %1: already exists
pl: %1: już istnieje

en: %1: doesn't exists
pl: %1: nie istnieje

en: %1: invalid size
pl: %1: nieprawidłowy rozmiar

en: %1: out of resources
pl: %1: brak zasobów

en: %1: permission denied
pl: %1: brak uprawnień

en: %1: unknown error %2
pl: %1: nieznany błąd %2

en: %1: key is empty
pl: %1: klucz jest pusty

en: %1: unable to set key on lock
pl: %1: nie można zablokować klucz

en: %1: create size is less then 0
pl: %1: rozmiar jest mniejszy niż 0

en: %1: unable to lock
pl: %1: nie można zablokować

en: %1: unable to unlock
pl: %1: nie można odblokować

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: already exists
pl: %1: już istnieje

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: does not exist
pl: %1: nie istnieje

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: out of resources
pl: %1: brak zasobów

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: permission denied
pl: %1: brak uprawnień

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unknown error %2
pl: %1: nieznany błąd %2

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: name error
pl: %1: błąd nazwy

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: key is empty
pl: %1: klucz jest pusty

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unable to make key
pl: %1: nie można utworzyć klucza

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: ftok failed
pl: %1: nieudane ftok

en: %1: doesn't exist
pl: %1: nie istnieje

en: %1: size query failed
pl: %1: zapytanie o rozmiar nieudane

en: %1: UNIX key file doesn't exist
pl: %1: uniksowy plik klucza nie istnieje

en: %1: ftok failed
pl: %1: nieudane ftok

en: %1: unable to make key
pl: %1: nie można utworzyć klucza

en: %1: system-imposed size restrictions
pl: %1: systemowe ograniczenie na rozmiar

en: %1: bad name
pl: %1: zła nazwa

en: %1: not attached
pl: %1: nie załączone

en: Cannot load library %1: %2
pl: Nie można wczytać biblioteki %1: %2

en: Cannot unload library %1: %2
pl: Nie można usunąć z pamięci biblioteki %1: %2

en: Cannot resolve symbol "%1" in %2: %3
pl: Nie można rozwiązać symbolu "%1" w %2: %3

en: The plugin was not loaded.
pl: Wtyczka nie została wczytana.

en: The shared library was not found.
pl: Biblioteka współdzielona nie została znaleziona.

en: Plugin verification data mismatch in '%1'
pl: Błąd weryfikacji danych wtyczki w '%1'

en: The file '%1' is not a valid Qt plugin.
pl: Plik '%1' nie jest poprawną wtyczką Qt.

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (%2.%3.%4) [%5]
pl: Wtyczka '%1' używa niekompatybilnej wersji biblioteki Qt. (%2.%3.%4) [%5]

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. Expected build key "%2", got "%3"
pl: Wtyczka '%1' używa niekompatybilnej biblioteki Qt. Spodziewano się klucza budowania "%2", uzyskano "%3"

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (Cannot mix debug and release libraries.)
pl: Wtyczka '%1' używa niekompatybilnej biblioteki Qt. (Nie można mieszać bibliotek w wersji z debugowaniem i wydania).

en: '%1' is not an ELF object (%2)
pl: '%1' nie jest obiektem ELF (%2)

en: '%1' is not an ELF object
pl: '%1' nie jest obiektem ELF

en: '%1' is an invalid ELF object (%2)
pl: '%1' jest nieprawidłowym obiektem ELF (%2)

en: Error reading from process
pl: Błąd odczytu z procesu

en: Error writing to process
pl: Błąd zapisu do procesu

en: Process crashed
pl: Proces uległ awarii

en: No program defined
pl: Nie zdefiniowano programu

en: Could not open input redirection for reading
pl: Nie można otworzyć przekierowania wejścia do odczytu

en: Could not open output redirection for writing
pl: Nie można otworzyć przekierowania wejścia do zapisu

en: Resource error (fork failure): %1
pl: Błąd zasobu (nieudany fork): %1

en: Process operation timed out
pl: Przekroczony czas operacji

en: Destination file exists
pl: Plik docelowy istnieje

en: Will not rename sequential file using block copy
pl: Nie nastąpi zmiana nazwy pliku sekwencyjnego przy użyciu kopiowania blokowego

en: Cannot remove source file
pl: Nie można usunąć pliku źródłowego

en: Cannot open %1 for input
pl: Nie można otworzyć %1 jako wejścia

en: Cannot open for output
pl: Nie można otworzyć jako wyjścia

en: Failure to write block
pl: Nie można zapisać bloku

en: Cannot create %1 for output
pl: Nie można utworzyć %1 jako wyjścia

en: No file engine available or engine does not support UnMapExtension
pl: Brak żadnego silnika plików lub silnik nie obsługuje UnMapExtension

en: Process failed to start: %1
pl: Proces nie uruchomił się: %1

[ctx: QRegExp]
en: no error occurred
pl: żaden błąd nie wystąpił

[ctx: QRegExp]
en: disabled feature used
pl: użyto wyłączonej właściwości

[ctx: QRegExp]
en: bad char class syntax
pl: błędna składnia klasy znaku

[ctx: QRegExp]
en: bad lookahead syntax
pl: błędna składnia wyszukiwania do przodu

[ctx: QRegExp]
en: lookbehinds not supported, see QTBUG-2371
pl: lookbehinds nieobsługiwany, zobacz QTBUG-2371

[ctx: QRegExp]
en: bad repetition syntax
pl: błędna składnia powtórzenia

[ctx: QRegExp]
en: invalid octal value
pl: nieprawidłowa wartość ósemkowa

[ctx: QRegExp]
en: missing left delim
pl: brakuje lewego ograniczenia

[ctx: QRegExp]
en: unexpected end
pl: niespodziewany koniec

[ctx: QRegExp]
en: met internal limit
pl: napotkano wewnętrzne ograniczenie

[ctx: QRegExp]
en: invalid interval
pl: nieprawidłowy odstęp

[ctx: QRegExp]
en: invalid category
pl: nieprawidłowa kategoria

en: Restore up
pl: Przywróć na wierzch

en: Restore down
pl: Przywróć pod spód

en: Contains commands to manipulate the window
pl: Zawiera polecenia do manipulowania oknem

en: Puts a minimized window back to normal
pl: Przywraca zminimalizowane okno do normalnych rozmiarów

en: Moves the window out of the way
pl: Przesuwa okno

en: Puts a maximized window back to normal
pl: Przywraca zmaksymalizowane okno do normalnych rozmiarów

en: Makes the window full screen
pl: Rozszerza okno na cały ekran

en: Closes the window
pl: Zamyka okno

en: Displays the name of the window and contains controls to manipulate it
pl: Pokazuje nazwę okna i zawiera narzędzia do manipulacji nim

en: More
pl: Więcej

en: Less
pl: Mniej

en: Line up
pl: Ustaw w linii

en: Position
pl: Pozycja

en: Line down
pl: Linia na dole

en: SpeedoMeter
pl: Mierzenie prędkości

en: SliderHandle
pl: Obsługa suwaka

en: Scroll Left
pl: Przewiń w lewo

en: Scroll Right
pl: Przewiń w prawo

en: Press
pl: Naciśnij

en: Close the tab
pl: Zamknij kartę

en: Activate the tab
pl: Uaktywnij kartę

en: Open
pl: Otwórz

en: Uncheck
pl: Odznacz

en: Check
pl: Zaznacz

en: Toggle
pl: Przełącz

en: Execute
pl: Wykonaj

en: Dock
pl: Zadokuj

en: Float
pl: Uwolnij

en: Could not read image data
pl: Nie można odczytać danych obrazu

en: Sequential device (eg socket) for image read not supported
pl: Urządzenie sekwencyjne (np gniazdo) dla czytania obrazów jest nieobsługiwane

en: Seek file/device for image read failed
pl: Nieudana zmiana pozycji odczytu pliku/urządzenia dla obrazu

en: Image mHeader read failed
pl: Nieudany odczyta mHeader obrazu

en: Image type not supported
pl: Nieobsługiwany typ obrazu

en: Image depth not valid
pl: Nieprawidłowa głębia obrazu

en: Could not seek to image read footer
pl: Nie można zmienić pozycji odczytu obrazu na stopkę

en: Could not read footer
pl: Nie można odczytać stopki

en: Image type (non-TrueVision 2.0) not supported
pl: Typ obrazu (nie-TrueVision 2.0) nieobsługiwany

en: Could not reset to start position
pl: Nie można wyzerować do pozycji początkowej

en: Select IM
pl: Wybierz metodę wpisywania

en: Multiple input method switcher
pl: Przełączanie między różnymi metodami wpisywania

en: Multiple input method switcher that uses the context menu of the text widgets
pl: Przełączanie między wieloma metodami wpisywania. Wykorzystuje menu kontekstowe tekstowych elementów interfejsu

en: Zoom to &100%
pl: Powiększ do &100%

en: Zoom In
pl: Zbliż

en: Zoom Out
pl: Oddal

en: Items
pl: Elementy

en: Inspector Mode
pl: Tryb inspektora

en: Play/Pause Animations
pl: Odtwórz/Wstrzymaj animacje

en: Select (Marquee)
pl: Zaznacz (Marquee)

en: Zoom
pl: Powiększ

en: Color Picker
pl: Wybór koloru

en: Apply Changes to QML Viewer
pl: Zastosuje zmiany do przeglądarki QML

en: Apply Changes to Document
pl: Zapisać zmiany do dokumentu

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Copy Color
pl: Kopiuj kolor

en: Unknown session error.
pl: Nieznany błąd sesji.

en: The session was aborted by the user or system.
pl: Sesja została przerwana przez użytkownika lub system.

en: The requested operation is not supported by the system.
pl: Żądana operacja jest nieobsługiwana przez system.

en: The specified configuration cannot be used.
pl: Nie można użyć danych ustawień.

en: Roaming was aborted or is not possible.
pl: Roaming został przerwany lub jest niemożliwy.

en: Roaming error
pl: Błąd roamingu

en: Session aborted by user or system
pl: Sesja przerwana przez użytkownika lub system

en: Unidentified Error
pl: Niezidentyfikowany błąd

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Defaults
pl: Domyślnie

en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: Insert
pl: Wstaw

en: Update
pl: Uaktualnij

[ctx: QSql]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: QSql]
en: Delete this record?
pl: Czy usunąć rekord?

[ctx: QSql]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: QSql]
en: No
pl: Nie

[ctx: QSql]
en: Insert
pl: Wstaw

[ctx: QSql]
en: Update
pl: Uaktualnij

[ctx: QSql]
en: Save edits?
pl: Czy zapisać zmiany?

[ctx: QSql]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: QSql]
en: Confirm
pl: Potwierdź

[ctx: QSql]
en: Cancel your edits?
pl: Czy anulować zmiany?

en: More...
pl: Więcej...

en: Customize...
pl: Dostosuj...

en: Operation stopped by the user
pl: Czynność zatrzymana przez użytkownika

en: Clear
pl: Wyczyść

en: %1, %2 not defined
pl: %1, %2 nie zdefiniowane

en: Ambiguous %1 not handled
pl: Niespodziewane %1 nie obsłużone

en: JavaScript Alert - %1
pl: Alarm JavaScript - %1

en: JavaScript Confirm - %1
pl: Potwierdzenie JavaScript - %1

en: JavaScript Prompt - %1
pl: Znak zachęty JavaScript - %1

en: JavaScript Problem - %1
pl: Problem z JavaScript - %1

en: The script on this page appears to have a problem. Do you want to stop the script?
pl: Wygląda na to, że skrypt na tej stronie ma problemy. Czy go zatrzymać?

en: Move the cursor to the next character
pl: Przemieść kursor do następnego znaku

en: Move the cursor to the previous character
pl: Przemieść kursor do poprzedniego znaku

en: Move the cursor to the next word
pl: Przemieść kursor do następnego słowa

en: Move the cursor to the previous word
pl: Przemieść kursor do poprzedniego słowa

en: Move the cursor to the next line
pl: Przemieść kursor do następnego wiersza

en: Move the cursor to the previous line
pl: Przemieść kursor do poprzedniego wiersza

en: Move the cursor to the start of the line
pl: Przemieść kursor na początek wiersza

en: Move the cursor to the end of the line
pl: Przemieść kursor na koniec wiersza

en: Move the cursor to the start of the block
pl: Przemieść kursor na początek bloku

en: Move the cursor to the end of the block
pl: Przemieść kursor na koniec bloku

en: Move the cursor to the start of the document
pl: Przemieść kursor na początek dokumentu

en: Move the cursor to the end of the document
pl: Przemieść kursor na koniec dokumentu

en: Select to the next character
pl: Zaznacz do następnego znaku

en: Select to the previous character
pl: Zaznacz do poprzedniego znaku

en: Select to the next word
pl: Zaznacz do następnego słowa

en: Select to the previous word
pl: Zaznacz do poprzedniego słowa

en: Select to the next line
pl: Zaznacz do następnego wiersza

en: Select to the previous line
pl: Zaznacz do poprzedniego wiersza

en: Select to the start of the line
pl: Zaznacz do początku wiersza

en: Select to the end of the line
pl: Zaznacz do końca wiersza

en: Select to the start of the block
pl: Zaznacz do początku bloku

en: Select to the end of the block
pl: Zaznacz do końca bloku

en: Select to the start of the document
pl: Zaznacz do początku dokumentu

en: Select to the end of the document
pl: Zaznacz do końca dokumentu

en: Delete to the start of the word
pl: Usuń do początku słowa

en: Delete to the end of the word
pl: Usuń do końca słowa

en: Insert a new paragraph
pl: Wstaw nowy akapit

en: Insert a new line
pl: Wstaw nowy wiersz

en: Paste and Match Style
pl: Wklej i dopasuj styl

en: Remove formatting
pl: Usuń formatowanie

en: Strikethrough
pl: Przekreślenie

en: Subscript
pl: Indeks dolny

en: Superscript
pl: Indeks górny

en: Insert Bulleted List
pl: Wstaw listę nienumerowaną

en: Insert Numbered List
pl: Wstaw listę numerowaną

en: Indent
pl: Wcięcie

en: Outdent
pl: Odwrotne wcięcie

en: Center
pl: Wyśrodkuj

en: Justify
pl: Wyjustuj

en: Align Left
pl: Wyrównaj do lewej

en: Align Right
pl: Wyrównaj do prawej

[ctx: Submit (input element) alt text for <input> elements with no alt, title, or value]
en: Submit
pl: Wyślij

[ctx: default label for Reset buttons in forms on web pages]
en: Reset
pl: Wyzeruj

[ctx: text that appears at the start of nearly-obsolete web pages in the form of a 'searchable index']
en: This is a searchable index. Enter search keywords:
pl: To jest przeszukiwalny indeks. Podaj szukane słowa kluczowe:

[ctx: default label for Submit buttons in forms on web pages]
en: Submit
pl: Wyślij

[ctx: title for file button used in HTML forms]
en: Choose File
pl: Wybierz plik

[ctx: text to display in file button used in HTML forms when no file is selected]
en: No file selected
pl: Brak wybranych plików

[ctx: text to display in <details> tag when it has no <summary> child]
en: Details
pl: Szczegóły

[ctx: Open in New Window context menu item]
en: Open in New Window
pl: Otwórz w nowym oknie

[ctx: Download Linked File context menu item]
en: Save Link...
pl: Zapisz odnośnik...

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Link
pl: Kopiuj odnośnik

[ctx: Open Image in New Window context menu item]
en: Open Image
pl: Otwórz obraz

[ctx: Download Image context menu item]
en: Save Image
pl: Zapisz obraz

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Image
pl: Kopiuj obraz

[ctx: Copy Image Address menu item]
en: Copy Image Address
pl: Kopiuj adres obrazu

[ctx: Open Video in New Window]
en: Open Video
pl: Otwórz film

[ctx: Open Audio in New Window]
en: Open Audio
pl: Otwórz dźwięk

[ctx: Copy Video Link Location]
en: Copy Video
pl: Kopiuj film

[ctx: Copy Audio Link Location]
en: Copy Audio
pl: Kopiuj dźwięk

[ctx: Toggle Media Controls]
en: Toggle Controls
pl: Przełącz kontrolki

[ctx: Toggle Media Loop Playback]
en: Toggle Loop
pl: Przełącz pętlę

[ctx: Switch Video to Fullscreen]
en: Enter Fullscreen
pl: Włącz pełny ekran

[ctx: Play]
en: Play
pl: Odtwórz

[ctx: Pause]
en: Pause
pl: Wstrzymaj

[ctx: Mute]
en: Mute
pl: Wycisz

[ctx: Open Frame in New Window context menu item]
en: Open Frame
pl: Otwórz ramkę

[ctx: Copy context menu item]
en: Copy
pl: Kopiuj

[ctx: Back context menu item]
en: Go Back
pl: Idź wstecz

[ctx: Forward context menu item]
en: Go Forward
pl: Idź wprzód

[ctx: Stop context menu item]
en: Stop
pl: Zatrzymaj

[ctx: Reload context menu item]
en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

[ctx: Cut context menu item]
en: Cut
pl: Wytnij

[ctx: Paste context menu item]
en: Paste
pl: Wklej

[ctx: Select All context menu item]
en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

[ctx: No Guesses Found context menu item]
en: No Guesses Found
pl: Nie znaleziono podpowiedzi

[ctx: Ignore Spelling context menu item]
en: Ignore
pl: Pomiń

[ctx: Learn Spelling context menu item]
en: Add To Dictionary
pl: Dodaj do słownika

[ctx: Search The Web context menu item]
en: Search The Web
pl: Znajdź w sieci

[ctx: Look Up in Dictionary context menu item]
en: Look Up In Dictionary
pl: Znajdź w słowniku

[ctx: Open Link context menu item]
en: Open Link
pl: Otwórz odnośnik

[ctx: Ignore Grammar context menu item]
en: Ignore
pl: Pomiń

[ctx: Spelling and Grammar context sub-menu item]
en: Spelling
pl: Pisownia

[ctx: menu item title]
en: Show Spelling and Grammar
pl: Pokaż Pisownię i gramatykę

[ctx: menu item title]
en: Hide Spelling and Grammar
pl: Ukryj Pisownię i gramatykę

[ctx: Check spelling context menu item]
en: Check Spelling
pl: Sprawdź pisownię

[ctx: Check spelling while typing context menu item]
en: Check Spelling While Typing
pl: Sprawdzaj pisownię podczas pisania

[ctx: Check grammar with spelling context menu item]
en: Check Grammar With Spelling
pl: Sprawdzaj gramatykę podczas pisania

[ctx: Font context sub-menu item]
en: Fonts
pl: Czcionki

[ctx: Bold context menu item]
en: Bold
pl: Pogrubiona

[ctx: Italic context menu item]
en: Italic
pl: Kursywa

[ctx: Underline context menu item]
en: Underline
pl: Podkreślona

[ctx: Outline context menu item]
en: Outline
pl: Kontur

[ctx: Writing direction context sub-menu item]
en: Direction
pl: Kierunek

[ctx: Text direction context sub-menu item]
en: Text Direction
pl: Kierunek tekstu

[ctx: Default writing direction context menu item]
en: Default
pl: Domyślnie

[ctx: Left to Right context menu item]
en: Left to Right
pl: Lewa do prawej

[ctx: Right to Left context menu item]
en: Right to Left
pl: Prawa do lewej

[ctx: Inspect Element context menu item]
en: Inspect
pl: Inspekcja

[ctx: Label for only item in menu that appears when clicking on the search field image, when no searches have been performed]
en: No recent searches
pl: Brak ostatnich wyszukiwań

[ctx: label for first item in the menu that appears when clicking on the search field image, used as embedded menu title]
en: Recent searches
pl: Ostatnie wyszukiwania

[ctx: menu item in Recent Searches menu that empties menu's contents]
en: Clear recent searches
pl: Wyczyść ostatnie wyszukiwania

[ctx: Label text to be used when a plug-in is missing]
en: Missing Plug-in
pl: Brakuje wtyczki

[ctx: Unknown filesize FTP directory listing item]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: Title string for images]
en: %1 (%2x%3 pixels)
pl: %1 (%2x%3 pikseli)

[ctx: Media controller status message when the media is loading]
en: Loading...
pl: Wczytywanie...

[ctx: Media controller status message when watching a live broadcast]
en: Live Broadcast
pl: Przekaz na żywo

[ctx: Media controller element]
en: Audio Element
pl: Element audio

[ctx: Media controller element]
en: Video Element
pl: Element wideo

[ctx: Media controller element]
en: Mute Button
pl: Przycisk wyciszenia

[ctx: Media controller element]
en: Unmute Button
pl: Przycisk wyłączenia wyciszenia

[ctx: Media controller element]
en: Play Button
pl: Przycisk odtwarzania

[ctx: Media controller element]
en: Pause Button
pl: Przycisk wstrzymania

[ctx: Media controller element]
en: Slider
pl: Suwak

[ctx: Media controller element]
en: Slider Thumb
pl: Suwak kciukowy

[ctx: Media controller element]
en: Rewind Button
pl: Przycisk przewijania

[ctx: Media controller element]
en: Return to Real-time Button
pl: Przycisk powrotu do czasu rzeczywistego

[ctx: Media controller element]
en: Elapsed Time
pl: Czas, który upłynął

[ctx: Media controller element]
en: Remaining Time
pl: Pozostały czas

[ctx: Media controller element]
en: Status Display
pl: Wyświetlanie stanu

[ctx: Media controller element]
en: Fullscreen Button
pl: Przycisk pełnego ekranu

[ctx: Media controller element]
en: Seek Forward Button
pl: Przycisk przejścia do przodu

[ctx: Media controller element]
en: Seek Back Button
pl: Przycisk przejścia do tyłu

[ctx: Media controller element]
en: Audio element playback controls and status display
pl: Sterowanie elementami odtwarzania i stanem wyświetlania audio

[ctx: Media controller element]
en: Video element playback controls and status display
pl: Sterowanie elementami odtwarzania i stanem wyświetlania wideo

[ctx: Media controller element]
en: Mute audio tracks
pl: Wycisz ścieżki audio

[ctx: Media controller element]
en: Unmute audio tracks
pl: Wyłącz wyciszenie ścieżek audio

[ctx: Media controller element]
en: Begin playback
pl: Rozpocznij odtwarzanie

[ctx: Media controller element]
en: Pause playback
pl: Wstrzymaj odtwarzanie

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber
pl: Okrągły suwak czasu filmu

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber thumb
pl: Okrągły suwak kciukowy czasu filmu

[ctx: Media controller element]
en: Rewind movie
pl: Przewiń film

[ctx: Media controller element]
en: Return streaming movie to real-time
pl: Wróć z trybu strumieniowego do czasu rzeczywistego

[ctx: Media controller element]
en: Current movie time
pl: Bieżący czas filmu

[ctx: Media controller element]
en: Remaining movie time
pl: Pozostały czas trwania filmu

[ctx: Media controller element]
en: Current movie status
pl: Bieżący stan filmu

[ctx: Media controller element]
en: Play movie in full-screen mode
pl: Odtwarzaj w trybie pełnoekranowym

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly back
pl: Szybko do tyłu

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly forward
pl: Szybko do przodu

[ctx: Media time description]
en: Indefinite time
pl: Nieskończony czas

[ctx: Media time description]
en: %1 days %2 hours %3 minutes %4 seconds
pl: %1 dni %2 godzin(y) %3 minut(y) %4 sekund(y)

[ctx: Media time description]
en: %1 hours %2 minutes %3 seconds
pl: %1 godzin(y) %2 minut(y) %3 sekund(y)

[ctx: Media time description]
en: %1 minutes %2 seconds
pl: %1 minut(y) %2 sekund(y)

[ctx: Media time description]
en: %1 seconds
pl: %1 sekundy

[ctx: QWebPage]
en: Redirection limit reached
pl: Osiągnięto ograniczenie przekierowywań

[ctx: QWebPage]
en: Scroll here
pl: Przewiń tutaj

[ctx: QWebPage]
en: Left edge
pl: Lewy

[ctx: QWebPage]
en: Top
pl: Górny

[ctx: QWebPage]
en: Right edge
pl: Prawy

[ctx: QWebPage]
en: Bottom
pl: Dolny

[ctx: QWebPage]
en: Page left
pl: Strona w lewo

[ctx: QWebPage]
en: Page up
pl: Strona w górę

[ctx: QWebPage]
en: Page right
pl: Strona w prawo

[ctx: QWebPage]
en: Page down
pl: Strona w dół

[ctx: QWebPage]
en: Scroll left
pl: Przewiń w lewo

[ctx: QWebPage]
en: Scroll up
pl: Przewiń w górę

[ctx: QWebPage]
en: Scroll right
pl: Przewiń w prawo

[ctx: QWebPage]
en: Scroll down
pl: Przewiń w dół

en: Cannot start playback. 
    
    Check your GStreamer installation and make sure you 
    have libgstreamer-plugins-base installed.
pl: Nie można rozpocząć odtwarzania. 
    
    Proszę sprawdzić swoją instalację Gstreamera i upewnić się,
    że są zainstalowane libgstreamer-plugins-base.

en: Missing codec helper script assistant.
pl: Brakuje asystenta skryptu pomocnika kodeka.

en: Plugin codec installation failed for codec: %0
pl: Nieudana instalacja wtyczki kodeka dla kodeka: %0

en: A required codec is missing. You need to install the following codec(s) to play this content: %0
pl: Brakuje wymaganego kodeka. Do odtworzenia tej treści trzeba zainstalować następujące kodeki: %0

en: Could not open media source.
pl: Nie można otworzyć źródła mediów.

en: Invalid source type.
pl: Nieprawidłowy typ źródła.

en: Could not locate media source.
pl: Nie można zlokalizować źródła mediów.

en: Could not open audio device. The device is already in use.
pl: Nie można otworzyć urządzenia audio. Jest już używane.

en: Could not decode media source.
pl: Nie można odkodować źródła mediów.

en: Warning: You do not seem to have the package gstreamer0.10-plugins-good installed.
              Some video features have been disabled.
pl: Ostrzeżenie: wygląda na to, że nie masz zainstalowanego pakietu gstreamer0.10-plugins-good.
              Niektóre funkcje związane z odtwarzaniem obrazu są wyłączone.

en: Warning: You do not seem to have the base GStreamer plugins installed.
              All audio and video support has been disabled
pl: Ostrzeżenie: wygląda na to, że nie masz zainstalowanych podstawowych wtyczek GStreamera.
              Obsługa dźwięku i obrazu jest wyłączona

en: Pause failed
pl: Nieudane wstrzymanie

en: Seek failed
pl: Nieudana zmiana pozycji

en: Getting position failed
pl: Nieudane uzyskanie pozycji

en: Opening clip failed
pl: Nieudane otwarcie klipu

en: Enabled
pl: Włączone

en: Level (%)
pl: Poziom (%)

en: Decay HF ratio (%)
pl: Współczynnik HF zanikania (%)

en: Decay time (ms)
pl: Czas zanikania (ms)

en: Density (%)
pl: Gęstość (%)

en: Diffusion (%)
pl: Dyfuzja (%)

en: Reflections delay (ms)
pl: Opóźnienie odbić (ms)

en: Reflections level (mB)
pl: Poziom odbić (mB)

en: Reverb delay (ms)
pl: Opóźnienie pogłosu (ms)

en: Reverb level (mB)
pl: Poziom pogłosu (mB)

en: Room HF level
pl: Poziom HF pokoju

en: Room level (mB)
pl: Poziom pokoju (mB)

en: Not ready to play
pl: Niegotowe do odtwarzania

en: Error opening file
pl: Błąd otwierania pliku

en: Error opening URL
pl: Błąd otwierania adresu URL

en: Error opening resource
pl: Błąd otwierania zasobu

en: Error opening source: resource not opened
pl: Błąd otwierania źródła: nieotwarty zasób

en: Setting volume failed
pl: Nieudane ustawianie głośności

en: Loading clip failed
pl: Nieudane wczytywanie klipu

en: Playback complete
pl: Odtwarzanie zakończone

en: Download error
pl: Błąd pobierania

en: Not found
pl: Nie znaleziono

en: Out of memory
pl: Brak pamięci

en: Not supported
pl: Nie wspierany

en: Overflow
pl: Przepełnienie

en: Underflow
pl: Niedopełnienie

en: Already exists
pl: Już istnieje

en: Path not found
pl: Nie znaleziono ścieżki

en: In use
pl: W użyciu

en: Not ready
pl: Nie gotowe

en: Access denied
pl: Brak dostępu

en: Could not connect
pl: Nie można połączyć

en: Disconnected
pl: Rozłączone

en: Insufficient bandwidth
pl: Niewystarczające pasmo

en: Network unavailable
pl: Sieć niedostępna

en: Network communication error
pl: Błąd komunikacji sieciowej

en: Streaming not supported
pl: Odbieranie strumieniowe niewspierane

en: Server alert
pl: Uwaga od serwera

en: Invalid protocol
pl: Błędny protokół

en: Invalid URL
pl: Nieprawidłowy adres URL

en: Multicast error
pl: Błąd multicast

en: Proxy server error
pl: Błąd serwera pośredniczącego

en: Proxy server not supported
pl: Nie wspierany serwer pośredniczący

en: Audio output error
pl: Błąd wyjścia audio

en: Video output error
pl: Błąd wyjścia wideo

en: Decoder error
pl: Błąd dekodera

en: Audio or video components could not be played
pl: Nie można odtworzyć składników audio lub wideo

en: DRM error
pl: Błąd DRM

[ctx: Phonon::MMF]
en: Audio Output
pl: Wyjście dźwiękowe

[ctx: Phonon::MMF]
en: The audio output device
pl: Urządzenie wyjściowe audio

en: Video display error
pl: Błąd wyświetlania wideo

en: Error opening source: type not supported
pl: Błąd otwierania źródła: niewspierany typ

en: Error opening source: resource is compressed
pl: Błąd otwierania źródła: nieskompresowany zasób

en: Error opening source: resource not valid
pl: Błąd otwierania źródła: nieprawidłowy zasób

en: Error opening source: media type could not be determined
pl: Błąd otwierania źródła: nie można określić typu medium

en: Failed to set requested IAP
pl: Nieudane ustawienie żądanego IAP

en: Volume: %1%
pl: Głośność: %1%

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%. The rightmost is %1%
pl: Użyj tego suwaka, aby dostosować głośność. Pozycja maksymalna po lewej stronie to 0%, a po prawej %1%

en: Muted
pl: Wyciszony

en: PulseAudio Sound Server
pl: Serwer dźwięku PulseAudio

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
pl: <html>Urządzenie odtwarzające <b>%1</b> przestało działać.<br/>Przełączono się na <b>%2</b>.</html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
pl: <html>Przełączono na urządzenie odtwarzające <b>%1</b><br/> które właśnie stało się dostępne i ma pierszeństwo.</html>

en: Revert back to device '%1'
pl: Przywróć urządzenie '%1'

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
pl: <html>Przełączono na urządzenie odtwarzające <b>%1</b><br/>, które ma pierszeństwo lub zostało celowo ustawione do odtwarzania tego strumienia.</html>

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
pl: Powiadomienia

[ctx: Phonon::]
en: Music
pl: Muzyka

[ctx: Phonon::]
en: Video
pl: Wideo

[ctx: Phonon::]
en: Communication
pl: Komunikacja

[ctx: Phonon::]
en: Games
pl: Gry

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
pl: Dostępność

en: Element %1 is not allowed at this location.
pl: W tym miejscu element %1 jest niedozwolony.

en: Text nodes are not allowed at this location.
pl: W tym miejscu węzły tekstowe są niedozwolone.

en: Parse error: %1
pl: Błąd analizy składni: %1

en: The value of the XSL-T version attribute must be a value of type %1, which %2 isn't.
pl: Wartość atrybutu wersji XSL-T musi być typu %1, a %2 nie spełnia tego warunku.

en: Running an XSL-T 1.0 stylesheet with a 2.0 processor.
pl: Uruchamianie arkusza styli XSL-T 1.0 za pomocą procesora 2.0.

en: Unknown XSL-T attribute %1.
pl: Nieznany atrybut XSL-T: %1.

en: Attribute %1 and %2 are mutually exclusive.
pl: Atrybuty %1 i %2 są sprzeczne.

en: In a simplified stylesheet module, attribute %1 must be present.
pl: W uproszczonym module arkusza styli nie może pojawić się atrybut %1.

en: If element %1 has no attribute %2, it cannot have attribute %3 or %4.
pl: Jeśli element %1 nie ma atrybutu %2, nie może mieć też atrybutów %3 i %4.

en: Element %1 must have at least one of the attributes %2 or %3.
pl: Element %1 musi mieć co najmniej jeden z atrybutów %2 lub %3.

en: At least one mode must be specified in the %1-attribute on element %2.
pl: W atrybucie typu %1 w elemencie %2 musi pojawić się co najmniej jeden tryb.

en: Element %1 must come last.
pl: Element %1 musi pojawić się jako ostatni.

en: At least one %1-element must occur before %2.
pl: Przed %2 musi pojawić się co najmniej jeden element typu %1.

en: Only one %1-element can appear.
pl: Może pojawić się tylko jeden element typu %1.

en: At least one %1-element must occur inside %2.
pl: W %2 musi pojawić się co najmniej jeden element typu %1.

en: When attribute %1 is present on %2, a sequence constructor cannot be used.
pl: Jeśli atrybut %1 jest obecny w %2, nie można użyć konstruktora sekwencji.

en: Element %1 must have either a %2-attribute or a sequence constructor.
pl: Element %1 musi mieć albo atrybut typu %2, albo konstruktor sekwencji.

en: When a parameter is required, a default value cannot be supplied through a %1-attribute or a sequence constructor.
pl: Jeśli wymagany jest parametry, wartość domyślna nie może być przekazana przez atrybut %1 lub konstruktor sekwencji.

en: Element %1 cannot have children.
pl: Element %1 nie może mieć potomków.

en: Element %1 cannot have a sequence constructor.
pl: Element %1 nie może mieć konstruktora sekwencji.

en: The attribute %1 cannot appear on %2, when it is a child of %3.
pl: Atrybut %1 nie może pojawić się w %2, jeśli jest potomkiem %3.

en: A parameter in a function cannot be declared to be a tunnel.
pl: Parametr funkcji nie może być zadeklarowany jako tunel.

en: This processor is not Schema-aware and therefore %1 cannot be used.
pl: Ten procesor nie zna Schema; nie można użyć %1.

en: Top level stylesheet elements must be in a non-null namespace, which %1 isn't.
pl: Elementy najwyższego w hierarchii arkusza styli muszą znajdować się w niepustej przestrzeni nazw, a %1 nie spełnia tego warunku.

en: The value for attribute %1 on element %2 must either be %3 or %4, not %5.
pl: Wartością atrybutu %1 elementu %2 może być %3 lub %4, ale nie %5.

en: Attribute %1 cannot have the value %2.
pl: Atrybut %1 nie może mieć wartości %2.

en: The attribute %1 can only appear on the first %2 element.
pl: Atrybut o nazwie %1 może pojawić się tylko dla pierwszych %2 elementów.

en: At least one %1 element must appear as child of %2.
pl: Co najmniej jeden element %1 musi być dzieckiem atrybutu %2.

en: The variable %1 is unused
pl: Zmienna %1 jest nieużywana

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only the standard attributes can appear.
pl: Atrybut %1 nie może pojawić się w elemencie %2. Mogą się pojawić tylko standardowe atrybuty.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only %3 is allowed, and the standard attributes.
pl: Atrybut %1 nie może pojawić się w elemencie %2. Dozwolone jest tylko %3 i atrybuty standardowe.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, %4, and the standard attributes.
pl: Atrybut %1 nie może pojawić się w elemencie %2. Dozwolone jest tylko %3, %4 i atrybuty standardowe.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, and the standard attributes.
pl: Atrybut %1 nie może pojawić się w elemencie %2. Dozwolone jest tylko %3 i atrybuty standardowe.

en: XSL-T attributes on XSL-T elements must be in the null namespace, not in the XSL-T namespace which %1 is.
pl: Atrybuty XSL-T w elementach XSL-T muszą znajdować się w pustej przestrzeni nazw, nie w przestrzeni nazw XSL-T, w której znajduje się %1.

en: The attribute %1 must appear on element %2.
pl: Atrybut %1 musi pojawić się w elemencie %2.

en: The element with local name %1 does not exist in XSL-T.
pl: Element o nazwie lokalnej %1 nie istnieje w XSL-T.

en: W3C XML Schema identity constraint selector
pl: Wybór ograniczenia na identyfikator W3C XML Schema

en: W3C XML Schema identity constraint field
pl: Pole ograniczenia identyfikatora W3C XML Schema

en: A construct was encountered which is disallowed in the current language(%1).
pl: Została napotkana konstrukcja, która jest niedozwolona w bieżącym języku(%1).

en: %1 is an unknown schema type.
pl: %1 jest nieznanym typem schematu.

en: A template with name %1 has already been declared.
pl: Szablon o nazwie %1 został już zadeklarowany.

en: %1 is not a valid numeric literal.
pl: %1 nie jest poprawną stałą liczbową.

en: Only one %1 declaration can occur in the query prolog.
pl: Tylko jedna deklaracja %1 może pojawić się w prologu zapytania.

en: The initialization of variable %1 depends on itself
pl: Inicjalizacja zmiennej %1 zależy od samej siebie

en: No variable with name %1 exists
pl: Nie istnieje zmienna o nazwie %1

en: Version %1 is not supported. The supported XQuery version is 1.0.
pl: Wersja %1 nie jest wspierana. Wspieraną wersją XQuery jest 1.0.

en: The encoding %1 is invalid. It must contain Latin characters only, must not contain whitespace, and must match the regular expression %2.
pl: Kodowanie %1 jest nieprawidłowe. Nie może zawierać białych znaków, ma składać się tylko ze znaków alfabetu łacińskiego i spełniać wyrażenie regularne %2.

en: No function with signature %1 is available
pl: Brak funkcji o sygnaturze %1

en: A default namespace declaration must occur before function, variable, and option declarations.
pl: Deklaracja domyślnej przestrzeni nazw musi pojawić się przed deklaracjami funkcji, zmiennych i opcji.

en: Namespace declarations must occur before function, variable, and option declarations.
pl: Deklaracja przestrzeni nazw musi pojawić się przed deklaracjami funkcji, zmiennych i opcji.

en: Module imports must occur before function, variable, and option declarations.
pl: Importowanie modułów musi odbyć się przed deklaracjami funkcji, zmiennych i opcji.

en: The keyword %1 cannot occur with any other mode name.
pl: Słowo kluczowe %1 nie może się pojawić z żadną inną nazwą trybu.

en: The value of attribute %1 must be of type %2, which %3 isn't.
pl: Atrybut %1 musi mieć wartość typu %2, a %3 nie spełnia tego warunku.

en: It is not possible to redeclare prefix %1.
pl: Nie można ponownie zadeklarować przedrostka %1.

en: The prefix %1 cannot be bound. By default, it is already bound to the namespace %2.
pl: Przedrostek %1 nie może być powiązany. Domyślnie jest już powiązany z przestrzenią nazw %2.

en: Prefix %1 is already declared in the prolog.
pl: Przedrostek %1 jest już użyty w prologu.

en: The name of an option must have a prefix. There is no default namespace for options.
pl: Nazwa opcji musi mieć przedrostek. Nie ma domyślnej przestrzeni nazw dla opcji.

en: The Schema Import feature is not supported, and therefore %1 declarations cannot occur.
pl: Nie ma obsługi importu typów, więc deklaracje %1 nie mogą wystąpić.

en: The target namespace of a %1 cannot be empty.
pl: Docelowa przestrzeń nazw %1 nie może być pusta.

en: The module import feature is not supported
pl: Importowanie modułów nie jest wspierane

en: A variable with name %1 has already been declared.
pl: Zmienna o nazwie %1 została już zadeklarowana.

en: No value is available for the external variable with name %1.
pl: Brak wartości dla zewnętrznej zmiennej o nazwie %1.

en: A stylesheet function must have a prefixed name.
pl: Funkcja arkusza styli musi mieć nazwę z przedrostkiem.

en: The namespace for a user defined function cannot be empty (try the predefined prefix %1, which exists for cases like this)
pl: Przestrzeń nazw dla zdefiniowanych przez użytkownika funkcji nie może być pusta (dla takich przypadków istnieje przedrostek %1)

en: The namespace %1 is reserved; therefore user defined functions may not use it. Try the predefined prefix %2, which exists for these cases.
pl: Przestrzeń nazw %1 jest zarezerwowana, funkcje użytkownika nie mogą jej używać. Dla takich przypadków istnieje przedrostek %2.

en: The namespace of a user defined function in a library module must be equivalent to the module namespace. In other words, it should be %1 instead of %2
pl: Przestrzeń nazw dla zdefiniowanych przez użytkownika funkcji w bibliotece musi być taka sama jak przestrzeń nazw w module. Inaczej: powinno być to %1 zamiast %2

en: A function already exists with the signature %1.
pl: Istnieje już funkcja o sygnaturze %1.

en: No external functions are supported. All supported functions can be used directly, without first declaring them as external
pl: Zewnętrzne funkcje nie są wspierane. Wszystkie obsługiwane funkcje mogą być używane bezpośrednio, bez deklarowania ich jako zewnętrzne

en: An argument with name %1 has already been declared. Every argument name must be unique.
pl: Argument o nazwie %1 jest już zadeklarowany. Nazwa każdego argumentu musi być unikalna.

en: When function %1 is used for matching inside a pattern, the argument must be a variable reference or a string literal.
pl: Kiedy funkcja %1 jest użyta do dopasowania we wzorcu, argument musi być referencją na zmienną lub stałą znakową.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a string literal, when used for matching.
pl: We wzorcu XSL-T pierwszy argument funkcji %1 musi być stałą znakową, jeśli jest używany do dopasowania.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a literal or a variable reference, when used for matching.
pl: We wzorcu XSL-T pierwszy argument funkcji %1 musi być stałą znakową lub referencją na zmienną, jeśli jest używany do dopasowania.

en: In an XSL-T pattern, function %1 cannot have a third argument.
pl: We wzorcu XSL-T, funkcja %1 nie może mieć trzeciego argumentu.

en: In an XSL-T pattern, only function %1 and %2, not %3, can be used for matching.
pl: We wzorcu XSL-T, tylko funkcje %1 i %2, ale nie %3, mogą być używane do dopasowania.

en: In an XSL-T pattern, axis %1 cannot be used, only axis %2 or %3 can.
pl: We wzorcu XSL-T można użyć tylko osie %2 i %3, ale nie %1.

en: %1 is an invalid template mode name.
pl: %1 jest nieprawidłową nazwą trybu szablonu.

en: The name of a variable bound in a for-expression must be different from the positional variable. Hence, the two variables named %1 collide.
pl: Nazwa zmiennej w wyrażeniu for musi być inna od zmiennej pozycji. Dwie zmienne o nazwie %1 powodują kolizję.

en: The Schema Validation Feature is not supported. Hence, %1-expressions may not be used.
pl: Moduł walidacji typów nie istnieje. W związku z tym nie można używać wyrażeń %1.

en: None of the pragma expressions are supported. Therefore, a fallback expression must be present
pl: Żadne z wyrażeń pragma nie jest obsługiwane. W związku z tym konieczne jest wyrażenie domyślne

en: Each name of a template parameter must be unique; %1 is duplicated.
pl: Każda nazwa parametru szablonu musi być unikalna; %1 pojawia się więcej niż raz.

en: The %1-axis is unsupported in XQuery
pl: Oś %1 nie jest wspierana przez XQuery

en: No function with name %1 is available.
pl: Brak funkcji o nazwie %1.

en: The namespace URI cannot be the empty string when binding to a prefix, %1.
pl: URI przestrzeni nazw nie może być pustym ciągiem podczas wiązania z przedrostkiem, %1.

en: %1 is an invalid namespace URI.
pl: %1 nie jest nieprawidłową przestrzenią nazw adresu URI.

en: It is not possible to bind to the prefix %1
pl: Nie można powiązać z przedrostkiem %1

en: Namespace %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
pl: Przestrzeń nazw %1 może być powiązana tylko z %2 (która jest już zadeklarowana).

en: Prefix %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
pl: Przedrostek %1 może być powiązany tylko z %2 (i jest już zadeklarowany).

en: Two namespace declaration attributes have the same name: %1.
pl: Dwa atrybuty w deklaracji przestrzeni nazw mają taką samą nazwę: %1.

en: The namespace URI must be a constant and cannot use enclosed expressions.
pl: URI przestrzeni nazw musi być stałą i nie może zawierać wyrażeń.

en: An attribute with name %1 has already appeared on this element.
pl: Atrybut o nazwie %1 już istnieje dla tego elementu.

en: A direct element constructor is not well-formed. %1 is ended with %2.
pl: Bezpośredni konstruktor elementu jest źle skonstruowany. %1 kończy się %2.

en: The name %1 does not refer to any schema type.
pl: Nazwa %1 nie odnosi się do żadnego typu schematu.

en: %1 is an complex type. Casting to complex types is not possible. However, casting to atomic types such as %2 works.
pl: %1 jest typem złożonym. Rzutowanie na takie typy nie jest możliwe, ale rzutowanie na typy jednostkowe, takie jak %2, działa.

en: %1 is not an atomic type. Casting is only possible to atomic types.
pl: %1 nie jest typem jednostkowym. Nie jest możliwe rzutowanie na takie typy.

en: %1 is not a valid name for a processing-instruction.
pl: %1 jest nieprawidłową nazwą instrukcji wykonania.

en: %1 is not in the in-scope attribute declarations. Note that the schema import feature is not supported.
pl: %1 nie jest w zakresie deklaracji atrybutu. Zauważ, że funkcja importu schematu nie jest obsługiwana.

en: The name of an extension expression must be in a namespace.
pl: Nazwa wyrażenia rozszerzenia musi znajdować się w przestrzeni nazw.

en: Can not process unknown element %1, expected elements are: %2.
pl: Nie można przetworzyć nieznanego elementu %1, oczekiwane elementy to: %2.

en: Element %1 is not allowed in this scope, possible elements are: %2.
pl: Element %1 jest niedozwolony w tym zakresie, możliwe elementy to: %2.

en: Child element is missing in that scope, possible child elements are: %1.
pl: Brakuje podrzędnego elementu w tym zakresie, możliwe elementy podrzędne to: %1.

en: Document is not a XML schema.
pl: Dokument nie jest schematem XML.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3} is not a value of type %4.
pl: Atrybut %1 elementu %2 zawiera nieprawidłową treść: {%3} nie jest wartością typu %4.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3}.
pl: Atrybut %1 elementu %2 zawiera nieprawidłową treść: {%3}.

en: Target namespace %1 of included schema is different from the target namespace %2 as defined by the including schema.
pl: Docelowa przestrzeń nazw %1 dołączonego schematu jest różna od docelowej przestrzeni nazw %2 określonej przez dołączający schemat.

en: Target namespace %1 of imported schema is different from the target namespace %2 as defined by the importing schema.
pl: Docelowa przestrzeń nazw %1 importowanego schematu jest różna od docelowej przestrzeni nazw %2 określonej przez importujący schemat.

en: %1 element is not allowed to have the same %2 attribute value as the target namespace %3.
pl: Niedozwolone jest posiadanie przez element %1 tej samej wartości atrybutu %2 jak docelowa przestrzeń nazw %3.

en: %1 element without %2 attribute is not allowed inside schema without target namespace.
pl: Element %1 bez atrybutu %2 jest niedozwolony wewnątrz schematu bez przestrzeni nazw.

en: %1 element is not allowed inside %2 element if %3 attribute is present.
pl: Element %1 jest niedozwolony wewnątrz elementu %2, jeśli dostępny jest atrybut %3.

en: %1 element has neither %2 attribute nor %3 child element.
pl: Element %1 nie ma ani atrybutu %2, ani elementu podrzędnego %3.

en: %1 element with %2 child element must not have a %3 attribute.
pl: Element %1 z elementem podrzędnym %2 nie może mieć atrybutu %3.

en: %1 attribute of %2 element must be %3 or %4.
pl: Atrybut %1 elementu %2 musi być %3 lub %4.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3.
pl: Atrybut %1 elementu %2 musi przyjmować wartość %3.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3 or %4.
pl: Atrybut %1 elementu %2 musi przyjmować wartość %3 lub %4.

en: %1 element must not have %2 and %3 attribute together.
pl: Element %1 nie może mieć jednocześnie atrybutów %2 i %3.

en: Content of %1 attribute of %2 element must not be from namespace %3.
pl: Treść atrybutu %1 elementu %2 nie może pochodzić z przestrzeni nazw %3.

en: %1 attribute of %2 element must not be %3.
pl: Atrybut %1 elementu %2 nie może być %3.

en: %1 attribute of %2 element must have the value %3 because the %4 attribute is set.
pl: Atrybut %1 elementu %2 musi przyjmować wartość %3 ponieważ nie ustawiono atrybutu %4.

en: Specifying use='prohibited' inside an attribute group has no effect.
pl: Określenie use='prohibited' wewnątrz grupy atrybutów nie ma żadnego działania.

en: %1 element must have either %2 or %3 attribute.
pl: Element %1 musi mieć atrybut %2 lub %3.

en: %1 element must have either %2 attribute or %3 or %4 as child element.
pl: Element %1 musi mieć atrybut %2 albo %3 albo %4 jako element podrzędny.

en: %1 element requires either %2 or %3 attribute.
pl: Element %1 wymaga atrybutu %2 lub %3.

en: Text or entity references not allowed inside %1 element
pl: Odnośniki tekstowe lub obiektowe wewnątrz elementu %1 niedozwolone

en: %1 attribute of %2 element must contain %3, %4 or a list of URIs.
pl: Atrybut %1 elementu %2 musi zawierać %3, %4 lub listę adresów URI.

en: %1 element is not allowed in this context.
pl: W tym miejscu element %1 jest niedozwolony.

en: %1 attribute of %2 element has larger value than %3 attribute.
pl: Atrybut %1 elementu %2 ma większą wartość niż atrybut %3.

en: Prefix of qualified name %1 is not defined.
pl: Przedrostek nazwy kwalifikowanej %1 jest nieokreślony.

en: %1 attribute of %2 element must either contain %3 or the other values.
pl: Atrybut %1 elementu %2 musi zawierać %3 albo inne wartości.

en: Component with ID %1 has been defined previously.
pl: Składnik o ID %1 został zdefiniowany poprzednio.

en: Element %1 already defined.
pl: Element %1 jest już zdefiniowany.

en: Attribute %1 already defined.
pl: Atrybut %1 jest już zdefiniowany.

en: Type %1 already defined.
pl: Typ %1 jest już zdefiniowany.

en: Attribute group %1 already defined.
pl: Grupa atrybutów %1 jest już zdefiniowana.

en: Element group %1 already defined.
pl: Grupa elementów %1 jest już zdefiniowana.

en: Notation %1 already defined.
pl: Notacja %1 jest już zdefiniowana.

en: Identity constraint %1 already defined.
pl: Ograniczenie tożsamości %1 jest już zdefiniowane.

en: Duplicated facets in simple type %1.
pl: Powielone ograniczenia w prostym typie %1.

en: Empty particle cannot be derived from non-empty particle.
pl: Pusta cząsteczka nie może być odziedziczona z niepustej cząsteczki.

en: Derived particle is missing element %1.
pl: Odziedziczona cząsteczka jest brakującym elementem %1.

en: Derived element %1 is missing value constraint as defined in base particle.
pl: Odziedziczony element %1 jest brakującym ograniczeniem wartości określonym w podstawowej cząsteczce.

en: Derived element %1 has weaker value constraint than base particle.
pl: Odziedziczony element %1 ma słabsze ograniczenie wartości niż podstawowa cząsteczka.

en: Fixed value constraint of element %1 differs from value constraint in base particle.
pl: Stałe ograniczenie wartości elementu %1 różni się od ograniczenia wartości w cząsteczce podstawowej.

en: Derived element %1 cannot be nillable as base element is not nillable.
pl: Odziedziczony element %1 nie może być nillable, jako, że podstawowy element nie jest nillable

en: Block constraints of derived element %1 must not be more weaker than in the base element.
pl: Ograniczenia bloku odziedziczonych elementów %1 nie mogą być bardziej słabe niż element podstawowy.

en: Simple type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
pl: Prosty typ odziedziczonego elementu %1 nie może zostać prawidłowo odziedziczony z elementu podstawowego.

en: Complex type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
pl: Złożony typ odziedziczonego elementu %1 nie może zostać prawidłowo odziedziczony z elementu podstawowego.

en: Element %1 is missing in derived particle.
pl: Element %1 jest brakujący w odziedziczonej cząsteczce.

en: Element %1 does not match namespace constraint of wildcard in base particle.
pl: Element %1 nie spełnia ograniczenia przestrzeni nazw znaku wieloznacznego w cząsteczce podstawowej.

en: Wildcard in derived particle is not a valid subset of wildcard in base particle.
pl: Znak wieloznaczny w odziedziczonej cząsteczce jest nieprawidłowym podzbiorem znaku wieloznacznego w cząsteczce podstawowej.

en: processContent of wildcard in derived particle is weaker than wildcard in base particle.
pl: processContent znaku wieloznacznego w odziedziczonej cząsteczce jest słabsza niż w znaku wieloznacznym w cząsteczce podstawowej.

en: Derived particle allows content that is not allowed in the base particle.
pl: Odziedziczona cząsteczka zezwala na zawartość, która nie jest dozwolona w podstawowej cząsteczce.

en: Base attribute %1 is required but derived attribute is not.
pl: Wymagany jest podstawowy atrybut %1, ale nie odziedziczony.

en: Type of derived attribute %1 cannot be validly derived from type of base attribute.
pl: Typ odziedziczonego atrybutu %1 nie może zostać poprawnie odziedziczony z typu atrybutu podstawowego.

en: Value constraint of derived attribute %1 does not match value constraint of base attribute.
pl: Ograniczenie wartości odziedziczonego atrybutu %1 jest niezgodne z ograniczeniem wartości podstawowego atrybutu.

en: Derived attribute %1 does not exist in the base definition.
pl: Odziedziczony atrybut %1 nie istnieje w podstawowej definicji.

en: Derived attribute %1 does not match the wildcard in the base definition.
pl: Odziedziczony atrybut %1 jest niezgodny ze znakiem wieloznacznym w podstawowej definicji.

en: Base attribute %1 is required but missing in derived definition.
pl: Podstawowy atrybut %1 jest wymagany, ale brakuje go w odziedziczonej definicji.

en: Derived definition contains an %1 element that does not exists in the base definition
pl: Odziedziczona definicja zawiera element %1, który nie istnieje w podstawowej definicji

en: Derived wildcard is not a subset of the base wildcard.
pl: Odziedziczony znak wieloznaczny nie jest podzbiorem bazwoego znaku wieloznacznego.

en: %1 of derived wildcard is not a valid restriction of %2 of base wildcard
pl: %1 odziedziczonego znaku wieloznacznego jest nieprawidłowym ograniczeniem %2 podstawowego znaku wieloznacznego

en: Attribute %1 from base type is missing in derived type.
pl: Brakuje atrybutu %1 z typu podstawowego w odziedziczonym typie.

en: Type of derived attribute %1 differs from type of base attribute.
pl: Typ odziedziczonego atrybutu %1 różni się od typu atrybutu podstawowego.

en: Base definition contains an %1 element that is missing in the derived definition
pl: Podstawowa definicja zawiera element %1, którego brakuje w odziedziczonej definicji

en: %1 references unknown %2 or %3 element %4.
pl: %1 odwołuje się do nieznanych %2 lub %3 element: %4.

en: %1 references identity constraint %2 that is no %3 or %4 element.
pl: %1 odwołuje się do ograniczenia %2, które nie jest elementem %3 lub %4.

en: %1 has a different number of fields from the identity constraint %2 that it references.
pl: %1 ma inną liczbę pól od ograniczenia %2, do którego się odwołuje.

en: Base type %1 of %2 element cannot be resolved.
pl: Nie można rozwiązać typu podstawowego %1 elementu %2.

en: Item type %1 of %2 element cannot be resolved.
pl: Nie można rozwiązać typu %1 elementu %2.

en: Member type %1 of %2 element cannot be resolved.
pl: Nie można rozwiązać typu składowej %1 elementu %2.

en: Type %1 of %2 element cannot be resolved.
pl: Nie można rozwiązać typu %1 elementu %2.

en: Base type %1 of complex type cannot be resolved.
pl: Nie można rozwiązać złożonego typu podstawowego %1.

en: %1 cannot have complex base type that has a %2.
pl: %1 nie może mieć złożonego typu podstawowego, który ma %2.

en: Content model of complex type %1 contains %2 element, so it cannot be derived by extension from a non-empty type.
pl: Model treści typu złożonego %1 zawiera element %2, tak więc nie można go wyprowadzić przez rozszerzenie z niepustego typu.

en: Complex type %1 cannot be derived by extension from %2 as the latter contains %3 element in its content model.
pl: Typ złożony %1 nie może być uzyskany przez rozszerzenie z %2, bo ten zawiera w modelu treści %3.

en: Type of %1 element must be a simple type, %2 is not.
pl: Typem elementu %1 musi być prosty typ, a %2 taki nie jest.

en: Substitution group %1 of %2 element cannot be resolved.
pl: Nie można rozwiązać grupy podstawień %1 z %2.

en: Substitution group %1 has circular definition.
pl: Grupa podstawień %1 ma definicję kołową.

en: Duplicated element names %1 in %2 element.
pl: Powtarzające się nazwy składowych %1 w elemencie %2.

en: Reference %1 of %2 element cannot be resolved.
pl: Nie można rozwiązać odwołania %1 do elementu %2.

en: Circular group reference for %1.
pl: Kołowe odwołanie grupowe do %1.

en: %1 element is not allowed in this scope
pl: W tym miejscu element %1 jest niedozwolony.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3.
pl: Element %1 nie może mieć atrybutu %2 z wartością inną niż %3.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3 or %4.
pl: Element %1 nie może mieć atrybutu %2 z wartością inną niż %3 lub %4.

en: %1 or %2 attribute of reference %3 does not match with the attribute declaration %4.
pl: Atrybuty %1 lub %2 odwołania %3 nie odpowiadają deklaracji atrybutu %4.

en: Attribute group %1 has circular reference.
pl: Grupa atrybutów %1 ma kołowe odwołania.

en: %1 attribute in %2 must have %3 use like in base type %4.
pl: Atrybut %1 w %2 musi mieć użycie %3 jak typ podstawowy %4.

en: Attribute wildcard of %1 is not a valid restriction of attribute wildcard of base type %2.
pl: Wartość wieloznaczna atrybutu %1 nie jest poprawnym ograniczeniem atrybutu o typie podstawowym %2.

en: %1 has attribute wildcard but its base type %2 has not.
pl: Atrybut ma wartość wieloznaczną %1, ale jego typ podstawowy %2 nie.

en: Union of attribute wildcard of type %1 and attribute wildcard of its base type %2 is not expressible.
pl: Unia wartości wieloznacznej typu %1 i wartości wieloznacznej jego typu podstawowego %2 nie jest możliwa do wyrażenia.

en: Enumeration facet contains invalid content: {%1} is not a value of type %2.
pl: Ograniczenie wartości wyliczeniowej zawiera nieprawidłową treść: {%1} nie jest wartością typu %2.

en: Namespace prefix of qualified name %1 is not defined.
pl: Przedrostek przestrzeni nazw '%1' nie został zadeklarowany.

en: %1 element %2 is not a valid restriction of the %3 element it redefines: %4.
pl: Element %1 %2 nie jest poprawnym ograniczeniem elementu %3, który ponownie definiuje: %4.

en: %1 has inheritance loop in its base type %2.
pl: %1 ma pętlę dziedziczenia na typie podstawowym %2.

en: Circular inheritance of base type %1.
pl: Kołowe dziedziczenie typu podstawowego %1.

en: Circular inheritance of union %1.
pl: Kołowe dziedziczenie unii %1.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by restriction as the latter defines it as final.
pl: Niedozwolone jest, aby %1 dziedziczyła z %2 przez ograniczenie, jako że ta druga definiuje tą pierwszą jako końcową.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by extension as the latter defines it as final.
pl: Niedozwolone jest, aby %1 dziedziczyła z %2 przez rozszerzenie, jako że ta druga definiuje tą pierwszą jako końcową.

en: Base type of simple type %1 cannot be complex type %2.
pl: Typ podstawowy prostego typu %1 nie może być złożonym typem %2.

en: Simple type %1 cannot have direct base type %2.
pl: Typ prosty %1 nie może mieć bezpośredniego typu podstawowego %2.

en: Simple type %1 is not allowed to have base type %2.
pl: Niedozwolone jest, aby typ prosty %1 posiadał typ podstawowy %2.

en: Simple type %1 can only have simple atomic type as base type.
pl: Typ prosty %1 może mieć jako typ podstawowy tylko prosty tryb jednostkowy.

en: Simple type %1 cannot derive from %2 as the latter defines restriction as final.
pl: Prosty typ %1 nie może dziedziczyć z %2 ze względu na to, że późniejszy definiuje ograniczenie jako końcowe.

en: Variety of item type of %1 must be either atomic or union.
pl: Rodzaj typu elementu %1 musi być albo jednostkowy albo unia.

en: Variety of member types of %1 must be atomic.
pl: Rodzaj typów członków %1 musi być jednostkowy.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by list as the latter defines it as final.
pl: Niedozwolone jest, aby %1 dziedziczyła z %2 przez listę, jako że ta druga definiuje tą pierwszą jako końcową.

en: Simple type %1 is only allowed to have %2 facet.
pl: Typ prosty %1 może mieć tylko ograniczenia %2.

en: Base type of simple type %1 must have variety of type list.
pl: Typ podstawowy prostego typu %1 musi mieć rodzaj typu lista.

en: Base type of simple type %1 has defined derivation by restriction as final.
pl: Typ podstawowy typu prostego %1 ma określone dziedziczenie przez ograniczenie jako końcowe.

en: Item type of base type does not match item type of %1.
pl: Typ elementu podstawowego typu jest niezgodny z typem elementu %1.

en: Simple type %1 contains not allowed facet type %2.
pl: Typ prosty %1 ma niedozwolone ograniczenie %2.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by union as the latter defines it as final.
pl: Niedozwolone jest, aby %1 dziedziczyła z %2 przez unię, jako że ta druga definiuje tą pierwszą jako końcową.

en: %1 is not allowed to have any facets.
pl: Niedozwolone jest, aby %1 miał jakiekolwiek ograniczenia.

en: Base type %1 of simple type %2 must have variety of union.
pl: Typ podstawowy %1 typu prostego %2 musi być rodzaju unii.

en: Base type %1 of simple type %2 is not allowed to have restriction in %3 attribute.
pl: Niedozwolone jest, aby typ podstawowy %1 prostego typu %2 miał ograniczenia w atrybucie %3.

en: Member type %1 cannot be derived from member type %2 of %3's base type %4.
pl: Typ członka %1 nie może zostać odziedziczony z typu członka %2 z %3 typu podstawowego %4.

en: Derivation method of %1 must be extension because the base type %2 is a simple type.
pl: Metoda dziedziczenia %1 musi być poprzez rozszerzenie, bo typ podstawowy %2 jest typem prostym.

en: Complex type %1 has duplicated element %2 in its content model.
pl: Złożony typ %1 ma powielony element %2 w swoim modelu treści.

en: Complex type %1 has non-deterministic content.
pl: Typ złożony %1 ma niedeterministyczną treść.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid extension of the attributes of base type %2: %3.
pl: Atrybuty typu złożonego %1 nie są poprawnym rozszerzeniem atrybutów typu podstawowego %2: %3.

en: Content model of complex type %1 is not a valid extension of content model of %2.
pl: Model treści typu złożonego %1 nie jest prawidłowym rozszerzeniem modelu treści %2.

en: Complex type %1 must have simple content.
pl: Tryb złożony %1 musi mieć prostą treść.

en: Complex type %1 must have the same simple type as its base class %2.
pl: Tryb złożony %1 musi mieć ten sam prosty typ jak jego klasa podstawowa %2.

en: Complex type %1 cannot be derived from base type %2%3.
pl: Typ złożony %1 nie może być odziedziczony z typu podstawowego %2%3.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid restriction from the attributes of base type %2: %3.
pl: Atrybuty typu złożonego %1 nie są prawidłowymi ograniczeniami atrybutów typu podstawowego %2: %3.

en: Complex type %1 with simple content cannot be derived from complex base type %2.
pl: Typ złożony %1 z prostą treścią nie może być odziedziczony przez złożony typ podstawowy %2.

en: Item type of simple type %1 cannot be a complex type.
pl: Typ elementu prostego typu %1 nie może być typem złożonym.

en: Member type of simple type %1 cannot be a complex type.
pl: Typ członka prostego typu %1 nie może być typem złożonym.

en: %1 is not allowed to have a member type with the same name as itself.
pl: Niedozwolone jest, aby %1 miała typ członka o tej samej nazwie jak ona sama.

en: %1 facet collides with %2 facet.
pl: Ograniczenie %1 koliduje z ograniczeniem %2.

en: %1 facet must have the same value as %2 facet of base type.
pl: Ograniczenie %1 musi mieć te same wartości co ograniczenie %2 typu podstawowego.

en: %1 facet must be equal or greater than %2 facet of base type.
pl: Ograniczenie %1 musi być większe lub równe niż ograniczenie %2 typu podstawowego.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet of base type.
pl: Ograniczenie %1 musi być mniejsze lub równe niż ograniczenie %2 typu podstawowego.

en: %1 facet contains invalid regular expression
pl: Ograniczenie %1 zawiera nieprawidłowe wyrażenie regularne

en: Unknown notation %1 used in %2 facet.
pl: Użyto nieznanej notacji %1 w ograniczeniu %2.

en: %1 facet contains invalid value %2: %3.
pl: Ograniczenie %1 zawiera nieprawidłową wartość %2: %3.

en: %1 facet cannot be %2 or %3 if %4 facet of base type is %5.
pl: Ograniczenie %1 nie może być %2 lub %3 jeśli ograniczenie %4 typu podstawowego to %5.

en: %1 facet cannot be %2 if %3 facet of base type is %4.
pl: Ograniczenie %1 nie może być %2 jeśli ograniczenie %3 to %4.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet.
pl: Ograniczenie %1 musi być mniejsze lub równe ograniczeniu %2.

en: %1 facet must be less than %2 facet of base type.
pl: Ograniczenie %1 musi być mniejsze niż ograniczenie %2 typu podstawowego.

en: %1 facet and %2 facet cannot appear together.
pl: Ograniczenie %1 i ograniczenie %2 nie mogą występować się razem.

en: %1 facet must be greater than %2 facet of base type.
pl: Ograniczenie %1 musi być większe niż ograniczenie %2 typu podstawowego.

en: %1 facet must be less than %2 facet.
pl: Ograniczenie %1 musi być mniejsze niż ograniczenie %2.

en: %1 facet must be greater than or equal to %2 facet of base type.
pl: Ograniczenie %1 musi być większe lub równe niż ograniczenie %2 typu podstawowego.

en: Simple type contains not allowed facet %1.
pl: Prosty typ zawiera niedozwolone ograniczenie %1.

en: %1, %2, %3, %4, %5 and %6 facets are not allowed when derived by list.
pl: Ograniczenia %1, %2, %3, %4, %5 i %6 są niedozwolone, gdy dziedziczono z listy.

en: Only %1 and %2 facets are allowed when derived by union.
pl: Tylko ograniczenia %1 i %2 są dozwolone, gdy dziedziczono z uni.

en: %1 contains %2 facet with invalid data: %3.
pl: %1 zawiera ograniczenie %2 z nieprawidłową daną: %3.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 twice.
pl: Grupa atrybutów %1 zawiera dwukrotny atrybut %2.

en: Attribute group %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
pl: Grupa atrybutów %1 zawiera dwa różne atrybuty, które obydwa mają typy odziedziczone po %2.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
pl: Grupa atrybutów %1 zawiera atrybut %2, który ma ograniczenie wartości, ale typ odziedziczony po %3.

en: Complex type %1 contains attribute %2 twice.
pl: Złożony typ %1 zawiera dwukrotny atrybut %2.

en: Complex type %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
pl: Złożony typ %1 zawiera dwa różne atrybuty, które obydwa mają typy odziedziczone po %2.

en: Complex type %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
pl: Złożony typ %1 zawiera atrybut %2, który ma ograniczenie wartości, ale typ odziedziczony po %3.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its base type is complex.
pl: Niedozwolone jest, aby element %1 miał ograniczenie wartości, jeśli typ podstawowy jest złożony.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its type is derived from %2.
pl: Niedozwolone jest, aby element %1 miał ograniczenie wartości, jeśli typ jest odziedziczony po %2.

en: Value constraint of element %1 is not of elements type: %2.
pl: Ograniczenie wartości elementu %1 nie jest typem elementów: %2.

en: Element %1 is not allowed to have substitution group affiliation as it is no global element.
pl: Niedozwolone jest, aby element %1 miał przynależność grupy podstawienia, jeśli nie jest elementem globalnym.

en: Type of element %1 cannot be derived from type of substitution group affiliation.
pl: Typ elementu %1 nie może być odziedziczona z typu przynależności grupy podstawienia.

en: Value constraint of attribute %1 is not of attributes type: %2.
pl: Ograniczenie wartości atrybutu %1 nie jest typem atrybutów: %2.

en: Attribute %1 has value constraint but has type derived from %2.
pl: Atrybut %1 ma ograniczenie wartości, ale typ odziedziczony po %2.

en: %1 attribute in derived complex type must be %2 like in base type.
pl: Atrybut %1 w odziedziczonym typie złożonym musi być %2, tak jak w typie podstawowym.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint like in base type.
pl: Atrybut %1 w odziedziczonym typie złożonym musi mieć ograniczenie wartości %2, takie jak w typie podstawowym.

en: Attribute %1 in derived complex type must have the same %2 value constraint like in base type.
pl: Atrybut %1 w odziedziczonym typie złożonym musi mieć to samoograniczenie wartości %2, takie jak w typie podstawowym.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint.
pl: Atrybut %1 w odziedziczonym typie złożonym musi mieć ograniczenie wartości %2.

en: processContent of base wildcard must be weaker than derived wildcard.
pl: processContent podstawowego znaku wieloznacznego musi być słabszy niż odziedziczony znak wieloznaczny.

en: Element %1 exists twice with different types.
pl: Element %1 istnieje dwa razy z różnymi typami.

en: Particle contains non-deterministic wildcards.
pl: Cząsteczka zawiera niedeterministyczne znaki wieloznaczne.

en: %1 is not valid according to %2.
pl: %1 nie jest poprawny wg. %2.

en: String content does not match the length facet.
pl: Zawartość ciągu nie pasuje do wzorca długości.

en: String content does not match the minLength facet.
pl: Zawartość ciągu nie spełnia warunku minLength.

en: String content does not match the maxLength facet.
pl: Zawartość ciągu nie spełnia warunku maxLength.

en: String content does not match pattern facet.
pl: Zawartość ciągu nie spełnia wzorca.

en: String content is not listed in the enumeration facet.
pl: Zawartość ciągu nie jest wymieniona w ograniczeniu, którym jest wartość wyliczeniowa.

en: Signed integer content does not match the maxInclusive facet.
pl: Wartość liczby całkowitej ze znakiem nie spełnia warunku maxInclusive.

en: Signed integer content does not match the maxExclusive facet.
pl: Wartość liczby całkowitej ze znakiem nie spełnia warunku maxExclusive.

en: Signed integer content does not match the minInclusive facet.
pl: Wartość liczby całkowitej ze znakiem nie spełnia warunku minInclusive.

en: Signed integer content does not match the minExclusive facet.
pl: Wartość liczby całkowitej ze znakiem nie spełnia warunku minExclusive.

en: Signed integer content is not listed in the enumeration facet.
pl: Wartość liczby całkowitej ze znakiem nie jest wymieniona w dozwolonych wartościach.

en: Signed integer content does not match pattern facet.
pl: Liczba całkowita ze znakiem nie pasuje do wzorca.

en: Signed integer content does not match in the totalDigits facet.
pl: Liczba całkowita ze znakiem nie spełnia ograniczenia totalDigits.

en: Unsigned integer content does not match the maxInclusive facet.
pl: Liczba całkowita bez znaku nie spełnia ograniczenia maxInclusive.

en: Unsigned integer content does not match the maxExclusive facet.
pl: Liczba całkowita bez znaku nie spełnia ograniczenia maxExclusive.

en: Unsigned integer content does not match the minInclusive facet.
pl: Liczba całkowita bez znaku nie spełnia ograniczenia minInclusive.

en: Unsigned integer content does not match the minExclusive facet.
pl: Liczba całkowita bez znaku nie spełnia ograniczenia maxExclusive.

en: Unsigned integer content is not listed in the enumeration facet.
pl: Liczba całkowita bez znaku nie należy do listy dozwolonych wartości.

en: Unsigned integer content does not match pattern facet.
pl: Liczba całkowita bez znaku nie spełnia wzorca.

en: Unsigned integer content does not match in the totalDigits facet.
pl: Liczba całkowita bez znaku nie spełnia ograniczenia totalDigits.

en: Double content does not match the maxInclusive facet.
pl: Liczba zmiennoprzecinkowa podwójnej precyzji nie spełnia ograniczenia maxInclusive.

en: Double content does not match the maxExclusive facet.
pl: Liczba zmiennoprzecinkowa podwójnej precyzji nie spełnia ograniczenia maxExclusive.

en: Double content does not match the minInclusive facet.
pl: Liczba zmiennoprzecinkowa podwójnej precyzji nie spełnia ograniczenia minInclusive.

en: Double content does not match the minExclusive facet.
pl: Liczba zmiennoprzecinkowa podwójnej precyzji nie spełnia ograniczenia minExclusive.

en: Double content is not listed in the enumeration facet.
pl: Liczba zmiennoprzecinkowa podwójnej precyzji nie znajduje się na liście dozwolonych wartości.

en: Double content does not match pattern facet.
pl: Liczba zmiennoprzecinkowa podwójnej precyzji nie pasuje do wzorca.

en: Decimal content does not match in the fractionDigits facet.
pl: Wartość dziesiętna nie spełnia warunku fractionsDigit.

en: Decimal content does not match in the totalDigits facet.
pl: Wartość dziesiętna nie spełnia warunku totalDigits.

en: Date time content does not match the maxInclusive facet.
pl: Wartość zawierająca datę i czas nie spełnia warunku maxInclusive.

en: Date time content does not match the maxExclusive facet.
pl: Wartość zawierająca datę i czas nie spełnia warunku maxExclusive.

en: Date time content does not match the minInclusive facet.
pl: Wartość zawierająca datę i czas nie spełnia warunku minInclusive.

en: Date time content does not match the minExclusive facet.
pl: Wartość zawierająca datę i czas nie spełnia warunku minExclusive.

en: Date time content is not listed in the enumeration facet.
pl: Wartość zawierająca datę i czas nie znajduje się na liście poprawnych wartości.

en: Date time content does not match pattern facet.
pl: Wartość zawierająca datę i czas nie pasuje do wzorca.

en: Duration content does not match the maxInclusive facet.
pl: Zawartość czasu trwania nie spełnia warunku maxInclusive.

en: Duration content does not match the maxExclusive facet.
pl: Zawartość czasu trwania nie spełnia warunku maxExclusive.

en: Duration content does not match the minInclusive facet.
pl: Zawartość czasu trwania nie spełnia warunku minInclusive.

en: Duration content does not match the minExclusive facet.
pl: Zawartość czasu trwania nie spełnia warunku maxExclusive.

en: Duration content is not listed in the enumeration facet.
pl: Zawartość czasu trwania nie znajduje się na liście dozwolonych wartości.

en: Duration content does not match pattern facet.
pl: Zawartość czasu trwania nie pasuje do wzorca.

en: Boolean content does not match pattern facet.
pl: Wartość Boolowska nie pasuje do wzorca.

en: Binary content does not match the length facet.
pl: Wartość binarna nie spełnia ograniczenia na długość.

en: Binary content does not match the minLength facet.
pl: Wartość binarna nie spełnia warunku minLength.

en: Binary content does not match the maxLength facet.
pl: Wartość binarna nie spełnia warunku maxLength.

en: Binary content is not listed in the enumeration facet.
pl: Wartość binarna nie znajduje się na liście dozwolonych wartości.

en: Invalid QName content: %1.
pl: Niepoprawna treść QName: %1.

en: QName content is not listed in the enumeration facet.
pl: Zawartość QName nie znajduje się na liście dozwolonych wartości.

en: QName content does not match pattern facet.
pl: Zawartość QName nie pasuje do wzorca.

en: Notation content is not listed in the enumeration facet.
pl: Zawartość notacji nie jest w wykazana w ograniczeniu wyliczenia.

en: List content does not match length facet.
pl: Zawartość listy nie spełnia ograniczenia na długość.

en: List content does not match minLength facet.
pl: Zawartość listy nie spełnia ograniczenia minLength.

en: List content does not match maxLength facet.
pl: Zawartość listy nie spełnia ograniczenia maxLength.

en: List content is not listed in the enumeration facet.
pl: Zawartość listy nie znajduje się na liście poprawnych wartości.

en: List content does not match pattern facet.
pl: Zawartość listy nie spełnia wzorca.

en: Union content is not listed in the enumeration facet.
pl: Zawartość unii nie znajduje się na liście poprawnych wartości.

en: Union content does not match pattern facet.
pl: Zawartość unii nie pasuje do wzorca.

en: Data of type %1 are not allowed to be empty.
pl: Dana typu danych %1 nie może być pusta.

en: Element %1 is missing child element.
pl: Element %1 nie ma potomków.

en: There is one IDREF value with no corresponding ID: %1.
pl: Wartość IDREF bez odpowiadającego ID: %1.

en: Loaded schema file is invalid.
pl: Wczytany plik schematu jest nieprawidłowy.

en: %1 contains invalid data.
pl: %1 zawiera nieprawidłowe dane.

en: xsi:schemaLocation namespace %1 has already appeared earlier in the instance document.
pl: Przestrzeń nazw xsi:schemaLocation %1 pojawiła się już wcześniej w tej instancji dokumentu.

en: xsi:noNamespaceSchemaLocation cannot appear after the first no-namespace element or attribute.
pl: xsi:noNamespaceSchemaLocation nie może pojawić się po pierwszym elemencie lub atrybucie nie należącym do przestrzeni nazw.

en: No schema defined for validation.
pl: Nie określono schematu do potwierdzenia poprawności.

en: No definition for element %1 available.
pl: Brak definicji dla elementu %1.

en: Specified type %1 is not known to the schema.
pl: Określony typ %1 jest nieznany schematowi.

en: Element %1 is not defined in this scope.
pl: Element %1 nie jest zdefiniowany w tym zakresie.

en: Declaration for element %1 does not exist.
pl: Deklaracje elementu %1 nie istnieje.

en: Element %1 contains invalid content.
pl: Element %1 zawiera nieprawidłową treść.

en: Element %1 is declared as abstract.
pl: Element %1 jest zadeklarowany jako abstrakcyjny.

en: Element %1 is not nillable.
pl: Element %1 nie jest nillable.

en: Attribute %1 contains invalid data: %2
pl: Atrybut %1 zawiera nieprawidłowe dane: %2

en: Element contains content although it is nillable.
pl: Element zawiera treść mimo to jest nillable.

en: Fixed value constraint not allowed if element is nillable.
pl: Ograniczenie stałej wartości jest niedozwolone, jeśli element jest nillable.

en: Specified type %1 is not validly substitutable with element type %2.
pl: Podany typ %1 nie jest wymienny z typem %2.

en: Complex type %1 is not allowed to be abstract.
pl: Niedozwolone jest, aby typ złożony %1 był abstrakcyjny.

en: Element %1 contains not allowed attributes.
pl: Element %1 zawiera niedozwolone atrybuty.

en: Element %1 contains not allowed child element.
pl: Element %1 zawiera niedozwolony element-potomka.

en: Content of element %1 does not match its type definition: %2.
pl: Zawartość elementu %1 nie odpowiada jego definicji: %2.

en: Content of element %1 does not match defined value constraint.
pl: Zawartość elementu %1 nie odpowiada ograniczeniom zdefiniowanym dla tej wartości.

en: Element %1 contains not allowed child content.
pl: Element %1 zawiera niedozwoloną treść w potomkach.

en: Element %1 contains not allowed text content.
pl: Element %1 zawiera niedozwoloną treść tekstową.

en: Element %1 cannot contain other elements, as it has fixed content.
pl: Element %1 nie może zawierać innych elementów, bo ma stałą treść.

en: Element %1 is missing required attribute %2.
pl: W elemencie %1 brakuje wymaganego atrybutu %2.

en: Attribute %1 does not match the attribute wildcard.
pl: Atrybut %1 nie pasuje do wzorca atrybutu.

en: Declaration for attribute %1 does not exist.
pl: Deklaracja atrybutu %1 nie istnieje.

en: Element %1 contains two attributes of type %2.
pl: Element %1 zawiera dwa atrybuty typu %2.

en: Attribute %1 contains invalid content.
pl: Atrybut %1 zawiera nieprawidłową treść.

en: Element %1 contains unknown attribute %2.
pl: Element %1 zawiera nieznany atrybut %2.

en: Content of attribute %1 does not match its type definition: %2.
pl: Zawartość atrybutu %1 nie odpowiada definicji typu: %2.

en: Content of attribute %1 does not match defined value constraint.
pl: Treść atrybutu %1 nie odpowiada ograniczeniom na wartość.

en: Non-unique value found for constraint %1.
pl: W ograniczeniu %1 znaleziono nie-unikalną wartość.

en: Key constraint %1 contains absent fields.
pl: Ograniczenie %1 zawiera nieistniejące pola.

en: Key constraint %1 contains references nillable element %2.
pl: Ograniczenie klawisza %1 zawiera odniesienia do elementu nillable %2.

en: No referenced value found for key reference %1.
pl: Nie znaleziono wartości odwołanej dla odwołania klucza %1.

en: More than one value found for field %1.
pl: Znaleziono więcej niż jedną wartość dla pola %1.

en: Field %1 has no simple type.
pl: Pole %1 nie ma prostego typu.

en: ID value '%1' is not unique.
pl: Wartość ID '%1' nie jest unikalna.

en: '%1' attribute contains invalid QName content: %2.
pl: Atrybut '%1' zawiera nieprawidłową treść QName: %2.

en: A zone offset must be in the range %1..%2 inclusive. %3 is out of range.
pl: Przesunięcie strefy czasowej musi zawierać się w zakresie od %1 do %2. %3 jest poza zakresem.

en: %1 is not a whole number of minutes.
pl: %1 nie jest całkowitą liczbą minut.

en: %1 is an invalid %2
pl: %1 jest nieprawidłowym %2

en: If the first argument is the empty sequence or a zero-length string (no namespace), a prefix cannot be specified. Prefix %1 was specified.
pl: Jeśli pierwszy argument jest pustą sekwencją lub ciągiem znaków o zerowej długości (brak przestrzeni nazw), można podać przedrostek. Podano przedrostek %1.

en: It will not be possible to retrieve %1.
pl: Nie będzie można uzyskać %1.

en: The default collection is undefined
pl: Domyślna kolekcja nie jest zdefiniowana

en: %1 cannot be retrieved
pl: Nie można pobrać %1

en: The first argument to %1 cannot be of type %2.
pl: Pierwszy argument %1 nie może być typu %2.

en: %1 must be followed by %2 or %3, not at the end of the replacement string.
pl: Po %1 musi następować %2 lub %3, nie może znajdować się na końcu zastępującego ciągu.

en: In the replacement string, %1 must be followed by at least one digit when not escaped.
pl: W ciągu zastępującym po %1 musi nastąpić co najmniej jedna cyfra, jeśli nie jest on poprzedzony znakiem anulowania.

en: In the replacement string, %1 can only be used to escape itself or %2, not %3
pl: W ciągu zastępującym %1 może być użyty tylko do anulowania jego samego lub %2, ale nie %3.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be a numeric type, xs:yearMonthDuration or xs:dayTimeDuration.
pl: Pierwszy argument %1 nie może być typu %2. Musi być typu liczbowego xs:yearMonthDuration lub xs:dayTimeDuration.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
pl: Pierwszy argument %1 nie może być typu %2. Musi być typu %3, %4 lub %5.

en: The second argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
pl: Drugi argument %1 nie może być typu %2. Musi być typu %3, %4 lub %5.

en: %1 is not a valid XML 1.0 character.
pl: %1 jest niepoprawnym znak XML 1.0.

en: The URI cannot have a fragment
pl: URI nie może składać się z fragmentów

en: The root node of the second argument to function %1 must be a document node. %2 is not a document node.
pl: Główny węzeł drugiego argumentu funkcji %1 musi być węzłem dokumentu. %2 nie jest węzłem dokumentu.

en: If both values have zone offsets, they must have the same zone offset. %1 and %2 are not the same.
pl: Jeśli obie wartości posiadają przesunięcie strefy czasowej to musi ono być takie samo. %1 i %2 nie są tym samym.

en: %1 was called.
pl: Wywołano %1.

en: %1 matches newline characters
pl: %1 dopasowuje znaki nowego wiersza

en: %1 and %2 match the start and end of a line.
pl: %1 i %2 dopasowują początek i koniec wiersza.

en: Matches are case insensitive
pl: W dopasowaniach nie są odróżniane małe i wielkie litery

en: Whitespace characters are removed, except when they appear in character classes
pl: Białe znaki są usuwane, poza przypadkiem kiedy pojawiają się w klasach znaków

en: %1 is an invalid regular expression pattern: %2
pl: %1 jest nieprawidłowym wzorcem wyrażenia regularnego: %2

en: %1 is an invalid flag for regular expressions. Valid flags are:
pl: %1 jest nieprawidłową flagą dla wyrażeń regularnych. Prawidłowe flagi to:

en: The normalization form %1 is unsupported. The supported forms are %2, %3, %4, and %5, and none, i.e. the empty string (no normalization).
pl: Format normalizacji %1 nie jest wspierany. Wspierane formaty to %2, %3, %4 i %5 lub brak, czyli pusty ciąg (brak normalizacji).

en: empty
pl: pusty

en: zero or one
pl: zero lub jeden

en: exactly one
pl: dokładnie jeden

en: one or more
pl: jeden lub więcej

en: zero or more
pl: zero lub więcej

en: Required type is %1, but %2 was found.
pl: Wymagany typ to %1, ale znaleziono %2.

en: Promoting %1 to %2 may cause loss of precision.
pl: Promocja %1 do %2 może zmniejszyć precyzję.

en: The focus is undefined.
pl: Niezdefiniowany fokus.

en: The item %1 did not match the required type %2.
pl: Element %1 nie jest wymaganego typu %2.

en: Required cardinality is %1; got cardinality %2.
pl: Wymagana liczność %1, uzyskano liczność %2.

en: Year %1 is invalid because it begins with %2.
pl: Rok %1 jest nieprawidłowy, bo zaczyna się od %2.

en: Day %1 is outside the range %2..%3.
pl: Dzień %1 jest poza zakresem %2..%3.

en: Month %1 is outside the range %2..%3.
pl: Miesiąc %1 jest poza zakresem %2..%3.

en: Overflow: Can't represent date %1.
pl: Przepełnienie. Nie można przedstawić daty %1.

en: Day %1 is invalid for month %2.
pl: Dzień %1 jest nieprawidłowy dla miesiąca %2.

en: Time 24:%1:%2.%3 is invalid. Hour is 24, but minutes, seconds, and milliseconds are not all 0;
pl: Godzina 24:%1:%2.%3 jest nieprawidłowa. Godzina to 24, ale minuty, sekundy i milisekundy nie są zerami;

en: Time %1:%2:%3.%4 is invalid.
pl: Czas %1:%2:%3.%4 jest nieprawidłowy.

en: Overflow: Date can't be represented.
pl: Przepełnienie: nie można przedstawić daty.

en: At least one component must be present.
pl: Musi być obecny co najmniej jeden składnik.

en: At least one time component must appear after the %1-delimiter.
pl: Co najmniej jeden składnik czasu musi się pojawić po %1.

en: Effective Boolean Value cannot be calculated for a sequence containing two or more atomic values.
pl: Efektywna wartość Boolowska nie może być obliczona dla sekwencji zawierającej dwie lub więcej wartości jednostkowych.

en: A value of type %1 cannot have an Effective Boolean Value.
pl: Wartość typu %1 nie może mieć efektywnej wartości Boolowskiej.

en: Integer division (%1) by zero (%2) is undefined.
pl: Dzielenie całkowitoliczbowe (%1) przez zero (%2) daje niezdefiniowany wynik.

en: Division (%1) by zero (%2) is undefined.
pl: Dzielenie (%1) przez zero (%2) daje niezdefiniowany wynik.

en: Modulus division (%1) by zero (%2) is undefined.
pl: Dzielenie modulo (%1) przez zero (%2) daje niezdefiniowany wynik.

en: Dividing a value of type %1 by %2 (not-a-number) is not allowed.
pl: Dzielenie wartości typu %1 przez %2 (nie liczbę) jest niedozwolone.

en: Dividing a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus zero) is not allowed.
pl: Dzielenie wartości typu %1 przez %2 lub %3 (plus lub minus zero) jest niedozwolone.

en: Multiplication of a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus infinity) is not allowed.
pl: Mnożenie wartości typu %1 przez %2 lub %3 (plus lub minus nieskończoność) jest niedozwolone.

en: No operand in an integer division, %1, can be %2.
pl: Operand w dzieleniu całkowitoliczbowym, %1, nie może być %2.

en: The first operand in an integer division, %1, cannot be infinity (%2).
pl: Pierwszy operand w dzieleniu całkowitoliczbowym, %1, nie może być nieskończonością (%2).

en: The second operand in a division, %1, cannot be zero (%2).
pl: Drugi operand w dzieleniu, %1, nie może być zerem (%2).

en: A value of type %1 must contain an even number of digits. The value %2 does not.
pl: Wartość typu %1 musi mieć parzystą liczbę cyfr. Wartość %2 nie spełnia tego warunku.

en: %1 is not valid as a value of type %2.
pl: %1 nie jest poprawną wartością typu %2.

en: It's not possible to add attributes after any other kind of node.
pl: Nie można dodawać atrybutów po jakimkolwiek innym rodzaju węzła.

en: An attribute by name %1 has already been created.
pl: Atrybut o nazwie %1 został już utworzony.

en: %1 is an unsupported encoding.
pl: %1 nie jest poprawną nazwą kodowania.

en: %1 contains octets which are disallowed in the requested encoding %2.
pl: %1 zawiera oktety, które są niedozwolone w żądanym kodowaniu %2.

en: The codepoint %1, occurring in %2 using encoding %3, is an invalid XML character.
pl: Punkt %1, w %2 używający kodowania %3, jest nieprawidłowym znakiem XML.

en: An %1-attribute with value %2 has already been declared.
pl: Atrybut %1 o wartości %2 jest już zdefiniowany.

en: An %1-attribute must have a valid %2 as value, which %3 isn't.
pl: Atrybut %1 musi mieć jako wartość poprawne %2, a %3 nie spełnia tego warunku.

en: Network timeout.
pl: Czas operacji sieciowej przekroczony.

en: Warning in %1, at line %2, column %3: %4
pl: Ostrzeżenie w %1, w wierszu %2, kolumna %3: %4

en: Warning in %1: %2
pl: Ostrzeżenie w %1: %2

en: Unknown location
pl: Nieznana lokalizacja

en: Error %1 in %2, at line %3, column %4: %5
pl: Błąd %1 w %2, wiersz %3, kolumna %4: %5

en: Error %1 in %2: %3
pl: Błąd %1 w %2: %3

en: Element %1 can't be serialized because it appears outside the document element.
pl: Element %1 nie może zostać zserializowany, bo znajduje się poza elementem dokument.

en: Attribute %1 can't be serialized because it appears at the top level.
pl: Atrybut %1 nie może zostać zserializowany, bo znajduje się na najwyższym poziomie.

en: No namespace binding exists for the prefix %1
pl: Brak wiązania przestrzeni nazw dla przedrostka %1

en: The data of a processing instruction cannot contain the string %1
pl: Dane przetwarzanego polecenia nie mogą zawierać ciągu %1.

en: The last step in a path must contain either nodes or atomic values. It cannot be a mixture between the two.
pl: Ostatni krok w ścieżce może zawierać albo tylko węzły, albo tylko wartości jednostkowe. Nie może to być mieszanina tych dwóch.

en: A library module cannot be evaluated directly. It must be imported from a main module.
pl: Nie można bezpośrednio uruchomić modułu biblioteki. Trzeba ją zaimportować z modułu głównego.

en: No template by name %1 exists.
pl: Nie istnieje szablon o nazwie %1

en: A comment cannot contain %1
pl: Komentarz nie może zawierać %1

en: A comment cannot end with a %1.
pl: Komentarz nie może się kończyć na %1.

en: The namespace URI in the name for a computed attribute cannot be %1.
pl: URI przestrzeni nazw w nazwie wyznaczonego atrybutu nie może być %1.

en: The name for a computed attribute cannot have the namespace URI %1 with the local name %2.
pl: Nazwa wyznaczone atrybutu nie może mieć URI przestrzeni nazw %1 z nazwą lokalną %2.

en: In a namespace constructor, the value for a namespace cannot be an empty string.
pl: W konstruktorze przestrzeni nazw przestrzeń nazw nie może być pustym ciągiem.

en: The prefix must be a valid %1, which %2 is not.
pl: Przedrostek musi być poprawnym %1, a %2 nie spełnia tego warunku.

en: The prefix %1 cannot be bound.
pl: Przedrostek %1 nie może być powiązany.

en: Only the prefix %1 can be bound to %2 and vice versa.
pl: Tylko przedrostek %1 może być powiązany z %2 (i odwrotnie).

en: Type error in cast, expected %1, received %2.
pl: Błąd typu przy rzutowaniu, spodziewane %1, jest %2.

en: When casting to %1 or types derived from it, the source value must be of the same type, or it must be a string literal. Type %2 is not allowed.
pl: Podczas rzutowania na %1 lub typy pochodne wartość źródłowa musi być tego samego typu lub ciągiem znaków. Typ %2 jest niedozwolony.

en: A value of type %1 cannot be a predicate. A predicate must have either a numeric type or an Effective Boolean Value type.
pl: Wartość typu %1 nie może być predykatem. Predykat musi być albo typem liczbowym, albo typem efektywnej wartości Boolowskiej.

en: A positional predicate must evaluate to a single numeric value.
pl: Pozycjonowany predykat musi dawać wynik będący pojedynczą liczbą.

en: No comparisons can be done involving the type %1.
pl: Nie można wykonywać porównań z typem %1.

en: Operator %1 is not available between atomic values of type %2 and %3.
pl: Operator %1 jest niedostępny pomiędzy wartościami jednostkowymi typu %2 i %3.

en: Ambiguous rule match.
pl: Niejednoznaczne dopasowanie.

en: An attribute node cannot be a child of a document node. Therefore, the attribute %1 is out of place.
pl: Węzeł atrybutu nie może być dzieckiem węzła dokumentu. W związku z tym, atrybut %1 znajduje się w niewłaściwym miejscu.

en: No casting is possible with %1 as the target type.
pl: Rzutowanie na typ %1 jest niemożliwe.

en: It is not possible to cast from %1 to %2.
pl: Nie można rzutować z %1 na %2.

en: Casting to %1 is not possible because it is an abstract type, and can therefore never be instantiated.
pl: Rzutowanie na %1 nie jest możliwe, bo jest to typ abstrakcyjny, więc nie może posiadać instancji.

en: It's not possible to cast the value %1 of type %2 to %3
pl: Nie można rzutować wartości %1 typu %2 na %3

en: Failure when casting from %1 to %2: %3
pl: Błąd podczas rzutowania z %1 na %2: %3

en: Operator %1 cannot be used on type %2.
pl: Operator %1 nie może być użyty z typem %2.

en: Operator %1 cannot be used on atomic values of type %2 and %3.
pl: Operator %1 nie może być użyty na wartościach jednostkowych typu %2 i %3.

en: Circularity detected
pl: Wykryto zapętlenie

en: The parameter %1 is passed, but no corresponding %2 exists.
pl: Parametr %1 jest przekazany, ale nie istnieje odpowiadający mu: %2.

en: The parameter %1 is required, but no corresponding %2 is supplied.
pl: Parametr %1 jest wymagany, ale nie podano odpowiedniego: %2.
