imagerename_plugin - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: You want to overwrite the left picture with the one on the right.
pt: Quer sobrepor a imagem da esquerda com a da direita.

en: This picture is not stored
    on the local host.
    Click on this label to load it.
pt: A imagem não está guardada
    no computador local.
    Carregue aqui para a carregar.

en: Unable to load image
pt: Não foi possível carregar a imagem

[ctx: The color depth of an image]
en: Depth: %1
pt: Cores: %1

[ctx: The dimensions of an image]
en: Dimensions: %1x%2
pt: Dimensões: %1x%2
