kdebugdialog - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Debug Settings
pt: Configuração da Depuração

en: File
pt: Ficheiro

en: Message Box
pt: Janela de Mensagem

en: Shell
pt: Linha de comandos

en: Syslog
pt: 'Syslog'

en: None
pt: Nenhuma

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
pt: Informação

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
pt: Resultado para:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
pt: Nome do ficheiro:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
pt: Erro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
pt: Abortar nos erros fatais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableAll2)
en: Disable all debug output
pt: Desactivar todo o resultado de depuração

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
pt: Aviso

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
pt: Erro Fatal

en: &Select All
pt: &Seleccionar Tudo

en: &Deselect All
pt: &Deseleccionar Tudo

en: A dialog box for setting preferences for debug output
pt: Uma janela para alterar as preferências das mensagens de depuração

en: Maintainer
pt: Manutenção

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
pt: Mostrar a janela completa em vez da mais simplificada com as listas

en: Turn area on
pt: Activar a área

en: Turn area off
pt: Desactivar a área
