kglobalaccel - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: The global shortcut for %1 was issued.
pt: Foi emitido o atalho global para %1.

en: The application %1 has registered a new global shortcut
pt: A aplicação %1 registou um novo atalho global

en: Open Global Shortcuts Editor
pt: Abrir o Editor de Atalhos Globais

en: KDE Global Shortcuts Service
pt: Serviço de Atalhos Globais do KDE

en: Maintainer
pt: Manutenção
