imagerename_plugin - en to pt_BR translation catalogue (5 entries)

en: You want to overwrite the left picture with the one on the right.
pt_BR: Deseja sobrescrever a figura da esquerda com a da direita.

en: This picture is not stored
    on the local host.
    Click on this label to load it.
pt_BR: Esta imagem não está armazenada
    na máquina local.
    Clique neste rótulo para carregá-lo.

en: Unable to load image
pt_BR: Impossível carregar imagem

[ctx: The color depth of an image]
en: Depth: %1
pt_BR: Profundidade: %1

[ctx: The dimensions of an image]
en: Dimensions: %1x%2
pt_BR: Dimensões: %1x%2
