kglobalaccel - en to pt_BR translation catalogue (5 entries)

en: The global shortcut for %1 was issued.
pt_BR: O atalho global para %1 foi editado.

en: The application %1 has registered a new global shortcut
pt_BR: O aplicativo %1 registrou um novo atalho global

en: Open Global Shortcuts Editor
pt_BR: Abrir o editor de atalhos globais

en: KDE Global Shortcuts Service
pt_BR: Serviço de atalhos globais do KDE

en: Maintainer
pt_BR: Mantenedor
