kuiserver - en to pt_BR translation catalogue (32 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
pt_BR: Tarefas concluídas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
pt_BR: Movê-las para uma lista diferente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
pt_BR: Removê-las

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
pt_BR: Aparência

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
pt_BR: Mostrar todas as tarefas numa lista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
pt_BR: Mostrar todas as tarefas numa árvore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
pt_BR: Mostrar em janelas separadas

en: %1 file | %1 files
pt_BR[0]: %1 arquivo
pt_BR[1]: %1 arquivos

en: %1 folder | %1 folders
pt_BR[0]: %1 pasta
pt_BR[1]: %1 pastas

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
pt_BR: Movê-los para uma lista diferente.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
pt_BR: Removê-los.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
pt_BR: Mostrar todas as tarefas numa lista.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
pt_BR: Mostrar todas as tarefas numa árvore.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
pt_BR: Mostrar em janelas separadas.

en: Job Manager
pt_BR: Gerenciador de tarefas

en: KDE Job Manager
pt_BR: Gerenciador de tarefas do KDE

en: (C) 2000-2009, KDE Team
pt_BR: (C) 2000-2009, A equipe do KDE

en: Maintainer
pt_BR: Mantenedor

en: Former Maintainer
pt_BR: Mantenedor anterior

en: Former maintainer
pt_BR: Mantenedor anterior

en: Developer
pt_BR: Desenvolvedor

en: %1 of %2 processed at %3/s
pt_BR: %1 de %2 processados a %3/s

en: %1 of %2 processed
pt_BR: %1 de %2 processados

en: %1 processed at %2/s
pt_BR: %1 processados a %2/s

en: %1 processed
pt_BR: %1 processados

en: Clear
pt_BR: Limpar

en: Cancel
pt_BR: Cancelar

en: Pause
pt_BR: Pausa

en: Resume
pt_BR: Continuar

en: Configure...
pt_BR: Configurar...

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
pt_BR: Lista das transferências/trabalhos de arquivos em curso (kuiserver)

en: Behavior
pt_BR: Comportamento
