audiorename_plugin - en to ro translation catalogue (14 entries)

en: An older file named '%1' already exists.
ro: Un fișier mai vechi numit „%1” există deja.

en: A similar file named '%1' already exists.
ro: Un fișier similar numit „%1” există deja.

en: A newer file named '%1' already exists.
ro: Un fișier mai nou numit „%1” există deja.

en: Source File
ro: Fișier sursă

en: Existing File
ro: Fișier existent

en: Would you like to replace the existing file with the one on the right?
ro: Doriți să înlocuiți fișierul existent cu cel din dreapta?

en: This audio file is not stored
    on the local host.
    Click on this label to load it.
ro: Acest fișier audio nu este stocat
    pe gazda locală. Faceți clic 
    pe aceată etichetă pentru a-l încărca.

en: Unable to load audio file
ro: Nu am putut încărca fișierul audio

en: Artist: %1
ro: Interpret: %1

en: Title: %1
ro: Titlu: %1

en: Comment: %1
ro: Comentariu: %1

[ctx: Bitrate: 160 kbits/s]
en: Bitrate: %1 %2
ro: Rată de biți: %1 %2

en: Sample rate: %1 %2
ro: Rata de eșantionare: %1 %2

en: Length:
ro: Durată:
