kcm_phonon - en to ro translation catalogue (58 entries)

en: Playback (%1)
ro: Redare (%1)

en: Recording (%1)
ro: Înregistrare (%1)

en: Independent Devices
ro: Dispozitive independente

en: KDE Audio Hardware Setup
ro: Configurare echipament audio KDE

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, hardwareGroupBox)
en: Hardware
ro: Echipament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileLabel)
en: Profile
ro: Profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cardLabel)
en: Sound Card
ro: Placă de sunet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, deviceGroupBox)
en: Device Configuration
ro: Configurare dispozitiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Connector
ro: Conector

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel)
en: Sound Device
ro: Dispozitiv de sunet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, outputGroupBox)
en: Speaker Placement and Testing
ro: Amplasare și testare difuzoare

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, inputGroupBox)
en: Input Levels
ro: Nivele de intrare

[ctx: @info User changed Phonon backend]
en: To apply the backend change you will have to log out and back in again.
ro: Pentru a aplica schimbarea suportului, va trebui să vă reautentificați în sistem.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_select) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_select)
en: A list of Phonon Backends found on your system.  The order here determines the order Phonon will use them in.
ro: O listă cu suporturi Phonon găsite în sistem. Aceasta este ordinea în care le va folosi Phonon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_up) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, preferButton)
en: Prefer
ro: Preferă

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_down) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, deferButton)
en: Defer
ro: Amînă

en: Audio Playback
ro: Redare audio

en: Audio Recording
ro: Înregistrare audio

en: Video Recording
ro: Înregistrare video

en: Invalid
ro: Nevalid

en: Test the selected device
ro: Testează dispozitivul ales

en: Defines the default ordering of devices which can be overridden by individual categories.
ro: Definește ordinea implicită a dispozitivelor, ce poate fi înlocuită de categorii individuale.

en: Default Audio Playback Device Preference
ro: Configurare a dispozitivului de redare audio implicit

en: Default Audio Recording Device Preference
ro: Configurare a dispozitivului de captură audio implicit

en: Default Video Recording Device Preference
ro: Configurare a dispozitivului de captură video implicit

en: Audio Playback Device Preference for the '%1' Category
ro: Configurare a dispozitivului de redare audio pentru categoria „%1”

en: Audio Recording Device Preference for the '%1' Category
ro: Configurare a dispozitivului de captură audio pentru categoria „%1”

en: Video Recording Device Preference for the '%1' Category
ro: Configurare a dispozitivului de captură video pentru categoria „%1”

en: Apply the currently shown device preference list to the following other audio playback categories:
ro: Aplică lista afișată cu configurări de dispozitive la următoarele categorii de redare audio:

en: Default/Unspecified Category
ro: Categorie imlicită/nespecificată

en: Failed to set the selected audio output device
ro: Setarea dispozitivului de ieșire audio ales a eșuat

en: Your backend may not support audio recording
ro: Platforma dumneavoastră poate să nu poată înregistra audio

en: Your backend may not support video recording
ro: Platforma dumneavoastră poate să nu poată înregistra video

en: Testing %1
ro: Se testează %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, categoryTree) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, categoryTree)
en: Various categories of media use cases.  For each category, you may choose what device you prefer to be used by the Phonon applications.
ro: Diverse categorii de utilizare multimedia. Pentru fiecare categorie, puteți alege ce dispozitiv preferați să fie utilizat de către aplicațiile Phonon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showAdvancedDevicesCheckBox)
en: Show advanced devices
ro: Afișează dispozitive avansate

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, applyPreferencesButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, applyPreferencesButton)
en: Use the currently shown device list for more categories.
ro: Folosește lista de dispozitive afișată acum pentru mai multe categorii.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyPreferencesButton)
en: Apply Device List To...
ro: Aplică lista dispozitivelor la...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, deviceList)
en: Devices found on your system, suitable for the selected category.  Choose the device that you wish to be used by the applications.
ro: Dispozitive găsite în sistem, potrivite pentru categoria aleasă. Alegeți dispozitivul care doriți să fie utilizat de către aplicații.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, deviceList)
en: The order determines the preference of the devices. If for some reason the first device cannot be used Phonon will try to use the second, and so on.
ro: Ordinea determină preferința pentru dispozitive. Dacă cumva primul dispozitiv nu poate fi folosit, Phonon îl va încerca pe al doilea și așa mai departe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, testPlaybackButton)
en: Test
ro: Testează

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, preferButton)
en: prefer the selected device
ro: preferă dispozitivul selectat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, deferButton)
en: no preference for the selected device
ro: nici o preferință pentru dispozitivul ales

en: Phonon Configuration Module
ro: Modul de configurare Phonon

en: Device Preference
ro: Preferință dispozitiv

en: Backend
ro: Suport

en: Audio Hardware Setup
ro: Configurare echipament audio

en: Front Left
ro: Stînga față

en: Front Left of Center
ro: Față, stînga de centru

en: Front Center
ro: Centru față

en: Front Right of Center
ro: Față, dreapta de centru

en: Front Right
ro: Dreapta față

en: Side Left
ro: Stînga lateral

en: Side Right
ro: Lateral dreapta

en: Rear Left
ro: Stînga spate

en: Rear Center
ro: Centru spate

en: Rear Right
ro: Dreapta spate

en: Unknown Channel
ro: Canal necunoscut
