kcmcgi - en to ro translation catalogue (5 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
ro: Căile către programe CGI locale

en: Add...
ro: Adaugă...

en: Remove
ro: Șterge

en: CGI KIO Slave Control Module
ro: Modul I/O de control pentru CGI

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
ro: <h1>Scripturi CGI</h1> Modulul I/O CGI vă permite să executați programele CGI locale fără a fi nevoie să rulați un server de web. În acest modul de control puteți configura căile de căutare pentru scripturi CGI.
