kcmicons - en to ro translation catalogue (56 entries)

en: Use of Icon
ro: Utilizarea pictogramei

[ctx: @label The icon rendered by default]
en: Default
ro: Implicit

[ctx: @label The icon rendered as active]
en: Active
ro: Activ

[ctx: @label The icon rendered as disabled]
en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Size:
ro: Mărime:

en: Animate icons
ro: Animează pictogramele

en: Set Effect...
ro: Stabilește efectul...

en: Desktop
ro: Birou

en: Toolbar
ro: Bara de unelte

en: Main Toolbar
ro: Bara de unelte principală

en: Small Icons
ro: Pictograme mici

en: Panel
ro: Panou

en: Dialogs
ro: Dialoguri

en: All Icons
ro: Toate pictogramele

en: Setup Default Icon Effect
ro: Configurare efect pictogramă implicită

en: Setup Active Icon Effect
ro: Configurare efect pictogramă activă

en: Setup Disabled Icon Effect
ro: Configurare efect pictogramă dezactivată

en: &Effect:
ro: &Efect:

en: No Effect
ro: Fără efect

en: To Gray
ro: În gri

en: Colorize
ro: Colorare

en: Gamma
ro: Gama

en: Desaturate
ro: Desaturare

en: To Monochrome
ro: În monocrom

en: &Semi-transparent
ro: &Semitransparent

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Effect Parameters
ro: Parametri efect

en: &Amount:
ro: C&antitate:

en: Co&lor:
ro: &Culoare:

en: &Second color:
ro: A &doua culoare:

en: Name
ro: Nume

en: Description
ro: Descriere

en: Install Theme File...
ro: Instalează fișier cu tematică...

en: Install a theme archive file you already have locally
ro: Instalează arhivă cu tematică deținută local

en: If you already have a theme archive locally, this button will unpack it and make it available for KDE applications
ro: Dacă dispuneți deja de o arhivă cu tematici locală, acest buton o va despacheta și o va face disponibilă pentru aplicațiile KDE

en: Get New Themes...
ro: Preluare tematici noi...

en: Get new themes from the Internet
ro: Preluare tematici noi din Internet

en: You need to be connected to the Internet to use this action. A dialog will display a list of themes from the http://www.kde.org website. Clicking the Install button associated with a theme will install this theme locally.
ro: Trebuie să fiți conectat la Internet pentru a utiliza această acțiune. Un dialog va afișa o listă cu tematici de pe situl http://www.kde.org. Făcînd clic pe butonul Instalează asociat unei tematici, aceasta se va instala local.

en: Remove Theme
ro: Șterge tematica

en: Remove the selected theme from your disk
ro: Elimină tematica aleasă de pe disc

en: This will remove the selected theme from your disk.
ro: Această acțiune va elimina tematica aleasă de pe disc.

en: Select the icon theme you want to use:
ro: Selectați tematica de pictograme de utilizat:

en: Drag or Type Theme URL
ro: Trageți sau scrieți URL-ul tematicii

en: Unable to find the icon theme archive %1.
ro: Nu am găsit arhiva tematicii de pictograme %1.

en: Unable to download the icon theme archive;
    please check that address %1 is correct.
ro: Nu am putut transfera arhiva tematicii de pictograme.
    Verificați că adresa %1 este corectă.

en: The file is not a valid icon theme archive.
ro: Fișierul nu este o arhivă validă de tematică de pictograme.

en: A problem occurred during the installation process; however, most of the themes in the archive have been installed
ro: A apărut o problemă în timpul procesului de instalare. Totuși, majoritatea tematicilor din arhivă au fost instalate.

en: Installing icon themes
ro: Instalare tematică de pictograme

en: <qt>Installing <strong>%1</strong> theme</qt>
ro: <qt>Instalez tematica <strong>%1</strong></qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the <strong>%1</strong> icon theme?<br /><br />This will delete the files installed by this theme.</qt>
ro: <qt>Doriți într-adevăr să ștergeți tematica de pictograme <strong>%1</strong>?<br /><br />Această operație va șterge fișierele instalate de această tematică.</qt>

en: Confirmation
ro: Confirmare

en: &Theme
ro: &Tematică

en: Ad&vanced
ro: A&vansat

en: Icons
ro: Pictograme

en: Icons Control Panel Module
ro: Modul de control pentru pictograme

en: <h1>Icons</h1>This module allows you to choose the icons for your desktop.<p>To choose an icon theme, click on its name and apply your choice by pressing the "Apply" button below. If you do not want to apply your choice you can press the "Reset" button to discard your changes.</p><p>By pressing the "Install Theme File..." button you can install your new icon theme by writing its location in the box or browsing to the location. Press the "OK" button to finish the installation.</p><p>The "Remove Theme" button will only be activated if you select a theme that you installed using this module. You are not able to remove globally installed themes here.</p><p>You can also specify effects that should be applied to the icons.</p>
ro: <h1>Pictograme</h1> Acest modul vă permite să alegeți pictogramele pentru mediul dumneavoastră KDE.<p>Pentru a alege o tematică de pictograme, dați clic pe numele ei și activați-o prin apăsarea butonului „Aplică” de mai jos. Dacă nu doriți să aplicați modificările apăsați butonul „Resetează” pentru a elimina modificările.</p><p>Dacă apăsați butonul „Instalare fișier cu tematică” puteți instala noua tematică scriind locația ei în dialog sau răsfoind la locația ei. Apăsați "OK" pentru a termina instalarea.</p><p>Butonul „Șterge tematica” va fi activat numai dacă selectați o tematică instalată cu acest modul de configurare. De aici nu puteți șterge tematici instalate global.</p><p>Tot aici puteți specifica și efectele care să fie aplicate pictogramelor.</p>
