kdebugdialog - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Debug Settings
ro: Opțiuni depanare

en: File
ro: Fișier

en: Message Box
ro: Căsuță de dialog

en: Shell
ro: Interpretor

en: Syslog
ro: Jurnal de sistem

en: None
ro: Nimic

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
ro: Informație

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
ro: Mesaje către:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
ro: Denumire fișier:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
ro: Eroare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
ro: Renunță în caz de erori fatale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableAll2)
en: Disable all debug output
ro: Dezactivează tot rezultatul depanării

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
ro: Atenționare

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
ro: Eroare fatală

en: &Select All
ro: &Selectează tot

en: &Deselect All
ro: &Deselectează tot

en: A dialog box for setting preferences for debug output
ro: Un dialog pentru setarea opțiunilor mesajelor de depanare

en: Copyright 1999-2009, David Faure <email>faure@kde.org</email>
ro: Drept de autor 1999-2009, David Faure <email>faure@kde.org</email>

en: Maintainer
ro: Responsabil

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
ro: Afișează întregul dialog în loc de
    dialogul listă implicit.

en: Turn area on
ro: Pornește zona

en: Turn area off
ro: Oprește zona
