kio_thumbnail - en to ro translation catalogue (11 entries)

[ctx: @option:check]
en: Rotate the image automatically
ro: Rotește imaginea automat

en: No MIME Type specified.
ro: Tip MIME nespecificat

en: No or invalid size specified.
ro: Mărime nespecificată sau nevalidă

en: Cannot create thumbnail for directory
ro: Imposibil de creat miniatură pentru dosar

en: No plugin specified.
ro: Nici un modul specificat.

en: Cannot load ThumbCreator %1
ro: Nu pot încărca ThumbCreator %1

en: Cannot create thumbnail for %1
ro: Nu pot crea miniatură pentru %1

en: Failed to create a thumbnail.
ro: Crearea miniaturii a eșuat.

en: Could not write image.
ro: Nu s-a putut scrie imaginea.

en: Failed to attach to shared memory segment %1
ro: Atașarea la segmentul de memorie partajată %1 a eșuat

en: Image is too big for the shared memory segment
ro: Imaginea este prea mare pentru segmentul de memorie partajată
