kio_trash - en to ro translation catalogue (25 entries)

en:  day |  days
ro[0]:  zi
ro[1]:  zile
ro[2]:  de zile

en: Delete files older than:
ro: Șterge fișierele mai vechi de:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <b>automatic deletion</b> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <b>not</b> automatically delete any items after a certain timespan</para>
ro: <para>Bifați această casetă pentru a permite <b>ștergerea automată</b> a fișierelor ce sînt mai vechi decît valoarea specificată. Lăsați-o dezactivată pentru a <b>nu</b> șterge automat niciun element după o anumită perioadă de timp</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
ro: <para>Stabiliți numărul de zile cît fișierele pot rămîne în gunoi. Orice fișier mai vechi de atît va fi șters automat.</para>

en: Limit to maximum size
ro: Limitează la dimensiunea maximă

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
ro: <para>Bifați această casetă pentru a limita gunoiul la cantitatea maximă de spațiu pe disc pe care o specificați mai jos. Altfel, acesta va fi nelimitat.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
ro: <para>Acesta este procentajul maxim de spațiu pe disc ce va fi utilizat pentru gunoi.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
ro: <para>Aceasta este cantitatea calculată maximă de spațiu pe disc ce va fi permis pentru gunoi.</para>

en: Maximum size:
ro: Dimensiunea maximă:

en: When limit reached:
ro: Cînd limita este atinsă:

en: Warn Me
ro: Avertizează-mă

en: Delete Oldest Files From Trash
ro: Șterge cele mai vechi fișiere din gunoi

en: Delete Biggest Files From Trash
ro: Șterge cele mai mari fișiere din gunoi

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
ro: <para>Cînd este atinsă limita de dimensiune, acesta va încerca să șteargă mai întîi tipul de fișiere pe care îl specificați. Dacă acesta este stabilit să vă atenționeze, va face acest lucru în loc de a șterge automat fișierele.</para>

en: Malformed URL %1
ro: URL deformat: %1

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
ro: Directorul %1 nu mai există, deci nu este posibilă restabilirea acestui element la locația originală. Puteți fie să recreați acel director și să invocați operația de restabilire din nou, fie glisați elementul altundeva pentru a-l restabili.

en: This file is already in the trash bin.
ro: Acest fișier se află deja la gunoi.

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
ro: Eroare internă în copyOrMove, nu ar fi trebuit să aibă loc niciodată

en: not supported
ro: nesuportat

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
ro: Asistent pentru gestiunea coșului de gunoi KDE
    Notă: pentru a muta fișierele la gunoi, nu folosiți ktrash, ci „kioclient move 'url' trash:/”

en: Empty the contents of the trash
ro: Golește coșul de gunoi

en: Restore a trashed file to its original location
ro: Restabilește un fișier din gunoi la amplasarea originală

en: Ignored
ro: Ignorat

en: The trash has reached its maximum size!
    Cleanup the trash manually.
ro: Gunoiul a atins dimensiunea maximă!
    
    Curățați gunoiul manual.

en: The file is too large to be trashed.
ro: Acest fișier este prea mare pentru a fi aruncat la gunoi.
