kuiserver - en to ro translation catalogue (32 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
ro: Sarcini încheiate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
ro: Mută-le către altă listă.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
ro: Elimină-le

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
ro: Aspect

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
ro: Afișează toate sarcinile într-o listă

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
ro: Afișează toate sarcinile într-un arbore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
ro: Afișează ferestre separate

en: %1 file | %1 files
ro[0]: %1 fișier
ro[1]: %1 fișiere
ro[2]: %1 de fișiere

en: %1 folder | %1 folders
ro[0]: %1 dosar
ro[1]: %1 dosare
ro[2]: %1 de dosare

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
ro: Mută-le în altă listă.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
ro: Elimină-le.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
ro: Afișează toate sarcinile într-o listă.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
ro: Afișează toate sarcinile într-un arbore.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
ro: Afișează ferestre separate.

en: Job Manager
ro: Gestionar de sarcini

en: KDE Job Manager
ro: Gestionar KDE de sarcini

en: (C) 2000-2009, KDE Team
ro: (c) 2000-2009, Echipa KDE

en: Maintainer
ro: Responsabil

en: Former Maintainer
ro: Fostul responsabil

en: Former maintainer
ro: Fostul responsabil

en: Developer
ro: Dezvoltator

en: %1 of %2 processed at %3/s
ro: procesat %1 din %2 la %3/s

en: %1 of %2 processed
ro: procesat %1 din %2

en: %1 processed at %2/s
ro: procesat %1 la %2/s

en: %1 processed
ro: procesat %1

en: Clear
ro: Curăță

en: Cancel
ro: Renunță

en: Pause
ro: Întrerupe

en: Resume
ro: Reia

en: Configure...
ro: Configurare

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
ro: Listă de transferuri de fișiere și alte sarcini în derulare

en: Behavior
ro: Comportament
