ksirk - en to ro translation catalogue (29 entries)

en: The certificate is invalid.
ro: Certificatul nu este valid.

en: The certificate has been revoked.
ro: Certificatul a fost revocat.

en: Host not found.
ro: Nu am găsit gazda.

en: Address is already in use.
ro: Adresa este deja utilizată.

en: Socket is not bound.
ro: Soclul nu este conectat.

en: Socket has not been created.
ro: Soclul nu a fost creat.

en: Connection refused.
ro: Conexiune refuzată.

en: Connection timed out.
ro: Conexiune expirată.

en: Operation is not supported.
ro: Operația nu este suportată.

en: Unknown host.
ro: Gazdă necunoscută.

en: Unknown error.
ro: Eroare necunoscută.

en: Keep
ro: Păstrează

en: Provide your nickname
ro: Oferiți o poreclă

en: Authorization
ro: Autorizare

en: Online
ro: Conectat

en: Away
ro: Plecat

en: Invisible
ro: Invizibil

en: Kopete File Transfer
ro: Transfer de fișiere Kopete

en: Choose Account
ro: Alegeți contul

en: Add
ro: Adaugă

en: Do Not Add
ro: Nu adăuga

en: Remove
ro: Elimină

en: Do Not Remove
ro: Nu elimina

en: KsirK - Save Game
ro: KsirK - Salvare joc

en: Saving canceled
ro: Salvare anulată

en: Game saved to %1
ro: Joc salvat în %1

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ro: &Configurări

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ro: &Ajutor

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ro: Bara de unelte principală
