kdelibs_colors4 - en to ro translation catalogue (441 entries)

[ctx: color]
en: AliceBlue
ro: Albastru de Alice

[ctx: color]
en: AntiqueWhite
ro: Alb Antic

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
ro: Alb Antic1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
ro: Alb Antic2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
ro: Alb Antic3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
ro: Alb Antic4

[ctx: color]
en: BlanchedAlmond
ro: Migdală Decolorată

[ctx: color]
en: BlueViolet
ro: Albastru Violet

[ctx: color]
en: CadetBlue
ro: Albastru Cadet

[ctx: color]
en: CadetBlue1
ro: Albastru Cadet 1

[ctx: color]
en: CadetBlue2
ro: Albastru Cadet 2

[ctx: color]
en: CadetBlue3
ro: Albastru Cadet 3

[ctx: color]
en: CadetBlue4
ro: Albastru Cadet 4

[ctx: color]
en: CornflowerBlue
ro: Albastru floare de grîu

[ctx: color]
en: DarkBlue
ro: Albastru închis

[ctx: color]
en: DarkCyan
ro: Cyan închis

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod
ro: Baghetă-de-Aur închis

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod1
ro: Baghetă-de-Aur închis 1

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod2
ro: Baghetă-de-Aur închis 2

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod3
ro: Baghetă-de-Aur închis 3

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod4
ro: Baghetă-de-Aur închis 4

[ctx: color]
en: DarkGray
ro: Gri închis

[ctx: color]
en: DarkGreen
ro: Verde închis

[ctx: color]
en: DarkGrey
ro: Cenușiu închis

[ctx: color]
en: DarkKhaki
ro: Kaki Închis

[ctx: color]
en: DarkMagenta
ro: Verde Marin Închis

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen
ro: Verde Măsliniu Închis

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
ro: Verde Măsliniu Închis 1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
ro: Verde Măsliniu Închis 2

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen3
ro: Verde Măsliniu Închis 3

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen4
ro: Verde Măsliniu Închis 4

[ctx: color]
en: DarkOrange
ro: Portocaliu închis

[ctx: color]
en: DarkOrange1
ro: Portocaliu închis 1

[ctx: color]
en: DarkOrange2
ro: Portocaliu închis 2

[ctx: color]
en: DarkOrange3
ro: Portocaliu închis 3

[ctx: color]
en: DarkOrange4
ro: Portocaliu închis 4

[ctx: color]
en: DarkOrchid
ro: Orhidee întunecat

[ctx: color]
en: DarkOrchid1
ro: Orhidee întunecat 1

[ctx: color]
en: DarkOrchid2
ro: Orhidee întunecat 2

[ctx: color]
en: DarkOrchid3
ro: Orhidee întunecat 3

[ctx: color]
en: DarkOrchid4
ro: Orhidee întunecat 4

[ctx: color]
en: DarkRed
ro: Roșu închis

[ctx: color]
en: DarkSalmon
ro: Somon închis

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
ro: Verde marin închis

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
ro: Verde marin închis 1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
ro: Verde marin închis 2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
ro: Verde marin închis 3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
ro: Verde marin închis 4

[ctx: color]
en: DarkSlateBlue
ro: Albastru de Ardezie

[ctx: color]
en: DarkSlateGray
ro: Gri Ardezie Închis

[ctx: color]
en: DarkSlateGray1
ro: Gri Ardezie Închis 1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray2
ro: Gri Ardezie Închis 2

[ctx: color]
en: DarkSlateGray3
ro: Gri Ardezie Închis 3

[ctx: color]
en: DarkSlateGray4
ro: Gri Ardezie Închis 4

[ctx: color]
en: DarkSlateGrey
ro: Gri Ardezie Închis

[ctx: color]
en: DarkTurquoise
ro: Turcoaz închis

[ctx: color]
en: DarkViolet
ro: Violet închis

[ctx: color]
en: DeepPink
ro: Roz

[ctx: color]
en: DeepPink1
ro: Roz 1

[ctx: color]
en: DeepPink2
ro: Roz 2

[ctx: color]
en: DeepPink3
ro: Roz 3

[ctx: color]
en: DeepPink4
ro: Roz 4

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue
ro: Albastru ceresc

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue1
ro: Albastru ceresc 1

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue2
ro: Albastru ceresc 2

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue3
ro: Albastru ceresc 3

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue4
ro: Albastru ceresc 4

[ctx: color]
en: DimGray
ro: Gri Mediu

[ctx: color]
en: DimGrey
ro: Gri Mediu

[ctx: color]
en: DodgerBlue
ro: Pudră Albastră

[ctx: color]
en: DodgerBlue1
ro: Pudră Albastră 1

[ctx: color]
en: DodgerBlue2
ro: Pudră Albastră 2

[ctx: color]
en: DodgerBlue3
ro: Pudră Albastră 3

[ctx: color]
en: DodgerBlue4
ro: Pudră Albastră 4

[ctx: color]
en: FloralWhite
ro: Alb Floral

[ctx: color]
en: ForestGreen
ro: Verde de pădure

[ctx: color]
en: GhostWhite
ro: Alb Fantomatic

[ctx: color]
en: GreenYellow
ro: Verde-gălbui

[ctx: color]
en: HotPink
ro: Roz Aprins

[ctx: color]
en: HotPink1
ro: Roz Aprins 1

[ctx: color]
en: HotPink2
ro: Roz Aprins 2

[ctx: color]
en: HotPink3
ro: Roz Aprins 3

[ctx: color]
en: HotPink4
ro: Roz Aprins 4

[ctx: color]
en: IndianRed
ro: Roșu Indian

[ctx: color]
en: IndianRed1
ro: Roșu Indian 1

[ctx: color]
en: IndianRed2
ro: Roșu Indian 2

[ctx: color]
en: IndianRed3
ro: Roșu Indian 3

[ctx: color]
en: IndianRed4
ro: Roșu Indian 4

[ctx: color]
en: LavenderBlush
ro: Albastru Lavandă

[ctx: color]
en: LavenderBlush1
ro: Albastru Lavandă 1

[ctx: color]
en: LavenderBlush2
ro: Albastru Lavandă 2

[ctx: color]
en: LavenderBlush3
ro: Albastru Lavandă 3

[ctx: color]
en: LavenderBlush4
ro: Albastru Lavandă 4

[ctx: color]
en: LawnGreen
ro: Verde gazon

[ctx: color]
en: LemonChiffon
ro: Șifon Lămîie

[ctx: color]
en: LemonChiffon1
ro: Șifon Lămîie 1

[ctx: color]
en: LemonChiffon2
ro: Șifon Lămîie 2

[ctx: color]
en: LemonChiffon3
ro: Șifon Lămîie 3

[ctx: color]
en: LemonChiffon4
ro: Șifon Lămîie 4

[ctx: color]
en: LightBlue
ro: Albastru Deschis

[ctx: color]
en: LightBlue1
ro: Albastru Deschis 1

[ctx: color]
en: LightBlue2
ro: Albastru Deschis 2

[ctx: color]
en: LightBlue3
ro: Albastru Deschis 3

[ctx: color]
en: LightBlue4
ro: Albastru Deschis 4

[ctx: color]
en: LightCoral
ro: Coral Luminos

[ctx: color]
en: LightCyan
ro: Cian Luminos

[ctx: color]
en: LightCyan1
ro: Cian Luminos 1

[ctx: color]
en: LightCyan2
ro: Cian Luminos 2

[ctx: color]
en: LightCyan3
ro: Cian Luminos 3

[ctx: color]
en: LightCyan4
ro: Cian Luminos 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrod
ro: Baghetă de Aur Strălucitoare

[ctx: color]
en: LightGoldenrod1
ro: Baghetă de Aur Strălucitoare 1

[ctx: color]
en: LightGoldenrod2
ro: Baghetă de Aur Strălucitoare 2

[ctx: color]
en: LightGoldenrod3
ro: Baghetă de Aur Strălucitoare 3

[ctx: color]
en: LightGoldenrod4
ro: Baghetă de Aur Strălucitoare 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrodYellow
ro: Baghetă de Aur Galben Strălucitoare 1

[ctx: color]
en: LightGray
ro: Gri Deschis

[ctx: color]
en: LightGreen
ro: Verde Deschis

[ctx: color]
en: LightGrey
ro: Gri Deschis

[ctx: color]
en: LightPink
ro: Roz Deschis

[ctx: color]
en: LightPink1
ro: Roz Deschis 1

[ctx: color]
en: LightPink2
ro: Roz Deschis 2

[ctx: color]
en: LightPink3
ro: Roz Deschis 3

[ctx: color]
en: LightPink4
ro: Roz Deschis 4

[ctx: color]
en: LightSalmon
ro: Somon Deschis

[ctx: color]
en: LightSalmon1
ro: Somon Deschis 1

[ctx: color]
en: LightSalmon2
ro: Somon Deschis 2

[ctx: color]
en: LightSalmon3
ro: Somon Deschis 3

[ctx: color]
en: LightSalmon4
ro: Somon Deschis 4

[ctx: color]
en: LightSeaGreen
ro: Verde marin deschis

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
ro: Albastru Cer Deschis

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
ro: Albastru Cer Deschis 1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
ro: Albastru Cer Deschis 2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
ro: Albastru Cer Deschis 3

[ctx: color]
en: LightSkyBlue4
ro: Albastru Cer Deschis 4

[ctx: color]
en: LightSlateBlue
ro: Albastru de Ardezie Luminos

[ctx: color]
en: LightSlateGray
ro: Gri de Ardezie Luminos

[ctx: color]
en: LightSlateGrey
ro: Gri de Ardezie Luminos

[ctx: color]
en: LightSteelBlue
ro: Albastru de Oțel Luminos

[ctx: color]
en: LightSteelBlue1
ro: Albastru de Oțel Luminos 1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue2
ro: Albastru de Oțel Luminos 2

[ctx: color]
en: LightSteelBlue3
ro: Albastru de Oțel Luminos 3

[ctx: color]
en: LightSteelBlue4
ro: Albastru de Oțel Luminos 4

[ctx: color]
en: LightYellow
ro: Galben Deschis

[ctx: color]
en: LightYellow1
ro: Galben Deschis 1

[ctx: color]
en: LightYellow2
ro: Galben Deschis 2

[ctx: color]
en: LightYellow3
ro: Galben Deschis 3

[ctx: color]
en: LightYellow4
ro: Galben Deschis 4

[ctx: color]
en: LimeGreen
ro: Verde lămîie

[ctx: color]
en: MediumAquamarine
ro: Acuamarin Mediu

[ctx: color]
en: MediumBlue
ro: Albastru mediu

[ctx: color]
en: MediumOrchid
ro: Orhidee Mediu

[ctx: color]
en: MediumOrchid1
ro: Orhidee Mediu 1

[ctx: color]
en: MediumOrchid2
ro: Orhidee Mediu 2

[ctx: color]
en: MediumOrchid3
ro: Orhidee Mediu 3

[ctx: color]
en: MediumOrchid4
ro: Orhidee Mediu 4

[ctx: color]
en: MediumPurple
ro: Purpuriu Mediu

[ctx: color]
en: MediumPurple1
ro: Purpuriu Mediu 1

[ctx: color]
en: MediumPurple2
ro: Purpuriu Mediu 2

[ctx: color]
en: MediumPurple3
ro: Purpuriu Mediu 3

[ctx: color]
en: MediumPurple4
ro: Purpuriu Mediu 4

[ctx: color]
en: MediumSeaGreen
ro: Verde marin mediu

[ctx: color]
en: MediumSlateBlue
ro: Albastru de Ardezie Mediu

[ctx: color]
en: MediumSpringGreen
ro: Verde primăvăratic mediu

[ctx: color]
en: MediumTurquoise
ro: Turcoaz mediu

[ctx: color]
en: MediumVioletRed
ro: Roșu-violet pal

[ctx: color]
en: MidnightBlue
ro: Albastru nocturn

[ctx: color]
en: MintCream
ro: Cremă de Mentă

[ctx: color]
en: MistyRose
ro: Trandafir Brumat

[ctx: color]
en: MistyRose1
ro: Trandafir Brumat 1

[ctx: color]
en: MistyRose2
ro: Trandafir Brumat 2

[ctx: color]
en: MistyRose3
ro: Trandafir Brumat 3

[ctx: color]
en: MistyRose4
ro: Trandafir Brumat 4

[ctx: color]
en: NavajoWhite
ro: Alb de Navajo

[ctx: color]
en: NavajoWhite1
ro: Alb de Navajo 1

[ctx: color]
en: NavajoWhite2
ro: Alb de Navajo 2

[ctx: color]
en: NavajoWhite3
ro: Alb de Navajo 3

[ctx: color]
en: NavajoWhite4
ro: Alb de Navajo 4

[ctx: color]
en: NavyBlue
ro: Bleumarin

[ctx: color]
en: OldLace
ro: Broderie Veche

[ctx: color]
en: OliveDrab
ro: Kaki

[ctx: color]
en: OliveDrab1
ro: Kaki 1

[ctx: color]
en: OliveDrab2
ro: Kaki 2

[ctx: color]
en: OliveDrab3
ro: Kaki 3

[ctx: color]
en: OliveDrab4
ro: Kaki 4

[ctx: color]
en: OrangeRed
ro: Portocaliu-roșietic

[ctx: color]
en: OrangeRed1
ro: Portocaliu-roșietic 1

[ctx: color]
en: OrangeRed2
ro: Portocaliu-roșietic 2

[ctx: color]
en: OrangeRed3
ro: Portocaliu-roșietic 3

[ctx: color]
en: OrangeRed4
ro: Portocaliu-roșietic 4

[ctx: color]
en: PaleGoldenrod
ro: Baghetă de Aur Pală

[ctx: color]
en: PaleGreen
ro: Verde Pal

[ctx: color]
en: PaleGreen1
ro: Verde Pal 1

[ctx: color]
en: PaleGreen2
ro: Verde Pal 2

[ctx: color]
en: PaleGreen3
ro: Verde Pal 3

[ctx: color]
en: PaleGreen4
ro: Verde Pal 4

[ctx: color]
en: PaleTurquoise
ro: Turcoaz Pal

[ctx: color]
en: PaleTurquoise1
ro: Turcoaz Pal 1

[ctx: color]
en: PaleTurquoise2
ro: Turcoaz Pal 2

[ctx: color]
en: PaleTurquoise3
ro: Turcoaz Pal 3

[ctx: color]
en: PaleTurquoise4
ro: Turcoaz Pal 4

[ctx: color]
en: PaleVioletRed
ro: Roșu Violet Pal

[ctx: color]
en: PaleVioletRed1
ro: Roșu Violet Pal 1

[ctx: color]
en: PaleVioletRed2
ro: Roșu Violet Pal 2

[ctx: color]
en: PaleVioletRed3
ro: Roșu Violet Pal 3

[ctx: color]
en: PaleVioletRed4
ro: Roșu Violet Pal 4

[ctx: color]
en: PapayaWhip
ro: Cremă de Papaya

[ctx: color]
en: PeachPuff
ro: Puf de Piersică

[ctx: color]
en: PeachPuff1
ro: Puf de Piersică 1

[ctx: color]
en: PeachPuff2
ro: Puf de Piersică 2

[ctx: color]
en: PeachPuff3
ro: Puf de Piersică 3

[ctx: color]
en: PeachPuff4
ro: Puf de Piersică 4

[ctx: color]
en: PowderBlue
ro: Pudră Albastră

[ctx: color]
en: RosyBrown
ro: Maro Roșiatic

[ctx: color]
en: RosyBrown1
ro: Maro Roșiatic 1

[ctx: color]
en: RosyBrown2
ro: Maro Roșiatic 2

[ctx: color]
en: RosyBrown3
ro: Maro Roșiatic 3

[ctx: color]
en: RosyBrown4
ro: Maro Roșiatic 4

[ctx: color]
en: RoyalBlue
ro: Albastru regal

[ctx: color]
en: RoyalBlue1
ro: Albastru regal 1

[ctx: color]
en: RoyalBlue2
ro: Albastru regal 2

[ctx: color]
en: RoyalBlue3
ro: Albastru regal 3

[ctx: color]
en: RoyalBlue4
ro: Albastru regal 4

[ctx: color]
en: SaddleBrown
ro: Brun

[ctx: color]
en: SandyBrown
ro: Maro nisipos

[ctx: color]
en: SeaGreen
ro: Verde marin

[ctx: color]
en: SeaGreen1
ro: Verde marin 1

[ctx: color]
en: SeaGreen2
ro: Verde marin 2

[ctx: color]
en: SeaGreen3
ro: Verde marin 3

[ctx: color]
en: SeaGreen4
ro: Verde marin 4

[ctx: color]
en: SkyBlue
ro: Cer albastru

[ctx: color]
en: SkyBlue1
ro: Cer albastru 1

[ctx: color]
en: SkyBlue2
ro: Cer albastru 2

[ctx: color]
en: SkyBlue3
ro: Cer albastru 3

[ctx: color]
en: SkyBlue4
ro: Cer albastru 4

[ctx: color]
en: SlateBlue
ro: Albastru de Ardezie

[ctx: color]
en: SlateBlue1
ro: Albastru de Ardezie 1

[ctx: color]
en: SlateBlue2
ro: Albastru de Ardezie 2

[ctx: color]
en: SlateBlue3
ro: Albastru de Ardezie 3

[ctx: color]
en: SlateBlue4
ro: Albastru de Ardezie 4

[ctx: color]
en: SlateGray
ro: Gri de Ardezie

[ctx: color]
en: SlateGray1
ro: Gri de Ardezie 1

[ctx: color]
en: SlateGray2
ro: Gri de Ardezie 2

[ctx: color]
en: SlateGray3
ro: Gri de Ardezie 3

[ctx: color]
en: SlateGray4
ro: Gri de Ardezie 4

[ctx: color]
en: SlateGrey
ro: Gri de Ardezie

[ctx: color]
en: SpringGreen
ro: Verde primăvăratic

[ctx: color]
en: SpringGreen1
ro: Verde primăvăratic 1

[ctx: color]
en: SpringGreen2
ro: Verde primăvăratic 2

[ctx: color]
en: SpringGreen3
ro: Verde primăvăratic 3

[ctx: color]
en: SpringGreen4
ro: Verde primăvăratic 4

[ctx: color]
en: SteelBlue
ro: Albastru de oțel

[ctx: color]
en: SteelBlue1
ro: Albastru de oțel 1

[ctx: color]
en: SteelBlue2
ro: Albastru de oțel 2

[ctx: color]
en: SteelBlue3
ro: Albastru de oțel 3

[ctx: color]
en: SteelBlue4
ro: Albastru de oțel 4

[ctx: color]
en: VioletRed
ro: Roșu violet

[ctx: color]
en: VioletRed1
ro: Roșu violet 1

[ctx: color]
en: VioletRed2
ro: Roșu violet 2

[ctx: color]
en: VioletRed3
ro: Roșu violet 3

[ctx: color]
en: VioletRed4
ro: Roșu violet 4

[ctx: color]
en: WhiteSmoke
ro: Fum Alb

[ctx: color]
en: YellowGreen
ro: Verde gălbui

[ctx: color]
en: aquamarine
ro: acuamarin

[ctx: color]
en: aquamarine1
ro: acuamarin 1

[ctx: color]
en: aquamarine2
ro: acuamarin 2

[ctx: color]
en: aquamarine3
ro: acuamarin 3

[ctx: color]
en: aquamarine4
ro: acuamarin 4

[ctx: color]
en: azure
ro: azuriu

[ctx: color]
en: azure1
ro: azuriu 1

[ctx: color]
en: azure2
ro: azuriu 2

[ctx: color]
en: azure3
ro: azuriu 3

[ctx: color]
en: azure4
ro: azuriu 4

[ctx: color]
en: beige
ro: bej

[ctx: color]
en: bisque1
ro: bisque 1

[ctx: color]
en: bisque2
ro: bisque 2

[ctx: color]
en: bisque3
ro: bisque 3

[ctx: color]
en: bisque4
ro: bisque 4

[ctx: color]
en: black
ro: negru

[ctx: color]
en: blue
ro: albastru

[ctx: color]
en: blue1
ro: albastru 1

[ctx: color]
en: blue2
ro: albastru 2

[ctx: color]
en: blue3
ro: albastru 3

[ctx: color]
en: blue4
ro: albastru 4

[ctx: color]
en: brown
ro: cafeniu

[ctx: color]
en: brown1
ro: cafeniu 1

[ctx: color]
en: brown2
ro: cafeniu 2

[ctx: color]
en: brown3
ro: cafeniu 3

[ctx: color]
en: brown4
ro: cafeniu 4

[ctx: color]
en: burlywood
ro: lemn masiv

[ctx: color]
en: burlywood1
ro: lemn masiv 1

[ctx: color]
en: burlywood2
ro: lemn masiv 2

[ctx: color]
en: burlywood3
ro: lemn masiv 3

[ctx: color]
en: burlywood4
ro: lemn masiv 4

[ctx: color]
en: chartreuse
ro: verde palid

[ctx: color]
en: chartreuse1
ro: verde palid 1

[ctx: color]
en: chartreuse2
ro: verde palid 2

[ctx: color]
en: chartreuse3
ro: verde palid 3

[ctx: color]
en: chartreuse4
ro: verde palid 4

[ctx: color]
en: chocolate
ro: ciocolatiu

[ctx: color]
en: chocolate1
ro: ciocolatiu 1

[ctx: color]
en: chocolate2
ro: ciocolatiu 2

[ctx: color]
en: chocolate3
ro: ciocolatiu 3

[ctx: color]
en: chocolate4
ro: ciocolatiu 4

[ctx: color]
en: coral1
ro: coral 1

[ctx: color]
en: coral2
ro: coral 2

[ctx: color]
en: coral3
ro: coral 3

[ctx: color]
en: coral4
ro: coral 4

[ctx: color]
en: cornsilk
ro: mătase de porumb

[ctx: color]
en: cornsilk1
ro: mătase de porumb 1

[ctx: color]
en: cornsilk2
ro: mătase de porumb 2

[ctx: color]
en: cornsilk3
ro: mătase de porumb 3

[ctx: color]
en: cornsilk4
ro: mătase de porumb 4

[ctx: color]
en: cyan1
ro: cyan 1

[ctx: color]
en: cyan2
ro: cyan 2

[ctx: color]
en: cyan3
ro: cyan 3

[ctx: color]
en: cyan4
ro: cyan 4

[ctx: color]
en: firebrick
ro: cărămidă refractară

[ctx: color]
en: firebrick1
ro: cărămidă refractară 1

[ctx: color]
en: firebrick2
ro: cărămidă refractară 2

[ctx: color]
en: firebrick3
ro: cărămidă refractară 3

[ctx: color]
en: firebrick4
ro: cărămidă refractară 4

[ctx: color]
en: gold
ro: auriu

[ctx: color]
en: gold1
ro: auriu 1

[ctx: color]
en: gold2
ro: auriu 2

[ctx: color]
en: gold3
ro: auriu 3

[ctx: color]
en: gold4
ro: auriu 4

[ctx: color]
en: goldenrod
ro: Baghetă de Aur

[ctx: color]
en: goldenrod1
ro: Baghetă de Aur 1

[ctx: color]
en: goldenrod2
ro: Baghetă de Aur 2

[ctx: color]
en: goldenrod3
ro: Baghetă de Aur 3

[ctx: color]
en: goldenrod4
ro: Baghetă de Aur 4

[ctx: color]
en: green
ro: verde

[ctx: color]
en: green1
ro: verde 1

[ctx: color]
en: green2
ro: verde 2

[ctx: color]
en: green3
ro: verde 3

[ctx: color]
en: green4
ro: verde 4

[ctx: color]
en: honeydew
ro: picătură de miere

[ctx: color]
en: honeydew1
ro: picătură de miere 1

[ctx: color]
en: honeydew2
ro: picătură de miere 2

[ctx: color]
en: honeydew3
ro: picătură de miere 3

[ctx: color]
en: honeydew4
ro: picătură de miere 4

[ctx: color]
en: ivory
ro: fildeș

[ctx: color]
en: ivory1
ro: fildeș 1

[ctx: color]
en: ivory2
ro: fildeș 2

[ctx: color]
en: ivory3
ro: fildeș 3

[ctx: color]
en: ivory4
ro: fildeș 4

[ctx: color]
en: khaki
ro: kaki

[ctx: color]
en: khaki1
ro: kaki 1

[ctx: color]
en: khaki2
ro: kaki 2

[ctx: color]
en: khaki3
ro: kaki 3

[ctx: color]
en: khaki4
ro: kaki 4

[ctx: color]
en: lavender
ro: lavandă

[ctx: color]
en: linen
ro: pînză

[ctx: color]
en: magenta1
ro: magenta 1

[ctx: color]
en: magenta2
ro: magenta 2

[ctx: color]
en: magenta3
ro: magenta 3

[ctx: color]
en: magenta4
ro: magenta 4

[ctx: color]
en: maroon
ro: maro

[ctx: color]
en: maroon1
ro: maro 1

[ctx: color]
en: maroon2
ro: maro 2

[ctx: color]
en: maroon3
ro: maro 3

[ctx: color]
en: maroon4
ro: maro 4

[ctx: color]
en: moccasin
ro: mocasin

[ctx: color]
en: navy
ro: bleumarin

[ctx: color]
en: orange
ro: portocaliu

[ctx: color]
en: orange1
ro: portocaliu 1

[ctx: color]
en: orange2
ro: portocaliu 2

[ctx: color]
en: orange3
ro: portocaliu 3

[ctx: color]
en: orange4
ro: portocaliu 4

[ctx: color]
en: orchid
ro: orhidee

[ctx: color]
en: orchid1
ro: orhidee 1

[ctx: color]
en: orchid2
ro: orhidee 2

[ctx: color]
en: orchid3
ro: orhidee 3

[ctx: color]
en: orchid4
ro: orhidee 4

[ctx: color]
en: pink
ro: roz

[ctx: color]
en: pink1
ro: roz 1

[ctx: color]
en: pink2
ro: roz 2

[ctx: color]
en: pink3
ro: roz 3

[ctx: color]
en: pink4
ro: roz 4

[ctx: color]
en: plum
ro: prună

[ctx: color]
en: plum1
ro: prună 1

[ctx: color]
en: plum2
ro: prună 2

[ctx: color]
en: plum3
ro: prună 3

[ctx: color]
en: plum4
ro: prună 4

[ctx: color]
en: purple
ro: purpuriu

[ctx: color]
en: purple1
ro: purpuriu 1

[ctx: color]
en: purple2
ro: purpuriu 2

[ctx: color]
en: purple3
ro: purpuriu 3

[ctx: color]
en: purple4
ro: purpuriu 4

[ctx: color]
en: red
ro: roșu

[ctx: color]
en: red1
ro: roșu 1

[ctx: color]
en: red2
ro: roșu 2

[ctx: color]
en: red3
ro: roșu 3

[ctx: color]
en: red4
ro: roșu 4

[ctx: color]
en: salmon
ro: somon

[ctx: color]
en: salmon1
ro: somon 1

[ctx: color]
en: salmon2
ro: somon 2

[ctx: color]
en: salmon3
ro: somon 3

[ctx: color]
en: salmon4
ro: somon 4

[ctx: color]
en: seashell
ro: scoică

[ctx: color]
en: seashell1
ro: scoică 1

[ctx: color]
en: seashell2
ro: scoică 2

[ctx: color]
en: seashell3
ro: scoică 3

[ctx: color]
en: seashell4
ro: scoică 4

[ctx: color]
en: snow
ro: zăpadă

[ctx: color]
en: snow1
ro: zăpadă 1

[ctx: color]
en: snow2
ro: zăpadă 2

[ctx: color]
en: snow3
ro: zăpadă 3

[ctx: color]
en: snow4
ro: zăpadă 4

[ctx: color]
en: tan
ro: cafeniu-roșiatic

[ctx: color]
en: tan1
ro: cafeniu-roșiatic 1

[ctx: color]
en: tan2
ro: cafeniu-roșiatic 2

[ctx: color]
en: tan3
ro: cafeniu-roșiatic 3

[ctx: color]
en: tan4
ro: cafeniu-roșiatic 4

[ctx: color]
en: thistle
ro: scai

[ctx: color]
en: thistle1
ro: scai 1

[ctx: color]
en: thistle2
ro: scai 2

[ctx: color]
en: thistle3
ro: scai 3

[ctx: color]
en: thistle4
ro: scai 4

[ctx: color]
en: tomato
ro: roșie

[ctx: color]
en: tomato1
ro: roșie1

[ctx: color]
en: tomato2
ro: roșie2

[ctx: color]
en: tomato3
ro: roșie3

[ctx: color]
en: tomato4
ro: roșie4

[ctx: color]
en: turquoise
ro: turcoaz

[ctx: color]
en: turquoise1
ro: turcoaz 1

[ctx: color]
en: turquoise2
ro: turcoaz 2

[ctx: color]
en: turquoise3
ro: turcoaz 3

[ctx: color]
en: turquoise4
ro: turcoaz 4

[ctx: color]
en: wheat
ro: grîu

[ctx: color]
en: wheat1
ro: grîu 1

[ctx: color]
en: wheat2
ro: grîu 2

[ctx: color]
en: wheat3
ro: grîu 3

[ctx: color]
en: wheat4
ro: grîu 4

[ctx: color]
en: white
ro: alb

[ctx: color]
en: yellow
ro: galben

[ctx: color]
en: yellow1
ro: galben 1

[ctx: color]
en: yellow2
ro: galben 2

[ctx: color]
en: yellow3
ro: galben 3

[ctx: color]
en: yellow4
ro: galben 4
