libplasma - en to ro translation catalogue (155 entries)

en: animation() takes one argument
ro: animation() ia un argument

en: %1 is not a known animation type
ro: %1 nu este un tip de animație cunoscut

en: Script initialization failed
ro: Inițializarea scriptului a eșuat

en: Unable to load the widget
ro: Imposibil de încărcat controlul

en: Panel
ro: Panou

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Unknown Widget
ro: Control necunoscut

[ctx: misc category]
en: Miscellaneous
ro: Diverse

en: Configure...
ro: Configurare...

en: &Yes
ro: &Da

en: &No
ro: &Nu

en: &Cancel
ro: &Renunță

en: Activate %1 Widget
ro: Activează controlul %1

en: Widget Settings
ro: Configurări control

en: Remove this Widget
ro: Elimină acest control

en: Run the Associated Application
ro: Rulează aplicația asociată

en: Settings
ro: Configurări

en: %1 Settings
ro: Configurări %1

[ctx: @title:window]
en: %1 Settings
ro: Configurări %1

en: Accessibility
ro: Accesibilitate

en: Application Launchers
ro: Lansatori de aplicații

en: Astronomy
ro: Astronomie

en: Date and Time
ro: Data și ora

en: Development Tools
ro: Unelte de dezvoltare

en: Education
ro: Educație

en: Environment and Weather
ro: Mediu și vreme

en: Examples
ro: Exemple

en: File System
ro: Sistem de fișiere

en: Fun and Games
ro: Distracție și jocuri

en: Graphics
ro: Grafică

en: Language
ro: Limbă

en: Mapping
ro: Asociere

en: Miscellaneous
ro: Diverse

en: Online Services
ro: Servicii online

en: Productivity
ro: Productivitate

en: System Information
ro: Informații despre sistem

en: Utilities
ro: Utilitare

en: Windows and Tasks
ro: Ferestre și sarcini

en: Keyboard Shortcut
ro: Accelerator de tastatură

[ctx: %1 is the name of a plasmoid, %2 the name of the machine that plasmoid is published on]
en: %1 on %2
ro: %1 pe %2

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: Remove this %1
ro: Elimină %1

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: %1 Settings
ro: Configurări %1

[ctx: API or programming language the widget was written in, name of the widget]
en: Could not create a %1 ScriptEngine for the %2 widget.
ro: Nu s-a putut crea un motor de scripturi %1 pentru controlul %2.

[ctx: Package file, name of the widget]
en: Could not open the %1 package required for the %2 widget.
ro: Nu s-a putut deschide pachetul %1 necesar pentru controlul %2.

en: This object could not be created.
ro: Nu s-a putut crea acest obiect.

en: This object could not be created for the following reason:<p><b>%1</b></p>
ro: Nu s-a putut crea acest obiect din următorul motiv: <p><b>%1</b></p>

en: Remove this Panel
ro: Elimină acest panou

en: Remove this Activity
ro: Elimină această activitate

en: Activity Settings
ro: Configurări activitate

en: Add Widgets...
ro: Adăugare controale...

en: Next Widget
ro: Controlul următor

en: Previous Widget
ro: Controlul precedent

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: %1 Options
ro: Opțiuni %1

en: Fetching file type...
ro: Se preia tipul fișierului...

en: Widgets
ro: Controale

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Wallpaper
ro: Fundal

[ctx: @title:window %1 is the name of the containment]
en: Remove %1
ro: Elimină %1

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: Do you really want to remove this %1?
ro: Sigur eliminați acest %1?

en: Could not find requested component: %1
ro: Nu s-a putut găsi componenta cerută: %1

en: This plugin needs to be configured
ro: Acest modul trebuie configurat

en: Unknown ContainmentActions
ro: AcțiuniContainer necunoscute

en: Lock Widgets
ro: Blochează controalele

en: Unlock Widgets
ro: Deblochează controalele

en: Shortcut Settings
ro: Configurează acceleratorii

en: Unnamed
ro: Nedenumit

en: Show this group.
ro: Arată acest grup.

en: Hide this group.
ro: Ascunde acest grup.

en: Expand this widget
ro: Desfășoară acest control

en: Collapse this widget
ro: Restrînge acest control

en: Reattach
ro: Reatașează

en: Close
ro: Închide

en: This system does not support OpenGL widgets.
ro: Acest sistem nu susține controale OpenGL.

en: Your machine does not support OpenGL widgets.
ro: Această mașină nu susține controale OpenGL.

[ctx: A non-functional package]
en: Invalid
ro: Nevalid

en: There was an error attempting to exec the associated application with this widget.
ro: A avut loc o eroare la încercarea de a executa aplicația asociată acestui control.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Invalid token.
ro: Jeton nevalid.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Matching password required.
ro: Este necesară parolă potrivită.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Access denied.
ro: Acces refuzat.

en: Unknown error.
ro: Eroare necunoscută.

en: Images
ro: Imagini

en: Themed Images
ro: Imagini tematice

en: Configuration Definitions
ro: Definiții de configurare

en: User Interface
ro: Interfață cu utilizatorul

en: Data Files
ro: Fișiere cu date

en: Executable Scripts
ro: Scripturi executabile

en: Translations
ro: Traduceri

en: Main Config UI File
ro: Fișierul principal de configurare a interfeței

en: Configuration XML file
ro: Fișier de configurare XML

en: Main Script File
ro: Fișier-script principal

en: Default configuration
ro: Configurare implicită

en: Animation scripts
ro: Scripruri de animație

en: Service Descriptions
ro: Descriere servicii

en: Images for dialogs
ro: Imagini pentru dialoguri

en: Generic dialog background
ro: Fundal universal pentru dialoguri

en: Theme for the logout dialog
ro: Tematică pentru dialogul de ieșire

en: Wallpaper packages
ro: Pachete cu fundaluri

en: Images for widgets
ro: Imagini pentru controale

en: Background image for widgets
ro: Imagine de fundal pentru controale

en: Analog clock face
ro: Mutra ceasului analog

en: Background image for panels
ro: Imagine de fundal pentru panouri

en: Background for graphing widgets
ro: Fundal pentru controale grafice

en: Background image for tooltips
ro: Imagine de fundal pentru indicii

en: Opaque images for dialogs
ro: Imagini opace pentru dialoguri

en: Opaque generic dialog background
ro: Fundal universal opac pentru dialoguri

en: Opaque theme for the logout dialog
ro: Tematică opacă pentru dialogul de ieșire

en: Opaque images for widgets
ro: Imagini opace pentru controale

en: Opaque background image for panels
ro: Fundaluri opace pentru panouri

en: Opaque background image for tooltips
ro: Fundal opac pentru indicii

en: Low color images for dialogs
ro: Imagini în culori reduse pentru dialoguri

en: Low color generic dialog background
ro: Fundaluri universale în culori reduse pentru dialoguri

en: Low color theme for the logout dialog
ro: Tematică în culori reduse pentru dialogul de ieșire

en: Low color background image for widgets
ro: Fundal în culori reduse pentru controale

en: Low color analog clock face
ro: Mutră în culori reduse pentru ceasul analog

en: Low color background image for panels
ro: Fundal în culori reduse pentru panouri

en: Low color background for graphing widgets
ro: Fundal în culori reduse pentru controalele grafice

en: Low color background image for tooltips
ro: Fundal în culori reduse pentru indicii

en: KColorScheme configuration file
ro: Fișier de configurare KColorScheme

en: Screenshot
ro: Captură de ecran

en: Recommended wallpaper file
ro: Fișier de fundal recomandat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter a password below. Enter the same password on the device to which you are trying to connect.
ro: Introduceți o parolă mai jos. Introduceți aceeași parolă pe dispozitivul la care încercați să vă conectați.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allServicesCheckbox)
en: Allow this user access to any service
ro: Permite acestui utilizator accesul la orice serviciu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, persistentCheckbox)
en: Remember this user
ro: Ține minte acest utilizator

en: Incoming connection request
ro: Cerere de conexiune recepționată

en: Connect with remote widget
ro: Conectează cu controlul distant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sharing a widget on the network allows you to access this widget from another computer as a remote control.
ro: Partajarea unui control în rețea vă permite să accesați acest control de pe alt calculator, ca și o telecomandă.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishCheckbox)
en: Share this widget on the network
ro: Partajează acest control în rețea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allUsersCheckbox)
en: Allow everybody to freely access this widget
ro: Permite oricui să acceseze liber acest control

en: Job no longer valid, operation is not enabled.
ro: Lucrarea nu mai este validă, operația nu este activată.

en: Job no longer valid, invalid parameters.
ro: Lucrarea nu mai este validă, parametri nevalizi.

en: Timeout.
ro: Expirat.

[ctx: Error message, tried to start an invalid service]
en: Invalid (null) service, can not perform any operations.
ro: Serviciu nevalid (nul), nu pot efectua nicio operațiune.

en: The "%1" widget is not installed.
ro: Controlul „%1” nu este instalat.

en: Server sent an invalid plasmoid package.
ro: Serverul a trimis un pachet cu plasmoid nevalid.

en: You are about to open a remote widget on your system.<br>
ro: Sunteți pe cale să descideți un control distant pe sistemul dumneavoastră.<br>

en: <tr><td align="right"><b>Name:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
ro: <tr><td align="right"><b>Nume:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Description:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
ro: <tr><td align="right"><b>Descriere:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Author:</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>
ro: <tr><td align="right"><b>Autor:</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>

en: <br><br>Are you sure you want to open this widget on your system?
ro: <br><br>Sigur doriți să deschideți controlul pe sistemul dumneavoastră?

en: Remote Widget
ro: Control distant

en: Open Widget
ro: Deschide controlul

en: Reject Widget
ro: Respinge controlul

en: User rejected
ro: Utilizator respins

en: Timeout
ro: Expirat

en: Your system does not provide support for the 'remote widgets' feature. Access Failed.
ro: Sistemul dumneavoastră nu oferă suport pentru funcția „controale distante”. Acces eșuat.

en: Allow everybody access to %1.
ro: Permite tuturor accesul la %1.

en: Deny everybody access to %1
ro: Interzice tuturor accesul la %1.

en: Allow %1 access to all services.
ro: Permite lui %1 accesul la toate serviciile.

en: Deny %1 access to all services.
ro: Interzice lui %1 accesul la toate serviciile.

en: Allow access to %1, by %2.
ro: Permite accesul la %1, prin %2.

en: Deny access to %1, by %2.
ro: Interzice accesul la %1, prin %2.

en: Allow access to %1, by %2?
ro: Permiteți accesul la %1, prin %2?

en: You have requested access to the %1 hosted at %2.
ro: Ați cerut acces la %1 găzduit la %2.

en: search term
ro: caută termen

en: Unknown Wallpaper
ro: Fundal necunoscut
