kppplogview - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Export to a text file, using semicolons as separators.<p></p>Can be used for spreadsheet programs like <i>KSpread</i>.
ro: Exportare într-un fișier textual, folosind punct și virgulă ca separatori.<p></p>Se poate utiliza într-un program cu foi de calcul, cum ar fi <i>KSpread</i>.

en: Export to a HTML Page.<p></p>Can be used for easy exchange over the <i>Internet</i>.
ro: Exportare într-o pagină HTML.<p></p>Se poate utiliza pentru schimb ușor prin <i>Internet</i>.

en: Export Wizard for kPPP Logs
ro: Expert de export a jurnalelor kPPP

en: List with possible output formats
ro: Listă cu formate de ieșire posibile

en: <qt><b>Please choose the output format on the left side.</b></qt>
ro: <qt><b>Alegeți formatul de ieșire de pe latura stîngă.</b></qt>

en: Selection of Filetype
ro: Selecție tip fișier

en: Filename:
ro: Denumire fișier:

en: [No file selected]
ro: [Nici un fișier selectat]

en: &Select File...
ro: &Selectare fișier...

en: Select the filename of the exported output file
ro: Alegeți numele fișierului exportat

en: Selection of Filename
ro: Selecție nume fișier

en: File Format
ro: Format fișier

en: Please Choose File
ro: Alegeți fișierul

en: Connection log for %1
ro: Jurnal conexiune pentru %1

en: Loading log files
ro: Încărcare fișiere jurnal

en: KPPP log viewer
ro: Vizualizator jurnal kPPP

en: KPPP Log Viewer
ro: Vizualizator jurnal kPPP

en: Monthly Log
ro: Jurnal lunar

en: &File
ro: &Fișier

en: (c) 1999-2002, The KPPP Developers
ro: (c) 1999-2002, Dezvoltatorii KPPP

en: Run in KPPP mode
ro: Lansează în regim kPPP

en: %1 KiB
ro: %1 KiO

en: %1 MiB
ro: %1 MiO

en: %1h %2m %3s
ro: %1o %2m %3s

en: Connection
ro: Conexiune

en: Day
ro: Zi

en: From
ro: De la

en: Until
ro: Pînă la

en: Duration
ro: Durată

en: Costs
ro: Costuri

en: Bytes In
ro: Octeți intrare

en: Bytes Out
ro: Octeți ieșire

en: All Connections
ro: Toate conexiunile

en: &Prev Month
ro: Luna &precedentă

en: &Next Month
ro: Luna &următoare

en: C&urrent Month
ro: Luna &curentă

en: Statistics:
ro: Statistici:

en: n/a
ro: indisponibil

en: Selection (%1 connection) | Selection (%1 connections)
ro[0]: Selecție (%1 conexiune)
ro[1]: Selecție (%1 conexiuni)
ro[2]: Selecție (%1 de conexiuni)

en: %1 connection | %1 connections
ro[0]: %1 conexiune
ro[1]: %1 conexiuni
ro[2]: %1 de conexiuni

en: Monthly estimates
ro: Estimări lunare

en: Connection log for %1 %2
ro: Jurnal conexiune pentru %1 %2

en: No connection log for %1 %2 available
ro: nici un jurnal de conexiune disponibil pentru %1 %2

en: A document with this name already exists.
ro: Un document cu acest nume există deja.

en: Overwrite file?
ro: Suprascrieți fișierul?

en: An error occurred while trying to open this file
ro: A intervenit o eroare la deschiderea acestui fișier.

en: Sorry
ro: Scuze

en: Monthly estimates (%1)
ro: Estimări lunare (%1)

en: An error occurred while trying to write to this file.
ro: A intervenit o eroare la scrierea în acest fișier.
