kimagemapeditor - en to ro translation catalogue (40 entries)

en: Areas
ro: Zone

en: Preview
ro: Previzualizează

en: &Maps
ro: &Hărți

en: Image Preview
ro: Previzualizare imagine

en: No maps found
ro: Nicio hartă găsită

en: No images found
ro: Nu am găsit imagini

en: &Images
ro: &Imagini

en: Path
ro: Cale

en: Images
ro: Imagini

en: Maps
ro: Hărți

en: unnamed
ro: nedenumit

note: i18n: ectx: Menu (images)
en: &Image
ro: &Imagine

en: Move Left
ro: Mută la stînga

en: Move Right
ro: Mută la dreapta

en: Move Up
ro: Mută în sus

en: Move Down
ro: Mută în jos

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ro: &Editare

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ro: &Vizualizare

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ro: &Unelte

note: i18n: ectx: Menu (map)
en: &Map
ro: &Hartă

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ro: &Configurări

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ro: &Fișier

en: noname
ro: fără nume

en: Number of Areas
ro: Numărul de zone

en: Rectangle
ro: Dreptunghi

en: Circle
ro: Cerc

en: Polygon
ro: Poligon

en: Default
ro: Implicit

en: Cut %1
ro: Taie %1

en: Delete %1
ro: Șterge %1

en: Paste %1
ro: Lipește %1

en: Move %1
ro: Mută %1

en: Resize %1
ro: Redimensionează %1

en: Add point to %1
ro: Adaugă punct la %1

en: Create %1
ro: Creează %1

en: Aaron Seigo and Michael
ro: Aaron Seigo și Michael

en: For the Spanish translation
ro: Pentru traducerea spaniolă

en: For the Dutch translation
ro: Pentru traducerea olandeză

en: For the French translation
ro: Pentru traducerea franceză

en: File to open
ro: Fișierul de deschis
