libphonon - en to ro translation catalogue (23 entries)

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
ro: <html>Dispozitivul de redare a sunetului <b>%1</b> nu funcționează.<br/>Revenire la <b>%2</b>.</html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
ro: <html>Comutare la dispozitivul de redare a sunetului <b>%1</b><br/>care tocmai a devenit disponibil și are o preferință mai mare.</html>

en: Revert back to device '%1'
ro: Revenire la dispozitivul „%1”

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
ro: <html>Comutare la dispozitivul de redare a sunetului <b>%1</b><br/>care are o preferință mai mare sau a fost configurat explicit pentru acest flux.</html>

en: Restart Application
ro: Repornește aplicația

en: You changed the backend of the Phonon multimedia system.
    
    To apply this change you will need to restart '%1'.
ro: Ați schimbat suportul sistemului multimedia Phonon.
    
    Pentru a aplica schimbarea trebuie să reporniți „%1”.

en: Main Menu
ro: Meniul principal

en: Title Menu
ro: Meniu titluri

en: Audio Menu
ro: Meniu sunet

en: Subtitle Menu
ro: Meniu subtitre

en: Chapter Menu
ro: Meniu capitole

en: Angle Menu
ro: Meniu unghiuri

en: %0 by %1
ro: %0 de %1

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
ro: Notificări

[ctx: Phonon::]
en: Music
ro: Muzică

[ctx: Phonon::]
en: Communication
ro: Comunicație

[ctx: Phonon::]
en: Games
ro: Jocuri

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
ro: Accesibilitate

[ctx: Phonon::]
en: Recording
ro: Înregistrare

en: PulseAudio Sound Server
ro: Server de sunet PulseAudio

en: Volume: %1%
ro: Volum: %1%

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%, the rightmost is %1%
ro: Folosiți acest glisor pentru a ajusta volumul. Cea mai la stînga poziție e 0%, cea mai la dreapta - %1%

en: Muted
ro: Muțit
