audiorename_plugin - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: An older file named '%1' already exists.
ru: Файл «%1» уже существует.

en: A similar file named '%1' already exists.
ru: Похожий файл «%1» уже существует.

en: A newer file named '%1' already exists.
ru: Более новый файл «%1» уже существует.

en: Source File
ru: Исходный файл

en: Existing File
ru: Существующий файл

en: Would you like to replace the existing file with the one on the right?
ru: Заменить существующий файл новым?

en: This audio file is not stored
    on the local host.
    Click on this label to load it.
ru: Аудиофайл не сохранён
    на вашем компьютере.
    Нажмите здесь чтобы его загрузить.

en: Unable to load audio file
ru: Невозможно загрузить аудиофайл

en: Artist: %1
ru: Исполнитель: %1

en: Title: %1
ru: Название: %1

en: Comment: %1
ru: Комментарий: %1

[ctx: Bitrate: 160 kbits/s]
en: Bitrate: %1 %2
ru: Битрейт: %1 %2

en: Sample rate: %1 %2
ru: Частота дискретизации: %1 %2

en: Length:
ru: Длительность:
